אורלנדו מג'יק-פריווו לעונת 2018-9/מתן בניטה

 

 

 

אולם: אמווי סנטר, אורלנדו, (20,000 מושבים בכדורסל, קצת פחות בהוקי)

מאמן ראשי: סטיב קליפורד (47.8% נצחונות בקריירה), עונה ראשונה בקבוצה מחליף את פרנק ווגל שלא ממש הצליח 

מאזן בעונה הקודמת: 25-57 שלילי, בעונה שציפו להרבה יותר

סגל: 

באו – 

מו במבה – נבחר במקום השישי בדראפט. גובה- 2.11 ומוטת ידיים של 2.39!!! מוטת הידיים הארוכה ביותר שנמדדה ב"דראפט קומביין". יותר מיאו מינג, יותר משון בראדלי יותר מספאד ווב.. יותר מכולם. חוץ מזה הגבוה האתלטי הזה מביא איתו הרבה הגנה שתעזור לקבוצה (אורלנדו שנה שעברה מקום 18). והמון מהירות ביציאה למתפרצות. עוד נחזור אליו בהמשך.

ג'ריאן גראנט – בעונה הרביעית שלו בליגה, ג'ריאן הוא רכז סולידי שאתה די יודע מה תקבל ממנו ביום נתון, ובעיקר מה לא תקבל. שחקן שאני אישית מאוד מסמפט. אולי אחרי הניקס והבולס ג'ריאן ישפר את התכליתיות במשחק ההתקפה שלו.

טימופי מוזגוב בלאט!– האיש והחוזה! הגיע בטרייד שהעביר את ביומבו לשרלוט.

ג'סטין ג'קסון – גארד/פורוורד חזק וגבוה ממרילנד. קליעה טובה משלוש (43% בעונה האחרונה) וריבאונדר לא רע עם 6 למשחק. היה צפוי להיבחר גבוה יותר בדראפט אבל ירד בדירוג בגלל פציעה. אמור לפתוח את העונה

מלוין פרייזר – נבחר במקום ה-35. הגארד הכי אתלט בדראפט. מוטת ידיים מפחידה של 2.10 וקלע סביר משלוש עם 38%. עד היום לא הראה סימנים של כוכב כדורסל מיוחד אבל כן משתפר בצורה יפה משנה לשנה. בקיצור, שווה לעקוב.

ג'ארל מרטין – פורוורד. שחקן הגנה טוב עם קליעה סבירה. פתח ב-36 משחקים בממפיס בעונה האחרונה.

אייזאה בריסקו – לא נבחר בדראפט 2017 ונתן סאמר ליג לא רע בכלל עם 9 נק' למשחק. הגיע לליגה של הגדולים

בריאן-אנגולה רודאס – לא נבחר בדראפט והגיע אל הארץ בדרכים עקלקלות.

אמיל ג'פרסון – עשה את הסאמר ליג במינסוטה.. סוכן חשאי שפחד להתגלות.

גייב יורק ובי ג'יי ג'ונסון – מחלקי מגבות בשכר משופר.

לכו מפה – 

מריו הזוניה – לך מפה!, מוריס ספייטס החביב, אלפריד פייטון והכינים פורה ראש ולענה, ביסמארק ביומבו עם חוזה פחות גרוע ממוזגוב, ארון אפללו שלא מצא קבוצה נכון לכתיבת שורות אלו, ג'מל ארטיס החביב,  שלווין מק עם השם הכי מגניב בקבוצה ועוד כל מיני נחשים ועקרבים שאף אחד כולל הם לא יודעים שהם שיחקו במג'יק

העומדים עימנו היום – 

הכוכב!! (או ווי זמיר!) – ארון גורדון.
תת-כוכבים – טרנס רוס, ניקולה ווצ'ביץ', אוון פורנייר
האמינים – די ג'יי אוגוסטין, ג'ונתן סימונס
הבלתי מאוייתים – Wesley Iwundu
הג'ונתן אייזכים – ג'ונתן אייזכ.

 

העונה הממשמשת ובאה:

הרבה מחוסר היכולת של הקבוצה לצמוח בשנים האחרונות נובע מחוסר היכולת של ההנהלה לייצר לימונדה מהמלפפונים שיש לקבוצה ביד. מוריס ספייטס, אלפריד פייטון, מריו הזוניה,ארון אפללו ואפילו ביסמארק ביומבו.. כולם שחקנים עם איזשהו מוניטין סביר פלוס באן בי איי. ויתרנו על כולם ואיכשהו קיבלנו את טימופי מוזגוב בלאט!!!

אחרי שנים של נסיונות ותקוות להעמיד קבוצה מנצחת בפלורידה, נראה שבמועדון לוקחים שנה חופש, ועושים דברים קצת יותר לאט. קשה להגיד שהתהליך הזה משרה נחת על הבעלים ריץ' דבוס, בן ה-92, כי הוא בדיוק נפטר.. אבל אולי הבן שלו, שלקח בעלות על הקבוצה ירווה ממנה קצת יותר נחת.

כשמסתכלים על הסגל של המג'יק אפשר להתבלבל ולחשוב שמדובר בקבוצה טובה. בשנה שעברה סיקרתי קבוצה אחרת שלא נתנו לה סיכוי, אינדיאנה פייסרס. בואו נשווה רגע בין החמישיות של הקבוצות:

בסנטר – ווצ'ביץ' ובמבה מול סאבוניס וטרנר – תיקו
PF – גורדון\ג'ונתן אייזיכ מול יאנג ובוקר – אורלנדו קל
SF – טרנס רוס\ ג'ונתן סימונס מול בוגדאנוביץ' – נגיד שתיקו
SG – פורנייר מול אולאדיפו – אינדיאנה
PG – אוגוסטין\ ג'ריאן גראנט מול קוליסון – אינדיאנה

אי אפשר להגיד שאיכות הסגלים רחוקה 20 נצחונות בשנה, אבל אם מסתכלים לעומק אפשר לראות איפה שוכנות הבעיות העיקריות של אורלנדו.
כמו שלימדו אותי בצבא, כל דבר חייב להתחלק לשלוש, ואם יש לו ראשי תיבות זה אפילו עדיף.. גבירותי ורבותי אני מציג בפניכם את שלושת המ"מים. ממ"ם.

ה-מ' הראשונה- מי ימסור – אחרי 10 עונות בליגה די ג'יי אוגוסטין יודע וגם אנחנו יודעים שהוא לא רכז פותח. יותר מזה, הוא אפילו לא שחקן עם passing-first-mentality. ג'ריאן גראנט אולי יתפוס את תפקיד הרכז אבל איך שלא נהפוך את זה אורלנדו חלשים מאוד בעמדה שמנבלת לה את המשחק. זה אולי יכול לעבוד בקבוצות שיש להם את לברון. אבל לא בקבוצה ששני הפרוספקטים המבטיחים שלך הם פורוורד וסנטר. נסלח להנהלה שלא הנחיתה את אייזיאה ת'ומאס בנזיד עדשים בגלל שהם בתהליך בנייה. אבל עדיין זו חולשה רצינית לקבוצה מפלורידה

התנין הבא בביוב הוא ה-מ"ם השניה – מי ינהיג? לאורלנדו יש כוכב בולט אחד וזה יפה. אבל נראה שכל בעיות החדר הלבשה שהיו בשנים האחרונו אולי היו נפתרות אם היה מנהיג בולט שמנווט את הספינה אל האופק. גם במשחקים צמודים לא ברור מי הבחור שאליו הכדורים הולכים. לאינדיאנה היה את אולאדיפו בתפקיד המנהיג וזה עבד להם יופי. ארון גורדון נראה כמו בחור נחמד, אבל עד היום לא גילה ניצוצות מנהיגות. אולי זה יהיה במבה שיעשה סדר בתינוקיה, ואולי קליפורד, מה שכן בינתיים לא ידוע על מנהיג לקבוצה. כל מי שמוצא כזה נא להתקשר למחלקת אבדות ומציאות בדיסניוורלד.

ה-מ"ם השלישי – מי ישלים את המשלים – קצת דומה לסעיף הקודם.. יותר מדי שחקנים משלימים. בו נניח שארון גורדון הוא SF (כי כידוע PF לא יכול להוביל קבוצה להצלחה)  מי יוזם? מי מייצר מצבים? מי מכתיב קצב משחק? גורנישט!! גם פה נסלח להנהלה שלא הנחיתה את אייזאה (למה לא בעצם?)

אז מה נראה השנה מהקבוצה?

הימור שלי, והוא דוקא די אופטימי לחברים של מנחם מדיסניוורלד, שפלורידה תהפוך להיות ה-לוב-סיטי החדשה.. גורדון ובמבה שניהם אתלטים בטירוף וטסים למתפרצות.. בהיעדר פוינט-גארד איכותי, ריבאונד ומתפרצת יהיה הסגנון המתבקש. רוס, במבה וגורדון הולכים לרחף לא מעט באמווי סנטר השנה. הקבוצה גם שיפרה משמעותית את האחוזים משלוש ככה שאפשר לצפות לסקור גבוה במשחקים של הקבוצה.
מה שעוד נראה, זה קושי לייצר נק' במשחק עומד, והדבר יבוא ליידי ביטוי בעיקר בדקות ההכרעה של משחקים צמודים.

הבעלים החדש של הקבוצה לא דופק חשבון

הפינה ההוליוודית:

התסריט האופטימי – המג'יק מחוללים את הקסם הגדול בתבל.. הקבוצה בראשות דיקמבה במבה מייצרת קו הגנתי מפחיד שממקם אותה במקום השישי עד פגרת הפלייאוף.. ההנהלה מבינה שאין מה להמשיך בבניה ומנחיתה רכז איכותי שיעזור לנהל את ההתקפה.. גורדון (עדיין לא בן 23 להזכירכם) מגלה, כמו האריה מארץ עוץ, שהמנהיגות היתה אצלו תמיד בפנים ומספק עונה של 24 נק' למשחק. הקבוצה עולה לפלייאוף מהמקום הרביעי ונעצרת רק אצל בוסטון המאומנת והמוכשרת

תסריט פסימי – במבה מתגלה כפלופ אמיתי, אוגוסטין נשאר הרכז הפותח אחרי שגראנט עם עוד עונה בינונית מגלה שאין לו באמת מה למכור בתור רכז פותח.. גורדון מגיע לשבוע האול-סטאר שוב, כמשתתף בתחרות ההטבעות ורק הבעלים לשעבר מרוצה שהוא לא בחיים כדי לראות עוד עונה בבנייה מסתיימת בקריסה.

התסריט הריאלי – הקבוצה תאבד עניין בפלייאוף כבר בדצמבר. אין לקבוצה שחקנים בשנת חוזה שינסו לנפח לעצמם את הסטטיסטיקה (חוץ מרוס אבל זה לא ישפיע כל כך) סוף סוף יתחילו לראות קבוצה באורלנדו, שתגיע לעונה שאחרי זה ותגיע לפלייאוף

ולסיום שירים לסוכות

לפוסט הזה יש 36 תגובות

 1. צריך להביא לשם מישהו שיודע לבנות קבוצה.
  הייתה אינפלציית גבוהים. ועדיין, ווצ׳ביץ׳ תקוע שם כמו עצם בגרון כאשר יש את במבה וביומבו, צריכים למצוא לו טרייד (והערך שלו רק ממשיך לרדת).
  גורדון, הבנאדם פריק אתלטי ולא יותר מזה. שחקן נהדר, פוטנציאל לא רע, אבל לא כוכב וקשה לי להאמין שהוא כוכב (אולי רק בסרט Uncle Drew, וגם שם הוא נפצע בגמר…), גורדון אולי יהיה מספר שתיים לא רע (אני עדיין בספק).
  הם יחסית מסודרים הקו הקדמי. יש שם שחקנים משלימים לא רעים (סימונס) אבל קו אחורי שאפילו לא ברמת מחליפים בליגה.

  אין פלייאוף ויהיו תקוות לבחירה גבוהה

 2. תודה מתן. באמת שאני לא מבין איך מקום מגניב כמו אורלנדו לא מסוגל לגדל קבוצה נורמלית ובעצם נמצא בטנקינג ככ הרבה זמן. גורדון הוא לא פרנצ׳ייז פלייר ולא קרוב לזה. כל בחירות הדראפט שלהם נראות כמו כלום ודווקא ווצ׳ביץ ופרנייר עוד איכשהו החזיקו אותם באוויר. עם במבה באזור אין שום טעם להשאיר את ווצביץ שבהחלט שווה טרייד תמורת רכז נורמאלי (ווקר?) וזה שהמג׳יק לא הצליחו עם זה ככ הרבה מעיד בעיקר על חוסר יכולת ברמת קבלת ההחלטות, אבל היי, לפחות נפטרו שם מפייטון שהגיע בזמנו בקול תרועה והוריד אחד אולדיפו לספסל… אולי קליפורד יצליח לחבר שם משהו השנה אבל אני בספק והולך עם התחזית הריאלית של 30 נצחונות

 3. ניסן לעשות מיקס של צעירים ותיקים, פחות הצליח מבוסטון… נשארו עם צעירים מעניינים – אייזיק ובמבה. חייבים שג'ורדן יעלה רמה, או לגייס כוכב בדראפט או בשוק.

 4. אכן, העתיד לא נראה ורוד, אבל אחלה קדימון, תודה רבה! אולי נראה טרייד על ווצביץ לפני הטרייד דדליין? לא הבנתי האמת למה לא הטרידו אותו שנה שעברה תמורת גורטאט שהצהיר שירצה לסיים את הקריירה באורלנדו.

 5. טוב מאוד, מתן.
  לבנות קבוצה שלמה כשהשחקן היחיד שנמצא שם כדי לחשוב על איך להפוך את הכל לקבוצה הוא ג'ריאן גרנט זו דרך טובה להבטיח עוד שנה עמוק למטה. גם הדיבורים האפשריים על שילוב של במבה וניקולה ביחד מבטיחים הרבה (הפסדים).

  תנחומיי על מותו של ריץ' דבוס, האדם עם השם הכי קרוב לקרואלה דוויל. הוא השאיר מאחוריו ארבעה ילדים, מורשת של מלחמה באיידס (כלומר, לא במחלה, באנשים שחלו באיידס) ואישה אחת שרגע לפני המועד האחרון לקבל השתלה מצילת חיים לה חיכתה שנתיים גילתה שמיליארדר קנה את המקום שלה בתור.

 6. בדרך כלל, כאשר כותבים על "סוס שחור", מדברים על מנצח שהגיע משום מקום.
  אני לא חושב שב-NBA של ימינו, יכולה לצוץ קבוצת סוס שחור שתאיים על האליפות. או אפילו על המקום הראשון במזרח.
  אבל על מקום בפלייאוף? ועוד במזרח?
  לצורך מיליו משימה זו, בהחלט יכולות לצוץ מספר קבוצות שישמשו כסוס השחור של העונה,
  ואורלנדו בראשם.

  נתחיל בנתון אחד קטן, שבהחלט יכול להשפיע על העונה הקרובה, ולהוסיף לאורלנדו עוד כמה וכמה ניצחונות –
  הבריאות.
  ג'ונתן אייזיק, שנבחר בדראפט, שיחק בעונה שעברה רק 27 משחקים.
  מי שצפה באורלנדו בליגת הקיץ, ראה שאייזיק מגיע לעונה החדשה מוכן יותר לליגה, כאשר יש את הרושם שהוא שדרג את הקליעה שלו מבחוץ. לצד נתונים אתלטיים מרשימים עליהם כבר ידענו, אנחנו מקבלים פורווד רב גווני, שמסוגל לשחק (וחשוב יותר – לשמור) על כל עמדות הגארד והפורוורד.

  גורדון, סימונס, ופורניר, גם הם סבלו מפציעות שהשאירו אותם מחוץ למשחק למספר דו ספרתי של משחקים.

  אם העונה גורדון ואייזיק יקבלו את ההזדמנות לפתח כימיה במשחקם,
  אם במבה יממש ציפיות (בחלק ההגנתי. לצפות לתפוקה משמעותית בהתקפה בשנתיים הקרובות זו טעות),
  אנחנו נקבל קבוצה עם קו קדמי מרשים שמורכב משחקנים סופר אתלטיים שמסוגלים להפוך את אזור הצבע בהגנת אולרלנדו לשדה מוקשים.

  הבעיות המהותיות של הקבוצה לא נעלמו.
  עדיין חסר להם רכז איכותי. וחשוב יותר, עדיין חסר להם איום יציב מה-3 (בעונה שעברה ההתקפה של אורלנדו דורגה במקום ה-28 ב-NBA).
  אבל במזרח, הגנה טובה + התעלות התקפית של הפורוורדים, בהחלט יכולה להספיק בשביל המקום ה-8.

  הניחוש שלי?
  הם יצליחו לתפוס מקום בפלייאוף המזרחי.
  השאלה היחידה היא האם (להבדיל נגיד משארלוט, שרק נסוגו אחרי עונת הסינדרלה שלהם) הם יהיו מסוגלים להמשיך ולהתחזק גם בשנים הקרובות?

  תודה, מתן. פריוויו מצוין על קבוצה שלכתוב עליה זה כמו להוציא מים מהסלע.

  1. ועל זה אחד המורים שלי לפיזיקה היה אומר, היום שבו ג'ריאן גראנט יקח קבוצה לפלייאוף הוא היום שבו יצמחו לי שערות על כף היד. (נאמר במקור על סיכויי ההצלחה שלי במקצוע הארור הזה, ולמיטב ידיעתי המורה הנל עדיין לא צריך לסרק בין האצבע לאגודל)

   1. גראנט לא צריך לקחת קבוצה לפלייאוף. הוא צריך להצטרף עליהם, ולא להפריע . . .
    אתה שופט אותו לפי איך ששיחק במדי הניקס.
    זה לא פייר לשפוט את משחקו של רוקי, רגע אחרי שנזרק לביב הידוע בכינויו "הניקס".
    בקבוצה סבירה (לדוגמה: הבולס של לפני 2 עונות) הוא היה שחקן של 50% אפקטיבי. יש לו במדי הבולס, בעונה שעברה, קצב אסיסטים נאה של 7.3 אס' ל-36 דקות (לצד רק 1.9 איבודים ב-36 דקות).
    אם ישחזר את יכולתו להגיע ל-35% מהשלוש, 50% אפקטיבי, ו-5 אסיסטים ב-25 דקות (הכל יעדים סבירים שהוא כבר הראה שהם בהישג יד),
    אז אוהדי אורלנדו יוכלו לשיר "דיינו"
    (ואתה, דובי, יש מצב שתצטרך לקנות מברשת שיער חדשה…)

 7. תודה רבה מתן, הצלחת להפיק הקדמה מקצועית וכיפית לקבוצה האומללה הזאת.
  מודה שפעם חשבתי שארון גורדון יהיה סוג של גריפין. והנה שניהם מובילים קבוצות בלאי שהולכות לשום מקום. מצחיק איך לפעמים האבולוציה מתכנסת מדרכים שונות לאותו מקום.

  חשוב לציין גם שמו במבה זה אחד השמות הכע חמודים שאי פעם דרכו על פרקט.

 8. אני מדמיין לי את הזוועטוט האנגלוסקסי שמגלה את נפלאות חטיף הבוטנים הפופולרי, צועק להוריו:
  More Bamba!
  More Bamba!
  Mo Bamba!!!

 9. תודה על הפרוויו מתן
  אורלנדו מוכיחה שקבוצת כדורסל של העיר זה הדבר הכי רחוק מ דיסניוורלד
  יש את אארון גורדון וכמעט כלום סביבו
  אחרי במבה בצבע צהוב ובמבה אדומה – קבלו את הדבר הבא – הבלק במבה

 10. תודה מתן על פרוייו קליל ומהנה . אורלנדו חייבת לעשות טרייד על ווקצביץ ולהביא רכז פותח . לאורלנדו אין מה לחפש בפלייאוף היא צריכה לתת דקות לצעירים שלה ולפתח אותם זה מה שיהיה חשוב השנה .

 11. מעניין אם אורלנדו והלייקרס ידברו על טרייד בקשר לווצ'ביץ'. הלייקרס יקחו אותו על שנה אחת ואם אורלנדו יהיו חכמים הם יקחו 2 בחירות סיבוב שני + איזה סטיבנסון או ביזלי.

 12. במבה פריק גנטי, גורדון פריק אתלטי, היו מצרפים את איזייה "הגמד הירוק" אולי יכלו לפתוח X-מן, קבוצת כדורסל זה לא… ואם להאמין לאינסייד אינפו של מנחם על קליפורד, אז הוא אולי קצת מוגבל, אבל בטח לא אחד עם כוחות על…

 13. תודה מתן על כיף של פריוויו שהיה תענוג לקריאה. קבוצה חצי חדשה ואולי יותר. העתיד? לא מאמין שיגיעו מעל התסריט הריאלי שלך. אלא אם כן במבה הוא עילוי
  תודה

 14. נהדר מתן.
  אני מאוד אוהב את במבה. אני חושב שיש לו מה שצריך כדי להיות סנטר מצוין בליגה.
  א-ב-ל, אורלנדו בערך המקום הכי גרוע שהיה יכול ליפול בו.
  התקפית הוא חייב גארד יוצר שיהפוך אותו לקפלה משדורג. יש לו את היכולת להיות רים פרוטקטר עילית, ואת התנועה הלטרלית להיות מגן אופ דה בול מצוין. אם רק היה מי שישלח לו את הלובים למקומות הנכונים, אפילו איזה שרודר כזה עדיף על מה שיש שם.
  עוד עונת לוטרי, בתקווה שידוגו גארד איכותי בדראפט הבא

 15. בדומה לשכנה מאטלנטה – אחלה פריוויו לקבוצה שלא הולכת לשום מקום. תודה רבה מתן.

  הגיוס של במבה הכי מרגיז – מסוג השחקנים שאם היה מגיע לספרס, ללוחמים או לבוסטון אפשר היה להמר שיכנס להיסטוריה, אבל בגלל שנבחר לאורלנדו אפשר להמר שיהפוך לאיזו גירסא של חסן וייטסייד. ממש חבל על הילד.

 16. מתן תודה רבה אחלה פריוויו . הקבוצה הזאת יותר טובה ממה שהיא נראית. שלוש בעיות 1. אין רכז 2. ווצ'ביץ' מיותר (2 יכול לפתור את 1) 3. קליפורד. עד לרגע הזה לא הבנתי למה החתימו אותו היו דברים יותר טובים בשוק (אני לא הצלחתי עד היום להבין אם הוא מאמן טוב או רע אבל היו לא המון הזדמנויות ולא הוכיח את עצמו ולכן אני מקטלג כרגע כרע.). . עם מאמן נורמלי זו קבוצת פליאוף במזרח השנה . עם קליפורד אני לא יודע . בשנה הבאה קבוצת פליאוף גם אם אני אאמן אותה.

 17. יש תורים בדיסניוורלד שהעמידה בהם יותר מהנה מהקבוצה הזו, מדהים שהצלחת לייצר טור מרתק מזה. תודה רבה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט