אין הגיון בשיגעון / עידו גילרי

טורניר ה-NCAA הידוע גם בשם הריקוד הגדול מתחיל הלילה. גם אם לא ראיתם דקת משחק אחת של כדורסל מכללות העונה והדבר הראשון שעובר לכם בראש הוא: מה קונטיקט עשו? או שהשם היחיד שאתם מכירים הוא זאיון וויליאמסון זה אירוע שאסור להחמיץ. זה לא בגלל הכדורסל שמהווה רק תפאורה משנית אלא בגלל הדרמה , הצבע, ורוח הנעורים. לא לחינם שלושת השבועות האלו ידועים גם כמארץ' מאדנס ובאמת אין טעם לחפש הגיון בשיגעון. לא מאמינים? אז הנה לחימום שאלון קצר:

אם ידעת את התשובות לכל השאלות אז שחר אתה מתבקש לכתוב לנו קצת במהלך הטורניר. אם לא אולי כבר הבנתם שבאמת הרבה הגיון אין כאן אבל זה היתרון הגדול. אפשר להתחבר מאד בקלות בלי שום היכרות מוקדמת רק צריך לבחור את הסיבה והופ בקלות תמצאו לכם קבוצה או שחקן לרוץ איתם. אם הם יפלו (וסביר מאד שזה יקרה מהר) אז בקלות תוכלו לבחור סוס חדש לרכב עליו כל הדרך לפיינל פור. בשביל זה אנחנו כאן כדי לספק נקודות ממשק להמונים.

 

קמיעות ולחשים

אחד הדברים שמאפשרים חיבור מהיר לכל הקטע השבטי הזה הוא העובדה שלכל קבוצה יש מסקוט (או קמע) שאמור לעורר פחד ויראה או לפחות כבוד אצל היריבים אפילו אם זה גמל מעופף, פינגווין או סתם נזיר. יחד עם התזמורת הצמודה המלווה את הקבוצות למשחקים ושירי העידוד זה יוצר אויר מאד ססגונית.

ממלכת החיות: האופציה הפשוטה היא פשוט להתחבר לחיה הפנימית שבך מכיוון שאלו הכינויים הכי נפוצים. גם כאן יש משפחות מקובלות יותר ופחות.

 • משפחת החתוליים. כמו תמיד אוהבי החתולים למיניהם יוכלו לבחור ממגוון רחב של אפשרויות. ווילדקאטס (4), פנתרס ( 2), טייגרס (2) , קאטמאונטס, ברקאטס וקוגארס הם די והותר.
 • משפחת הכלביים. אם יש חתולים אז חייבים גם קונטרה. גם כאן יש מספיק אופציות החל מבולדוגס (4) ולהקת זאבים (יעני וולף-פאק), עד טריירס והאסקיז (2).
 • משפחת הדוביים. מקומן של החיות המאסיביות לא נפקד אף הוא עם נציגות מכובדת של גריזליס, ברואינס או סתם ברס.
 • בקר ושות'. משום מה דברים שאוכלים הם איכשהו סמלים לעוצמה אצל האמריקאים כך שמי שרוצה קבוצה על פי טעם יוכל לבחור מהרשימה: ראמס, ביזון, או בולס.
 • מחלקת העופות. גם כאן יש בעלי כנף מרתיעים יותר כמו איגלס (2) לעומת מכונפים שברירים יותר כמו קארדינלס או דאקס או סתם מוזרים כמו אאולס (ינשופים).

אחרי כל אלה שבשגרה יש גם כמה ששוים חיבור יחודי כמו:

 • בדרך כלל חיה אצילית כסוס מקבלת נפח גדול יותר בטורניר אבל השנה יהיו לנו רק את ג'ה מוראנט וחבורתו ממורי-סטייט. לא רק בגלל הגארד המלהיב שווה לעודד את הרייסרס.
 • החבורה של מכללת וויסקונסין מגיעה מהביג טן הקשוח אבל עד כמה באדג'רס (גיריות) הן באמת קשוחות?
 • מישיגן גם יכולים ללכת רחוק ונשמעים די מאיימים כוולברינס (גרגרנים) אולי בזכות דמות הקומיקס המפורסמת מהאקסמן.
 • לא נעזוב את הביגן טן בלי להזכיראת הגולדן גופרס (חולד) מטילי האימה ממינסוטה.
 • פלורידה נכנסו כמעט ברגע האחרון לריקוד הגדול. אבל גייטורס (אליגטורים) בהחלט יכולים לטרוף הרבה קבוצות בדרך.
 • מרילנד אמורים להתבסס על הגנה כשהכינוי שלך הוא טראפינס (סוג של צבים)?
 • אוניברסיטת קליפורניה באירווין לא נחשבת למעצמת אתלטיקה וכנראה תתקשה להיות כזו כל עוד הם ימשיכו להיות אנטאיטרס (דובי נמלים).
ה-ג-נ-ה, לא לתת!

 

גיבורי על: טוב לא באמת אנשים עם כוחות מיוחדים אלא יותר כאלה המשויכים להתנהגויות על טסטוסטרון גבוה, או סתם קבוצות השתייכות של אנשים.

 • הילדים הרעים: בגזרה הזו יהיו לנו את הריידרס (שודדים) (2), רבלס (מורדים) ופיראטים
 • כל אנשי המלך: בצד של ה"טובים" יש לנו נייטס (אבירים) (2), מונארכס, וקאבלירס (פרשים),
 • מדורת השבט: קבוצות בעלות שייוך אתני מסוים כמו: נורס (ויקינגים), ברייבס, סמינולס, גיילס (גאלים) (2), וספארטנס.
 • בשם המדינה: הרבה קבוצות נושאות את הכינוי של המדינה אותן הם מייצגות. סונרס, טארהילס, ג'ייהוקס, באקאייז, הוקאייז, או וולנטירס.
 • העולם שמעבר: יש לא מעט שדים שמטרידים את מנוחת יריביהם במכללות גם בטורניר תהיה לנו נציגות מצד אלא הכחולים -בלו דבילס ואלא של השמש – סאן דבילס.

אחרי כל השמות הצפוים יותר או פחות יש כמה ששוים התיחסות נפרדת :

 • ניו מקסיקו סטייט כמו גם יוטה סטייט נושאות איתן את הכינוי "אגיס" כינוי המתייחס לחקלאים ומעיד על אופיין הראשוני של האוניברסיטאות הנ"ל.
 • המקור לכינוי בויילמייקרס (נהגי קטרים) ששחקני פרדו נושאים עימם הוא בקטר קיטור שהסטודנטים באוניברסיטה קיבלו הכשרה עליו בשנותיה הראשונות.

כוחות טבע:  מה כבר יכול לגבור על כוחות הטבע? זה אולי לא אישי במיוחד אבל בהחלט מעניק תחושת עוצמה:

 • סיינט ג'ונ'ס נכנסו בקושי רב לטורניר אבל תודו שזה די מפחיד לעלות לשחק נגד הרד סטורם. תמיד מקנן החשש שאחרי המשחק תישאר הרגשה שהסופה לקחה הכל.
 • ליברטי אולי מדורגים 12 בלבד אבל כשאתה עולה לשחק נגד הפליימס תמיד קיים חשש שתישרף בלהבות.
 • אם כבר סופות אז מה יותר עוצמתי מציקלון? מהבחינה הזו אוהדי איווה סטייט מרגישים שהסייקלונס יכולים להחריב כל מה שנקרה בדרכם.

 

בזאר הביזאר:  יש דברים שפשוט לא ניתן להסביר.

 • כשבסוף המאה ה-19 חיפשו בוירג'ינה טק קריאת קרב חדשה כדי לעודד את קבוצתם הם ערכו תחרות זה מה שניצח:

Hoki, Hoki, Hoki, Hy.
Techs, Techs, VPI!
Sola-Rex, Sola-Rah.
Polytechs—Vir-gin-ia.
Rae, Ri, V.P.I

         איכשהו זה תפס ומאז הקבוצה ידועה כהוקיז.

 • כשבתחילת המאה ה-20 אחד הכתבים החליט שמאמן הפוטבול של אוניברסיטת סיינט לואיס מזכיר בובה שמנמנה שהייתה ה-דבר באותם ימים הוא הדביק לקבוצה את השם שלה – ביליקנס. איכשהוא זה תפס ונשאר איתם מאז.
הסתתרו מפני הביליקן הנורא

 

ג'ורדניזם

מי שעקב אחרי הדיווחים היומיים ממשחקי המכללות העונה בודאי שם לב לתופעה משונה. מחלה לא מוכרת התפרצה. כמעט בכל יום הצטיין לו איזה ג'ורדן אחר ואנחנו מדברים כאן על שם פרטי שלא רגיל להיות בין הנפוצים ביותר כמו ג'ון, מייקל או ג'יימס.

העונה 87 שחקנים העונים לשם הנהר הזורם במזרח המדינה ראו פרקט בדרג הראשון של ליגת המכללות. אז נכון לא כולם היו בדיוק כוכבים אבל 43 מתוכם היו שחקנים משמעותיים בקבוצותיהם. כלומר שחקני חמישיה או מחליפים שרואים דקות משחק של פותחים ולא סתם מחזיקי ספסל רנדומליים. רק לשם השוואה בעונת 1997/98 לא היה ג'ורדן אחד שלבש מדי קבוצת מכללות. למה 1987/98? לא יודע סתם עונה אקראית בטווח של 20 שנה בערך מהיום. לא קשור בכלל למה שקרה ב-NBA  באותה עונה.

הג'ורדן הבכיר של העונה – דיוויס מנורת'רן קולורדו שקלע 23.7 למשחק לא יהיה איתנו לאחר  שהברס שלו הודחו במפתיע בטורניר הביג סקיי. גם הזוית היהודית – ג'ורדן כהן שהיה כאן עם הנבחרת האמריקאית במכביה האחרונה לא ירקוד השנה אחרי שההוקס של ליהיי הודחו בחצי גמר ליגת הפטריוט. גם לא ג'ורדן ליונס מפורמן שקלע בתחילת העונה 15 שלשות במשחק אחד. אבל יש הרבה מאד אחרים שיבדרו אותנו במהלך שלושת השבועות הקרובים.

אז מי הג'ורדנים ששווה לעקוב אחריהם בטורניר?

 • נתחיל עם הפתעה כפולה. הסיכויים של סיינט מארי'ס והמושבה האויקיאנית שלה להיבחר לטורניר לא היו גבוהים לכן היו חייבים לגבור על המדורגת מספר אחת גונזאגה בגמר ה-WCC. הם עשו זאת הרבה בזכות השחקן המוביל ג'ורדן פורד שקולע 21.3 נקודות למשחק. יחד איתו בחמישיה עולה הסנטר האוסטרלי ג'ורדן האנטר. ללא ספק סינדרלה מתאימה לג'ורדניסטים פנטיים.
 • אם התחלנו במערב אז נישאר שם עוד קצת ונזכיר את הפורוורד המלהיב של נבאדהג'ורדן קרוליין שקולע 17.7 נקודות למשחק ומוריד 9.6 כדורים חוזרים. לוולף-פאק יש על הספסל ספייר גם לעתיד בדמות הפרשמן ג'ורדן בראון.
 • עוד צמד חמד שעושה עבודה נאמנה עבור קבוצתו הם הג'ארדים של טנסי. בחמישיה עולה בדרך כלל ג'ורדן בון שמנהל את המשחק של הוולנטירס עם 13.4 נקודות ו6.1 אסיסטים. מהספסל עולה תמיד ראשון ג'ורדן באודן האנרגטי שתורם 10.5 נקודות למשחק.
 • אי אפשר לעשות רשימה של ג'ורדנים בלי פרוספקט NBA והנוכחי שלנו הוא ג'ורדן נווארה הפורוורד המוכשר של לואיוויל שקולע 17.5 נקודות למשחק עם 7.7 ריבאונדים. מוזמנים להתרשם.

 • קבוצה שלא הייתה מגיע לריקוד הגדול ללא הג'ורדן שלה היא קולגייט שנזקקה לכל אחת מ35 הנקודות שקלע ג'ורדן ברנס בגמר ליגת הפטריוט. ברנס סיים את עונתו השנייה במכללה עם 15.8 נקודות למשחק.
 • ג'ורדן רולאנד ישב שנה חוץ כדי לעבור לנורת'איסטרן כדי לקבל יותר דקות משחק. זה בהחלט השתלם כשהוא גם קלע 14.7 נקודות למשחק וגם עלה עם ההאסקיז לטורניר המכללות.
 • הוולברינס של מישיגן בהחלט מועמדים ללכת רחוק בטורניר המכללות השנה הרבה מזמן הוא בזכות הסופמור המרשים ג'ורדן פול שקולע 13 נקודות למשחק וכבר בשנה שעברה חולל ניסים עבורם בדרך לסוויט 16 ולגמר:

 • חניכיו של ריצ'ארד פיטינו (הבן של) ממינסוטה התנדנדו על גבול הכניסה לטורניר עד שהגיע הכח שלהם מתחת לסל ג'ורדן מרפי וקלע 27 נקודות מול פרדו שהבטיחו כרטיס כניסה לטורניר. מרפי קלע העונה 14.8 נקודות עם 11.5 ריבאונדים.
 • אם אתם בקטע של סינדרלות אז מכללת סיינט לואיס לא הייתה אמורה להגיע לכאן בכלל כשסיימו במקום שישי בA10 אבל טורניר קונפרנס מצוין של ג'ורדן גודווין עזר להם להפתיע ולדפוק כרטיס לריקוד.
 • חנונים ממושקפים הם האנדרדוג המושלם בכל תחרות ספורטיבית אבל גם אם הם לא ממש עונים לסטריאוטיפ הבולדוגס של ייל בהחלט לא צפויים לעבור סיבוב. גם הם החליטו שהם חייבים אחד ומעלים בחמישיה את ג'ורדן ברונר.
 • העונה של איווה חוותה הרבה עליות וירידות אבל אם יש מקור אנרגיה אחד שתמיד היה שם עבור הבאקאייז הוא ג'ורדן בוהנון. הגארד שקולע 11.8 נקודות למשחק כבר ניצח עבורם משחקים בעונות הקודמות כמו כאן למשל. אבל גם העונה הוא היה אחראי לעוד נס כזה ויקווה לחולל עוד כמותו בטורניר.

בסך הכל יהיו בטורניר 20 ג'ורדנים כשגם דיוק החזקה מחזיק אחד על הספסל ליתר ביטחון.

ומילה אחרונה בנושא – בטורניר של 1982 לא שיחק אף אחד שעונה לשם הפרטי ג'ורדן. למה 1982? כנראה עוד פעם שנה מקרית. לא יודע, זה מה שקפץ לי לראש.

 

אחים לנשק

קשרי משפחה אינם דבר נדיר בעסקי המכללות כשלא מעט פעמים מדובר במאמנים שמוצאים מקום בסגל לבנים המוכשרים שלהם (ראה דאג מקדרמוט למשל) אבל המקרים היותר נפוצים הם של אחים שבוחרים ללכת לאותו קולג' וחולקים את אותו הפרקט. זה טבעי כשמדובר באחים תאומים כמו שהיה עם רובין וברוק לופז  שהובילו את סטנפורד במשך שנתיים או מרקיף ומרקוס מוריס שבילו שלוש שנים יחד בקנזס. אבל גם סתם אחים שנולדו בסמיכות מצליחים לעשות יחד את תקופת הקולג' כמו בלייק גריפין ואחיו הגדול אך הפחות מוצלח טיילור שלקחו את אוקלהומה לסוויט סיקסטין.

גם השנה היו לנו לא מעט אחים ששיתפו פעולה עם לא פחות מ-20 צמדים ועוד שלישיה אחת שחלקו פרקט ש-7 מתוכם גם ירקדו בריקוד הגדול. אז אם קשר משפחתי הוא מה שאתם מחפשים הנה האפשרויות העומדות לרשותכם:

 • כנראה צמד האחים המרשים ביותר הוא התאומים קיילב וקודי מרטין שכבר בעונה שעברה לקחו את נבאדה לסוויט 16. העונה הם יקוו לסחוב את הוולף-פאק גבוה יותר כשקיילב קולע 19.6 נקודות למשחק וקודי 11.6.

 • הכוכב הבלתי מעורער של מארקט הוא מרכוס הווארד אבל מי שנמצאים מיד לצידו הם האחים סאם וג'ואי האוזר. סאם המבוגר בין השניים קולע 14.9 נקודות ולוקח 7.1 ריבאונדים למשחק בזמן שג'ואי רושם 9.7 נקודות למשחק עם 5.3 ריבאונדים.
 • הבאקאייז של אוהיו סטייט נשענו חזק העונה על האחים קיילב ואנדרה ווסון וקרטעו בזמן שקיילב המוביל את הקבוצה עם 14.4 נקודות ו6.8 ריבאונדים למשחק הושעה. למזלם הוא חזר בזמן ויחד עם אנדרה שתורם 8.8 נקודות למשחק הביאו את הקבוצה לטורניר.
 • לא ברור מה יש להם לאחים והשעיות גם במיסיסיפי סטייט ראינו סיפור דומה אבל דווקא של האח החלש יותר. קווינדארי וניק וות'רספון היו עמוד השדרה של הקבוצה כל העונה כשקווינדארי השחקן המוביל עם 18.2 נקודות למשחק וניק עם 9.6. לפני חודש ניק הורחק על הפרת משמעת לא ברורה ולא ידוע עדיין אם יחזור לטורניר.
 • גם לקנזס יש צמד אחים בסגל ולמרות שהתרומה שלו משמעותית היא הרבה פחות שוויונית דדריק וקיי ג'יי לוסון עברו לג'ייהוקס השנה מממפיס אבל בזמן שדדריק הוא השחקן הדומיננטי ביותר של הקבוצה עם 19.1 נקודות ו10.3 ריבאונדים למשחק, KJ הוא שחקן ספסל שולי שרואה רק 9 דקות פרקט למשחק.
 • לסיום הפרק המשפחתי יש לנו שלישיית אחים שכנראה לא תחזיק הרבה זמן בטורניר. ארני, אוורט ורובין דאנקן נולדו בטווח של ארבע שנים מה שמאפשר שלושתם לשחק יחדיו עבור ורמונט ולהפוך לשלישייה החמישית בתולדות ה-NCAA לחלוק מגרש. מה שכן ירשם לזכותם הוא העובדה שהפכו לשלושת האחים הראשונים שפותחים יחד משחק. השלושה תרמו יחד לקאטמאונטס העונה 24.6 נקודות למשחק לצד 8.9 ריבאונדים ו-5.4 אסיסטים. רק בשביל הרקורד לאוורט יש תאום שבחר לשחק במכללה אחרת ובבית יש עוד אחות כך שחמישיה יש. כל הכבוד! (להורים).

שאלה של אימון וחיבור

אני יודע שהסיבה העיקרית שהמכללות מעניינות את רובנו היא שהטובים מבין השחקנים בסופו של דבר יהפכו לדור ההמשך של ה-NBA. לא תמיד יש חפיפה עם מה שאנחנו רואים בטורניר ולפעמים יש את אלה שמתקשים למצוא עניין ללא חיבור למקצוענים. אז בשביל אלה נזכיר שהחיבור יכול לעבוד גם בכיוון הפוך. יש לא מעט שחקני עבר בליגה שממשיכים את דרכם לאימון בדרג המקדים. היו לנו העונה 25 שחקני NBA לשעבר שעמדו על הקווים בדרג הראשון של המכללות. היו ביניהם שחקני היכל תהילה כמו פטריק יואינג וכריס מאלין, סתם אולסטארים כמו פני הארדאווי, טרי פורטר או דני מאנינג, ושחקני ספסל כמו מארק פופ, או סקוט פאדג'ט.

חלק קטן מהם מאמן בקונפרנסים החזקים ביותר אבל רובם עושה זאת במכללות הקטנות והזניחות יותר. באופן שאולי אינו מפתיע רובם גם לא מצליחים יתר על המידה ולכן לא נפגוש אותם בטורניר. אם לציין לרעה אז סטיב אלפורד כבר פוטר באמצע העונה מ-UCLA, וולטר מקארתי הוביל את אוונסביל למקום האחרון ב-MVC הבינוני ואל סקינר מצעיד בגאון את קניסו סטייט למקום האחרון באטלנטיק סאן החלש. אבל הגדילו לעשות טרי פורטר בפורטלנד, מייק דאנליבי סיניור בטוליין וברייס דרו בונדרבילט  שהשתמשו בכל הידע והנסיון שצברו כדי לא רק לסיים אחרונים אלא להישאר גם ללא ניצחון בתוך הליגה – דהיינו שטיחים.

בכל זאת יש לנו כמה צדיקים בסדום ואם אתם רוצים לראות את המקצוענים מלמדים את החובבנים איך עושים את זה אז הנה הסוסים שלכם:

 • טוני בנט העביר קריירת NBA זניחה למדי בשרלוט של מורנינג ודל קרי כבאקאפ של מאגזי בוגס בתחילת שנות ה90. כשהפציעות קטעו את החלק המקצועני מוקדם מהצפוי הוא עבר לאימון. בעשור האחרון הוא לקח את הקאבלירס של וירג'יניה מעוד קבוצה לאחד מהכוחות החזקים במכללות. בשנה שעברה אבל כפייבוריטים גדולים המדורגים ראשונים השחקנים שלו כשלו והשאירו אותו עם הכתם של להיות המאמן היחיד שהפסיד למדורגת 16 בטורניר. נראה עם השנה הוא יצליח לכפר כשהקבוצה שוב מדורגת ראשונה.
 • ג'וני דוקינס היה שחקן השנה במכללות ב-1986 כשחקן דיוק. משם הוא עבר לקריירת NBA יפה בעיקר בספרס ובסיקסרס. הוא פתח את קריירת האימון כעוזר של ששבסקי בדיוק והתקדם לעמדת המאמן הראשי בסטנפורד שם לא זכה להרבה הצלחה. הוא עבר לסנטרל פלורידה לפני שנתיים והשנה סחף את חניכיו לטורניר כמדורגת 9 – הגבוה ביותר אליו הגיעו מעולם.
 • כריס מאלין הוא אחד השוטרים הטובים בהיסטוריה של הליגה וחבר בהיכל התהילה שאת הקריירה עשה בעיקר בווריורס וקצת בפייסרס. לאחר שהצליח להתמודד עם בעיות אלכוהול חזר לאמן את מכללת סיינט ג'ונ'ס שאותה הוביל כשחקן לפיינל פור. זו השנה הראשונה שהוא מצליח להביא את הקבוצה לטורניר כשלצידו על הקווים ה-M מ-TMC – מיץ' ריצ'מונד. שמישהו יבדוק מה טימי הארדאווי עושה בימינו?
 • בובי הרלי היה הרכז של אחת מקבוצות המכללות הגדולות בהיסטוריה. בדיוק של תחילת סוף שנות ה-80 ותחילת ה-90 הוא הגיע לצד גרנט היל וכריסטיאן לייטנר לשלושה גמרים ושתי אליפויות. למרות זאת הקריירה שלו ב-NBA לא נסקה הוא נבחר במקום ה-7 על ידי הקינגס אבל פציעה קשה בתאונת דרכים (בעיקר בגלל שלא חגר חגורת בטיחות) גרמה לו לפרוש לאחר 5 עונות אפורות. אחרי שעסק בגידול סוסים החליט לאמן ולקח את באפאלו להופעה ראשונה בטורניר ב-2015. זה השיג לו את המשרה באריזונה סטייט. העונה של הסאן-דבילס הייתה לא יציבה אבל בסופה הם עשו מספיק כדי לשכנע את הועדה לבחור בהם לטורניר. יש שם הרבה כישרון שאם יתחבר יוכל להפתיע ולהגיע רחוק.

אז כמו היום…

אם שחקני העבר אינם מצליחים כמאמנים אולי דור ההמשך שלהם יאפשר חיבור טוב יותר? יש המון "בנים של" ואחים של" במכללות אבל הרבה מהם לא רואים הרבה פרקט (או בכלל). בואו נבדוק מי יש לנו כאן בריקוד הגדול:

 • דיוק של מייק ששבסקי וזאיון וויליאמסון היא מכרה של "קרובים של" החל מאר ג'יי בארט שהוא בנו של רואן בארט (מכאן הRJ) שכיכב בישראל במשך עונה וקצת, וממשיך לטרה גו'נס שמסתמן כאחיו היותר מוצלח של טיוס מהטימברוולבס. את הספסל של הבלו דבילס מחזיקים טוב טוב מחובר לרצפה ג'סטין רובינסון ואנטוניו ורנקוביץ' הבנים של דיוויד וסטויקו הגדולים.
 • עוד מושבה של "בנים של" היא אוניברסיטת קליפורניה באירווין שניים מהשחקנים הבולטים של הקבוצה הם מקס האזרד (בקלות השם המוצלח בטורניר) וקולין וולפ. האזרד שהוא נכדו של וולט האזרד שהיה ה-MVP של הפיינל פור באליפות הראשונה של UCLA וגם עשה קריירה שהייתה יכולה להיות יפה ב-NBA אלמלא הפציעות שעצרו אותה. וולפ הוא בנו של כריס וולפ הגרמני שאמנם עשה קריירה קצרה ב-NBA אבל עשה חיל בעיקר באירופה וזכור לטוב מהזכיה של גרמניה ביורובסקט של 1993 (וולפ נפטר במפתיע לפני מספר שנים). לספסל מחוברים ספנסר ריברס הבן של דוק ריברס ואח של אוסטין וג'יי סי באטלר הבן של קרון באטלר.
 • הדאקס מאורגון הסתננו לטורניר לאחר עונה מאכזבת לא מעט בגלל פציעתו של בול בול שמועמד להיבחר גבוה בדראפט. בול הוא בנו של מאנוט בול החביב שהיה הסנטר של הווריורס, הבולטס והסיקסרס (שמת בגיל צעיר). זו בהחלט סיבה לסמפט אותם אפילו אם הוא לא משחק.
 • אם כבר שחקנים שמשפחתם מאפריקה אז אחד הברגים החשובים בפלורידה סטייט העונה היה פיונדו קאבנגלה הקנדי. השם אולי לא מוכר אבל דודו הוא דמות מאד מוכרת – דיקמבה מוטומבו האגדי.
 • אולד דומיניון לא צפויים לנצח משחק בטורניר אבל מי שיראה את המשחק שלהם יבחין בקלות בכוכב של הקבוצה בי ג'יי סטית' שקולע 16.9 נקודות למשחק ולוקח 7.4 ריבאונדים. BJ  הוא בנו של בריאנט סטית' שעשה קריירה יפה בעיקר בנאגטס וכיום גם משמש עוזר מאמן במכללה בה בנו משחק.
 • אם פוטבול הוא גם נקודות חיבור עבורכם אז ג'ורדן קרוליין כוכבה של נבאדה יכול להיות אופציה טובה. קרוליין הוא בנו של אגדת NFL בדמות סימיון רייס. רייס היה מכונת הרס ק"ב במשך 12 עונות וזכה בסופרבול עם טמפה ביי. גם לאדמירל סקופילד כוכבה של טנסי יש ממי ללמוד על מה זה להיות אלוף. אחיו אובריאן זכה בסופרבול עם הסיהוקס.

בין הרבים האחרים שבעיקר יצפו מהספסל נוכל למצוא את: קרו איינג' (בנו של דני) ביוטה סטייט, לוגאן ג'ונסון (אח של טיילר) בסינסינטי, ברנסן ביילי (בנו של ת'רל) במארקט, ג'אמל ג'ונסון (בנו של באק הזכור לטוב) באובורן, איוון בנדר (אח של דראגן) במרילנד, טאי סטריקלנד (בנו של רוד) בוויסקונסין), ריאן מקאדו (הבן של בוב) בנורת' קרוליינה, גרג פוסטר (הבן של גרג) בגונזאגה.

ראשון? לציון!

 

אז זהו מקווה שכל אחד יוכל למצוא סיפור להתחבר אליו. אבל גם אם זה לא עבד יש דרך מאד פשוטה שתכניס אתכם לעניינים  – פשוט תמלאו בראקט. אחרי זה כבר לא תוכלו לפספס רגע.

 • לסיום שאלת טריוויה בונוס: כשדל דמפס פוטר העונה מהפליקנס דני פרי מונה במקומו ל-GM זמני. פרי היה שחקן העונה במכללות והגיע כשחקן של דיוק 3 פעמים לפיינל פור אך לא הצליח לזכות. אזיה שני GM אחרים בליגה הם אלופי NCAA וגם שיחקו בפיינל פור?

לפוסט הזה יש 55 תגובות

 1. איזו הפתעה נעימה.
  פוסט מלא אינפורמציה חיננית ולא משעממת. המכללות כאן זה עולם מיוחד במינו והיתה לי הזכות לחיות אותו בערך 40 שנה, 10 מהן כמאמן. גם כגרדואיט אסיסטנט בפן סטייט לדוקטורט עבדתי 3 שנים כמעט עם קבוצת הפוטבול, שבשנים ההן היתה תמיד בטופ אז הטרוף מוכר וידוע לי כל כך!
  תודה עידו

 2. תודה עידו מצויין, מה שמופלא לדעתי במכללות זה אווירת הנעורים והטרוף שהמשחקים האלה יוצרים, להיות במשחק מכללות כיף פי 10 מלהיות במשחק NBA למרות הרמה הנמוכה יותר, לצפות בכוכבי העתיד ולנסות לנתח אותם זה אחת החוויות נגיפיות , לגבי הקהל במשחק NBA הקהל משמים יבש ומשעמם, במשחק מכללות העידוד פשוט פנטסטי .

 3. אני גאה עם ה-6 שלי מ-8. לא ידעתי שג'קסונוויל גדולה ממיאמי. איך זה יכול להיות? לך תדע כיצד "מודדים" עיר!

 4. אחד בודד ועלוב מ-8. בושה.
  .
  שאפו ענק, על השקעה באמת מרשימה, עידו.
  .
  מזווית הנמלה הצרה שלי, מה שהכי חשוב בטורניר הקרוב –
  שיהיו בריאים, החברה.
  או במילים אחרות –
  אני מאחל מכל הלב לג'ה ולציון (טפו, טפו, טפו, קודם שנהיה במקום מתאים לבחור מי מהם) לסיים את קריירת המכללות אחרי הפסד בסיבוב הראשון של הדראפט…

 5. חתיכת סקירה עידו, תודה רבה.
  .
  לא חשוב בכלל אבל למיטב ידיעתי קרדינאלז הם חיה דו-רגלית הלובשת שמלות אדומות בקרית הוותיקן ולא ציפור מעופפת.

 6. איזה מאמר יא אללה. תודה רבה.
  שיטת "המפסיד עף הביתה" יוצרת מתח אדיר,הפתעות לרוב ויוצרת חלק מהטירוף. כמה אינפורמציה שמת פה – מדהים

 7. 👏 איזו השקעה!

  מעולם לא קיבלתי 0 בחידון. מצד שני זה לא כ"כ מפתיע – בפעם האחרונה שעקבתי ברצינות סטאקהאוז כיכב…
  ולפינת הניטפוק הניטפוקי במיוחד: גופרס בפירוש אינם בונים. אינני יודע מה הם (אולי סוג של חולד?) אבל בטוח לא בונים.

 8. הקסם של המכללות הוא שהחבר'ה פשוט נלחמים על העתיד שלהם. הופעה מוצלחת בטורניר שווה בחירת דראפט או יציאה לאירופה.
  מי שלא מצליח חוזר בהרבה מקרים לחיים הקשים בגטו.
  מומלץ בהקשר הזה לצפות בסרט התעודה "חלומות עגולים".
  כמובן – פוסט נהדר!

 9. פוסט מרענן וכיפי, תודה רבה.
  ורק תהיה אחת לי: שחקנים ללא שכר, וועדה שבוחרת את המשתתפות, יכול להיות שהליגה הזו היא מזימה בולשביקית?

 10. וואו, חתיכת עבודת מחקר הבאת כאן. אשכרה ישבת וספרת ג׳ורדנים, ובדקת מה הם עושים בקבוצות שלהם? ומה לחברה שלך יש להגיש על היום הזה שכבר לא תקבלו בחזרה? 🙂 כיף של פוסט

 11. אם להתייחס רגע למאמנים שצוינו, אז ג'וני דוקינס הוא בדיוק הדוגמה לכך שיהיה קשה מאוד לדיוק למצוא מחליף לששבסקי. אף אחד מהחניכים שלו עדיין לא הצליח לעשות משהו משמעותי כמאמן ראשי ויהיה להם קשה מאוד להיכנס לנעליים של המורה שלהם (טומי אמאקר מהארוורד היחידי שמפלרטט עם צלחה).
  עם זאת, ציינת שם כנראה את המחליף המיועד האמיתי שלו – בובי הארלי. הרכז של דיוק משנות ה-90 כמובן לא התחנך על ברכיו של ששבסקי (אביו, בוב, הוא מאמן שנמצא בהיכל התהילה), אך הוא היחיד שמציג עד עכשיו יכולת להשתפר ולהוביל קבוצות להצלחה (רק תראו איזו תוכנית הוא השאיר בבאפלו).

 12. נהדר עידו. כרגיל אני באיחור, אבל ממש כיף לקרוא ומכניס לאווירה. וגם הידע מרשים מאוד. לא מעט דברים כאן לא ידעתי. הזדמנות טובה להגיד תודה גם על ההתמדה עם המעקב היומי. לא תמיד אני מספיק להגיע אליו אפילו עם הלו"ז הצפוף שלי. שאפו!

  1. טוב, ליקטתי פה ושם…
   המספרים הם משהו כמו 4500 שחקני קולג' סה"כ.
   שזה אומר, לאחד מכל 1300בוגרי תיכון באמריקה יש סיכוי להיכנס לנבחרת קולג' בכדורסל.
   מתוכם – זה יהיה משהו כמו 1 אחוז שמגיע עד ל-NBA.
   .
   זאת אומרת, אתה צריך להיות אחד מ-1300 באיזור שלך (הכי טוב בכל בתי הספר התיכוניים באיזור. הכוכב הגדול של כמה שכונות). אז בכלל תגיע לקולג'.
   ושם, עם כל הכוכבים הצעירים כמוך, שמדברים עליהם שנים – יש לך סיכוי של 1 ל-100 להיות ב-NBA.
   מטורף לגמרי.

 13. מעולה עידו.עשית לי חשק לצפות במשחקים.
  האם המשחקים בשעות יחסית נורמליות אצלנו או כמו הNBA באמצע הלילה?

  1. ממש לא. מתחילים מאד מוקדם (והשבוע שעדיין לא עברנו לשעון קיץ אז אפילו מוקדם מדי). חצי מהמשחקים הם בשעות נורמליות. תעקוב בדיומא.

 14. נהדר עידו. תודה רבה.
  אצלי – השם של המדורגת 15 הספיק כדי לסמן אותה כהפתעה במשחק הראשון – מי לא יעודד קבוצה שקוראים לה קולגייט?!?

  1. קודם כל יפה מאד לגבי בוב מאיירס שראה דקת ג'ארבג טיים של פרקט בחצי הגמר.
   מג'יק אכן היה בפיינל פור וזכה באליפות אבל הוא לא ה-GM של הלייקרס אלא הנשיא לפעולות כדורסל. אם נכניס אותו אז גם קווין פריטצ'ארד של הפייסרס עומד בתנאים וגם פט ריילי לא היה רחוק.

 15. זכרתי שנתקלתי בפרט הטריוויה הזה על מאיירס בעבר.
  לגבי מג׳יק, מודה שאני לא עושה את ההבחנה בין הנשיא לפעולות כדורסל לבין ה-GM, אבל אם כבר באותו אזור אז לדעתי פלינקה היה (לא בטוח אם שיחק) בפיינל פור ולא זכה ואני אנחש שגם אלטון ברנד היה לפחות בפיינל פור
  זה מה שאני יכול לשלוף מבלי לבדוק 🙂

  1. מעריץ אותך.
   אלטון ברנד היה אמור להיות המסיח דעת כאן – הוא היה ולא זכה (הפסיד לריפ המילטון וחבריו מיוקון)
   פלינקה היה חבר בשלוש קבוצות שהגיעו לפיינל פור – המפורסמת שבהן היא הפאב-פייב של מישיגן. אז הוא שיחק והם הפסידו בגלל הטייםאאוט מהגיהנום. לנורת' קרוליינה. שנה קודם הם גם הגיעו לגמר והובסו על ידי דיוק. אבל ב1989 כשהוא היה פרשמן וישב על הספסל כל הפיינל פור הם דווקא זכו כשגלן רייס מככב.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט