דנבר נאגטס- פריוויו לעונת 2018-19/ שמעון טבדי

 

 

 

 

עונה אחרונה: 46- 36 מקום 9 במערב.

אולם ביתי: פפסי סנטר, תכולה 19,520 מקומות.

מאמן: מייק מלון ,עונה 4 בקבוצה.

מנהל מקצועי: ארתוראס קרנישובאס.

תקציר הפרקים הקודמים:

אחרי היותה נמושה רבת שנים, הלבנה הראשונה של הקבוצה הנוכחית הונחה ב-2014 עם הגעתו של גארי האריס בבחירה ה-19 בדראפט 2014 (נבחר ע"י הבולס והועבר לנאגטס באותו הערב) ובחירתו של ניקולה יוקיץ בבחירה ה-41 שלאחריה נשלח לשחק עוד שנה בסרביה בקבוצתו הישנה עד שהצטרף ב-2015 לסגל הקבוצה. לבנה שלישית הונחה בפברואר 2015 כאשר וויל בארטון הגיע בטרייד מפורטלנד באמצע העונה. אחריהם ביוני 2015 הגיע המאמן מייק מלון וביוני 2016 היא הביאה את הרכז הנפלא ומי שאמור להפוך לכוכב הגדול שלה, ג'אמל מורי הקנדי בבחירה ה-7.

הנאגטס הראו עם החברים האלו התקדמות מ-30 נצחונות בשנת 2015 ל-33 נצחונות בשנת 2016, ל-40 נצחונות בשנת 2017 ול-46 נצחונות בשנת 2018  כאשר כחלק ממגמת ההתקדמות של התהליך בשנתיים האחרונות הקבוצה מגיעה למשחק האחרון של העונה הסדירה בו היא תלויה בעצמה על מנת להיכנס ל-8 הגדולות אולם מפסידה בשני המשחקים בדקות האחרונות ומסיימת במקום ה-9 במערב.

קיץ 2018

שחקנים שעזבו:

דארל ארתור– עזב לפיניקס.

ווילסון צ'נדלר– עזב לפילדלפיה.

קנת' פאריד– עזב לברוקלין.

דווין האריס– עזב לדאלאס.

ריצ'רד ג'פרסון- פרש.

שחקנים שהגיעו:

איזייה תומאס – שחקן חופשי.

מייקל פורטר ג'וניור – בחירה 14 בדראפט 2018.

ג'ארד ונדרבילט- בחירה 41 בדראפט 2018.

עמנואל טרי – לא נבחר בדראפט 2018 אבל הרשים בליגת הקיץ וקיבל חוזה.

תומאס וולש- בחירה 58 בדראפט 2018 (בחוזה דו צדדי).

 

חמישייה משוערת:

1.ג'אמל מורי

2.גארי האריס

3.וויל בארטון

4.פול מילסאפ

5.ניקולה יוקיץ'

ספסל: איזייה תומאס, טריי ליילס, מאליק ביזלי, חואן הרננגומז, טיילר ליידון, מייסון פלאמלי, טוריי קרייג, מייקל פורטר, ג'ארד ונדרבילט, מונטה מוריס, עמנואל טרי, תומאס וולש.

 

קארנישובס ומלון בנו קבוצה צעירה, כשרונית, התקפית, אתלטית ורעבה מאד. אלמנטים האלו יגרמו לנאגטס לרוץ, לתקוף, ללחוץ בהגנה ובהתקפה עם שחקני כנף אתלטים וטובים ולעייף את היריבות.

כשרון התקפי מצוי בשפע בקבוצה כאשר כל שחקן בחמישייה יכול לתת 20-30 נק בערב נתון, הם קולעים שלשות נהדר, מה שמאפשר להם לרווח את המשחק ויהיו סיוט עבור הרבה יריבות. צפו לסקורינג גבוה ומלהיב בפפסי סנטר העונה. למעשה קבלו את גולדן סטייט לעניים לפני הגעת דוראנט.

אני מצפה מג'אמל מורי להשתלט על הקבוצה ושזו תהפוך לקבוצה שלו. מה שמאד הפריע לי בעונה שעברה שלא הלכו עליו מספיק במאני טיים ושחקנים אחרים לקחו את הזריקות. ממה שראיתי יש לו את ה"דבר" הזה שיש לכוכבים, הוא מכדרר נהדר, קולע נהדר מכל הטווחים, הראה שלא מפחד או מתבייש מול אף אחד בקלאץ' ותפר קבוצות אחת אחרי השנייה. הוא האיש שאמור להפוך לסופרסטאר והגיע הזמן שבגיל 21 ובעונתו השלישית בליגה יתחיל לקחת את המושכות וגם להנהיג. אני יודע שהליגה מלאה בגארדים "מטורפים" כאשר קרי, ראס, קיירי והארדן ככל הנראה יהיו בשני חמישיות העונה הראשונות. על החמישייה השלישית יאבקו ככל הנראה ליליארד, פול, דרוזן, אולדיפו, סימונס, מיצ'ל, באטלר ומורי. אני תולה בו תקוות גדולות ובשביל עונה אדירה שלו ושל קבוצתו הוא יכול וצריך לתפוס מקום בחמישייה השלישית ובמקרה הגרוע ברביעית התיאורטית.

תוצאת תמונה עבור ‪jamal murray‬‏
הוא מסמן בחירה לחמישיית העונה השלישית, מה שיביא רחוק את נגיסי העוף של מומי. ג'אמל מורי

ניקולה יוקיץ' בגיל 23 הוא שחקן התקפה פנומנלי, מוסר על, קולע נהדר מכל הטווחים ויודע לנהל את המשחק שצריך, הוא הראה שיפור במדדים הסטטיסטים כל עונה מאז שהוא בליגה, אפשר לומר שמבחינה התקפית יש לו כמעט את כל החבילה ויכול להשתפר עוד. עם זאת, אני לא חושב שהוא שחקן סופרסטאר שיכול לקחת קבוצה לאליפות או קרוב לזה ומתאים יותר להיות מספר 2-3 בקונטנדרית. עונה שעברה ראינו במשחקים המכריעים שכושרו הגופני קצת לוקה במשחק אינטנסיבי וארוך וכאשר הגענו למאני טיים הוא התקשה מאד מול מיניסוטה לייצר מצבים.

גארי האריס בגיל 23 המתחיל את עונתו החמישית בליגה הראה שיפור בכל מדד סטטיסטי מעונה לעונה ועליו להמשיך זאת גם השנה. אם יעמיד ממוצע של 18-20 נק לערב ויבחר לאחת משני חמישיות ההגנה של העונה זה יתן בוסט אדיר לקבוצה ולו. הוא אמור להיות שחקן מפתח חשוב ביותר להצלחה בפלייאוף ולטעמי הוא יספק את הסחורה.

תוצאת תמונה עבור ‪gary harris defense‬‏
פוזל לחמישיית ההגנה של העונה. גארי האריס

וויל בארטון בגיל 27 נחשב כבר לשחקן מהותיקים וגם הוא מאז שהגיע בדנבר הציג שיפור סטטיסטי כמעט בכל עונה בעיקר בתחום האסיסטים. בשנתיים האחרונות הוא עומד על 37% מחוץ לקשת, אם יגיע לסביבות ה-40% וישאר על לפחות ממוצע הנקודות שלו בעונה שעברה (15.7) אז נראה קבוצה אימתנית בקולרדו.

פול מיילסאפ בגיל 33 נראה כחוליה החלשה וככל הנראה לא מתאים לשיטה של הנאגטס למרות שהוא קולע טוב מחצי מרחק ויודע לשחק היטב בפוסט, עם חזרתו בעונה שעברה מפציעה גדולה היה ניכר שהוא יותר מפריע למשחק לזרום מאשר מועיל. ייתכן והנאגטס בונים עליו כאשר המשחק שלהם יתקע ויצטרכו סל בצבע אולם אני מסופק אם בגילו הוא יכול לתת את הטון. מייק מלון יצטרך לחשוב על פתרון כיצד לשלבו והאם הוא אכן בונה עליו בשלבי העונה המכריעים. אם תשאלו אותי, הוא מיותר שם ועל חוזה מאד כבד הנושק ל-30 מיליון דולר אולם מדובר בחוזה נגמר שעלול להיות אטרקטיבי בפברואר להרבה קבוצות שרוצות לפנות מקום.

תוצאת תמונה עבור ‪paul millsap‬‏
מסתמן כחולייה החלשה. פול מיילסאפ

מובן שלא הכל ורוד ועיקר הבעיה שם זה ההגנה. האם מלון מסוגל לייצר קבוצת הגנה נהדרת שתבלום יריבות גם במאני טיים ולהקשות על יריבות חזקות את סגנון המשחק הרגיל שלהן ? זה מה שיעשה את ההבדל עבורם בין קבוצת צמרת גבוהה לקבוצה חביבת הקהל. שחקנים לוחמים בהגנה לא אמורים להיות חסרים להם בעיקר בעמדות 1-3 כאשר מורי הוא שומר אחד על אחד טוב נכון להיום (למרות שלפעמים מפעיל לחץ מיותר שעולה לו בסלים או עבירות ועדיין רוכש ניסיון בתחום) עוד צריך להתפתח ולשפר את ההגנה הקבוצתית שלו, האריס ובארטון אין סיבה שלא ישמרו נהדר ויביאו האסל ואפסייד הגנתי.

קשיים רציניים מתחילים בתוך הצבע, פול מיילסאפ שומר חלש מינוס ביום טוב שלו ובגיל 33 ספק רב אם זה ישתפר אלא כנראה אף ידרדר. ניקולה יוקיץ' הוא ההגדרה של חמאה בהגנה ולמילה "Soft" במילון כאשר כל שחקן סביר יכול לשאול אותו מאיזה צד הוא רוצה את הסל. חסרון של אגרסיביות ורים פרוטקטור זועק לשמיים.

האם מלון הוא האיש שיכול לפתור את זה? אני מסופק. לא בטוח שיש לו פתרון בתוך הקבוצה. החלק ההגנתי יהיה ככל הנראה חלק הארי של המחליפים פלאמלי, ליילס ומייקל פורטר שיצטרכו לתת הרבה הקרבה, דם יזע ודמעות שם וצפויים ללא מעט דקות משחק. הם צריכים לוחמים שיקחו ריב', יכניסו מרפקים וישימו גוף, כלומר לאבד מהתדמית הרכה.

תוצאת תמונה עבור ‪jokic‬‏
מכונת התקפה אבל "Soft baby soft". החמאה על נגיסי העוף. ניקולה יוקיץ'

איזייה תומאס הוא האקס פקטור העיקרי. האיש הקטן שכבר הוכיח הכל לכולם גילה שלפעמים צריך גם מזל בחיים ולא הכל תלוי בך. מאז הקריירה שלו נמצאית במגמת התרסקות והוא בא לעצור לפני שיתנגש בקיר בטון. מה שטוב שהוא בשנת חוזה עם הרבה מה להוכיח ורעב למשאיות הברינקס, נסיון העבר מלמד ששנים כאלו אצל שחקנים מנפקים תפוקות מעל הנורמה שלהם. איזייה הוא ווינר, סקורר, חודר ובקיצור עוד ספק נקודות שצריך. הגנה אצלו זה ברמה של מיילסאפ ויוקיץ' ויצטרכו לחשוב טוב איך להחביאו. בניגוד לדעת רבים אני רואה אותו מקבל מעל 25 דקות לערב ובמאני טיים ובעיקר בפלייאוף משחק בחמישייה (במקום מילסאפ) יחד עם מורי, האריס, בארטון ויוקיץ בסוג של סמול בול.

תוצאת תמונה עבור ‪isaiah thomas brinks truck‬‏
אני בחור מינימלי הדוגל בשכר מקסימלי. איזייה תומאס

 

אקס פקטור נוסף הוא מייקל פורטר, האם הוא הבריא מבעיות הגב? האם הוא כשיר? האם הוא יהיה הכישרון שרבים חושבים? הרבה סימני שאלה יש סביבו. אם החלק האופטימי יתממש הוא יהפוך ישר לשחקן חמישייה ולא מן הנמנע שעוד כמה שנים יהיה הסופרסטאר של הקבוצה. הוא סופרסטאר קווליטי, שלא יהיה לכם ספק. כמו כן, אם הוא ישמור כמו הנתונים הפיזיים שלו ויראה נכונות אז דנבר עלולה להציג חמישייה עם 3 שחקני כנף ששומרים על הכל שיתן לה להגיע רחוק.

טרי ליילס היה חלק חשוב בעונה שעברה עם כ-20 דק וכ-10 נק למשחק וגם העונה יקבל חלק נכבד ואולי ישודרג אף יותר בדקות המשחק אם הרוקים פורטר ו-ונדרבילט יתקשו להסתגל ולהיכנס לקצב.

שאלה נוספת היא עמדת המאמן, אני חושב שמייק מלון לא יצליח להוציא מהקבוצה הזאת את המקסימום או יצליח לבנות ולהביא את החלקים שחסרים בשביל לאיים על האליפות (זאת בסוף המטרה של הקבוצה הזאת) ולא חושב שיש לו את זה ברמות הגבוהות.

תחזית לעונה הקרובה:

אופטימית – הקבוצה מתחברת באופן מושלם, מורי מפציץ ומפגיז מכל הטווחים, מריץ את הקבוצה, רוקד עם האוהדים סטייל קרי ונבחר לחמישיית העונה השלישית. האריס נבחר לחמישיית ההגנה הראשונה, נותן 20 נק למשחק עם 40% מחוץ לקשת, בארטון נותן גם 40% מחוץ לקשת והופך לשחקן הגנה בכיר בקבוצה, יוקיץ' ממשיך לתת מסירות מהפנטות, צולף מכל מקום, מפתח כושר גופני, משתפר בהגנה, איזייה תומאס מתפוצץ עם 18 נק ב-25 דק לערב ומתפרע בסלי קלאץ' תוך שהוא שומע שקבוצות מוכנות להציע לו 160 מיליון ל4 שנים, מייקל פורטר הופך למפלצת התקפית עם ג'אמפים ונותן הגנה. מייק מלון נבחר למאמן העונה. דנבר מארגנת טרייד בפברואר של ג'ימי באטלר וטאז' גיבסון תמורת פול מיילסאפ+2 בחירות דראפט סיבוב ראשון לאחר שמיניסוטה שוקעת http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=y7zd7jcv, מסיימת שנייה בעונה הסדירה, מגיעה לגמר המערב, מדהימה את הלוחמים ב-7 משחקים עם שלשת באזר של מורי על קרי בשנייה האחרונה בפיגור 2 באורקל ארינה שבעקבותיו יוקיץ' נותן חתיכת "באמפ" לדריימונד גרין שעף לקהל בשורה הראשונה. בגמר כולם הולכים על הסלטיקס אבל הנאגטס שוב מנצחים ב-7 משחקים ולוקחים התואר.

פסימית – מייקל פורטר מתבשר כי לא ישחק העונה, איזייה תומאס נפצע בישבן מברכייה של דריימונד גרין, מורי נשאר עם יכולת כמו בעונה האחרונה ולא מקבל כדורים במאני טיים, יוקיץ' מקבל פוסטרים כל שבוע משחקנים. עם כל זה מגיעים ל-2 משחקים אחרונים מול יוטה ומיניסוטה כאשר הם במקום ה-8, יוטה תשיעית ומיניסוטה עשירית ולכל אחת סיכוי להשתחל לפלייאוף, היא מפסידה את שני המשחקים ומסיימת במקום ה-9.

ריאלית – זו למעשה התחזית שלי, מורי יתן פריצה וישתבח ביכולת, גם האריס, איזייה יפרח, מיילסאפ יוטרד בפברואר 2019. דנבר תסיים את העונה הסדירה במקום ה- 5 במערב. תגיע לסיבוב ראשון מול הספרס ותדיח את פופוביץ' והחברים ב-7 משחקים קשים. בחצי גמר המערב תחכה לה גולדן סטייט ושם זה יגמר בסוויפ ג'נטלמני ללוחמים.

 

 

 

לפוסט הזה יש 71 תגובות

 1. היתרון שלהם שהם נשארים עם אותו הגרעין לעוד עונה (כאשר מילסאפ מתחיל בריא את העונה אחרי שלא חזר טוב). והחברה האלה אמורים לתת עוד קפיצת מדרגה.
  יש להם צמד גארדים טוב מאוד עם מארי-האריס, השאלה אם זה יסתדר עם אייזייה ומה תהיה ההירכיה. אני בכל מקרה הולך איתם כי הם העתיד.
  יוקיץ' ימשיך להשתפר ונקווה שגם ההגנה שלו.
  סימן השאלה הגדול של פורטר ומה יצא ממנו. הוא יכול להיות שחקן העתיד שלהם ובעמדת ה-SF.

  אי העפלה לפלייאוף לדעתי יחשב לכישלון (גם במערב העמוס). הגיע הזמן שיממשו את הפוטנציאל שלהם. הכי אופטימי שלי אליהם זה ניצחון בסיבוב הראשון.

 2. מצוין. נחלשו לדעתי, אייזיאה לא קשור בכלל לצרכי הקבוצה, בדיוק להיפך.
  כשרוניים ביותר, אבל גם נאיביים ביותר וחלשים להחריד בהגנה.
  בלי הגנה אי אפשר להגיע לכלום.
  מאריי כישרון אדיר, שחקן התקפה מחונן.
  האריס סולידי ביותר.
  הג'וקר מצוין.
  אבל מה לעשות אין הגנה בשיט והנאיביות חוגגת בדנבר.

  1. לצערי אני דיי מסכים אתך לגבי איזאייה מורי, ייתכן שיהיה שם קלאש ביניהם וזה קצת מדאיג מבחינת דנוור. על הגנה אין בכלל מה לדבר…

  2. לגמרי נאיבים. צריכים איזה גארנט או רון ארטסט שינער את הרכות. אני בונה על גימי באטלר לחצי העונה השנייה בטרייד אול אין לחצי שנה 🙂

 3. תודה שמעון אחלה פוסט.
  לדעתי עם הגנה כמו שלהם שלא צפויה להשתפר על פניו, הגג שלהם הוא מקום 7/8. כל קבוצות המערב שהיו בתחרות איתם שנה שעברה (בעצם עד למקום ה3 – פורטלנד) לא הלכו אחורה אלא או עמדו במקום (למשל פורטלנד) כאשר הם שמרו על הסגל או השתפרו (למשל הספרס שהביאו אולסטאר במקום לאונרד שלא שיחק) הצטרפו גם הלייקרס שהביאו את המלך הרשע הקליפרס ששיפרו את הסגל בחצי השני של העונה. היחידה שיש סימן שאלה לגביה היא נ"א שלא ברור לי מהי המשמעות של חסרונו של רונדו. לדעתי דנבר הולכת להיות עוד הפעם קבוצה כייפית ומחוררת עם ספק השתחלות לפלייאוף וככל הנראה לא תעבור סיבוב.

 4. מה שהכי חסר לנאגטס, בעונה שעברה, זו יציבות.
  לדוגמה –
  בעונה שעברה, לקראת סיום העונה, כאשר הם מתמודדים על מקום בפלייאוף, שבוע אחרי שהם ניצחו את גולדן סטייט ופעמיים את הספרס,
  הם הפסידו לדאלאס וממפיס.

  ישנם מספר סיבות לחוסר היציבות המשווע –

  א. כמו שכתבו לפני. הגנה. אי אפשר לסמוך על 120+ נק' בכל פעם.

  ב. בריאות. זו אולי הסיבה המרכזית להגנה המקרטעת. האריס החמיץ שורה של משחקים בסיום העונה, ובלעדיו, הגנת הפרמיטר הבינונית שלהם הפכה למסננת.
  הפציעה של מילסאפ, שאמור היה להיות החיזוק המרכזי להגנה, תרמה גם היא לחוסר היציבות.

  ג. הגיל הצעיר של יוקיץ', כוכב הקבוצה.
  זה לא קל להיות שחקן מטרה ב-NBA. זה עוד פחות קל לסנטר צעיר (סנטרים "גדלים" לאט יותר מגארדים. התפקיד שלהם מורכב יותר. על אחת כמה וכמה סנטרים יוצרים כמו יוקיץ').

  אם בשנה שעברה זה היה קשה לתפוס מקום בפלייאוף המערבי,
  השנה זה יהיה קשה שבעתיים.
  ממפיס מתכננים שוב להיות רלוונטיים. הלייקרס מתכננים להיות שוב רלוונטיים. דאלאס מתכננים להיות שוב רלוונטיים.
  זה בנוסף לשאר המתמודדות מהעונה שעברה, מתמודדות שאף אחת מהן לא נחלשה בקיץ האחרון.

  אז מה יהיה?
  בשנה שעברה זה נגמר על קוצו של יוד.
  ההימור שלי הוא שדנבר יצליחו להשיג קצת מאותה יציבות נכספת.
  רולטת הפציעות תפסיק להצביע על הנאגטס, מילסאפ אולי לא יהיה מה שהיה בעבר, אבל כן יתרום לקבוצה תרומה סבירה. והכי חשוב –
  יוקיץ' גדל בעוד שנה. הוא יהפוך ליציב יותר, כולל שיפור נוסף בהגנה (שבניגוד למפורסם, לא הייתה כל כך גרועה בעונה שעברה).
  כל אלו לצד רחשושי הטריידים/עזיבות מכיוון צפון (מינסוטה ופורטלנד),
  יובילו לכך שהם הפעם יצלחו בהתמודדות על מקום בפלייאוף, כאשר הם מצליחים לתפוס את אחד מ-2 המקומות האחרונים במערב.

  תודה, שמעון. אחלה פריוויו.

  1. נאחל להם רק בריאות. סתם משהו מצחיק בתחזית הפאסימית כתבתי ששני המשחקים האחרונים מול יוטה ומיני וזה ככה באמת בלוח משחקים שראיתי עכשיו חח קיצר ייתכן שצפוי שחזור דרמה של השנתיים האחרונות 🙂

 5. התחזית האופטימית היא לא סתם אופטימית , אלא לוקה באופוריה שנגרמת מלקיחת סמים וטישטוש המציאות היום-יומית .
  סיום עונה במקום הרביעי והגעה לחצי גמר הפלייאוף – אופטימי אוד לטעמי.

  התחזית הפסימית גם כן נותנת הנחות רבות לערוצי הזהב/נגיסי העוף. הפסימית לדעתי – סיום במקום 13 .

  הריאלית לדעתי – סיום במקום 9 או 10 ופיספוס הפלייאוף , בדיוק כמו בשנתיים האחרונות .

  1. גולדן סטייט סיימה את עונת 13 במקום ה-6 עם 47 נצחונות (העונה הראשונה עם הטריו).

   דנבר סיימה את עונת 2017 עם 40 נצחונות במקום 9 (עונה ראשונה עם הטריו)

   גולדן סיימה את עונת 2014 עם מקום 6 ו-51 נצחונות

   דנבר סיימה את עונת 18 עם 47 נצחונות במקום 9.

   גולדן סטייט סיימה את עונת 2015 עם 67 נצחונות+מקום 1+אליפות
   דנבר תסיים את עונת 2019 עם מעל 52 נצחונות ובפליאוף

   דנבר תמיד בפיגור של שנה בכמות הנצחונות מול הלוחמים זה אומר ששנה הבאה הם אמורים להיות חזקים מאד 🙂

   הם מאד מזכירים לי את התהליך של הלוחמים ומורי והאריס מאד דומים לקרי וקליי בתחילת דרכם.

   סגנון המשחק גם מאד דומה. עכשיו הם רק צריכים לחזק הגנה, להחליף מאמן, אגרסיבים ולהתפתח יותר במישור האישי.

 6. ייאבקו על הכניסה ממקומות 7-8 ולא אופתע אם שוב יישארו בחוץ.
  תומאס ופורטר זה שני הימורים לא קטנים. עמוסים מתחת לסל אבל חסר בעיניי מהספסל עוד איזה גארד עם נסיון חוץ מתומאס

 7. שמעון תודה רבה. חשבתי שתכתוב על פילי השנה והופתעתי. לדעתי מה שהיה הוא שיהיה, דנבר תילחם על כניסה לפלייאוף וים השיפור המתבקש ממורי ויוקיץ יש לה סיכוי. ההשתלבות של אייזיאה והבריאות של פורטר הם אכן סימן שאלה גדול ויכולים להיות אקספקטור שישדרג את הנאגטס משמעותית. אייזיאה לדעתי יכול להכניס קצת פלפל ואופי באנמיות של קולורדו. אני מאוד נקווה שזו השנה שלהם ושסופסוף יראו פלייאוף

  1. רציתי פילי היה תפוס. זכות ראשונים למי שסיקר אותם עונות קודמות. מידן הציע דנבר זרמתי. היא הקבוצה ה3 שלי העונה שאחזיק לה אצבעות אחרי פילי ואוק. גו מורי גו

 8. תומאס נשמע לי כמו לאוסון 2, עוד פעם גארד נמוך ומחונן לשעבר, קצת מבוגר, שהמזל היה לרעתו והכל ההתמוטט. הלוואי שנשאר לו משהו כי, הוא היה שחקן נשמה.
  מילסאפ שקע מהר מידי וגם פה זה נשמע לא הפיך.
  הצעירים ממש מבטיחים אבל ההגנה ובעיקר העדר אופי של כל הקבוצה…
  אם הם יתחילו את העונה ויראו שיפור באופי אז התרחיש הראלי באמת ראלי. אם לא, זה האופטימי…

 9. לא שווים פליאוף , מהלכים מצויינים בקיץ להפטר מחוזים .
  בארטון אובר פיי ואייזה מיותר ולא מתאים לקבוצה.
  צריך לראות איך העונה מתקדמת. לכיוון איכשהו של פליאוף או תחתית ואז לחפש טריידים לעוד לבנה .
  מורי בהחלט יכול להיות השחקן המשתפר של העונה , שנבחר בדרפט היה לי חשש שאולי מדובר בעוד אוסטין ריברס ומורי הוכיח שהוא ממש לא ועדיין התקרה שלו עצומה של סטפן קארי2.0 אתלטי .

 10. תודה שמעון. כתבת נכון על החוזקה באתלטיות והגיל הצעיר ועל החולשה בהגנה. זה מה שיקבור אותם ואני לא רואה איך יקרה כאן פלא. איזיאה יכול להיות מצוין בקבוצה קטנה כזאת אם הבעיות הפיזיות מאחוריו.
  השנה שלהם היא השנה הבאה לא הנוכחית, הם צריכים עדיין להתבגר.
  יגרדו את הפלייאוף ולדעתי יחמיצו שוב.

 11. אני רואה במורי האריס ויוקיץ טריו של קונטנדרית עם עוד קצת שנות ניסיון. את הבסיס יש להם בגדול. עכשיו השאלה היא מה ישכילו לבנות מסביב לבסיס. אני חושב שהמאמן לא מספיק טוב ומאמן אחר יכול להוציא יותר סטייל קר מול מארק גקסון. עמדות 3 ו4 חלשות שם ואכן הווישפול זה באטלר וטאז גיבסון. בדיוק 2 הלוחמים שחסר שם שיביאו הגנה קשיחות אגרסיביות וניסיון. קשה לי להאמין שפורטר יהיה שחקן גרוע או לא רלוונטי בליגה והוא בהחלט יכול להיות מחליף טוב או שחקן חמישייה טוב וזה הרצפה שלו לטעמי. אני חושב שדנבר היא הקבוצה המושלמת לבאטלר ויכולה לשלם לו גם מקסימום בקיץ אבל לצערי הוא ילך לניקס או אל איי. אני בניגוד לרבים מאמין שלנאגטס יש סגל טופ 10 לפחות בליגה כולה והם אחת הקבוצות שהכי מסקרנות אותי. אם הם לא יעשו פלייאוף בלי פציעות זה יהיה כשלון מהדהד. על המייר הם קבוצה טובה מיוטה נא פורטלנד לייקרס ואני חושב שהם יפרצו בגדול העונה ויעשו מעל 52 נצחונות ויסיימו לפני הקבוצות שציינתי.

 12. תודה שמעון פריוויו מצוין.

  לגבי פורטר, אם הבנתי נכון, הסיכוי שיתחיל לשחק העונה מאוד נמוך.

  אני מאוד מקווה שאייזאה איכשהו יצליח להשתקם ולככב, אבל בספק רב אם זה יכול לקרות כשהוא צריך לחלוק את הקו האחורי עם ברטון.

  בסופו של דבר, כדי להעפיל לפלייאוף הקבוצה צריכה שיוקיץ' יפתח את העונה בצורה חזקה ולא כמו העונה שעברה, בה לקח לו זמן להיכנס לעניינים.

  כמו כן, אני מאמין שאלמלא הפציעה של מילסאפ היא הייתה בפלייאוף (החמיץ מעל חצי עונה), אז אם הוא יישאר בריא (וזה חתיכת "אם"), זו תהיה תוספת כח משמעותית.

 13. תודה רבה שמעון
  מה לקחת לפני התסריט האופטימי 😳
  מגניב לראות שחקן אירופאי מכובד כמו קרינשובאס שלא שיחק בליגה בתפקיד GM
  השחרורים של פאריד ווילסון במקום גם עבור דנבר וגם עבור השחקנים
  הבנתי שפורטר לא ישחק בכלל העונה
  מארי יכול לעשות קפיצה גדולה העונה יש לו ניצחונות של סקורר
  יהיה קשה לדנבר לעשות פלייאוף במערב הרצחני
  יהיו שוב משחק אחד מהפלייאוף

 14. אני איתך שמעון -מורי הולך להמשיך להשתפר העונה והם יגיעו לפלייאוף לדעתי.
  מה גם שבניגוד לקבוצות אחרות שילחמו איתם על אמצע המערב יש להם את האופציה להשתפר דרך טריידים.

  1. נקודה מאוד משמעותית.

   כרגע הם משהו כמו 6 מיליון מתחת לרף המס.
   אם הם יפתחו את העונה חזק, הם בהחלט יכולים להחליט שהשנה שווה ללחוץ על דוושת הגז, ולהתחזק לפני הדדליין.
   יש להם 3 טרייד אקספשינס מכובדים –
   אחד של 13.7 מיליון, אחד של 12.8 מיליון, אחד של 5.9 מיליון.

   אני בקלות יכול לדמיין כמה וכמה קבוצות שמחליטות (בעקבות פתיחת עונה מאכזבת) לפנות מקום לקראת הקיץ הקרוב.
   סתם דוגמה –
   שחקן כמו פטרסון מהת'אנדר. הוא לא קיבל יותר מדי הזדמנויות בעונה שעברה. גגיד וגם השנה הוא בגדר לא קיים, אז משתלם כלכלית לבעלי הת'אנדר להעביר אותו בטרייד תמורת הטרייד אקספשין של הנאגטס.
   הנאגטס מקבלים שחקן שיכול להתאים מאוד לשיטה שלהם,
   ועדיין נשארים מתחת לרף המס,
   הת'אנדר חוסכים משהו כמו 20 מיליון דולר (משכורת + מס).

   הנאגטס גם יכולים להחליט שהם מוכנים לשלם כבר העונה מס,
   ולקלוט כבר העונה שחקן של עד 13.7 מיליון (מה שנראה בלתי סביר כרגע, לאור המשמעות הכבדה של חוקי מס המותרות הנוכחיים, בעיקר כנגד "עבריינים חוזרים").

 15. דנבר יכולה להיות שנה הבאה יעד אטרקטיבי לכוכבים שמסיימים חוזה או יכולים לצאת מחוזה , בסיס מצויין אם כוכב כמו דוראנט/דיוויס יהיו מוכנים להצטרף ישר הם קונטנדרים .
  אם דוראנט רוצה להחזיר מהכבוד שלו הוא צריך ללכת על מהלך כזה.

 16. אחלה פריוויו שמעון, כיף לקרוא. אני איתך – יפתיעו העונה. הילוב של מילסאפ ויוקיץ' היה לא רע עד הפציעות של הראשון, האריס שוטינג גארד נפלא ומארי יעשה קפיצה. יחד עם איזייאה שיבוא מהספסל ויסגור משחקים במאני טיים, משהו שהם היו צריכים, יש פה חומר לפלייאוף (ומקום 6 במערב). מעניין איך יסתדרו עם וויל בארטון וההגנה המזעזעת שלו, למרות שהוא שחקן מוכשר. MPJ, אם בריא, יכול להשתלט על המקום שלו בחמישיה. קבוצה עם עתיד ורוד

  1. היו הרבה קבוצות עם עתיד ורוד שלא נגמרו בכלום.

   כמו שכולם ציינו יש להם בסיס נהדר בטריו שכולו צעיר וגם עםתקרת השכר. מפה כבר יש הרבה עבודה למנג'ר להוסיף את החלקים הנכונים על מנת להפוך לקבוצה אלופה. הרבה כאב ראש טוב צפוי לקארנישובס בקיץ.

   בכלל אם מיניסוטה תתרסק בפברואר או תרצה לקבל משהו על באטלר הוא יהיה סחורה מטורפת שאני מאמין שהרבה קונטנדריות יתנו לא מעט עבורו גם בשביל חצי שנה בלי התחייבות מצידו.

   אוק, יוסטון, לייקרס, דנבר, פילי, טורנטו, באקס כל אחת מהן תרצה את באטלר אפילו לחצי עונה והוא יוסיף להן המון כבר בפברואר.

   למשל אוק נותנת את שרודר+נגר+3 בחירות דראפט על באטלר במהלך אול אין עם ראס באטלר וגורג' שיכול מאד לאתגר את הלוחמים.

   http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=ybkhpzpn

   או אם החוזה של שרודר כבד למיני אז טרייד כזה+בחירות דראפט

   http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=y76fsypp

   יוסטון יכולה גם ללכת על מהלך אול אין+בחירות דראפט
   http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=ycjuw923

   בקיצור ג'ימי יהיה מבוקש מאד בפברואר

   1. הערך של באטל ר באמצע העונה יהיה שווה לרצפה אני לא מאמין שאתה חושב שאוקלוהמה תיתן 3 בחירות דראפט לשחקן שנגמר לו החוזה עוד חצי שנה, אפילו בילי קינג לא כזה מטומטם

    1. השעון מתקתק. פרסטי הביא את כרמלו אז תאמין לי שאם יהיה מצב להנחית את באטלר הוא ילך על זה באמא של האול אין כי ראס גורג ובאטלר יחד עם אדמס זו קבוצה שתהווה אתגר לא פשוט בכלל ללוחמים. אחרי זה יקווה להשאירו כמו שהשאיר את גורג עם סיכוי לא רע בכלל. זה מהלך שפרסטי יעשה בלי למצמץ בכלל וגם אני הייתי עושה. לאוק אין יותר מידי זמן לאיים על אליפות זה כאן ועכשיו.

 17. תודה שמעון אחלה פריוויו ! לדעתי דנבר תיכנס השנה לפלייאוף . יש לה סגל צעיר ורעב להצלחה אם מורי ישמור על יציבות , האריס על בריאות , יוקיץ על הטבעת תהיה פה אחלה קבוצה שמהנה גם לצפייה

 18. אחלה פריוויו תודה שמעון. אני מסכים עם הרבה מהדברים שכתבת . הקבוצה הזו מעניינת כי מצד אחד היא עם שלד צעיר שיכול לרוץ הרבה שנים ביחד מצד שני אין בשלד הזה אף שחקן שנבחר גבוה בדראפט למעט מארי כולם בחירות מתחתית הדראפט ובכל זאת יש כאן קבוצה שלבטח צריכה לשאוף למקומות 6-8 בפליאוף השנה. זה מראה על יכולת גבוהה בבחירת שחקנים ובפיתוח שלהם ולכן לא כל כך מזדהה עם הביקורת על מלון. במערב השנה לא נשארו כמעט קבוצות שיכוונו לטנקינג. ל 10 הקבוצות שהתחרו שנה שעברה על הפליאוף (אלה שהגיעו פלוס דנבר והקליפרס) יתווספו השנה הלייקרס פיניקס (כן זה מה שאני חושב) ויש מצב שגם דאלאס אם דונצ'יץ' יהיה מה שהקבה מצפים ממנו וממפיס תלוי בקונלי ומצב הפציעה והחזקה שלו). זה הולך להיות קרב בין 14 קבוצות לפחות בחלק הראשון של העונה עד שהדברים יתכווננו אז לשים אותם בתחזית ריאלית בפליאוף זה יפה מאוד ואני מסכים שזה יתכן בהחלט. הם חייבים חיזוק לדעתי . אני לא הייתי מטריד בשום אופן את ברטון דוקא מילספ נראה לי מי שצריך ללכת. (הם נפגעו מהחזרה שלו שנה שעברה ולדעתי איבדו בשל כך את המקום בפליאוף). תודה שמעון

  1. רק סקרמנטו בטנקינג במערב. כל השאר ילחמו עד שהעשן קצת יתפזר ואז יתחיל הטנקינג שלהן באמצע העונה/בהתאם לפציעות.

   אני חושב שגולדן, אוק, יוסטון, ספרס, דנבר, לייקרס יהיו בפלייאוף ללא פציעות מהותיות. על 2 מקומות יהיה מאבק מרחץ דמים בין פורטלנד, נ"א, יוטה, מיניסוטה שעל הנייר הזאבים הכי חזקים ואז הבלייזרס מהרביעייה הזאת. אח"כ יש את קליפרס עם קבוצה חמודה, ממפיס שעלולה פתאום להיות במוד. פיניקס ומאבס על הנייר יצטרכו עוד הסתגלות אבל לך תדע אייטון יהיה מפלצת מההתחלה ועם מאמן טוב+דראגיץ שיגיע לא קוטלי קנים. במאבס דניס סמית אמור לעשות את הפריצה. המערב החזק אי פעם. רק הקינגס יפסידו ללא הכרה.

  2. הביקורת על מלון זה על להוביל את הקבוצה לשלב הבא. הוא פיתח ומפתח והשנה תהיה לו עונת מבחן, אני חושב שאי העפלה לפלייאוף והוא ימצא את עצמו בבית בצדק.

   יפה שהוא פיתח והכל אבל לעלות מדרגה מחביבת הקהל למלכת היופי צריך גם הגנה ודברים אחרים. גם מארק גקסון פיתח את הווריירס אבל קר לקח אותם למדרגה הבאה. בדנבר יש כשרון עצום, צעירים, רעבים, אתלטים וקלעים מעולים, זה שילוב אדיר.

   העונה נראה מה מלון יעשה עם החברה האלו, זה שנת מבחן עבורו, הוא חייב לעשות פלייאוף.

   1. נראה.. אל תשכח שהם צעירים לכן בנתיים מה שהשיגו עמד פחות או יותר בציפיות מסכים איתך לגבי הכשרון שלהם וגם שהשנה זו שנת מבחן אמורים לעשות את השלב הבא . קל זה לא יהיה . תודה על פוסט טוב מאוד.

 19. תודה שמעון, אתה כנראה טיפוס אופטימי אם התסריט הפסימי שלך הוא הריאלי 🙂

  פורטר ג'וניור זה ה-X פקטור ויכול להיות גניבה היסטורית מטורפת שתשנה את הפרנצ'ייז הזה לחלוטין. אבל כנראה שלא, בגלל זה הגיע לבחירה 14.
  ולגבי איזייה תומאס, אם הוא מסוגל לחזור להיות מחליף בקבוצה כמו הנאגטס ולחיות עם זה בשקט אז הוא רובוט לא בן אדם…

 20. תודה רבה שמעון, פריוויו מעולה!
  ה-ג-נ-ה – אם יצליחו להשתפר בצד הזה של הפרקט יגיעו לפלייאוף ויכולים להתקדם לפחות סיבוב אחד. אם לא, אז לכל היותר יהוו גירסא משופרת של שנה שעברה.

 21. סיקור מצויין.
  יוקיץ' הוא השחקן שהכי כיף לראות בליגה!
  איזיאה גמור.
  דנבר יגיעו לפלייאוף מהמקום הרביעי ויעברו לפחות סיבוב אחד.

 22. אחלה, תודה.

  מסכים שהם יכולים לעבור סיבוב, אבל לא חושב שנגד הספרס. כדי לנצח את פופ ב-7 קשים צריך רמת הגנה שאני לא בטוח שהם יצליחו לפתח עד אז.

 23. פריוויו מצוין שמעון! ממש נהניתי!
  דנבר של השנים האחרונות הם קבוצה שכיף לראות מצד אחד אבל לא יודעת לנצח מצד שני. זה מה שאמרו על הגולדנים עד 2015…
  מעניין אם הם, כמו הגולדנים, יצליחו להיחלץ מזה.

  חוץ מזה – הרגת אותי עם התחזית האופטימית. זה מה שנקרא ללכת עד הקצה…

 24. אחלה פריוויו ST תודה רבה.
  דנבר קבוצה מאוד סימפטית שכיף לראות (חוץ ממילסאפ שנראה לא שייך).
  אני מאמין שיכנסו לפלייאוף מהמקום השביעי ככה.

 25. תודה שמעון.
  *אני מחזיק מאד מג'מל מוריי. יש לו את זה.
  *גארי האריס 18-20 למשחק? NEVER! יותר בכיוון של 8 למשחק.
  *אם אייזיה תומאס ומייקל פורטל יגיעו למשחק שלהם, דנבר יכולה להיות קבוצה עם פוטנציאל לנצח כל אחת בליגה במשחק נתון. הוא תסיים במקום 6 בפלייאוף ותתן פייט גדול לכל יריבה עד שתיפול בחצי הגמר

 26. לבעיה של דנבר קוראים ניקולה יוקיץ'. דווקא בגלל שהוא חכם כ"כ ושחקן התקפי מצוין, הקבוצה מתפתה לשחק איתו, והמחיר הוא ההגנה המזעזעת שלו. יוקיץ' הוא הווניל האירופאי הקלאסי. איתו, תישאר קבוצה נחמדה וכשרונית ומלהיבה, עם אפס הישגים. ואותו יש להטריד.

  1. לא שאני טוען שיוקיץ' שומר טוב, או משהו,
   אבל הוא לא גרוע כמפורסם.
   לא היה בדנבר שחקן בעונה האחרונה שהשפיע על הפער (נטו: התקפה + הגנה) בתפוקת הנאגטס יותר מיוקיץ.
   ההבדל בין דנבר עם יוקיץ' לדנבר ללא יוקיץ' היה 12.9 נק' לכל 100 פוזשנים.

   יותר מכך –
   בדקות בהן יוקיץ' לא שיחק, ההגנה של הנאגטס הייתה גרועה יותר מאשר בדקות אתו.
   נכון, נתוני ה-ON OFF , בעיקר באספקט ההגנתי, לשם עצמם לא מלמדים שיוקיץ' (או כל שחקן אחר) מגן טוב,
   אבל הם כן מלמדים שדנבר עם יוקיץ' מנצחת, ובלעדיו – מפסידה.

   1. גיא תבדוק בבקשה הגנה על הטבעת, תבדוק בבקשה את האחוזים שקולעים עליו,יוקיץ מגן נוראי מה שאתה מציג הוא בעצם שהחמישיה השנייה חלשה משמעותית מהראשונה בהגנה, יוקיץ וטאונס נלחמים על התפקיד של הסנטר הגרוע בליגה הגנתית, יוקיץ כבד נורא לא מסוגל להגן בחילופים או לשמור על הטבעת בצורה יעילה

    1. ברוך,
     אני מכיר את נתוני ההגנה של יוקיץ'. אף פעם לא כתבתי היכן שהוא את המילה (או את נגזרותיה) "טוב" לצד המילה "הגנה", כאשר כתבתי על יוקיץ'.

     עדיין –
     נכון, אין אספקט הגנתי עליו אפשר לכנות את ההגנה שלו "סבירה".
     אבל גם אין אספקט בו אפשר לרשום "איום".
     הוא לא מכסה טוב פיק אנד רול,
     אבל הוא לא קלולס שמאבד שחקנים על ימין ועל שמאל.
     הוא אטי וכבד, אבל הוא חכם מספיק בשביל לנצל את המסה שלו בניסיון להגן על הצבע.

     כאמור –
     שומר רע. אבל לא רע כמפורסם.

     כל זה לא משנה דבר אחד שהוא עובדה, ולא הערכה –
     דנבר עם יוקיץ' מנצחת (ובהפרש יפה). בלעדיו היא מפסידה.

     1. עוד פעם זה נתון שיש לחמישייה השפעה אדירה לגביו, אספקט שניתן לרשום על יוקיץ איום זה אחוזי הגנה על הטבעת קולעים עליו באחוזים מגוכחים. גם יוסטון ניצחה עם ריאן אנדרסון לפי הנתון שלך,ומינסוטה עם טאונס עדיין מדובר בשני מגנים נוראיים

     2. ברוך, אתה מפרש לא נכון –
      לא את מה שכתבתי, ולא את הנתונים.

      לא טענתי בשום מקום שיוקיץ' הוא זה שמשפר את ההגנה של דנבר.
      הקרדיט אכן צריך ללכת לשחקנים שמשחקים לצדו.
      מה שאני במפורש טוען זה שיוקיץ' הוא השחקן הכי טוב, והכי חשוב, בדנבר.
      הוא השחקן שהפער של התפוקה (נטו. התקפה והגנה) של הנאגטס אתו ובלעדיו הוא הכי גדול.
      ביוסטון, דרך אגב, השחקן הכי משפיע (ON – OFF) זה כריס פול, לא ראיין אנדרסון.
      במינסוטה אלו טאונס (בזכות 12+ בהתקפה) ובאטלר (אצלו זה 6 התקפה, 7.2 הגנה).

      וזה מביא אותי לשורה התחתונה:
      אני הגבתי לתגובה שטענה שיוקיץ' פוגע בנאגטס.
      וזו טענה שהנתונים סותרים לחלוטין (לא בשנוה מטענה שתטען שטאונס מזיק למינסוטה).

     3. אני לעולם לא טענתי שיוקיץ פוגע בדנבר .הוא נכס אדיר לדנבר והפרנצייז פלייר שלהם במיוחד בגלל היכולת ההתקפית והתרומה האדירה שלו שם שמתעלה עשרות מונים על החולשה של בהגנה. אני התייחסתי לטענה שלך שאומרת ״שיוקיץ הוא לא גרוע כמפורסם״. הוא נוראי בחלק ההגנתי ולזה התייחסתי

 27. בהתחשב בעובדה ש- 5 הראשונות במערב, סגורות:
  לוחמים, לייקרס, OKC, רוקטס ויוטה (לא משנה הסדר), הנאגטס ינסו לקבל מקום בפליאוף ממקומות 6-8 (תחרות קשה ביניהם לבין הספרס וניו אורלינס)
  זה בהחלט אפשרי וריאלי, אבל אני לא מצליח לראות אותם עוברים סיבוב.
  בפליאוף, משחקים הגנה, וזה לא המשחק של דנבר (בטח בלי יתרון ביתי)

 28. תודה על פריוויו מעולה וקורע!
  קבוצה נפיצה ביותר. אני לא חושב שהתסריט האופטימי עד כדי כך הזוי. במצב שהכל מתחבר לדנבר התקרה היחידה שלהם היא ג"ס. אם אחד מהרביעיה של הלוחמים לא יהיה בעניינים/ייפצע השמיים הם הגבול.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט