האדם שבטנק ינצח? – לקראת מחזור 15 ב- NFL / פריים-טיים זק

האדם שבטנק ינצח? – לקראת מחזור 15 ב- NFL / פריים-טיים זק

 

המחזור הקודם היה עוד מחזור משוגע מבית היוצר של ה- NFL כאשר במחצית המשחקים ניצחה הקבוצה עם המאזן העונתי הגרוע יותר ובארבעה משבעת המשחקים בהם שיחקה קבוצה עם שאיפות פלייאוף עם קבוצה מחוץ למרוץ ניצחה הקבוצה שלכאורה אין לה סיבה להתאמץ.  כשהעליתי את הנקודה הזו בפוסט של השבוע שעבר קיבלתי לא מעט תגובות שזה חלק מהאתוס הספורטיבי האמריקאי שמקדש את התחרות והמאמץ גם כשאין לקבוצה מה להרוויח מכך.

זה טיעון קצת מוזר שעולה באתר שרוב הכתבות בו מתייחסות ל- NBA שהעלה את שיטת הטאנקינג לכדי אידיאולוגיה בעשורים האחרונים, דבר שמחייב את הנהלת הליגה לשנות פעם אחרי פעם את החוקים כדי לנסות להנמיך את התמריץ של קבוצות להפסיד בכוונה ולסיים עם מאזן גרוע כדי לבחור גבוה בדראפט (לשם כך המציאו את שיטת הלוטרי ועדכנו אותה שוב השנה כדי "לשטח" את הסיכויים בין הקבוצות במאזנים הגרועים ולהקטין את הסיכוי שהקבוצה הגרועה ביותר תבחר את השחקן הטוב ביותר). מה שעושה את זה עוד יותר מעניין הוא שב- NFL אין לוטרי. השיטה היא מאד פשוטה – הקבוצה עם המאזן הגרוע ביותר בוחרת ראשונה וכן הלאה, מה שרק מייצר תמריץ יותר גדול וודאי להפסיד משחקים. אז מדוע ב- NBA (גם הוא ליגה אמריקאית עם אותם אתוסים…) הקבוצות ללא סיכויי פלייאוף נמצאות מדי שנה במרוץ למאזן הגרוע ביותר (ולעיתים, כמו בפילדלפיה של הינקי, זה אפילו הופך למאמץ רב-שנתי עם אידיאולוגיה סדורה שנקראה " THE PROCESS "), בעוד ב- NFL אוקלנד או הניינרס מחבלות בסיכויי הדראפט שלהן ע"י נצחונות מפתיעים על קבוצות חזקות מהם?

האם זה בגלל תחושה (מוטעה לדעתי) שבפוטבול האימפקט של בחירה מוצלחת אחת בשחקן הוא מוגבל יותר מבכדורסל ולכן לא מצדיק את המהלך המשפיל של הטאנקינג? אני חושב שהעונה אנו רואים איך פטריק מהומס (שנבחר במקום העשירי בדראפט של של השנה שעברה) או חליל מאק (שהועבר בטרייד לשיקגו השנה) יכולים לשנות גורל של עונה ודמות של קבוצה מן הקצה אל הקצה. האם זה בגלל שיכולת ההנהלה וצוות האימון לשלוט על ביצועי השחקנים נמוכה יותר? כל קבוצה יכולה להחליט לעלות עם מארק סאנצ'ז כזה או אחר כק"ב ולהוריד משמעותית את סיכויי הניצחון שלה. האם זה בגלל שהקריירות של השחקנים קצרות יותר וכל עונה חשובה יותר לסיכויי ההשתכרות העתידיים שלהם מכדי שיורידו רגל מהגז (או יסכימו לרדת לספסל עם פציעה מפוברקת)? אולי. ייתכן שגם העובדה שכל משחק הוא מאד משמעותי בעונה הקצרה של הפוטבול נותן להתעלות חד פעמית של סגל נחות הרבה יותר משקל מניצחון מפתיע חסר חשיבות של הסאנס על גולדן סטייט (סתם דוגמה – לא לרוץ לחפש אם זה באמת קרה…) במחזור 73 של ה – NBA שעובר מתחת לראדאר ולא משפיע על שום דבר.

תהא הסיבה לכך אשר תהיה, אנו כאוהדי NFL צריכים להודות על העובדה שכמעט כל הקבוצות שומרות על ספורטיביות ולא עושות טאנקינג עד סוף העונה – זה נותן לנו משחקים מרתקים ומירוצים פתוחים לחלוטין לפלייאוף, כפי שגילו השבוע (שוב) קרולינה ודנבר שכנראה סיימו את העונה בעקבות ההפסדים לקליבלנד ולסן פרנסיסקו, או הסטילרס שנמצאים בסכנה של איבוד ראשות הבית (ואולי המקום בפלייאוף בכלל) אחרי ההפסד המדהים לאוקלנד.

במחזור הקודם על שלל ההפתעות שהיו בו ספג הח"מ לראשונה מאזן שלילי של 7- 8 , מה שהביא את המאזן השנתי הכולל שלי ל 128- 66. החדשות הטובות הן שכשנשארו רק 48 משחקים לסיום העונה (ועוד 11 בפלייאוף) מובטח לי שאסיים את העונה כולה במאזן חיובי… עדיין אני מקווה לחזור למסלול ולמאזנים חיוביים כבר השבוע.

גם במחזור ה-15 יש לנו כמה וכמה מוקשים פוטנציאליים במשחקים שקבוצות כמו טנסי (מול הג'יאנטס), בולטימור (מול טאמפה ביי) ושיקגו (מול הפאקרס) צריכות להיזהר לא להשמיט. זאת בנוסף לעימותים ישירים בין קבוצות שרצות לפלייאוף או נלחמות על מיקום בתוכו – מינסוטה מול הדולפינס, הקולטס מול הקאובויס ועוד. זהו בהחלט מחזור עם הרבה משחקים חשובים והמון עניין.

המשחק הראשון של המחזור ה-15 התקיים ביום חמישי והתוצאה בו היתה קנזס סיטי צ'יפס (11- 3) – לוס אנג'לס צ'ארג'רס (11- 3) 28- 29. הצ'יפס התחילו חזק, יירטו את המסירה הראשונה של ריברס, מהומס התמודד יפה עם הלחץ שהופעל עליו וממצבים לכאורה אבודים הצליח למצוא את התופסים שלו בדרך לשני ט"ד ויתרון 14- 0. הצ'ארג'רס חזרו ל 14- 7 והגיעו שוב לרד-זון לפני יירוט נוסף של ריברס לפני המחצית. הצ'יפס המשיכו את המומנטום במחצית השניה ואחרי מסירה ארוכה של מהומס להיל (שהיה די שקט במשחק הזה עם 46 יארד בלבד) עלו ל-21- 7. הצ'ארג'רס העקשנים צמצמו שוב עם ט"ד של וויליאמס. קנזס, בדרייב שנעזר בכמה פנלטיז של לוס אנג'לס עלו שוב ל-28- 14 – אבל הפיניש היה שייך כולו לריברס והצ'רג'רס שהשיגו שני ט"ד ובשניות הסיום, במצב של 27- 28 לרעתם החליטו ללכת על המרת שתי נקודות וניצחו את המשחק. שני הק"ב המצויינים בד"כ שיחקו מתחת לרמתם הרגילה (מהומס השיג פחות מ-250 יארד, ריברס מסר כאמור לשני יירוטים). הניצחון השווה את מאזני שתי הקבוצות כשהצ'יפס עדיין מוליכים את בית ה- AFC מערב בשל שובר שוויון (ניצחו יותר משחקים בתוך הבית) אבל צריכים להיזהר מאד לא להשמיט משחק נוסף כי זה עשוי לדחוק אותם לווילד קארד.

שני משחקים נוספים התקיימו בשבת והתוצאות בהן היו ניו יורק ג'טס (4- 9) – יוסטון טקסנס (9- 4) 22- 29 (הטקסנס מנצחים ומבטיחים לעצמם כמעט סופית את ראשות בית ה- AFC דרום) וכן דנבר ברונקוס (6- 7) – קליבלנד בראונס (5- 7- 1) 16- 17 (דנבר מפסידה בבית ומאבדת סופית את סיכויי הפלייאוף שלה). סיקור מפורט של שני המשחקים האלה יופיע מחר ביחד עם סיקור משחקי יום א.

זמני כל המשחקים לפי שעון ישראל.

מקום בצמרת – משחקי השבוע (לשריין ביומן!)

 1. אינדיאנפוליס קולטס (7- 6) מול דאלאס קאובויס (8- 5) (אינדיאנפוליס, ראשון ב-20:00, ספורט5 LIVE )

משחק חשוב לשתי הקבוצות ועם השלכות פלייאוף משמעותיות – בעיקר במרוץ הווילד קארד ב- AFC. אינדיאנפוליס מגיעים במורל גבוה אחרי הניצחון היפה בחוץ על יוסטון. ההגנה שלהם חנקה את דשון ווטסון והם מקווים לנצל את קו ההתקפה של דאלאס שלא מגן מספיק טוב על פרסקוט כדי ללחוץ על משחק המסירה של דאלאס, אך כמובן יצטרכו גם (או בעיקר) לשים לב לזיק אליוט שמהווה את מרבית ההתקפה של דאלאס וצבר בשבוע שעבר 192 יארד כוללים בעוד יום במשרד. דאלאס הבטיחה מעשית את ראשות בית ה- NFC מזרח אבל לא רוצים להוריד את הרגל מהגז – הם כנראה לא ידביקו את הראמס והסיינטס ולא יזכו לשבוע חופש אבל ינסו לעבור את שיקגו בדרוג מובילות הבתים ולהימנע ממשחק נגד סיאטל הלוהטת. ההגנה שלהם משחקת טוב מאד בשבועות האחרונים והם ינסו ללחוץ את אנדרו לאק ולשבש את משחק ההתקפה של הקולטס. הם יקוו גם לעוד יום גרוע של הרץ מלווין מאק שצבר בשבוע שעבר רק 33 יארד.

ההימור שלי – משחק שיסתיים בתוצאה נמוכה וההגנות יתנו בו את הטון. דאלאס מצוינת בשבועות האחרונים, ישמרו על המומנטום וישיגו ניצחון בחוץ בהפרש קטן.

אנדרו לאק – יצליח להתמודד עם הלחץ של הגנת דאלאס?
 1. פיטסבורג סטילרס (7- 5- 1) מול ניו אינגלנד פטריוטס (9- 4) (פיטסבורג, ראשון ב- 23:25, METV)

משחק שלפני כמה שבועות נראה כמו קרב עצום בין שתיים מהקבוצות הטובות בליגה (כששתי הקבוצות הפגינו יכולת גבוהה ודרסו את היריבות שלהם), אבל כיום שתיהן מגיעות במורל ירוד אחרי הפסדים לא מחויבי המציאות ויכולת לא מרשימה. פיטסבורג אחרי רצף של שלושה הפסדים חייבת לנצח כדי לשמור על סיכויי הפלייאוף שלה ולא לאבד את ראשות בית ה- NFC צפון לבולטימור שנמצאת חצי משחק מאחור. בן רותליסברגר שיחק טוב במשחק ההפסד מול אוקלנד אבל מקווה לחזרתו של ג'יימס קונר שיוסיף את מימד הריצה שהיה מאד חסר בשבוע שעבר. הבעיה היותר גדולה היא בהגנה שאחרי כמה שבועות טובים באמצע השנה נסוגה מאד ביכולתה ואיפשרה להתקפת המסירה הבינונית של אוקלנד לחגוג עליהם ולנצח. הם יצטרכו להשתפר מאד השבוע כדי להתמודד מול טום בריידי וחבורת התופסים שלו ובמיוחד רוב גרונקובסקי שחזר לכושר והשיג יותר מ-100 יארד במשחק (והוכיח במהלך המדהים האחרון של מיאמי, בו תופקד כשחקן הגנה – ולא הצליח למנוע את הט"ד שהפסיד לפטריוטס את המשחק -שמקומו הנכון הוא אכן בהתקפה…). הפטריוטס נילחמים על שבוע החופש מול יוסטון ובעקבות ההפסד של קנזס סיטי יש להם גם סיכוי לתפוס את ראשות החטיבה כולה. לשם כך, גם הם צריכים לשפר את ההגנה שנתנה למיאמי הרבה יותר מדי מרחב ואיפשרה להם לנצח.

ההימור שלי – פיטסבורג חייבת לנצח ומול הקהל הביתי הקנאי לא ישמטו ניצחון חשוב ויוקרתי על הפטריוטס. זה יהיה שוטאאוט עם הרבה התקפה באוויר ובסופו ניצחון בהפרש קטן לפיטסבורג.

רוב גרונקובסקי – ימשיך ביכולת הטובה מהשבוע שעבר?
 1. קרולינה פנתרס (6- 7) מול ניו אורלינס סיינטס (11- 2) (שרלוט, שלישי ב- 03:15)

עוד משחק שלפני חודש נראה הרבה יותר מבטיח מכפי שהוא נראה עכשיו. קרולינה התחילה את העונה מצוין ונראתה כאילו תתמודד מול הסיינטס על ראשות בית ה- NFC  דרום אבל נכנסה לסחרור, הפסידה 5 משחקים ברציפות וכרגע נמצאים מחוץ לתמונת הפלייאוף כאשר הפסד נוסף ידיח אותם סופית. כריסטיאן מקאפרי ממשיך לתת מספרים מדהימים בכל שבוע אבל קאם ניוטון משחק לא טוב, ההגנה מזייפת והקבוצה פשוט נראית רע על המגרש. יש אפילו דיבורים על החלפה של רון ריברה בתום העונה. הסיינטס גם הם נסוגו קצת ביכולת מהכושר המדהים של אמצע העונה אבל הצליחו לחזור מפיגור ולנצח את טאמפה ביי בשבוע שעבר והם צריכים להמשיך לנצח כדי לשמור על המקום הראשון ב- NFC ולהימנע מנסיעה ללוס אנג'לס למשחק מול הראמס בגמר החטיבה, אם וכאשר. הנסיגה במשחק ההתקפה נגזרת ישירות מיכולתו של דרו בריס שאחרי ששיחק באופן מדהים רוב העונה מזייף קצת לאחרונה ורשם יירוט בכל אחד מ-3 המשחקים האחרונים אחרי שעבר את 10 הראשונים עם יירוט אחד בלבד. אם חשוב לו להשיג (לראשונה) את פרס ה- MVP הוא יצטרך לחזור ליכולת מתחילת העונה כדי להתגבר על פטריק מהומס שמציג יכולת נפלאה (קצת פחות ביום חמישי…) וסוגר עליו במרוץ לתואר.

ההימור שלי – קרולינה מפורקת ולמרות שיתאמצו לנצח במשחק היוקרתי בבית, ניו אורלינס פשוט טובה יותר, תנצח ותישאר בראשות החטיבה.

דרו בריס – יחזור ליכולת של תחילת העונה?

כמו כן דורגו – מוקדי עניין נוספים (לראות, אם יש זמן פנוי)

 1. שיקגו ברס (9- 4) מול גרין ביי פאקרס (5- 7- 1) (שיקגו, ראשון ב- 20:00).

מאבק יוקרתי בין שתי יריבות מרות בבית ה- NFC צפון שמגיע כששתיהן במעמד ובמאזן שהן לא רגילות אליו בשנים האחרונות. שיקגו מובילה בביטחה את הבית ונלחמת בעיקר על המיקום בתוך הפלייאוף (יש לה תקווה קטנה להשיג את הראמס או הסיינטס ולזכות בשבוע חופש, אבל גם כדאי לה להישאר מעל דאלאס במקום השלישי בחטיבה). הפאקרס נמצאים במאזן שלילי שהם ממש לא רגילים אליו ונלחמים על סיכוי – קטן אך קיים – להשתחל למקום האחרון בפלייאוף על חשבון מינסוטה. בשבוע שעבר אחרי הפיטורים של המאמן מייק מקארתי הפאקרס שיחקו טוב יותר והצליחו לנצח את אטלנטה כשרוג'רס נראה יותר חופשי ומאושר מכפי שנראה זה זמן רב. כמובן שההגנה של שיקגו היא לא בליגה של הגנת אטלנטה והחיים של רוג'רס יהיו הרבה יותר קשים השבוע מול חליל מאק וחבריו ששיתקו לחלוטין את התקפת הראמס האימתנית שלא הצליחה להשיג ט"ד (!) לראשונה העונה. החזרה של מיצ'ל טרוביסקי (למרות שלא שיחק טוב וספג 3 יירוטים) הזריקה הרבה אנרגיה לקבוצה והיא נראית כמו סוס שחור ומפחיד שאף אחד לא ירצה לפגוש בפלייאוף.

ההימור שלי – החיוך של רוג'רס יימחק השבוע. שיקגו בבית לא תפסיד לפאקרס השנואים בעונה כזו, יפילו את רוג'רס כמה פעמים וישייטו לניצחון שעשוי להבטיח פורמלית את ראשות הבית.

חליל מאק בעבודה – כמה פעמים יגיע לרוג'רס השבוע?
 1. מינסוטה ויקינגס (6- 6- 1) מול מיאמי דולפינס (7- 6) (מינאפוליס, ראשון ב- 20:00)

משחק חשוב לשתי הקבוצות שנאבקות על המקום האחרון בווילד קארד, כל אחת בחטיבה שלה. מיאמי ניצחו במהלך מדהים של השניות האחרונות את הפטריוטס בבית ומגיעים במורל גבוה כשהם נראים הרבה יותר טוב מאז חזרתו של ריאן טנהיל לעמדת הק"ב ורושמים איתו ניצחון שני רצוף. פרנק גור המדהים ממשיך להנפיק מספרים יפים על הקרקע (92 יארד מול הפטריוטס) אבל נקודת התורפה העיקרית שלהם ממשיכה להיות ההגנה החלשה, בעיקר נגד המסירה (מקום 26 בליגה) מה שלא יקל עליהם את החיים מול התופסים המצויינים של מינסוטה שאחרי שלא הצליחו להתמודד מול הגנת סיאטל (והשיגו רק 208 יארד כשסטפון דיגס ואדם תילן לא עוברים את 150 היארד ביחד) יוכלו לשפר את הסטטיסטיקה השבוע. קאזינס ינסה גם הוא להתאושש מיום קשה בסיאטל בשבוע שעבר ולנצל את האיצטדיון הביתי להשיג ניצחון חשוב לקבוצה שיש לה סיכוי טוב לווילד קארד האחרון. ההגנה שחנקה את משחק המסירה של סיאטל (ווילסון השיג 72 יארד בלבד) אך איפשרה לסיהוקס לרוץ למעל 200 יארד תצטרך לתפקד טוב יותר השבוע מול משחק הריצה של מיאמי ופרנק גור.

ההימור שלי – נסים לא קורים כל שבוע. מינסוטה קבוצה הרבה יותר מוכשרת ולא תשמוט את הניצחון בבית.

אדם ת'ילן – ישפר את המספרים שלו מול הגנת מיאמי?

בפינה לשיפוטכם – יתר המשחקים (למטיבי לכת / אוהדים שרופים)

באפלו בילס (4- 9) מול דטרויט ליונס (5- 8) (באפלו, ראשון ב- 20:00) – אחרי שהפסידו לג'טס, הבילס נשארים בבית וישחקו נגד עוד קבוצה שגמרה את העונה. דטרויט ניצחו בשבוע שעבר את אריזונה ומשחקים משחק שני ברציפות בחוץ. ג'וש אלן, הק"ב של בפאלו, שמשחק בכלל לא רע לאחרונה ינצל זאת ויוביל את הבילס לניצחון על דטרויט שמקווה כבר לסיים עוד עונה מאכזבת.

בולטימור רייבנס (7- 6) נגד טאמפה ביי באקנירס (5- 8) (בולטימור, ראשון ב-20:00)  – למרות ההפסד האכזרי בהארכה לצ'יפס, הרייבנס עם לאמאר ג'קסון ממשיכים להראות כמו קבוצה מסוכנת, צברו עוד משחק עם כ-200 יארד על הקרקע וכרגע תופסים את המקום השישי המוביל לפלייאוף – ואפילו יכולים עוד לתפוס את הסטילרס בראשות הבית. טאמפה ביי לא תהיה מי שתעצור אותם בדרך לשם. ג'מיס ווינסטון משחק לא רע אבל ההגנה שמדורגת במקום ה-30 בליגה דורשת הרבה שינויים בפגרה.

אטלנטה פאלקונס (4- 9) מול אריזונה קרדינלס (3- 10) (אטלנטה, ראשון ב-20:00) – מפגש בין שתי קבוצות שרק מחכות שהעונה הזו תסתיים . שתיהן הפסידו בשבוע שעבר בהפרש דו ספרתי ולא נראות תחרותיות. התקפת אריזונה (הגרועה בליגה) השיגה רק 3 נקודות מול דטרויט בעוד הגנת הפאלקונס (הגרועה בליגה)  ספגה 34 נקודות מהפאקרס. בקרב על החוליה החלשה "תנצח" אריזונה שתשיג פחות נקודות ממאט ריאן והתקפת אטלנטה שירשמו ניצחון אחרי רצף של 5 הפסדים.

סינסינטי בנגלס (5- 8) מול אוקלנד ריידרס (3- 10) (סינסינטי, ראשון ב-20:00) – שתי הקבוצות, שלא היה נראה שחושבות על יותר ממקום בדראפט, הפתיעו ושיחקו לא רע בשבוע שעבר, מה שהספיק לניצחון של אוקלנד על הסטילרס והפסד דחוק לסינסינטי מול הצ'רג'רס. ג'ף דריסקל ימשיך להוביל את התקפת הבנגלס (במקום דלטון שסיים את העונה) ויקווה להמשך יכולת טובה של ג'ו מיקסון שרץ ל-110 יארד בשבוע שעבר. שתי ההגנות חלשות מאד כך שיכול להתפתח משחק עם תוצאה גבוהה. התקפת אוקלנד טובה יותר ותשיג ניצחון שני רצוף.

ניו יורק ג'יאנטס (5- 8) מול טנסי טייטנס (7- 6) (ניו יורק, ראשון ב-20:00, METV) – ניו יורק היא באופן מפתיע אחת הקבוצות החמות בליגה ורושמת כבר 4 נצחונות בחמשת המשחקים האחרונים. זה לא יביא אותם לפלייאוף אבל נותן תקווה לעתיד טוב יותר (גם אם פוגע במיקום בדראפט). סקון ברקלי מדהים (ויש לו סיכוי טוב לזכות ברוקי השנה) והשיג 170 יארד על הקרקע השבוע מול וושינגטון. טנסי במקום טוב במרוץ לפלייאוף והיה לה הרבה זמן לנוח (שיחקו ביום חמישי) אחרי הניצחון על ג'קסונוויל. גם להם יש רץ שהשיג מספרים מדהימים בשבוע שעבר (דרק הנרי שהשיג 238 יארד) אבל אני מהמר שניו יורק, גם בלי אודל בקהאם הפצוע, יקלקלו להם את הקמפיין וינצחו בבית במשחק עם הרבה מהלכי ריצה ותוצאה נמוכה.

ג'קסונוויל ג'גוארס (4- 9) מול וושינגטן רדסקינס (6- 7) (ג'קסונוויל, ראשון ב- 20:00) – שתי קבוצות מפורקות שישחקו עם ק"ב מחליפים והובסו בשבוע שעבר ללא תנאי בהפרשים של מעל 20 נקודות… על השאלה "מי ינצח?" אפשר לענות ב"למי אכפת?" אבל כיוון שאני חייב לתת ניחוש, אבחר בניצחון לקבוצה הביתית במשחק מכוער לצפיה.

סן פרנסיסקו 49 (3- 10) מול סיאטל סיהוקס (8- 5) (סן פרנסיסקו, ראשון ב- 23:05) – אחרי הניצחון היפה על דנבר הניינרס נשארים בבית אבל הפעם מגיעה יריבה קשה יותר. הסיהוקס הם אחת הקבוצות החמות בליגה ומצליחה לנצח בכל מיני צורות – לפעמים באוויר, לפעמים על הקרקע או דרך ההגנה. הם נמצאים במקום החמישי המוביל לווילד קארד ולא יישמטו אותו כאן, למרות שהניינרס יקשו עליהם. ניצחון נוסף (חמישי ברציפות) לסיאטל.

לוס אנג'לס ראמס (11- 2) מול פילדלפיה איגלס (6- 7) (לוס אנג'לס, שני ב- 03:20, ספורט5) – הראמס ניגפו בשבוע שעבר בשיקגו כשההתקפה החזקה שלהם נעצרה בחריקה ע"י הגנת הברס ולא הצליחה להשיג ט"ד בקור של שיקגו. בבית החם יהיה להם הרבה יותר קל, במיוחד לאור העובדה שקרסון וונץ הפצוע כנראה לא יישחק ובהעדרו האיגלס יוכלו להיפרד רשמית מהסיכוי להגיע לפלייאוף ולהגן על תוארם.

שבוע חופשי – אין.

לפוסט הזה יש 21 תגובות

 1. משחק ענק ביום חמישי. הרבה מחזיקים אצבעות לדרו בריס העונה אבל אני רוצה לראות את ריברס מנצח בסופרבול.

 2. אחלה פריוויו כרגיל. קולטס דאלאס משחק מסקרן, באמת יכול ללכת לכל כיוון.מרגיש לי שדאלאס מוציאים שם נצחון בשיניים. נראה לי גם שהפטס יוציאו את האוויר לסטילרס, לא יודע איך אבל זה יקרה.

 3. דווקא מאז הביי שלהם הפטס חזרו לא רע בכלל. גם שבוע שעבר בכל הקשור ל"פוטבול נטו" הם היו לא רעים. בהפסד הזה חברו כמה דברים מאוד לא אופייניים: גם גוסטובסקי הקיקר פישל יותר מפעם אחת, גם בסוף המחצית בריידי חטף סאק מאוד לא אופייני (תירץ אחר כך שחשב שיש עוד טיימאאוט, משהו מאוד לא אופייני לו), וכמובן המהלך האחרון.
  השאלה איך ייצאו מזה מנטאלית.
  אם קונר לא משחק אני עם הפטס.
  וביום חמישי הניצחון של הצ'ארג'רס הרשים אותי מאוד בעיקר לאור ההיעדרות של גורדון.
  ומעניין מה היה קורה אם קליבלנד היו מהתחלה עם מאמן נורמאלי

 4. יש הבדל מרכזי בין הליגות – שכר מובטח.

  ב-NBA השחקנים, המאמנים וההנהלה יכולים לספוג שנתיים-שלוש חלשות ועדיין לשמור על החוזה שלהם בליגה. ב-NFL השחקנים נמצאים על חוזי קאט וכל משחק לא טוב שלהם יכול לעלות להם בפרנסה העתידית ולכן אנחנו לא רואים אותם משתמטים.

  הניסיון היחידי בליגה עד עכשיו לטאנקינג היה של קליבלנד לפני שנתיים (שחרור שחקנים איכותיים עבור מחליפים חלשים), אז אפילו המאמן יצא נגדו, בהבנה שגם הוא יסבול מזה.

  1. יש עוד נקודה חשובה בדיון הספורט הטהור כנגד הטנקינג..
   יש הבדלי תרבות גדולים בין הספורטאי האמריקני, שמגיל 3 מלמדים אותו שאתה משחק כדי לנצח, לבין הטוקבקיסט הישראלי, שמוחו מתוכנת לתחמנות, ושאת דעותיו אתה קורא כאן. (גם בגלל שאין הרבה על מה לכתוב אז מנסים להשתעשע בתחבולות עתידיות שרובן מדומיינות.)
   הטנקינג שכאן מייחסים לקבוצות נ ב א ממחזור 4 עד 81 רובו אינו קיים.
   לקבוצה יש אוהדים ועיתונות מקומית, ואימונים ונסיעות, ואי אפשר לבזבז את כל האנרגיות האלה על נסיונות מכוונים להפסיד, שצריכים להיות גם חשאיים. כשהתמורה בסוף היא קטנה מאד ותתמש באחוזים נמוכים.
   הידד לספורט הבוז לטנקינג, מדומין או אמיתי.

   1. אתה טוען שב NBA אין טנקינג? שסם הינקי לא קיים? ששיטת הלוטרי הומצאה ותוקנה שוב ושוב סתם כך? יש עשרות מקרים מתועדים של קבוצות NBA שהוציאו שחקנים מהסגל בתואנות כאלה ואחרות והנחו את המאמנים להפסיד כדי להשיג בחירה גבוהה. העיתונות האמריקאית (לא רק הישראלית…) עוקבת אחרי תופעה זו ומתייחסת אליה – יש אתרים שבהם יש אפילו RANKING של מאמצי טנקינג של הקבוצות שמפורסם באופן קבוע החל מפגרת האולסטאר.

 5. סליחה מראש על החפירה.

  אם אני לא טועה, נוצר מצב *מעניין" שבו סיאטל יכולה להבטיח את המקום החמישי לפני שבוע הבא (צריכים לנצח את הניינרס ושמינסוטה יפסידו אחד מהשניים הקרובים – מכיוון שמינסוטה משחקים לפני סיאטל שבוע הבא).
  מקרה כזה יבטיח עדיפות על כל קבוצה שהיא לא ראש דיויזיה ומכיוון שהיא לא יכולה לתפוס את הראמס היא בודאות תסיים חמישית.
  זה ייצא לה בכלל מעולה כי זה שני משחקי בית ולכן יהיה לה הרבה זמן להתכונן בשקט לפלייאוף.

  צ'ארג'רס כדי לעבור את קנזס חייבים לנצח את השניים שנשארו ושקנזס יפסידו לפחות אחד.
  מכיוון שקמזס משחקים עוד בסיאטל ובבית מול אוקלנד ומכיוון שיותר סביר שיפסידו לסיאטל זה מאלץ את אוהדי הצ'ארג'רס ממש לקוות לנצחונות של מינסוטה וסאן פרנסיסקו כדי לשמור לסיאטל סיבה תחרותית במשחק מול קנזס.

  זה מעניין גם בהקשר להקדמה שבאמת קבוצות לא מפסידות בכוונה לבחירת דראפט אבל בהחלט נוצר מצב שבו קבוצות פלייאוף במחזור האחרון לא מתאמצות.

 6. תודה כרגיל, מחזור לא משהו לצופה הנייטרלי (למעט המשחק שהיה בחמישי), הרשו לי לא להתלהב מהקולטס-קאובויס או מינסוטה (די, התייאשתי מהם) – מיאמי. מקווה שהברס-פאקרס יעמדו בציפיות ואפשר ללכת לישון מוקדם.

 7. נהדר.
  לצערי כמעט ולא יוצא לי לראות פוטבול השנה, איכשהו כן הזדמן לי לראות בלייב (טלויזיה לא באמת לייב) את הפיניש המדהים של מיאמי מול הפטס, יש מצב שזה יטען אותי להמשך העונה לראות קצת יותר ככל שמתקרבים לתקופה המשמעותית של העונה.

 8. הסיבה לדעתי היא שהשחקנים בפוטבול חסרי שליטה כמעט על הגורל שלהם, הרבה יותר תחרות עם הרבה פחות אופציות והרבה הרבה פחות כסף מובטח ולכן יש להם אינטרס אמיתי לנצוץ. בכדורסל הם שבעים ומדושנים עד לרמה שהם מחליטים עם מי בא להם לשחק ועושים סבוטאז (סטייל לנרד ובאטלר) ואין מחיר למעשים.

 9. ב-NFL המושג 'טנקינג' כמעט לא קיים בגלל שמלבד הקוורטרבק והבועט לפילד גולס, לאף שחקן אחד אין השפעה כזאת גדולה כיחיד על המשחק ולעשות 'טנקינג' כדי לבחור גבוה בדראפט זו שטות מחלטת.
  קרולינה נמצאת ב-LOW כזה שזה ממש איום ונורא.
  היה משחק לפנתאון ביום חמישי

  1. לא מסכים איתך מנחם.
   ראה איך אליוט סוחב את דאלאס לפלייאוף (אגב בזמנו דאלאס קיבלו הרבה ביקורת שבזבזו בחירה כה גבוהה על רץ…) או איזה שינוי חליל מאק עשה בשיקגו. מהצד השלילי, הפציעה של שזיר הרסה את העונה הקודמת (וכנראה גם הנוכחית)של הסטילרס לא פחות מכפי שהפציעה של סמית הרסה את העונה של הרדסקינס. אפשר לתת עוד הרבה דוגמאות, וחוץ מזה – בבחירה גבוהה בדראפט אפשר גם לבחור ק״ב…

   1. קודם כל חליל מאק נפל על מערכת ומאמן שיודע להפעיל אותו.
    ואליוט נפל על קו התקפה מעולה.
    ראינו כל מיני רצים שאף אחד לא מכיר השנה פורצים ונותנים בראש.

    הסיבה שבחירה ראשונה לא דרמטית כי כל החמישייה הראשונה פחות או יותר באותה רמה והדוגמה הקלאסית היא כל חמשת הקווטרבקים שנבחרו השנה וכולם טובים ומתאימים לקבוצות שלהם.

    דבר נוסף זה כמות הסיבובים והבחירות שיש לכל קבוצה.

    דבר אחרון שכל קבוצה תיקח שחקן בהתאם לצרכים שלה בניגוד ל NBA ששם השחקן הכי טוב לא משנה כמעט בצורך של הקבוצה ייבחר ראשון. רק אם ישנם שני שחקנים באותה רמה פחות או יותר יילקח השחקן על פי צרכי הקבוצה.

    כמעט חצי ליגה מסודרת ברמת הקווטרבק אז אם אריזונה לדוגמה תסיים אחרונה וקוורטרבק יהיה השחקן הכי טוב בדראפט הוא כנראה לא ייבחר על ידה

    1. אתה צודק לגבי החשיבות של שחקן אחד ב-NBA (הרי הוא 20% מההרכב הפותח), לעומת שחקן אחד מתוך 22 (הגנה והתקפה).
     עם זאת, ממש לא ניתן להגיד שהבחירות הראשונות שוות בערכן, הזכות לבחור שחקן משנה פרנצ'ייז שווה הרבה מאוד בפוטבול (ע"ע כל טרייד שנעשה בשלוש השנים האחרונות).

     1. יש הבדל בין טרייד לבין בחירת דראפט.
      יש גם טריידים כמו שעשו גרין ביי שלא מזיזים כלום.

      הטריידים שכן שינו משהו לא קשורים בכלל לנושא והוא למה קבוצות בליגה לא עושות טאנקינג כמו ב NBA .

      טרייד זה יותר מצב של הזדמנות ןכיוונים מנוגדים של ארגון.

      כשיש פול כזה גדול של שחקנים בגילאי 20 רמת הכשרון של כל העשייריה הראשונה די זהה וכל קבוצה לוקחת מה שהיא צריכה.
      הגאיינטס היו לוקחים שנה שעברה את בארקלי גם אם היו מסיימים ראשונים בדראפט. והגטס היו לוקחים את את סם דרנולד ראשונים אם היתה להם אפשרות וקליבלנד בחרה את מייפילד ראשון בסופו של דבר.

     2. התכוונתי לטריידים על בחירות הדראפט בחמישייה הראשונה. הקבוצות שעלו שילמו מחיר מאוד מאוד יקר כדי להגיע לשם. והן כנראה ידעו למה הן עושות את זה

 10. עוד לילה מטורף ב-NFL.
  קודם כל הקולטס מחזיקים את דאלאס על 0
  (קולטס עם הגנה, משחק ריצה, וקו התקפה ששומר על הקווטרבאק?
  פתחתי את החלון לבדוק אם במקרה עובר בשכונה איש זקן רכוב על חמור לבן),
  ועכשיו האיגלס ממררים לגארלי את גוף את החיים.

  אם על הקולטס מדברים,
  אז איזו פגיעה בול יש להם השנה בדראפט. נלסון שחקן ענק (תרתי משמע). התרומה שלו למשחק ההתקפה יוצאת דופן. פעם אחד פעם הוא ממוטט את קו ההגנה של היריבה, ומאפשר לראנינג באק המון מרווח מחייה,
  וחשוב יותר, נותן ללאק קו התקפה רב גוני, כזה שקודם לכן לא היה לו.

  הפטס, הם ממש צריכים לקוות שאלו לא יהיו הקולטס שהם פוגשים,
  בגלל שהקולטס בהרכבם הנוכחי זה מאצ' אפ נוראי עבורם (ביחס לשבוע הראשון של הפלייאוף, השבוע שבדרך כלל הפטס רגילים לנוח בו…)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט