מחשבות כדורסל של חמישי בלילה / רועי ויינברג

טריידים אפשריים על טרבור אריזה

פניקס משתשעת ברעיון של העברת טרבור אריזה לקבוצה אחרת ברגע שזה אפשרי, ה-15.12. הם לא מצליחים העונה, בלשון המעטה, והפציעה של דווין בוקר שעלול לפספס בין חודש לעונה יכולה להיות הרת אסון עבורם, כך שכדאי להם לתכנן משהו לעתיד. אריזה שנה שעברה היה אחד מהשחקנים החשובים ביותר של יוסטון שעשתה 65 ניצחונות ולכן יהיה לו לא מעט ערך. מה אפשר להשיג עליו? בואו נראה:

מרקל פולץ, ג'ונה בולדן, בחירת סיבוב שני ב-2019. אולי הדבר הכי טוב מבחינת הסאנס לטווח הארוך. אין להם רכז ופולץ יכול להיות הזדמנות מעניינת עבורם כמוביל כדור. הצוות הרפואי של הסאנס נחשב לאחד הטובים ביותר בליגה ויכול לתקן את הזריקה של פולץ (אם מדובר בבעיה מכנית). הוא יודע להריץ את הפיק-נ'-רול, משהו שדיאנדרה אייטון ירוויח ממנו, נוסף על הגנה סבירה וחוכמת משחק. הוא יכול להפוך לשחקן חשוב בפניקס הרחק מאור הזרקורים והלחץ של פילדלפיה ואולי אפילו לזרוק שלשות. בחירת הסיבוב הראשון היא בונוס נחמד וכך גם בולדן, שחקן עם תקרה גבוהה.

ה-76' גם מרוויחים כאן. הם לא צריכים את פולץ כשיש להם את ג'ימי באטלר וג'ואל אמביד כמוליכי כדור, נוסף על בן סימונס. סימונס לא קליי תומפסון ובדומה לשניים הראשונים גם צריך את הכדור ביד. ההרכבים של פולץ וסימונס בתחילת העונה לא הצליחו וגם באטלר ואמביד הרבה יותר יעילים כשחקנים יוצרים. אריזה שחקן משלים נהדר עבורם – אשתקד הוא קלע ממסירה ב-59.3% אפקטיבי. הוא לא יצטרך לעשות יותר מדי תנועה בקבוצה של בראון אלא סתם להוציא שומר מהצבע ולאפשר לאמביד להתעלל ביריבות שם, או שיסתכנו בזה שסימונס ימצא אותו פנוי. הוא שחקן הגנה טוב מאוד שיאפשר ל-76' לשחק עם 4 שחקני הגנה טובים כאשר כל אחד נמצא בין עשרת השומרים הטובים ביותר לעמדתו בליגה, משהו שאין להרבה קבוצות.

קורי ג'וזף, בחירת סיבוב ראשון השנה וטי ג'יי ליף. הסאנס מרוויחים פה רכז שיכול להחזיק להם את ההתקפה השנה ולתת את הכדור לאייטון וג'וש ג'קסון. ג'וזף יכול לנהל משחק ולשחק בלי הכדור, כך שהוא יוכל להשלים גם את דווין בוקר בצורה די טובה בעתיד אם פניקס יבחרו להשאיר אותו, עקב כך שהוא חוזה נגמר. בחירת הסיבוב הראשון של הפייסרס שווה לא מעט וגם מטי ג'יי ליף עוד יכול לצאת משהו – אין לסאנס פאוור פורוורד טבעי והוא אולי יקבל דקות משמעותיות בזמן המת של העונה.

אריזה יעזור לפייסרס. הוא נוכחות הגנתית משמעותית ליד אולדיפו ושחקן משלים טוב שיזכה ללא מעט דקות בואקום שיש להם בכנפיים. בוגדן בוגדנוביץ' שחקן התקפה טוב, אבל אריזה קלע לא פחות טוב ממנו ושחקן הגנה יעיל בהרבה. יש לאינדי לא מעט בעיות אחרות, כמו למשל השאלה למה הם פותחים עם מיילס טרנר ולא עם דומאנטס סאבוניס, אבל ההוספה של אריזה תוריד לא מעט מאולדיפו בהגנה ותרווח לו את המשחק.

פאו גאסול, בחירת סיבוב ראשון ב-2019 (מוגנת טופ 10). אין לספרס אף שחקן הגנה. ההגנה שלהם אולי הגרועה בליגה כרגע וזאת לא אשמת גרג פופוביץ'. תמיד היה לו לפחות שחקן הגנה היסטורי אחד, או שלושה שחקני הגנה טובים מאוד כמו בשנה שעברה כשדיונטה מארי, דני גרין וקייל אנדרסון שיחקו. הם חייבים מישהו שיכול לשמור כדי לבנות סביבו הגנה ואריזה יהיה האיש. הוא גם מוסיף אלמנט של שלשות שיתרום להם לא מעט בקרב על הפלייאוף אם הם אכן יחליטו לנסות להגיע לפוסט-סיזן ולא יכוונו לבחירה גבוהה בדראפט.

גאסול יכול לשמש כמנטור טוב, משהו שציפו מאריזה. הוא יתן דקות כמחליף של אייטון ואולי אפילו לצידו וישפיע לטובה על הקבוצה מבחינת חוכמת המשחק שלו. החוזה שלו מעשית נגמר – זה עוד 6.8 מיליון דולר בשנה הבאה, אבל הסיכוי של הסאנס לבחירת לוטרי יכול להתברר כשווה את זה. פניקס יכולים לקבל פה איזה נכס צעיר אחר כמו דריק וויט, אבל לא בטוח שיהיה שווה לסן אנטוניו. הכל תלוי בכיוון של הספרס.

בוסטון חזרה?

הסלטיקס עם ארבעה ניצחונות בחמשת המשחקים האחרונים. ההתקפה שלהם מתפקדת בצורה טובה עם 117.6 נקודות למשחק בתקופה הזאת, כשהם פגשו 2 קבוצות הגנה טובות בדמות דאלאס ומינסוטה (לצד אטלנטה, קליבלנד וניו אורלינס שלא שומרות היטב). לכן יש לנו הזדמנות טובה לבדוק מה השתנה אצל הסלטיקס. אין שינוי כזה משמעותי בסגנון הזריקות שלהם. יכול להיות שסתם מדובר בחזרה למצב השגרתי אחרי שקיירי אירווינג וג'ייסון טייטום לא פגעו בתחילת העונה.

המעבר של גורדון היווארד לספסל הוסיף לא מעט. הוא נותן לסלטיקס שחקן יוצר ברמה הגבוהה מהחמישייה השנייה והעביר לחמישייה את מרקוס מוריס שיותר טוב, כרגע, מהיווארד בלי הכדור. מוריס יכול לסגור פאוור פורוורדים יותר טוב משחקן יוטה לשעבר ומשלים את קיירי אירווינג וטייטום. הוא קטלני בקליעה מהמסירה ואולי השחקן הכי יציב בבוסטון העונה. שנה שעברה זה משהו שהיה לוקה בחסר אצלו ונראה שהוא עשה קפיצת מדרגה מסויימת הודות לבראד סטיבנס.

היווארד עוד יהיה השחקן השישי של העונה אם ימשיך כך – 15 נקודות (54% מהשדה, 53% מהשלוש) עם 5.5 ריבאונדים ו-5 אסיסטים ב-24.7 דקות לאורך התקופה הזאת. מספר הדקות יעלה ואם ישמור על תפוקה דומה הוא יהיה מסוכן. היכולת שלו לנהל את החמישייה השנייה טובה מאוד והשילוב שלו עם טרי רוזייר לצד סמי אוג'ליי וארון ביינס יכול להיות שווה פלייאוף גם הוא כחמישייה פותחת במזרח החלש. כשהוא עולה מהספסל השלם של הסלטיקס מתחיל להתקרב לסכום חלקיו.

דבר נוסף שהשפיע לטובת הסלטיקס הוא המעבר של מרקוס סמארט להרכב הפותח בשל הפציעה של ג'יילן בראון. סמארט עדיף על בראון הגנתית ובהתחשב בכך שבראון לא פוגע עד עכשיו מחוץ לקשת היכולת שלו כמנהל משחק שני תורמת לא מעט. בתקופה הזאת הסלטיקס מובילים את הליגה בכמות הנקודות ממסירה ועם האחוז האפקטיבי החמישי בטיבו בליגה, אחרי שהיו במקום ה-15 בליגה באחוז (57.7% לעומת 51.7%) בששת המשחקים הקודמים.

לא רק שהם מגיעים למצבים יותר טובים, יחסית, הם קולעים אותם בניגוד למה שקרה עד עכשיו – היה לנו ברור שזה יקרה וזה אכן קרה. יהיה מעניין לראות מה יקרה כשבראון יחזור או איך הם יתמודדו מול קבוצות הגנה טובות יותר, אבל לוח המשחקים הקל שלהם בשבועיים הקרובים צפוי לאפשר להם לצבור מומנטום חיובי להמשך. השילוב בין אירווינג לטייטום ממשיך להיות חוד החנית ונמצא ב-4 מ-5 שלשות השחקנים היעילות ביותר של בוסטון העונה ונראה שסוף סוף מצאו דרך טובה לעבוד מסביבם.

רועי ויינברג

עורך הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 40 תגובות

 1. על אריזה שחצי גופה בן 34 את פולץ בולדן ובחירת דראפט? מוכן לתת רק את בולדן. אריזה יכול לתרום רק העונה לפילי בפלייאוף וזהו הופך לגופה. בולדן ומייק מוסקאלה עליו בכיף. יותר מזה תמשיכו לחפש.

 2. למה שפיניקס יקחו חוסה דל פאו לשנתיים מאשר חוזה דל אריזה לעונה אחת? אריזה גם מקצועית יתרום להם יותר. פאו זה גופה שאיש לא יגע בה. עונה הבאה הוא יהיה סחיר יותר. גוזף וליף מספיק עוד בחירת סיבוב ראשון על גופה בת 34 לחצי שנה? למה?

 3. לגבי מרקוס, אכן. לראשונה בקריירה נדמה לו שהוא עוקף את מרקיף כשחקן. יכול להיות שחלק גדול מזה, זה סטיבנס. אבל זה עוד יכול להיות לקח למחקר על תאומים זהים (אפרופו הדוקומנטרי שיצא השנה – THREE IDENTICAL STRANGERS).

  מבין הדראפטים שהצעת, היחידי שבאמת אהבתי היה אינדיאנה. אריזה כפי שהוכיח לא רק ביוסטון, אלא אפילו בלייקרס בתחילת הקריירה, הוא טוב במיוחד בקבוצות ששואפות מעלה. אינדיאנה, אם תהיה בריאה, היא קבוצה שצריכה לפחות לחשוב על גמר מזרח. אריזה יכול להיות הצ'ופצ'יק שיעשה להם את זה.
  ובוקר… מאד אוהב את השחקן. באמת מזכיר את קליי, אבל… הוא גם מתחיל להזכיר את גרג אודן, שזה פחות טוב. הוא נפצע הרבה יותר מדי ובינתיים הוא יותר בגדר הבטחה מאשר משהו שקרם עור וגידים בארבע (שלוש?) השנים שלו בליגה.

  1. מרקיף תותח ויכול להיות מעל מרקוס. הבעיה שהוא נמצא בפח אשפה. תן לי אותו לפילי במקום צנדלר ותראה מה הוא עושה אצלנו.

 4. המטרה של פיניקס היה זאיון הם נכנסו לטנקינג ברור עם ה״פציעה״ מסיימת עונה של בוקר (גם אם הסיכויים לזכות בבחירה הראשונה רק 14% הסיכויים לבחור ב1 מ3 הבחירות הוא 40% ולדוג כוכב עתידי). אין להם שום סיבה להביא שחקן שיוכל להביא נצחונות, הם יכולים להביא את פולץ, שאולי וזה אולי גדול מאוד יחזור להיות השחקן מהקולג, במחיר ששווה הימור

  אני הרבה יותר מודאג ממה שהם עושים לאייטון ולחוסר אימון המשווע שם יותר מלאן יעבור הגופה אריזה. אני לא יודע איך אייטון לא שובר קירות שם, הילד כישרון על שהפכו אותו לשחקן שהוא דיאנדרה ג’ורדן , כל המשחק רק מהתקפה להגנה בלי לקבל כדור והנגרים ששם זורקים בלי הפסקה זה פשוט עצוב, המאמן אם קיים שם אחד (כיוון שאין שום שיטה התקפית גם ללא רכז), חייב להגיד להם פשוט למסור לאייטון את הכדור בנקודות שהוא אוהב ושהוא טוב בהם (חסידי היוסאג יראו שמשתמשים בו, אבל זה לא עוזר אם הוא נוגע בכדור על קשת ה3) הוא הכוכב שלנו ועתיד של הקבוצה, ואני רוצה שהמשחק יהיה סביבו.

  יכול להיות שגקסון גם בלוף גדול, לילד עדיין אין מהלכי גוטוגאי, לא נראה שהוא מפתח אותם גם הוא לא ניחן ביכולת ניהול משחק, והמספרים של החצי עונה שעברה נראים פתאום כמו הסטטיסטיקה של לאבין העונה (מספרים ריקים בקבוצה מתה).

  1. הוא סובל מפציעה כן, אבל הפציעה שלו תתארך לכזאת מסיימת עונה, דומה למקרה רובינסון בספרס. או הפציעות של שחקני פילדלפיה בעונות הראשונות.

   1. זה די ברור שלי, כל מה שצריך להסתכל זה על התנהלות הקבוצה ב4 שנים האחרונות, לראות את מאזן הקבוצה העונה להסתכל על זאיון שעומד בפרס (והילד מפלצת), ולהבין.

 5. אני גם לא מבין את הטריידים, אין שום סיבה פלילי להחליף את פולץ במחיר כזה (אולי עם ג’קסון ), פאו גאסול? העונה הם היו צריכים לסגור את התקרה למה להיתקע עם הגופה המהלכת על חוזה שערורייתי לעונה הבאה גם?

  גם ככה בוסטון מלאה ברוטציה של פווארדים ויש להם בעיות בהיררכיה אתה רוצה עוד אחד ?

 6. אני מתחיל להשלים עם העובדה שכל עוד סארבר הבעלים לא יהיה GM שיוכל לעשות את העבודה שלו.
  גיא אני מצטער אבל המסמר הזה ממש כואב:
  It’s worth noting that the Suns wouldn’t be in this fix if Robert Sarver, the club’s managing partner, had not reportedly overruled his then-general manager, Ryan McDonough, on draft night.

  McDonough reportedly planned to package the club’s pick from Milwaukee and a player taken with the 16th pick to move up and draft Shai Gilgeous-Alexander, a point guard from Kentucky.

  When Philadelphia offered the rights to Mikal Bridges for the rights to Zhaire Smith and Miami’s unprotected 2021 first-round pick, Sarver pushed for that deal. So the Suns moved up six spots to add their fourth young wing player.

  Even the choice to move up for SGA was not the preferred strategy.

  Another NBA team had an offer on the table for the Suns’ 16th pick in exchange for a future unprotected first-round pick. That would have given the Suns two future unprotected picks and Milwaukee’s future pick to use in a deal for an established point guard.

  Instead, Sarver preferred to move up. So imagine for a moment Gilgeous-Alexander in a future lineup with Devin Booker, Deandre Ayton, T.J. Warren and Josh Jackson.

  1. "פחחחח, איזה בעלים דפוקים יש בליגה הזו…"

   (ציטוט של דולאן. כפי שנשמע אומר לעצמו (כמעט) בשקט, במשרדו שבניו יורק)

 7. לאריזה יש חוזה לשנה – למה שקבוצה שלא מכוונת לאליפות תיתן בחירת דראפט תמורתו? גם קבוצה שרצה לאליפות (כמה שאפשר לרוץ השנה) לא תיתן תמורתו בחירת דראפט, אבל לזה איכשהו אפשר להמציא צידוק.

  הטרייד עם אינדיאנה בכלל הזוי. למה שאינדיאנה תוותר על הבחירת דראפט שלה (אני ספרתי 10 קבוצות עם מאזן יותר טוב כרגע) בשביל אריזה, כדי להפסיד 4-2 במקום 4-1 למי שתסיים 3 או 4?

 8. במקרה הכי גרוע אריזה יקח ביי-אאוט וימצא לעצמו קבוצת פלייאוף.
  במקרה הטוב הסאנס יקבלו עליו איזו בחירת סיבוב שני, פשוט לא רואה קבוצה מוותרת על משהו רציני עבורו (אפילו הכישרון שעוד יכול להתפרץ אצל פולץ' שווה יותר).

 9. אמביד מוביל כדור ??
  לא רואה קבוצה נותנת שחקן משמעותי ובחירת סיבוב ראשון תמורתו..אני חושב שיהיה ביי אאוט על אריזה והוא יחזור ליוסטון או ללייקרס.

   1. ברוב הפעמים מכניסים לו כדור לפוסט או שהוא יוצא לפיק נ פופ, זה מה שאני ראיתי..אמביד לא מוביל כדור..סימונס, באטלר ומקונול הם בתאכלס מובילי הכדור היחידים שיש לפילי (שחקנים שעושים מעבר ללעבור את החצי).

 10. הקבוצה שבאמת צריכה את אריזה היא יוסטון… אבל אני לא חושב שהם יכולים לתת עבורו משהו בעל ערך. אולי למיניסוטה יש מה לתת עבורו? בסוף יועבר לכל המרבה במחיר (שזה כנראה שחקן בינוני + בחירה לא גבוהה).
  תודה רבה רועי.

 11. לדעתי, הסאנס לא יקבלו על אריזה הרבה יותר מחוזה נגמר אחר + בחירת/בחירות סיבוב שני.
  יש לו חוזה נגמר שאף קבוצה לא באמת רוצה לחדש לחוזה ארוך.

  דוגמה לטרייד דומה, גם של הסאנס –
  PJ טאקר, שנשלח לטורונטו תמורת החוזה הנגמר של סאלינגר + 2 בחירות סיבוב השני.
  גם טאקר היה על חוזה נגמר, גם הוא הגיע המטרה לעזור לטורונטו בפלייאוף. ההבדל בינו לבין אריזה הוא שטאקר בזמן הטרייד היה בן 31. אריזה יהיה בקיץ בן 34.

  הסיכוי הטוב ביותר שאריזה "יהפוך" ליותר מבחירת סיבוב שני הוא שהוא יהיה חלק מטרייד גדול יותר, אז השכר שלו הוא החלק המשמעותי במשוואה.

  אני פסימי.

  תודה, רועי.

 12. אני רואה את אריזה עובר לוושינגטון תמורת וול.
  עם תוספות של ג'וש ג'קסון ועוד שחקן או בחירה / בחירות.
  זה מסתדר מהבחינה שפיניקס צריכים את הרכז ויהמרו עליו כי הם מפגרים, ו-וושינגטון יעשו הכל להיפטר ממנו ומהחוזה שלו ל-5 שנים כדי להתחיל מחדש.
  יקבלו שחקן שיכול לעזור עכשיו, שחקן שאולי ייצא ממנו משהו בהמשך ובחירות.

  1. אני לא מבין איך הם אמורים להתפרנס עם כאלה משכורות. רק התקציב חגורות עור תנין סודני של ווסטברוק מגיע ל20 מיליון בשנה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט