אקורד סיום – לקראת מחזור 17 ב- NFL / פריים-טיים זק

אקורד סיום – לקראת מחזור 17 ב- NFL / פריים-טיים זק

לא יאומן שהגענו כבר למחזור האחרון של העונה – איך הזמן רץ כשנהנים… תשעה כרטיסים לפלייאוף כבר הושגו ו-17 קבוצות כבר הודחו רשמית. עדיין, ל-13 קבוצות יש עוד על מה לשחק. שש קבוצות מתמודדות על שלושת כרטיסי הפלייאוף שנותרו, והן מסודרות בזוגות – יעלו מינסוטה או פילדלפיה, בולטימור או פיטסבורג וטנסי או אינדיאנפוליס. מתשע הקבוצות שעלו לפלייאוף, רק שתיים בטוחות במיקום שלהן (ניו אורלינס ראשונה ב- NFC ודאלאס רביעית) והשבע האחרות עוד יכולות לשנות מיקום, מה שישפיע על סיכוייהן להתקדם עמוק לתוך ינואר. גם על שלושת המקומות שמאפשרים שבוע חופש (למעט המקום של הסיינטס שכבר הובטח) יש התמודדות (לא ישירה כמובן) בזוגות – הראמס מול הברס, הצ'יפס מול הצ'רג'רס והפטריוטס מול הטקסנס – כך שיש הרבה תמריצים לרוב הקבוצות שכבר עלו לפלייאוף להמשיך ולשחק חזק עד הסוף ולא לעלות עם המחליפים, כפי שקורה לא מעט בשלב זה של העונה.

המשחק המרכזי של המחזור הוא ללא ספק ההתמודדות ראש בראש של הקולטס והטיטנס על הכרטיס לווילד קארד (ובתסריט מסוים גם על ראשות ה- AFC דרום). יש בנוסף עוד כמה עימותים מסקרנים שיקבעו את ההרכב והסדר הסופי של קבוצות הפלייאוף, כמו גם לא מעט משחקים בהם נזכה לראות פוטבול משובח בין קבוצות שכבר משוחררות מהלחץ וישחקו כדי לגרום הנאה לקהל (וגם כדי לייצר לשחקנים פלטפורמה לחידוש או שידרוג חוזים). רגע לפני ייסורי הגמילה מפוטבול שכבר מתקרבים אלינו, כיף להנות ממחזור אחרון של 16 משחקים – מה גם שכולם מרוכזים ביום אחד (ראשון) ולא פרוסים מחמישי עד שני כמו במהלך רוב העונה.

ובנימה אישית – לפני ארבעה חודשים כתבתי כאן את הפריוויו הראשון של העונה וקראתי לו "אקורד פתיחה". במהלך ארבעת החדשים האלה נהניתי מאד לכתוב את הפריוויו השבועי, למרות שזה דרש ממני הרבה יותר זמן, משאבים ואנרגיה מכפי שדמיינתי בתחילה. למרות שעקבתי באופן אינטנסיבי אחרי עונות ה- NFL בעשורים האחרונים, המעורבות והעומק שנדרשו ממני העונה היו ברמה אחרת לגמרי. בכל רגע נתון היו פתוחים על הלפטופ שלי עשרות חלונות עם סטטיסטיקות שונות ומשונות, המעקב והצפיה במשחקים בוצעה ביתר אינטנסיביות ומנקודת מבט יותר ביקורתית ובוחנת, וכתיבת הפוסטים עצמם גזלה חלקים נרחבים מסופי השבוע שלי בתקופה זו.

העובדה שלקחתי על עצמי להמר על תוצאות המשחקים הוסיפה אלמנט של לחץ (במיוחד בתחילת העונה) ובסיום משחקי כל מחזור מיהרתי לסכם את המאזן שלי ולוודא שלא עשיתי בושות…אני שמח לדווח שבסופו של דבר (עדיין עם מחזור אחד לסיום) הגעתי לאחוזי הצלחה של 66%  – רמה שעומדת בקו אחד (או אפילו טובה יותר) מול מרבית הפרשנים האמריקאים המובילים. במחזור האחרון, שלמרות הדרמה ברבים מהמשחקים, כמות ההפתעות בו היתה קטנה ממה שהתרגלנו לראות בשבועות האחרונים, גרפתי מאזן הימורים נאה של 11- 3 ומחזור אחד לסיום העונה אני עומד כאמור על מאזן שנתי של 147- 76. נשארו רק עוד 16 משחקים לנחש…מקווה לגמור את העונה במומנטום חיובי.

בסה"כ זו היתה התנסות אדירה ומעשירה עבורי. אני מודה למנחם וצוות האתר על ההזדמנות שנתנו לי והסיכון שלקחו על עצמם במתן במה לכותב לא מנוסה (גם אם לא צעיר…). אני מודה גם לקוראים ולמגיבים, מקווה שנהניתם מקריאת הפוסטים ושתוכנם עזר לכם להעמיק ולהעשיר את חווית הצפיה במשחקי הליגה המדהימה והספורט הנפלא שאנו כל כך אוהבים. אני סמוך ובטוח שמשחקי הפלייאוף הבאים עלינו לטובה יספקו לנו עוד המון חוויות והנאה. ניפגש בשנה הבאה!

זמני כל המשחקים לפי שעון ישראל.

מקום בצמרת – משחקי השבוע (לשריין ביומן!)

 1. מינסוטה ויקינגס (8- 6- 1) מול שיקגו ברס (11- 4) (מיניאפוליס, ראשון ב-23:25 )

משחק על כל הקופה לויקינגס שמייצרת דילמה מעניינית למאט נאגי מאמן הברס. המצב של מינסוטה מאד פשוט – ניצחון והם עם כרטיס לווילד קארד (כנראה למקום שישי, בהנחה של ניצחון הסיהוקס על אריזונה), הפסד והם כנראה בחוץ (בהנחה הסבירה של ניצחון פילדלפיה על וושינגטון). עבור שיקגו הסיטואציה מורכבת יותר – הם יכולים לעלות בהרכב החזק שלהם ולנסות לנצח, בתקווה לזכות בשבוע החופש במקרה של נפילה של הראמס מול הניינרס העקשנים. מצד שני, הם יכולים לוותר על המשחק, לתת לכוכבים לנוח ולהתפשר על המקום השלישי (שכבר מובטח להם) ולשחק בשבוע הבא מול… מינסוטה בסיבוב הווילד קארד.

התחושה שלי היא ששיקגו מספיק צעירה ורעבה כדי לא להסתכן באיבוד המומנטום ותשאף להכנס לפלייאוף הראשון שלה מזה כמעט עשור (הפעם האחרונה היתה בתום עונת 2010) במיקום ובמצב הרוח האופטימלי אחרי עונה כל כך טובה ומפתיעה – כך שצפוי לנו קרב מצוין בין שתים מארבע ההגנות הטובות בליגה (ושתי הטובות ב- NFC) והתקפות לא יציבות ושונות מאד זו מזו, כך שסביר שיתפתח קרב צמוד ומרתק עם סקור נמוך.

שיקגו כאמור מגיעה במומנטום טוב עם 8 נצחונות ב-9 המשחקים האחרונים, אך בשלושת המשחקים האחרונים (מאז חזרתו של טרוביסקי מפציעה) הקבוצה צברה רק 18 נקודות למשחק והשיגה את הנצחונות דרך ההגנה המצוינת (שספגה פחות -11 נקודות למשחק בתקופה זו!). טרוביסקי אמנם משתפר ממשחק למשחק (השיג מול הניינרס 25 השלמות מ-29 נסיונות עם 246 יארד) אבל מול הגנת מינסוטה שטובה מאד מול המסירה יהיה לו מאד קשה להתקדם באוויר (מינסוטה עם הכי הרבה סאקים בליגה – 50 עד כה) והוא יצטרך לקבל יותר ממשחק הריצה של הקבוצה וביחוד מג'ורדן הווארד שמאז משחק ה-100 יארד מול הראמס לא שיחזר את אותה היכולת.

בצד של מינסוטה לקירק קאזינס אין משחק קרקע (מינסוטה מקום 30 בליגה בהתקפת הריצה) והוא יהיה חייב לשחק באוויר ולקוות שהתופסים המצוינים שלו (ת'ילן ודיגס) ישתחררו לקבלת המסירות שלו לפני שחליל מאק וחבריו לפאס-ראש של שיקגו יגיעו אליו.

ההימור שלי – מינסוטה יותר טובה מהרקורד שלה וטובה במיוחד בבית, בו הפסידו רק פעמיים העונה (לסיינטס בשיאם ואותו הפסד מוזר לבפאלו). במשחק על כל הקופה הם יכריעו את הברס (גם בהרכב החזק) ויעלו לפלייאוף, לקראת מפגש נוסף בין הקבוצות בשיקגו.

חליל מאק – ילחץ על קאזינס וישתק את התקפת מינסוטה?
 1. טנסי טייטנס (9- 6) מול אינדיאנפוליס קולטס (9- 6) (נאשוויל, שני ב- 03:20)

משחק ענק על כל הקופה בין שתי יריבות מאותו בית (AFC דרום) ועם רקורד שווה. המנצחת עולה לפלייאוף (אולי אפילו כאלופת הבית, במקרה של הפסד של יוסטון) והמפסידה מסיימת את העונה. זה למעשה משחק הפלייאוף הראשון של השנה…

טנסי מגיעה במורל גבוה אחרי הניצחון היפה על וושינגטון, אבל לא ברור עדיין אם מרקוס מריוטה שנפצע במשחק הזה ישחק ביום א. גם איתו התקפת טנסי מקרטעת כל העונה ונעזרת בהגנה המצוינת ובכל מיני ניסים ורגילים כדי לגרד ניצחונות. במחזורים האחרונים טנסי רוכבת בעיקר על הרץ דרק הנרי שפרץ בגדול והשיג כמעט 500 יארד בשלושת המשחקים האחרונים (יותר מכפי שהשיג ב-12 המשחקים הראשונים של העונה). מול הגנת אינדיאנפוליס שמדורגת חמישית מול משחק הריצה יהיה לו קשה להגיע למספרים כאלה וגורל משחק ההתקפה של טנסי (שמשיגה פחות מ-20 נקודות למשחק – מקום 26 בליגה) יהיה בידים הלא יציבות של מריוטה או גאברט. זה לא מבשר טובות לטנסי….

אינדיאנפוליס הפתיעה מאד לטובה העונה ורוצה לקנח בכניסה לפלייאוף. לאק משחק מצוין מאחורי אחד מקווי ההתקפה הטובים בליגה, מציג את המספרים הטובים בקריירה ונעזר גם במשחק ריצה אפקטיבי (אם כי לא יציב ) של מרלון מאק. ההגנה הצעירה מדורגת בחצי העליון של הליגה, מייצרת הכי הרבה טאקלס בליגה ומאפשרת פחות מ-22 נקודות למשחק, שזה מספיק בד"כ כדי לנצח – אחרי פתיחה רעה של העונה, הקולטס השיגו 8 נצחונות ב-9 משחקים. הם גם הראו אופי כשהצליחו להיחלץ מפיגור מול הג'יאנטס בשבוע שעבר (כשהעונה כולה על הכף) ולנצח.

ההימור שלי – אינדיאנפוליס טובה יותר, בריאה יותר ומגיעה במומנטום מצוין. למרות שהמשחק בטנסי הם יצליחו לנצח ולעלות לפלייאוף, בעזרת תצוגה לפנתאון של לאק שיסיים עונה שהיתה קריטית מבחינתו (אחרי פציעה ארוכה) בטעם מתוק.

אנדרו לאק – יתעלה ויוביל את הקולטס לפלייאוף?

 

כמו כן דורגו – מוקדי עניין נוספים (לראות, אם יש זמן פנוי)

 1. בולטימור רייבנס (9- 6) מול קליבלנד בראונס (7- 7- 1) (בולטימור, ראשון ב- 23:25).

לכאורה, משחק בין קבוצה שצריכה את הניצחון כדי לעלות לפלייאוף לבין קבוצה שגמרה את העונה – מה שאמור לייצר משחק חד צדדי וקל לניחוש. בפועל – הסיפור הוא אחר לגמרי.

קודם כל – יש כאן שתי יריבות עם היסטוריה מדממת ביניהן, עוד מהיום המר ההוא ב-1996 בו ארט מודל לקח את קבוצת הקליבלנד בראונס ובאישון לילה העביר אותה לבולטימור, שם שונה שמה לרייבנס. מאז (ב-1999) הוקמה הבראונס מחדש בקליבלנד אבל הסיפור לא נשכח ולא נסלח ויש נהרות של דם רע בין שני המועדונים.

בנוסף, קליבלנד השנה היא לא מה שהתרגלנו לראות בשנים האחרונות. בעזרת ביקר מייפילד, הק"ב הרוקי המצוין ובעזרת הגנה חזקה וצוות אימון שהוחלף במהלך העונה הצליחה הקבוצה, למרות פתיחה גרועה (שהיתה עדיין תחת שרביטו של יו ג'קסון) להגיע למאזן חצוי ולשקם את גאוותה תוך שהיא נותנת המון סיבות לאופטימיות לשנים הבאות לאוהדים האומללים בקליבלנד (אולי כתחליף ללברון שנטש את העיר…). הקבוצה תרצה לסיים את העונה במאזן חיובי ובטעם טוב ואיזו דרך טובה יותר קיימת מאשר לפגוע באותה הזדמנות באקסית השנואה מבולטימור ולמנוע ממנה לעלות לפלייאוף?

את בולטימור כמובן לא מעניינים ההיסטוריה או מצב הרוח בקליבלנד  – הם רוצים פלייאוף. גם להם יש ק"ב רוקי – לאמאר ג'קסון – שלקח את הקבוצה באמצע השנה עם פציעתו של ג'ו פלאקו (שהבריא בינתיים אבל נשאר על הספסל) ונתן לקבוצה זהות חדשה. תחת הנהגתו הרייבנס הפכן לקבוצה שרצה המון – השיגה מעל 150 יארד למשחק בששת השחקים האחרונים (כולל כ-75 יארד למשחק בריצה לג'קסון עצמו!). ההגנה המעולה (הטובה ב-AFC והשניה רק לשיקגו) תמיד היתה נקודת חוזק אצל הרייבנס ובשישה המשחקים בהם ג'קסון פתח לקבוצה יש מאזן של 5- 1 (הפסידו רק בקנזס סיטי בהארכה) והיא במצב מצוין להכנס לפלייאוף כאלופת הבית.

טקטית יש פה קרב בין שתי הגנות מעולות (כמובן זו של בולטימור טובה יותר) כאשר נקודת החוזק של התקפת בולטימור (משחק הריצה) דווקא תואם את החולשה היחסית של הגנת קליבלנד (מקום 21 בליגה בהגנת הריצה) כך שג'קסון, אדוורדס וחבריהם יצליחו לרוץ הרבה ולבצע דרייבים ארוכים שייקחו הרבה זמן מהשעון. השאלה הגדולה היא מה יצליח לעשות מייפילד מול ההגנה החזקה של הרייבנס – שלישית בליגה נגד המסירה – וזה מה שיכריע את המשחק ואת העונה של הרייבנס.

ההימור שלי – הרייבנס כאמור יצליחו לרוץ מול הגנת קליבלנד ובמשחק חוץ מייפילד יתקשה מול הגנה קשוחה ונחושה. ניצחון ביתי לבולטימור שיעלו לפלייאוף בזכות.

בייקר מייפילד – יצליח להתמודד מול הגנת הרייבנס?

 

בפינה לשיפוטכם – יתר המשחקים (למטיבי לכת / אוהדים שרופים)

באפלו בילס (5- 10) מול מיאמי דולפינס (8- 7) (באפלו, ראשון ב- 20:00) – מיאמי הודחה בשבוע שעבר בהפסד מביש לג'גוארס ונראתה שבורה מנטלית. הבילס השיגו העונה יותר משקיוו ויש להם על מה לבנות לשנים הבאות. הם ירצו לסיים את העונה בטעם טוב ובקור של בפאלו, ההגנה העקשנית של הבילס תאמלל את טנהיל ותאפשר לג'וש אלן להשיג את הניצחון.

טאמפה ביי באקנירס (5- 10) נגד אטלנטה פאלקונס (6- 9) (טאמפה, ראשון ב-20:00)  – לא כך קיוו הפאלקונס לסיים את העונה. הם חשבו על שיחזור עונת הסופרבול אבל שרשרת פציעות בהגנה במחזורים הראשונים יצרה תגובת שרשרת שגרמה להם לצאת מהמרוץ כבר באמצע העונה. הבאקנירס מסיימים עונה של רכבת הרים עם שיאים ונפילות אבל בסיומה נשארו עם הרבה תהיות לאן הולך הסגל הנוכחי, ובעיקר צורך לקבל החלטות בעמדת הק"ב. אטלנטה טובה יותר, משחקת לא רע לאחרונה ותנצח בקלות.

ניו יורק ג'יאנטס (5- 10) מול דאלאס קאובויס (9- 6) (ניו יורק, ראשון ב-20:00) – דאלאס מוברגת למקום רביעי ואין לה על מה לשחק כך שהיא תיתן מנוחה לכוכביה. ניו יורק ירצו לסיים עונה לא פשוטה עם ניצחון לטובת האוהדים כשלא מעט שחקנים  – ואיליי מאנינג בראשם – ירצו להוכיח שיש להם מקום בקבוצה גם בשנה הבאה. ניצחון לג'יאנטס.

ניו אורלינס סיינטס (12- 2) מול קרולינה פנתרס (6- 9) (ניו אורלינס, ראשון ב-20:00) – ניו אורלינס זכתה במקום הראשון בחטיבה ותעלה עם מחליפים (ובראשם טדי ברידג'ווטר שיפתח בעמדת הק"ב), אבל אפילו הם יהיו יותר טובים מקרולינה המפורקת שסופרת כבר שבעה הפסדים רצופים וסיפסלה את קאם ניוטון עד סוף העונה. ניצחון ביתי לסיינטס במשחק שלא יתעלה לרמה גבוהה משום צד.

ניו אינגלנד פטריוטס (10- 5) מול ניו יורק ג'טס (4- 11) (פוקסבורו, ראשון ב-20:00) – ניו אינגלנד מסיימת עונה רגילה לא פשוטה כשהם עולים לפלייאוף עם הרבה בעיות וסימני שאלה. למזלם הם משחקים בבית ה- AFC מזרח ובזכותו יהיה להם כנראה את המאזן השני בחטיבה גם בסיום המחזור. לג'טס יש תקוות לעתיד עם דארנולד שהיה לא יציב (כמצופה מרוקי..) אבל נתן הרבה אינדיקציות טובות. עם זאת, מול ביליצ'ק וניו אינגלנד שרוצים את שבוע החופש  – ועוד בחוץ – אין לו סיכוי. ניצחון לניו אינגלנד.

יוסטון טקסנס (10- 5) מול ג'קסונוויל ג'גוארס (5- 10) (יוסטון, ראשון ב-20:00) – ההפסד של יוסטון בשבוע שעבר מול האיגלס כנראה חיסל להם את הסיכוי לשבוע החופש (וגם העמיד בסכנה את ראשות הבית). ג'קסונוויל אמנם נזכרו לאחרונה שהם קבוצת הגנה טובה ומפגינים זאת בחלק מהמשחקים (כולל הניצחון היפה על מיאמי) אבל יוסטון צריכים את הניצחון כדי להבטיח משחק ביתי בשבוע הבא והם קבוצה טובה יותר, בוודאי בהתקפה ואולי גם בהגנה. ניצחון בתוצאה נמוכה ואחרי קרב חפירות ליוסטון שיקוו למעידה של הפטריוטס שאולי בכל זאת תיתן להם שבוע חופש.

גרין ביי פאקרס (6- 8- 1) מול דטרויט ליונס (5- 10) (גרין ביי, ראשון ב-20:00) – גרין ביי מסיימת עונה חמוצה מאד מבחינתה ותצטרך לעשות הרבה עבודה בבניית סגל וצוות אימון שיצליח להפיק סיכוי לאליפות בשנים שנותרו לארון רוג'רס לשחק. בכל מקרה הם ירצו לתת לאוהדים מתנת חג קטנה עם ניצחון ביתי על היריבה הוותיקה מדטרויט והם כנראה ישיגו זאת, כי בדטרויט כבר לא נשארה שום רוח לחימה בסיום עוד עונה קשה של הליונס.

וושינגטון רדסקינס (7- 8) מול פילדלפיה איגלס (8- 7) (וושינגטון, ראשון ב- 23:25) – וושינגטון גמרה את העונה רשמית בעקבות ההפסד בשבוע שעבר והנסים נגמרו לג'וש ג'ונסון אחרי שניצח משחק ראשון בליגה בגיל 32. האיגלס קיבלו חיים חדשים עם ניק פולס מאחורי הסנטר ומקווים להפסד של מינסוטה כדי להשתחל לפלייאוף ומשם – מי יודע עד לאן? עוד לא ברור אם זה יקרה אבל הם לא ישמיטו את ההזדמנות במו ידיהם ופולס הלוהט ידרוס בקלות את הגנת וושינגטון העיפה וישמור את התקווה בחיים בעיר אהבת האחים.

דנבר ברונקוס (6- 9) מול לוס אנג'לס צ'רג'רס (11- 4) (דנבר, ראשון ב- 23:25) – הצ'רג'רס פיספסו הזדמנות לעלות לראשות החטיבה בגלל ההפסד לבולטימור אבל יש להם עדיין סיכוי קלוש, במקרה שהצ'יפס יפסידו לאוקלנד. הסיכוי הקטן הזה יספיק כדי לגרום להם לעלות בהרכב החזק ולנסות לנצח. במצב הזה לדנבר המאוכזבת, שלמרות שנראתה לא רע בחלקים מהעונה תצטרך שוב לחשוב בפגרה מה הם עושים עם עמדת הק"ב, לא יהיה מענה והמשחק יגמר בניצחון לריברס ושות' שייצמדו לטרנזיסטורים בתום המשחק – כנראה כדי לגלות שהם נוסעים לעוד מפגש עם בולטימור בשבוע הבא בסיבוב הוילד-קארד.

קנזס סיטי צ'יפס (11- 4) מול אוקלנד ריידרס  (4- 11) (קנזס סיטי, ראשון ב- 23:25) – קנזס יבטיחו עם ניצחון את ראשות חטיבת ה- AFC, שבוע חופש ויתרון ביתיות עד הסופרבול. במקרה של הפסד (וניצחון של הצ'רג'רס) הם ישחקו בחוץ כבר בשבוע הבא… אנדי ריד לא ייתן לזה לקרות ומול אוקלנד – שלמרות שני ניצחונות יפים במהלך דצמבר הם ממש לא בליגה של הצ'יפס – קנזס סיטי ינצחו בקלות ומהומס ישפר עוד קצת את הסטטיסטיקה המדהימה שלו העונה, כולל מעבר הספים של 5000 יארד ו-50 ט"ד. אם יצליח לעשות זאת, זו תהיה רק הפעם השניה בהסטוריה (אחרי פייטון מאנינג ב-2013) שזה קורה.

פיטסבורג סטילרס (8- 6- 1) מול סינסינטי בנגלס (6- 9) (ג'קסונוויל, ראשון ב- 23:25) – אוי, פיטסבורג… קבוצה עם כל כך הרבה כישרון וניסיון שהתעקשה לבעוט בדלי בכל פעם שהגיעה לשתות ממנו… ממאזן של 7- 2- 1 ויכולת מפחידה שסימנה אותם כמועמדת רצינית ללכת עד הסוף, הם הפסידו 4 מ-5 המשחקים הבאים (כולל הפסד תמוה לאוקלנד והפסד אומלל לסיינטס בשבוע האחרון) וכנראה יישארו מחוץ לפלייאוף. הם עדיין מקווים לנפילה של בולטימור וכדי להישאר בתמונה הם ינצחו בקלות את הבנגלס השבורים, אבל זה לא יספיק ויהיה להם הרבה זמן לחשוב איך קרה שהם מסיימים את העונה כבר בדצמבר.

סיאטל סיהוקס (9- 6) מול אריזונה קרדינלס (3- 12) (סיאטל, ראשון ב- 23:25) – סיאטל מסיימים עונה רגילה מצוינת ומסתמנים כסוס השחור (או הירוק…) שאף אחד לא ירצה לפגוש בפלייאוף. הם צריכים לנצח כדי לשמור על המקום החמישי (ולצאת בשבוע הבא לדאלאס למשחק שהם בהחלט מסוגלים לנצח). בבית מול הקרדינלס החלשים הם יאספו ניצחון קל וכנראה יתנו לווילסון מנוחה שהוא ממש ראוי לה כבר ברבע השלישי.

לוס אנג'לס ראמס (12- 3) מול סן פרנסיסקו 49 (4- 11) (לוס אנג'לס, שני ב- 23:25) – הראמס חייבים לנצח כדי להבטיח את המקום השני בחטיבה, לקבל את שבוע החופש ולא לבנות על הפסד של שיקגו במינסוטה. הניינרס הראו רוח לחימה והשיגו כמה ניצחונות יפים בשבועות האחרונים אבל לראמס יש המון כלים ובבית – גם אם יתנו מנוחה לטוד גרלי הפצוע – גוף יצליח להשיג מספיק ירדים ונקודות על הלוח תוך ניצול החולשה של הגנת הניינרס מול המסירה (מקום 25 בליגה) כדי לא להישאר במתח עד לסיום המשחק.

שבוע חופשי – אין.

לפוסט הזה יש 34 תגובות

 1. כל הכבוד לזק (ולצוות הפוטבול) על עוד טור מצוין. המדור הזה הפך להיות אחד הדברים שבשבילם פותחים את הדפדפן בבוקר.
  תודה על עונה מעולה.

 2. ולעניין, נראה שחלק מהקבוצות שדהרו בראש לאורך כל העונה החלו לאבד מומנטום, הצ'יפס, הראמס, יוסטון כמובן. מי שמגיע בפורמה מצוינת הם דווקא סיאטל, הצ'ארג'רס וקצת גם בלטימור (אם יגיעו).
  אני לא מכיר בנאדם אחד שהימר בתחילת העונה אפילו על אחת משלוש הקבוצות האלה להגיע לגמרים החטיבתיים.

  מינסוטה ופילדלפיה הם שני סוסים שחורים גם כן ואפילו סוסים כיפיים שכאלה. חבל קצת שאי אפשר ששתיהן יעלו.

  1. מסכים לגביי מיני ופילי, בכל מקרה, מיניסוטה (כמי שראה את כל משחקייה העונה) היא תעלומה בעייניי. מתפוצצת מכשרון על המגרש ומחוצה לו אבל המאזן שלה מביך ביחס לפוטנציאל. הסיכוי היחידי שלה בפלייאוף (אם תגיע בכלל) היה אם היה לה את הביתיות. ופילדלפיה, ובכן סיפור מרתק.. כך או כך, שתייהן, לפי דעתי, יובסו (ברמה של בלאואווט) בסולדג'רפילד..

 3. בוקר אור חברים, כמה שהבוקר הזה קשה לי, תמיד המחזור ה-17 מעציב אותי..אמנם הטוב עוד לפנינו(שמתם לב איך אנרגייה של משחק פלייאוף שונה בתכלית מכל משחק ליגה? מדהים..), אך מדבר השממה האינסופית נראה כבר היטב..
  שאלה לתומכי הברס, ומביני המשחק בכללם: פיט פריסקו (פרשן בכיר בCBS) טוען שהברס יהיו עם העייניים על המשחק של הראמס ובמידה והתוצאה תהייה גבוהה הם יישלפו את כ ל שחקני המפתח שלהם מהמגרש.. זה נשמע ריאלי? ללבוש את קרני האייל שלי? (יחד עם צעיף הרדסקינס כמובן..)

  1. זה נובע בעיקר מההחלטה של מאט נאג'י לשחק עם המחליפים במשחק קדם העונה מול הצ'יפס – שבד"כ מוגדר כחזרה הגנרלית לפני העונה. מעשית זה היה המשחק הרביעי של הברס בקדם העונה (כולל משחק ה-HOF) ולכן לא היתה לו את אותה המשמעות של יתר הקבוצות.
   .
   מעשית? אני לא חושב שזה יקרה, לפי מה שראינו ממנו השנה הוא נותן חשיבות מאוד גדולה למומנטום ואם ייכנסו המחליפים זה רק לקראת סוף הרבע הרביעי במידה ותוצאת המשחק *במינסוטה* תהיה ברורה.

 4. סיקור טוב
  אני אפילו מוכן לשכוח לך שהימרת על הסטילרס והסיינטס בסופרבול.
  לקולטס והטקסאנס אין מה לחפש בפלייאוף, מקווה שפילי יעלו בסוף.

  חוץ מזה פלייאוף מעניין מאוד.

  1. תודה (-:
   אבל 50% מההימור שלי עדיין מאד רלוונטי – אני עדיין לא רואה מישהו שינצח את הסיינטס בניו אורלינס, ולדעתי הם יגיעו לסופרבול.
   לגבי הסטילרס – נכון שסיכוייהם לעלות לא גדולים, אבל אם בולטימור יפשלו מול קליבלנד (תסריט לגמרי אפשרי, גם אם ההערכה שלי הוא שזה לא יקרה), אז יהיה מאד מסוכן להמר נגד פיטסבורג ב-3 משחקים בחטיבה. מזכיר שניצחו את הפטריוטס לפני שבועיים וכמעט ניצחו את הסיינטס בחוץ. הם בהחלט מסוגלים לנצח כל קבוצה ב- AFC ביום טוב.

 5. תודה רבה, אין ספק שזה מוסיף המון במשך העונה, אז מבחנתי זה שווה את ההשקעה שלך… 🙂
  הערה לגבי נושא ההימורים ששמת בסקירות: כמו שכתבת, זה דרש ממך הרבה השקעה. לא יודע איך אצל אחרים, אצלי באופן אישי, ההימורים פחות מוסיפים, אז כשלעצמו אולי ניתן לוותר עליהם. מצד שני, כחומר למחשבה, אולי דווקא הצורך בהימור, הביא אותך להעלות את הרמה הכללית של הטור, בגלל ה"מחויבות" שבעניין, לא יודע. אם זה לא מה שמביא את המחויבות, אז מבחינתי הטורים מספיק טובים גם בלי ההימורים…

 6. אם אני שיקגו וצריך בעצם לבחור בין מיני ופילי, אני מעדיף את מינסוטה. פילי בפלייאוף יכולים להתפוצץ פתאום כמו שעשו לא מזמן מול הראמס, עדיף הויקינגס שברור שיפשלו. טנסי קולטס יהיה משחק קשה לצפייה וצמוד, בא לי שהקולטס יקחו.

 7. אגב,באפשרות הלא סבירה (אך קיימת), תיקו בין הטיטאנס לקולטס יכול להדיח את שתיהן ולהעלות את פיטסבורג והרייבנס (אם הן ינצחו).

 8. תודה רבה על ההשקעה הענקית גם היום ולאורך כל העונה.
  כל שבוע קראתי כל מילה ואתה והצוות העשרתם אותי בידע לפני המשחקים

 9. עזוב את ההימורים ועזוב את הסטטיסטיקה
  הטור הזה מעולה (תמיד!) בזכותו ובזכות גיא בשנה שעברה הפכתי לאוהד פוטבול שגם מבין קצת

  לגמרי קידמת את ההנאה שלי מהמשחק המדהים הזה . מודה לך מאד על ההשקעה, על הרצינות ועל ההבנה

 10. פוסט פנטסטי ובכלל כל חטיפת הפוטבול עשתה עונה סדירה מצוינת, רק אל תיקחו שבוע חופש…
  לא מבין פוטבול כמו החברים מעליי. בכל מקרה, מקווה שהקולטס ישתחלו לפלייאוף, מגיע ללאק סיפור עם סוף טוב.

 11. גם אני חייב להצטרף למשבחים. גיא לקח על עצמו את המעמסה בשנים קודמות והחזיר לי את העניין בפוטבול. השנה כל צוות הפוטבול עשה עבודה פשוט אדירה בסיקורים, כיסויים של משחקים וכל מה שמסביב ורק מי שניסה לסקר באופן קבוע באתר יכול להבין את ההשקעה העצומה שכזה תוכן איכותי דורש.
  אז שאפו, תודה ויאללה קאובויז, לעבור סיבוב סופסוף!
  אגב, לא שזה שווה הרבה אבל גם אני הימרתי בתחילת העונה ועדיין מחזיק בהימור שהסיינטס הולכים לסופרבול.

 12. אני חייב כבר עכשיו להודות לכל צוות כתבי הפוטבול שעשו ועושים עבודה נפלאה ממש בפריוויואים, בסקירות, ואז שחר עם הדו"ח השבועי. אני יודע אולי טוב יותר מכל אחד אחר כמה זמן ומאמץ לוקח לעשות את הטורים הללו. קחו את פריים טיים לגדוגמא. כבר מזמן אינו SPRING CHICKEN. הוא לא איזה צעיר בן 21 שנישלק ששמו (אפילו כינויו) יופיע באתר שנכנסים אליו בקביעות 10,000 ליום. פריים טיים הוא מבוגר מרוב הכותבים, עסוק מאד בעמדה בחירה מאד בישראל, ועדיין התנדב לעשות את הטור השבועי, שהוא עשה בצורה שאין טובה ממנה.
  כל מה שיש לי לומר לכל אנשי הפוטבול הוא תודה.

 13. תודה רבה רבה על סיקורים ופרשנויות וסיכומים יוצאים מהכלל (התודה היא לכל צוות הכותבים כמובן), תודה על ההשקעה ואולי בגללה השנה ראיתי כמות עצומה של משחקים ואפשר לומר שהשנה באמת התחלתי לעקוב בצורה רצינית, עש לכם חלק נכבד בכך. מעבר לזה היה תענוג לקרוא כל פוסט וכל וכל סיכום וכמובן גם את התגובות, אולי נמצא הבית לפוטבול אחרי שוואלה עשו לענף גירוש

 14. מעולה הפריוויו. וגם כל הסיקורים כל העונה. יהיה פלייאוף מרגש השנה, שבסופו כנגד כל הסיכויים בריידי ישיג עוד טבעת. יש לי הרגשה רעה שהצארגס יגיעו רחוק השנה. קבוצה מאוזנת מאוד.

 15. איזו עונה עצובה היתה לפאקרס, בעונה ה-100 לקיומם. זה התחיל עם הקאמבק המופלא מול שיקאגו, אבל משם ראינו רק התדרדרות לתהום, שיהיה קשה להשתקם ממנה בעונה אחת. הם אומנם טכנית לא מסיימים במקום האחרון בדוויזיה, אבל ההפסד היום בהחלט לא מוסיף כבוד למועדון המפואר הזה. הבעלים (האוהדים) יצטרכו לעשות הרבה חושבים אחרי חגיגות השנה החדשה כדי להבין לאן הם רוצים לקחת את המועדון הזה.

 16. לו"ז קשה או לא, למינסוטה לא מגיע להיות בפלייאוף אם היא לא מצליחה לנצח אף קבוצת פלייאוף (חוץ מהאיגלס שיעלו על חשבונם בקאמבק מזהיר). אכזבת העונה

 17. פשש הגנת הרייבנס מפחידה את קליבלנד 4 פעמים רצוף ברגע האמת אחרי שתי מסירות גבוליות שהלכו לבראונס, ובבולטימור נושמים לרווחה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט