על כל הקופה – 76ers דד ליין / רפי יצחק

על כל הקופה – 76ers דד ליין / רפי יצחק

 

ביום רביעי האחרון אירחה פילדלפיה 76 את טורונטו רפטורס למשחק צמרת מזרחי מסקרן, יום לפני פקיעת מועד הטרייד דד ליין של עונת 2018-2019. הסיקסרס נמצאים בעיצומו של לוח משחקים קשה הכולל 12 מפגשים רצופים עם קבוצות במאזן חיובי. פילי אך זה עתה חוזרת ממסע של 4 משחקים במערב עם מאזן של 2-2 והקהל של פילדלפיה הגיע עם צפייה גדולה לנצח את טורונטו ולאיים על המקום השני במזרח.
אלטון ברנד ה-GM הירוק של פילי מגיע להתיישב במקומו בשורה הראשונה הקרובה לפרקט בוולס פארגו סנטר, המשחק מתחיל והסיקסרס שעולים לשחק ללא רדיק וצ'נדלר הפצועים פותחים עם לאנדרי שאמט ומוסקאלה במקומם, שני שחקנים שאינם בקליבר של שחקנים פותחים בקבוצת צמרת בליגה ואכן כך קרה, הרפטורס קורעים את פילדלפיה מפתיחת המשחק ולקראת סיום הרבע הראשון כשהראפטורס מוליכים בפער גדול קם אוהד בשורה 10 והחל לצעוק לכיוון אלטון: “Make a move, Elton! We’re losing by 20! It’s national TV!”
ברנד התמתח בכסא שלו והתחיל לגלגל בראשו איך עברו עליו ששת החודשים הראשונים בכסא ה-GM של הסבנטי סיקסרס……..
את העונה הוא החל בהחלטה משותפת עם ברט בראון להקריב משחקים תמורת הכנסה של מרקל פולץ לכושר משחק, לפילדלפיה הייתה את החמישייה עם הנט רייטינג הגבוה בליגה לשנת 2018 והיא כללה את שני הכוכבים הצעירים שלו אמביד וסימונס כשלצידם סאריץ', קובינגטון ורדיק.
הוא נזכר איך ישב יחד עם ברט בראון ועם שחקניו ושכנע אותם שטובת הקבוצה לפני הכל והם צריכים לנצל את פתיחת העונה על מנת להכניס את פולץ לכושר משחק כי זה בטח יניב פירות לקראת הפלייאוף, הרי מרקל הוא כשרון על והקבוצה ויתרה על הרבה נכסים כדי לבחור אותו ראשון בדראפט הקודם, הוא היה אמור להתאים כמו כפפה לסגל של פילדלפיה ואנחנו רק צריכים קצת סבלנות וזה יגיע, הרי כל הקיץ הוא התאמן אצל דרו הנלן וזרק יותר מ-160,000 זריקות (!?!?!?!?!).

הטרייד שירדוף את פילידלפיה – טייטום + בחירה של הקינגס תמורת פולץ

 

בהחלטה משותפת רדיק ירד לספסל ופולץ הוקפץ להרכב הפותח. 16 משחקים לקח לברנד להבין שזה לא זה ובמאזן של 7-9 הוא מוציא לפועל טרייד גדול ומצרף לקבוצה את ג'ימי באטלר תמורת קובינגטון, סאריץ' ובייליס. ברנד אמנם צירף כוכב שלישי לקבוצה אך דילל את ספסל הקבוצה לגמרי ועתה ברט בראון נאלץ לשתף את פורקן קורקמז והרוקים לנדרי שאמט וג'ונה בולדן בין 15-20 דקות למשחק.
הטרייד עבור באטלר מסמן לפולץ שלפילי נגמר הזמן והוא יורד לספסל ויאלץ להרוויח את לחמו ולהלחם על מקום ברוטציה, פולץ אחרי שני משחקים שעלה מהספסל מתקפל ושולח את הסוכן שלו לצאת בהצהרות של פציעת כתף מוזרה ולמעשה חדל מלשחק, מה שגרם לסיקסרס להיות עוד יותר דלילים בשחקני רוטציה סבירים.
הסיקסרס עם ג'ימי באטלר אמנם מגלים שיפור ניכר (למרות שניתן לראות שעדיין אין כימיה של באטלר עם הקבוצה) אבל חוסר העומק גורם להם להפסיד משחקים במיוחד לקבוצות חזקות במידה ואחד מארבעת השחקנים המובילים שלהם אינו משחק בגלל מנוחה או פציעה.

הביג 3 של פילי עד אתמול

כך היה המצב בהפסד לדנבר לפני כשבוע בו אמביד ובאטלר ישבו בצד, כך קרה בהפסד האחרון לסקרמנטו קינגס (רדיק הפצוע לא עלה לשחק) וכך גם היום מול הרפטורס – רדיק עדיין פצוע.
במהלך הרבע השני במשחק מול הראפטורס כאשר פילי מפגרת ב-20, עולה לריבאונד סרג' איבקה ולוקח עוד כ"ח בהתקפה (לטורונטו היו 15 כאלו באותו ערב), בדיוק אז מתרומם אותו אוהד בשורה 10 וממשיך בקריאות לכיוונו של אלטון “Mirotic averages eight rebounds per game!”.
4 שעות חולפות מסיום המשחק בו הסיקסרס מנוצחים בביתם ע"י הראפטורס וברנד מוציא לפועל את אחד הטריידים המפתיעים של השנה, הסיקסרס שמים את ידם על טוביאס האריס (הי – גם להאריס יש ממוצע של 8 כ"ח 🙂 ) שעובר מהקליפרס יחד עם בובאן מריאנוביץ' (האחד ויחיד!) ומייק סקוט לפילדלפיה תמורת הרוקי המפתיע לאנדרי שאמט, החוזים הנגמרים של וילסון צ'נדלר (הפצוע) ומייק מוסקאלה וארבע בחירות דראפט (סיבוב 1 2020 מוגנת של פילי, סיבוב 1 2021 לא מוגנת של מיאמי ועוד שתי בחירות סיבוב שני עתידיות).
ברנד הצליח לעבוד על כולנו, אחרי ששם ידו על באטלר ויצר שלישיית כוכבים בפילי, כולם חשבו שהוא יתמקד בלחזק את הספסל סביב הכוכבים לקראת הטרייד דד ליין אבל הוא הלך בגדול והביא כוכב רביעי לקבוצה, והוא מתכנן את זה יותר מחודשיים של שיחות עם ג'רי ווסט והנהלת הקליפרס. האריס היה המטרה של פילי כל השנה והם ידעו שבתוכניות הארוכות של הקליפרס טוביאס לא נמצא.

 

התוספת החדשה של פילי – האריס, בובאן וסקוט

 

ברנד לא מפסיק וביום שנותר לסיום מועד ההעברות הוא שולח את מרקל פולץ לאורלנדו תמורת ג'ונתן סימונס, בחירת סיבוב ראשון עתידית מוגנת של אוקלהומה ועוד בחירת סיבוב שני של קליבלנד השנה ומסיים את הטלנובלה ושמה מרקל פולץ והסיקסרס (בהצלחה במג'יק מרקל!). בדרך אלטון מבצע עוד שני טריידים קטנים בהם הוא מקבל עוד שתי בחירות סיבוב שני ואת טיילר אניס ה-SF של הרוקטס.

אז איך זה יעבוד?

29 משחקים לסיום העונה כשהיא מדורגת במקום החמישי במזרח מוסיפים הסיקסרס 5 שחקני רוטציה חדשים. איך יסתדרו האריס, באטלר, סימונס ואמביד יחד? לא יודע להגיד, קל זה בטח לא יהיה אבל בטח מעניין.
הפוטנציאל הוא אדיר, כבר בשנה שעברה כאשר החמישייה של הסיקסרס הכילה את דריו סאריץ' ורוברט קובינגטון היה קשה מאוד לשחק מול הסיקסרס בגלל האורך והמצ'אפ הבעייתי שהם גרמו, עכשיו תקחו את סאריץ' וקובינגטון ותחליפו בהאריס ובאטלר ותבינו לבד.
סימונס שלרוב משחק כפוינט בגובה 2.05 מקבל בד"כ שמירה של SF או PF אתלטי שיחסום לו את החדירה לסל (בד"כ המגן הטוב של הקבוצה היריבה) ולכן את השומר הגרוע של הקבוצה היריבה היו שמים לשמור על קובינגטון שאין לו יכולת כדרור ורק זריקה טובה ל – 3 (או וילסון צ'נדלר מאז שקובינגטון עזב). עכשיו דמיינו את אותו שחקן צריך לשמור את באטלר, האריס או לרדוף אחרי חסימות ל-JJ רדיק – סיוט של מצ'אפ……
קחו את בוסטון במשחק הכריסטמס האחרון, בראד סטיבנס הצליח להחביא את קיירי אירווינג בהגנה כאשר שמר כמעט כל המשחק על וילסון צ'נדלר….. עכשיו דמיינו את קיירי שומר על טוביאס. בעתיד הסלטיקס אפילו לא ישקלו אופציה כזו וקיירי יאלץ לרדוף כל המשחק אחרי רדיק שיודע לנוע בין חסימות. (דרך אגב בראפטורס זה יהיה לאורי ובבאקס זה יהיה בלדסאו).
עכשיו נעבור להתקפה, האריס הוא סקורר מגוון ששיפר בצורה עקבית את משחקו כל שנה מאז שהגיע לליגה לפני 6 שנים, הוא הפך לסקורר על סף אולסטאר. הוא נהיה מומחה ליצור מיסמצ'ים בפיקאנ רול (26.6% מהפוזשנים שלו), קולע פול אפים באחוז אפקטיביות גבוה, בקליפרס השנה הריצו אותו אחרי חסימות לקאצ' אנד שוט קטלני ולאחרונה הוא הוסיף יכולת קליעה תוך כדי תנועה.

היכולות המגוונות של האריס נותנות לברט בראון מספר אופציות והרכבים שונים להשתמש בו, מפיק אנרול כמוביל כדור עם אמביד או פיק אנד פןפ עם באטלר וסימונס. הוא ורדיק יכולים לשחק על הפרמיטר ולחסום אחד לשני. לא משנה באיזו דרך בראון ישתמש בו, טוביאס יוציא לפועל את תוכנית המשחק בצורה אפקטיבית ויעילה ביותר ברמה של סופרסטאר.
כאב הראש הגדול של בראון יהיה איך להאכיל חמישה פיות שרגילים לכמות גדולה של אוכל ואיך לתת לאגו שלהם לנוח ולהכיל אחד את השני. האם 29 משחקים מספיקים לסיקסרס בהרכבם החדש למצוא את הקליקים הנכונים לקראת הפלייאוף? האם ברנד ובראון יצליחו לשמור את האגואים של הסטארים שלהם בצד ולהביא שלם גדול לפחות כמו סכום חלקיו?
ברנד סימן את המטרה – כל תרחיש שלא נגמר לפחות בגמר המזרח יחשב כשלון.

על כל הקופה

במהלך העונה של 2015-16 התקשר סם הינקי ה-GM המושמץ של הסיקסרס לאלטון ברנד, שהיה שחקן חופשי ושקל פרישה, והזמינו לארוחת ערב באחת מהמסעדות בפילדלפיה. הינקי שיכנע את ברנד לחתום בקבוצה ולתפקד כמנטור של הרוקי הצעיר שלו ג'הליל אוקאפור וכמובן לעזור לג'ואל אמביד לעבור את תקופת הפציעה שלו.
ברנד מתאר את השיחה כמשעשעת, הקרדיט של הינקי ופילי ברחבי הליגה היה נמוך מאוד אבל לבסוף לקח את הצעתו של הינקי. בתום אותה עונה ברנד פרש והצטרף לצוות הניהול של קולנג'לו מחליפו של הינקי והגיע לעמדת עוזר GM. בקיץ האחרון הוא מונה ל-GM של פילי לאחר פרשת חשבונות הטוויטר של אשתו של קולנג'לו.
צחוק הגורל שחלק משחקני פילי כיום שיחקו איתו בעבר (מייק סקוט ומוסקאלה באטלנטה, מקונל ואמביד בסיקסרס) והיום הוא הבוס שלהם.

ברנד בשלהי הקרירה לפני כשנתיים וחצי

לכל אוהד פילי מסור שעבר את ימי הפרוסס של הינקי היה קשה לעכל את מהלכי ה"כאן ועכשיו" של ברנד שוויתר על רוקים צעירים ובחירות דראפט תמורת כוכבים שאמורים להיות חופשיים בקיץ הקרוב, אבל ברנד של עונת 2018-2019 מוביל את פילדלפיה לעידן אחר, אנחנו לא עוד קבוצה בבניה שמשתפרת משנה לשנה – אנחנו הולכים על כל הקופה!
אלטון ברנד בגיבוי מלא של הבעלים ג'וש האריס הולך עד הסוף ורוצה לבנות קונטנדרית סביב היהלום שבכתר של פילדלפיה – ג'ואל אמביד. הוא מוכן לקחת סיכונים ומעיז איפה שגדולים ומנוסים ממנו לא מעיזים, לנו לא נותר אלא להסיר את הכובע בפניו- מה שברנד עשה סביב הסיקסרס בשישה חודשים לא עושים GM אחרים במספר שנים!

המהלכים של אלטון ברנד סביב הטרייד דד ליין של פברואר 2019 הראו לנו שלברנד יש את האומץ, הנחישות והיצירתיות שצריך GM בתפקיד, ורק על זה אם יצליח ואם לא, הוא המנצח הגדול של היומיים האחרונים –

כל הכבוד אלטון!

לפוסט הזה יש 45 תגובות

 1. אני לא יודע אם הייתי קורה לזה ״על כל הקופה״ – יש עוד הרבה גמישות במצב של הסיקסרס בקיץ ואחריו.

  אבל כמו שכבר כתבתי, מבחינתי הכותרת הוא ״תם הפרוסס״.

  יהיה מעניין אם הכל יספיק להתחבר עד הפלייאוף, אבל תמיד חשבתי שהאריס במיוחד הוא התאמה נהדרת לקבוצה הזו.

 2. רפי, ראשית זה כיף לא רגיל לשמוע ממך, וזאת התשובה לאימייל ששלחתי לך היום.
  בקשר לפילדלפיה, זה מה שכתבתי ל'מעורב' של מחר (שבת)

  פילדלפיה קיבלה שרירים וכוח

  הדבר היחיד שהיה חסר לפילדלפיה הוא "מנקה שטח". שחקן כל-בו שעושה הכל, מכסה את כל החולשות, שאף פעם אינו MVP בבחירה, אבל תמיד MVP בשטח. היא סוף סוף עשתה צעד בכיוון הנכון:
  טוביאס האריס!

  היו שחקנים כאלה בעבר. את בוב פטיט אינכם מכירים. גם את דייב דהבושר אתם מכירים רק מסיפורים. ללייקרס היה אחד כזה – ג'יימס וורת'י. אלה השחקנים הלא נוצצים, אבל בעלי יד טובה מאד, ריבאונד מעולה, ועושים את כל העבודה השחורה. כוכבים לא יכולים בלעדיהם. למייקל היה את הוראס גראנט. לשקיל וקובי את ריק פוקס, ואז לקובי את פאו גאסול. לספארס את ברוס באון וברנט בארי. לדאלאס של 2010-11 את שון מריון.

  לסיקסרס לא היה אחד כזה. עכשיו יש להם. טוביאס האריס מהביא – בנוסף ליכולתיו – חוסן, מתום, עצמה, נחושות, וכן, קצת גסות שלא היתה להם. זה בדיוק מה שהרופא ציווה לעזרת בן סימונס, ג'ימי באטלר, וג'ואל אמביד

  1. בוא, מנחם, עם כל הכבוד להשוואה –
   אחד מהם הוא מהשחקנים הטובים שאי פעם שיחקו בליגה.
   השני זה טוביאס האריס.

 3. פוסט שהוא ואוו
  פילידלפיה עשו מהלכים עצומים עם באטלר ועם טוביאס האריס
  יש להם חמשייה מטורפת עם אולסטאר בכל עמדה (להאריס מגיע)
  כרגע הם נראים פוטנציאל בטוח לגמר הליגה
  כל תוצאה פחות מזה זו אכזבה

 4. ענק רפי ! לא יודע איך כולם ישתלבו..באופן אישי אם יש מישהו שלא הייתי משאיר זה באטלר אבל כשיש לך אופציה לארבעה אולסטארים אתה לא חושב פעמיים.

 5. מעולה רפי, עכשיו רק נשאר שבראון יבין שעם השחקנים שיש לו חייבים להשתמש בפיק נ רול ולהפסיק לשחק לרוחב.
  כרגע הלחץ עבר מההנהלה של פילי לספק עובדות בשטח, לבראון. הוא חייב להראות שיש לו יכולת להשתמש בכל הכישרון ששמו לו סוף סוף.
  ימי החסד נגמרו

 6. בראנד נותן עבודה שקטה וסופר יעילה. הביא את באטלר והאריס ואף אחד לא ניחש שאלו יהיו הסיקסרס בשני המקרים.
  אני דווקא חושב שהאריס כן ישאר בקיץ ולגבי באטלר יש סימן שאלה אם ישאר. דווקא המצב של פילי משחק לטובתם עם הרביעייה הזו + רדיק. זאת סיטואציה אדירה, גם לבאטלר וגם להאריס, ולא חושב שכדאי להם לעזוב כי אין להם מקום יותר טוב להתחרות על טבעת (אלא אם הם מצטרפים לדוראנט בניקס…), בנוסף, נראה כי הנכונות של פילי זה לשמור על שניהם ולתת להם חוזים גדולים.

  אני חושב שפילי בהחלט תצטרך לשנות את סגנון המשחק שלה מלהריץ את רדיק כל הזמן ולשים את באטלר (ועכשיו גם האריס) בפינה. לא יודע אם בראון מספיק יצירתי לקבוצה הזו אבל יש לו את הזמן להוכיח את זה.
  מה שבטוח, יהיה מעניין, ופילי עם כל כך הרבה אופציות התקפיות שזה אדיר מבחינתם. בנוסף, הספסל יתמלא בשוק הביי-אאוט, ובפלייאוף הרוטציה בכל מקרה מתקצרת, ככה שתמיד יהיו שניים מהרביעייה על המגרש (רדיק בדרך כלל משחק עם אמביד) בדומה לווריורס.

  1. שוק ביי אואט לא משחק הכיטוב לפילדלפיה השנה וכבר מתיוס ואלינגטון הודיעו שהם חותמים באינדי ודטרויט.
   החשבון פשוט עם כמות כשרון כזו לא ישארו הרבה דקות משחק למי שחושב על חוזה בקיץ וזה אקוטי.
   מקווה לשים יד על מרקיף מוריס

   1. מרקיף מוריס עם פציעה לא פשוטה. אני לא בטוח שהוא חוזר השנה לשחק.

    לפילי, לפחות עד עכשיו, היו רוטציות של חלוקת דקות מאוד ברורה ולכן אני מניח ששחקני ספסל יקבלו שם דקות (בטח קלעים ליד אמביד).

    אלינגטון לפיסטונס – בחירה לא מובנת לי

    1. לא ידעתי שמוריס פצוע.
     אני חושב שילכו על גארד (תכננו להחתים את קורי ברוואר עד סוף העונה אבל הקינגס חטפו אותו) אולי שבליק מאק – נראה

 7. אחלה פוסט רפי. לדעתי יכלו לשלם טיפה פחות על טוביאס, אבל באמת היו להם ביצים ללכת עד הסוף. המזרח השנה מטורף, 4 קבוצות שפחות מגמר יחשב עבורן כשלון. פילי עמוסה בסטאר פאוור, צריכים עוד חיזוקים לספסל.מרקיף למשל יבוא להם ממש בטוב

 8. בראון עוד צריך להוכיח שהוא יכול למצות הרכב כזה ובהתראה קצרה. הוא במצב של צל"ש או טר"ש מבחינתו. גם לאף אחד מהסטארים אין הרבה נסיון פלייאוף. לדעתי הם יתנו פלייאוף די טוב, אבל לא גמר. האריס ישאר באטלר אולי, סימונס כנראה, בראון יש מצב

 9. חחח מנחם משעשע…ג'ימס וורתי שחקן טוב מאד אך לא נוצץ….
  השחקן שבלעדיו הלייקרס עם מג'יק וגבאר אלסינדור לא היו לוקחים אפילו חצי אליפות…
  לא לחינם התאהבו בוורתי כל נערות הליווי בחוף המערבי…
  הוא היה קצת אהבל אך על המגרש הוא נוצץ סילונים כמו ביירון סקוט ומייקל קופר שידעו לפתוח מבערים משל עצמם אף פעם לא הבינו איך וורתי מגיע בצעד וחצי מצד אחד של המגרש להטביע בצד השני…
  לא היה עוד שחקן כזה בליגה .

 10. פוסט מעולה ומעמיק, תודה רבה רפי, כן ירבו.
  .
  ברנד עשה את שלו, עם וובוס גדולים, ועכשיו האחריות היא על בראון והשחקנים, וותיקים וחדשים כאחד, להוציא מכל המרכיבים האלה תבשיל לתפארת ולא דייסה מכוערת.
  .
  מאמין שהאריס יתאקלם יפה, אבל שאר המרכיבים יצטרכו לעשות מאמץ:
  אמביד – לא תמיד בן אדם קל לעיכול.
  באטלר – כנ"ל, מקווה שיסתדר הפעם.
  סימונס – ממש לא בטוח שיסתדר. נראה לי בחור עם אגו מנופח ותחושת עליונות נוסח לברון. אם אני חייב להמר – יש מצב שהוא יקדיח את העיסה. אלמלא התקלה בגזרת פולץ' אני חושב שפילי היו צריכים להטריד אותו עכשיו, אבל גם לנוכח פולץ' לא בטוח שזה לא יקרה בעתיד.

 11. טוביאס – 9
  אמביד 9.5
  סימונס 9
  רדיק 9
  באטלר 8.5

  זה 45.
  בספר שלי
  ג"ס:
  דוראנט 10
  קארי 10
  גרין 7.5
  טומפסון 9
  רזינס 8.5
  גם 45 .

  אבל סימונס ובאטלר שומרים מצויין על ה-3 ויש פה מאץאפ אמיתי על כל הקופה. יענו אליפות.
  חסרונות מאמן וספסל ברמה נחותה מבאקס וג"ס. BLOODY HELL יש עונה!!!

 12. פוסט מצוין.
  הסיפור של פילי די מעצבן אותי.
  הנה קבוצה שחרבנה מהמקפצה ואז עשתה את כל הטעויות האפשריות כדי לא להינות מפירות החירבון (בזבוז בחירות גבוהות, התעקשות על סימונס כרכז, התעקשות על בראון החלש).
  ואז כל פעם שהקארמה כמעט תופסת אותה ואנחנו רואים אותה במערומיה הולכת לשומקום היא מנצלת את הליגה הזאת שמעודדת קבוצות להפסיד כמה שיותר ומתרוממת מחדש.
  הם היו רעים מאוד ביחס לציפיות מסימונס ואמביד עונה שעברה.
  ואז קיבלו חיים חדשים עם בלינלי ואליאסובה והתחזקו מאוד.
  איבדו אותם, וחזרו להיות חלשים ולאכזב כמו שציפיתי.
  ואז הביאו את באטלר, שהוא סרטן לא נורמלי אבל כישרון ולא הייתה להם ברירה כי שוב היו בדרך לשומקום.
  העסק עם באטלר לא הלך ושוב נראו כמו קבוצה לא מחוברת ורמה מתחת לקבוצות הרציניות של המזרח.
  אבל שוב ברחו מהקארמה וכעת יש להם אולי את הסגל החזק בליגה.
  האריס, סקוט, ג'ונתן סימונס, אניס ובובאן זה חיזוק שעולה עשרת מונים על החיזוק מעונה שעברה וכמות הכישרון בקבוצה הנוכחית מטורפת.
  אז אני חוזר לשורה התחתונה – מה שמעצבן אותי בתור אוהד ספורט בכל הסיפור הזה זה שקבוצה שנולדה וניזונה מחוסר ספורטיביות ממשיכה להינצל מהטעויות של עצמה בגלל עוד חוסר ספורטיביות.
  איזה מין ליגה באיזה ענף מעודדת ומתמרצת קבוצות להיכשל ולהחלש כל שנה בשליש האחרון?
  החלשות רק רוצות להחלש יותר והחזקות רק מתחזקות יותר בשל כך ונהנות מההפקר.
  ביחד עם המגמות בשיפוט זה טרן אוף רציני לכל אוהד ספורט.
  הייתי שם רווחים אבל האתר החדש לא מאפשר.

  1. לא נראה לי שאתה מבין את העסק שמאחורי ה NBA .

   אילאסובה ובלינלי זה לא שחקנים לאליפות הם שחקנים לפלייאוף. ובכל מקרה רוב הקבוצות רק מחכות שג"ס תתפרק כי סיכוי אמיתי לאליפות אין לאף אחד. אז קליפר בונים לשנת 2021 וארלנדו לשנת 2023. אבל פילה שבנו לשנת 2020 במקרה הטוב ראו שמונח אס על השולחן ופשוט לקחו אותו וצרפו ל-2 האסים האחרים, והיו הכי מוכנים לדד ליין לצרף את הקלף האחרון לפול האוס שיכול לפול האוס שיש לג"ס…

   בעניין סימונס. בן סימונס שולט ברחבות ברמה של ג'יימס ויאניס. הוא לא מתיימר להיות מה שהוא לא. אבל מה שהוא כן , הוא עושה ברמה הכי גבוה וכדיין יש לו אופק להשתפר עליו.

   בעניין הקבוצות שעושות טנקינג… על כל קבוצה שזורקת נכסים יש קבוצה שאוספת נכסים. ה NBA כעסק לא מתעסק בקבוצות אמצע הדרך. ה NBA, ותזכר משלב חצאי הגמרים של האזוריים, זה מאבק של קבוצות על נגד קבוצות על. זה מה שההנהלה רוצה בשביל הרייטינד. זה מה שראשי הקבוצות רוצים בשביל הארגון וזה מה שהשחקנים רוצים בשביל אליפות וזה מה שאנחנו רוצים בשביל שנזכור את השנה כשנה מוצלחת.
   את מי מעניין בכלל משחקי ליגה? זה אפילו לא משחק מקדים.
   אם עדיין יש לך שאלות תשאל את דקסטר, הוא אפילו יותר נחרץ בזה ממני.

   1. עזוב , הוא סתם נותן לשנאה שלו לדבר
    איזה ציפיות היו לסיקסרס שנה שעברה?
    כל התקשורת אמרו שהם לא יגיעו לפלייאוף וזה יהיה נס אם יגיעו ל 40 נצחונות, האובר\אנדר שלהם בוגאס היא 41 אם אני זוכר נכון
    ניצחו 52 משחקים

  2. אשך תודה על התגובה
   אבל בחיאת אלו הכללים בליגה…
   איך ראשיד וולאס הגיע לדטרויט של 2004 20 משחקים לפני הפלייאוף ? טרייד בין פורטלנד לאטלנטה ששילמה את השכר שלו ועשתה לו בייאווט והנה החתיכה החסרה בפאזל לאותה קבוצה גדולה.
   איך מוטומבו הגיע לפילדלפיה לפני פלייאוף 2001 בטרייד עם אטלנטה…..
   איך בוסטון הגדולה שמה יד על פאריש וקווין מקהייל ? זה שם המשחק שנים.
   יש קבוצות חזקות שמנצלות את העובדה שיש קבוצות שרוצות להבנות מחדש וכל אחת מסתכלת על סיום העונה
   החזקות רוצות להתחזק לפלייאוף וחוטפות הזדמניות תמורת שחקנים צעירים ובחירות דראפט
   החלשות רוצות נכסים ומוכנות לספוג שכר או לוותר על שחקנים ותיקים תמורת נכסים
   ככה הליגה הזו מתנהלת עשרות שנים
   פילדלפיה עשתה בשנתיים האחרונות שינוי מקבוצה בבנייה (הפרוסס) לקבוצה חזקה ויש לה ביד מספיק תחמושת גם לשנים הבאות

  3. אשך די תגיד שטעית בנוגע לפילי.

   למה איך גולדן סטייט נבנו אם לא מחטא הקאפסנייק וניצול החולשות? איךהקאבס נבנו? טיך ההיט נבנו? איך הראפטורס נבנו השנה? איך בוסטון של האליפות נבנתה? איך לייקרס נבנו ביעדן שאק קובי ואחכ פאו ואיך הם יבנו לעתיד? מה שאיינג עשה זה לא ניצול החלש זה ניצול האוטיסטים יותר גרוע.

   זה המשחק חביבי יחסי שוק של תן וקח בין מוכר מרצון וקונה מרצון. אתה צריך לשמוח אולי ניתן לקאפסנייק בראש מי יודע.

   אני בטוח שלברון שמח ממה שקורה בפילי בטח ישים חולצה של סימונס אם תהיה סדרת גמר מול גולדן הם עלולים להשאירו בראשמור🤣🤣🤣🤣

   1. אדון שמעון אתה בחור חביב ואני נהנה לקרוא את התגובות והתובנות שלך. אבל נושא השימוש. שלך במילה אוטיסט חייב להיפסק.
    אם אתה רוצה הסבר למה אז תבקש ואם לא אז פשוט תפסיק.

  1. לא יודע לשפוט עדיין
   עם העובדות אי אפשר להתווכח אחרי שלוש שנות טנקינג שעבר בהן גיהנום למאמן הוא בעקביות שנתיים ברציפות מוביל את הקבוצה לשיפור משנה לשנה.
   סך הכל משחק ההגנה טוב ,משחק ההתקפה שוטף וצריך לקחת בחשבון שהוא למעשה מוביל קבוצה שהכוכבים שלה צעירים מאוד ושיאם עוד לפניהם. בנוסף הראון משרה אווירה בטוחה במועדון והרבה מהתרבות שם נזקף לזכותו,
   הוא אחד האנשים החזקים בארגון והיה זה שדחף לכאן ועכשיו שאלטון ברנד מוציא לפועל.
   שנה שעברה היה הפלייאוף הראשון שלו כמאמן ראשי והוא הוביל את פילי הבוסרית לחצי גמר המזרח כאשר היעד בתחילת אותה שנה העפלה לפלייאוף ממקומות 6-8 ולצבור נסיון בסדרה ( מי שחושב שבלינלי ואיליוסובה זה חומר לריצת פלייאוף עמוקה שיבושם לו)
   אני לא מאמין שברט בראון הוא מהחומר של סקוט ברוקס ויש בו משהו אחר למרות שלפעמים אני מורט את השערות משטויות שהוא עושה……
   אני מחזיק לו אצבעות וחושב שהוא כמו השחקנים שלו לומד ומתפתח
   שורה תחתונה מאמין שיש לו חלון של שנתיים לפני שיתחיל לאבד קרדיט בארגון

   1. בראון מאמן טוב פלוס אבל לא מצויין. הוא בהחלט יכול כמו הקבוצה גם להתפתח למצויין ויכול שלא. השנה מבחן רציני עבורו. עד הטרייד לא היה שיפור בפילי האמת.

    גם אם פילי תעיף אותו צריך לחשוב מי יגיע. רוב המאמנים בליגה לא בענף הנכון ומקושרים. אם מפטרים יש להביא מישהו טוב יותר.

 13. צריך לזכור שאמצע כל התהליך הזה אדם סילבר הנחש הפיל על פילדלפיה את הקולנג'לוס כדי להרוס הכל מבפנים והם כמעט הצליחו

  חייבים להודות כל יום לברברה בוטיני , she is the real winner tonight

 14. מעולה רפי

  על פילי

  משחק ראשון ללא היכרות ללא כימיה מול קבוצה מהטופ של הליגה והתמוגגתי ממשחק ההגנה שלנו לפרקים.
  הפוטנציאל ההגנתי בפילי הוא מפלצתי ולא פחות מההתקפי. שני הסימונסים אמביד באטלר אניס סקוט כולם 3d אתלטים צעירים פיסים חזקים חסונים ועובדים על החוזה הבא.
  אם חשבתם שליוסטון היה3d חזקים מול גולדן עונה שעברה זה של פילי עולה עשרות מונים עליהם והם הסיוט של הלוחמים. יש ההשנה רק קבוצה אחת שיכולה לנצח את הלוחמים ולקחת אליפות זאת פילי.
  האריס גם התאמץ אתמול בהגנה בניגוד להרגלו ועם הרעב הקבוצתי הוא יעלה את הרמה ההגנתית בפלייאוף לא דואג.
  מבחינת התקפה כולם יודעים את הפוטנציאל.
  מבחינת התקפה לא צריך להסביר לכם.
  מה שנותר לנו זה מאמן שאם לא יהיה אלוף מזרח יפוטר לדעתי אבל גם עם סיכוי לתת לו עוד עונה. בראון במבחן הגמר שלו. ויש להוסיף עוד 2 מחליפים לסגל והעבודה גמורה. דיאנדרה גורדן יהיה פנטסטי ואם לא אחריו רובין לופז. אסור לתת לרובין לופז לחתום בלוחמים הוא שדרוג עצום בהכל על לוני פארק.

  הייתי מעיף איכשהו את בובאן שלא שייך לרמות האלו בפלייאוף ולמאבקים שיהיו שם ומביא גם את דיאנדרה וגם את לופז יחד.

  סימונס רדיק באטלר האריס אמביד

  מקונל סימונס אניס סקוט גורדן אם יגיע או לופז

  בולדן קורקמז גונסון זה יורוקאפ מי שרוצה אותם מוזמן

  זה סגל לאליפות חברים. פופ עם הסגל הזה היה עושה סוויפ או גנטלמני על גולדן סטייט מה שאתם שומעים. הספסל של פילי זה נוק אאוט לספסל של גולדן סטייט. החמישייה שלה מפלצתית אבל רכה בטירוף וקשה לה מול קשיחות. קרי קאזינס ודוראנט זה אוויר בהגנה רק קליי וגרין שומרים וגרין גם לא ברמה של פעם. אמביד ירצח אותם הם השקיעו במשחק האחרון ים אנרגיות בלעצור את אמביד קבוצתית אבל עכשיי יש למי למסור.
  יש לנו סופרסטאר 2 אולסטארים ואת סימונס ורדיק. יש לנו 2 מ6 שחקני ההגנה הטובים בליגה אמביד ובאטלר שהוא שומר הפרימיטר הטוב בליגה אחרי קאווי וקליי.
  מלא צעירים רעבים ונאבקים על חוזה. בראנד מנגר העונה. תם הפרוסס.

  לכל מי שדואג לנו לעונה הבאה האריס ובאטלר יקבלו מקס רק אם יוכיחו שהם שווים את זה. הוכחה= מינימום אליפות מזרח+אתגור של הלוחמים ב6 או 7 משחקים לפחות. פחות מזה ואחד מהם לא יקבל מקס ויאלץ להתפשר או ללכת והם אכן לא שווים מקס אם לא עשו זאת.
  הדחה סיבוב 2 ואיש מהם לא שווה מקס שילכו.
  הבאה של כל השחקנים האלו גם מקטינה מהותית את הנזק והתקרה שסימונס היה שם לנו לשמחתי כי יש עוד אופציה.

  אני מבסוט ממה שראיתי אתמול. בראון השאיר את דנבר במשחק שעלה עם סימונס ובובאן יחד שתקע את המשחק רצח. אז בראון למדנו שעם שניהם יחד לא עולים.
  מי שמפחד באתר מבאטלר לא מבין כמה הוא חשוב.

  מה פילי צריכה לעשות. להשאיר את אמביד בצבע ושלא יזוז משם לטחון לטחון לטחון לא לזרוק שלשות לא להיות על קשת ה3 למעט פיק אנד רול.

  לבודד את גימי בiso שהוא אוהב בפינות ליותר מהלכים.

  האריס ורדיק צלפים לא דואג להם יסתדרו בכל מצב ובכל שיטה.

  Warriors here we come

  1. שמעון מה שמטריד אותי שבוסטון ומילווקי מריצות שנתיים שלוש את אותו גרעין והן מחוברות מאוד ובפלייאוף תהיינה קשות לפיצוח.
   טורונטו רצה בהרכב עם קוואי מתחילת העונה וגאסול מגיע לגרעין יציב
   בפילי רק מקונל אמביד וסימונס הם שחקני הרטציה ששרדו את מחנה האימונים מתחילת השנה
   זה חתיכת הימור להכניס 5-6 שחקנים במהלך העונה להרכב הקבוצה ולצפות לריצת פלייאוף ארוכה
   נקווה שהכשרון יחפה על הכמיה הקבוצתית
   מבחן ראשון בוסטון בעוד חמישה ימים

  2. אני דואג מזה שעכשיו שיש 4 כוכבים ליד סימונס הוא לא ישפר קליעה ולא יעבוד עליה בקיץ כי יהיה לו נוח להישאר רונדו ולהניע את ההתקפה כי פחות צריך את הקליעה שלו. גם אם ינטרלו אותו בפלייאוף פילי עדיין יכולה לנצח את כל הסדרות שלא כמו בעבר וזה עלול לגרום לו להרגיש שאין צורך לזרוק לסל

 15. תודה על הטור הנהדר רפי. פילי הקבוצה שלי מ 83 ותמיד כיף גדול לקרוא על הקבוצה שלך מאוהד כמוך. אהבתי את המהלכים של בראנד ובעיקר את הביצים שלו. לקח את האחריות ולא מצמץ. ככה צריך. יש לי הרגשה שהאריס ישאר בכל מקרה ובאטלר זו כבר שאלה אחרת. עכשיו הכל תלוי בסינרגיה שתהיה בקבוצה ובאיך בראון ישתלט על העסק. אני מחזיק ממנו מאמן של שחקנים אם כי לא מנהל משחק גאון, אבל בפלייאוף הלחץ מדבר ויהיה קשה מאוד לעבור את הבאקס/ראפס/סלטיקס בלי ביתיות. לא חושב שאי הגעה לגמר זו אכזבה. לוקח זמן לבנות תיאום התקפי והגנתי וצמרת המזרח חזקה מאוד השנה. עדיין נראה לי שחסר לפילי pf מחליף (איך ברח לנו מירו ועוד לפריק..) אבל סימונס זה אחלה רכש.

 16. רפי פוסט מעולה. כמו שכתבו מעלי. תם התהליך ,זמן להביא תוצאות . ברנד עשה מהלך נפלא, בטוח שאחרי הבייאאוט יגיע עוד שחקן או שניים שישלימו את הספסל.
  נק' החולשה האחרונה שנשארה בעיניי היא בראון שהוא מאמן מאוד בינוני, לא בטוח שזה האיש להעביר את הקבוצה לשלב הבא.

 17. אליפות או כלום.
  בסוף השנה ישארו בקבוצה: בן סימונס, ג'ואל אמביד, ז'אייר סמית, ג'ונתן סימונס וג'ונה בולדן. בנוסף הם מסרו בחירות עתידיות.
  בקיץ מתחילים פרוסס חדש.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט