אירועי דיומא – 11.07.2018: רבע גמר ווימבלדון

טניס / מתן גילור

טורניר וומבלדון (2000) – רבע גמר

שידורים בספורט 5 ובספורט 5 לייב.

*המלצת צפייה* 15:00 רוג'ר פדרר(1)-קווין אנדרסון(8). זה התחיל פשוט מושלם מבחינת פדרר בשמינית הגמר כשלקח לו 16 דקות בלבד כדי להאכיל את מאנארינו בייגל. בשתי המערכות הבאות הוא פשוט עשה פדרר – שמר בקלות על ההגשות ושבר ברגע הנכון כדי להגיש למערכה. פדרר כבר עומד על 32 מערכות רצופות ללא הפסד בווימבלדון ויוכל היום להשוות את השיא שלו שעומד על 35. מה שכן, אמנם פדרר טרם נשבר, אך בניגוד לסיבובים הקודמים, הפעם מאנארינו הצליח להגיע לנקודות שבירה נגדו. פדרר יפגוש עכשיו, לראשונה בטורניר, משוכה רצינית, בדמות אחד המגישים הטובים בעולם ופיינליסט פלשינג מדו 2017. אנדרסון עבד קשה כדי לנצח את מונפיס זה לקח לו שלוש וחצי שעות של עבודה קשה. מה שכבר אפשר לסמן כסנסציה הוא שהמשחק יתקיים במגרש מספר 1 ולא במגרש המרכזי. המאזן בין השניים עומד על 0:4 לשוויצרי, אבל המשחק האחרון ביניהם התקיים לפני 3 שנים ואנדרסון כבר ניצח בסיבוב הקודם את מונפיס שלפני המשחק הוביל עליו 0:5.

אחריו מילוש ראוניץ'(13)-ג'ון איזנר(9). איזה קרב מפציצים נהדר קיבלנו. בפינה הצפונית מקנדה מגיע ראניץ', אחרי שניצח את מקדונלד ב-4 מערכות, כשגם זו שהוא מפסיד זה רק בשובר שוויון. בפינה הדרומית מארצות הברית יתייצב איזנר, שלא חווה נפילת מתח משמינית הגמר הראשונה שלו ושדרג את השיא האישי לרבע גמר, לפחות. זה לא היה פשוט נגד ציציפאס, אבל הסרב עבד ניצחון בשלוש מערכות, כולל שני שוברי שוויון הספיק לו. המאזן בין השניים עומד על 3:1 לגבוה מבין שני הנפילים, כלומר לטובת איזנר.

15:00 נובאק ג'וקוביץ'(12)-קאי נישיקורי(24). ג'וקוביץ' ממשיך להיראות נפלא ולא הותיר סיכוי קל שבקלים לחצ'אנוב כשהוא מנצח אותו בשלוש מערכות קלות. האם צריך להתחיל להתייחס לקמבק של נישיקורי ברצינות? כבר חשבתי שלא, אחרי שהפסיד את המערכה הראשונה לגולביס, אבל משם לא הביט אחור וניצח את שלוש הבאות. מכל המשחקים, פה יש את הפיבוריט הגדול ביותר. המשחק היחיד בו הפתעה כמעט בלתי אפשרית. המאזן בין השניים עומד על 2:13 לטובת נולה, למרות שהמשחק הזכור ביותר הוא דווקא ניצחון של נישיקורי.

*המלצת צפייה* אחריו חואן מרטין דל פוטרו(5)-רפאל נדאל(2). זה לקח לדלפו 4:28 שעות ו-4 מערכות כדי לנצח את סימון. המשחק נמרח על פני יומיים והארגנטינאי עשוי לחוש בתשישות אם המשחק יתארך. נדאל ממשיך להראות שגם על דשא אסור להספיד אותו ויש לו הרבה מה להציג. גם נגד וסלי הוא לא איבד מערכה ולא התקשה יתר על המידה. 0:12 מרשים במאזן המערכותץ עד כה. המאזן בין השניים עומד על 10:5 לטובת הספרדי, כולל שני ניצחונות בשני המשחקים על דשא.

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

הטור דה פראנס – קטע 5

קטע 4 של אתמול היה קטע יחסית שטוח שנגמר במיאוץ המוני, וכשפרננדו גביריה נמצא בחבורת המאיצים, קשה להמר נגדו. הקולומביאני הצליח לזכות במיאוץ צמוד במיוחד לפני סאגאן וגרייפל, ורשם את נצחונו השני, וכנראה לא האחרון, בבכורה שלו בטור. בנוסף, כפי שקרה בכל אחד מהקטעים השטוחים של המירוץ, קיבלנו תאונה המונית לפני מיאוץ הסיום. הנפגע העיקרי מהתאונה מבין חברי ה-GC היה הרוסי אילנור זכארין, שאיבד כדקה ליריביו. תמונת ההובלה במירוץ נותרה ללא שינוי, כשגרג ואן אוורמארט מוביל, ואחריו ואן גרדרן (אותו הזמן), תומאס (3+), ז'ילבר (5+), יונגלס ואלאפיליפ (7+), דומולאן אנדרסן ומתיוס (11+) ואורן (35+).

קטע 5 של היום משאיר אותנו בברטן, אך עם תוואי שונה מקודמו. זהו קטע גבעי הרצוף בפסגות מדורגות ולא מדורגות מדרג נמוך, ולפיכך הוא כבר מיועד לאול אראונדרים מהסגנון של סאגאן, ואן אוורמארט, ז'ילבר, מתיוס, קביאטקובסקי, ואלגרן ונסן. שידור ביורוספורט ובספורט +5 מ-13:15.

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 55 תגובות

   1. אני מפחד לחשוב על ההרס שנחווה ביום ראשון. אני מאד אוהב מירוצי פאבה אבל כחלק מגראנד טור אני לא בטוח עד כמה זה נכון (חייב להגיד שבעבר הייתי הרבה יותר בעד).

     1. אולי אם מי מהיריבים ייקלעו לצרה. נראה לי שמלכתחילה לא ינסו לדחוף את המובילים בכח. מה שכן, ינסו להיות מלפנים כדי למנוע מהמובילים לאכול אותה בתאונות כמו אתמול.

 1. מצוין חברים, תודה רבה.
  לא חושב שהעובדה שדל פוטרו סיים אתמול את המשחק אמורה להפריע יותר מדי כי שיחק רק מערכה אחת, להיפך הוא רק חילק את העומס ליומיים.

   1. שים רק לב שהם כל פעם מחליפים את הערוץ המשדר. בדרך כלל ב +5, אבל לפעמים ב-5 הרגיל (ולא אתפלא אם ישימו איזה יום ב-5 לייב, אם ייפול איזה משחק גביע טוטו).

 2. הטורניר הזה של רפא או ג'וקו, פדרר כעת במערכה חמישית וגם ראינו בעונת הדשא את המותחן שלו מול בנואה פייר וההפסד לצ'וריץ' הוא שברירי מדי, ומול רפא או ג'וקו זה ייגמר בהפסד, אולי אפילו היום מול אנדרסון.

 3. טוב פדרר בחוץ.
  לא הייתי ממהר להספיד את החצי שלו כי החצי של נדאל/דיוקוביץ/דל פוטרו יתישו אחד את השני והחצי של פדרר הוא כולו ביג סרסרים שביום נתון על דשא יכולים לנצח

 4. הפסד מדהים של פדרר אחרי שלא איבד מערכה בערך מאז הימים של סאמפרס (כל הטורניר בשנה שעברה וארבעה משחקים השנה – 34 רצופות). כבוד גדול לאנדרסון שהמשיך להאמין גם ב-0-2.

  1. עולם כמנהגו נוהג – יעשו תוצאות יפות בהכנה מול קבוצות חובבים, ינצחו במחזור הראשון וידברו על אליפות, ובסוף ינסו להשתחל לפלייאוף העליון

 5. נדאל ממש משחק על הבקנד של דל פוטרו, אבל ייאמר לזכותו של דל פוטרו, הוא החזיר את החבטה למצב טוב, וזו כבר לא נקודת תורפה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט