פריוויו דטרויט פיסטונס לעונת 2018-19 – משימה בלתי אפשרית / אשך טמיר המקורי

לשידור הלייב במוצ"ש ה-8.9.18 בעניין הקבוצה:

יום אחד כשחזרתי לביתי חיכתה לי על פתח דלתי חבילה חשודה.

מכיוון שכבר קיבלתי את ערכת ה-she-wee שהזמנתי לגננת ליום הולדתה ולא ציפיתי לחבילות נוספות הייתי זהיר מאוד כשניגשתי לבחון אותה.

חשדי התעורר כפל כפליים לאחר שראיתי שהמכתב נשלח מערד. הרי ידוע לכל שהמקום לא קיים, מעין אגדה אורבנית כזו, ולכן החלטתי או שמישהו חומד לי לצון, או שיש כאן מידע רגיש הדורש הסוואה מתוחכמת.

לבסוף אזרתי אומץ וביקשתי משכן לפתוח את החבילה שכן ידיי מלוכלכות מצבע. עמדתי במרחק בטוח, ליד פחית הצבע החדשה שקניתי לשם כך וצפיתי בו פותח אותה ואומר שיש שם קלטת VHS.

סוף סוף! חשבתי, הקלטת "דו-קיום במיטה" שהזמנתי בשנת 1995 מחברת ההפקות של "כחול לבן כחול"! כבר עמדתי לוותר עליה!

בשמחה ובהתלהבות שמתי אותה במכשיר בסלון, ליד הפטיפון. מה רבה הייתה אכזבתי כשבמקום סרט כחול היה אשכרה סרט כחול (מסך כחול), ואודיו בלבד. האכזבה התחלפה בהפתעה כאשר לפתע שמעתי את קולו של דובי עופר שלנו מדבר אלי.

וזה מה שהוא אמר:

"שלום, אשך.

בקרוב מתחילים הפריוויואים לקבוצות. אנו בצוות ניסינו את כל השיטות להכריע מי יהיה הפראייר שיצטרך לעלות בגורל ולכתוב את הפריוויו של דטרויט. למרות ניסיונות חוזרים ונשנים, לא הצלחנו להגיע להסכמה (המניאק תמיד התחמק והאמת ממש ריחמנו עליו אז כל פעם ויתרנו). ובכן, חשבנו עליך.

אתה אוהד אותם, לא?

אנו יודעים שמדובר במשימה בלתי אפשרית, ולא ניפגע אם תסרב (כמו שכל בנאדם שפוי היה עושה. איתך יש לנו צ'אנס כי אתה לא ממש שפוי). אבל נודה לך מאוד אם תואיל ותיקח את השיקוץ הזה (קריצה, קריצה 😉 ) מעל כתפינו.

הודעה זו תשמיד את עצמו בתוך חמש שניות."

(תקציר של הקלטת שנשלחה, כפי שהספקתי להקליט לפני שהושמדה).

הרגש הראשון שעלה לי היה בחילה קלה.

השני מועקה.

עברתי חליפות בין מצבי ה-fight, flight ו-freeze, אך בסוף קלטתי שאני צריך למצוא על הדרך איזו אנה קרקובסקה ולדאוג לה.

זה הספיק כדי לשכנע אותי.

יצאתי לדרך.

*                               *                              *

אולםLittle Caesars Arena (השנה השנייה של הקבוצה באולם), מכיל 20,491 מושבים. בעונה שעברה נכחו במשחקי הבית של הקבוצה כ-150 אנשים בממוצע (41 אם לא סופרים משפחות וסדרנים) –  מקום 73 מבין 30 קבוצות הליגה.

סתם – הנתונים הרשמיים מדווחים על 17,413 צופים בממוצע, מה שמהווה מקום 19 בליגה, אבל זה פייק ניוז, כפי שמדגימה היטב התמונה הבאה:

 

האולם משותף גם לקבוצת ההוקי קרח של העיר, ולא ברור לחלוטין באיזה מן האירועים יותר קר.

מה גרם למצב העגום באולם החדש של הקבוצה אתם שואלים?

ובכן, הסיבה העיקרית היא כנראה מעבר לאזור עני יותר (דאונטאון דטרויט, עיר שגם האפטאון שלה הוא דאונטאון) בו אין לתושבים המקומיים כסף לקנות כרטיסים, ולאלה שיש להם – אין להם רצון להגיע לשם.

בנוסף ישנן סיבות משניות נוספות, כמו מחירים מוגזמים, בעיות חנייה, והעובדה הקטנה שהקבוצה מסריחה.

מאמן:  דוויין קייסי, AKA מאמן העונה, AKA "טי-רקס זקן בלי שיניים רגע לפני שפגע בו האסטרואיד", הרכש האימתני מהראפטורס שהחליף את רון ג'רמי, אשר חזר למה שהוא באמת יודע לעשות (וזה לא לאמן כדורסל).

(המאמן הקודם, רגע אחרי שסיים להחריב את דטרויט ורגע לפני שחוזר לעיסוקיו הקודמים)

 

לטובת מי שנחת היום מהירח, או אלה שמעדיפים לצפות בליגת התיכונים של טג'יקיסטאן על פני משחקי ליגה מהמזרח, נספר לכם שקייסי בשנים האחרונות היה מאמן עונה רגילה מאוד מצליח, שהביא את טורונטו להיות בצמרת המזרחית בכל אחת מהעונות האחרונות (עונה שעברה מקום ראשון), מה שגרם לרבים מאיתנו לשפשף את עינינו בתדהמה לנוכח הדהירה של הראפטורס ולחלקנו אף לפתח ציפיות לקראת הפלייאוף:

 

אך לצורך הגילוי הנאות יש לספר לכם גם שבכל פלייאוף הוא הביא את קבוצתו להיראות כך:

 

עדיין, לקייסי הקשיש והטוב יש כמה יתרונות שהוא מביא איתו לדטרויט, כמו למשל זה:

(לא רע עבור טי-רקס זקן בלי שיניים)

 

מאזן בעונה הקודמת:  39-43, מקום תשיעי מכובד בצמרת הבטן הרכה של המזפח, כשהיא מקדימה אימפריות כמו שתי הניו-יורקיות, ההורנטס שניטל מהם עוקצם, המג'יק שכולנו כבר עלינו על הטריק האחד שלהם, והשוורים שדהרו לכיוון אחד – ללוטרי.

 

שחקנים שהגיעו:

בלייק גריפין שנצלב באל-איי והגיע להיות המשיח של דטרויט במהלך העונה שעברה.

גלן רובינסון השלישי אשר הגיע בפגרה והתקבל בכבוד מלכים כמו הנרי השישי לפחות.

מלבדו הגיעו תותחים ותיקים כמו זאזה פצ'וליה, ג'מיר נלסון וחוזה קלדרון (כן הוא עוד חי), ובשר תותחים כמו לארי דרו השני, כנען אוואנס, זאק לופטון, וקיירי תומאס וברוס בראון (בחירות דראפט סיבוב שני).

לא הייתה לקבוצה בחירת דראפט סיבוב ראשון כי היא הלכה לקליפרס כחלק מהחבילה על גריפין.

 

שחקנים שעזבו:

טוביאס האריס, אייברי בראדלי ובובאן מריאנוביץ' שעברו לקליפרס בתמונה לבלייק במהלך העונה החולפת, אריק מורלנד, אנתוני טוליבר, ועוד כמה סקראבס שבאו לרגע, אספו את הצ'ק על סך 150$ ונעלמו אל האין.

 

שחקנים שממשיכים: 

הבסיס החזק סביב הסופרסטאר גריפין נשאר, והוא כולל את אנדרה דראמונד האימתני, רג'י ג'קסון הלוחמני, איש סמית' החמקמק, סטנלי ג'ונסון המנופח, לוק קנארד המטופח, לנגסטון גלאוויי הלא מוכח (הערת העורך: אקס ניקס. קראנו לו סר לנגסטון), ג'ון לואר המוארך (פצוע. עדיין פצוע. תמיד פצוע), הנרי אלנסון הנשכח, וכן את הצמד רג'י בולוק את רג'י הרן הזכורים לטובה אצל אימותיהם.

 

חמישייה צפויה:  רג'י ג'קסון, גלן רייס, סטנלי ג'ונסון, בלייק גריפין ואנדרה דראמונד.

 

מה היה בעונה שעברה:

לא הרבה, תודה ששאלתם.

רג'י ג'קסון, שסוף סוף היה כשיר לפתיחת העונה, התחיל לא משהו, ואז בדיוק כשהוא התחמם והתחיל להבין את תפקידו כפוינט גארד (ספוילר – גם למסור), נפצע שוב וחזר רק בסיום העונה.

אנדרה דראמונד עשה שיפור ענק בקליעות העונשין שלו (מ-38.6% ל-60.5%!), וכן השתפר מעט בנק' (15) ובריבאונד (16). אבל בסה"כ לא ראינו ממנו משהו לקחת הביתה בשיפור סגנון המשחק שלו.

אייברי בראדלי בא והלך, טוביאס האריס – השחקן הראוי היחיד ששמר על בריאות ויציבות בקבוצה – הלך עבור גריפין, לוק קנארד הרוקי המבטיח השאיר רושם של עוגת פרווה שלוש בעשר בסניף של חצי חינם.

איש סמית' התרוצץ כמו הנער ההולנדי המפורסם ותקע את אצבעותיו בכל החורים על המגרש (היה גם מקרה לא נעים עם מריאנוביץ', וסמית' גילה על בשרו את המשפט "תקע אצבע בתחת – אל תתפלא אם תצא חומה").

בלייק גריפין הגיע במשלוח מיוחד מאל-איי, ניסה לפזר סטאר קווליטי בקבוצה העבשה והלא מתרוממת אבל זה קשה כשאתה בדיכאון קליני ובקושי מסוגל לקום מהמיטה.

הקבוצה עלתה קצת וירדה קצת ובסוף הצליחה לסיים במקום הכי גרוע שיכלה – מקום 9.

לא שזה באמת שינה כי הם כבר ויתרו על הבחירה סיבוב ראשון עבור גריפין… במאבק בין סטן המאמן לסטן ה-GM שניהם תקעו לעצמם אצבע בעין ונותרו עיוורים לגמרי.

 

מה הלאה:

או, זו השאלה.

האמת? בשלב הזה של הפריוויו אני כבר מבולבל לגמרי:

 

לתחושתי הסגל חלש להחריד, המאמן טוב לעונה הרגילה וזהו (מה שיהיה שיפור עבורנו), בלייק כוכב בסימן שאלה גדול והקהל לא מגיע.

העתיד לא נראה ורוד כ"כ.

הציפייה שלי שלא נעשה פלייאוף.

אבל מנחם ואחרים טוענים בתוקף שנעשה גם נעשה, שגלן רובינסון (הערת העורך: השלישי) חיזוק משמעותי ושיש לנו די כוח אש לעורר מהומות גם בפלייאוף.

בצרתי ובלבולי בחרתי לחפש עצה בשלוש אסכולות פילוסופיות שונות.

 

התחזית הדטרמיניסטית:

דֵּטֶרְמִינִיזְם היא השקפה פילוסופית לפיה כל מאורע בעולם, פעולות, החלטות או מחשבות אנושיות נקבעים באופן בלעדי על ידי אירועים קודמים. (ויקיפדיה)

הכל נקבע מראש ואין חופש בחירה.

מה שהיה הוא שיהיה.

וזה אומר שהקבוצה נשארת בקנטים, לא עולה לפלייאוף, ממשיכה לנסות להתחיל מחדש ולשנות דברים שלא עובדים בדברים אחרים שלא עובדים, ושהקהל ממשיך להדיר רגליו מכל הסמטוחה הזאת.

 

בקיצור העונה שלי הולכת להיראות ככה:

 

התחזית האקזיסטנציאליסטית:

די הפוך לדטרמיניזם, בעצם.

הקיום קודם למהות, האדם חופשי לקבוע את מהותו, דבר לא נקבע מראש.

אין אמת מוכתבת מראש, ועלינו לשרוד קיום שעלול להיות חסר משמעות, ולמצוא בעצמנו את תכליתנו.

בקיצור הקבוצה לא נידונה מראש, ועתידה בידיה.

בתחזית זו הפיסטונס מתחילים למצוא משמעות ודרך. לא חובה אפילו לעשות פלייאוף. מספיק לשחק את המשחק כפי שצריך ולהנות מהתהליך.

 

והאמת? זה יספיק לי. התוצאות כבר יגיעו מעצמן (פלייאוף ואולי אף מעבר סיבוב ראשון).

 

התחזית הבודהיסטית:

ונעבור לאסכולה פילוסופית מזרחית, שאולי מתאימה כאן יותר.

משנתו של הבודהא מלמדת אותנו כיצד להשתחרר מסבל.

האדם, הבין הבודהא, סובל בגלל שתי סיבות – או שקורים לו דברים רעים שהוא לא רוצה בהם, או שלא קורים לו דברים טובים אשר הוא חושק בהם.

מעגל זה נמשך כל עוד האדם ממשיך להיאחז בשניים הללו, כשהוא לא מבין שבעצם הכל בטבע משתנה כל הזמן.

האדם יכול לטבול מקל בנהר, וכעבור דקה לטבול אותו שוב.

בזמן שחלף הנהר הוא כבר לא אותו נהר, והאדם הוא לא אותו אדם.

 

לכן אין טעם להיאחז בדברים שמשתנים כל הזמן, יש להביט בהם, לקבל אותם כמות שהם ולהמשיך הלאה.

לנתק את שרשרת התגובות אשר מובילות לסבל.

 

הכל משתנה. וזה בסדר.

אז אפשר להירגע, להתרווח ולהמשיך הלאה.

 

בגישה זו דטרויט פותחת את העונה מצוין, משתנה לקבוצה מסריחה במיוחד, גריפין נפצע, גם רג'י ג'קסון (עם כל הכבוד לבודהא, יש דברים שלא משתנים), ואז פתאום לוק קנארד חווה עליה מטאורית תחת קייסי והופך לצ'ונסי בילאפס 2.

מה שלא מונע מדטרויט לסיים שוב במקום ה-9.

 

ואני יושב על הספה, אוכל פיצוחים, שותה בירה, מחייך וממשיך הלאה.

(הערת העורך: מודים ליושב במרומים על האשך שהפיק עבורנו את הזהב הטהור הזה מהזבל קבוצה הזאת).

לפוסט הזה יש 95 תגובות

  1. החלטתי להכניס את התגובה שלי כאן בהתחלה (ואעתיק אותה גם לסוף) כי עד שאני מתעורר, מאכיל את העיזות (הן אוכלות רק לשמיעת מוסיקה קלאסית שאני משמיע בחצר), שותה קפה (קולומביאני), ואוכל את ארוחת הבוקר שאני מזמין בערב הקודם בפיתקה לזקנה (היום ההזמנה היתה אומלט של 2 ביצים, עגבניות יבשות, קוזברה, בצל ירוק, וגבינת עזים – הכל תוצרת בית) – רובכם כבר ישנים שנת אחר הצהריים, והתגובות שלי לא נקראות בגלל איחורן – – אז שמתי אותה כאן.

   ראשית הפוסט ניכנס ע"י דובי מערד כי האשך העדיף לצאת מהצוות, ולכן לא יכול להכניס מאמרים בעצמו. אני לא יודע אם הסיבה לעזיבת הצוות היתה דמי חברות של 20 ש"ח לשנה, או שהוא נעלב ממשהו, אבל מה זה מעניין? העיקר שימשיך לכתוב כחבר צוות או לא חבר צוות.

   עכשיו לעיקר: האשך יכול לגחך כמה שהוא רוצה על הפיסטונס, אך החמישייה שלה היא אחת החזקות במזרח אם לא – הקשיבו! אני לא שיכור ולא היי מעשב או כל חומר אחר – ה-ח-מ-י-ש-י-י-ה ה-ט-ו-ב-ה ב-י=ו=ת-ר ב-כ-ל ה-מ-ז-ר-ח!!!!!! (וזיכרו מי אמר זאת ראשון!)

  1. אין הרבה אנשים שמכירים אותי ויאשימו אותי בצניעות, אבל במקרה הזה החלק שלי היה בסך הכל לעזור לך לעשות את מה שאתה אוהב וטוב בו, ואת מה שממילא רצית לעשות.
   וזו, בעצם, כל התורה כולה.

 1. מיטב האלכימאים לא היו מצליחים להפוך חומר גלם כל כך אפרורי, לפנינה בוהקת כמו הפריוויו הזה.

  ענק, אשך! (אופס, לא נשמע טוב…)

  ולענייננו –
  זה המזרח. הכל יכול לקרות, כאשר מתבוננים על המקום ה-8 בקונפרנס.
  הוויזרדס יכולים בקלות להחליט לשחזר את המחזה הידוע "ארינאס ו-2 קנים מעשנים", והופ, המקום ה-8 פנוי…

  1. אם בי גיי – אתה רפה הבננה
   קח עצה ממומי – עדיף חציל זקן מגזר גמדי צעיר ורענן
   כל הכבוד לאשך שהביא פרוויו ברמה בינלאומית

 2. הרגע גמרתי לקרוא ,נקרעתי בפול ווליום,אתה מוזמן לעשות גם את הניקס והקינגס,תודה על הצחוקים על הבוקר

 3. מעולה. לדעתי סיכמת מדוייק את מצב הקבוצה. דטרויט הפכה מאחת הקבוצות הטובות והחזקות במזרח למעין אטלנטה או מילווקי. קבוצה פשוט מיותרת וחבל כי יש להם היסטוריה

 4. תודה אשך ודובי על ההתמודדות עם אחד הפריוויואים (ככה כותבים את זה ברבים..?) הקשים. אני מסכים עם התחזית הצפויה, הקבוצה הזאת משדרת בעיקר יאוש. לא רואה את העסק מתרומם שם ללא מספרי 2 ו – 3 נורמאליים, הספסל חלש ובלייק הוא עדיין סייד-קיק. אולי קיירי יצליח להוציא קצת מים מהסלע, אבל לא נראה לי שיעשו פלייאוף ואני צופה שההבנה שצריך טנקינג מסוים תחלחל לאט לאט וכפועל יוצא טריידים על גריפין וג׳קסון.

 5. נפלא. נהניתי מכל רגע של קריאה, בכל הפעמים שקראתי.

  קטע קצת מוזר, אבל בא לי שהם יצליחו. תמיד ראיתי את גריפין בתור טיפוס ילדותי, מפונק ובלתי נסבל שהגלות בפאקינג דטרויט היא העונש הראוי לו. מדראמונד אף פעם לא החזקתי מפלצת יוצאת דופן, ורג'י ג'קסון בעיקר מגוחך עם כמה שהוא מחזיק מעצמו…
  ובכל זאת, למה שהחיבור גריפין דראמונד לא יפיק זהב? גריפין, לפי העדויות, מבלה את הקיץ בעיקר בטיפולים פסיכולוגיים ותרומה לנזקקים, ואולי… מי יודע.

  GO PISTONS!

  ואוי ואבוי לכם אם אתם הורסים לניקס את הטנקינג.

  1. הייתי בדיטרויט לא מזמן , פאקינג זה צנוע… עיר רפאים… אוד מוצל מאש…
   המעבר מל.א לדיטרויט מאיגראנרמה לבירא עמיקתא
   יותא נמוך קשה לרדת…
   ואולי זה מה שגריפין צריך.. עיר שוממה ,חבולה ורצוצה שתאפשר לו להתרכז בכדורסל.

 6. גדול אשך. אני חושב שצריך להכניס הסבר לטובת הנפשות הרכות על חלק מהדברים ( אני מתכוון למה זה קלטת VHS, או פטיפון).
  בניגוד אליך אני חושב שזו קבוצה עם מספיק כישרון לפלייאוף במזרח. כן הם לא יראו טוב במיוחד אבל ינצחו מספיק.

 7. ענק אשך.
  אני דווקא רואה אותם עושים פלייאוף.חוץ מהשישייה(בוסטון טורונטו פילי מילווקי וושינגטון ואינדי)הם במבט ראשון הכי טובים במזרח.יתחרו עם מיאמי שיקאגו ואפילו קליבלנד על 2 המקומות האחרונים בפלייאוף ואם לא יהיו שם פציעות כמו אגי ג’קסון ובלייק גריפין שנוהגים להיפצע מידי עונה אז לדעתי יסיימו 7

 8. פוסט אדיר אשך. צחקתי הרבה

  המזרח הוא ממש מזפח ממקומות 7-15. בלייק ג'קסון ודראמונד זה שלישייה שאמורה לסיים 7-8 כאשר בודקים אותם מול הבולס, הקאבס, הנטס, הניקס וכו'. אי העפלה לפלייאוף כשלון מהדהד על ראשם של הבלייק והקייסי. לא רואה אותם מחוץ לפלייאוף אלא אם כן יהיו פציעות לחלק מהטריו. מקום 6 ומעלה יהיה הישג חסר תקדים.

  אני מהמר על מקום 7 והדחה בסיבוב הראשון.

 9. נלחמים על הפלייאוף וגם זה שאין פגיעה בשריר החשק של גריפין. ואפילו בשיא האופטימיותקשה לי לראות אותם מגיעים לשם.

  אולי באמצע העונה יבינו שיש להטריד את דראמונד (ואולי להיפטר מג'קסון) תמורת חבילת צעירים שאפשרלשים סביב בלייק.

  1. יש גם גרסת מחנאות מקרטונים מתקפלים (קווים מקווקוים וכו') וניילון ייעודי. רציני.
   אם אתם טיפוסים של אוהלים כדאי, פחות מקום בתרמיל.

 10. תודה, פריוויו מעולה.
  קבוצה חלשה, אבל גם המזרח (למעט 3-4 קבוצות), ככה שיש סיכוי לא רע שימצאו את עצמם נדחקים לפלייאוף (ולסוייפ מהיר).
  השחקן שהכי מעניין אותי שם זה דראמונד, נראה לי שלא מעריכים אותו מספיק, והוא עדיין יחסית צעיר ויכול להשתפר עוד.

 11. ענק תודה רבה.
  איפה שבלייק גריפין משתין לא יכול לצאת משהו טוב. סיבוב ראשון בגג של הגג והרבה היילייטס שאולי ימלאו את האולם חזרה.

 12. פריוויו מעולה.
  הקבוצה השביעית בטיבה במזרח, אם לא יהיו פציעות, וזה אם גדול. אבל הסיפור שם חייב להיות הגנה.
  בדטרויט מנצחים רק עם שריטות ונשיכות, זו עובדה היסטורית. נראה לי שקייסי הגיע על תקן מי שיבוא לעשות סדר בהגנה קודם כל.
  הם עם פוטנציאל הגנתי לא רע בכלל וינסו להיות טופ 5 בליגה, וזה אומר שגריפין צריך לעבוד חזק הרבה יותר ממה שעבד עד עכשיו.
  אם יעשו זאת, ואל הפציעות ירחם אני רואה אותם גם משתחלים למקומות 4-5 ואם לא בגלל העומק הדל גם רואה אותם מסיימים בלוטרי.
  אחת הקבוצות הקשות לחיזוי

  1. פעם אחרונה שהפיסטונס אשכרה ניצחו כראוי היה פחות או יותר באליפות ב2004. אז נכון שבן וואלאס הרביץ לפעמים, אבל שיד בעיקר נבח, צ'ונסי הפחדן ברח, ריפ המילטון לא לגמרי הבין במה מדובר ופרינס התרחק ממגע כדי לא להתפרק

 13. תשמע אשך,
  זו הייתה הכתבה הכי מצחיקה שקראתי בחיי, אתה חייב לחשוב על הסבה לקומיקאי!!!
  תכתוב יותר בבקשה!!!
  פשוט אדיר, שבת שלום.

 14. מצוין. אהבתי מאוד את הקטעים מטיסה נעימה ואת קארים, לרוץ לראות עם הילדים כדי שיגדלו טוב.
  על גריפין אני לא בונה כמנהיג, היה לו מאוד נוח שכריס פול לקח את כל האחריות על עצמו.
  הקבוצה אפורה ובינונית, תתמודד על מקום בפלייאוף ולא תעשה כלום.
  ועדיין הם סימפטיים, מקווה שיצליחו.

 15. אחלה פריוויו אשך ! דטרויט קבוצה מבאסת לא רואה אותם עושים פלייאוף רגי גקסון פציע , בלייק פציע ודראמונד חייב להמשיך להשתפר בעיקר בהגנה הכוונה לחטיפות וחסימות שאר הסגל בינוני ואפור להחריד .

 16. תודה אשך אהבתי.
  אני בדרך כלל מתחבר לגברים שאתה כותב וגם הפעם
  שילוב של חוש הומור וידע וחשיבה מחוץ לקופסא…

  1. 1. הסיפור עם רג'י ג'קסון לא התחבר.
   2. עד שהוא התחבר, הוא נפצע לתקופות ארוכות.
   3. כל התותחים שהיוו את השלד החזק של הקבוצה עזבו במהלך הזמן הזה – ביינס, מוריס, פופ, האריס.
   4. דראמונד נבלם ולא התקדם, והפך להרבה פחות משמעותי בגלל העונשין המחריד. עד ששיפר זאת הקבוצה סביבו כבר הייתה לא רלוונטית.
   5. הרוקיס המבטיחים לא הצליחו להתרומם – סטנלי ג'ונסון אז והיום קנארד (שעוד אפשר לתת לו קצת קרדיט להמשך).
   6. ון-גנדי לא הצליח לייצר שיטה קבועה שעובדת, מוטיבציה לשחקנים (הם לפעמים נראו כמו מתים מהלכים), וקינח בטריידים נוראיים.

 17. תודה לכולם. מקווה שלמרות הכל נראה אותם בפלייאוף.
  את גריפין תמיד חיבבתי באופן אישי וממש חבל לי שנתקע אצלנו.
  עשו לו קטע מסריח יותר מהגרביים של ליאוניד שהוא משתמש בהם לסימום הפציינטים לפני ניתוח.

 18. תודה רבה
  אחלה פריוייו – כל הכבוד, אבל לצערי נראה שזה הדבר הכי טוב שייצא לנו מהם השנה. (אלא אם כן אתה מתכנן איזה יומן המסכנים או משהו בסגנון)
  לא מאמין בקייסי ובלייק … למרות המזרח לא יגיעו לפלייאוף

 19. רון מתנדנד עם תחתונים וגופייה תמונה לפנתיאון. אבל למה לא מקדימה? שיתרשמו מהחציל. אחד מפורצי הדרך של עולם הגומי…
  דגם החציל עדיין מככב בחנוית 🎃

 20. פריוויו לפנים!
  הבוכנות יפתיעו רבים כאשר כולם חוזרים לעונה ראשונה מלאה של גריפין ורג'י שחוזר מפציעה .
  אני מאמין שדטרויט והניקס (תלוי מתי פורזינגס חוזר) יתחרו חזק על המקומות האחרונים לפלייאוף.

 21. מעולה ומצחיק אשכוס, תודה רבה.
  באופן אירוני נראה שמה שחסר לקבוצה הזו זה לא כשרון אלא דווקא אופי… הבד בויז של שנות השמונים והקבוצה של העשור הקודם מתהפכים בקברם… אבל אני פשוט לא רואה איך מקומבינציה של קייסי+דראמונד+בלייק יוצאת קבוצה רצינית. לצערי נראה לי שהטרייד של בלייק תוקע אותם לשנים ארוכות.

 22. לא יודע איך זה קרה, מה דובי הבטיח לך כדי שזה יקרה וכמה טובות הנאה הועברו מאחורי הקלעים, אבל נעלים עין מכל עבירה שכביכול קרתה, בתים שכביכול נפרצו ובובות וודו שכביכול חוללו, כי אם התוצאה נהדרת, למי אכפת מאיך זה קרה?

  העונה תלויה באיזה קייסי נראה. זה שראינו בשנים הקודמות בטורונטו שמאפשר לכל שחקן את החופש לבחור איזה סוג של אייזו מתחשק לו לעשות, או את הקייסי שלמד בעונה שעברה מהריבוט של טורונטו שאפשר לבנות קבוצה עם יותר משחקן וחצי. זה יהיה ההבדל בין חיקוי וייטנאמי זול של הקליפרס, "קריפרס" עם גריפין, גבוה הגנתי מוצלח ובייבי ראס על תקן קליף פול, לבין קבוצה שתתאחד אל מעל ליכולותיה המשותפות. בין מקום 8 ל-6. זה המזרח. כמה כבר אפשר ליפול פה בתנאי שאתה לא מתאמץ ליפול?

  1. מצוין ונכון.
   אין לי שום ציפייה מקייסי (למרות שהצליח להרשים אותי, לראשונה, בזכות אשתו..), אבל במקרה שלנו אפילו מה שקייסי מביא יהיה שדרוג – עונה רגילה טובה וכניסה לפלייאוף.

 23. החלטתי להכניס את התגובה שלי כאן בהתחלה (ואעתיק אותה גם לסוף) כי עד שאני מתעורר, מאכיל את העיזות (הן אוכלות רק לשמיעת מוסיקה קלאסית שאני משמיע בחצר), שותה קפה (קולומביאני), ואוכל את ארוחת הבוקר שאני מזמין בערב הקודם בפיתקה לזקנה (היום ההזמנה היתה אומלט של 2 ביצים, עגבניות יבשות, קוזברה, בצל ירוק, וגבינת עזים – הכל תוצרת בית) – רובכם כבר ישנים שנת אחר הצהריים, והתגובות שלי לא נקראות בגלל איחורן – – אז שמתי אותה כאן.

  ראשית הפוסט ניכנס ע"י דובי מערד כי האשך העדיף לצאת מהצוות, ולכן לא יכול להכניס מאמרים בעצמו. אני לא יודע אם הסיבה לעזיבת הצוות היתה דמי חברות של 20 ש"ח לשנה, או שהוא נעלב ממשהו, אבל מה זה מעניין? העיקר שימשיך לכתוב כחבר צוות או לא חבר צוות.

  עכשיו לעיקר: האשך יכול לגחך כמה שהוא רוצה על הפיסטונס, אך החמישייה שלה היא אחת החזקות במזרח אם לא – הקשיבו! אני לא שיכור ולא היי מעשב או כל חומר אחר – ה-ח-מ-י-ש-י-י-ה ה-ט-ו-ב-ה ב-י=ו=ת-ר ב-כ-ל ה-מ-ז-ר-ח!!!!!! (וזיכרו מי אמר זאת ראשון!)

 24. טוביאס האריס היה השחקן הכי טוב שלהם….אני מאמין שהפוטנציאל שלו גבוה יותר ממה שראינו עד היום…אולי השנה יפרוץ..
  אולי ההשראה של ההנהלה היתה האחים וואלס מהאליפות האחרונה …לכן צירפו את הג'ינג'י….אני מקווה שזאת לא העונה שבה הוא יקרע את ה-ACL..
  אם הבעיה עם האשך היא 20 שקל אני מוכן לעזור….
  פריוויו פצצות !!!!!!!!!!

  1. אני חושב שמנחם התבלבל – זה עשרים אלף דולר לשנה. יותר ממושב שורה ראשונה בבית הכנסת בבברלי הילס. ועדיין יש רשימת המתנה לחמש שנים קדימה… 😉 🙂

 25. פריוויו ענק. הנושא כואב אבל העברת אותו מעולה.
  דטרויוט זו קבוצה מושחלת עם החוזה של בלייק. האיש כבר לא בראש שלו כלום חוץ מהפציעה פה ופציעה שם.
  מה שכן לדעתי השחקן שהוא ה game changer בקבוצה הזו זה רג'י ג'קסון. אם הוא מעביר עונה מלאה בכושר הרגיל שלו יש מצב לפליאוף (זה עדין רק המזרח ). בכל מקרה לא הרבה יותר מזה.

 26. כשכתבת על מספר הצופים חשבתי שהתחלת לסקר את הליגה בארץ….
  חוצמזה אני גם מסתבר בודהיסט למרות שמשאלון בויינט התברר שאני פסיכופט. מעניין אם אפשר להיות שניהם 🙂

  אחלה טור לקבוצה פרווה

 27. תודה רבה על פריוויו לפנתאון של קבוצה שלא תגיע לשם…
  קשה לי לתת אמון בקבוצה שהרכז שלה הוא רג'י ג'קסון.
  מקום 8 מקסימום, וגם זה בזכות דריימונד וגריפין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט