מוק דראפט 2.0 2018 חלק א' / יונתן גזלה

המוק דראפט הקודם – שנעשה אי שם במרץ נמצא כאן:

הדראפט הבא עלינו לטובה מחר בלילה הוא עמוס ומסתורי. הפעם האחרונה שזכורים לי כאלה אי הסכמות בסיבוב הראשון בין אתרי המוקים המובילים היה ב-2013. אז זה היה מהסיבות הלא נכונות. חילקתי את המוק לשני חלקים. חלק א' יכסה את בחירות 1-15 וחלק ב' יסגור את הסיבוב הראשון, זאת על בסיס מי אני חושב שכל קבוצה תבחר בהתאם למה שנשאר על הלוח. רציתי לקצר במילים. באמת שרציתי. אך כנראה שקשה ללמד כלב זקן לרכוב על הקש ששבר את גב הגמל. אז בואו נתחיל. בבחירה הראשונה…

 

​1. פיניקס סאנס: דיאנדרה אייטון, 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל  בפאונדס מוטת ידיים
אריזונה C פרשמן 2.16 2.81 250 2.26

מה עשה השנה: 20.1 נק' ב61%, 34% מהשלוש, 73% מהעונשין, 11.6 ריב', 2 חסימות.

חוזקות: אתלט מטורף לגובהו, פיזי מאוד, קורדינציה מופלאה, משחק התקפי מגוון ומשובח, ריבאונדר נהדר. 83% מאזור הסל השנה. מכניקה מצוינת בזריקה, טווח עד קשת השלוש. ביטחון עצמי של סופרסטאר.

חולשות: שומר אחד על אחד סביר ושומר קבוצתי איום. לא מכיר עדיין זויות חסימה בפיק&רול. מאוהב במשחק החוץ שלו. מוסר טוב מהפוסט אך מתקשה בדאבל טים אגרסיבי אם רחוק מהסל.

למה אייטון מתאים לסאנס? אייטון הוא חומר הגלם המושלם לעמדת הסנטר עם פוטנציאל פיתוח בלתי נגמר. אם זה מה שעשה באריזונה כשהוא משחק בכלל בעמדה-4 רוב הזמן ועדיין לא מבין ב-100% למה הוא עוד מסוגל, מה יקרה כשיוכל להתאמן עם טובי המומחים? בנוסף עדיין קיימת הנחת יסוד ישנה שבבחירות גבוהות לוקחים את הכישרון הגדול ביותר הפנוי וחושבים על פתרונות התאמת סגל לאחר מכן.

למה הוא לא מתאים לסאנס? הסאנס מנסים כבר שנתיים לבנות קבוצת פורוודים ארוכה עם חלקי הרכב מתחלפים (interchangeable) לפי המודל של בוסטון (מקדונו היה תלמידו של איינג'). בוקר, ג'קסון, וורן, בנדר וכריס אמורים להפוך יחד עם רכז גבוה (אלפרד פייטון שקיצץ את השיח שעל ראשו וכעת אולי יוכל לראות את הסל ולאן הוא הולך), לחמישיית ווינגים גבוהים שיכולים להחליף עמדות. אלכס לן הוא הדבר הקרוב ביותר לבאנגר חזק שיכול לעלות מהספסל כשליריבה יש שחקן כזה בצד השני. אם זה כך באגלי או דונצ'יץ יותר מתאימים.

שחקנים בעלי סגנון דומה: דיוויד רובינסון, שון קמפ.

 

 

2. סקרמנטו קינגס: לוקה דונצ'יץ', 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן  אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
סלובניה SG בינ"ל 2.03 2.63 228 2.06

מה עשה השנה: לקח אליפות יורוליג עם כל תואר אישי אפשרי. 14.5 נק' ב-46% מהשדה, 31% מהשלוש, 80.2% מהעונשין, 5.2 ריב', 4.7 אס'

חוזקות: חזק מאוד לגילו ולעמדתו. ראיית משחק יוצאת דופן הן במגרש פתוח והן בהתקפה עומדת. חוזק פיזי רב בפריצה לסל אך תמיד תחת שליטה בקצב ובגופו. בדיוק כמו הארדן שינויי הקצב שלו סוחטים הרבה פאולים כל משחק. בדומה ללונזו מחפה על מהירות רוחבית בינונית על ידי ראיית משחק נהדרת בהגנה כאשר הוא רואה  את הנולד שני מהלכים קדימה. אבל הכי חשוב – הנ"ל מתחזק זוג ביצי פלטינום משובחות שלא רועדות בקלות מאף מעמד.

חולשות: שומר אחד על אחד סביר לרמת ה-NBA למרות שישלים פערים די מהר בגלל ה-IQ. בחירת זריקות לא תמיד טובה. זריזות מול שחקני פנים אולי תהיה לו, אך יתקשה במהלכי פריצה מול גארדים אתלטים שמסוגם פחות פגש ביורוליג. בהגנה, מבצע מדי פעם טעויות של כיסוי ומיקום בסכמה הקבוצתית, אך אלו יפחתו ככל שיצבור קילומטראז' NBA. יש דאגה לאחרונה לגבי עלייתו במשקל. הוא חובב ג'אנק פוד ידוע ויצטרך לשמור על משמעת תזונה חזקה בליגה.

למה הוא מתאים לסקרמנטו? ד'ארון פוקס רק מתחיל לפתח את ראיית המשחק שלוקה החזיק כבר בגיל 16. הוא יכול להיכנס לכל עמדה בין 1-3 ולקבל כדור בידיים כבר בעונת הרוקי שלו. בנוסף כרגע יש להם את הארי ג'יילס, ה-PF המופלא (לפני הפציעה) שדגר במדגרת הפיתוח של הקינגס העונה על מנת לבנות את גופו ומשחקו (במהלך כמעט סיקסרסי). לכן די קשה להצדיק בחירה בעוד צעיר גבוה שהוא פרויקט, בעוד הליגה מתרחקת ממשחק בין גבוהים, כאשר יש גם את סקאל, ג'יילס וקולי-סטיין הממתינים לתורם בלול המשחקים. אך בתכלס, כמו שאמר פעם דני בסן, ואחרי ככלות הקול והתמונה, בדיוק כמו בסעיף 1, לוקה כרגע נראה כשחקן הטוב ביותר למיקום הבחירה הזו ולכן שווה לקחת ולחשוב על הכול לאחר מכן. האם הקאבס היו צריכים לוותר על לברון ב-2003 בגלל ריקי דיוויס (נא לא להתפרע בתגובות. לוקה הוא לא לברון…)?

למה הוא לא מתאים לקינגס? עוד ווינג לא אתלטי? מי אמור לשמור על הלברונים, קוואים, KDים של היריבה? בנוסף, פוקס הוא רכז שצריך כדור ביד וגם בוגדנוביץ' יודע לרוץ כמוביל כדור משני. נכון שלוקה הוא שדרוג התקפי לשניהם ברמת ניהול המשחק, אבל הקינגס חייבים קליעה יציבה מבחוץ ובנוסף ווינג שבהגנה ינעל את הסקוררים הרבים במערב ובהתקפה יקפל הגנות בחדירות או יענישם בקליעה אוטומאטית. האם זהו לוקה? בכמה עוד לוקה ישתפר? אולי הוא פשוט צבר ניסיון של בן 25 בגיל 18 והשיא יגיע מוקדם מן הצפוי? האם הגעתו תיצור בסקרמנטו יחד עם פוקס ובוגדנוביץ – 'Too many MCs not enough mics  כמאמר הפוג'יס?

שחקנים בעלי סגנון דומה: טוני קוקוץ', ג'יימס הארדן,

 

 

3. אטלנטה הוקס: ג'ארן ג'קסון ג'וניור, 18

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
מישיגן סטייט    C פרשמן 7.2% 25.4 ס"מ 2.12 2.79 236 2.26

מה עשה השנה: 10.9 נק' ב-51.3% מהשדה, 39.6% מהשלוש, 79.7% מהעונשין, 5.8 ריב', 3 חסימות ב-22 דקות בלבד.

חוזקות: צעיר בשנה מרוב חבריו (זה ילד זה?) עם חבילה אתלטית מצוינת לעמדה ולגובהו. ארוך מאוד, בעל קורדינציה נהדרת בתפיסת כדורים על הרצפה או בגובה. הפריים שלו עוד לא התמלא אך כתפיו מרמזות שיש שם מקום לעוד 20-30 פאונדס לפחות ב-4-5 שנים הבאות. חזק מאוד לגילו ולעמדתו. מנוע נהדר ופעיל. מסוגל גם להוריד כדור לרצפה אך כנראה זה לא יהיה תפקידו ב-NBA. טאץ' נהדר בצבע וקלע מחונן מבחוץ ברמת המכללות (אני טיפה מודאג מהמכניקה שנראת קצת שטוחה) והכי חשוב אוטם את הטבעת עם גוף ארוך וחזק שמחזיק תזמון יוצא דופן לחסימות (5 פר 36 דקות). סגנון משחקו יאפשר לו לפרוח תחת לא מעט מאמנים ושיטות בליגה. המדידות שלו היו טובות ממה שציפו והוא בכיף סנטר בליגה הזאת ולא 4.

חולשות: אם הזריקה לא תיכנס ב-NBA והוא גם לא יוכל להפוך למוביל כדור או יוצר בהתקפה, אז במה הוא טוב מסרג' איבקה הצעיר? בנוסף, נראה השנה פחות אתלטי מאשר כששיחק בתיכון. עדיין בוסרי מעט, אך עונת רוקי עלולה להפוך לאקסלרטור שיסגור פערים.

למה הוא מתאים לאטלנטה? כי הוא יכול להפוך לשותף פלאי לג'ון קולינס וטוריין גרין המתחזק ולתת להוקס קו קדמי ורסטילי ואתלטי שיכול כולו להוריד כדור לרצפה, לסיים מעל הטבעת, לסתום רחבות ולרווח את המשחק. באגלי, המתחרה שלו לבחירה לא נראה טוב ממנו בהרבה כשחקן. ג'קסון שיחק רק 22 דקות למשחק במישיגן סטייט בגלל שסבל משימוש לא נכון ולא מיטבי ממאמנו, טום איזו. כך שאני מתקן טעות שלי משנה שעברה. בשנה שעברה לצערי זנחתי את כל מה שידעתי על ג'ייסון טייטום כתיכוניסט מלהיב ויוצא דופן וניתחתי את עתידו על פי צורת משחקו תחת מייק ששבסקי בדיוק. השנה אנסה לא ליפול שוב ואני חוזר להסתכל על ג'ארן ההוא, תיכונס מטורף וחייזרי, ואומר שיש כאן פוטנציאל לכוכב גדול.

למה הוא לא מתאים להוקס? כי ההוא שהתפלסף ברהיטות בפיסקה מעל שכח לציין למה באמת ג'קסון שיחק כה מעט (בעיות עבירות, חוסר עקביות). ההוקס צריכים הום ראנים ולא בחירת פרווה בטעם וניל. אז ג'קסון יוכל להאשים את מאמנו, או את מיילס ברידג'ס שהשאיר לו הרבה אבק כוכבים. אך ג'קסון בעיקר לא לקח. ולבסוף, אם יתברר שאין לו טווח NBA הפספוס של באגלי עלול לכאוב, אם האחרון יהפוך לכוכב.

שחקנים בעלי סגנון דומה: סרג' איבקה, טאג' גיבסון, פסקל סיאקום.

 

 

4. ממפיס גריזליס: מרווין באגלי, 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
דיוק PF פרשמן 2.11 2.74 230 2.13

מה עשה השנה: 21 נק' ב-64% מהשדה, 39.7% מהשלוש, 62.7% מהעונשין, 11.1 ריב', 0.9 חסימות.

חוזקות: מפעיל את גופו העצום בצורה פלואידית. גופו אינו שונה מגארד נמוך בשום צורה. הוא מהיר, אגרסיבי, קופצני וקפיצי אך עם שליטה יוצאת דופן בגופו לשחקן בגובהו. ידוע בקפיצות השניות והשלישיות שלו לכדורים. זה מאפשר לו יתרון מהסוג ה'רודמני' בניתור לכדורים אבודים או במאבק על הריבאונד. בעל יכולת לנוע ללא כדור ולמקם את עצמו נפלא בכל רגע נתון. בנוסף במקרה הצורך יכול להטיס מתפרצות קדימה בצעדי ענק. הקליעה מבחוץ מעודדת מהבחינה הזו שכאשר הוא היה חייב, הוא זרק ובאחוזים טובים. בעל מבחר פלואטרים ומובים נהדרים סביב הסל.

חולשות: לשמאלי הזה יש מכניקה בעייתית משהו בזריקה. הוא מחטיא זריקות עונשין בקצב שהוא בזבוז לשחקן כה פיזי ולכן עלול להתרחק ממגע לא הכרחי. עדיין חסר מובים של כוכב באחד על אחד בפייס אפ. מסתמך עדיין על אתלטיות יותר מדי. ידיו קצרות יחסית ואינו נראה כמגן טבעת קלאסי וכנראה ישחק PF רוב הזמן. הקליעה לא נכנסה כשנשמר צמוד.

למה הוא מתאים לממפיס? כי אין להם כלום למעט שאריות קונלי ומארק גאסול שמתנהג פחות ופחות כמו אול סטאר ויותר כמו פנסיונר זועף הזרוק על כורסת טלוויזיה של אמריקן קומפורט עם מגדל פירורים על כרס גופיית הספגטי שלו. הגיע הזמן לבנות מחדש, ובאגלי הוא חתיכה נהדרת להתחיל איתה. ללא פציעות, ללא בעיות משמעת, ללא תסביכי גדולה. לא משנה מה יקרה ואיך יתפתח בדבר אחד אני בטוח: מרווין באגלי יהיה השחקן שיעבוד הכי קשה על המגרש.

למה הוא לא מתאים לממפיס? אם גאסול יחזור לעצמו הוא יצטרך שחקן שירווח לו את המגרש עם קליעה ויעזור לו באטימת הצבע. באגלי קצר-הידיים לא ידוע כחוסם או סותם רחבות ועל הקליעה דיברנו.

שחקנים בעלי סגנון דומה: בין AD ליאן ווסלי

 

 

5. דאלאס מאבריקס: מו במבה, 20

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
טקסס C פרשמן 6.2% 25 2.15 2.93 226 2.38

מה עשה השנה: 12.9 נק' ב-54.1% מהשדה, 27.5% מהשלוש, 68.1% מהעונשין, 10.5 ריב', 3.7 חסימות.

חוזקות: השחקן הכי ארוך שאי פעם נמדד בדראפט (יחס גובה – מוטת ידיים), אבל הוא לא מוטציה מאותגרת אתלטיות אלא שחקן פלואידי שנע בקלילות על המגרש. יתפוס כדורים בקלילות לאלי אופס. מאוד משתדל לא לנתר אם הוא לא חייב כדי להישמר מפאולים. עבד בחודשים האחרונים קשות על הזריקה מבחוץ כדי לא לפקוק רחבות ב-NBA בהתקפה. בחור אינטלגנטי ונעים הליכות שלא מפומפם במיצי אגו של כוכבים כדוגמת אייטון ומייקל פורטר.

חולשות: לא מאוד חזק פיזית כרגע וצריך להתכונן לעוצמה שיחטוף אל תוך הגוף כאשר יחדרו עליו. יתקשה כרגע בחילופים על גארדים מהירים אם ישאירו אותו על אי מולם בתנופה. בפיק&רול מבוקר יוכל לעכב את הגארד לשניה או לחסום אותו מאחור וזהו. עדיין לא הוכיח שהוא בעל קליעה אמינה למרות תצוגות אימונים מרשימות.

למה הוא מתאים לדאלאס? כי מו במבה, כמו רודי גובר, עשוי לשנות לך את זהות הקבוצה. הוא מתאים בצורה נהדרת עם דירק או כל PF בעל קליעה. יש לו אופי נהדר ונוח וצרות כנראה לא נראה ממנו. הוא מאפשר לדאלאס לחפש עוד גארד יוצר בפרי אייג'נסי לצד DSJ ומאפשר להאריסון בארנס עוד עונת חסד בכדי לתפוס את מקומו ככוכב בליגה.

למה הוא לא מתאים לדאלאס? כי דאלאס תיראה קיצונית בקצוות. DSJ בקושי 1"6' קצר ושומר בינוני מינוס. במבה ארוך במיוחד ויתקשה להתחלף. זה שם את דאלאס בסכנת מיס מאץ' תמידי מול הרכבי הפורוורדים הנבנים ברחבי הליגה.

שחקנים בעלי סגנון דומה: ראלף סמפסון, רודי גובר

 

 

6. אורלנדו מג'יק: מייקל פורטר ג'וניור, 20

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
מיזורי SF פרשמן 6.4% 22 2.10 2.75 211 2.14

מה עשה השנה: בתכלס? כלום. אין טעם להביא סטטיסטיקה של 3 משחקים.

חוזקות:  סקורר מולד במובן הקלאסי: תנו לו כדור והוא ישים אותו בחור. "11'6 אתלטי שמשחק כמו ווינג אמיתי. מסוגל לקלוע מכדרור, קאץ' אנד שוט או בפיק אנד פופ. שליטה לא רעה בכדור שצריכה להשתפר (קואורדינציה מצוינת). משנה כיוונים ושולט במהירות נהדר בכניסות לסל. בכלל ארסנל התקפי נדיר לגילו. אלפא דוג במלוא מובן המילה (מזכיר את בן סימונס בארוגנטיות חסרת הביסוס שמשדרת "אני כבר סופרסטאר אתם כבר תבינו עם הזמן…"

חולשות: באמת בריא עכשיו? כווינג רמת השליטה שלו בכדור רחוקה מרמת NBA אך ניתן לשפר זאת עם הזמן. עם 211 פאונד יידחף לא מעט ע"י שחקנים פיזיים ב4 ויאבד כדורים מול ווינגים אתלטים ונמוכים יותר. פורטר מחזיק את תיקו הרפואי בסודיות שלא הייתה מביישת יחידה סודית צבאית.

למה הוא מתאים לאורלנדו? כי מספיק עם רול פליירס ופרויקטים אורלנדו!!! You suck at it Orlando לקבוצה שפעם החזיקה את שאק פני גראנט היל וטימאק מגיע יותר. המג'יק, שבעונה החולפת הורידה ראש לכל שחקן שהעז להצטיין וניסו לגרום לכולם לעבור ניתוח לכריתת אופי, חייבת להיבנות מחדש. ארון גורדון וMPJ יכולים ליצור דואו מדהים בעמדות הפורורד. סנטרים יש באינפלציה בליגה ולמרות שוונדל קרטר יהיה שחקן מצוין הוא לא נקודת פתיחה של בניית קבוצה וטריי יאנג עלול להפוך לבכייה לדורות ללא מעט קבוצות אם נראה שחזור של תחילת עונתו באוקלהומה אבל אם אני אורלנדו אני ממתין עוד עונה בחיפוש פוינט גארד.

למה הוא לא מתאים לאורלנדו? מי הפליימייקר שישים לו כדור ביד? מה אם הוא לא יכול לשחק SF בליגה? יש סיכוי לא רע שיהפוך לPF בלא מעט הרכבים בדיוק כמו KD כשהוא לצד גרין. ואז מה יקרה עם ארון גורדון או ג'ונת'ן אייזיק? האם זה ידחוף את אחד מהם החוצה? טריי יאנג לא נשמע כל כך רע פתאום…

שחקנים בעלי סגנון דומה: KD, פול ג'ורג', טימאק

 

 

7. שיקגו בולס: מיקל ברידג'ס, 22

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
וילאנובה SF ג'וניור 2.01 2.69 210 2.18

מה עשה השנה: לקח אליפות מכללות…וגם 17.7 נק' ב-51.4% מהשדה, 43.5% משלוש, 85.1% מעונשין, 5.3 ריב', 2 אס', 1.1 חסימות, 1.9 חטיפות.

חוזקות:  יכול לנוע בין עמדות, ארוך ואתלטי עם IQ הגנתי גבוה. קליעה מצוינת בקאץ' אנד שוט, עליה מכדרור בשיפור תמידי. נע נהדר ללא כדור, מכניקה מצוינת עם נקודת שחרור גבוהה (קשה להפריע לו, מסיים מצוין בצבע). גרף השיפור שלו מדהים ונראה שיש עוד הרבה בקנה.

חולשות: השליטה בכדור עדיין בינונית ביחס לווינגים ב-NBA. עוד לא הוכיח יכולת מסירה ברמה של יוצר משובח.

למה הוא מתאים לשיקגו? כי הם צריכים ווינג, שחקן עם פוטנציאל אול NBA בהגנה. הטרנד שמובילה בוסטון עם ווינגים ארוכי ידיים המסוגלים לבצע חילופים אוטומטיים ולנוע בין עמדות מאוד מתאים לקבוצה עם כריס דאן וזאק לוין ברוסטר שלה. שיקגו יכולה לארגן לעצמה גבוהים דרך פרי אייג'נסי כי השוק לגבוהים יהיה שוק של מוכרים עוד שנייה. וונדל קרטר נראה כסוג של מציאה בעמדות 4-5 אך לבולס יש את בובי פורטיס שסוף סוף הראה למה הוא מסוגל ואת לורי מרקנן שרוב הסיכויים יעבור לעמדת הסנטר בהמשך הקריירה. אבל גם אם מסתכלים דרך הפריזמה של 'מי השחקן הטוב בנמצא' זה לא מיקל. אם אני שואל מי הפרוספקט הטוב בנמצא', אני מביט במיקל והוא בדיוק יושב לי על המשבצת של השחקן שמגיע עם כל הכלים הפיזיים, עם מוסר עבודה מטורף, ועם גרף שיפור לינארי ומרשים החל מעונתו הראשונה בוילנובה.

למה הוא לא מתאים לשיקגו? מיקל מאוד נהנה בשלושת השנים האחרונות מגארדים כוכבים שהגישו לו כדורים ליד מכל זווית בתזמון מצוין. האם יש בשיקגו יוצרים משובחים שיורידו ממנו את עול היצירה בשלב מוקדם זה של הקריירה ויאפשרו לו לעבוד על משחקו בשנים הבאות? הכול תלוי בכריס דאן.

שחקנים בעלי סגנון דומה: קאווי לנארד (הצעיר), דני ג'ריינג'ר.

 

 

8. קליבלנד קבלירס: טריי יאנג, 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
אוקלהומה PG פרשמן 5.4% 20 1.87 2.42 178 1.90

מה עשה השנה: 27.4 נק' ב-42.2% מהשדה, 36% משלוש ו-86.1% מעונשין, 8.7 אסיסטים, 4 ריבאונדים, 1.7 חטיפות

חוזקות: יכול לאיים על הסל מכל זווית, כל טווח, מכדרור, מתפיסה, עם זריקה רגילה, עם פלואטרים, בלי להסתכל על הסל מניתור בשתי רגליים, מרגל אחת. קיצר איום תמידי על הסל. יכולת מסירה וראיית משחק מאוד מתקדמת לגילו. לאחר שצפיתי בעשרות שעות של וידאו לקראת המוק הזה אני לא ממצמץ כשאומר שהוא לא נופל ואף עולה על דונצ'יץ בראיית משחק. ראיית נולד עוזרת לו לחטוף ולהפריע לכדורים תועים למרות ידיים קצרות יחסית. מהיר מספיק בשביל העמדה אך בעיקר shifty, קריא משנה כיוון. לא מפחד לקחת זריקה או להוביל את ההתקפה.

חולשות: הגודל שלו, הגובה והאורך שלו + ניתור בינוני (שמפריעים לו לסיים ליד הסל). לא מספיק פיזי בשלב זה להתמודד עם גארדים חזקים (גופו עוד ילדותי משהו, אך זה ישתפר), ההגנה שלו כרגע מתחת לכל ביקורת אך להוסיף חטא על פשע הוא גם מהמר כפייתי בהגנה. וזה לא קשור רק למהירות…

למה הוא מתאים לקליבלנד? כי בין אם לברון שם או לא (הוא לא..), הם לא צריכים עוד גבוהים או רול פליירס משובחים. הם חייבים קלע משובח מאחור שיכול להשחיל שלשות וגם ליצור לאחרים. האפסייד שלו הוא אדיר אם גופו יתחזק וגם אם לא יצטרך לשחק כמוביל כדור יחיד. אם הוא פנוי בעיני הוא עדיף על פרוייקטים בעמדות הגארד שאולי יכולים להפוך לטובים יותר אך מצריכים צוות פיתוח חזק של הקבוצה (כמו של יוטה, הספרס או דנבר). לקליבלנד אין זמן להתאמן יחד וצוות האימון שלהם הוא גבולי כרגע. אז עצתי למועדון כזה הוא לקחת את הרצפה הגבוהה ביותר.

למה הוא לא מתאים לקאבס? אם לברון בכל זאת נשאר הוא יגלה שחקן הרפתקן ונועז עם ביצי פלטינום אך גם פוחז. לא נראה לי שיש למספר 23 או לשאר שועלי הקרבות שם סבלנות. עלול לקבל הרבה מבטי “I’m too old for this shit" אחרי מהלכים הרפתקניים שלא יצלחו.

שחקנים בעלי סגנון דומה: טוני פארקר, סטף קארי, ג'ייסון ווילאמס.

 

9. ניו יורק ניקס: קולין סקסטון, 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
אלבמה PG פרשמן 5.6% 21 1.86 250 183 2.02

מה עשה השנה: 19.2 נק' ב-44.7% מהשדה, 33.6% משלוש ו-77.8% מעונשין, 3.7 אסיסטים, 3.8 ריבאונדים, 0.8 חטיפות

חוזקות: שחקן מאוד אתלטי ואגרסיבי באופיו בעל מנהיגות טבעית העשוי ללא חת. שליטה טובה בכדור ויכולת להגיע לטבעת ולסיים מעל גבוהים למרות גובהו (מוטת ידיים מרשימה של "7'6) , שחקן הגנה בסדר בשלב זה אך הפוטנציאל גבוה בהרבה. יש לו את כל הכלים להיות שומר מצוין. בדיוק כמו השחקן שמעליו, ביציו עשויות זהב יצוק ועיניו תמיד במהלך הבא. אוהב להשפיל את יריביו בדאנקים על הפרצוף, קרוסאוברים או באופנסיב ריבאונד.

חולשות: הגודל שלו. נמדד מעט מתחת למה שהעריכו. לשחקן שלעיתים מוגדר כ'ראסל לעניים' יש לו חיסרון של לפחות 3 אינצ'ים (8 ס"מ) בגובה וכמה אינצ'ים בידיים. לעיתים חסר אחריות ולא מתנהל תחת שליטה. בתיכון שיחק גם SG לא מעט וגם עלול להיות מתאים לעמדה זו אם ישחק ליד פוינט גבוה (ראו מקרה רוביו ומיצ'ל). יש לו פוטנציאל להיות קלע טוב אך נוטה לידות זריקות מוזרות וקשות לעיתים ללא שום צורך או כיסוי.

למה הוא מתאים לניקס? במידה רבה כדורסלנית הוא לא הכי, אז ניתן לדלג לפסקה הבאה. אם בכל זאת חייבים, ליד פרנק המדוד והשקול חסר קצת Swag וערסיות. הניקס חייבים לנסות להמר על כוכב בעמדת הפוינט המייאשת שלהם. האפסייד של טריי ברק מוגבל למרות המיני-פריצה ומודייה חסר משהו בכריזמה ובIQ. סקסטון יקח על עצמו אחריות ולא יקבל תירוצים או אף שיט משחקנים שצמחו בתרבות לוזרית. הוא יספר להם איך פעם שיחק באלבמה שלוש על חמש אחרי הרחקות ועדיין ניצח. פורזינגס יצטרך אף הוא להתקשח מנטלית כי אם ימשיך להתנהל ליד סקסטון כפרינססה יחטוף חזק.

למה הוא לא מתאים לניקס? כמה פוינט גארדים ניתן לאסוף? האם פורזינגס וקנטר זה צמד העתיד שלהם מקדימה? האם לא יותר מתאים להם שחקן כנף חזק שיאזן בין הקו הקדמי לאחורי? האם הוא באמת השחקן הטוב שנשאר? אני מניח שאם ברידג'ס פנוי בבחירה התשיעית הוא ייחטף, אך אני מאמין שהניקס ילכו על האפ סייד של סקסטון ויהמרו על שחקן עם star quality  ברור לפני שייקחו עוד פרויקט או שחקן רול פלייר בכנף.

שחקנים בעלי סגנון דומה: דניס סמית ג'וניור, דונבן מיצ'ל

 

 

10. פילדלפיה 76: לוני ווקר, 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
מיאמי SG פרשמן 5.7% 23 1.94 2.52 196 2.09

מה עשה השנה: 11.4 נק' ב-41.5% מהשדה, 34.6% משלוש ו-74% מעונשין, 2 אסיסטים, 2.6 ריבאונדים, 0.9 חטיפות

חוזקות:  גוף NBA סופר אתלטי ארוך ורחב לגובהו (אותם מדידות כמו מרקל פולץ). יכול לנתר לשמיים ומשתמש באתלטיות שלו על מנת להגיע לטבעת. השתפר ככל שהעונה התקדמה. בכל פעם שראיתי אותו השליטה בכדור השתפרה. הרבה יותר מתאים לפייס אנד ספייס של ה-NBA מאשר למשחק המכללות. מאמנו לא ידע כיצד לנצל את יתרונותיו ולא ניצל מספיק את היציאה שלו מחסימות והכניסה לסל. האחוז שלו מטעה מכיוון שקלע לא מעט מכדרור כך שזרק זריקות קשות. ריינג' NBA לפחות.

חולשות: עדיין בוסרי ברמת ראיית המשחק וקבלת ההחלטות בשני צדי המגרש. חייב מסגרת אימונית טובה ומשחק בתוך שיטה. רחוק בעיני שנתיים מלפרוץ באמת. מאוהב בזריקה שלו (לעיתים בצדק) ולא מחפש את המגע בכל מחיר.

למה הוא מתאים ל76? כי זו בחירה מפתיעה שעלולה להתברר כגאונית בעוד שנה, שנתיים. כי זה נוגד את הניסיונות הכושלים של פילי לקחת שחקן שכולם חשבו שצריך לקחת (נרלנס, אוקפור, מרקל) כדי לקחת את השחקן שמתאים למה שהם רוצים לעשות. שחקן סופר אתלטי עם פוטנציאל ל-two-way player שירווח את המגרש אך גם יוכל ליצור מעט תוך כדי שאת הריכוז הוא משאיר לבן סימונס או למרקל. זאת מבלי שצריך לקחת מקובינגטון את המקום שלו (שחקן סופר חשוב במיוחד בהגנה). לוני ממש לא הראה את מה שהוא יודע במיאמי וממעקב אחרי האימונים שלו הוא נראה אדם ושחקן סופר מרשים בדומה לדונבן מיצ'ל (הם קצת שונים מבחינת השליטה בכדור והמסירה אך בעיני לוני קלע טוב ממנו).

למה הוא לא מתאים ל76? כי הוא לא נראה על פניו שחקן טופ 10, ואם זו בחירה שמוכנה לטרייד אז ממש לא כדאי לקחת את ווקר בבחירה כל כך מוקדמת (הערך שלו נמוך ביחס לכאלה שבחרתי אחריו). כי הוא טיפה בוסר וה-76 רוצים לנצח מחר, כי הוא ומרקל בעלי אותם מדידות ואם מרקל משתלט על הקליעה שלו אז לוני עלול להראות מיותר.

שחקנים בעלי סגנון דומה: ג'יילן בראון, ג'ייסון ריצ'רדסון

 

 

11. שרלוט הורנטס: וונדל קרטר, 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
דיוק    C פרשמן 7.9% 21 2.08 2.77 251 2.25

מה עשה השנה: 13.5 נק' ב-56.1% מהשדה, 41.3% משלוש ו-73.8% מעונשין, 9 ריבאונדים, 2 אסיסטים, 2 חסימות וחטיפה אחת.

חוזקות: פליימייקר מהפוסט. חזק בצורה יוצאת דופן (260 פאונדס של שריר). לא הכי גבוה לסנטר אך ארוך מספיק בשביל לסגור את הצבע. חכם באופן יוצא דופן (לא רק בכדורסל), מגן קבוצתי מצוין וסוגר טוב את הצבע. לא מחפש את התהילה אלא את הפעולה הנכונה. קליעה, מסירה, חילוף, פוסט אפ, מה שהקבוצה צריכה הוא כבר יבצע.

חולשות: הקליעה משלוש למרות אחוז הדיוק לא בטוח תיכנס ב-NBA. עניין של טווח ומכניקה (זריקה טיפה איטית ושטוחה). יכול לעכב גארדים בחדירה בפיק&רול אך יתקשה כאשר אלה באים במהירות. הוא יותר זריז ויעיל מאשר מהיר. הניתור לא מאוד מרשים. יתקשה בהגנה על הווינגים שמצריכים מפגש אוירי ולא רק להפגין ורטיקאליות שמרנית.

למה הוא מתאים להורנטס? לא בטוח שיגיע בכלל לבחירה כל כך מאוחרת ואילולי הקבוצות הבוחרות במקומות 6-10 לא היו כה עמוסות מקדימה כנראה שהיה נחטף קודם. לא בטוח שהוא אולסטאר קלאסי או שישים אי פעם מעבר ל-15 נק' למשחק. אך בעידן הפוסט דוויט (או שיועבר בטרייד או שיתנו לחוזה שלו למות השנה) חייבים בשארלוט פעם אחת ולתמיד סנטר/גבוה שלם. שארלוט מחזיקה 3 סנטרים שכל אחד מחזיק יתרונות הופכיים ממחליפו. אחד קופץ ונייד, השני רק באנגר בצבע והשלישי כבד אך בעל מהלכי פוסט. קמבה באנקר בפוינט (עד שיעבור בטרייד) ומונק, לאם, באטום, קיד-גילכרייסט, מרווין ווילאמס ודווין בייקון מאיישים עומס ומורכבות בקו האחורי ובכנפיים. אבל ההורנטס דווקא יכולים לנצל את קרטר כעושה משחק שני ואדם נוסף לעבור דרכו בהתקפה. בהגנה הוא חוזק ברור בכל סוגי ההגנות.

למה הוא לא מתאים להורנטס? כי בשארלוט יש תרבות שמזלזלת ברוקיז. ההיפרדות מקליפורד עלולה לשנות זאת אך קבוצה שמרנית המלאה בשחקנים ברמה סבירה הרבים על דקות משחק עלולים לא לשתף עימו פעולה. וכל עוד דוויט שם כנראה שנראה את וונדל בדקות מוגבלות (אבל לא בוחרים רק בשביל שנה אחת).

שחקנים בעלי סגנון דומה: אל הורפורד, בראד דוהרטי

 

 

12. לוס אנג'לס קליפרס, מיילס ברידג'ס, 20

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
מישיגן סטייט   PF סופמור 5.9% 22 2.00 2.63 220 2.07

מה עשה השנה: 17.1 נק' ב-45.7% מהשדה, 36.4% משלוש ו-85.3% מעונשין, 7 ריבאונדים, 2.7 אס'

חוזקות: אתלט מצויין שמשלב ניתור מהירות וכח. במתפרצת מזכיר את בארקלי של פעם. מאוד פיזי, מאוד עימותי עם קליעה מאוד רכה גם משלוש וגם מהעונשין. שמאלי שמבלבל לא מעט בכניסות שלו לסל. פוטנציאל אולסטאר בהחלט קיים ברגע שיחליט באיזה עמדה הוא מתמקד. משחק גם ב3 וגם ב-4 למרות שמקומו ב-NBA כנראה יסגר כ-SF לרוב. לא חייב את הכדור ביד ובהחלט יכול לחיות מהפינות או בחיתוכים לסל

חולשות: לא מאוד ארוך ולמרות שמשחקו עבר השנה תהפוכות הוא PF בנשמה שמזנק על ריבאונדים ועושה פוסט אפים וגם יורה מבחוץ. עלול להיות פחות אפקטיבי במשחק עומד או בקבוצה איטית.

למה הוא מתאים לקליפרס? כי הוא בעל פוטנציאל סופר גבוה, אולי אפילו אולסטאר אם יקבל את המושכות. הוא סקורר בנשמה שמוסיף מימד של קשיחות ואגרסיביות שחסרה שנים לקליפרס בכנף. גלינארי פצוע תמידית וטוביאס האריס מצוין אך גם הוא לא מספיק פיזי וכריזמאטי.

למה הוא לא מתאים לקליפרס? כי עמוס שם בתוך עמדות 2-3 ועמדות 4-5 מצריכות יותר בשר בשביל היום שדיאנדרה יעזוב. כי חוץ ממילוש מי יביא לו בכלל כדור? הקליפרס חייבים פוינט גארד יציב וקולע בזמן שפט בברלי מתאושש מהפציעה התורנית או במקרה שמילוש בדיוק יצא להפסקת סיגריה.

שחקנים בעלי סגנון דומה: ג'סטין אנדרסון, קורי מגטי, ג'מאל משבורן

 

 

13. לוס אנג'לס קליפרס, שיי גילג'ס אלכסנדר, 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
קנטקי   PG פרשמן 3.0% 23 1.98 2.64 180 2.12

מה עשה השנה: 14.5 נק' ב-48.5 מהשדה, 40.4% משלוש ו-81.7% מעונשין, 4.1 ריבאונדים, 5.1 אסיסטים, 1.6 חטיפות

חוזקות: ארוך, גבוה, אתלט לא רע, שליטה נהדרת בגוף ובקצב שבא הוא נע, IQ  נהדר ושליטה על הנעשה במגרש. סיומת נהדרת מתחת לסל וטווח שלוש סביר (מצטיין גם במיד ריינג'). מכניקה קצת איטית אך יציבה. עבודת רגליים נהדרת. חוטף ומפריע ללא מעט כדורים. מגן אישי טוב.

חולשות: הקליעה משלוש למרות אחוז הדיוק לא בטוח תיכנס ב-NBA כי לא הראה טווח והשחרור לא מספיק מהיר כאשר גארדים גבוהים ישמרו עליו. לא אתלט עליון ביחס לגארדים בגובהו. לעיתים לא חושב מספיק מהר ומאבד כדורים כאשר גורמים לו לקבל החלטות תחת לחץ. טועה לעיתים בקבלת החלטות בחילופים בהגנה. רזה רצח. חייב לאכול דחוף!

למה הוא מתאים לקליפרס? כי הגארדים הבולטים של הקליפרס (חוץ ממילוש): בברלי, לו ווילאמס ואוסטין ריברס הם ממש לא רכזים קלאסיים וג'ואן אוונס היה בשבילי אכזבה גדולה למרות שנבחר נמוך. הקליפרס צריכים להתחיל לקבל החלטות על כל הנכסים ששאבו פנימה לקופה בעסקת כריס פול והעונה הזאת תהיה סוג של אודישן ארוך ומתמשך. אלכסנדר נותן להם גובה אורך ורעננות בעמדת ה-PG.

למה הוא לא מתאים לקליפרס? כי הקליפרס חסרו ווינגים וגארדים אך בעיקר עקב פציעות. עוד שניה חלקם/כולם חוזרים ואוי כמה שיהיה צפוף בסיר הלחץ של הלוגו (ג'רי ווסט לא יהסס להעביר חצי קבוצה אם זו תתפזר). אלכסנדר הצעיר עלול להפוך לקורבן של הנסיבות. אז אולי עדיף לקחת עוד גבוה כרוברט ווילאמס שיחפה במקרה שדיאנדרה מתחפף.

שחקנים בעלי סגנון דומה: שון לוינגסטון לפני הפציעה, ג'יימס הארדן, מייקל קארטר-ווילאמס

 

 

14. דנבר נאגטס, קווין נוקס, 19

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
קנטקי SF פרשמן 5.0% 22 2.06 2.74 213 2.13

מה עשה השנה: 15.6 נק' ב-44.5% מהשדה, 34.1% משלוש ו-77.4% מעונשין, 5.1 ריבאונדים, 1.4 אסיסטים

חוזקות: גבוה שרירי וארוך מאד, אך חלקלק ואלגנטי בתנועה ובקליעה ומאידך. נתונים מושלמים ל-PF מרווח ב-NBA עם טווח מצוין מעבר לקשת. לא מתבייש באף זריקה ולא פוחד לקחת אותם תחת שמירה או בסוף שעון. יכול לנוע בין כמה עמדות ב-NBA ולשחק אף בקו האחורי בהרכבים מסוימים או אפילו לחזור לעמדתו המקורית בכנף כ-SF.

חולשות: משהו התפקשש בשנתו בקנטקי. היה אמור להיות זכר האלפא אך גילג'יס-אלכסנדר תפס מנהיגות במקומו לקראת סוף העונה. משחק אחד נראה כמו שחקן טופ 10 ברור בדראפט (גם אני האמנתי) ומשחק לאחר מכן סתם עוד קלע חסר מצפון בווליום גבוה. לא מימש את האתלטיות שלו מספיק ולא ממש הראה את יכולות הפליימייקר כפי שעשה בתיכון. חייב לעבוד על בחירת זריקות. מגן טוב כשרוצה אך לא תמיד מדגדג לו לעשות הגנה.

למה הוא מתאים לנאגטס? כבבחירה 14 הוא אחלה ריזיקה לקבוצה שזקוקה לעוד ווינגים ורסטיליים. וילסון צ'נדלר כבר לא ילד ניקסי עליז, ונפצע תכופות ונוקס יכול לעמוד מאחורי קשת ה-NBA ולהשחיל אותם כאשר יוקיץ' מורי ומילסאפ משחררים לו בונבוניירות. פליימייקר, בוודאי שלא יצטרך להיות שם.

למה הוא לא מתאים לנאגטס? אני מודאג מהעומק של הנאגטס בעמדות הגארד והחוסר בגארדים הגנתיים למעט גארי האריס. יש כמה כאלה מתחת לבחירה זו ואולי שווה לשקול זאת. נוקס בעל פוטנציאל הגנתי אך כרגע להשאיר את נוקס לשמור על הווינגים האתלטיים והאגרסיבים של המערב עלול להיות בעייה למרות גובהו ואורכו.

שחקנים בעלי סגנון דומה: ג'ף גרין, ג'אברי פרקר, טוביאס האריס

 

 

15. וושינגטון וויזארדס, רוברט ווילאמס, 20

מכללה/ארץ תפקיד שנתון אחוז שומן אורך כף יד גובה במטר גובה הגעה משקל מוטת ידיים
טקסס M&A C סופמור 2.07 2.77 235 2.24

מה עשה השנה: 10.4 נק' ב-63.2% מהשדה ו-47.1% מעונשין, 9.2 ריבאונדים, 2.6 חסימות

חוזקות: סוג של תאום קלינט קפלה. אתלט מצוין ומרשים לעמדת סנטר. יכול לסגור רחבות באורך ועוצמה ובעל מהירות רוחבית טובה כדי לשמור על גארדים בפיק&רול. יודע את מקומו בשרשרת המזון ולא מנסה להתחכם. רול פלייר אידיאלי שלמרות חוסר השיפור משנתו הראשונה עדיין משפיע על המשחק הרבה מעבר למה שמספריו מראים. תשאלו את דיאנדרה אייטון שממש לא עשה חיים מולו בהפסד הדחוק לאריזונה. שחקן פיזי שלא מפחד ממגע או מקרב חפירות על עמדה. בעל יכולת סיום מופלאה תחת הסל. מהסוג של 'תעיף לי כדורים לרדיוס ואני כבר אגיע אליהם'. הראה כמה מובים נחמדים מפעם לפעם מהפוסט אך זה לא נראה כמו המשחק שלו כשיעלה לבוגרים.

חולשות: מוטיבציה. לא מצליח להבין מה מניע את הבחור. מול LSU השנה פשוט התפוצץ עליהם (עדיין הפסידו) עם אין סוף ריב' בהתקפה ומשחק נהדר תחת הסלים. אבל פתאום שוב נרדם ובמשחקים רבים נראה כמו שחקן מכללות שולי. סנטר הגנתי שצריך כדור חשק זה סיכון בליגה של 82+ משחקים בעונה. קלעי גרוע עם מכניקה מדאיגה. יקבל טיפול האקינג עד שילמד להשחיל פאולים ביותר מ48%

למה הוא מתאים וויזארדס? כי גורטאט הפך לדוד פולני מנג'ס שג'ון וול מת לכלוא במרתף חשוך מה גם שמהימני הוא לא בדיוק אנת'וני דיוויס… ווילאמס יידרש לעוף למתפרצות ולחתוך לטבעת בכל פעם שהחדירות של וול מקפלות את ההגנות. בצד השני של המגרש עשוי להוות עוגן הגנתי חשוב מאחור בקבוצה שסיימה במקום ה-15 ביעילות הגנתית.

למה הוא לא מתאים לוויזארדס? משהו מצלצל בו כסוג של באסט אם לא יבין היכן הוא נמצא. הציפייה משחקן שחוזר לעוד עונה במכללה לאחר שכבר היה בלוטרי בלא מעט מוקים, היא שיגיע לעונה מורעב ע"מ לטרוף את הפרקט. במקום זאת הוא לא הראה שום דבר חדש ונותר קלעי איום מכל אזור בו לא ניתן להטביע ממנו.

שחקנים בעלי סגנון דומה: קלינט קאפלה, דיאנדריי ג'ורדן

 

לפוסט הזה יש 81 תגובות

 1. אחלה סקירה.

  לוני ווקר לדעתי האולסטאר הסליפר בדראפט ואני לא רואה אותו נבחר טופ 10. הוא צריך ליטוש טוב אבל הכשרון שם.

  לא רואה קשר בין דונציץ להארדן, שום קשר.

  אתה גם מחזק את ההרגשה שלא שלא מדובר בדראפט כ"כ טוב. לדעתי יש סתם הרבה הייפ.

  אהיה חכם יותר שאדע לאיפה כל שחקן נפל אבל אני חושב ש-5 השחקנים הכי טובים מהדראפט הזה בסוף הקריירה יהיו אייטון, יאנג, ווקר, פורטר ודונצ'יץ בסדר הזה. אני לגמרי רואה את גקסון, במבה וקרטר מתרסקים ב-NBA ולא יהיו הכוכבים מצפים מהם.

  אגב בכל בחירות טופ 10 בדראפט בהיסטוריה הרוב זה פלופים, זה לא יהיה שונה פה. יש לקחת בחשבון שמתוך ה-10 הראשונים שיבחרו גג 3 שחקנים יצאו תותחים=כל השאר פלופ ויהיו ביניהם כאלו שיעלמו מהליגה במהירות ואיש לא יזכור אותם.

  הייתי שמח אם תעלה פוסט אחרי הדראפט עם צפי שלך לגבי כל שחקן איך תראה הקריירה שלו ותיקח הימור גדול פה-משהו ספציפי מאד, ואזורי ממוצעים.

  1. אני סופר חם על לוני ווקר לפילי כי הם לא באמת צריכים ממנו הרבה מיד. הוא חייב שנה שנתיים עם צוות פיתוח עם שיטה מובנת. הוא גם יכול להפוך לבאסט אם יפול לקבוצה עמוסה שלא תשקיע בו יותר מדיי. יש לא מעט כישרונות בדראפט הזה שהן תלוי סיטואציה בעיני ב50%. אבל מה שיש לו קשה ללמד והוא עושה רושם של אדם סופר חרוץ שרוצה ללמוד.

   זהו אכן דראפט עם סימני שאלה. כל דראפט עמוס גבוהים הוא כזה. אני כיום יותר סומך על צוותי הפיתוח והאימון של קבוצות מסוימות.. אם ג'ונת'ן אייזיק היה בסלטיקס הוא היה מצויין. אם טייטום היה באורלנדו היו נותנים לחזוניה את הדקות שלו…

   לגבי הקשר בין הארדן ללוקה הוא לא במראה או במובס אלא בראיית המגרש והשימוש בקצב ככלי ליצירת בילבול הגנתי. יש להם גם כמה מובים דומים בפיק אנד רול.

    1. אני גם. להזכיר לך שאתה בכלל היית תומך נלהב של מיקל ואני דחפתי את מיילס עוד בדראפט שעבר. אבל זה מוק דראפט ולא ביג בורד. אני מנחש שברידג'ס על הכוונת של כמה קבוצות אך אם לא ילקח על ידי שיקגו יש סיכוי לא רע שיתדרדר. כך גם טריי יאנג. הפערים בין 4-12 ממש לא גדולים עד לא קיימים אז נראה תזוזות נפילות וטריידים. הקאבס מחפשים שחקן להיבנות מחדש ביום שאחרי אך שגם יוכל להשתלב עם ג'יימס אם נשאר. הניקס בעיני תלך על גארד או סנטר ואם תלך על ווינג יחפשו ווינג הגנתי ולא בטוח שירצו את מיילס. שארלוט דווקא בכיף תלך על ברידג'ס או דווקא על נוקס אך פשוט לפי איך שהמוק התפתח הם לא יכלו לוותר על קרטר. יש כאן אפקט דומינו מסויים. אל תתרגש מהמיקומים המדוייקים. בחירה אחת והכל ישתנה.

     מה אני מוצא בלוני ווקר? יסודות של כוכב. הקליעה שלו אמיתית. של סמית לא. סמית זרק פעם אחת כל משחק כאשר היה חופשי לחלוטין. המכניקה שלו בעיני לא תגיע לטווח NBA. לוקח לו זמן לסדר את הרגלים ולהוציא כדור מהיד. לאיזה גארד יש לוקסוס כזה בNBA?

     סמית' שיחק והוצג כווינג ארוך ולכן 'סלחו' לו על חסרונות ביסודות של גארד. בקומביין הוא נמדד נמוך יותר והוא בגובה של 3"6 ארוך ולא של ווינג שהוא 5"6/6"6 כפי שטענו. בסוף זה דברים קטנים שאני רואה בעין. מי שראיתי במיאמי כבר מזמן שיפר הרבה דברים ובאמת חסר עונה או שתיים תחת מאמן טוב כדי לפוץ כסקורר. בעיני אם יהפוך לשחקן 6 בליגה שקולע 15-6 מספסל ונועל בהגנה זו הצלחה סופר יפה. זהיר סמית' גם עלול להפתיע ולכן יבחר לפני לא מעט שחקנים שהם כרגע טובים ממנו. אבל בשלב הראשון בעיקר יגיע לספורטסנטר ויזכה בתחרויות הטבעות.

     1. אני תמיד, הייתי גבוהה על מילס, פשוט הייתה תקופה שנסחפתי קצת בהייפ על מיקל.
      לגבי לוני ווקר, לא יודע אני לא מתלהב הוא נראה לי פחות מידי אתלטי.

 2. וואווו…
  נפלא ג'ון. מקצועי לחלוטין. את ארבעת הבחירות הראשונות אני מדקלם כבר כמה שבועות. גם 5-10 מאד דומות למה שאני מאמין שיקרה.
  האם יאנג לקליבלנד יספיק לשכנע את לברון?

  המוק דראפט הזה בתרגום טוב היה יכול להופיע בספןרטס אילוסטרייטד

  1. 1-5 זה גם הבחירה שלי 5-10 אני הולך שונה, אבל לגמרא…:)
   מיקייל וסקסטון לא בטופ טן שלי וטריי גם בסימן שאלה, מיילס, זהיר סמית, ושיי בטופ טן.

 3. מוק מקצועי לגמרי.
  אין לי באמת מושג לגבי התוכן אבל הרצינות משפריצה מכל פסקה, ובנוי מעולה עם הנתונים המלאים בהתחלה והוידאו בסוף.

 4. חיכיתי למוק שלך כבר הרבה זמן.., שאל את מנחם:)
  אם הקליפרס בוחרים בשיי ובמיילס בריגס הם הולכים להיות מאד חזקים. שתי בחירות שלגעתי שוות טופ טן בלי בכלל למצמץ.
  קרטר נמוך מידי במוק שלך וקולין סקסטון , מיקייל ולוני ווקר גבוהים מידי.
  אין מצב לדעתי שזהיר סמית לא שווה טופ 15.

 5. אם הקינגס זוכים בדונציץ, חבל על הזמן,
  אם הם בוחרים בפורטר אני אכנס לעצב עמוק..
  באגלי וגארן גקסון יתקבלו בעצב קל..
  אם דונציץ יבחר 1, אני מעדיף את באגלי וגקסון על איטון.

   1. מצד שני אני יכול להראות לך תמונה שדיואץ ורנדיב מחובקים עם דונציץ, במשהו שנראה כמו פאב וזה נראה שויואק מחזיק אצבעות.
    התמונה צולמה ב5.6 לא מזמן…

    1. https://www.sactownroyalty.com/2018/6/16/17470146/vivek-ranadive-and-vlade-divac-met-with-luka-doncic-in-spain-sacramento-kings-draft-rumors
     טוב זכרתי פאב אבל לא בדיוק בכל מקרה פגישת קזואל במדריד עם הבעלים, נראה כמו מאמץ גדול עבור שחקן שאתה לא מחבב , כמו מה שהתפרסם היום שדיואץ לא כל כך אוהב את דונציץ

     1. מראות מעושנות. כולם משקרים וכולם רוקחים טריידים. הם מורידים פרוספקטים שהם אוהבים כדי לתפוס אותם בטרייד דאון וגם לקבל נכס.

     2. למרות שלקינגס על פניו אין מה לשחק את המשחק..
      איטון כנראה די סגור ובמילא הוא לא בעדיפות גבוהה אצלהם.
      והם יכולים לבחור את מי שהם רוצים.

     3. מה אם יודעים שממפיס חמה על באגלי. אז הם פתאום גם "יתאהבו" בבאגלי וינסו לראות אם הם יכולים לקבל את לוקה במקום הרביעי אם יתחלפו עם ממפיס. הם רק צריכים לוודא שאטלנטה בוחרים בג'קסון ג'וניור והם יכולים לקבל את לוקה ב4 + נכס ממפיס. קיצר כולם מנסים לדפוק פה דני איינג' משנה שעברה

     4. אם חוזרים לשנה שעברה – את פילי אני עוד מצליח להבין, אבל לדעתי מי שיצא ממש סאקר, סליחה על הביטוי, הם הלייקרס שלקחו את לונזו. ממרחק הזמן, מישהו יכול להסביר למה זה קרה בעצם? ההייפ עשה את שלו? ממש אירוע מוזר לדעתי.

     5. מבחינת הקריירה של לונזו – נכון.

      ועדיין, בעיקר בתרחישים, הסבירים מאד, של טריידים של נכסים של הלייקרס, אני חושב שלונזו לא אטרקטיבי. עצם זה שמתייחסים אליו כנחות או לכל היותר שווה לקוזמה (בחירה 27, אאלט), אומרת דרשני. בוא נגיד שבנקודת הזמן הזו גם פולץ ובטח טייטום מוערכים יותר, כנכסים, מלונזו.

 6. אחלה מוק. אני לא כזה אוהב את ההתאמה של פורטר לאורלנדו, יש לה את אייזק וגורדון בעמדות שלו. לדעתי יקחו את יאנג ופורטר יפול למקום 7. הרעיון של JJJ באטלנטה מעניין. אני חושב שהניקס יקחו סנטר ולא עוד רכז אחרי ניטליקינה.

  ווקר בעשירית זה הימור מעניין. יכול להיות עוד שחקן יוצר, משהו שפילי מאוד צריכה. גם רוברט וויליאמס שחקן אחלה ודי הפתיע אותי ששמת את נוקס כזה נמוך, אם יגיע ל-14 הוא יהיה הברקה של דנבר

  1. פילי יקחו לדעתי אחד מבין, מיילס בריגס לזהיר סמית- לוני ווקר לא שווה לדעתי, בחירה כזו גבוהה בדראפט הזה.

  2. פורטר כל כך עף על עצמו שהוא כבר מתחיל להפוך לבדיחה (משווה את עצמו לטימאק ודוראנט) אבל הוא גיימר ואם לאורלנדו יש ספקות שיקחו את הכישרון הגדול.

  1. אני בדרך כלל שם תגים על המאמרים אבל עדו גילרי פרסם בשבילי הפעם. אגב זו הזדמנות להודות לעדו על ההגהה הכנסת הסרטונים והסידור הגרפי.

  1. תתפלא, לא תאמין, כמו התחזיות שלך, תאכל את הכובע, הרי יש לך כובע כמורה ל…לא אגלה, איך אני יודע חחח לא רבין שהגן ל מידן לאחרונה, כמו שאתה לא ג'ון

 7. מעולה !! אני לא רואה את אורלנדו בוחרים שחקן שהוא לא רכז, מה שיהיה טעות, הם חייבים לבחור את השחקן הכי טוב שיש, זה פורטר.
  לדעתי סקרמנטו תבחר בבאגלי, דונצ׳יץ׳ ילך לאטלנטה, פורטר יגיע לממפיס ובמבה/ג׳קסון לדאלאס/אורלנדו. אם הניקס בוחרים ברכז אני כבר לא יודע מה להגיד..מקווה שיקחו את ברידג׳ס.

 8. תודה רבה ג'ון.
  אני לא עוקב אחרי שחקנים שלא משחקים בליגה, וכל העניין תמיד היה נראה לי קצת טוטו, אבל סומך על הניתוח שלך – הבחור האינטיליגנטי מבחירה 11 נשמע לי מצוין לספרס, אבל לא נראה לי שרלוט מבינים מספיק כדורסל כדי לחשוק בקוואי ;-)… מצד שני, מאותה סיבה הם עשויים לפספס אותו, ואז ווסט ינצל את ההזדמנות והוא דווקא כן רוצה קוואי.

 9. אחלה מוק ! בתור אוהד של הניקס מקווה שלא יבחרו שוב רכז אני רוצה את וונדל קרטר, מיקאל ברידגס או קווין נוקס בניקס

 10. איזה אחלה של מוק. ככל שאני לומד יותר אני מגיע למסקנה שזה דראפט סופר איכותי. אני גם מבין את הבלבול באתרים השונים כי פשוט קשה מאוד לדעת מי יצא ממנו הסופר סטאר הגדול. כל העשיריה הראשונה בעלת פוטנציכל עצום. אני לא משוכנע שג'דסון הוא לא הכי טוב. תודה רהה ג'והן

 11. אני הולך עם השמועות שאומרות באגלי לסקרמנטו, כי הוא גם היחיד מצמרת הדראפט שהסכים לעשות עבורם אימון אישי.

  בכלל, אני לוקח קצת יותר סיכונים וזה המוק שלי כרגע –

  1. סאנס – אייטון
  2. קינגס – באגלי
  3. הוקס – דונצ׳יץ׳
  4. ממפיס – ג׳קסון (טרייד לקליפרס)
  5. דאלאס – במבה
  6. אורלנדו – יאנג
  7. שיקגו – פורטר
  8. קליבלנד – קרטר
  9. ניקס – נוקס (בווווווזזזזזז)
  10. סיקסרס – מיילס ברידג׳ס
  11. הורנטס – קולין סקסטון
  12 קליפרס (ממפיס) – מיקל ברידג׳ס
  13. קליפרס (ממפיס) – רוברט וויליאמס
  14. דנבר – שיי אלכסנדר
  15. וושינגטון – זאהיר סמית

  חשוב להדגיש – לא הביג בורד שלי (1. דונצ׳יץ׳, 2. ג׳קסון, 3. אייטון 4. במבה 5. באגלי)

 12. ג'ון יא מלך, החכמתי.
  עד איזור הטופ 7-8 אני עוד מכיר חצי כח מצפייה, מעבר זה כבר מעל לבינתי.
  אני מחסידי לוקה שמאמין שהילד הלבנבן הזה הולך לשלוט בליגה, מקווה שה GM's מחזיקים ממנו פחות ממני והוא ידרדר למקום שהוא נועד לו – דאלאס ב-5

 13. תודה ג'ון מעולה.
  הדראפט הזה ממש מסקרן אותי דווקא בגלל כל סימני השאלה והעובדה שאין באמת בחירה 1 ברורה (למרות שזה נראה כאילו אייטון סגור ונעול לי זה לא מובן).
  שוכנעתי שמכל הביגמנים דווקא ג'ארן ג'קסון הפוטנציאל הכי מבטיח, ואני אישית מאוד אוהב את במבה, גם אם לא בבחירה 1-3. הוא לא סופרסטאר, אבל עוגן הגנתי חשוב לכל קבוצה.
  מאייטון ובאגלי אני דווקא מעדיף את השני.
  דונצ'יץ מבחינתי בחירה ראשונה בלי למצמץ. לא מבין מה פיניקס כל כך חמים על אייטון.
  בכל מקרה למרות סימני השאלה ולא בטוח שיצאו סופרסטארים הדראפט הזה (דווקא בדונציץ אני בוטח), הוא דווקא דראפט עמוק, שוב לא מבין למה אומרים שיש כזו נפילה אחרי בחירה 4. ממש לא רואה כזו נפילה ודווקא בחירות 11-15 מעניינות מאוד ביחס למרחק מהטופ.

  1. לדעתי מרווין באגלי הוא הטוב ביותר וצריך להיות בחירה ראשונה. כל מי שבוחר בו 2 ומעלה יוצא נשכר בגדול.
   אייטון בחירה 1 בגלל שפניקס בוחרת. דונציץ רק אם יגיע לקבוצה המתאימה.ממפיס, סקרמנטו, ואורלנדו דוגמה לקבוצות שרצוי מאוד שלא ישחק בהם. לעומת זאת דאלאס אטלנטה מאוד מתאים.
   לפי דירוגי מוקדראפט במבה אמור להיות חטיף להיט, חמאת בוטנים אמיתית.
   מייקל פורטר החל מבחירה 6 שווה את ההימור.

 14. תודה, ג'ון. מוק נהדר!

  כמי ששיך למחנה אוהדי הסאנס,
  אני חייב להודות שקשה לי להדחיק את כל הקולות שטוענים שאייטון לא שווה מס' 1 בכדורסל של ימינו.

  אז במסגרת פינת הווישפול ת'ינקינג היומית,
  כל שנותר לי לקוות זה לכך שהנהלת הסאנס בראשות מקדונו למדו. החכימו. הסיקו מסקנות.
  שהם צודקים, וכל האחרים טועים – אייטון הוא אכן הרובינסון הבא.

 15. כתבה מהממת. לדעתי סקרמנטו צריכה לעשות טרייד לקבל את לאונרד תמורת הבחירה.יש לה מספיק שחקנים מוכשרים בעמדות אחרות.
  אגב איך ניתן לראות את שידור הדראפט בשידור ישיר.
  המון תודה

 16. תודה רבה ג'ון.
  לאנשים חסרי מושג בליגת המכללות (כמוני), הפוסט עושה סדר בראש.

  מה שמצחיק זה, שדווקא מהשחקן היחיד שאני כן מכיר בדראפט (דונצ'יץ') אני מתלהב הרבה פחות מאשר הפרשנים.

  ואני יודע שזה לא רציני לשפוט לפי כמה סרטוני היילייטס, אבל באגלי נראה כמו אחד שיכול להפוך לשחקן משמעותי, אולי רק צריך להעלות קצת מסה.
  וזה שהוא שמאלי זה בכלל בונוס.

 17. לא מעניין דראפט חילוש מחולש.. כולל האירופאי שהוךל להיות פלופ יותר גדול מדראקו ו

  אני בעד לסגור את האתר עד ההחלטה של המלך לעבור לל.א.

 18. לגבי טריידים על לאונרד, מאחר ויש לו רק עוד שנה בחוזה, הוא היחידי שיחליט לאן הוא הולך, אלא אם יש קבוצה שרוצה אותו לשנה, אבל אז התמורה בהתאם.

 19. תחזית דראפט להיום:

  1. אייטון

  2. דונציץ
  3. יאנג
  4. בגלי
  5. גארן גקסון
  6. במבה
  7. מייקל פורטר
  8. קרטר
  9. מיילס בריג'ס
  10. מייקל ברידג'ס
  11. אלכסנדר
  12. לוני ווקר
  13.קווין נוקס
  14. סקסטון

כתיבת תגובה

סגירת תפריט