פול האוס/שמעון טבדי

פול האוס/שמעון טבדי

 

כ-25 משחקים לתום העונה (למי פחות ולמי יותר) ולאחר משחק האולסטאר אנו נכנסים לישורת האחרונה. הטרייד דד ליין חלף וכאשר רק שוק הביי אאוט הדליל עוד רלוונטי חלק ארי מקבוצות העילית בליגה הלכו על מהלכי אול אין שרק לאחת מהן אם בכלל יהיה פול האוס בסוף העונה.

הקבוצות הלחוצות והנואשות מכל היו אלו שלקחו את ההימורים הגדולים ביותר כי הן יודעות ששעון החול שלהן הולך ואוזל. כל אחת מהן מרגישה שיש לה סיכוי ללכת עד הסוף, לא מקום שני, לא שלישי אלא טבעת אליפות למרות נוכחות לוחמי המפרץ.

התאנדר

ווסטברוק לא הולך ונהיה צעיר יותר. הילד בן 30 וכבר מראה דעיכה עצומה בקליעה מכל הטווחים והמצבים כאשר גם האתלטיות לא מה שהייתה פעם. ככל שיחלפו השנים ראס לא ילך ויעשה טוב יותר ומבחינתו בהחלט מדובר בהזדמנות האחרונה להשיג משהו גדול בקריירה המפוארת. הוא יקווה שמתישהו, אולי בפלייאוף, הקליעה תחזור לריקוד אחרון בהחלט.

ממתין לקליעה, לריקוד אחרון. ווסטברוק

עם זאת אנו לא עוסקים כאן רק ב-RW, זו שנת מבחן עבור כל הארגון של OKC שלא הצליח לממש את הפוטנציאל מאז 2012 (יהיו הסיבות אשר יהיו). פרסטי ביצע העונה 3 מהלכים מבריקים: הוא זרק את קורי ברואר שלא מסוגל לשמור על קונוס (בהצלחה לסקרמנטו איתו), הפך את כרמלו אנתוני לדניס שרודר באחד המהלכים הגדולים בתולדות הליגה ואתמול שם את היד על הגרוש האחרון שעוד נותר, מרקיף מוריס. נוסיף לזה את פול ג'ורג' בעונה מטורפת, סטיבן אדמס בשיפור התקפי (למרות ירידה הגנתית גדולה), הקליעה שהוסיף טרנס פרגוסון לא מזמן (שכולנו מקווים שתגיע גם לפלייאוף), הקופצנות וההגנה של ג'רמי גראנט, כל זה נותן לנו את אחת משלוש הקבוצות הטובות בליגה על הנייר.

מבחן לא פחות גדול יהיה לבילי דונובן שלעניות דעתי הדחה מול קבוצה שאינה גולדן סטייט תביא גם להדחתו מהתפקיד. נכון, OKC סובלת מאחוזי עונשין נמוכים כקבוצה (מהגרועות בליגה) ומחוסר יכולת לקלוע מחוץ לקשת אבל אלו לא תירוצים שאמורים להפריע להם להגיע לגמר המערב. אף קבוצה אינה אתלטית ועם פוטנציאל הגנתי כמו שלהם, אף קבוצה מערבית למעט הלוחמים לא נהנית משני שחקני טופ 12 בליגה (ויש שיאמרו טופ 10).

OKC תצטרך להביא את ההגנה שלהם לרמה הכי גבוהה בפוסט סיזן, לקוות שג'ורג' ישאר באותו כושר ושראס יתחיל לקלוע בשביל להרעיד אדמות בפלייאוף.

פול ג'ורג' גם יבוא על מנת להוכיח שהעונה הסדירה לא מקרית או חד פעמית וכדי להוכיח שההישארות בקבוצה הייתה צעד נכון עבורו.

התאנדר עשו הכל בשביל להעמיד קבוצה לאליפות, הם בחריגה מטורפת במס המותרות ולא תהיה להם קבוצה טובה יותר ממה שיש להם היום בשנים הקרובות. הגיע הזמן לראות האם הז'יטונים של פרסטי יביאו את הסחורה.

האס של פרסטי? מרקיף מוריס.

 

יוסטון

אצל הטילים לא היו שינויים גדולים, דבר שקצת מפתיע כשמדובר בדריל מורי. הם התחזקו בעיקר מכל מיני שאריות ושחקנים דחויים מקבוצות אחרות שכל מה שצריכים לעשות זה לקלוע ולמסור את הכדור להארדן.

אוסטין ריברס מעולם לא סבל מקשיי קליעה/זריקה ונכנס היטב לתפקידו כצפוי, קנת פאריד קם מהמתים כדי להזכיר לנו שעדיין יש לו כדורסל ברמת NBA ומחייה את הקריירה בזכות הארדן, איימן שאמפרט הגיע מסקרמנטו לתת את שאריות הכדורסל שנותרו לו בהגנה ובקליעות לבד מחוץ לקשת.

איפה לוקחים אליפות ג'יימס? שאמפרט.

יוסטון שמה את כל כולה בידי הארדן שנמצא בעונה אישית מזן אחר כאשר איש לא מצליח לעצור אותו אולם הוא לבד לא יהיה מסוגל לחולל סנסציות בפלייאוף. יוסטון ככל הנראה, אלא אם יקרה משהו לא צפוי, תפגוש את גולדן סטייט בסיבוב השני. ליוסטון נותרו 12 משחקים קשים עד לסיום העונה (לייקרס, ג"ס, בוסטון, טורונטו, פילי, ג"ס, ספרס, באקס, דנבר, קינגס, קינגס, OKC) ו-13 משחקים מול "נמושות" (הוקס, שארלוט, היט, מאבס, שארלוט, פיניקס, מיניסוטה, הוקס, ממפיס, נ"א, קליפרס-כבר תהיה עמוק בחופשה, ניקס, פיניקס). די סביר להניח שינצחו לפחות 16 משחקים מה שאמור לתת להם מקומות 4-5 במערב.

הבעיה הכי גדולה בקבוצה הזאת למעט "חוזה המוות" של CP3 זה ההגנה שלהם. הקבוצה למעשה לא משחקת הגנה ולא בטוח שגם יכולה יותר מידי בהתחשב בשחקנים שיש לה. כמו כן, היא צפויה מאד ובפלייאוף שיטת תנו את הכדור להארדן לסטפבק ל-25 שלשות במשחק כנראה תעבוד רק נגד פורטלנד או הלייקרס. דאנטוני לא נודע כמאמן יותר מידי יצירתי שינסה לשנות את זה וילך עם מה שיש לו. קשה להאמין שיוסטון תוכל לשחזר את מה שעשתה עונה שעברה.

25 שלשות שלו בסטפבק למשחק יעזרו בפלייאוף? הארדן.

 

פילדלפיה

הנה קבוצה ששמה כל מה שיש לה על מנת לגנוב את הכתר תחת אפם של הלוחמים. הם ראו מה יוסטון עשתה שנה שעברה ופיצצו את הסגל עם שחקני D3 אתלטים, פיזים, צעירים וקשוחים באטלר, ב. סימונס, ג. סימונס, אניס, סקוט. כמו כן הם נהנים מסופרסטאר בדמות הסנטר הטוב בליגה, 2 אולסטארים (האריס ובאטלר) ואחד מצלפי העילית, רדיק. עמדת ה-PG הוא החלש אצלם (סימונס בהתקפה ומקונל בהגנה) אבל עם הכשרון מסביב זה לא דבר שאמור להפריע יותר מידי. סטאר קוואליטי יש, עומק יש, אתלטיות יש, קליעה יש, סנטר מגן טבעת ואימתני יש. על הנייר מדובר בקבוצה הטובה במזרח והשנייה בליגה כולה.

כרגע החסרון הגדול בפילי נחשב המאמן ברט בראון שייתכן הולך לפלייאוף מבחן כאשר רק הפסד ללוחמים יתקבל בהבנה בעיר האחווה. אי זכייה בכתר המזרח עלול להפעיל אולי את הטריגר לפיטוריו ואף לפרק את החבילה האיכותית שנבנתה. הוא יצטרך להימנע מלשים את אמביד על קשת ה-3 ולהשליך משם בלטות כדי "לפרגן" לסימונס בתפקיד הסנטר ולחשוב איך למקסם אותו בתוך הצבע מאשר להקל על היריבות כגון בוסטון וטורונטו שירצו אותו זורק שלשות, כי את אמביד בצבע אף אחד לא יכול לעצור (ותעשו לי טובה אל תזכירו את הורפורד או איבאקה כי אמביד יכול לעשות להם סדנת פוליש) למעט ברט בראון. אני חושב שהגיע הזמן של בראון להתחיל לעשות פיק אנד רול, הקבוצה עם השחקנים מהאיכותיים בליגה לא יכולה להימנע מהמהלך האיכותי ביותר כי הרכז שלה לא יכול לקלוע ממטר.

האריס ובאטלר שואפים לחוזי מקס ויבואו עם הרבה להוכיח בפלייאוף, יתרון עצום לטובת פילי, אין כמו שחקנים בשנת חוזה.

אקס מן, אקס פקטור. באטלר.

האריס מביא להם את הקליעה שהייתה כ"כ חסרה מבחוץ עם יכולת אחד על אחד ובכלל מוריד את התלות ברדיק. באטלר הוא שומר הפרימיטר טופ 3 בליגה ואמור להיות הקליי תומפסון של פילי בפלייאוף. הרבה יהיה תלוי בו והוא האקס פקטור לכמה פילי תלך רחוק.

פילי היא הקבוצה שיש לה הכי הרבה מה להפסיד מאי הצלחה בפלייאוף, אני מניח שבמצב של אליפות מזרח שני הנ"ל יקבלו הצעת מקס או קרוב מאד לזה. פחות מזה לדעתי אחד מהם ילך. יש לבראון חודשיים לסדר את החיילים על הלוח בסדר הנכון.

אחוות הטבעת? חמישיית הסיקסרס.

 

מילווקי

הבאקס כנראה יסיימו עם יתרון ביתיות לכל אורך הפלייאוף אם לא יקרה משהו לא צפוי. הם נראים טוב והביאו חיזוק אדיר בדמות ניקולה מירוטיץ' שהגיע מחנות העודפים בנ"א. מייק בודנהולצר בדרך לתואר מאמן העונה ויאניס בדרך ל-MVP. הכל נראה טוב בממלכת ויסקונסין כרגע.

עם זאת יש לזכור שהבאקס הם הקבוצה עם הסגל החלש ביותר על הנייר מכל הקבוצות המופיעות כאן. יש להם סופרסטאר בדמות יאניס (כנראה השחקן הטוב במזרח) ושחקן על סף האולסטאר (מידלטון לא שחקן טופ 24 בליגה כנראה) וכל השאר מאד בינוניים. מאז 2011 אנו מכירים את הנוסחא אליפות=כוכבים.

ברוק לופז כרגע תוקע שלשות סטף קרי אבל האם זה יגיע לפליאוף במאני טיים? האם זה יגיע לסדרות העילית? האם אריק בלדסו לא יחרב להם את ההתקפה בלחץ? האם ברוגדון יתעלה? האם הספסל הנוראי שלהם ימנע מלעשות נזק? האם יאניס יכול להוביל לבד כמו לברון לכתר המזרח? ישנם המון סימני שאלה אבל גם סיבות לאופטימיות, קבוצה ארוכה, אתלטית, צעירה, הגנה חזקה, ביתיות ומאמן שיודע מה הוא עושה.

דווקא מילווקי לטעמי תגיע הכי פחות לחוצה לפלייאוף בגלל שהסגל שם הכי פחות איכותי ואי זכייה בכתר המזרח לא ירעיד שם עולמות. עם זאת מדובר בשוק קטן שללא הישגים וחיזוקים נכונים כוכב כמו יאניס עלול לעשות מעשה אנתוני דיוויס ולכן הארגון חייב להראות לו שאצלם יהיה לו את הסיכוי הטוב ביותר לטבעת.

האם הוא מסוגל לעשות לברון ולקחת את כתר המזרח לבד? יאניס.

 

טורונטו

הקנדים כמו הבאקס מחזיקים בסופרסטאר בדמות קאווי, סיאקם בתפקיד מידלטון בעונת פריצה נהדרת וחבורת אתלטים מסביב שנותנים ידיים ארוכות, הגנה ואתלטיות. יתרונם על הבאקס הוא ספסל איכותי.

הם הצליחו להנחית את מארק גאסול שאמור לתת להם עוד אופציות בהתקפה ובהגנה והפכו לקבוצה חזקה מאד.

עם זאת מבחינתי הם הכי פחות מאיימים, קאווי הפך להצגה של איש אחד שאיש לא אומר לו מה לעשות. במאני טיים הוא צפוי מאד, לוקח את כל הזריקות לבד כאשר מסירה היא לא אופציה ולדעתי זה ילך ויתגבר בפלייאוף, אין לו גם יכולת ניהול משחק וכדרור ברמות העילית ולמרות היותו מכונת יעילות קל לצפות את מהלכיו. אני מניח שנראה עליו לא מעט דאבל טים בפלייאוף וצופה לו קשיים.

יתר השחקנים יצטרכו להתעלות, האם סיאקם יתן את מה שנותן בעונה הסדירה? האם דני גרין יקבור שלשות כמו בימים הטובים? יתר הסגל הוא די בינוני וקשה לסמוך על ניסיון הפלייאוף של קייל לאורי ו-ון וליט.

טורונטו היא אחת הקבוצות שתגיע בלחץ הגדול ביותר, להשכיח את מחדלי עונות עבר ויותר מזה כישלון כנראה יסלול את דרכו של קאווי החוצה וכל מגדל הקלפים יקרוס (גם במצב של כתר מזרח קאווי עלול לעזוב) כאשר הם עלולים לשקוע בבינוניות מתמשכת בעונות שיגיעו. תחושתי שהם הולכים הביתה בסיבוב השני.

עונה לשאלה האם ימסור בקלאץ' וימשיך בטורונטו. קאווי

 

בוסטון

עוד קבוצה שתגיע בלחץ עצום לפלייאוף עם משקולות על הכתפיים. דני איינג' עשה עד היום האחרון של הטרייד דד ליין בהי"ס לכולם ובוסטון שלו הייתה הפייבוריטית הגדולה לקחת את המזרח עם הסגל השני באיכותו בליגה על הנייר.

יום אחרי הטרייד דד ליין קבוצתו כבר הייתה הרביעית במזרח על הנייר וחזרה לעמדת האנדרדוג. קיירי ארווינג הוא הסופרסטאר החלש ביותר מבין יאניס-אמביד-קאווי (למרות שהוא הרוצח מכולם בקלאץ'), החברים שלו לא מספקים את הסחורה עד כה, טייטום נראה כמו רק פוטנציאל כרגע ויצטרך להעביר הילוך משמעותי מאד בפלייאוף אם בוסטון תרצה להגיע לגמר, ג'יילן בראון נראה בינוני מאד ולא מצליח לתת את האקסטרה וגם נחלש בהגנה.

היתר הם שחקנים שאתה יודע מה תקבל ולא יאכזבו, הורפורד יתן מה שהוא תמיד נותן, סמארט יתן הכל בהגנה, מוריס יקלע את הזריקות החשובות.

אז הגענו לאקס פקטורים: היוורד וסטיבנס. אצל האחרון התחילו להיווצר סדקים בתדמית הגאון ושמועות על בלאגנים בחדר הלבשה לא תרמו לזה. היוורד נראה כמו הצל של עצמו כל העונה למעט כמה הברקות פה ושם והשאלה היא מה הוא יהיה מסוגל לתת ברמות העילית של הפלייאוף, האם יצליח לעמוד בקצב הזה ולתרום. התפוצצות שלו תהיה קפיצת מדרגה ענקית לבוסטון שתחזיר אותה למקומה הטבעי.

יותר מכל נשאלת שאלת קיירי, באיזה מצב רוח הוא יגיע? האם כשיתחיל להיות קשה ולחוץ הוא ירים ידיים, האם הוא בכלל בדרך החוצה מבוסטון וחושב על היעד הבא? או לחילופין האם הוא יתפוצץ ויתן פלייאוף מהסרטים כאשר בסופו יחזיק את גביע המזרח?

אני מניח שקיירי יקבל הגנות מאד חזקות ואגרסיביות בפלייאוף שהוא טרם חווה. לצערו גם פילי, באקס וראפטורס יכולות לשלוח אליו המון ידיים ורגליים אתלטיות, ארוכות וקשוחות עם דאבל טימים וטראפים, בכלל מדובר ב-3 קבוצות הגנה מהטופ של הליגה, לא כל יום זה גולדן סטייט שתתן לו לשחק חופשי באחד על אחד. כל זה אומר שהרבה יהיה תלוי בצוות המסייע ושם יש לא מעט סימני שאלה אבל אין לזלזל בניסיון משנה שעברה ובבוסטון פרייד.

בוסטון כמו טורונטו יכולה להפסיד את כל הקופה אם קיירי עוזב וכל מה שאיינג' עמל עליו כמו נמלה חרוצה עלול לרדת לטימיון.

הג'וקר שעלול להשאיר את איינג' עם הכל או כלום. קיירי

לפוסט הזה יש 68 תגובות

  1. רצתי לתגובות (היו רק 2) וגיא א המדהים ברגישותו ואהרון הותיק ממליצים, החלטתי לקרוא על פילי ממש מסכים האשך אתה ואני במחשבות דומות, ש/סונא סימונס ואוהב מקונל וקצת רדיק, וברט בראון גרוע, אחרי זמן עילעלתי ביוסטון ואוקלו.. כתוב ממש טוב

 1. תודה שמעון מצוין.
  אם לא יוסטון ממש הייתי רוצה שאוקלהומה יקחו את האליפות. כל כך מגיע לראס שלמרות הנטישה של דוראנט לא התבכיין ולא דרש טרייד ופשוט אמר שעכשיו כולם צריכים לעבוד יותר קשה. קיבל את פול ג'ורג' שרצה ללייקרס והצליח לשכנע אותו שעדיף לו איתו באוקלהומה.
  במזרח זה רויאל ראמבל. אין לי שמץ של מושג איך ייראו הקבוצות האלו בפלייאוף. אני איתך בגישה שכוכבים=הצלחה ולכן פילי ובוסטון הן הפייבוריטיות אבל לבוסטון מצ' אפ מעולה נגד פילי ולהורפורד יש את המספר של אמביד.
  תכלס הכי להיט זה גמר אוקלהומה-מילווקי. 2 קבוצות של שווקים קטנים וכוכבים עם אופי שלא מנסים להשיג קיצורי דרך. וגם תהיה אחלה סדרה הגנתית שזה משהו שממש חסר לי בליגה.

 2. שמעון, מאמר מצויין. ממש מצויין. אם תמשיך ככה אתה תהפוך לכוח רציני ביותר בקרב כותבי הפוסטים כי יש לך את זה כשאתה רציני, ולא בועט לכל הכיוונים.
  מאמר על הכיפאק. אחלה ממש!

 3. דוראנט הקים שושלת ורק דוראנט יכול לפרק אותה. ההחלטה היחידה שיכולה לפתוח את הליגה תגיע הקיץ. עד אז חבל על הזמן של כולם.

 4. טור משובח שמעון
  בבדיקה שערכנו לא הוזכר לנגב אפילו פעם אחת (למרות שיש הטוענים כי "סדנת פוליש" זה גבולי).
  כמו כן לא הוזכר נייר טואלט מכל פירמה שהיא.
  חוצמזה דירגת אותן לפי אלו שאני אוהב אז בכלל.
  באוקלהומה נראה ממש לאחרונה שראסל לקח תרגילים בתורת הזן ואולי פחות יעוף לו הווסטברוק.
  בפילי התהליך לקח כיוון מעניין. גם אם לא יצליח ישאר בסיס טוב.
  עם השאר אני…. איך אומר…. אופתע…. אם יגיעו לשלבים הגבוהים.
  אולי יוסטון. הארדן משחק במימד אחר ולא מצליחים לעצור אותו. טאקר האליל בהתעלות חלומית יכול לעשות את השינוי (אם ימסרו לו)
  🙂

 5. שמעון שאתה כותב מסודר ולא שולף מהמותן, אתה כותב מעולה ומעלה נקודות נכונות גם אם לא עם כולן אני מסכים. כל הכבוד וברוך השב. אגב חולה על הפוסטים שלך והתגובות תמשיך:)

 6. אתה רואה ככה זה שלוקחים באופן מסודר את הכדורים אחד בבוקר ואחד בערב.. מאחל לך ולנו שתמשיך במגמה החיובית גם ובמיוחד בזמן המשחקים.
  IT'S GAME TIME

 7. שמעון יש שיפור גדול בגישה שלך, גם כאדם טוב יותר, מה שיצר גם כתיבה טובה יותר. . בגדולתך הודת בטעויות (דונציץ), שם קצוץ על טעויות אני טועה יותר ממך, אלא שהאגו יורד ומקבלים מודעות יותר גבוהה ועמוקה. גבר אמיתי ואדם חכם מודה בטעויות ודופק את האויב הפנימי האגו.

 8. מרגש השינוי, עצה: בשיחות עם גילרי אפילו דדי והממזר העיקשים, משנים את דעתם וזורמים, כי גילרי בא מהלב והם מרגישים זאת. נראה שאתה פתוח לקבל דעות אחרות, ולהיות מושפע, בהחלט עידו גם יכול לטעות,אך לדעתי השיחות איתו משפיעות לטובה וגם עליך, האתר השפיע עלי ועליך ועל כולנו לטובה

 9. כדאי לאהוב את האנשים כאן גם אם הם חושבים שונה. בטוח הם יחשבו שונה! וואלהיופי פתאום אני לא יואב את זעפרני כי כתב משהו טוב מידי על לברון. לא ולא. זו עצה חשובה לכולם וגם לי(בכלל לא לשמעון דווקא)

  1. שמעון בזכות האהבה אצלך כולל יכולת להתגמש ולהפתח: מטאמורפוזה רצינית, כתבה משובחת ומעניינת. העיקר והמרגש ששמעון לדעתי אדם טוב וחכם יותר. בתודה ובאהבה לשמעון

 10. שמעון אחלה פוסט. מה שכן צריך לדבר עוד על בוסטון. סטיבנס כל עונה הראה שיפור. גם במאזן, וגם בהישגי הפלייאוף. שנה שעברה למרות הפציעה של קיירי והייווארד, שיפר את המאזן השנתי (אמנם גמר מקום שני לעומת ראשון, אבל במאזן יותר טוב מאשר שנה לפני) וגם מתח את קליבלנד לסדרה של 4-3 (שנה קודם זה היה 4-1). השנה אם ימשיך באותו אחוז ניצחונות, הוא לא יעבור את השנה שעברה במאזן השנתי, וכניראה לא יגמור במקומות 1 או 2 שכנראה שמורים לטורונטו ומילווקי, אבל הוא בהחלט יכול לגמור מקום 3, ובהחלט יכול לנצח בגמר המזרח כל קבוצה שתהיה מולו – אלו לא קבוצות עם לברון…לא משנה מי מהקבוצות זאת תהיה. כך שקשה לי לי להמר מול גרף השיפור כל שנה הברור שמראה סטיבנס:
  2014/2015 עונה ראשונה מאזן 42-40, מקום שביעי, הדחה בסיבוב ראשון בסויפ מול קליבלנד שסיימה שניה בעונה במזרח והגיעה לגמר כידוע.
  2015/2016 עונה שניה מאזן 43-48 מקום חמישי, הדחה בסיבוב ראשון ב6 משחקים מול אטלנטה שסיימה רביעית בעונה (והודחה בסויפ מול קליבלנד בסיבוב הבא וסיימו עם אליפות).
  2016/2017 עונה שלישית סיימו מקום ראשון במזרח עם מאזן 29-53, והגיעו עד גמר המזרח שם הודחו 4-1 על ידי קליבלנד ששוב עלו לגמר.
  2017/2018 עונה רביעית של סטיבנס מאזן טוב יותר 27-55 למרות שזה יצא מקום שני, ולמרות פציעתם של הייווארד בכל העונה וקיירי בחלק גדול ממנה כולל בפלייאוף., והדחה בתוצאה של 4-3 בגמר המזרח מול קליבלנד שוב למרות ההרכב החסר.
  בקיצור סטיבנס בפירוש מראה שיפור כל שנה. כבר 4 שנים ברציפות. אז עם קיירי והויווארד בפנים, אני מהמר עליו סופסוף לוקח את גמר המזרח, וזה למרות השיפור העצום של טורונטו והבאקס, ולמרות הסגל הכה מרשים של פילי (ואני חושב ששלושתן עד כה עשו חיזוק מאוד משמעותי שנראה את השפעתו בפלייאוף).
  בקיצור בהתבסס על העבר של סטיבנס, ועל זה שאני אוהד בוסטון, אני מהמר על בוסטון לוקחת אליפות המזרח ומפסידה לג"ס…
  במערב כרגע אני מהמר שOKC תצליח לסיים שניה, מה שאומר יתרון ביתיות בשתי הסיבובים הראשונים, מה שיביא אותה לגמר המערב מול ג"ס, שם היא תפסיד, אבל זה הישג אדיר לפי כל קריטריון.

 11. יופי של פוסט, שמעון. תודה.
  .
  לעניין שבנידון –
  אם מדברים על (ואני מצטט) "הספסל הנוראי שלהם",
  אז נכון – זה של מילווקי (לא מבריק, מקום 20 בליגה).
  אבל הוא טוב יותר מזה של יוסטון (מקום 30), הת'אנדר (מקום 27), והסיקסרס (מקום 23).
  למרבה הפלא, גם הספסל של טורונטו לא מדהים השנה (מקום 17), אבל לו יש תירוץ סביר בדמות החיסורים התכופים מההרכב של מספר גדול של שחקנים. כאשר הקבוצה בהרכב מלא, יש להם ספסל ועומק ברמה גבוהה מאוד.

  1. גיא עזוב סטט. שרודר וגאסול לבד טובים מכל ספסל הבאקס. אתה באמת חושב שהספסל של הבאקס יותר טוב משרודר מוריס נואל ודיאלו? Hell noooo.

   הספסל של פילי היה אשפה עד הטרייד אבל מקונל סימונס אניס סקוט בובאן זה מהספסלים הטובים בליגה.

   טורנטו עם מארק גם התחזקה. מה שכתבת היה נכון עד הטריידים.

   1. אתה מעדיף לשפוט דברים על פי איך שאתה תופס דברים, למרות שלך (כמו לכל אחד מאתנו) יש עיוות מובנה שלא מאפשר בחינה אובייקטיבית של המציאות.
    אז מה לעשות, לפעמים צריך לשלב את מראה העיניים עם נתונים.
    והנתונים, הם לא משקרים –
    כאשר ספסל הת'אנדר על הפרקט, הם הכל 100 פוזשנים מפסידים ב-8.4 נק' הפרש.
    .
    דרך אגב, זו בהחלט סיבה לאופטימיות (עבור אוהדי הת'אנדר)
    א. בגלל שהת'אנדר חיזקו את הספסל לאחרונה.
    ב. בגלל שברור שיש לספסל פוטנציאל השתפרות (בעיקר התקפית).
    ג. הכי חשוב – כאשר החמישייה של הת'אנדר משחקים, הם בכל 100 פוזשנים מנצחים את יריבותיהם בהפרש של 17.9 נק'.
    רק לחמישיות של מילווקי, גולדן סטייט, והסיקסרס, נתון טוב יותר.
    ובפלייאוף, הדקות של החמישיות רק צומחות.
    .
    דרך אגב 2:
    כל אותן סיבות לאופטימיות, ישפיעו ביתר תוקף על מילווקי, ש-
    יש להם חמישייה שרק הסלטיקס (מבין קבוצות הצמרת) משחקים פחות דקות מהם.
    הם עדיין לא שלבו את מירוטיץ', שבהחלט יכול להפוך ל-X פקטור בפלייאוף.

  2. מה הוויכוח פה בכלל? רק בשביל להתווכח? הספסל שלהם די גרוע ואתה נכנס כאן לדקויות של כמה הוא לא טוב… מעייף

 12. אחלה פוסט שמעון, תענוג, טוב שחזרת.
  לגבי אוק סיטי – אני מאמין בראסל, יש בו אלמנט נוסף, הוא תמיד יכול להביא עוד משהו. מקווה שהשנה זה יתממש.
  לצערי, כפי שנכתב כאן מעלי – הכל בידיים של דוראנט, אנשים לא מבינים כמה הוא טוב, כל עוד הוא עם סטף, אני לא רואה דרך לעבור אותם.
  במזרח זאת השנה של מילווקי, הטבלה לא משקרת.

  1. אתה מאמין גם בכרמלו 😎

   ברור שגולדן יקחו לרגע אין לי ספק עם כל התקווה. אבל אם לפני זה הסיכויים היו 100 0 היום הם 90 10 שזה גם טוב.

   במזרח כרגע קשה לי להמר על קבוצה. פילי מפתה אבל אני חושש מבראון. הבאקס הם די רק יאניס ואופתע אם יקחו את המזרח איתו לבד. בוסטון יכולה להתפוצץ אבל יש לי חששות לגבי קיירי שלא יספק את הסחורה. אהיה יותר חכם לקראת הפלייאוף שאראה איך פילי מתחברים. בקרוב מאד אנו נגדכם ונגד גולדן למשחקי אימון 😎

  2. דה שוט
   הייתי אתמול בחרמון ולהפתעתי הרבה פתחו שם אזור קפיצות חדש כמו בחו"ל עם רמפות קפיצה ומשטחים לסליידים. זה אומר שאצריך לרכוש קסדה לשנה הבאה 🙂

 13. ברוך הבא מסיביר חבר – רק תשמור על הידיים של שלא יגלשו למחוזות אפלים במקלדת והעתיד ורוד.
  יש כמה נקודות שכבר היו לנו דיונים עליהם אז אני לא אכנס אליהם לעומק עוד הפעם, למעט זה שלאמביד הולך להיות מאוד קשה בפלייאוף ב1*1 הוא בלתי עציר אבל אפשר להאט אותו. אבל כאשר קבוצות יתחילו לגרום לצבע להיות סמיך (איך אומרים את זה בצורה של פועל – להסמיך? לסמך? טוב חגי סתום ותמשיך הלאה) הוא יהיה בבעיה כפולה – כי לצבור נקודות מול צבע סתום וזריקות מידריינג' לא יביאו אותו למקומות שהוא רוצה להיות בהם, וגם אם שחקנים ינסו לנצל את זה לחיתוכים לסל או למבטים חופשיים אמביד לא מוסר מי יודע כמה ואני מהמר שמול הגנות חזקות (טורנטו, באקס, אינדי) וברור שמול הגנות מתוחכמות (בוסטון), כמות איבודי הכדור וכתוצאה מזה מתפרצות מהירות תזנק בצורה חדה.
  לגבי הכוכבות של קיירי – התקפית אני לוקח אותו לפני כל שחקן במזרח למעט יאניס. בניגוד לכולם וזה כולל כולם במזרח הוא לא תלוי בכלום כדי לייצר נקודות. הוא יכול לעשות סל במשחק מהיר במשחק עומד מול הגנת 1*1 מול הגנה עם צבע עמוס מול הגנת חילופים – הוא שחקן הכי גמיש מהמבחינה הזו בליגה וגם העלה בצורה מצוינת את יכולת ניהול המשחק שלו כך שתביא עליו שמירה נוספת אתה תחטוף. לא הייתי מספיד את בוסטון כל כך מהר.

  1. אפשר להאט את אמביד בהחלט אבל דורש מאמץ קבוצתי אדיר ודאבל טים ובדיוק בשביל זה יש עוד 2 אולסטארים בקבוצה ואת רדיק שיספקו את הסחורה במקרה כזה. יש מחיר להאטה הזאת. כמו כן בדיוק בדביל זה יש למאמן חודשיים להכין את אמביד לזה. לפילי יש המון נמושות עד לסיום העונה לתרגל את זה עליהן.

   1. גם ליכולות של אמביד יש גג. הוא מקפיץ מצוין יחסית לסנטר אבל הוא לא שאק – הוא צריך את הזריזות שלו בשביל לעבור ומה לעשות שמולו יהיו שחקנים זריזים לא פחות. בראון אולי לא המאמן האידאלי אבל אל תאשים אותו ביכולת המסירה של אמביד ובאיבודי הכדור שלו.

    1. לא מאשים בכלום אבל הוא אמור להתחיל לתרגל את מה שאני ואתה דלא מקבלים מיליונים מבינים.

     פילי צריכה לשנות קונספט ולדעתי לא יקרה עם בראון. הם חייבים להתחיל לשחק פיק אנד רול ו iso כמו יוסטון עונה שעברה. זו השיטה שתמקסם את כולם למעט סימונס שיעלם אבל יעשה הכי טוב בקבוצה. בראון לא יוותר על סימונס ועם ניפוח הסטט שלו ופילי כנראה תשלם על זה.
     פילי בנויה לשלמות למשחק iso של אמביד באטלר האריס

     1. לא בטוח שאני מסכים לדרך אבל נראה לי שבדבר אחד אנחנו בטח מסכימים – כשזה מגיע לפלייאוף עדיף שסימונס

 14. תודה רבה. טור מצוין. היום ללא ספק נתת "הופעת ראס עם פחות מ-20 זריקות מהשדה".
  יוסטון כנראה לא תגיע לכלום בפלייאוף, גם אם כריס פול יהיה בריא לאורך כל הפלייאוף (והוא לא) וקאפלה יחזור לעניינים עד הפוסט סיזון.
  יש גבול כמה שחקן אחד יכול להחזיק קבוצה.
  המזרח הוא תעלומה אחת גדולה. יש 4 קבוצות מצוינות. מי שתתחבר יותר טוב תגיע לגמר המזרח. בוסטון הכי לא צפויים העונה. יכולים לעוף סיבוב ראשון ויכולים גם להגיע לגמר ליגה.
  אוקלהומה מפחידים. לדעתי הם היחידים במערב שיכולים לתת פייט לג"ס.
  הולך להיות פלייאוף אששש..

 15. שמעון כמה כיף שחזרת טור מדהים, כמה נקודות
  1. אוקלהומה – בלוף לדעתי ראסל בירידה חדה ביכולת הם לא עוברים אך קבוצה שהיא לא פורטלנד, אדאמס עם כל השיפור בהתקפה הוא חור הגנתי פשוט עצום יוצא לדאבל טים סתמי על בסיס קבןע ומשאיר את הצבע מחוררת.
  2. פילי זה עליה לקחת את המזרח הקבוצה הכישרונות ביותר בו, אבל בדיוק כמו שכתבת בראון סתום עם תעודות שמעדיף את האוסטרלי על טובת הקבוצה, כל דבר חוץ ממאבק עיקש בלוחמים וזה כישלון חרוץ לטעמי, יש להם את מנגר העונה סגל מצויין.
  3. טורנטו- בלוף לדעתי הפוטנציאל ההגנתי בשמיים וגם ההתקפי אבל רואה אותם שוב מחליפים חיתולים בפלייאוף, לא צפיתי בממפיס העונה פרט למשחק שניים אבל לדעתי גאסול גמור סוס מת והחיזוק שלו כדי להוות מאצאף לאמביד טעות.
  4. מילווקי – קבוצה מדהימה התקפית והכנתי מעניין אותי עד כמה יאניס יכול לסחוב את הקבוצה הוא בלתי עציר להקיף אותו בקלעים והם יכולים להיות בגמר פרט לפילי הם הקבוצה שאני מהמר עליה ויד להם ייתרון אדיר ברמת המאמן.
  5. בוסטון- הלוואי שיתרסקו וקיירי יעזוב עונה הבאה הם יתקעו עם 60 מליון להיווארד והורפורד ואיינג וגם הפליקאנס יוכלו לקרדה, בכללי אני לא מצליח לקרוא את הקבוצה הזאת יש בעיות היירכיה ברורות, לצד משחקים שהם נראים מדהים יש משחקים שבא לך לתפוס את הראש היתרון שלהם זה עומק, קיירי פצוע אין בעיה.

 16. שמעון אחלה כתיבה ובדיוק בנושא החם.
  הגרוש שלי לדיון הוא ככה –
  סיכוי סביר שיוסטון יפגשו עם הלוחמים כבר בסיבוב השני. אם קאפלה חוזר טוב והם ישארו בריאים הם בהחלט יכולים להפתיע את הקאפקייקס כי מספיק שהארדן יתפוס 2-3 משחקים שהוא בזון וזו כבר סדרה צמודה. נוסיף לזה את CP3 שאולי לשם שינוי ישאר בריא ונקבל את ה-סדרה של הסיבוב בשני.
  OKC גם יכולים להקשות מאוד על הקאפקייקס. ההגנה, האתלטיות ו PG בכושר הן מתכון לסדרה נהדרת מה גם שג׳ורג׳ הוא בין הבודדים שנשכרה יכול להקשות על הקאפקייק.
  פילי-בוסטון-טורונטו-באקס. בהרגשה שלי בוסטון יהיו בגמר המזרח. הבלאגן שם יהיה בהולד בפלייאוף ויש שם יותר מדי עומק וכישרון כדי להפסיד לראפטורס או לבאקס בסיבוב השני. פילי זו אניגמה אבל אני עדיין חושב שאת הבאקס היא תיקח בסדרה בלי בעיה. הכל עניין של מצ׳אפים במזרח ומצב הקבוצות בכניסה לפלייאוף.

 17. אחלה פוסט תודה שמעון.. הרבה יותר נחמד ורציני מהניגובים שטיפות ומגבות ובלי תחזיות נחרצות שאתה כותב אותם בבוקר ובלילה חצי מהם לפחות מתבררות כקישקוש – הליגה שוויונית קשה לחזות תוצאות באופן כללי ובטח שהשנה.
  התמונה של החמישיה של פילי מה שעבר לי בראש שראיתי אותה שזו יכולה בהחלט להיות תמונה של אלופה זו פשוט קבוצה מפחידה עכשיו למרות שעדין שם את הז'יטונים על הלוחמים. אי אפשר לדעת מה יהיה בפליאוף לא יפתיע אותי בכלל אם כל אחת מהרביעיה שם תיקח את המזרח כולל בוסטון תלוי באיזה כושר ומוד הם יגיעו. אבל אין ספק שהסיפור השנה זה הלוחמים okc ויוסטון במערב והרביעיה הזו במזרח. תודה שמעון. יאללה שתיגנר כבר הפגרה הזו זה מעייף לישון לילה שלם בלי שום משחק.

 18. תודה שמעון, אני מצטרף למחמיאים רק מבקש אם אפשר ניגוב אחד קטן שיהיה בכל טור.
  הפלייאוף במזרח מעניין, במערב לא כל כך.
  אני מסכים עם הביקורת על קוואי, אבל לא חושב שטורונטו יעשו במכנסיים בפלייאוף הזה, פשוט יפסידו לאחת מ-3 הגדולות הנותרות במזרח (לאינדי הם לא יפסידו). נראה לי שבסוף בוסטון כן תתחבר, הצעירים יתעלו כמו בשנה שעברה, והקבוצה תעלה לגמר שם תקבל שיעור לחיים. האם זה יספיק לקיירי כדי להישאר? לא יודע.

 19. שמעון תודה על הטור הנהדר. כשאתה מנקה את הניגובים למיניהם ממש מהנה לקרוא אותך. אני לגמרי בעד ראסל וגם בעד פרסטי על ההימורים שלקח בשנתיים האחרונות. אני לא מצטרף להורדת הערך של טורונטו, לא לוקחים בחשבון את גאסול והיכולת המוכחת שלו בפלייאוף + הנסיון שלו. אם לקחת
  את המשוואה שעשית על שרודר וכרמלו אז י'וגירי הפך דרוזדן + ולצ'יואנס שהם שני שחקנים שלא ממש הוכיחו עצמם ברגעי האמת לקאווי שכבר סחב את הספרס לגמר מערב אחד והיה שותף מרכזי בזכייה באליפות + גאסול שהראה בממפיס שהוא מתפקד בפלייאוף. תוסיף צוות מסייע צעיר וטוב בשילוב וותיקים כמו איבקה וגרין בעונת תחייה מסוימת ויש פה מועמדת חזקה מאוד .אני אתפרע ואלך עליהם כמנצחי המזרח.

  1. אשך אני האחרון שיש לו את כישורי הכתיבה לייעץ למישהו בנושא , רק יכול לקנא באלה שיש להם את זה.
   לי אישית פשוט נעים יותר לקרוא את שמעון כך …

 20. אתה כותב נהדר שני רק למנחם.
  דווקא כן חסר לי הרגש בכתיבה שלך. זה כיף לקרוא כתיבה קולחת עם רגש והחלטיות. ואפשר לכתוב כך בלי קללות.

 21. איזה יופי של פוסט, תודה, ממש מעניין, מקצועי, כתוב טוב וכייפי.

  במערב יוסטון זה סימן שאלה, איכשהוא נראה לי שיהיה להם קשה לשחזר את ההתעלות מול גולדן והם לא יאתגרו אותם ברמה של שנה שעברה.
  אוק' זו קבוצה שקשה לצפות אותה, יש מצב שיגיעו לגמר המערב.
  **
  במזרח, פילי נראים לי פריכים מדי ותלויים מדי בהברקות אישיות ולא יקחו את המזרח. ה 3 האחרות מועמדות, כאשר לבוסטון יש יותר אופי ולמילווקי ואולי גם טורונטו יותר מומנטום. לטורונטו יש גם נסיון פלייאוף טוב עם קוואי, גרין וגאסול.
  הלוחמים יקחו אליפות בסיכוי גבוה, וכנראה ללא משחק 7 בשום סדרה

 22. תודה שמעון.
  אני ממש סקרן לראות איך מרקיף ישתלב בת'אנדר.
  אם הוא ורוברסון (כשיחזור) ייכנסו לעניינים כמו שצריך, הת'אנדר היחידה שמסוגלת לתת לג"ס פייט במערב.

 23. תודה רבה שמעון.

  כשחקן פוקר אל שחקן פוקר אני אומר לך שלא מנסה מי מהקבוצות תוציא פול האוס, זה לא יספיק מול הרביעייה של הווריורס (וקאזינס קיקר).

 24. וואה שימון, יה שטן, התגעגעתי לכתיבה שלך. דווקא רציתי שתהיה קצת יותר שלוח רסן אבל כל עכבה לטובה 🙂
  יופי של פוסט ואני כאוהד סלטיקס אתמקד בירוק.
  הכל יקום ויפול על הייווארד. והיה ויחזור, במשחקים שנשארו, לימיו היפים ביוטה (התקפית והגנתית), לסלטיקס יש סיכוי טוב ללכת עד הסוף.
  המשחקים הבאים של הסלטיקס נגד מילוקי טורונטו ופורטלנד יראו לאן הסלטיקס הולכים. אם יקחו את 3 המשחקים האלה, הם בדרך הנכונה. אם יפסידו את שלושתם, קשה לראות איך הם קונטיינדרים בעונה זו.
  וגם בעונה הבאה כי קיירי כנראה יעזוב.

 25. מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא – סקירה מצויינת שמעון, תודה רבה. המזרח מרתק השנה. מכולן דווקא פילי נראית לי פחות עשירה, בעיקר בגלל ב. סימונס ובראון, אבל נחיה ונראה.

 26. תענוג!תענוג!תענוג!

  גמרת אותי!! ""כמו כן, היא צפויה מאד ובפלייאוף שיטת תנו את הכדור להארדן לסטפבק ל-25 שלשות במשחק כנראה תעבוד רק נגד פורטלנד או הלייקרס""

  -קשה לראות את אוקלהומה שורדת התקפית בפלייאוף…הרבה מאוד מאוד הגנה.. מוריס זה רכישה בול מה שהם צריכים כרגע. אחלה צעירים אבל קשה לדעת איך יגיבו לפלייאוף

  -כנראה שההגנה בפלייאוף של יוסטון תהיה זוועתית לעומת שנה שעברה..כל היידים הענקיות נעלמו כלא היו..אפילו מהשאריות בדמות גיימס הניס הם נפטרו.. שלא לדבר שההתקפה נראית עוד יותר הארדן מיום ליום..לא ידעתי שיש אפשרות לעוד ועוד הארדן…

  -במזרח נשארו 4 קבוצות וכולם מצפות להגיע לגמר בנסיבות הנוכחיות…יהיה מעניין!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט