פריוויו סאן אנטוניו ספרס 2018-2019 / מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

רוחות של שינוי בסאן אנטוניו – בלי מאנו, בלי טוני, בלי קוואי – איך יראה העידן החדש של הספרס? מי שמצביע – משפיע.

אולם

AT&T center – יכול להכיל 18,418 צופים במשחק כדורסל. ההיכל משמש גם לרודיאו בקר (בכל זאת טקסס), ולכן מדי פברואר הספרס יוצאים למסע משחקי חוץ ארוך. אפשר לראות כאן, בהילוך מהיר, איך תוך 45 שניות האולם פושט את תצורת הרודיאו וחוזר להיות אולם כדורסל.

השנה יצאו הספרס ל-8 משחקי חוץ בין ה-5 ל-26 בפברואר במהלכם יבקרו בחוף המערבי, ינועו מזרחה ליוטה וממפיס, יצפינו לטורונטו וידרימו לאורך החוף המזרחי. זה בדרך כלל סטרצ' לא קל, בתקופה שבה קבוצות נאבקות על הגעה לפלייאוף או על מיקום בו, אך ברוב השנים הספרס הצליחו להתמודד יפה.

מאמן ראשי

גרג פופוביץ', AKA פופ.

הצטרף למועדון לראשונה בשנת 1988 כעוזר מאמן, ומשמש כמאמן ראשי מאז 1996. כשפופ נכנס לתפקידו רק 36 מיליון איש ברחבי העולם היו מחוברים לאינטרנט (פחות מאחוז אחד מאוכלוסיית העולם), וכולם חשקו במודל החדש של נוקיה.

ב-1996 אלן אייברסון, ריי אלן וקובי בריאנט נבחרו בדראפט. וכצעד ראשון בקריירה שלהם – ג'יילן בראון, דווין בוקר, מיילס טרנר, דיאנג'לו ראסל ובן סימונס – נולדו, כשהאחרון אף זוכה בתואר Baby of the year, על פי סקר שנערך בקרב הוריו.

בקיצור, חתיכת היסטוריה.

הקדנציה הארוכה, הגיל, מותה של אשתו במהלך העונה החולפת והעובדה שמונה למאמן הנבחרת הלאומית העלו את האפשרות שפופ יחליט לסיים את תפקידו או לעבור לתפקיד אחר במערכת של המועדון, אך פופוביץ' נשאר על הקווים לפחות בעונה הקרובה .

סיכום העונה הקודמת

נתונים יבשים – מאזן 47-35 שהספיק למקום שביעי במערב ולהדחה בסיבוב הראשון של הפלייאוף מול הלוחמים בג'נטלמן סוויפ.

בהתחשב בעובדה שקוואי לא שיחק כמעט במהלך העונה, שלא הובא לו מחליף ושרבים אחרים נפצעו גם הם, בהחלט אפשר לראות בעצם ההגעה לפלייאוף ובשימור הרצף ההיסטורי הישג מרשים של פופ והמערכת של הספרס. גם ההדחה מול הלוחמים לא הפתיעה איש והייתה סבירה בהחלט בהתחשב בנסיבות ובפערי הכוחות בין הקבוצות.

ללא קוואי, זכו שחקנים אחרים ליותר דקות וליותר אחריות, והעונה הבליטה מספר היבטים:

הזדקנות הגווארדיה הוותיקה – מאנו אמנם המשיך לספק רגעי קסם, אך חלה דעיכה משמעותית ביכולתם של פארקר וגאסול שהפכו לשחקני ספסל, ולא מהטובים שבהם.

במחלקת הגארדים הייתה הגנה טובה, אבל יכולת התקפית מוגבלת מאד, בעיקר בכל הקשור לקליעה משלוש. הגארדים המובילים (מאנו, טוני) הזדקנו, אבל הגארדים המחליפים (גרין, מילס) לא היו מספיק טובים להוביל.

במחלקת הפורווארדים התמונה הייתה דומה – שחקנים מחליפים טובים יחסית, שכל אחד מהם ידע להוסיף משהו לקבוצה כשהוא על המגרש, אבל לא היו שחקנים מובילים בליגה, ולא יכלו להחליף את קוואי כפורווארד מוביל. סלו-מו התקשה בקליעה מבחוץ, ברטאנס התקשה בשמירה, ורודי גיי התקשה בשמירה על קו הבריאות.

נקודת האור המרכזית הייתה השיפור המשמעותי ביכולתו ובאשכיו של למרקוס, שלאחר שנתיים בינוניות הצליח להביא לפרקט את היכולת שגרמה לספרס להחתימו בקיץ 2015.

באופן בסיסי יותר, השנה החולפת הייתה הכל למעט שנה "שגרתית" עבור החבורה מהאלאמו. מועדון שהתגאה, ובצדק, ביציבותו ובשקט התעשייתי המאפיין אותו, מצא את עצמו במשבר לא ברור מול הכוכב הגדול שלו, והפך לסיפור הרכילות הגדול של הליגה.

לאחר שהובהר מעבר לכל ספק שקוואי לא ימשיך בספרס, הועמדו מקבלי ההחלטות במועדון בפני צומת דרכים אסטרטגית, ונדרשו להכריע בין הבאת נכסים שישמרו את המועדון בצמרת הליגה, לבין בניה מחדש על בסיס נכסים צופי-פני-עתיד כגון שחקנים צעירים ובחירות.

בסיכומו של דבר, נבחרה האופציה הראשונה – המשכה של המלחמה באמצעים אחרים. ללא קשר לאמצעים האחרים הספציפיים שהתקבלו, שיפורטו להלן, אפשר לתהות האם הייתה זו החלטה נכונה או אף רציונלית.

אפשרות אחת היא שמקבלי ההחלטות בספרס לא יכלו להביא את עצמם לסיים באופן סופי ומוחלט את התקופה שנפתחה עם גיוסו של טים דנקן, ועוד בצורה פתאומית כל כך, ולכן לא הסיקו את המסקנות המתבקשות מסגל נטול קוואי.

אפשרות שנייה היא שהם מאמינים שהנכסים שהתקבלו, לאחר שישולבו בארגון בהצלחה, יהוו תחליף ראוי לקוואי, ויאפשרו למועדון להגיע להישגים דומים לאלו שאליהם היה מגיע לו קוואי היה נשאר.

סגל

עובר

קוואי, דני גרין, סלו-מו, לוברן וברנדון פול. אהה… כן, גם מאנו שפרש, ופארקר שחתם בשרלוט. לראשונה במילניום הנוכחי יעלו הספרס על הפרקט ללא אף נציג של הביג-3.

שב

מרקו בלינלי שזכה עם הספרס באליפות ב-2014. הצלף האיטלקי בהחלט מוסיף ליכולת המוגבלת של הספרס מעבר לקשת.

נשארו במחסן

רודי גיי, ברטאנס ופורבס הוחתמו מחדש. למרקוס, מילס וגאסול בחוזים קיימים. מורי ו-ווייט בחוזי רוקי.

משומש, במצב טוב

דמאר דרוזן ויעקב פולטל הגיעו בטרייד מטורונטו. דרוזן הוא ספק נקודות מוכח, לפחות בליגה הסדירה, שמשפר את היכולת של הספרס ליצר נקודות מעמדות הגארד בעידן שאחרי טוני פארקר ודני גרין, גם אם הקליעה שלו משלוש אינה מרשימה.

עוד חתמו שני SF וותיקים – דנטה קנינגהאם וקווינסי פונדקסטר, שישמשו כמחליפים למחליפים של קוואי. enough said

חדש מהניילונים

לוני ווקר (הרביעי! לא פחות) נבחר בדראפט בבחירה ה-18.כמו שיהוידע כתב לנו ווקר הוא אתלט עם קליעה לא רעה והרבה פוטנציאל, השאלה היא האם פופ יחרוג ממנהגו הפעם, וייתן לילד לשחק דקות משמעותיות כבר בעונה הראשונה. צ'ימזי מטו, PF שנבחר בבחירה ה-49, הוחתם לשלוש שנים ושיחק בליגת הקיץ, אבל קרוב לוודאי שיבלה בעיקר, אם לא רק, בג'י-ליג.

איך זה יראה בעונה הקרובה?

כמו שרועי ניתח – השאלה מי בדיוק ישחק, כמה, ואיך ישחקו הספרס בשנה הקרובה היא מורכבת. כחצי מהסגל התחלף, ולמעט לוברן ופול כל העוזבים היו ותיקים במערכת והכירו טוב את שיטת המשחק. נצטרך לגבש את השחקנים ולבנות שיטות משחק חדשות.

בחלוקה לפי עמדות הרוסטר ורסטילי למדי: יש 3 ביגמנים (למרקוס, גאסול ויענקל'ה פ.), 5 ווינגים (גיי, ברטאנס, קנינגהאם, פוינדקסטר ומטו), ו-7 גארדים (מורי, וייט, מילס, דרוזן, פורבס, ווקר ובלינלי). זה אומר שאפשר לשחק הרבה דקות של סמול בול עם שלושה גארדים, ווינג וביגמן. בשונה מהעבר לכל הגארדים, למעט מורי, יכולת קליעה מבחוץ, אז אני מניח שנראה את הספרס זורקים מבחוץ ומה שחשוב יותר – גם קולעים מבחוץ…

בחלוקה לגילאים הרוסטר אינו דומה לספרס של השנים האחרונות: יש רק קשיש בודד (גאסול), 7 צעירים (ווקר, וייט, מורי, פורבס, יענקל'ה, מטו ונניח גם ברטאנס שהוא אמנם בן 26 אבל חדש יחסית בליגה) ו-7 בגילאי הביניים. מה שאומר שנוכל לראות הרכבים מהירים יותר משנים עברו, וחלוקת דקות שתאפשר לכל מי שנמצא על הפרקט לתת את המקסימום בכל רגע נתון.

בהגנה הספרס יצטרכו להסתמך הרבה על אנרגיות ואתלטיות. חסרונם של קוואי וגרין, מגינים חכמים שיכלו לשמור כמעט על כל שחקן, בהחלט יורגש. גם תרומתו של מאנו בחטיפות ממזריות תחסר. צריך לקוות שברטאנס ופורבס השתפרו בצד הזה של המשחק, ושהצעירים, ווקר ו-ווייט, ידעו להתאים את עצמם לרמה הנדרשת בנ.ב.א. אני מניח שיענקל'ה הצעיר יחונך היטב ויעבוד עם דאנקן בקיץ, ונקווה שפופ יצליח ללמד את דרוזן טריקים חדשים.

בהתקפה קיימים מגוון כלים – מורי, ווייט ומילס יכולים להוביל את הכדור ולהתחיל מהלכים, כשגם גאסול, בדקות שישחק, יכול בהחלט לנהל את המשחק מהפוסט. בלינלי, מילס, פורבס וברטאנס יספקו את הקאץ' אנד שוט והקליעה מרחוק. אם העסק נתקע דרוזן ו-ווקר, יכולים לייצר מצבים לעצמם בחדירה. למרקוס וגיי יכולים לייצר בעצמם מהמיד-ריינג'. יענקל'ה כנראה יתרום מעט באזור הטבעת. קנינגהאם ופוינדקסטר יעשו קצת מהכל. גם כאן, שיפור מסויים של דרוזן בכל הקשור לקליעה משלוש בהחלט יועיל ולו כדי לשמש איום מבחוץ. בקריירה הוא על 29%, בעונה האחרונה זרק יותר ועשה 31%, ואם יוכל לעלות לאזור ה-35% זה יהיה מצוין. כנ"ל בנוגע למורי.

ניסיון – רק שלוש שחקנים ברוסטר זכו באליפות (מילס, בלינלי וגאסול), ורק שניים מהם עשו זאת בסאן אנטוניו. אני מניח שברגעים המכריעים נראה לפחות אחד מהם על הפרקט, ואני מקווה שבמקרה של גאסול זה יהיה אחרי מנוחה ממושכת… בכל מקרה, גם כאן יורגש חסרונם של מאנו, פארקר, גרין וקוואי.

חכמת משחק – קראתי שדרק ווייט נחשב שחקן חכם, למרות גילו הצעיר, אבל גם בהיבט הזה הספרס נחלשו – מאנו פרש וגאסול הזדקן. פארקר, קוואי וגרין – שחקנים שלא מרבים לטעות – עזבו, וכמוהם גם קייל "הגאון" אנדרסון. אני חושב שפופ יצטרך להיות יותר דומיננטי בניהול הטקטי, וצריך לקוות שגם קבלת ההחלטות של מורי תשתפר.

לסיכום – רוסטר מגוון שיש בו קצת מכל דבר טוב, ולא יותר מדי משום דבר רע. בנוסף, הרוסטר השתנה משמעותית יחסית לשנים הקודמות, מה שיחייב התאמות וציוותים חדשים ומקוריים.

תחזית לעונה הבאה

התרחיש הפסימי

דרוזן מוכיח שהדימוי שיצא לו כשחקן ליגה טוב ושחקן פלייאוף חלש מוטעה מעיקרו, ושלמעשה הוא בהחלט מפשל גם בליגה. למרקוס מוכיח שהעונה החולפת הייתה שיא שלא יחזור על עצמו. למרות אינטרבנשן חריף בהשתתפות חברים ובני משפחה, ונכונות של הבנק המרכזי בספרד לפצותו במלוא סכום החוזה על מנת להפסיק את הפדיחה הלאומית, פאו גאסול מסרב לפרוש.

הקבוצה מאבדת סיכוי ריאלי להגיע לפלייאוף כבר בסוף ינואר, פופ מבין ששגה בקיץ, נותן יותר דקות משחק לצעירים, ואף מחפש הזדמנויות לטריידים על נכסים קיימים לפני הדד-ליין בשביעי בפברואר.

התרחיש הריאלי

דרוזן מתאקלם יפה בקבוצה ומסתדר עם למרקוס. הצעירים מראים שיפור יחסית לשנה שעברה. בהתקפה הקבוצה מאזנת בין המיד-ריינג' של דרוזן, למרקוס וגיי, לבין קליעות משלוש של בלינלי, מילס, ברטאנס ופורבס, וממוקמת בטופ-10 של האופנסיב רייטינג בליגה. הספרס מגיעים לפלייאוף, שומרים על הרצף ההיסטורי, ומודחים על ידי הלוחמים, זו הפעם השלישית ברציפות, והפעם בסיבוב הראשון.

התרחיש האופטימי

הספרס מדיחים את יריבתם בסיבוב הראשון (הלייקרס של לברון ?!?), ומודחים, זו הפעם השלישית ברציפות… על ידי הלוחמים, והפעם בחצי הגמר האזורי, בדרכם של האחרונים לאליפות נוספת.

התרחיש הפנטסטי

מאנו מבין שפרש מוקדם מדי וחוזר לסגל. הספרס מגיעים לירח וזוכים באליפות המפתיעה ביותר בכל הזמנים

מאנו דה מאן (לשעבר מיקי)

נדיר שמישהו יהפוך לדוגמא עבור הקולגות שלו. עוד יותר נדיר שמישהו יהפוך לדוגמא עבור אנשים בכלל, ובשבילי, זה מאנו. כשאני רואה את מאנו משחק כדורסל, אני רואה לא רק איך שחקנים צריכים לשחק כדורסל אלא גם איך אנשים צריכים להיות. תודה רבה מאנו על הדוגמא וההשראה.

לפוסט הזה יש 79 תגובות

 1. מצויין מיקי. אני חושב שהם יפתיעו – סגל של 47 ניצחונות (שהיה אובר אצ'יבר מטורף) קיבל שחקן מהטובים בליגה בעונה הסדירה. מצפה לקפיצת מדרגה ממארי ומאוד מעניין אותי לראות כמה הם יחגגו על המיד ריינג' העונה, נקווה לכמה שפחות.

 2. סקרן ומודאג באותה הנשימה מהעתיד לבוא
  המערב רתחני וזו קבוצה חדשה
  שם את מבטחי בפופ
  מקווה שיהיה בסדר
  ושניקח אליפות
  יאללה שיתחיל הרודיאו

 3. אני פסימי לגבי הקבוצה.
  לכאורה, הם אמורים להיות חזקים מאשר היו בשנה שעברה.
  אבל –
  יש לי ספקות בנוגע לרמות המוטיבציה של דרוזן.
  יש לי ספקות בנוגע ליכולתם של הספרס שוב להיות קבוצת ההגנה האדירה שהם היו לאורך שנים על בסיס קבוע.
  ויש לי ספקות בנוגע ליכולת הקבוצה למצוא מנהיג שיחליף את מה שמאנו נתן.

  אני זה שבדרך כלל מוריד מהערך שאנחנו האוהדים נוטים לתת לעמדת "המנהיג".
  אבל יש קבוצות ושחקנים, שזקוקים לאותו דבק על הספסל, השחקן שמחבר מחדש את אותם שחקנים שיש להם כישרון בשפע, אבל אישיות "פריכה/שבירה…"
  דרוזן ואלדרידג' באותו הרכב פותח?
  זה מתכון לאסון.
  א. בגלל שה-2 אוהבים לזרוק בדיוק מאותה בלטת מיד ריינג'.
  ב. בגלל שה-2 (אחד מסיבות לגיטימיות, השני בגלל שהוא אלדרידג') ידועים בהפכפכותם המנטלית.

  השורה התחתונה?
  אלו עדיין הספרס. זה עדיין פופ. ויש לקבוצה עדיין מספר שחקנים לא רעים בכלל.
  הניחוש שלי הוא שהם שוב יעפילו לפלייאוף,
  שוב יעופו אחרי הסיבוב הראשון.

  תודה, מאנו. פוסט נהדר.

  1. דווקא בנוגע למוטיבציה של דרוזדן אני פחות מודאג, לדעתי אחרי היחס מהרפטורס יבוא חם עם מוטיבציית לילארד ("כל העולם מזלזל בי/ נגדי)
   מאמין שפופ ידע לתעל אותו לכיוון הנכון. מה שכן הספרס כנראה כמו שהזכרת גיא הולכת להיות אלופת המיד ריינג' הבלתי מעורערת של הליגה.

 4. תודה מיקי. מבחן מעניין למערכת בראשות ביופורד ופופ, במובן מסוים הספרס צריכים לעשות שינוי סגנון תפיסתי בלי הוותיקים וקאווי.
  הרבה יקום וייפול בעיניי על כמות הדלק שדווקא נשארה לכך במיכל של פופ, מטבעי אופטימי ומאמין שכן, 50 נצחונות, מקום רביעי והדחה מכובדת בסיבוב השני.

 5. פריוויו מקיף ומצוין. תענוג.
  לא כמו העונה שצפויה לספרס.
  גם ליכולות של פופ יש גבול. צריך מאמן על המגרש, צריך ותק, וניסיון, ומישהו אמין שמכיר את השיטה ויכול להוציא אותה לפועל.
  כרגע אין שום דבר מזה, והמנהיגים הנוכחיים הם אולדירג' ודרוזן. לא נשמע מבטיח.

 6. חברים הספרס התחזקו העונה. בהתקפה יש להם יותר כלים מגוונים. בעוהב החולפת לראות אותם מתקיפים היתה חוויה קשה.
  בהגנה איבדנו רק את גרין. בכל זאת קוואי לא שיחק.
  אני אופטימי

 7. הקבוצה התחזקה בסה"כ כי הרי קוואי עונה שעברה לא שיחק והם עדיין עשו פליאוף. אני רואה את סן אנטוניו עושה די בקלות מקומות 4-6 אל ככל הנראה עפה בסיבוב הראשון(תלוי נגד מי תשחק אך לדרוזן יש מנהג מוזר להיעלם ברגע שמתחיל בפליאוף וגם הפעם זה יקרה).

 8. פרוויו משובח לקבוצה עם הרבה שאלות
  האם פופ יכול לחדש ולהתאים לסגל החדש ?
  האם הצעירים ישתלבו כראוי ?
  האם הותיקים יעשו מעשה מאנו או טוני ?
  התחזית לעתיד פה מאד גמישה 🙂

 9. לא הייתי סומך על דרוזן ולמרקוס שיקחו אותך רחוק. עם פופ על הקווים הם כנראה ישיגו 50 עוד פעם, אבל בפלייאוף יעופו מהר.בכל זאת מעדיף לא לפגוש אותם, עדיין הספרס. גג סיבוב שני.

 10. פריוויו נהדר
  כמעט הימרתי על סוף העידן ושהם לא יעשו פלייאוף אבל בכל זאת. יסיימו באיזה 6-7 ויעופו סיבוב ראשון לא בנויים הדרך שהליגה משחקת היום וזה יבוא לרעתם לדעתי

 11. עזוב… מאנו פרש… ססעעממקק!!!

  פופ יעשה פופ ויביא אותם לפלייאוף, חוץ מזה אין להם יותר למכור.
  בתקווה שהצעירים ימשיכו להשתפר. השמועות שלמארי היה קיץ אינטנסיבי של עבודה, וויט היה לא רע אצל הנבחרת (סגל סוג לא יודע…) ו-ווקר בעל פוטנציאל.

 12. תודה פריוויו גדול, במיוחד במחלקת התינוקות 🙂
  לדעתי קבוצה טופ 4 במערב הקשוח.
  מאוד מחזיק ממורי וחושב שהשנה יפרוץ מבחינת ניהול המשחק, יחד עם ההגנה הבאמת מצוינת שהפגין שנה שעברה.
  אם יש קבוצה שאוהבת ומטיפה לנצל את הפתח שההגנות המודרניות משאירות במידריינג' זו סן אנטוניו ויש להם וואחאד כלים לעשות את זה בדמות למרכוס ודהרוזן.
  לא דואג מבחינה הגנתית שם כרגיל זו השיטה ולא השחקנים עצמם, דווקא פואלטל יכול לראות הרבה דקות בסנטר ולהפוך לטיאגו ספליטר 2.0.
  בקיצור התחזקו, עם סיכוי גבוה לחצי גמר מערב

   1. יוטה לא יותר טובים מסן אנטוניו אצלי, ואפילו אוקלהומה מרגישים לי בעיתיים ולא מאוזנים עם משחק בלתי ניתן לריווח והסתמכות מוחלטת על ווסטברוק שבגיל 30 פשוט לא יכול להמשיך לשחק כמו שהוא משחק.

    1. לא יודע. סן אנטוניו עברה יותר שינויים מכל קבוצה אחרת העונה כשהם מאבדים 5 שחקנים בקו האחורי שאפילו בלי שקוואי שיחק שיחקו בערך שליש מהדקות האפשריות בקבוצה (גרין, אנדרסון מאנו ופארקר) כולל שחקנים שאין להם תחליף אמיתי (מאנו) ולא קיבלה מספיק בתמורה מטורונטו.
     אוקלהומה לדעתי יותר טובה ובטח יוטה והספרס רמה אחת מתחת יחד עם ניו אורלינס הלייקרס ודנבר בערך. המערב העונה אולי הכי חזק אי פעם בזמן שבמזרח שארלוט או דטרויט יעשו פלייאוף..

 13. תודה מיקי פריוויו מעולה ומקיף . אין ספק שהספרס התחזקו לעומת שנה שעברה אבל עדיין במערב החזק זה יביא אותם לפלייאוף ללא סיכוי להגיע לגמר האזורי . אני חושב שהספרס היו צריכים להתחיל בנייה מחדש עכשיו שהשלישיה הגדולה עזבה

 14. יופי של פריוויו.
  אני דווקא אופטימי לגבי הקבוצה הזו,מאמין שהם מסיימים רביעי אחרי ג"ס,יוסטון אוקלהומה ויעברו סיבוב (הלוואי מול לה-בום).
  עונה שעברה ללא קוואי הם נכנסו לפלייאוף אז איך יכול להיות שלא יהיה שיפור העונה הקרובה יחד עם דהרוזן ומורי שהתפתח בעוד שנה ושאר הכלים?

 15. חיכיתי. הגיע. התרצתי. מעולה.
  דרוזאן מגיע אחרי עונת שיא תחת השיטה ההתקפית של נרס. אם מחברים לזה את האבא של הליגה, פופוביץ', וקפיצה בניהול המשחק של דז'ונטה, ואולי נוכל לראות סוף סוף חזרה לכיוון ההתקפה האגלטריאנית שהביאה את דני גרין מרחק פסע מזכייה ב-FMVP ונעלמה לה מעט בשנים האחרונות יחד עם היעילות ההתקפית.
  כמובן שה-DeBackcourt יצטרך להסתגל לשחק ביחד, ומפתה יהיה לשלוח את פאטי מילס להציל את הקבוצה מאחוזי השלשות שלה.
  גם פלטל (מתי פעם אחרונה היה לספרס סנטר צעיר ומבטיח?) היה טוב מאוד מהספסל החברתי של טורונטו, ולשחק תחת (ולפעמים, ברגע של נוסטלגיה, עם) גאסול (שעם כמה שהתלוננו עליו שנה שעברה בצדק, עדיין היה אחד המוסרים היחידים בסגל) יהיה טוב עבורו.
  עדיין, הרבה השתנה במועדון שחי 20 שנה על המשכיות והתפתחות איטית, וצריך לתת לדברים זמן.

  דרך אגב, התמונה מטקס פרסי Baby of the Year של בן סימונס:
  https://vignette.wikia.nocookie.net/cloudywithachanceofmeatballs/images/f/fb/Cloudy020.jpg/revision/latest?cb=20120323095955
  (Circa 2009)

 16. כל עוד לא יהיו פציעות משמעותיות, הספרס יכולים לדעתי לסיים איפשהו במקומות 4-6.
  מצד שני, קשה לי לראות אותם מתקדמים הרבה בפלייאוף. אם אכן יגיעו למקום לא נמוך מ-6, יוכלו לעבור בכיף סיבוב. אם יסיימו 7-8 כמו בעונה האירונה, יודחו בסיבוב הראשון.

 17. כל פוסט שלך פוגע בול תודה רבה.
  הספרס נמצאו בצניחה חופשית בשנה האחרונה בהתקפה כשאחד הפקטורים לכך היו הצניחה באחוזים ל3 מעונת 16-17 לעונת 17-18. השאלה היא כיצד יכולות החדירה של דרוזן ינוצלו למשחק ההתקפה בכלל ולתרגומה לשלשות. סטף קרי כבר לא יצא ממנו אבל הוא יכול לדעתי להיות סביב 33% לשלוש וגם להוסיף לאחרים מבטים פנויים. דבר נוסף שצריך לראות אצל דרוזן זה היכולת שלו להגיע לקו העונשין ושם הוא בהחלט שחקן טוב שמוציא מהיריב הרבה מאוד זריקות. אני חושב שבטורנטו היכולת מסירה שלו לא תורגמה בצורה טובה יחסית למה שפופ יכול להוציא ממנו.
  בכל מה שקשור בפאן המנטלי אני משער שטוני פרקר הוא לא המגבש ופותר המתחים הטוב ביותר בנמצא. גם זה שהסאגה של קוואי מאחוריהם יכול לעשות להם רק טוב. אני מהמר על סיום בין 3-6 והדחה בסיבוב השני

 18. פריוויו מעולה, תודה!

  הסגל סך הכל לא רע, אולדריג' ודרוזן הם צוות מסקרן שיכול להתברר כהברקה.
  אבל עדיין, זה לא רוסטר טוב מספיק, השאיפה לדעתי צריכה להיות פיתוח לעתיד, פולטל פוטנציאל ענק, ווקר גם נחשב לפרוספקט איכותי, וגם מורי וווייט יכולים עוד להשתפר המון.
  התסריט האופטימי מבחינתי הוא שנת הרצה של הצעירים הנ"ל והגעה לפלייאוף מהמקום ה5-7.
  משם סיבוב אחד או שניים, זה כבר פחות קריטי, העיקר לתת לילדים קצת תחושת פלייאוף.

   1. לא מספיק כדי להיחשב בין הקונטנדריות, שזה המקום הטבעי של הספרס.
    עם כל הכבוד לפופ, ולא חסר, יש גבול למה שהוא מסוגל לעשות.
    גם הוא בן אדם (סוג של…), ועם כל השינויים שהספרס עברו ושהוא אישית עבר, זאת תהיה שנה מאוד קשה עבורו, מנטלית.

    הרוקטס הסלטיקס והווריורס (שציינת), לוקחות את הספרס בהליכה.
    הרפטורס הסיקסרס והת'אנדר גם עדיפות עליהם, ובטח שלא חלשות מהם.
    סיבוב שני זה לדעתי התקרה שלהם, וזה יהיה הישג.

    1. על הנייר ברור שאתה צודק. במציאות הם יכולים לעבור כל קבוצה למעט גולדן. ברור שזה לא בטוח שיעברו את יוסטון או בוסטון למשל אבל אם פופ משך את קרי דוראנט וקליי עם פסחים למשחקים צמודים אז עם דרוזן מול קבוצות הרבה פחות טובות הוא יכול לנצח. שום מיקום של הספרס לא יפתיע אותי כולל שום דבר שיעשו בפלייאוף

     1. להזכירך, קרי היה פצוע ולא שיחק בסדרה מול הספרס בפלייאוף האחרון.
      איתו כנראה היה מדובר על סוויפ קליל בהפרש ממוצע דו-ספרתי.

 19. פוסט מעולה מיקי.

  אין מצב שהספרס יהיו יותר גרועים ממה שהיו עונה שעברה. פופ לקח לפלייאוף חבורת פסחים שבקושי עוברים שלב בתים ביורוקאפ מחוזקים בלמרקוס. אפילו לקח משחק מהלוחמים העייפים בשביל הכבוד.

  העונה סוף סוף הזקנים עפו (הגיע הזמן לרגליים טריות כבר) והגיע שחקן טופ 20 בליגה שבודאות יחזק את הקבוצה כי הוא גם סקורר, גם יוצר באחד על אחד וגם קולע טוב מחצי מרחק מה שלא היה לספרס שכל ההתקפה שלהם הייתה תלויה בלמרקוס.

  אני צופה להם מקום 4 בעונה הסדירה (לא אופתע גם אם פופ יסיים מקום 2) והדחה בסיבוב הראשון אם הם נפגשים מול גולדן, OKC, יוסטון או דנבר-מה שלדעתי יקרה), אם הם נפגשים מול כל אחת אחרת הם גם עוברים סיבוב.

  אני מהמר על עונה של מעל 52 נצחונות.

   1. מסכים איתך בהכל חוץ מאשר התחזית לפלייאוף.
    יוסטון נחלשו, דנבר לא מבושלים, אוק' שווים לתחת (סליחה אך זו האמת ללא משקפי האוהד), מה יעצור אותם להגיע לגמר האיזורי?

    לייקרס כשרוניים אך יהיו בבלאגן נוראי וזו שנת ניסיונות עבורם.
    נותרו ניו-אורלינס ויוטה.
    שתי קבוצות טובות שדי שוות יכולת לספרס השנה לדעתי.
    אפשר לעבור ואפשר להפסיד.
    נראה איך תיראה תמונת הפלייאוף ואיך תראה כל קבוצה עד אז.

 20. סימן שאלה גדול לדעתי.
  הרבה שחקנים מהסגל הקיים מתחילים את השנה הראשונה שלהם עם פופ, ולמרות שחלקם היו במערכת סוג-של דומה כמו פלטל ודרוזן מטורונטו (ששיחקה הרבה יותר דומה לספרס משנים עברו עם פחות ISO) זה עדיין שינוי שלא נדבר על רוקיס ושחקני שנה שנייה ושלישית שיש להם עוד הרבה מה ללמוד.
  בשביל אוהדי הספרס אני מקווה שפופ לא יעשה לדרוזן מה שהוא עשה לאלדריג' (OVERCOACHING) כי אז באמת הספרס יתקשו להגיע לפלייאוף, פופ כן יכול לפתור את הבעיה המנטלית של דרוזן בפלייאוף עם צוות האימון אבל אם הוא ינסה לשנות את המשחק שלו לגמרי זה לא ייגמר טוב.
  סהכ הסגל מסביב לשתיים האלה הוא די בינוני, גיי נחמד אבל בשלהי הקריירה, מורי עדיין צריך לפתח קליעה, פלטל רלוונטי רק בצבע, גאסול הרבה מעבר לשיא והרבה שחקנים צעירים ולא מנוסים, מאנו לדעתי מסוגל היה להישאר לעוד עונה במיוחד כשמתסכלים על דירק שכבר היה צריך לתלות את הנעליים הקיץ הזה.

  תקרה – מאמין ש-6 במערב בתרחיש אופטימי
  רצפה – 10 ומטה, פופ פורש לאחר העונה

 21. סאן אנטוניו תשתפר. לדעתי הם יכולים לנצח כל קבוצה חוץ מגולדן סטייטס. לא ברור מה המגיבים פה עשו מיוטה לא היו הפתעות פלייאוף בעבר? אז הם עברו את אוקלהומה ואז הושפלו מול יוסטון. דרוזן שחקן הרבה יותר טוב ממה שמציגים אותו הכישלון של טורנטו הוא לא באשמתו רק הייתה לו עונה טובה דווקא. דרוזן ממש לא מקום 32 בדירוג שחקני הליגה כמו שהציגו אותו בespn הוא בטוח יותר טוב מיוקיץ החלש והאוברייטד ( שדורג 12 למרות שלא עשה כלום בקריירה) או קווין לאב שדורג 25 לא ברור למה עד עכשיו או לאורי שדורג לפני דרוזן למרות שלעולם היה ברור מי כוכב הקבוצה. מדובר על אחד מ20 הטובים בליגה שנכנס למערכת טובה שתמקסם את היכולות שלו.

  1. לא הייתי מגדיר את הסדרה מול יוסטון ״השפלה״ עבור יוטה.
   הם בהחלט הושפלו במשחקים 1 ו-3, אבל בשאר המשחקים (שכללו כאמור ניצחון ו-2 הפסדים יחסית צמודים) הם שיחקו יפה, וכל זאת בלי רוביו. לא בטוח שעם רוביו בריא התוצאה בהכרח הייתה שונה, אבל יוטה הראו הרבה פוטנציאל בפלייאוף האחרון.

   מי שאולי כן הושפלו ספציפית אלו גובר ופייבורס, שקאפלה דיי הקשה עליהם בהגנה, וקלע עליהם בכיף בהתקפה.
   אבל אולי עם רוביו בריא, לפחות בצד ההתקפי הם היו יכולים לבוא טוב יותר לכדי ביטוי בזכות המסירות שלו.

   1. וגם אקסום ששיחק היטב בהיעדר רוביו היה פצוע.
    נטל הובלת הכדור עבר למיצ'ל וזה חירבן להם את כל השיטה.
    בלי פצועים זו הייתה סידרה מאוזנת למדי.

    1. אם אני לא טועה אקסום נעדר רק מהמשחק החמישי.
     אבל כן, אין ספק שבלי הפציעות הסדרה הייתה כנראה צמודה ומותחת יותר. עדיין לא חושב שיוטה היו לוקחים, אבל אולי היו משיגים ניצחון נוסף.

 22. פוסט מצוין, תודה.
  קבוצה בינונית עם שחקנים נחמדים פלוס. שנת מעבר לכולם. פלייאוף ממקו נמוך ואז הדחה בסיבוב הראשון. למרות שדרוזן ולמרקוס אוהבים את המיד ריינג׳ לדעתי הם משלימים האחד את השני מצוין. ״התקפה אחת אני אקלע התקפה שניה אתה תקלע״.
  מאנו, למה מעל הכיתוב של למרקוס שמת תמונה של פרה דווקא?
  🙂
  נ.ב.
  אני לא יודע איך המועדון השנוא והעמלקי הזה הפך בשנים האחרונות להיות הדארלינג של האוהדים, אפיל אוהדי יוסטון כבר התחילו לב פי אותם

 23. קודם כל – בשבילי מדובר בעונה הכי עצובה במילניום (החיים אחרי מאנו)

  בנוגע לסגל –
  מצד אחד אותו סגל נטול פארקר וסלואו מו (וגם קצת שאריות שעזבו..) עם תוספת של דרוזן ובלינלי (נכון – גם פלטל ורוקיס שככה"נ לא יקבלו מספיק דקות)
  נראה כמו שדרוג בהיבטים מסויימים – קליעה מ-3 (מילס, בלינלי, ווייט, פורבס, גי ומקווה שגם ווקר) + רגליים צעירות בהגנה על גארדים (במידה וווקר וווייט יקבלו דקות)

  האם הסגל נראה מאוזן? – בהחלט

  האם זה נראה שדרוג לעומת העונה החולפת נטולת הfun guy מטורנטו? – כנראה שכן.

  האם זה מה שחשוב כרגע? – ממש לא.
  בשורה התחתונה הקבוצה התחזקה בנקודות טקטיות לחלוטין (שדרוג מ3 הוא אסטרטגי אבל זה שיפור נחמד שבעיקר נראה טוב לעומת עונת הבלהות האחרונה) – יותר איזון, יותר הגנה על גארדים וכדו'.
  מנגד הקבוצה נחלשה משמעותית בכל מה שקשור לחוכמת משחק, מנהיגות, ויכולת להפוך משחק במחי פעולה אחת (מאנו – מדברים אליך..)

  מה היה האידיאל לעונה הזו (כל עוד לא רוצים ללכת לבניה)? הבאה של רכז בכיר תמורת קוואי (רגע, יודע שלא היו יותר מידי אופציות, אבל מבינתי היה סבבה לגמרי להעדיף רכז ברמה גבוהה ולהשאיר את עמדה 3 לגי)

  בשורה התחתונה זה נראה כמו עונה מאוזנת ובינונית. כלומר תקרה ברורה שגם לא מביאה לאופציות מעניינות בסוף העונה.
  וחבל כי עונה בינונית היא המתכון לכך שפופ יחליט לסיים קריירת אימון. משם הדרך למרתפי הליגה לא עד כדי כך ארוכה.

 24. עגל קשה לא להעריך מועדון שפאקינג 20 שנים ברציפות עושה פלייאוף!!! אני חושב שהשנה ההערכה עלתה שבעתיים השנה כאשר בלי הכוכב שלהם שוב עשו פלייאוף וכמעט 50 נצחונות.
  תוציא מכל מועדון (אולי להוציא גולדן סטייט) את הכוכב שלו והם לא מתקרבים להישג של הספרס מאשתקד. בקיצור תפריד בין אהדה והערכה.

  1. מי דיבר על הערכה? דיברתי על חיבה. איך המועדון השנוא עם הדנא של הגנה ללא פשרות, מכות ודם על המגרש (בואן, הורי . . .) ובהתקפה שיעמום של פאנדמנטל, קרש-סל, ועיני עגל, שינה את עצמו והפך לס"א האהובה של מודל 2014, זה נבצר מבינתי.
   (כלומר – פופוביץ)

   1. זו שאלה מצוינת… כמו שכתבת פופ… אגב לדעתי החיבה המאוחרת לה זכו מעבר לשינוי סגנון שהזכרת נובעת מכך שנוצרו סביבם סופר טימס כמו מיאמי, העגלקטיקוס של הלייקרס , בוסטון ובשנתיים האחרונות הלוחמים ואילו אצל הספרס נשארת עם כוכבים שנתפסו נטולי אגו כמו טימי ומאנו או קאווי (עד הפיצוץ) שגרמו להרבה אנשים שלא ממש אהבו אותם בעבר להתחבר אליהם… (לפחות לי)

    1. נכון. בעצם מה שאמרתי היה מחמאה שבאה מאוהד יוסטון. היריב ההיסטורי שלהם.
     בין יוסטון, ס״א ודאלאס ישנם יחסי אהבה-שנאה.

 25. בתור הפרנצ'ייז המוביל של שנות ה-2000, פופ והספרז צריכים לעמוד ברף שהעמידו לללברון ג'יימס, לא פחות.
  זה אומר, להגיע לגמר המערב. כל דבר מתחת לזה הוא כישלון.

 26. תודה רבה מיקי ! פריוויו מהנה מאוד
  אני קורא אותו בראש הנקרה עם נוף כל כך יפה הפרוויו יושב בול
  לדעתי התוספת של דרוזן תהיה מצויינת
  אני חושב שבעונה שעברה ללא קוואי עם עשו פלייאוף יחד עם דרוזן 3-5 במערב

 27. פריוויו מצויין. תודה רב.
  לאיפה יגיעו הספארס זו חידה. לפי הכישרון הם ילחמו כדי להיכנס לפלייאוף, לפי הסגל שהשתפר משנה שעברה הם ילחמו על בייתיות 3-6.

  מאחר ו-2 הקבוצות של אל איי התחזקו + דאלאס + ממפיס, אני אהמר שהם יהיו יותר טובים אבל זה יספיק להם רק כדי לסיים באותו מקום עם הפסד מכובד ב-6 משחקים בסיבוב הראשון

 28. פוסט מצוין . המערב השנה חזק אבל וקשה להמר נגד הפופ. הם יכולים לעשות פליאוף השנה אבל לדעתי יהיה להם קשה בלי מאנו דה מן כי האיש ידע תמיד לעשות את הדבר הנכון ברגע הנכון (זו התכונה הכי חשובה שלו לדעתי) וזה עלול להיות חסר. . לא מופתע אם ישארו בחוץ השנה ואם כן אז מלמטה.

 29. תודה רבה.
  הקבוצה התחדשה, ויש סגל צעיר, מרענן ומסקרן.
  חבל מי מאוד שאיבדנו את האחד והיחיד וגם את סלו-מו, אבל זה התקזז עם האובדן של פארקר וגרין שהיו משקל מת.
  לוני מסקרן מאוד, יכול להיות כוכב אבל גם באסט לדעתי.
  התווספה המון קליעה מבחוץ (איזה כיף שבלינלי חזר !!).
  במקום קוואי שלא שיחק בעצם עונה שעברה יש סקורר מוכח.
  והרבה שחקנים שאני אוהב ומעריך ממשיכים – גיי, בארטנס, פורבס.
  אני מאוד מאמין בבארטנס ופורבס, וגם בווייט. לדעתי זה רק תלוי אמון של פופ.

  יהיה מעניין במיוחד לעקוב אחריהם השנה.
  להערכתי ההערכה האופטימית זה מקום 2 במערב והפסימית 6.
  אז כנראה שהריאלית היא איפשהו באמצע.

  האירגון של הספרס חרת על דגלו את ערכי הדרך וההתחרות, ולפיכך "בנייה מחדש" (= חוסר ספורטיביות) מעולם לא הייתה אופציה, וטוב שכך.
  יש קבוצה טובה ונראה לאן תצליח להגיע.

 30. יופי של סיקור. אני תמיד נהנה לראות מאנשים שבאים מאהבה.
  העונה הנוכחית היא המעניינת ביותר של הספרס ב20 השנים האחרונות. חלום רטוב של כל GM חובב.
  איך בונים קבוצה מחדש תוך המשך מאבק. על הפליאוף?
  מבחינה אישית, המפתחות לעונה הקרובה הן:
  א. הפיכתו של לוני לשחקן חמישייה תוך בנייתו העתידית לכוכב הקבוצה
  ב. הפיכתו של מוריי לרכז מוביל בליגה. נכון שהוא לעולם לא יהיה ראסל או סטף, אבל שחקן של 12 נקודות לערב + מנהיגות והכנה, יכולים להפוך אותו לג'ורג' היל משופר
  ג. לייצור את התנאים להפיכתה של בקי האמון למאמנת הראשית לעונת 19 -20
  ד. לבנות אופציה להשגת בחירת דראפט טופ 5 לקראת השנה הבאה.
  זה לא חייב להיעשות כטנקינג, טרייד על אחד הכוכבים או תמורת 3-4 שחקני רוטציה מעולים (ולספרס אין בעיה לייצר חדשים).

  פליאוף?
  פופ ו-RC יכולים לעשות סיבוב שני, אבל זאת מטרה משנית מבחינתי. אני מקווה עבור הספרס שגם עבורם.

  מצד שני, תסריט של אחד הכוכבים נפצע בפציעת משביתת עונה והעונה הופכת לעונת טנקינג עם מכירת חיסול ופרישה של פופ והעברת הלפיד אפשרית גם כן.

 31. מעולה מיקי. חשוב שלוני ומוריי יראו שיפור / יכולת משחק. בתקווה שגם בטראנס פורבס ווויט יראו שהם שווים משן.
  כמה סדרות פלייאוף בהו הנל אשכרה תורמים תהיה הצלחה
  דהיינו סיבוב שני אן שלישי עם תרומה דל הינוקא

 32. אחלה פריוויו מיקי, תודה רבה!
  אני סופר אופטימי לגבי הספרס!
  ממש לא שותף לספק של גיא לגבי המוטיבציה של דרוזן, נהפוך הוא – אני מאמין שבספרס הוא יביא את היכולות שלו גם בפלייאוף.

  חוץ מזה, in pop I trust! נראה לי שהוא הרוויח את הקרדיט הזה 🙂

 33. פריוויו מצויין. הלוואי ודרק וויט יקבל הרבה דקות העונה. גם הרוקי מטו שנבחר בסיבוב השני הרשים מאד את צוות האימון בליגת הקיץ ויש סיכוי שישתלב בהדרגה ברוטציה ומי יודע אולי יהיה הפתעה נעימה. פאוטל בהחלט מרגיש כהתאמה מצויינת לספרס לצד אלדרידג. מאמין שאחד מבין דרק וויט, ווקר ומורי יתגלה כפוטנציאל אולסטאר עתידי. לטעמי שווים לפחות סיבוב ראשון…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט