מעורב הופס ליום ראשון: יש מצב שסטף קרי יהודי? תתפלאו! / מנחם לס

***************

הערב אשתי ואני זזים לפלורידה גם בענייני משפחה, וכשיהיה זמן קצת להשתזף ואולי אפילו לשכור איזו סירת מפרש קטנה. אני מקווה שאצליח להמשיך עם 'המעורבים' כרגיל, אבל אם אחמיץ פה ושם תדעו למה.

**************

1. סרטי הכדורסל הגדולים מכולם

(וודי הרלסון וווסלי סנייפס ב-"WHITE MEN CAN'T JUMP")

סתם להירגע קצת, בואו נתחיל עם כמה סרטי כדורסל אחול מניוקי

1) WHITE MEN CAN'T JUMP

זהו הסרט האהוב עלי. גם העלילה, וגם בחירת השחקנים. גם וודי הרלסון וגם ווסלי סנייפס שיחקו היי סקול בסקטבול ויש להם מושג. הם לא היו צריכים 'TO FAKE' שום דבר. הכל בא אשכרה טבעי.

וואוו, וואוו…איך סידני דין (סנייפס) ובילי הויל (הרלסון) הסלינג בכל הפלייגראונד עבור מה? עבור – –

hustling for cash and style points — while constantly clashing — all over Los Angeles! 

הדיאלוג הוא לפנתאון. TWO-ON-TWO STREET BASKETBALL. ללקק את האצבעות. ראיתי את הסרטו לפחות 5 פעמים. הגיע הזמן לשבת על הכורסא, לפתוח את ה-70", וליהנות משעה וחצי של סרט הכדורסל הגדול והנפלא מכולם!

2) THE HOOSIERS

כמה אהבתי את הסרט! הוא הופיע על המסכים אחרי ביקור נפלא שעשיתי באינדיאנה עם אשתי רינה ז"ל שבעקבותיו בא הסיפור מהתיבה שכתבתי כי הסרט הכניס אותי שוב לאווירה של התיכונים בעיירה קטנה באינדיאנה, אווירת כדורסל שאין לה אח ודוגמא בעולם כולו. לאלה שלא קראו את הסיפור שכתבתי, אז הנה הוא שוב (הכנסתי אותו בשלמותו בסוף הפוסט, כשיש זמן לקרוא).

הסיפור הוא על מאמן מיוחד נורמן דייל (בגילום אחד משחקני הוליווד הגדולים מכולם – לדעתי – ג'ין הקמן) המאמן את הסינדרלה מהעיירה היקורי, 'היקורי היי סקול' – באליפות התיכונים של אינדיאנה, והאב השיכור של אחד מכוכבי הקבוצה שהפ]ך לעוזרו של דייל. הצוטרה שדייל מדבר ומאמן את שחקניו יכולים לשמש דוגמא לכל מאמן בעולם, כולל מאמני NBA, כיצד צריכים להיות היחסים בין מאמן ושחקנים. סרט קלאסי.

היו עוד רבים, והאמינו לי שראיתי כל סרט כדורסל שאי פעם הוסרט בארה"ב בהוליווד או טיווי…

"THE FISH THAT SAVED PITTSBURGH"…"BLUE CHIPS"…"FORGET PARIS…HE GOT GAME…SPACE JAM…COACH CARTER…SEMI PRO…

ראיתי את כולם, אבל לטעמי שני הראשונים שבחרתי הם ליגה אחרת.

 

2. המאמץ המפרך של הווריורס, והגישה הנועזת והחצופה של בעלה הקבוצה היהודי, להפוך ל'רומא החדשה'

(מאמר מאת איתן סטראוס ב'אתלטיק' שהוא לא מתורגם כלל בגלל אורכו, אבל הוא נתן לי השראה לכתוב סיפור משלי שמתבסס על המאמר באופן כללי בלבד, כשאני מנסה להישאר נאמן ל'אווירה' של המאמר המקורי).

****
לפני המשחק באורקל ארינה ג'ו לייקוב מופיע עם חליפת Ermenegildo Zegna Bespoke – מי שלא יודע זאת החליפה היקרה בעולם, $5,000 המקור, ללא החייט והגיזרה שבס"ג יגיע ל-10K במקרה הטוב, אבל אותה לובשים רק אנשים שלא שואלים 'כמה זה עולה'  – ובידו המבורגר עסיסי שטיפות קטשופ זולגות ממנו. הוא ניזהר – לא ממש אבל קצת – להימנע מהקטשופ ללכלך את החליפה כי, אחרי הכל, הוא יופיע עוד כשעה על הפרקט.
*
רגע, ג'ו לייקוב? נשמע ג'ואיש לדוק.
*
מל לס לא מתעצל והולך לגוגל וזה מה שמצא:
*

****************************

Up
List by Name
List by Score
List by DateAbout the Jew Score
Suggestion Box
FAQ
Joe Lacob

Jew Score:
11

I4

O4

K3
January 10, 1956 —

Athletes love their Jesus, don't they? So often you hear players thanking the Lord, organizing team prayers… If Jesus has a home in America, it's inside a professional locker room.One team that embraced Jesus were the Golden State Warriors. Head coach Mark Jackson had a rah-rah approach that bonded the team with Christianity. And it seemed to work, as the downtrodden franchise made back-to-back playoff appearances for the first time in two decades.

And then, Jackson was fired. Oh, there were many reasons: behind the scenes, the team was a complete mess. Assistant coaches were mysteriously fired in mid-season. Back rooms were filled with drama. Jackson antagonized many around him. And then there was Jesus. The San Francisco Bay Area is notoriously dogma-free; many, including Jewish owner Joe Lacob, were not exactly amused with Jackson's approach.

So, Lacob fired Jackson and replaced him with Steve Kerr, who is not exactly religious. The new coach turned the Warriors from a just-above-average team into the league's best.

Is it because Lacob and Kerr removed Christianity from the locker room? Let's quote baseball player Will Clark: "You'd better get out there and do it yourself. The Lord didn't hang that slider."

Verdict: Jew.

February 18, 2015

See Also

Micky Arison

Steve Ballmer

Eddie Gottlieb

Josh Harris
© Jew or Not Jew, 2006-2019. j…@jewornotjew.com.

פסק הדין? בעל הווריורס הוא יהודי כשר!

זה אחרי שגולדן סטייט תחת מרק ג'קסון היתה הקבוצה 'הנוצרית' ביותר ב-NBA כי מרק ג'קסון הוא JESUS FREAK.

אבל רגע. מה זה מתחילים לדבר על סטף שהוא יהודי?

עתה, תחת שרביטו של הבעל היהודי של הקבוצה, מתחילים לדבר על 'הנישה היהודית של הווריורס'.

הכניסו אפילו את תמונתו של סטפן קרי בין בלמר וגוטליב, כשמדובר על 'יהודים בעלי השפעה עליונה' ב-NBA

אני החלטתי בעצמי להוציא את תמונתו של סטפן קרי כי אפילו רמז שהוא יהודי – כמובן שלא כהלכה, אבל ברגש ובשייכות – היא RIDICULOUS, אפילו שכותב המאמר טוען 'שישנן סמיכויות' להצהרה שסטפן מרגיש יהודי. בואו נגיד שזה משהו כמו מדונה,  והבה נסיים את הדיון כאן.

רק חסר לי שגולשים באתר יתחילו לאהוד את הווריורס בגלל ששחקנם הטוב ביותר הוא – עלאק – 'יהודי'. הוא לא, אוקיי? לא אכפת לי מה סטף 'מרגיש'. שירגיש יהודי ושיכתוב טאטו על אצבעות ידו בעברית. הוא 'מרגיש' יהודי? גם אני מרגיש בן 51 (חבל רק שהבולבול יודע את האמת)

************************************

טוב. עכשיו בוב מאיירס מצטרף.

שני טייקונים שמחזיקים את הפרנצ'ייז הגדול, אולי, מכל פרנצ'ייז אחר שאי פעם נשם תחת כיפת ה-NBA. הם צוחקים. הם נהנים. הם יודעים שיש להם זהב ומרגליות בכף ידם. הם לא צריכים לעשות עכשיו דבר מלבד להיזהר לא לפגוע בקיים.

הם נמצאים עתה ב-ORACLE BRIDGE CLUB, הפאב היקרתי בו נפגשים כל הטייקונים של סיליקון וואלי TO NOBNOB לפני משחקים. בפינה אפילו מזכירים את ישראל ואת הבשר המלאכותי שחברת סטארט-אפ מתחילה לייצר מסיבי שרירים של פרה. השמועות והרכילויות הם שהדתיים יאשרו זאת כ'בשר כשר למהדרין' כי יש הרבה כסף בעסק הזה. בעתיד. זה על מה שהטייקונים של ההיי-טק של ה-'וואלי' מדברים.

בעונה הבאה האולם החדש הסופר-סופר-סופר מודרני שהעולם לא ראה כמוהו – הכל היי-טק ובינה מלאכותית מלבד המשחק עצמו. אל תצחיקו את השכנים בדיבורים שלייקוב לא תיכנן הכל מראש. הראש היהודי תיכנן שנים לפני שאיש חשב על כך שאוקלנד לא יכולה להיות 'רומא'. רק סן פרנציסקו יכולה להיות 'רומא'. לכן המחיר ששילם על הקבוצה היה קמצוץ גרעינים לעומת המחיר שיום אחד נכדיו ימכרו את הקבוצה. 10 מיליארד  אמרנו?

הכפילו ב-1.4 הייתי אומר.

המלצר שואל את לייקוב, "משהו לשתות? אולי רום עם קוקה-קולה?"

-קוקה-קולה? נא לא להזכיר את השם. פפסי. רק פפסי קולה. ללא רום (RUM). את זה נשאיר לאחרי המשחק!

בוודאי. פפסי קנתה כבר את הזכויות של השם ושל כל מה שיישפך מהברזים. POURING RIGHTS זה נקרא בשפת הטייקונים.

מה הטרמינולוגיה הזאת?

לי POURING RIGHTS לא אומר כלום, אבל לי זה נשמע טוב, הוא אומר.

לאוקלנד העיר מאומה לא נשמע טוב. העיר הפכה מ'הפרבר של S.F' ל-'עיר הכדורסל' עוד לפני סטיב קר. היום היא כתר המלכות. היא יודעת שהכתר עובר לעיר הגדולה. גם קיסריה היתה פעם עיר גדולה לפני חדרה.

אני זוכר שב-1962 הגעתי פעם ראשונה לסן פרנציסקו עם רינה. זה היה אחרי שגרמנו חצי שנה בניו יורק, ב-1961.

-זאת עיר? אמרה לי רינה'לה. זה לא יותר מכפר עם גבעות ו-STREET CARS.

לפני 80 שנה – אחרי ה'תפוח הגדול' – 'סן פרן' היתה עיר יפהפיה אבל לקרוא לה עיר היה כמו לקרוא לערד עיר. "עיר" היתה ניו יורק. "עיר" היתה שיקגו.

עתה? שהווריורס מגיעים העירה וסיליקון וואלי קורץ, הנה מה שניכתב בניו יורק מגזין:

“Is San Francisco New York?” The article begins, “It’s hard to pinpoint the exact moment that San Francisco morphed into bizarro-world New York, when it went from being the city’s dorky, behoodied West Coast cousin to being, in many ways, more New York-ish than New York itself — its wealth more impressive, its infatuation with power and status more blinding.” Such trends have only accelerated.

עכשיו עם הווריורס בעיר? סן פרנציסקו מתחילה לחשוב שניו יורק קטנה עליה. היא מתחילה לחשוב 'רומא'.

מחיר דירת שלושה חדרים בעשירון ה-50  הוא 1.3 מיליון. השכרת דירה בעשירון ה-50 הוא $4,600 לחודש. $55,200 לשנה. מדברים כאן שכר דירה. וכשהווריורס יקרטו לה בית, הכל יעלה ב-4% (   https://www.sfchronicle.com/sports/ostler/article/Warriors-new-arena-gives-some-season-12720962.php  )

לייקוב החליט שהוא לא בונה BASKETBALL ARENA. הוא החליט שהוא בונה מוזיאון. ארמון.  משהו שכל העולם ידבר עליו.

BILLIONAIRE AMBITION. טרוף. הוא רוצה לבנות את הקולוסיאום ברומא מודל סן-פרנציסקו 2019.

 

עכשיו עלתה בעייה חדשה:

So here we are, with the Warriors and San Francisco having teamed up for world domination. Brothers in ambition or avarice, depending on your perspective. It prompts the question: What’s next? Lacob doesn’t just stop building. What’s a dynasty to do after winning championships and securing that ever elusive San Francisco stadium?

אז זה היה המצב והתכנית:

1)הפיכת הווריורס לקבוצה הטובה בעולם לזמן בלתי מוגבל.

2)לבנות להם ארמון, קולוסיאום מודרני של רומא לפני 2,000 שנה שיהיה הקנאה והחלום של כל ספורטאי בכל מקום בעולם; אולם כדורסל גדול ומפואר אפילו מהקבוצה עצמה.

3)??????

"לבנות קבוצה ראוייה בעונה הבאה (2019-20???), ובעונות שאחריה, ובעונה שאחריה…שתהיה ראוייה לאולם כזה. שכל שחקן ירגיש פריוילגיה לשחק שם. "חובה" לשחק טוב יותר מאשר שיחק עד אז!", אומר לייקוב.

"אתה שואל מה היא המטרה שלי?", הוא שואל עם חיוך רחב.

"זאת המנטליות שלי. ה- Lacobian Mentality שלי.  דומיננטיות מחלטת בכדורסל עד שקבוצות ירגישו שאין טעם לבוא הנה לשחק ולבזבז אנרגיה של כוכבים. עדיף כבר לשלוח את קבוצת ה-G שלנו!".

עוד מטורף בשבט.

 

האם דיי ג'ורגר הוא המאמן הטוב ביותר ב-NBA?

בממפיס לא חושבים מכך, אחרי 3 עונות שם (2013-2016).

אבל הוא מאמן עם בוחטה של אליפויות:

תבינו דבר אחד: לנצח ב-IBA זה אותו אתגר כמו לנצח ב-NBA. לנצח ב-CBA לא קל יותר מאשר ב-NBA. כי אתה מנצח עם הכלים שיש לך בתחרות ברמה שלך.  למאמנים האחרים ישנם בערך אותם כלים. אז התחכום, האסטורטגיה, הממזריות, לקיחת הטיימים, וההחלפות הם תחרותיים בדיוק כמו ב-NBA.

הקינגס היו אמורים לנצח 25 משחקים העונה. הם מזמן עברו את ה-"PROJECTED WINS", ועתה מספר ה-W'S לא מעניין אותם. הדבר היחיד בראש מעיינם – כמו שאומרים החברים שלי מראש הנקרה (מהקיבוץ; לא מאתר התיירות) – הוא הפלייאוף. זה מה שג'ורגר אמר לעתון סקרמנטו בי (https://www.sacbee.com/sports/nba/sacramento-kings/article226994304.html):

“We’re playing hard and we don’t quit,” Joerger said. “What we’re building here, we will reap the rewards of this for many years to come — not many years from now, but going forward. If this is who we are, and I believe it is, we’re a tough out (in a playoff series) and Sacramento is a tough place to play if you’re a visiting team. We’ll keep coming at you.”

אם אתם לא מאמינים, תשאלו את זיו שלנו, אוהד הקינגס מספר אחד בהולי לנד, והמכיר ויודע את הקבוצה טוב יותר מכל אחד אחר במזרח התיכון.

אז יאללה, זיו, ספר לנו הגולשים קצת על ד'ארון פוקס, מרווין בגלי, באדי היילד, בוגדן בוגדנוביץ', והארי גיילס. דבר אחר אני אספר לגולשים: כל חמשת המצויינים האלה הם בשנה הראשונה, השנייה, או השלישית שלהם ב-NBA, וכולם בני 26 ומטה.

תשמעו מנה אמר קווין דוראנט ל-https://www.nbcsports.com/bayarea/warriors/kevin-durant-qa-warriors-star-addresses-legacy-why-nba-wont-fulfill-him

"לי, אישית, הקבוצה הקשה ביותר לשחק נגדה היא סקרמנטו קינגס".

וכל המוסיף גורע.

 

לא אני שאלתי זאת.
*
דייויד בטלר מבוסטון נשיון שואל את השאלה, ומציע כמה נקודות מחשבה, כמו שאומרים, להצדקת השאלה שמובילה את המחשבה לתשובה מסויימת הנוטה לכיוון ה'כן' יותר מאשר לכיוון ה-'לא'.
*
דברנו על כך מספיק אבל תמיד ישנם דברים חדשים לדסקס.
*
למשל:
*

Danny Ainge and his braintrust have engineered one of the finest, youngest, most flexible rosters in the league. They fleeced the Nets for three first-rounders and a pick swap! The Sixers paid them to take Markelle Fultz over Jayson Tatum! They got Kyrie Irving in a trade that essentially destroyed the Cavs! And the guy coaching the team is a 42-year-old whiz kid type who took a busted, borderline juvenile squad to the Eastern Conference Finals last season. Heading into '18-'19, every basketball-knower worth their laptop was predicting a 60-win campaign and a probable showdown with the Warriors at year’s end. This was a more than reasonable thing to believe. What wasn’t to like, beyond the chowder-breathed Bostonicity of it all?

הבעיות?

את רובן דיסקסנו כבר, אבל הנה עוד שעדיין לא דברנו עליהם:

1)קיירי אירוינג מוכר את חברי הקבוצתו הצעירים למדיה – רק תבקשו, LADS – כדי ששמו יופיע עוד ועוד בעיתונים. התוצאה? לפי ה'נשיון' אף אחד מהצעירים אינו חבר של קיירי. אחד הדברים החשובים בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה של קבוצה היא – צדקתם – קיבוץ. יותר מקיבוץ שם היו יותר מדי בגידות ורומנים, בקבוצה חייבת להיות כמו שרחל פעם שרה – חברותא.

בסלטיקס, קבוצה שכולנו האמנו שתתחבר כמו דבורים בכוורת, טאטום ובאון ורוזייר יוצאים יחד. הייוארד ממהר לאשתו החתיכה. גם אל הורפורד שאשתו היא – לדעתי – החתיכה מס' 1 בין כל נשות השחקנים, ממהר הביתה כי אשתו מחזיקה שוט בבית למקרה שהוא מאחר. מרכוס סמארט? כולם פוחדים ממנו. אולי הוא שייך לאיזו כנופייה.

קיירי? לאף אחד לא איכפת. שיילך לאן שהוא רוצה. זה לא מעניין אף אחד.

ככה אי אפשר לנצח. שחקני קבוצה חייבים לחבב אחד את השני, לצאת יחד לבירה או שתיים, להקריב אחד עבור השני. כמו שהיה פעם בפלמ"ח. הסלטיקס הם  CRUNCHTIME  אחד מדריימונד גרין מקלל את קווין דוראנט. אבל הווריורס טובים מספיק לספוג בולשיטינג כזה. הסלטיקס לא. הסלטיקס (לפחות כמה מהם) קרובים מאד לצעוק לעבר קיירי – "למה שלא תתעופף כבר מכאן?".

עוד בעיות?

2) נראה שהדבר היחיד שמעניין את טאטום הוא להגיע לרמת כוכב-על. אז מה? אז הוא לוקח המון BAD SHOTS וחושב על עצמו יותר מאשר על הקבוצה. הוא עדיין לא ברמה של הטובים באמת כמו דוראנט או פול ג'ורג' ב-CONVERTING כדורים לסלים בעצמו, אבל הוא מתעקש לנסות, וזה על חשבון הקבוצה.

3) ג'יילן בראון? אם אתה יכול להבין את משחקו, אתה יכול להבין גם את סוד הבריאה. לפעמים הוא טוב יותר כסטרטר ולפעמים טוב יותר כשחקן העולה מהספסל. לפעמים הוא חם ולפעמים הוא קר. בראד סטיבנס עדיין לא החליט מה הוא ה-ROLE שלו.

4) זאת הבעייה הגדולה ביותר לדעתי: טאטום, בראון, ורוזייר רוצים – איך אומרים – מ'TO EXPRESS THEMSELVES'. היו מקרים רבים של שלושה צעירים כמוהום נשהגיעו יחד, והצליחו להביע את עצמם תוך כדי שהם שיחקו כחולייה, ולמעשה הצליחו לעשות מהחולייה דבר גדול וטוב יותר מסכום החלקים. בסלטיקס השלושה מנסים 'להביע את עצמם' תוך שהם דופקים אחד את השני. סכום החלקים גדול בהרבה מגודל החולייה. זאת בעייה. מרכוס סמארט אמר בעצמו: "הבעייה שלנו היא שאנחנו לא משחקים אחד עבור השני אלא כל אחד לעצמו".

5) מתברר יותר ויותר שבראד סטיבנס הוא (אולי!) טקטיקן מעולה. אבל מסתבר שהוא לא מבין ויעיל ב-EGO-MANAGEMENT וזוהי בעייה גדולה. היכולת החשובה ביותר של מאמנים כגרג פופוביץ', צ'אק דיילי, רד אורבך, פט ריילי, לארי בראון, ג'רי סלואן, או פיל ג'קסון היה ב-EGO MANAGEMENT. הם ידעו כיצד לטפל וללטף איגו-מניאקים מבלי להתחנף אליהם. ב-NBA זה הרבה יותר חשוב מ-X ו-Y.

 מה היא הבעייה הגדולה ביותר לדעתי?
*
המורה שלי קווינט לימד אותנו בכיתה ב' או ג' שכשיש בעייה, חייבים לשבת, לעשות חושבים, ולמצוא לה פתרון.
*
כתבתי על 5 בעיות רציניות ביותר. הבעייה?

הבעייה היא שאין לבעיות PRESCRIPTION להבראה!

*

הנה משפט המחץ שנתגלה לי רק כשניכנסתי לנטס נשיון:

ראסל, לברט, ודינווידי שיחקו יחד העונה רק 90 דקות!!!

דינווידי אמר :

“D’Lo is obviously playing at a high level. Caris is working his way back into form,” Dinwiddie said. “They’re going to do what they do, and our focus and our sights are set on the playoffs and trying to win as many games as possible, trying to be that team that not only makes it but strikes a little fear into some of those top seeds’ heart.”

"דינווידי יהיה מוכן ל-בק-טו-בק אקשיון תוך יומיים-שלושה", אמר מאמן הנטס קני אטקינסון. ניזהר איתו בתחילה".

מוטב שזה יקרה מהר ככל האפשרר כי בלעדו הנטס הם 8-6.

מה שחשוב הוא שלברט יחזור לכושרו לפני הפציעה כשהיה 18.8 נק' ב-14 המשחקים הראשונים. מאז הפציעה הוא ירד ל-8.9 נק' למשחק.

"I NEED DINWIDDIE", הוא הגיב כשנשאל מדוע ירד ביכולתו.

 

עצוב ומפחיד:In the Mariana Trench, the lowest point in any ocean, every tiny animal tested had plastic pollution hiding in its gut.

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 72 תגובות

   1. תודה רבה על המעורב אבל אני חייב לציין שקצת חרה לי המשפט שכתבת בנוגע לגיל בו היית רוצה להיות, זכותך המלאה לכתוב בברוטליות כזו כמו ערס בן 19 רק אחר כך יש לזה השלכות ואל תבכה שאין נשים פה באתר.

    1. יאללה יא נודניק טרחן מספיק כבר, מה פגע בך? המילה בולבול? גם נשים יודעות מה זה בולבול וחלקן אפילו בעניין

     1. זה פשוט לא המקום (בגוף הכתבה), באתר שבהחלט קיים בו תוכן ברמה גבוהה לא מצפים לרמת כתיבה כזו, עם רמיזות למה היה אם היה לי וכו' או לחלופין מעקב בשידור חי אחר היקף התחת של סרינה. פשוט לא המקום.

   2. מנחם בהתייחס לתמונה האחרונה, מדהים כמה מטומטים אנחנו בני האדם שאין לנו שום הבנה וקבלה בקשר לנזק שאנחנו משאירים לדורות הבאים אחרינו, מספיק לראות את הדעות של נשיא המדינה בה אתה חי וההתייחסות שלו לתופעת ההתחממות הגלובלית ונושאי זיהום האוויר.
    אגב אם להתחבר לסטף קארי "והרגשתו" או "זיקתו" ליהדות ,אתמול הייתי במשחק של הפועל י-ם והפועל ת"א , אמרה סטודמאייר חזק ביהדות עם מן כיפה גדולה אפורה לראשו וציצית מבצבצת מתחת לחולצה , אולי חושש שמשרד הפנים בודק אותו אחרי הבקשה לאזרחות ישראלית..
    THE HOOSIERS זה סרט מופת- ג'ין הקמן נותן שם הופעת מאסטרפיס לדורות בעיניי.

    1. הפלסטיק עומד לחסל אותנו. ישנם כמה אנשים פרטיים שיוצרים מין מחסומים באוקיינוס (למשל כמה מיילים מסן פרנציסקו) והם מוציאים כל יום טונות על גבי טונות של פלסטיק, אבל זה פסיק קטן. זה חייב לבוא מלמעלה. מהשלטונות, אבל הכי חשוב זה לחנך את בני העולם בעולם לאסוף פלסטיקים למיחזור.

     1. מנחם הרבה טמון באמת בתוכניות ממשלתיות והחלטה לשים את הבעיה הסביבתית בראש סדר העדיפויות.
      בישראל לצערי המשרד הממשלתי שאמור לטפל בעניינים הללו (הגנת הסביבה) הוא ברירת מחדל אחרונה מבחינה תקציבית וגם מבחינת אנשים שרוצים לעמוד בראשו .
      אין לו את הזוהר של משרדים ממשלתיים אחרים כנראה, גם האכיפה בהתאם לרוב.
      סתם דוגמא בישראל משהו באזור 75% מהזבל עדיין מוטמן אם כל ההשלכות שיש לכך, כאשר בשאר מדינות ה-OECD מדברים על 50% ומטה…

    1. ברור כמובן מדוע שיירי פלסטיק בבעלי חיים זה מפחיד ועצוב.
     ברבע הראשון היה מראה לי שמדובר בשיירי פלסטיק במים שאמנם גם זה לא טוב לאיכות הסביבה.

 1. תודה רבה, מנחם על המעורב. כיף לקרוא – למרות שלא באמת כיף לקרוא על בעיות הסלטיקס שנראות ללא פתרון, כרגע. בעוד כל הקבוצות מסביבם מתחזקות בקיץ ובחלון העברות, בסלטיקס שום תזוזה, כאילו אין מה לחזק או לפחות להפיח רוח חדשה השחקנים. קל להאשים את סטיבנס, אבל באמת נראה שכולם חושבים שהכימיה עם קיירי היא ככה ככה וגם עובדתית הקבוצה משחקת טוב יותר בלעדיו. אין באמת מצב שהסלטיקס מגיעים לגמר השנה – אם יגיעו לגמר המזרח זה יהיה הישג אדיר.
  כתבת מעורב שלם ולא הזכרת את הלייקרס (ראוי לציון) שממשחק למשחק סוגרים את שער הפלייאוף לעצמם, עכשיו אחרי הפסד לפיניקס. לברון יפספס את הפלייאוף השנה – כל מילה מיותרת.
  נסיעה טובה ותהנה!

  1. כמו שזה נראה הם לא צפויים לעבור יותר מסיבוב אחד כי את מילווקי או טורונטו או פילי לא נראה שיש להם סיכוי לעבור אם לא יתעשתו והצעירים ישחקו לפחות כמו שנה שעברה וגם עם קיירי, והייוורד יתן יכולת יציבה ואיכותית, והורפורד יתן יכולת טובה בשני צדי המגרש, ושאר השחקים יעשו את עבודתם באופן הטוב ביותר, ומעל הכל שהסלטיקס יהיו שלם הגדול מסכום חלקיו.

  1. תודה חי. מקווה להמשיך בלי להחסיר בשלושת השבועות הבאים. מטרת הנסיעה היא קודם כל לשכנע את אחיה התאום של גייל שהוא חייב להיכנס למוסד עם דיור מוגן כי הוא לא מסוגל לטפל יותר בעצמו והוא מהווה סיכון לעצמו ולשכניו. הוא מתגורר בקרוואן וכבר קראו למכבי האש פעמיים בשבועות האחרונים. הוא מסכן את עצמו ואת הקרוואנים האחרים הדי צמודים לשלו. הצרה היא שהוא מתנגד ואמר לי בטלפון שהוא יתאבד לפני שייכנס למכון דיור מוגן. אם לא תהיה ברירה נאלץ לחתום שהוא – מה שמוגדר כאן – "SELF NEGLECT" – ואז אנחנו מחוץ לתמונה וזה בידי המחלקה לעזרה סוציאלית והמשטרה. אני מקווה מאד שאצליח לשכנע אותו פנחים-אל-פנים.

 2. אחלה מעורב מנחם, ועוד ניתוח מצוין של הסלטיקס.
  .
  לגולדן סטייט יש את כל הפוטנציאל להפוך, או ליתר דיוק להישאר, פאוארהאוס בליגה, אבל כך גם לניקס, והעובדות ידועות, וללייקרס, וגם שם ידעו שנים שחונות, ועם כל הכבוד לאיצטדיונים למיניהם, הכל יעלה או יפול על אנשים, בעיקר בהנהלה, ולא מיותר לציין שג'רי ווסט כבר לא שם.

 3. שיוווווווו עונג לקום ולראות ולשמוע שהפלול הנשיא והבוס של התאגיד הפסיד,ולא סתם הפסיד ,אלא הפסיד לסאנס,מזל טוף לרשע,אני עם חיוך מצד לצד

 4. היתה פה בארץ להקה שנקראה הקליק והיה לה שיר שנקרא איש פלסטיק שכתב דני דותן.
  השיר הזה נכתב אי שם בתחילת שנות השמונים כשאף אחד עוד לא חשב שהפלסטיק ישתלט עלינו ויתגלה בבעלי חיים שונים.
  הסרט של ווסלי ווודי סרט לפנתיאון. הם משחקים נפלא ואני בהחלט מסכים אתך שהסרט "גברים לבנים אינם יכולים" (זה השם שנתנו לסרט בישראל) הוא הסרט הכי טוב בזאנר ובטח שיותר טוב מהספייס גאם.

  1. לגבי הסלטיקס
   זה כואב אבל זה דיי נכון. הרבע האחרון ששיחקו היה הטוב ביותר של הסלטיקס כי ההגנה והנעת הכדור היו נהדרים. ככה אני רוצה את הסלטיקס שלי משחקים. קוטפים ריבאונד התקפה ומניעים כדור עד ששחקן מתפנה (מרכוס סמארט?) לתפור סל קל.

   1. רזי, מה לדעתך צריך לעשות עם קיירי?
    לפי איך שזה נראה אתמול ובסוף עונה שעברה הקבוצה בלעדיו היא הרבה יותר טובה ומשחקת בשטף.
    אתמול גם ברגעי ה"חזרה" של בוסטון להפרש חד ספרתי ישב על הספסל ונראהכאילו אינו שמח הצלחת הקבוצה.

 5. אחלה מעורב מנחם תודה רבה.

  החלום שלי לפני הנסיעה לארה"ב היה לבקר בעיר ילדי הפרחים.
  חלמתי על ניחוחות של וויד בכל פארק, חיוכים מפה לאוזן ומוזיקה טובה.
  בפועל האווירה בעיר נוראית וקודרת.
  הומלסים בכל פינה מרכזית בעיר, אלימות מילולית של התושבים כלפי התיירים.
  פעמיים הומלסים תקפו אותי בתוך שבוע משום סיבה, רק הלכתי ברחוב.
  להוציא את רציף הדייגים שהוא מעין מובלעה של תיירים נטולי הומלסים, העיר הזאת היא בושה וחרפה.
  נכון שגם בניו-יורק ישנם הומלסים, אבל לא בכמויות ולא באזורים כל כך מרכזיים כמו בסן פרנסיסקו.

  1. ההנומלסים נמצאים בערים החמות. פורטלנד היא אולי מספר אחד. לא שבסן פרנציסקו "חם" אבל אין שם שלג וכפור

   1. ההומלסים נמצאים בערים ה"מחבקות" איפה שיש עיריה ותושבים רחמניים. בפורטלנד לא חם . ג'וליאני ניקה את ניויורק לפני 15 שנה על ידי זה ששלח 45 אלף איש ללוס אנג'לס ומאז הערים באמריקה מציעות כרטיס בכיוון אחד למסכנים וככה הם עוברים ממקום למקום בלי פתרון. בחוף המערבי האנשים יותר סבלניים והמערכות הציבוריות סימפטיות. זה פשוט חלק מאמריקה כרגע. לא להספיד את בוסטון: יש להם מספיק כשרון לנצח,הם יקבלו את אינדיאנה סיבוב ראשון ואז מילווקי. סידור מספיק טוב כדי להגיע לגמר מזרח. במקרה של כישלון אז AD יגיע בקיץ.
    "and you cant hear jimmy"

    1. לי גם ידוע שג'וליאני ניקה את רחובות ניו-יורק, אבל אמרו לי שהוא שם אותם בכל מיני מרכזי YMCA . לא ידעתי שהעמיס אותם על מטוס ללוס אנג'לס, תמוה שלוס אנג'לס הסכימו לזה.

 6. איזה מעורב תענוג, יא אללה.
  שושלות מתחלפות באן בי איי, כל כמה שנים ולכן לא נראה לי שתהיה דומיננטיות ארוכה כל כך במפרץ, אחרי שהאצטדיון יהיה מוכן. הם כרגע בטופ – אך לא לעולם חוסן.
  נראה לי בכל זאת חוייה נפלאה לראות משחק ביתי של הווריירס.

 7. אחלה מעורב, תודה רבה
  בניגוד לשאולי מכמה תגובות מעליי, גם אני הייתי בעיר, אבל דווקא מצאתי את האווירה שם שונה ובעיקר נחמדה. נכון, הומלסים בכל פינה, אבל היחס אליהם אנושי ומתחשב, והפער מאל. איי, משם הגעתי לביקור, היה ברור ומובחן. מה שכן, זו עיר יקרה…

 8. White men can't jump הוא אכן אחלה סרט כדורסל. לא סרט גדול אבל סרט כדורסל מעולה.
  אגב, שאלו את רוזי פרז מי מבין הארלסון וסנייפס שיחק כדורסל טוב יותר במציאות והיא אמרה שאין תחרות בכלל. הארלסון היה שחקן די טוב אבל לסנייפס לא היה מושג. כשהסתכלתי על הסרט אחרי שקראתי את הראיון הבנתי שבאמת הסצינות בושלו כדי להסתיר את זה.
  .
  Hoosiers גם כן אחלה סרט אף אם מעט קיטשי. אני חושב שדניס הופר היה מועמד לאוסקר על שחקן המשנה. הסאונדטראק שלו ממש מעולה גם כן.
  .
  הסרט השלישי שהייתי שם באותה שורה עם שני אלה הוא Blue Chips עם שאקיל ופני הארדאוויי (שסיפר מאוחר יותר שהקשר הטוב שהיה להם על הסט, הביא לזה ששאקיל לחץ על המג'יק לעשות את הטרייד על כריס וובר ולהביא את הארדאווי לאורלנדו). וגם עם ניק נולטה שהוא אחד האנדראסטימייטד הגדולים בעיניי.

   1. בבקשה
    http://www.factfiend.com/apparently-white-men-can-jump/
    .
    ציטוט:
    .
    The thing is, though the movie suggested that Snipes and Harrelson’s characters are equally skilled, according to Lanier and well, everybody else on set, Harrelson was by far the better player. This is likely because Harrelson had already played basketball at college level and remembered how to hold the ball, which we’re presuming is something they spend like 8 weeks teaching you.

    In fact, Woody Harrelson was so much better than Snipes that he had to town down his abilities on-screen so that he and Snipes’ characters looked to be about equal. In other words, in a film that revolves around the entire concept that white guys suck at basketball, the white guy was the best basketball player.

 9. על פי ההגיון שלך לגבי דייב ייגר (שאני מסכים איתו) גם דייב אחר (בלאט) ראוי להרבה תשבוחות, בלאט הביא הרבה קבוצות שונות להרבה הישגים במפעלים אשר הם השתתפו, קבוצות אנדרדוג רציניות, נבחרת רוסיה, ומכבי לפני המעבר לאנ בי איי בולטות מאוד, אבל גם ההישגים שלו באיטליה ובטורקיה ראויות לציון.
  .
  חבל שלאמריקאים יש כזה אגו גדול שגרם להם לפספס מאמן ענק, אחד משלנו. (יהודון נקבה 😜)

  1. אל תיפלו עליי על ה״יהודון נקבה״, זה נכתב בציניות. לא השתתפתי בדיון על המילה נקבה, אבל דעתי היא שאם הכותב (כפי שמנחם עשה) מגדיר את המושג (נקבה) אשר בו הוא משתמש ומסתייג מפני הנעלבים מפני המשמעות הנסתרת של המושג, אז אין בכלל על מה לבוא בביקורת, מאחר וברור שהכותב לא התכוון להעליב אף אחד אם הגדרתו היא לגיטימית כפי שמנחם עשה לפני כמה ימים אשר בחר להשתמש במושג נקבה כמילה מקבילה בעברית למילה female.

   ואני לא שם גרוש על מי שקורא לי חנפן בעקבות התגובה הזו, זו דעתי הרציונאלית ואין בו שום אלמנט חנפני.

  2. מסכים אתך לגמרי.
   ממש לא ברור לי מדוע האגו משחק פה כזה תפקיד?
   לבלאט לא היה מזל בקליבלנד. חד וחלק היו שם פציעות של שחקנים שגמרו לו את הקריירה בארה"ב ומדהים אותי שלמרות שנולד בארה"ב ויש לו חברים קרובים ומשפחה שם הם מתייחסים אליו כאילו היה זר. לדעתי גם אין לו סוכן מספיק חשוב שידחוף אותו לקבוצה מתאימה.

 10. מנחם
  תפסו את החבר העשיר שלך קראפט מקבל ""טובה'" בבית עינויים אסייתי בוקר לפני הספורבול.
  יהודי או לא איאפשר להכיר באמת אדם לפי הגזע,ההצלחה או הדימוי שלו בתקשורת.

  1. הדבר האיום ביותר עם קראפט היה לראות את אשתו הזקנה (אבל נראית די טוב לגילה) עם מבע פנים של אבדון כשהיא עומדת לצידו כשהגיעו לקחתו למעצר, או לאן שלקחו אותו לכמה שעות

 11. תודה מנחם!
  אגב, הקשר של סטף קארי ליהדות – יש לו קעקועים בעברית, אחד מהם "קרי", מעניין אם מישהו הסביר לו שזה כאילו הוא קעקע את המילה CUM 🙂

  ג'ורגר גם נשמע שם יהודי, לא?

 12. בין סרטי הכדורסל נפקד מקומו של הסרט He Got Game משנת 1994 בכיכובם של דנזל וושינגטון והכדורסלן האגדי ריי אלן.

  1. ציטוט מלמעלה (ממה שכתב מנחם): "…היו עוד רבים, והאמינו לי שראיתי כל סרט כדורסל שאי פעם הוסרט בארה"ב בהוליווד או טיווי…

   "THE FISH THAT SAVED PITTSBURGH"…"BLUE CHIPS"…"FORGET PARIS…HE GOT GAME…SPACE JAM…COACH CARTER…SEMI PRO…

   ראיתי את כולם, אבל לטעמי שני הראשונים שבחרתי הם ליגה אחרת."

 13. מנחם: למה נקבות לא נכנסות לקרוא הופס?

  גם מנחם: "הייוארד ממהר לאשתו החתיכה. גם אל הורפורד שאשתו היא – לדעתי – החתיכה מס' 1 בין כל נשות השחקנים, ממהר הביתה כי אשתו מחזיקה שוט בבית למקרה שהוא מאחר."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט