מעורב הופס ליום רביעי: הייתכן שהוא כ-ה טוב? / מנחם לס

מעורב הופס ליום רביעי: הייתכן שהוא כ-ה טוב? / מנחם לס

1.קוואי לינארד שופך קרייר-היי של 45 על יוטה

2. הייתכן שהוא כ-ז-ה טוב?

האם אני היחיד שלא האמין – ממש עד לפני 3 שבועות –  שג'יימס הארדן הוא כזה טוב?

האמת? פשוט לא האמנתי שהוא כזה טוב.

אין לו את ההופעה, את הסווגר, ואת האאורה של כוכב. הזקן שלו מכוער, עיניו בוהקות, הוא מדבר בעמעום כמלמלן, ובכלל, הוא נראה כאיזה טיפוס מכוכב לכת במרחק של 8.27 מיליארד ק"מ מבאר טוביה.

כל משחק של 35+ תמיד נראה לי כמשחק האחרון שהוא קולע כך, כי אני תמיד חשבתי שכל מאמן ברמה של וינגייט 101 ימצא פתרון לבינוני המזוקן הזה.

ואז בא עוד משחק של 40+. ועוד אחד.

ועתה בא המשחק הרביעי ברציפות של 40+.

NOW I HAVE NO CHOICE BUT TO BELIEVE!

אתמול הוא שלשל 43 בנצחון 101-113 נגד ממפיס, וכמעט בכוחות עצמו העלה את הרוקטס למקום רביעי במערב אחרי שרק לפני 3 שבועות הם היו במקום ה-14 והפכו לבדיחה החדשה של הליגה. הוא הוסיף גם 10 ריב' ו-13 אסיסטים.

לפי ELIAS SPORTS BUREAU, הוא קלע בעשרת משחקיו האחרונים 408 נק', ובכך הפך לשחקן השלישי ס"ה לקלוע לפחות 400 ב-10 משחקים (בנוסף למייקל ג'ורדן וקובי בריאנט). אני הייתי מבקש רק ש-ELIAS יחזרו לספסל הלימודים ללמוד לעשות 'מחקר' כי בלי לדעת פרטים, אני מוכן להתערב איתם עכשיו על ביתי כולל מחסן הכלים ושלוש משבע העיזות שווילט צ'מברליין קלע 400 באיזה 6 או 7 משחקים. לכו למרץ 1962 כשקלע 100 במשחק אחד, בעונה של 50.4 נק' למשחק בממוצע ותעשו חישובים בעצמכם. (אגב, גם לראסל ווסטברוק היתה רביעיית משחקים של 40 ךפני שתי עונות)י

אוסטין ריברס, השחקן שהבאתו לרוקטס היתה שידרוג רציני מאד, אמר על הארדן:

"What he's doing is incredible," Rockets guard Austin Rivers told ESPN. "What he's doing is a Kobe. Man, that's aKobe run. That's what he's doing. He's doing it so effortlessly. That's the thing. It's not like he's forcing it or like he's shooting the ball every time. I mean, it's crazy. He's just different, man.

"For real, you can't stop him. Back-to-back [MVP]. He's going to end up winning this s— back to back. Nobody in the league can do what he's doing right now. He's winning back-to-back MVPs. It's incredible."

מאמנו אמר:

"I don't know how you get any better than what he's playing," Rockets coach Mike D'Antoni said. "Defensively, too. He comes up with steals, triple-doubles like it's nothing. So, yeah, he's playing at a different level."

אוקיי. אני מודה. השתכנעתי..

לא משנה מה עושים נגדו – דאבל, טריפל, הוא מוצא דרך.

"אני יודע שאין דרך לעצור אותו", אומר קפלה. "לי יש את המקום הטוב מכולם לראות מה הוא עושה ואני יודע שעדיין לא נמצאה הדרך לעצור אותו!".

3. כמה רצינית היא הפציעה בעין של קיירי אירוינג?

הוא התלבש לבדו בחדר ההלבשה. עם יד אחת מכסה את עינו עם מגבת.

מסתבר שהוא סרט את הקורניאה של עינו השמאלית.

מינימום שבמינימום הוא יצטרך להיות על אנטיביוטיקה, אבל בפציעות עין אין דבר כזה 'פציעה קלה'. YOU NEVER KNOW.
מאמנו בראד סטיבנס: "So he'll have antibiotics for that. I don't know what that means beyond tonight."

 

 

ריי ויליאמס על ההשלכות האפשריות של הפציעה:

*

*

מה שאני לא מבין זה כיצד בראד סטיבנס מסתדר עם כל הבושות האלה, עם קבוצה שהיתה אמורה להיות 'הדבר הבא' של המזרח כנראה שדני איינג' נידבק אף הוא בדיעה השקרית שבראד סטיבנס הוא מאמן מצויין.

אם הוא כזה טוב, אז איך זה שקבוצתו משחקת כל כך רע?

4. לג'ון וול נשבר מ A SMITH (כמו לרבים אחרים)

 

קודם זה היה סמית שדיבר על ג'ון וול שהוא PARTYING TOO MUCH במקום להיכנס למכון כושר ולבנות את גופו שלא ייפצע כל יום שני וחמישי:

 

ושלשום הוא גיחך על ג'ון וול שבחר את הזמן הזה לעשות ניתוח "כשיכול היה לשחק עד סוף העונה ואז ללכת לניתוח. זאת לא היתה פציעה או משהו כזה. זה היה מצב שיכול היה לחכות" (מעניין מתי סמית' קיבל את התואר M.D עם התמחות באורטופדיה, מ.ל)

סמית' הוסיף שמן למדורה כשאמר שאחרי שאמר מה שאמר על הניתוח, הוא ניסה להיפגש פעמיים עם וול 'אחד-על-אחד' ושג'ון וול "DUCKED HIM".
ג'ון קיבל את המסר והגיב בטוויטר לסמית' במסר משלו אתמול, וטען שלסמית' "יש משהו נגדי שלא שייך לכדורסל":
קודם סמית:

 

והתשובה של וול:

 

5. האם מאמן  UCLA החדש יהיה פרד הויברג?

UCLA, שפיטרה את מאמנה סטיב אלפורד, פנתה לשחקן ששיחק עבורה מ-1993 עד 1997 בוב מאיירס, היום הבוס של כל פעולות הכדורסל בווריורס, שיעזור לה למצוא מאמן.

כעבור שעתיים הוא צלצל חזרה ואמר "פרד הויברג".

פרד הויברג, שלא הצליח עם הבולס, היה המאמן המוצלח והמצויין של איובה סטייט.

מיד אחרי זה הופיע הטוויט של מרק סטיין:

6. קווין דוראנט: "לעשות כמה שיותר כסף ולהחביאו בכספת"

לקווין דוראנט היתה תשובה די טובה כשנשאל מה הן תוכניותיו לגבי עתידו כ-'שחקן חופשי:

'Play Basketball and Stack Money'

הוא אמר זאת בפודקסט עם כריס היינס ()https://twitter.com/ChrisBHaynes/status/1077185160049713153

מילה במילה?.

"I just want to make sure I get as much money as I can on my next deal so I can stack up my money and figure it out," Durant said (h/t Dalton Johnson of NBC Sports). "That's just the plan. Play basketball and stack money."

הוא גם מציע שאף אחד לא ינסה להשפיע עליו להישאר, לעבור, או לאן לעבור:

"Ain't nobody can recruit me no more. I want to dictate the environment that I want to be in. You can't give me the bells and whistles. I would rather see what you do on a day-to-day basis. That stuff really doesn't impress me. 

ואחרי כמה נשימות הוא הוסיף:

"Arenas and doing extra sh-t just for me? Like nah. I just want to see if you're a real person, if you are going to hold people accountable every day. Are we all coming to work and enjoying basketball every day? Yeah, that's exactly what I'm getting here (with the Warriors)."

הייתי אומר שמצד אחד כל מה שמעניין אותו זה לשחק היכן שהוא ולעשות כמה שיותר כסף, אבל מצד שני כשהוא אומר

Are we all coming to work and enjoying basketball every day? Yeah, that's exactly what I'm getting here (with the Warriors)."

זה חייב להישמע כמוסיקה באוזני אנשי הווריורס.

BUT DON'T BET YOUR MONEY ON THAT!

7. ה'רפים' יקראו לזה 'טנקינג'. אני מכנה זאת 'שידוד מערכות'

הניקס שלחו מסר לכל 29 הקבוצות האחרות בליגה שהם החליטו על prioritizing youth

אני לא יודע כמה פעמים הסברתי לצעירים באתר (שזה אומר 100% מכולם, מלבדי כמובן, כולל עורכים ואנשי צוות) שכשקבוצה מחליטה על 'שידוד מערכות', כפי שהיה אומר המורה שלי קווינט, זה לא 'טנקינג'.

באנגלית המילה טנקינג  היא הסלנג 'להטבעה', 'הקטנה', 'זיעור', או 'ויתור'. במילים אחרות לוותר מראש להפסיד בכוונה. אין דבר כזה טנקינג בספורט המקצועני אלא אם כן מכנים "הצערה", "שידוד מערכות", או "היערכות מחדש" – טנקינג. אף פעם בתולדות המשחק לא ארע שקבוצה שכרה מאמן גרוע בכוונה, עשתה טרייד גרוע בכוונה, או הפסידה בכוונה.

לתת מנוחה לשחקנים, או מה שהניקס מבקשת עכשיו לעשות – לעשות טרייד של שחקנים וותיקים בצעירים – זה לא טנקינג. זו 'הצערה'.

אוקיי. אני מוכן להסכים שאולי הכל כאן הוא עניין של סמנטיקה – SEMANTICS – וכולנו מתכוונים לאותו דבר. אבל אני לא אסכים עם אף אחד שקבוצה 'החליטה' להפסיד כי הקהל האמריקאי לא היה מקבל זאת והיתה פורצת כאן מלחמת אזרחים.

טוב.

הבוטום ליין הוא שהניקס הודיעה לוותיקיה  ((https://twitter.com/SBondyNYDN/status/1079565612387586048 ) לאנס תומאס, קורטני לי, ואנס קנטר שהיא מתחילה לנסות למצוא להם תחליפים צעירים. עם רקורד של 28-9 הניקס לא הולכת לשום מקום העונה

8. הנה הן – ארבע עשיריות השנייה המושלמות בספורט!

ה-NEW YEAR DAY הוא יום המוקדש לפוטבול ואכילה באיזה CHINESE RESTAURANT. כשאני חוזה במשחק השלישי של היום, הייתי צריך לבדוק משהו בגוגל ולפתע קפץ פוסט שכתבתי לפני 4 שנים. הוא טיפונת פחות רלוונטי היום כי סטפן קרי אינו אותו סטפן קרי, אבל ניצוצות עדיין נשארו. אז הנה הוא כפי שניכנס לפני 4 שנים:

 

הכל מתחיל עם החמצה. השעון בסטייפלס סנטר מראה 9.1 שניות. הגארד של הקליפרס ווילי גרין מתרומם לשלשה מאחורי הקשת. הכדור הקשתי פוגע בטבעת, וניתז ממנה ישר לידיו המחכות של דריימונד גרין מהגולדן-סטייט ווריורס שמיד, כאילו בסרט נע כשכל שרשרת האירועים נעשית אוטומטית, מעבירו לסטפן קרי.

בשבע השניות הבאות סטפן יציג בפני העולם את הזריקה הטובה והמושלמת ביותר בכל ההסטוריה של הכדורסל.

שנייה לפני שגרין מעביר אליו את הכדור, סטפן רץ – נראה כמרחף כי אין כל מאמץ בריצתו, או כמעט בכל דבר אחר שהוא עושה כי יש משהו בתנועתו הנראה כאילו היא חלק מהבריאה –  לעבר קו החצי. הוא מפנה את כתפו השמאלית לעבר גרין ובקלות קולט את הכדור בידו הימנית, כשהוא מרשה לכוח משיכת האדמה להקפיץ את הכדור לעבר הפארקט.

סטפן קרי בן ה-26 הוא בנו של דל קרי, בעצמו איש של 40.2% מדאונטאון ב-16 שנות קריירה ב-NBA, רובן בשרלוט. הוא פרש ב-2002. כבר מגיל 4 או 5 סטפן החל לחקות את אביו, עם 'טנטרומים' שלא נדע כל פעם שאביו הלך לאימון ולא סחב איתו את הבן והבייבי-סיטר. הילד לא פרץ בהתפרצויות-זעם כי היה מעוניין לראות את חבריו של האבא עם מכנסיהם הקצרות. הטנטרומם שלו – התפרצויות הזעם של ילד בן 5 –  פרצו כי הוא רצה לזרוק כדורים כמו אבא, בזמן שאבא התאמן.

כמו עם טייגר וודס, בארי בונדס, פייטון מנינג, וקובי בריאנט, האינסטינקט ליצור תנועה מושלמת במכניקה המסובכת של הספורט נולד מצורך תת-הכרתי למימיקה וחייקנות של המאסטר, האבא. למעשה ליצור מטמורפוזה אישית של זריקת ה-3 במקרה הזה של קרי, אפילו שזריקת ה-3 היתה ממרחק של מטר.

העלייה הוורטיקלית, המושלמת, המובהקת, ומלוטשת של האב הפכה למין אובססיה לילד הקטן. האם מספרת שסטפן הקטן שהיה נמוך מהקאונטר במטבח היה שם את הכריך או חפיסת החמאה עליו תמיד בניתור, חיקוי לניתור המעודן ונחרץ של האבא.

כשהיה בן 9 סטפן היה הנמוך ביותר בקבוצת הילדים, 'שחקן ספסל' שהמאמן הכניס רק כשהיה רוצה שאיזה קלעי מעולם אחר יכריח את השמירה האזורית להיפתח ולהתרחב. המאמן – כשסטפן היה בן 9 – כינה אותו "THE ZONE BUSTER" – מפצח האזוריות. "הכל התפתח מאז", אומר סטפן היום.

אבל נחזור לסטפן שקיבל כדור והירשה למשיכת האדמה לגרום לו להקפצה ודריבל. מה שעינינו חוזות עתה הוא הובלת כדור ושליטה בו שלא ראינו לעולם לפני כן כמוה. הוא לא שולט בכדור טוב יותר מגדולים אחרים; הוא רק שולט בו אחרת. את הכידרור המיוחד הוא ירש ולמד לא מהאב שהיה 1.90 מ' אלא מהאם סוניה, שהיא 1.62 מ'  – אשה בעלת רצון חזק ודטרמינציה – ששיחקה פוינט גארד עבור וירג'יניה טק (שם היא פגשה בדל).

"מה שאנשים מחמיצים בקשר לסטף" אומר האב – כל הקרובים אליו קוראים לסטפן 'סטף'  – "היא העובדה שהיתה לו שליטה בכדור יוצאת מין הכלל לפני שהוא פיתח את הג'אמפ שלו. היכולת לכדרר לפני הג'אמפ? זה הכל האמא. ההשפעה ממני היתה – אולי – הניתור הוורטיקלי ותנועת כף היד".

הכדור שסטף קלט בידו הימנית מוקפץ עתה לפני כף רגלו הימנית. בין הכדרור הראשון והשני, עיניו הכחולות – גם זה בא מהאמא – בוחנות את המצב על הפארקט. הוא רואה שה-DIAMOND – המעוין שהוא מחפש – עדיין לא הושלם.  זה הרגע בו ה-PERPETUAL POISE שלו – הרוגע התמידי והנימשך אפילו בסערת המשחק הכבירה ביותר – הרגיעה יחד עם השלווה (כאילו רוגע ושלווה; בפנים הסערה היא בשיאה; כלפי חוץ הוא אגם ברבורים שליו) מתגלים בכל הדרם: זה ה-SHOT SELECTION. בחירת הזריקה שתהיה היעילה ביותר.

כמו לארי בירד, סטפן כאילו יודע מה המגן עליו יעשה, עוד לפני שהמגן עצמו יודע. זהו כשרון מיוחד במינו, במיוחד כשהגנות מנסות להפריע לו לפני שהוא – כל ה-1.89 מ' שלו – ניכנס לריטמיות הזריקה שלו.

*

"זה מה שמיוחד אצל סטף", אומר דייויד ת'ורפ, אנליסט ה-NBA של ESPN ומנהל ה-PRO TRAINING CENTER. "היכולת למצוא את הפתח, את התעלה, במצבים שנראה כאילו אין פתח לזריקה, וזאת הגאוניות שלו. כי לא משנה איזה צלף עליון אתה, לא תוכל לקבור אותן אם לא תדע היכן למצוא את הפתח לזריקה. זה מה שמפרידו מקלעים עליונים כקייל קורבר, ג'ייסון קפונו,או סטיב נובאק. הוא מוצא את הקליעה במקומות ומצבים שהם לא מסוגלים או לא רואים".

סטפן קרי כבר ניכנס לספרי ההיסטוריה בהיותו בין הטובים ביותר ב-11 קטגוריות שונות של זריקות דאונטאון, "אבל, האמת? הסטטיסטיקה לא מעניינת אותי. מה שמעניינת אותי היא הזריקה המושלמת", הוא אומר. "כשזה 'קורה'…כשאתה מרגיש מין שלמות בלתי ניתנת להסבר. הכל SMOOTH והכל CALM, ונדמה לך שמהניתור ועזיבת הפארקט, העקב, הברך, הירך, ואז דרך עמוד השידרה אל הכתף, המרפק, ואז כף היד והאצבעות – הכל מסתדר במין קואורדינציה כאילו באיזו סימפוניה בה כל הכלים ניכנסים במקום הנכון, בקצב הנכון, ובמינון הנכון. זוהי ההרגשה הנפלאה ביותר בעולם. הכדור משתחרר ללא כל מאמץ, ואז אתה שומע את הסוויש הזה, הקול הנשמע כצליל שאין נעלה ממנו. זה ההיי הגדול ביותר לקלעי".

אחרי שקרי מכדרר את הכדרור הראשון לפני כף רגלו הימנית בא הכדרור השני. עתה הכדור מקפץ אלכסונית לגוף לעבר כף רגלו השמאלית. הוא נע עתה בפול ספיד כשהוא קולט את כל המומנטום הלטרלי – צדדי – והמומנטום המאוזן בכפות רגליו השתולות עתה בזהירות אך בהחלטיות, כמה סנטימטרים מאחורי הקו האדום המסמן את גבול השלשה. שתי כפות רגליו – וכל אצבעות רגליו – מופנות ישר לעבר המטרה. עתה, בתנועה שהוא הילווה מג'רי ווסט, הוא מלפף (COIL) את ברכו הימנית, ירכו, ה-TORSO כולו מהירך עד הכתף הימנית, וכמובן המרפק וכף היד, ואז באה שרשרת שיחרורים מהכיווץ כשאחת מובילה את השנייה בקואורדינציה מושלמת של רקדנית בלט העולה לניתור ושני סיבובים באוויר.

האצבעות. האצבעות הן אופרה בפני עצמה. האצבע האמצעית הארוכה היא הראשונה המופנה מטה אחרי שיחרור הכדור, ואז ארבע האצבעות האחרות בפולו אפ הנראה כל כך כחלק מהתנועה עצמה. "מזלג הקליעה" היא ההגדרה שנתנו לניגון האצבעות שלו, כאילו מאסטרו על הפסנתר. הכל בא אוטומטית ללא כל מאמץ. ג'אמפ אחד הוא בוודאי ב-95% תאומו של הג'אמפ שקרה לפני חצי דקה. הכל נראה מושלם. הכל חסר מאמץ.אפילו מבע פניו לא מגלה הרבה, כאילו ציפה הוא שהכדור יצלול בטבעת. הוא רגיל לזה. הוא עושה זאת מגיל 4 ו-5.

"הוא לא רק הקלעי הטהור והטוב מכולם אי פעם", אומר אדם פליפי,  הסקאוט הראשי של הבובקאטס, וסופר הספר על טכניקת הזריקה שתורגם לשפות העולם. העלייה שלו לזריקה (ELEVATION) מגדירה מחדש את כל ניתור הג'אמפ. אף אחד לא עלה וורטיקלית כמוהו לניתור שהוא גם הביומכני הטוב מכולם, אבל גם האסתטי מכולם".

הגדולה של קרי היא יכולתו לשמור על ה-FORM הביומכני המושלם שלו אם הוא עושה זאת חופשי לחלוטין, או בלחץ, דחיקה, או צפיפות. כל ג'אמפר אחר שאי-פעם שיחק כדורסל משנה את כל תהליך הזריקה לפי מצב ההטרדה וההידוק עליו. אצל קרי מאומה לא משתנה, מלבד התאוצה שבזריקה. הוא עושה הכל יותר מהר, אך לא סוטה מעקרון ה-'SUMMATION OF FORCES" אפילו במצבים הצפופים והדוחקים ביותר. ה-MOTOR AREA במוחו לא מסוגל לבצע תנועה לא נכונה. זה בניגוד ל-DNA שלו. לכן הוא תמיד "נראה טוב" גם כשהוא "לא נראה טוב". כאילו שאצל סטפן קרי לא קיימת 'זריקה גרועה'.

מדדו שלסטפן קרי לוקח 4 עשיריות השנייה מתחילת הג'אמפ ועד שחרור הכדור. לעין לוקח שלוש עשיריות השנייה למצמץ. לכל שחקן אחר לוקח שש עשיריות השנייה מתחילת הג'אמפ ועד השחרור. שתי העשיריות הללו נותנות לו כמעט מטר של 'חופשיות' ("EXTRA SPACE"). הן גם מקשות על חוסמו להגיע לכדור.

קרי תמיד נראה רגוע. כאילו שאין לו בעייה בעולם.

-"כן, אני יודע. ברגע שהכדור עוזב את כף ידי אני יודע", הוא עונה. את השאלה לא צריכים לשאול כי היא מובנת.

ברגע שהכדור עוזב את כף ידו 'והוא יודע', הוא מביא את זרועותיו מאחורי גבו, כפות הידיים פתוחות, וחזהו מופנה קדימה. כמין לוחם שוורים המזמין את השור להתקיף.

כיצד מגדירו ג'רי ווסט, השחקן שסטפן קרי כבר החליף כנראה כפיור שוטר הגדול מכולם? ג'רי אומר: "ישנם SHOOTERS וישנם SHOT MAKERS. יש הבדל גדול ביניהם. קרי הוא SHOT MAKER!"

כשסטפן שיחרר את הכדור בתום ה-7 שניות, ילד קטן כבן 8 או 9 יושב מאחורי ספסל הווריורס, שערו השחור מתולתל, עיניו בוהקות. על חזה הטי-שירט כתוב "IF I RULE THE WORLD!".

הילד מרים את שתי זרועותיו אל-על למעלה – כמו שופט פוטבול המסמן טאצ'דאון בפוטבול – בתום ארבע העשיריות, כשהכדור רק משתחרר מכף ידו של סטפן קרי.

גם הוא יודע.

9. אסור לשכוח שפעם כרמלו אנטוני היה בין השחקנים הטובים ביותר ב-NBA (ובנבחרת)!

10. ציור 'עומק' של צייר מקמבודיה על דף מחברת שאהבתי!

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 92 תגובות

 1. תודה רבה מנחם.
  קוואי- וואו.

  תמיד נראה לי כאילו הבראדרס בנ.ב.א ממש מתאמצים לדבר ולכתוב בשפת רחוב. לשמור על איזושהי פוזה מטופשת.

   1. מידן, אם אני הייתי כותב מה שזה עתה כתבת היה מכנים אותי גזען. אני מכיר שחורים טוב מרובכם. הייתי פרופסור של הרבה מהם משך 40 שנה. יש ויש. ישנם יחידים שהם אחלה, אבל הם לא הרוב.

    1. לא יודע אם האמת זאת גזענות
     יש ללא מעט שחקנים בליגה פוזה מטופשת של ראפ וגנגה סטייל
     לחלק גדול מהם זה המטען שממנו הם באו
     אם מישהו גדל בשכונה או באזור עם ניב מסויים אני לא חושב שהוא צריך להתבייש בזה ולנסות להיות שייקספיר פתאום

 2. תודה רבה מנחם
  הקטע על הזריקה של קארי מצויין
  יש סרטונים שמראים את היכולת שלו לזרוק ולקלוע מכל מקום על המגרש
  לדעתי האבא היה 1.95
  קארי הוא ללא ספק הקלעי הגדול בהיסטוריה של הליגה ובפער גדול ,המגוון הריינג' והכמות של הזריקות שהוא לוקח מדאון טאון תשנה את פני הליגה לנצח
  הוא רב אמן

 3. כן, הארדן כזה טוב.
  .
  הוא מחזיק במשותף עם קרי ברצף הארוך ביותר של משחקים עם 5+ שלשות (רצף של 7 משחקים),
  והוא יגדיל את הרצף ל-8, אם יקלע 5 שלשות גם במשחקו הקרוב נגד…
  …גולדן סטייט.
  שחקן שקולע ככה מהשלוש (38.7% מהשלוש העונה), עם הסטפ באק הבלתי ניתן לעצירה שלו,
  מסוגל בו זמנית גם לחדור לסל ברמה של הטובים ביותר,
  ומסוגל למסור ברמה של הטובים ביותר?
  זה שחקן התקפי ברמה היסטורית.
  .
  תודה, מנחם. יופי של מעורב.

  1. הסטפ באק שלו זה צעדים, בחדירות שלו הוא עושה המון פלופים, והוא גם מאבד בכמויות. זה לא מוסר ברמה של הטובים ביותר..

   1. לא, הסטפ באק שלו זה לא צעדים.
    .
    https://www.youtube.com/watch?v=TvGayLBB2Sk
    .
    יכולת ניהול המשחק שלו? יצא לך לראות את קפלה משחק?
    הוא שני בליגה בכמות ה-ליי אפ/דאנקים (349 ניסיונות קליעה. 70% מהם נכנסו), אחרי יאניס.
    ההבדל מיאניס?
    יאניס יותר לעצמו את מצבי הקליעה.
    קפלה, רוב מכריע של מצבי הקליעה שלו הם ממסירה של הארדן.
    93% מהאסיסטים של הארדן (ויש לו לא מעט כאלו. 8.4 למשחק),
    הם או לשלשה, או לליי אפ/הטבעה.
    ניהול משחק ברמה הגבוהה ביותר.
    .
    רק 13% מהסלים של הארדן (גם ל-2, וגם ל-3) הם אחרי אסיסט. הוא יוצר לעצמו את רוב המצבים עליהם הוא מגיע,
    ועדיין, יש לו 54.7% אפקטיבי.
    לצורך השוואה, לדוראנט, שקולע פחות מהארדן, יש 55.3% אפקטיבי. 41% מסלי 2 הנק' שלו, ו-47% מהשלשות שלו, הן אחרי אסיסט.
    הארדן, הוא מגיע למצבים שלו לבדו.
    כאמור –
    הרמה הגבוהה ביותר.
    .
    האיבודים –
    יש לו המון. לא באמת מפתיע לאור העובדה שהוא מנהל המשחק המרכזי של הרוקטס,
    לאור העובדה שכריס פול כמעט לא משחק, לאור העובדה שהוא יותר את מצבי הקליעה, לעצמו, ולחברי קבוצתו.

 4. הארדן קולע הרבה, נכון, אבל זה לא אומר שהוא טוב. לדעתי גם לא הגיע לו הmvp. הוא לא הופך את הקבוצה שלו לטובה יותר, הוא לא שומר, הוא פשוט צלף ממש מוכשר ופלופר הרבה יותר מוכשר. אין שום יופי והנאה במשחק שלו.

  1. לא הופך את הקבוצה לטובה יותר?
   העובדות מלמדות אחרת.
   .
   בשנה שעברה ליוסטון היה את המאזן הטוב ב-NBA.
   הם הלכו ראש בראש מול גולדן סטייט לסדרה של 7 משחקים.
   .
   השנה,
   אחרי שכריס פול נפצע, הארדן לחץ על דוושת הגז, והעלה את הרוקטס מהמקום ה-14 במערב, למקום ה-4, עם 10 ניצחונות מ-11 משחקי הקבוצה האחרונים, כאשר בתקופה הנ"ל הוא קולע 40 נק' למשחק.
   .
   (ואני בכלל לא אוהד הרוקטס. אני פשוט אוהד כדורסל שאומר את זה כמו שזה באמת)

   1. אני מתחיל לחשוב שכשאתה אומר שיש לך OCD זו לא אמירה שנאמרת כמליצה אלא ממש ליטרלי
    נסיון 1 לברון לא כזה גדול הוא לא יכול בלי 2 אולסטרים לידו הוא היה במזרח
    נסיון 2 בוקר לא מוסר לאייטון מטעמי אגו בלבד.
    נסיון 3 דירוג אובייקטיבי קארים לא קרוב להיות בעשירייה הראשונה של כל הזמנים – ושוב זה אובייקטיבי לחלוטין

    היה לנו כבר את הדיון הזה אני לא יורד לסוף דעתך שאסיסט ל3 הוא אסיסט איכותי- אסיסט לליאפ או הטבעה נראה לי הרבה יותר הגיוני דווקא שכן, אבל ל3? יוסטון זורקים כל כך הרבה זריקות ל3 זה לא ברור שרוב האסיסטים של הארדן יהיו ל3?

    1. 276 אסיסטים, היו להארדן עד כה העונה.
     100 לשלשה, 176 ל-2 נק', רק 19 מתוכן לא הסתיימו בליי אפ/הטבעה.
     זאת אומרת ש-90% מהאסיסטים ל-2 נק' הם לליי אפ/הטבעה.
     מתוך 100 האסיסטים שמסר לשלשה, 54 הם לשלשה מהפינה (אולי הזריקה המשתלמת ביותר בכדורסל).
     .
     בסך הכל יוצא ש-76.5% מהאסיסטים של הארדן הם ללייאפ/להטבעה/לשלשה מהפינה.
     .
     לצורך השוואה,
     הנתון של ווסטברוק הוא 65%,
     הנתון של כריס פול הוא 64%,
     הנתון של לילארד הוא 64%,
     הנתון של לברון הוא 62%,
     הנתון של ג'רו הולידיי הוא 62%
     הנתון של יוקיץ' הוא 57%,
     הנתון של וול הוא 55%,
     הנתון של קרי הוא 52%,
     הנתון של לאורי הוא 51%,
     הנתון של דריימונד גרין הוא 50%,
     הנתון של דוראנט הוא 47%.
     הנתון של דרוזן הוא 36%.

     .
     הנתונים לבדם, לא מספרים את הסיפור המלא.
     הייתי יכול להוסיף את הנתונים של המרחק והמהירות שהכדור עושה, כאשר שחקנים מוסרים את הכדור.
     אלו של לברון והארדן
     https://fivethirtyeight.com/features/lebron-and-harden-are-the-nbas-best-quarterbacks/
     הם ברמה נפרדת משאר הליגה. מסירות רוחב מהסוג שמלמדים שאסור למסור,
     ה-2 מוסרים בדיוק פסיכי.
     .

     1. אני מסכים איתך שהארדן מוסר נפלא. אבל אתה לא חושב שנתוני אסיסט ל3 (כולל מהפינה) קשורים הרבה יותר ל"סביבה" של השחקן מאשר לזהות המוסר? זה נכון אגב גם לאסיסט של הטבעה במידה כזו או אחרת, אבל לדעתי בכל הקשור לשלשות הייחוס צריך להיות הרבה יותר קבוצתי מאישי

     2. רק הערה קטנה כי אני רואה את זה נכתב לא מעט – שלשה מהפינה אינה קרובה ביעילות שלה עדיין לדאנק או ליי אפ פנוי (עם דגש על הפנוי). אהה ו-לונזו.

     3. אין ספק שאף אחד מהנתונים שהבאתי הוא לא תורה מסיני.
      ברור שלשיטת המשחק, חלק עצום בנתון הסופי.
      אבל –
      המטרה של הנתונים שהבאתי לא הייתה להוכיח ש-"הארדן גדול משחק X".
      המטרה הייתה להראות שלמשפט:
      "לא מוסר ברמה של הטובים ביותר",
      אין הלימה עם הכדורסל כפי שאני צופה בו,
      והוא לא מתיישב עם העובדות כפי שאני מכיר אותן.
      .
      בסופו של יום, למסור מעמדת השוטינג גארד 8+ אסיסטים למשחק,
      כאשר רוב מכריע של אותם אסיסטים מתאימים בדיוק ל-"אני מאמין" של הקבוצה –
      זה, לטעמי, מלמד על מנהל משחק מהשורה הראשונה.

     4. עידו,
      לא תעדפתי שלשה מהפינה על פני ליי אפ/הטבעה.
      ברור שקשה להתחרות עם ה-70% של קפלה מתחת לטבעת.
      .
      השלשות של יוסטון, יש להן חלק משמעותי בכך שבכלל אפשר למצוא את קפלה מתחת לסל לעוד 2 נק' קלות.
      (באותה נשימה, צריך גם לתת חלק מהקרדיט לקפלה עצמו. ידיים טובות לשחקן ציר, זה לא מובן מעליו. כנ"ל תנועה ללא כדור)
      .
      אהה, כן. בהחלט, לונזו.
      (70% מהאסיסטים שלו הם לשלשה מהפינה/ליי אפ או דאנק. אני לא טוען חדשות לבקרים שמדובר בשחקן נהדר, למרות כל המגרעות)

     5. תפסיק להיות דפנסיבי. לא אמרתי שתיעדפת. ההתיחסות הייתה רק למשפט: "מתוך 100 האסיסטים שמסר לשלשה, 54 הם לשלשה מהפינה (אולי הזריקה המשתלמת ביותר בכדורסל)." ומכיוון שראיתי את זה חוזר עוד כמה פעמים לאו דווקא אצלך חשוב לי להדגיש את הנקודה.
      63% מהאסיסטים שלו הם לדאנק/לייאפ ביי פאר האחוז הגבוה בליגה.

     6. נו באמת.
      לכתוב למי שאחוז כל כך גבוה המה-DNA שלו מקורו במולדובה הרומנית:
      "תפסיק להיות דפנסיבי…"
      מה הלאה?
      תפסיק להשתתף בשרשורים אינסופיים??
      תתייחס לתגובות "בוקר מקנא" בשלוות נפש???
      .
      אתה באותה המידה יכול לבקש מהכלב שלי להפסיק לנבוח על חתולים…
      .
      (ואחרי החרטוט הנ"ל, אתה צודק, כמובן.)

  2. בחיי שאני לא אוהב את הארדן אבל על מה אתה מדבר בדיוק? בחייאת?
   הבנאדם שחקן מטורף!
   לא עושה את הקבוצה שלו טובה יותר?
   תוציא אותו מיוסטון והם קבוצת לוטרי אומללה. המנוע, הגיר והשילדה ביחד…

 5. מעורב אחד מהטובים תודה מנחם.
  לגבי הארדן . יש ממה להתרשם בהחלט אבל בעייני לא עד כדי כך. אני רק אומר שאני לא רואה משחקים של יוסטון . לא שלא ניסיתי אבל אצלי זה מתוייג כקשה לצפיה.
  להארדן יש usge ממוצע העונה של 37 אין אף שחקן שמתקרב לזה. השחקנים הבאים 31 דרומה. כלומר משחקן שהוא כל כך דומיננטי אתה בהחלט מצפה לייצר נתונים יוצאי דופן. השאלה היא היעילות. 5 משחקים אחרונים שהוא בשיאו הוא עם usge שמגיע ל 43 (!!!!). ב usge כזה מטורף אתה בהחלט יכול לצפות משחקן שיקלע מעל 40 נק במשחק. זה בתחום הסביר לא יוצא דופן. אפקטיב 52 ו TS 60 הם מסספרים יפים אבל לא יוצאי דופן. זה אפילו יותר נמוך מהממוצע העונתי שלו עצמו 55 ו 62. הוא משחק 40 דקות למשחק ב 5 האחרונים.
  הוא בטח טוב אפילו מאוד. אבל תן לדוראנט לשחק 40 דקות במשחק עם usge כזה אתה תצטרך לחזור לימים של לפני שהיו חישוק וטבעת כדי לראות למצוא סטטיסטיקה דומה למה שהוא יעשה (ולא תמצא).
  בעייני זה שחיקה . זה לא טוב. למה זה קורה? כי אין ליוסטון ברירה!
  הם התחילו כל כך גרוע את העונה שהם היו חייבים לשפר עמדות . הם שוב בתמונת הפליאוף עכשיו אבל שילמו על זה מחיר כבד בשחיקה.
  אני בטוח שדאנטוני לא מת על העניין הזה עם הארדן. 40 דקות למשחק בכזה usge זו שחיקה כזאת עצומה שזה יכול לעלות להם בפציעה ברגעים המכריעים של העונה. אבל שוב זה נובע מהעדר ברירה אחרת היו ממשיכים להשתרך בתחתית המערב.
  הקטע על סטף זה פואטיקה מנחם זה לא שייך לפה … כל הכבוד.
  לגבי KD לא נראה לי שהוא סובל עם הלוחמים. היו גם כמה משחקים העונה שסטף לא שיחק וזה הזכיר לו כמה קשה העניין יכול להיות. עם העניין שלו זה הנאה וכסף לא נראה לי שיש לו מה לחפש במקום אחר. יחתום אצל הלוחמים מקס ארוך ויסגור שם את הקריירה עם עוד כמה טבעות .

  1. תיקח את המשחק האחרון לדוגמה –
   רמת הקושי של הזריקות של הארדן מטורפת. ממי הוא יקבל את הכדור?
   גורדון לא שיחק. פול לא שיחק.
   אז הארדן צריך ליצור את מצבי הזריקה, לו, ולחבריו לקבוצה,
   והוא עושה את זה. ובאחוזים טובים (52% אפקטיבי זה הממוצע בליגה. ממוצע שכולל את כל הליי אפס, ואת כל הסלים הקלים. להארדן כמעט ואין כאלו).
   אתה רוצה להשוות את הארדן לדוראנט?
   בכיף.
   תשווה את נתוניו של הארדן ללא פול (לא שיחק ב-5 המשחקים האחרונים), לנתוניו של דוראנט ללא קרי.
   תגלה שבאותו רצף משחקים בהם קרי לא שיחק, דוראנט קלע 33.7 נק' למשחק,
   ב-51% אפקטיבי, TS 60%, והיוסג' שלו היה 37%

   1. גיא אחלה נתונים אבל אתה משווה usge של 37 ל 43? חוץ מזה שזה להתחמק מהטיעון העיקרי. סתם שאלה – כמה אתה מצפה שיקלע שחקן עם usge של 43? אני טוען ש40 למשחק זה לא יוצא דופן לשחקן עם כזה usge. אם אני טועה לדעתך – אשמח לשמוע את זה ואשמח לשמוע גם מה בעיינך הוא נתון סביר לשחקן כזה?

    1. גיא הכונה כמה נראה לך נתון סביר לשחקן שמשחק 40 דקות למשחק עם usge של 43 (אם לא הבהרתי את עצמי… ). אני אומר 40 נקודות למשחק זה סבבה אבל לא יוצא דופן.

    2. בנג'ו,
     כאשר בוחנים יעילות של שחקני כדורסל, אחד הדברים שבולטים הוא שמעבר לרמה מסוימת של דקות, או של USG%',
     ישנה יעילות שולית פוחתת.
     זאת אומרת שבעוד ששחקן שכמות הדקות שלו עלתה מ-10 דקות ל-20, בהחלת סביר שהתפוקה שלו יותר מתוכפל, ושהיעילות שלו תעלה,
     שחקן שכמות הדקות שלו עלתה מ-30 ל-40 יסבול מצניחה של היעילות, ומצניחה של קצב צבירת הנתונים השונים.
     אותו הדבר תקף ל-USG%
     אצל הארדן, נתוני היעילות נשארים גבוהים, למרות ה-USG% הגבוה.
     בשביל להדגים על איזו רמה התקפית אנחנו מדברים:
     10 פעמים שחקן NBA סיים עונה עם USG% גבוה מ-35%
     (ווסטברוק פעמיים, אייברסון פעמיים, ג'ורדן, ווייד, קובי, גרווין, מקגריידי, והארדן),
     הארדן הוא היחיד שסיים עונה כזו עם TS% גבוה מ-60%

     1. לגבי "נק' ל-USG" –
      להארדן, שיש לו USG ברמה של קובי ב-06'.
      קובי סיים את העונה עם USG של 38.7%
      היו לו באותה עונה 35.4 נק' למשחק, והאסיסטים שלו היו שווים 10.4 נק' למשחק (45.8 ביחד).
      להארדן יש השנה USG של 38.4%
      יש לו העונה 33.3 נק' למשחק, והאסיסטים שלו שווים 19.7 נק' למשחק (53 נק' ביחד).
      נתון הנק' + נק' מאסיסטים של ווסטברוק בעונת ה-MVP (באותה עונה היה לו USG של 41.7%) הוא 54
      .
      לטעמי, מה שהארדן עושה השנה זה בהחלט יוצא דופן.

  2. מה זה משנה טרו שמו אפקטיב חרטוטים, הוא מנצח לבד קבוצות. זה מה יוסטון כרגע צריכה בשביל לא להיות נ"א כי הסגל חלש ויש פצועים אז מי יקלע שם???? שיחזרון שאר השחקנים/יביאו נורמלים זה ירד, כרגע זה מה צריך בשביל להיות בפלייאוף.

   1. נו זה מה שכתבתי. אבל תשים את לילארד 40 דקות למשחק על הפרקט עם usge של 43 (במילים אחרות משחד אשכרא לבד לגמרי) הוא לא ישים 40 נק למשחק? יש הרבה שחקנים בליגה שעם תתן להם ככה את הכדור כל הזמן ותשאיר אותם ל 40 דקות כל משחק על הפרקט הם יתנו את התפוקה הזאת הארדן לא יוצא דופן. ככה נראה לי

    1. אם תתן לשחקנים אחרים לזרוק כל כך הרבה, בהחלט יכול להיות שהם יקלעו כמות כזו של נק'.
     אבל לא באותו אחוז אפקטיבי. גם לא באחוז האפקטיבי שיש להם כיום.
     נראה לי שהיחידים שמסוגלים לקלוע כמות שכזו, באחוז אפקטיבי שכזה, הם קרי, דוראנט, הארדן, ולברון.
     (לדוראנט, לברון, והארדן, יש עונה/עונות עם USG של 33%+ לצד TS של 60%+)

     1. חוזר רק עכשיו יום ארוך… בקיצור לא יודע מה לאמר לך . קראתי את מה שכתבת/ם דעתי לא השתנתה. מאחר וזה עוד לא היה בהסטוריה (שיעור כזה גבוה של usge בשילוב עם כל כך הרבה דקות) אני עדין מחזיק בדעתי שכמעט כל כוכב שהוא אולסטאר בליגה היה יכול לעשות את רצף ה 40 פלוס הזה. לא מוריד מהארדן דרך אגב שחקן מעולה אבל אי אפשר להסתכל על הנתונים שלו בלי להבין שחריגה סטטיסטית כל כך גדולה בדקות וב usge מביאה באופן הגיוני לחריגה סטטיסטית בכמות הנקודות. אם הוא היה עושה את הרצף הזה עם כמות דקות נורמלית ו usge סביר הייתי פוער פה ומסכים. כאן אני יותר מתקשה להסכים. יכול להיות שאני נטרלי יותר כי כמו שאמרתי אני לא רואה משחקים של יוסטון אז פשוט מסתכל על הנתונים הקרים בלי לערב בהם התלהבות או רגש של מי שקרה את זה קורה. סליחה מכולם כן ואני מזכיר שאפשר להחזיק בדיעות שונות בלי להחשב הייטר (זה בדרך נראה לי)…. 🙂

    2. לילארד אולי ישים 40 נקודות, אבל הקבוצה שלו תפסיד. לא תנצח 8 מ 9 משחקים. אם כן, אז היו נותנים לו את הכדור ב usage הזה, זה פשוט לא משתלם 🙂

 6. תודה מנחם,

  הארדן לגמרי כזה טוב, שחקן ענק שכבר שלוש עונות ברצף נותן מספרים מהממים ובשלושתן היה ראוי להיות MVP. כן, זה בהחלט עונה להגדרה של כזה טוב

 7. לא יודע מי צודק במריבה בין סמית לוול, אבל לפחות סמית כותב כמו בנאדם. וול לא כתב מילה אחת כמו שצריך, אלוהים אדירים. שילך לניתוח ויפתור אותנו מנוכחותו.

  1. הייתי שם באותו יום, בחדרי ההלבשה. ראיינתי את סמית וגם צילמתי את וול. סמית כמו שרואים בראיון שלי ממש היה צריך לרוץ. רצה לברוח משם. ואז איך שהוא עזב פתאום הופיע וול ודיבר לעיתונאים. והמבין יבין.

 8. תודה רבה מנחם אחלה מעורב.
  דוראנט לא העיפרון הכי מחודד בקלמר.
  הארדן מעולה, ובעיקר – מפיק מעצמו את המקסימום. אי אפשר לדרוש יותר מזה.
  הניקס צודקים – צריכים לבנות קאדר צעיר ומוכשר לימי פורזינגיס, ולמשוך פרי אייגנטס בקיץ.
  הפוסט על סטף מעולה כל פעם מחדש.

 9. בתור חולוני במקור אני די גמיש בדעות שלי לגבי "נכון " ו "לא נכון" אבל ג'ון וול ממש ממש מעאפן.
  מה זה הטקסט הזה. כמו ילד בן 3.
  עוד מעט הוא ישים דגל עם הפנים של סמית בכניסה לבית ויבקש משרת החינוך לדרוך עליו (אולי הוא לא יודע אבל אם הוא יבטיח סלפי שרת התרבות והספורט תסכים)
  🙂

 10. מנחם יפה כתבת על סטף
  השנה כנראה לא נראה דברים כמו אלה מסטף בתדירות גבוהה כי לא צריך לשמור על גרין וז השמירה יותר אפקטיבית על סטף
  ודורנט ווול וכריס פול רוצים(ומקבלים) הרבה כסף (כאילו שאין להם מספיק) אבל לא לשחק באינטנסיביות כי יש מספיק מנהלים שמשלמים להם
  ואז לפטריק מקו לא נשאר וךכן זו עוד סיבה שכנראה הוורייורס לא יקחו השנה

 11. אגב, מה שהכי גדול בהארדן (עם כל % יוסאג' וכאלה) שברור לכולם מה הולך לקרות…. ובכל זאת לא מצליחים לעצור אותו…
  🙂

 12. הארדן כזה טוב כן, כיום הוא השחקן הטוב בעולם וזה אפילו לא קרוב, הוא מציג יכולת שלא נראתה שנים בליגה ומי יודע אם תראה בעתיד, עם זאת לצפות בה משחק זה מגעיל ומשעמם ואני מסעים עם ג’ון 100 אחוז בעניין הזה, כצופה כדורסל אתה רוצה לראות כדורסל ולא שחקן שעומד על הקו וסוחט עבירות (כן זה גאונות), הליגה צריכה לשנות את החוקים.

  1. אני חולה שהארדן מקפיץ 24 שניות דופק קרוסאוברים ודריבלים כמו בשכונה ואז ריקוד אחורה ורק רשת/סחיטה ל3 זריקות ממגן רפה הבנה שנגע לו במרפק ואז מתלונן. זה הכדורסל הכי כיפי לצפייה.

 13. תודה מנחם, אחלה מעורב.
  הארדן אדיר, גדול, עצום – הכל נכון. הוא מכריע משחקים לבד, הוא באמת כ-ה טוב.
  אבל!
  באירופה הוא לא היה יכול לעשות את זה – מדוע? – כי באירופה מותר לשמור.
  אין כל מיני חוקים מצחיקים שמגבילים את המגן, לא נותנים לו לגעת, אומרים לו איפה לעמוד ואיפה לא לעמוד.
  באירופה – היו תוקעים רודי גובר כזה, או דיאנדרה ג'ורדן, או אדאמס – באמצע הרחב, באיזורית 3-2 קלאסית, והוא היה עומד שם כל ההתקפה ומגרש משם את כל ההארדנים, לברונים ו-ווסטברוקים למיניהם ברגע שהם היו עושים את הצעד הראשון לכיוון הרחבה. אייסוליישן שמייסוליישן – עם גבוה עץ-עציץ שתקוע כמו עמוד חשמל באמצע הרחבה – ההגנה הרבה יותר קשוחה וקשה לפיצוח, המגינים על הפרמטר יכולים להידבק לקלעים והסלים ברחבה נהיים קשים ונדירים קצת יותר. תשאלו את דונצ'יץ' כמה הרבה יותר קל להתקיף באנ בי איי מאשר בסדרה קשוחה של גריט-נ-גריין מול אולימפיאקוס.
  אה כן – ובאירופה הקהל פאנאט ומאיים על השופטים אז להגנה בבית מותר גם להרביץ. אף אחד באירופה (שאחרי דראזן פטרוביץ') לא יעשה 40 נק' למשחק חמש פעמים רצוף.

  1. אתה מתכוון לחוק ה-3 שניות שלא חל באירופה. עם כל חוק שתרצה הארדן היה מנגב את כל האירופאים. לוקה אגב ניגב את כל האירופאים בפחות דקות משחק בריאל, לא קל לו יותר באן בי איי. גם באירופה היום כבר שורקים על כל שפשוף ויש הרבה שריקות אוויר.

   זה נכון שחוקי אירופה נותנים יותר לשמור אבל מול הארדן זה לא היה מועיל יות מידי.

   1. הפוך. דוראנט אולי כן, האחרים לא. לשמעון – התכוונתי אם שחקני האנ בי איי היו שומרים עם חוקי אירופה.
    באירופה אין הצגות של 40+ כל ערב, אחת הסיבות זה הגנה. באנ בי איי לא שומרים, כולם רק רוצים לקלוע. חפשו הלימה בין רמת כוכבנות, למשכורת – ולמספר הנקודות. לברון, קרי, הארדן, דוראנט, ווסטברוק – לפני הכל – סקוררים. תשאלו את גרין כמה קשה להתפרנס מהגנה.

  2. עדיין ההגנה בנב"א יותר טובה מאירופה כמו כל הכדורסל.
   העובדה היא שפטרוביץ' לא יכול היה לקלוע בנב"א כמו באירופה גם ביחס לאותו מספר דקות.

   1. לגבי פטרוביץ אתה לא יכול לקבוע את זה כעובדה כי עד שהוא סוף כל סוף קיבל את ההזדמנות והתחיל לעשות את הדברים שהוא יודע לעשות ואף אחד אחר לא יודע לצערנו התאונת דרכים קטעה את זה.

 14. ייתכן שאליאס התכוונו ב-30 השנים האחרונות כמו שכתוב בפייסבוק (מופיע בחלון של דף הפייסבוק של הופס).
  לא נראה לי שאנשי מקצוע בספורט שמתעניינים בכדורסל לא חודעים על וילט.

 15. הטקסט של וול נראה כמו אידיש כתובה בעברית. אני יכול לזהות חלק מהמילים, אבל זו ממש לא הדרך לכתוב אותן… נו שויון, רק בריאות לוול ולסמית.
  וכמובן, תודה על המעורב

   1. לא הייתי בטוח אם נעשה טרייד על הבחירה או לא(זכר לנפלאות פיל ג'קסון).

    כרגע לפי המוק דראפט אני רואה שהניקס בוחרים שלישי שזה נהדר

  1. שימו לב שיובל זוסמן מדורג 58 לשארלוט. הוקס עם 2 בחירות לוטרי אולי יפול להם המזל. בוסטון עם 4 בחירות סיבוב 1

 16. אגב הדראפט הזה סתם נראה לי חלש רצח? מה אומרים המומחים אני לא עוקב, לפי התקצירים השחקנים לא נראים מציאה גדולה ואם נגר כמו בול בול מדורג 4…

 17. כן, הארדן כזה גדול. בעיקר ביצירה לחברים. אבל זה לא יכול להמשיך ככה, הוא חייב יותר עזרה משאר הקבוצה.
  מה קרה לצילומי החיות?

 18. הארדן (כמו קארי) = הבנה ומיקסום של המשחק אחרי שינויי החוקים. אישית אני חושב שיש סוג של כוכבית על הסטט' האלה מול תקופות אחרות, אבל אולי אני סתם נהיה קצת זקן נרגן…

 19. בקצרה
  שחקנים כמו לברון וקרי הם אחלה סיבה לצפות במשחק
  שחקנים כמו הארדן הם אחלה סיבה לא לצפות במשחק

  מלוכלך רמאי ומכוער (המשחק של הארדן)

  1. שלא יובן אחרת מדבריי
   בעיניי הארדן הוא כוכב בסקלה של לברון דוראנט קרי הארדן קוואי
   כל השאר הרבה פחות טובים מהם
   המספרים החריגים שלו נובעים מהעובדה שהקבוצה משחקת רק בשבילו והוא משחק כמות דקות מטורפת
   זה לא יחזיק הרבה זמן

  2. ממש לא מסכים אתך – רפיקי, הארדן הוא סיבה מעולה מבחינתי לצפות במשחק – ולו רק בגלל זה שהוא תמיד מוצא איך לעשות סל. הוא לוקח הרבה יותר על עצמו כי הוא לא משחק בקבוצה אפופת כוכבים כמו קרי (שלא יובן לא נכון- אני ממש אוהב גם אותו, אין כאן ביקורת פשוט לכל סיטואציה היתרונות והחסרונות שלה).
   לגבי ה"משחק המלוכלך שלו" – תראה יש פה הרבה עניין של פרשנויות ולכל דעה יש מקום, אבל לדעתי כל השחקנים לוקחים מה שהם יכולים במסגרת החוקים – הארדן לוקח את זה לקצה. רוצים לשים דגש על עניין הצעדים בליגה- תואיל הליגה ותחדד את החוקים/האכיפה. הארדן לא עשה שום דבר שלא עשו לפניו – הוא פשוט לוקח את העניין לקצה וזה לגיטימי לדעתי, או ליתר דיוק – לא פחות גרוע ממה שעושים שאר השחקנים..

 20. הכדורסל של הארדן כל כך חד גוני… שאני אפילו לא טורח לראות סרטוני היילייטס שלו. כל הסלים משלוש אותו דבר (סטפ בק שאינו צעדים בגלל חוקים לא נכונים) וכל החדירות אותו דבר. יעיל ומבחיל

 21. תודה לכולם. כמו תמיד, קראתי כל תגובה לאט, בשקט ובעיון, וקריאת התגובות על כוס קפה הוא אחד מהתענוגות שנשארו לקשיש כמוני

  תודה לכולם

 22. לא זוכר מתי לאחרונה הסתכלתי על הניקס ואמרתי וואלה, מבין מה הם עושים, ומקבל.
  האמת, העונה הם עושים בדיוק מה שכתבת. מקדמים צעירים ולעזאזל הכל.
  עכשיו רק שישימו גם את הארדוויי על המדף והכל יהיה ורוד.

 23. הארדן שחקן ההתקפה הטוב בליגה – ואני אומר את זה כבר שנתיים+.
  לדעתי הוא גם השתפר בהגנה – לא שחקן הגנה "עילאי" אבל השתפר באספקט הזה ואין לי ספק שהוא טופ 5 בליגה במינימום.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט