דיון הופס למוצ"ש: לאיזה גבהים יגיע דונובן מיצ'ל? / מנחם לס

 

הנושא לדיון הערב הוא דעתך בקשר לאיזה גבהים דונובן מיצ'ל יגיע, ואני לא בטוח אם זה "דיון" או "נבואה". אולי בכ"ז ניתן להגדיר את הנושא כ'דיון' כי הוא לא הראשון ולא האחרון שנצץ פתאום בסוף עונת הרוקי שלו ואז חזר לממוצע במקום להתפתח ולהגיע להיום קובי או פול ג'ורג' או כרמלו אנטוני.

ז"א, האם גילית משהו בו ובמשחקו שמבטיח לו – או לא מבטיח לו מאומה – גדולה ב-NBA. האם הוא חומר ל-HOF בעוד 20 שנה?

רק לפני 14 חודשים יוטה עשו טרייד של טריי ליילס עבור הבחירה מס' 13 בדראפט של 2017. אני אפילו לא בטוח שהם עשו את הטרייד עם עין לעבר דונובן. כי אחרי הכל מיהו דונובן ומה הוא הראה באוניברסיטת לואיוויל? הוא בסך הכל 1.91 מ' עם קריירה מעט מעל בינונית בלואיוויל כשהדבר היחיד שייחד אותו היה מס' 45 שלבד כהערצה למייקל ג'ורדן. הוא שיחק שנתיים עבור ריק פיטינו כשבשנתו כפרשמן הוא קלע 7.4 נק' עם 1.7 אס' (כגארד!) ו-3.4 ריב'. בשנתו השנייה הוא היווה אימפקט גדול יותר וסיים את העונה עם 15.6 נק', 2.7 אס', ו-4.9 ריב' ב-46% מהפארקט, 35% מהטריי, ו-80% מהקו. הוא ניבחר ל-ALL ACC וזהו.

החודשים הראשונים ב-NBA עברו בשקט עד שבסוף נובמבר המאמן קווין סניידר העלה אותו לחמישייה. מאמצע דצמבר הוא הפך לשחקן חמישייה קבוע והחל לקלוע 15 נק' למשחק. היו לו כמה משחקים של 20+. אבל כחודש לפני הפלייאוף הוא החל לקלוע בערך 20 נק' למשחק ושמו החל לבצבץ כשחקן מיוחד שחייבים לשים אליו לב.

הפריצה האמיתית באה בפלייאוף. הוא חיסל את OKC כשהוא קולע 28.5 עם 3.7 אס' ו-3.7 ריב', וכולם החלו לדבר על ה-ROOKIE PHENOM עם דומיננטיות מחלטת על OKC וכל מה שהם זרקו עליו. במשחק ה-6 הוא פתאום עלה למדרגה חדשה לחלוטין עם משחק של 38 נק'

 

 

בסידרה נגד יוסטון ריקי רוביו נפצע ודונובן נעשה הדה-פקטו פוינט גארד של הג'אז. הוא המשיך לקלוע 19 נק' למשחק כשיוסטון עושה עליו דאבל-טים, לראשונה בקריירה שלו שעושים עליו דאבל טים. הוא הוכיח שגם למסור הוא יודע כשסיים את הסידרה עם 6 ריב', אך ללא רוביו המשימה היתה בלתי אפשרית.

אז עם "הקדמה" קצרה זאת, מה לדעתך יהיה ההמשך? האם הוא היה ONE TRICK PONY או הוא שם כף רגל בדלת לכניסה לחדר של השחקנים הגדולים?

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 59 תגובות

 1. העובדה שכבר כרוקי הצליח לנצח סדרת פלייאוף ללא יתרון ביתיות, ולתת הופעה מכובדת גם בסדרה שאחריה למרות שהודח, זה משהו שכבר יש יכול ללמד על פוטנציאל גדול.
  אם כבר אנחנו בתקופה של פרוייקטים של אגדות, אז היו לא מעט כאלה שבכלל לא הצליחו לרשום ניצחון בסדרת פלייאוף (טרייסי מקגריידי) ועוד שלל אגדות שבעונות הראשונות לא הצליחו להוביל את הקבוצה למקום בפלייאוף (ג׳ייסון קיד ובטח עוד כמה חב׳רה).

  כל עוד ישפר את יכולת המסירה שלו, ויצליח להתמודד עם שמירות הדוקות יותר כעת כשהפוקוס עליו גדל, הוא בהחלט יהיה אולסטאר לגיטימי.
  הקילר אינסטינקט שלו מזיר לי מאוד את זה של שחקנים כמו דמיאן לילארד ואפילו קובי בריאנט.

   1. אישיות חזקה מאוד. קשה לי בכלל להקביל אותו לשחקן מסויים. אם כבר הייתי מקביל אותו לטים דאנקן, למרות שמדובר בתפקידים שונים לחלוטין.

 2. תודה מנחם. קודם כל, אין לי ספק שיוטה עשו את הטרייד בשבילו, בכירים בארגון אפילו אמרו שהם קיוו שהוא יפול אליהם..הוא גם אמר שהאימון הכי טוב שלו היה ביוטה.

  כל עוד ישאר בריא, מיטשל בדרך להיות שחקן טופ חמש בליגה מעוד שנתיים-שלוש ואחד שהליגה תרצה שיהיה הפנים שלה, בעיקר בגלל האופי שלו. עד כה הוא מאוד מזכיר את וויד אבל הוא עדיין לא שם, למרות שיש מקומות שהוא כבר עכשיו יותר טוב ממנו כמו הקליעה מחוץ לקשת. בעיניי 2 הדברים שהוא יצטרך לשפר/להוסיף למשחק שלו זה מהלכים לארסנל ההתקפי ויכולת לייצר לאחרים, דבר שהוא לא הצטיין בו בעונה האחרונה. כל עוד ימשיך להשתפר ויעלה את האחוזים שלו, אין סיבה שלא יוביל את הקבוצה המוכשרת והיחסית צעירה של יוטה למקומות שהם לא ראו בשנים האחרונות.

   1. ברור שהם עשו את הטרייד עבור בחירה 13 אבל מאין לך שבגללו? בחירה מס' 13 בדראפט צריכה להביא בד"כ שחקן טוב מללילס, ומיצ'ל היה במקום הנכון בזמן הנכון.

    1. כי עסקאות כאלו של יום דראפט נעשות כשהשחקן בו הקבוצה מעוניינת עדיין על הלוח ואז היא נותנת תמורה לקבוצה שבוחרת בו עבורה. במילים אחרות – אם מיטשל לא היה פנוי העסקה לא הייתה מתבצעת.

     1. לא כטענת נגד למה שאמרת, אבל דנבר ירדו בבחירה כדי לבחור את ה-OG, אנונובי. בזמן הטרייד, הוא היה על הלוח. כשהגיעו הבחירה, פחות.

    2. אתה צודק מנחם אבל הם נתנו את הבחירה שלהם באותו סיבוב..אז ליילס ובחירה (נראה לי 24) עבד במקרה הזה לדנבר שחשבה שזה יותר ממה שהיא יכולה להשיג בבחירה ה-13. מיטשל היה יכול אדיר בדנבר וגם להקל עליה כלכלית כי ככל הנראה היה גורם להם להעביר את האריס אבל זה בגדר מה היה יכול להיות.

 3. אני חושב שמיטשל יכול להגיע לרמה של ראסל ווסטברוק, שניהם עם ערסיות מאוד בולטת ואני חושב שזה תכונה חיובית, רואה אותו הופך לכוכב מוביל בליגה עוד 4 שנים

 4. על פי עונת הרוקי הוא נראה כמו וייד החדש.ברור שצריך לחכות כמה שנים עד שמחליטים, גם לילארד התחיל חזק וניצח את יוסטון בסדרת פלייאוף ומאז קצת מדשדש(מבחינת הצלחה קבוצתית).על פניו יוטה בריאה יכולה לעשות רעש.

 5. שחקן מעולה שעשה בשכל להישאר במכללות ולכן עונת הרוקי שלו נראתה כמו שנראתה. הגיע הרבה יותר מוכן ובשל מנטלית לליגה.
  לא יודע עד כמה קפיצה יעשה אבל גם אם ימשיך בקו התקדמות קטן כבר הולך להיות שחקן גדול, ונמצא בסיטואציה מושלמת מבחינתו.
  הקטע שבזמן אמת הייתי בטוח שדנבר ניצחו בטרייד ההוא

 6. הוא הכי מזכיר לי את ראסל ווסטברוק היו משחקים בפלייאוף שהם ניראו כמו העתק הדבק אחד של השני.
  עם ניקולה מירוטיץ' במקום פייבורס ועם עוד סנטר מחליף נורמלי יוטה יוכלו להפוך עולמות במערב

 7. יש שחקנים שכדורסל המכללות לא מתאים להם מבחינת יכולות או שהקבוצה הספציפית שהם שיחקו בה לא ממצא את אותם יכולות של אותו שחקן . כמובן שניתן לראות שהוא גם בגרף התקדמות מ7.4 נקודות למשחק בעונה הראשונה במכללות ל15 נקודות למשחק בשנה השנייה זה לא התקדמות שכל אחד עובר. בעיקרון בגלל שהוא מאוד אתלט הגודל של המגרש בnba מתאים לו יותר. אגב מייקל ג'ורדן בדיוק היה ככה שחקן מכללות טוב שנבחר 3 בדראפט אבל אף אחד לא חשב שיהיה אחד הטובים בליגה. פתאום בnba האתלטיות שלו באה לידי ביטוי לסגנון המשחק היה לטובתו.

 8. אתלט מדהים ווירטואוז ברמה הגבוהה ביותר על המגרש.
  מבחינת פוטנציאל השמיים הם הגבול אצלו ואני מאמין שעוד יבוא יום שנזכיר אותו בין הגדולים בהיסטוריה.
  מבחינתי רוקי העונה הגיע לו, חבל שלא מייחסים חשיבות לפליאוף כשבוחרים.

 9. מת עליו. מסוג השחקנים שהאופי לוקח את הכישרון רמה נוספת. מאחר ואצל מיטשל כמויות הכישרון והאתלטיות כל כך גדולות, אני חושב כמו מידן שהוא פוטנציאל MVP.

 10. אני מאוד בעדו והתרשמתי ממנו אבל אני לא חושב שהוא יגיע לרמת mvp. אולי טופ 20 במקרה הטוב. הגנות יתמקדו בו יותר ויותר וכשרוביו יחזור הוא יהיה פחות עם הכדור. הלוואי ואני טועה כי נראה שהבן אדם חיובי ומוכשר בטירוף.

 11. אני גם חוזה לו קריירה דומה לדוויין וייד. טבעת אחת עם יוטה לפחות. HOF עתידי. שחקן טופ 5 בליגה עוד 6 שנים. MVP?

 12. תודה מנחם על השאלה.
  בימים אלו אני מנסה בעזרת עידו לבחון את הנתונים של המכללה ושל עונת הרוקי כאינדיקציה בכל מה שקשור לאחוזי קליעה להמשך הקריירה. בגדול אפשר לומר שממה שהניתוח מראה עד עכשיו, הוא שעונת הרוקי היא אינדיקציה יותר טובה מאשר המכללה לאחוזי קריירה ושבאופן כללי עונת רוקי היא אינדיקציה לא רעה על מנת לצפות אחוזי קריירה של שחקן. עד גבול מסוים האחוזים ממשיכים לטפס ונראה שעל פי הבדיקה הזו מיטשל צפוי אפילו להשתפר עוד קצת. גם אם מיטשל לא מתפתח מאוד ומעלה קצת את האחוזים שלו כמו שצפוי להתרחש זה מצוין. מיטשל סיים עם % אפקטיבי של 50.6 לוויד לדוגמה יש רק 4 עונות עם אחוז אפקטיבי גבוה יותר. אני לא יודע אם הוא מחומר של MVP אבל לדעתי הוא ירשום לכל הפחות 6 הופעות אולסטאר.
  אם כבר תארים אז אין לי ספק שרוקי השנה היה חייב ללכת אליו ולא לסימונס. אני לא חושב שמישהו ספר את יוטה לפני תחילת העונה. נכון שהתואר ניתן לעונה הרגילה אבל מה שמיטשל עשה לרעמים – אני לא חושב שמישהו האמין שיכול לקרות בפתיחת העונה.

 13. יש לו עוד הרבה מה להוכיח לפני שיקבל השוואות ל (קריירה של) דווין וייד ווסטברוק. היה אפקטיבי ובעיקר יציב מאז שעלה בחמישייה, נתן סדרה מדהימה נגד אוקלוהומה, הראה ניצוצות של שחקן גדול, אבל גם קרל אנטוני טאונס היה בדרך לשלוט בליגה אחרי העונת רוקי שלו.
  לא רואה אותו מתמודד שנה הבאה עם הציפיות לפלייאוף במערב, וההימור שלי זה שהתקרה שלו תהיה יותר כמו אודליפו (שזה לא רע) ופחות כמו הארדן / ווסטברוק (מובילים קונטנדרית).

  1. מסכים. גם לדעתי הוא יהיה ALL NBA אבל בחמישייה השלישית, מקסימום השנייה. שחקן נהדר אבל לא יצליח להגיע ממש לטופ.

 14. אישית מה שאהבתי אצלו שהוא הצליח להישאר מצד אחד די צנוע ומצד שני הוא מסתכל לכל אחד בלבן של העיניים.
  שישאר בריא ויש מצב לשחקן משפיע בליגה.
  מבחינתי התקרה שלו זה להביא אליפות לניקס !!!
  🙂

 15. דונובן שאהוב עלי, חזק יותר ממה שהוא נראה וגבוה יותר בדרך משחקו זו כמובן תחושה שלי ואינה מסתמכת על הגיון, מה שכן בטוח שישלו וואחד קוהוחונס[ביצים], ותמיד מעניין לשמוע עליו

 16. תאמת שלא ראיתי אותו כמעט העונה משחק(הכל בגלל צהל) אבלכמו שמנחם אמר כמה פעמים, יש שחקנים שנכנסים למיינד סט אחרי משחק אחד שבו הם קולעים שלושים נקודות ואז מבינים שזה משהו שהם יכולים לעשות כל ערב. נראה לי שמיטשל נכנס למינדסט הזה בצורה מעולה. וכל פעם שהוא מעלה את הרמה שלו הוא מבין שהוא יכול להתמיד בזה.
  אגב. אנקדוטה מעניינת תסתכלו עליו קצת בטוויטר. הוא בן אדם ממש טוב, עושה מלא מעשי צדקה עם אנשים ביוטה.

 17. הסתכלתי טיפה על סרטונים שלו. ונראה שיש לו את אותו קסם של לברון. לגרום למהלכים שלו להיראות קלים, בשונה מסטפן קרי או אירווינג. כל פעם שלברון עולה לצד וחצי זה נראה שהוא לא מתאמץ. ככה נראה גם המשחק של מיטצל. שפת גוף של חוסר מאמץ מוחלט. כמו שאמרתי לא ראיתי הרבה ממנו. אלא ממש כמה דקות בודדות של מהלכים. זה עקבי הסיפור הזה של החוסר מאמץ?

 18. אני לא חושב שאפשר להמעיט בערכו או לצפות ממנו לפחות. מה שהוא עשה בשנה שעברה אלה דברים שזכורים לי ממעט מאוד רוקיז ולא זכור לי מאף רוקי שנבחר 13 צפונה בדראפט. אתה כן יכול לצפות לדומיננטיות כזאת משחקן שבא על תקן כוכב בחירה 1-5 אבל לא משחקן שמגיע מהבחירות האלה (הכונה כמובן כבר בשנה הראשונה בליגה). מי שמגיע לו הקרדיט זה הצוות המקצועי ביוטה שבחר בו ויותר מזה – בשלב מאוד מוקדם החליט לבסס את המשחק של יוטה ממש
  עליו . מה שהכי מדהים בסיפור הזה זה איך השחקנים ביוטה שלכולם יש ותק נסיון ואגו כמובן קיבלו באופו מיידי את המנהיגות שלו על המגרש והתיישרו עם הקו של הקבוצה. זה בעייני מצביע יותר מהכל על הפוטנציאל שלו. הוא ככל הנראה זכה להערכה עצומה גם מהשחקנים שמשחקים איתו באופן יומיומי כי לא היה בשום רגע איזה שהוא ערעור מצידם על המובילות שלו – לפחות לא יצא שום דבר שלילי מהחדר הלבשה שם נגדו. שחקן שלא מגיע על תקן כוכב ראשי והופך לכזה זה אומר שהשחקנים איתו בקבוצה מאוד מעריכים את היכולות שלו. לא צריך יותר מזה כדי להבין שכנראה שבאמת יש בו משהו מיוחד והוא לדעתי ללא ספק יהיה אול סטאר וכנראה שגם יותר מזה. הוא נתן משחקים בפליאוף שהשאירו הרבה אנשים נדהמים (כולל אותי). אני חושב שהדבר היחיד שיכול לעצור אותו זו פציעה. כנראה שבאמת מדובר פה בכוכב על ולא שחקן מהסוג של טייריק למשל שאחרי עונת רוקי משובחת נעלם.

 19. שחקו טוב מאוד שנפל על סיטואציה אידיאלית מבחינתו.
  הגיע לקבוצה שרצתה אותו מאוד ושיחק לו המזל עפ הפציעה של הוד. ברגע שהחליף אותו בחמישייה הוא עלה על הגל ואי אפשר היה להתעלם ממנו.
  הוא גם הסיבה שהוד לא נמצא היום ביוטה. מיטשל פשוט השאיר לו אבק.
  בנוסף, הוא הראה שהוא יכול לשמור ולא מפחד מרגעים גדולים (וגם מביא קבלות). היתרון שלא היו ציפיות ממשיות מיוטה גם עזרה לו כי לא היה עליו ממש לחץ.

  דווקא העונה זאת תהיה שנת המבחן היותר רצינית שלו. כארש הקבוצות האחרות יודעות שצריך להתכונן ולעצור אותו ספציפית. ובנוסף, אחרי העונה שעברה יגיעו גם הציפיות שלו עם יוטה, והמערב עוד יותר עמוס השנה.

 20. אחלה שחקן ואחלה קבוצה שמאד מתאימה לו. הדיאלוגים ביניהם בפוסט גיים פרס קונפרנס הפלייאוף האחרון היו הרמוניה של ממש. פשוט קבוצה למופת. תענוג.

 21. שחקן מעולה. אני הייתי משתדל להוריד ממנו לחץ ביוטה ולתת לו להתפתח באופן טבעי. את רוב הדברים כבר יש לו לדעתי, קליעה, חדירה, שליטה בכדור ואחלה ראיית משחק וגם הגנה טובה. עכשיו צריך יציבות ועקביות כי הוא יתחיל לקבל טיפול אגרסיבי באופן קבוע

כתיבת תגובה

סגירת תפריט