הטור של מל: המונדיאל חוזר למקומו הטוב

 

המונדיאל אצלנו!

תראו, טראמפ המטורף רב עם אחד מ"חבריו הטובים" (זה מה שהוא אמר, לא אני), ראש ממשלת קנדה ג'סטין תרודאו על עמלות, ועם מנהיגי מכסיקו על מי משלם את החומה, אבל קנדה היא האחות הקטנה של ארה"ב, ומכסיקו סיפקה לנו כמה סרטי קאובויס אחול מניוקי. פה בגרינוויל ישנן יותר מסעדות מכסיקניות ממקדונלד.

אז המונדיאל חוזר אלינו, למדינת הספורט מספר אחת בעולם. לשמחת כולנו טראמפ כבר לא יהיה נשיא ב-2026 (אבל הוא יהיה נשיא שתי קדנציות, וזה חתום. בכל הבחירות המקומיות נראה שאם כבר קרה משהו לאהדת טראמפ – אז היא גברה, והיא בעלייה תמידית, תרצו או לא – כי, תבינו, העולם הופך קיצוני ימני כמעט בכל מקום מערבי, ואת הסיבות אני לא צריך להסביר לכם.

טראמפ אמר אתמול שהאוייב הגדול ביותר של ארה"ב היא לא צפון קוריאה ולא רוסיה. "האוייב האמיתי של ארה"ב היא המדיה". מילים שלו. (כשאני בישראל וקורא את 'הארץ', ויותר ויותר גם ידיעות ומעריב, אני מאמין שזה נכון גם למדינת ישראל!)

אין הבדל גדול בין הניו יורק טיימס ו'הארץ' – כולם שמאלנים הרוצים גבולות פתוחים, אוכל ורפואה חופשיים לעניים ולעצלנים, ומניעת נשק מהאזרחים כך שראשי ממשלות כמו אובמה יוכלו לשים את כל הרדניקים במחנות עבודת פרך.

או, כן, כמעט שכחתי.

אני מדבר על המונדיאל.

אין מקום כמו יו. אס. אוף. איי לארח את 48 הקבוצות. ארה"ב יכולה לארח את המונדיאל מחר. לא צריכים לבנות אף איצטדיון, אף מלון, ואף הייוויי חדש. הכל מוכן להתחיל את ה-WORLD CUP מחר. קנדה ומכסיקו נוספו רק כדי לספק קצת תפאורה.

אני זוכר את המונדיאל של 1994 כאן. כיסיתי אותו עבור 'מעריב', והייתי במשחקים בניו יורק, בוסטון, וושינגטון, וב-L.A. לא היה מושב ריק אחד לרפואה! היי, באולימפיאדה של 1996 הייתי במשחק כדורגל בין נשות ארה"ב וסין באיצטדיון של אוניברסיטת ג'ורג'יה בעיירת השדה את'נס בה היא שוכנת, וכמה פטרונים היו במשחק? צדקתם! 92,000!!! משחק נשים בעיירה שבאופן יחסי היא כמו בת-שלמה בישראל, עם הבדל קטן: לבת שלמה ניתן להגיע תוך שעתיים ל-80% מתושבי ישראל. ל-ATHENS – ביתה של אוניברסיטת ג'ורג'יה – אתה בקושי מגיע תוך שעתיים מאטלנטה!

רק לפני שבוע-שבועיים שיחקו טניס ברולן גארוס. אליפות צרפת. מלבד משחקי חצי הגמר והגמר האיצטדיונים היו ריקים. שוממים. שקטים.אווירת מוות. לא האמנתי למראה עיני.

הייתם פעם ב-US OPEN בפלאשינג מדו שבקווינס, ניו יורק? מהיום הראשון ועד היום האחרון הכל מפוצץ. אין מושב ריק אחד לרפואה. טוטאל סולד-אאוט.

זה לא עניין של כסף. לאזרחי ארה"ב היום אין יותר כסף מאשר לאזרחי צרפת. זה עניין של אופי. זוהי אהבת ספורט שנכנסת אוטומטית לכל נשמה זרה ברגע שרגלה דורכת באדמה הקדושה הזאת של ארה"ב, מדינה בה כולנו ממקום אחר, ועדיין הגאווה לדגל, והקריאה "USA! USA!" מהדהדת יותר מקריאה אחרת של כל מדינה אחרת בעולם (אם כי אני מודה שכולם למדו מארה"ב ומתחילים לראות גאווה מדינתית גם במקומות אחרים.

ברור לי שטראמפ הביא שם רע לארה"ב, אם כי – לך תדע – הוא עוד עלול להביא לשלום ורעות בין דרום וצפון קוריאה, ואולי אפילו לאיחוד המדינות יום אחד? טוב, בואו לא נקפוץ מהפופיק. אבל טראמפ – השקרן הכרוני, האגו-מניאק הזה עלול עוד להפוך את גל הירידה של ארה"ב בעולם שנגרם כתוצאה מאובמה, לגל עולה וגאה עד שארה"ב תחזור להיות מה שהיתה: גן העדן של העולם.

והמונדיאל של 2026 הוא התחלה טובה.

ולי אישית נתינת המונדיאל לארה"ב נותן לפחות 8 שנות חיים נוספות, כי עם כל הכבוד לכל כתבי הופס בארה"ב, הראשון שיקבל אקרדיטציה למשחקים הוא כותב הטור הזה!

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 49 תגובות

 1. טראמפ מנפץ את כל התפיסה הישנה, החולה, המנוונת של ה pc המאוס.
  תסתכלו על פריז איך הפכה מעיר רומנטית נפלאה לבור צואה כלשונו של מנחם, ותבינו לאן ה'פרוגרסיבים' רוצים להביא את כל העולם.

  1. ועוד משהו.
   זה בון טון היום לגדף את טראמפ. אבל תזכרו מי הם שונאי טראמפ הגדולים, לינדה סרסור ודומיה, שונאי מדינת ישראל, אנטישמים ואוטואנטישמיים וקומוניסטים ארורים כמו ונצואלה ודומותיה.
   אני מעדיף אלף פעמים את טראמפ ה'מכוער והבהמי' כלשון הייט אשברי על קלינטון המכוערת פנימית וחיצונית וכל המתייפייפים למיניהם.
   טראמפ מחזיר את אמריקה לגדולתה כמו שכתב מנחם.
   ומנחם, אני רוצה להזכיר לך שבתחילת המירוץ של טראמפ אף תמכת בו עד שהבנת לאן הרוח נושבת ושינית את דעתך במאה ושמונים מעלות. מביך.

 2. איזה כיף ללכלך על שמאלנים שרוצים גבולות פתוחים, באמת שיתביישו להם, מהמרחק הבטוח של אמריקה

  תיכף תשלחו לנו גם חוברות פלייבוי ומסטיק צ'יקלטס לעידוד מוראל החיילים, תודה על התמיכה! מה היינו עושים בלעדיכם! אמריקה! המדינה העשירה בעולם שעשתה את ההון שלה מחטיפת עבדים שחורים ורצח אינדיאנים ורצח כל מה שזז וסחר בנשק וסמים וכל טינופת אפשרית!

  אומה ענקית. אין, להיכנס ל-mall ביוניון טרנפייק בעיר כלשבהי באמריקה, ולא להרגיש בהבדל מהעיר האחרת. או שזו העיר האחרת בכלל. מה ההבדל. אין הבדל. הכל בטעם באד-לייט.

  כדורגל באמריקה הוא פתטי. כמו רוב האנשים במדינה הזו. have a nice day sir. הקהל ב-NBA פתטי. "די-פנס! די-פנס!". כמו חוג שירה בציבור. אין הבדל בין משחק בית ומשחק חוץ ומשחק ב-2k. הכל בטעם באד-לייט. או מילר-לייט. או מה ההבדל. אין הבדל.

  יאללה, מונדיאל באמריקה, אולי תבקיעו הירושימה עצמית. אתם ממילא לא יודעים איך משחקים אז תעשו פעם משהו מועיל.

  1. ארה"ב אירחה את הטורניר גם ב-94' ועשו זאת מצוין טהיו להם טורנירין טובים של שמינית גמר ואף רבע גמר. כך שהיו תהם שנים ששיחקו טוב.

 3. לא מבין איך ישראלים (לפחות) לא מבסוטים מטראמפ?
  סוף סוף יש נשיאממש אוהד למדינת ישראל, אבל על באמת, ושלא מתבייש בזה. נשיא שנלחם באויבים של ישראל במקום בישראל. באמת אפשר להשוות את זה לאובמה?
  הרי בנינו, מה אכפת לכם מי בסוף משלם על החומה של מקסיקו או עד כמה הוא בהמה (לדעתכם כמובן), מה, האם כולם נהיו אמריקאים פתאום או דואגים לשלום אמריקה? (כמובן שדואגים אבל אם יש מישהו שיכול להסתדר לבד זו אמריקה לא?)
  לפעמים מותר -וצריך- להסתכל על העולם דרך החור בגרוש
  סוף סוף הוא עומד לצידנו ותומך בישראל
  מה אמור להגיד נשיא כזה, שמשתדל להיות לצידנו ואנחנו נגדו?

  1. אני אסביר לך את מה שאתה לא מצליח להבין .
   צריך קודם להגדיר מה זה נקרא לעמוד לצידנו .
   תתפלא – אבל יש לא מעט ישראלים ( אני בתוכם ) , שגם אם הם מיעוט בארץ , חושבים שממשלת הימין הקיצוני בראשות נהנתניהו מזיקה מאוד לאינטרס האמיתי ארוך הטווח של המדינה . הם חושבים שהסיפוח הזוחל של הגדה ייצור פה מדינה דו-לאומית, שמשמעותה הרס החזון הציוני, ובווח הארוך יותר הרס מדינת ישראל כמדינה יהודית.
   מי שחושב כך , גם חושב שהעמידה של טראמפ לצד הממשלה הקיצונית הזאת מביאה נזק מצטבר למדינת ישראל .

   1. אתה יודע מה. אתה צודק.
    להמשיך עם המצב הקיים באמת לא אפשרי ובדיוק אתמול דיברתי על זה עם אבא שלי וזה בדיוק מה שאמרתי לו
    אבל יש לי שאלה אליך
    מהי החלוםה שאתה מציע?
    האם אתה מציע "לרסן" את חיילי צה"ל עד כדי כך ששערה משערות ראשו של פלסטיני לא תיפול? האם לסגת מכל מקום ולחזור לקווי 67? האם לתת לפלסיטינים יותר "עצמאות" ו"חופש" ולחלק את ירושלים?
    האם אתה מאמין שבאמת ובתמים אחד מהדברים שרשמתי למעלה יעזור לנו או לביטחון שלנו?
    אתה מאמין שברגע שתיתן להם הכל הם יאהבו אותך ויתנו לך להיאחז ולשלוט במה שנשאר לך?
    אתה לא מבין שהם לא יפסיקו עד שהם יעלימו את כולנו מכאן?
    האם בראש ההנהגה הפלסטינית לא עומדים אנשים שאומרים איזו מטרה יש להם בחיים? (וזה לא זכיה בארויזיון כן?)
    אז נכון יכול להיות שלהמשיך במצב הקיים זו טעות אך האם יש חלופה? האם יש הנהגה ודרך אחרת לחיות כאן?

    עכשיו עזוב את כל זה ותסביר לי איך כל זה קשור ללשנוא נשיא של המעצמה הגדולה בעולם שתומך בך ובזכות הקיום שלך כאן, ותומך בממשלה, שתאהב את זה לא, נבחרה אשכרה עפ"י רוב ובדרך כשרה למהדרין?
    אולי כדאי להחליף את העם ודי?

    1. בדיוק. להחליף את העם או את המקום.
     אין פתרון למצב, והמצב חרא. הרבה לא רוצים להודות בזה.
     אני אישית עברתי מדינה. החלטה נהדרת אישית. אבל, עצוב לראות את מה שקורה בארץ. ועצוב לדעת שלא כולם יכולים או רוצים לעשות מעשה דומה.
     לגבי טראמפ – ההשלכות שלו הרבה יותר גדולות וחמורות מביבי. הוא הורס את הדמוקרטיה ושלטון החוק במדינה עם הדמוקטיה הכי יציבה. הרעיון של דמוקרטיה עלול לקרוס וזה סכנה עולמית.

    2. משה – אין לי כח להתנצחות ארוכה על יחסינו עם שכנינו .
     רק אענה לך בקצרה לגבי טראמפ, כי בזה התחלנו .
     בהנחה שיש לך ילדים , או יהיו – האם היית רוצה שהם יתחנכו על ידי טראמפ או מישהו דומה לו ? ישמעו אותו מדבר ? יישמו את היחס שלו לנשים ? למיעוטים ? יקחו ממנו דוגמא ביחסם לאמת ושקר ?

     תחשוב על זה קצת .

   2. הייט למה הערבים במדינות אחרות מתנהגים ככה? הם תחת כיבוש ציוני? הם מסכנים? הם מקופחים? הכל בסדר במדינה אנחנו עולים ומתקדמים משנה לשנה בכל התחומים למרות ניסיונות השמאל בתקשורת להראות רק שחור. הכל טוב. שלטון שמאל לא יהיה פה לפחות עד שיהיה שלום עם כל מדינות ערב. אחרי ביבי יגיע ברקת. עם הזמן גם באירופה יתחיל שלטון ימני מוחלט כי עניי עירך קודמים. שבדים ידאגו לשבדים קודם כל ולא למוחמד. למוחמד יש 22 מדינות שכולן נחשלות ונכשלות. אם מוחמד רוצה להיות אורח שיתנהג כאורח ולא כאילו מישהו חייב לו משהו.

    1. שמעון – לא מעניין אותי מי שולט פה , כל עוד השלטון יעשה דברים נכונים . השלטון היום לא עושה כלום לפתרון יסודי של הבעיה המרכזית מכולן – קיומנו ארוך הטווח באיזור.
     ואיך הערבים מתנהגים לא מענייני – חשוב אם אנחנו עושים צעדים לפתרון הבעיות, כי האינטרס לכך הוא שלנו באופן מובהק.
     אתה מנתח לא נכון את מה שקורה באירופה , אבל אני לא מתכוון להתחיל כאן דיון ארוך שלא יסתיים .

     1. האם אתה בעד הפרדה מוחלטת של הערבים מהיהודים? כולל הערבים אזרחי ישראל?
      כי הם עשרים אחוזים. וקצב הריבוי שלהם גבוה יותר משל היהודים. והם אוהבים אותנו כמו ג'עפר פארח…..

     2. ל-dfk: הילודה הערבית בירידה מתמדת והיהודית בעלייה מתמדת וב-2014 היה הפער רק 6 מאיות לטובת הערבים (3.11-3.17) לאחר 1.6/1 שהיה 20-15 שנים קודם לכן (1.6-4.2/4.3) ואולי פחות מ-15. יש מצב שהילודה היהודית כבר עוברת את זו הערבית.

     3. רק שהפיתרון של שתי מדינות לשני עמים לא יביא שלום אלא יביא מדינת טרור שגבולותיה קילומטרים ספורים ממרכז הארץ. השליטה הביטחונית שהערבים קיהלו מידראל עם הקמת הרשות הפלסטינית לא קירבה את השלום אלא הביאה טרור קשה הרבה יותר ממה שהיה לפני הזליטה הביטחונית שקיבלו וואם ניתן להם מדינה זה יגביר את הטרור יותר ולא יביא שלום כי הם ינצלו את שטחי מדינתם להוציא הרבה יותר טרור מהם ממה שהיה לפני כן כפי שהם ניצלו את השליטה הביטחונית שקיבלו בהקמת הרשות הפלסטינית כדי להוציא מהשטחים האלו הרבה יותר טרור ממה שהיה לפני כן.
      ובכל מקרה מלכתחילה אין להם כל זכות למדינה כי טענותיהם על הארץ הן שקריות כי הן נגד הקוראן שכתוב בו שהארץ שייכת ליהודים ואין בו כל אזכור של ירושלים ולכן אישים מוסלמיים שאינם שונאי יהודים תומכים בבעלות היהודים על כל הארץ כי כך כתוב בקוראן. והעובדות ההיסטוריות הן שהיהודים קדמו בהרבה לערבים ולמוסלמים בקשר שלהם לארץ והערבים ה"פלסטינים" בכלל לא שלטו כאן ולא הייתה פלסטין שהם טוענים שנלקחה מהם ולכן מלכתחילה אין להם כל זכות טענה על הארץ ואף לא על חלק ממנה. ולכן אין כאן כיבוש אלא שליטה בארצנו ומולדתנו.

 4. האויבים הכי גדולים של ארה"ב ושל ישראל ושל האנושות כולה הם הבורות, היעדר ביקורת עצמית והמחשבה שאתה יותר טוב ממישהו אחר.

 5. דונלד יבחר שוב. היה קטע שהביאו פעם שהוא נבחר איך כל התקשורת צחקו וגיחכו עליו שבכלל היה מועמד זה היה קטע אדיר איך השחיל אותם כעבור זמן קצר. העולם הולך ונכבש עי האסלאם הם נהיו בכל מקום חוץ מיפן והם גורמים לבלאגן ונגדם כמו דאנו יודעים מניסיון רב שנים עובד רק כוח אז הם גם מתחילים לקלוט ובוחרים אנדים כוחניים ולא חייכנים כמו פוליטרלי קוקרט כמו חוסיין אובמה שגרם לכל הבלאגן שקורה היום בעולם. מרקל החריבה את גרמניה השוודים שלא נשאר שום זכר לויקינגים שם הגישו להם את המדינה על מגש מהנאיביות. בקרוב הויקינגים יחזרו.

  1. גרמניה הכלכלה החזקה באירופה, תמ"ג חמישי בעולם, מקום שישי בעולם במדד הפיתוח האנושי.
   שבדיה מדינה מהיציבות בעולם ללא חובות, עם 3 אחוז מובטלים מרתון ושכר ממוצע במשק של 12,000 ₪.
   ספר לנו עוד איך מרקל החריבה את גרמניה ושבדיה הוחרבה גם כן.

   1. לפי כלכלת האקסל שלך גם ישראל היא אחת המעצמות בעולם.
    אנחנו מדורגים 8 במדד העוצמה.
    אבטלה בין הנמוכות בעולם
    ושכר ממוצע במשק של כמעט 10,000 ש"ח.

    אפשר לשחק עם הנתונים איך שרוצים…

    שמעון התכוון למשמעויות החברתיות ולתהליכים שקורים בזמן שכולם חושבים שהכל ורוד. תמיד ההיסטוריה הוכיחה אותנו אחרת.

    שבדיה היא בירת האונס האירופאי ובריטניה ממש אחריה.. מעניין למה

    גרמניה כבר לא משפיעה בעולם ואינה המעצמה שהיתה לפני עשור.
    אין לה שום יכולת להשפיע על האיחוד ורוב המדינות הקטנות "מנצלות" אותה והיא מלאה במלחמות פנימיות.

    המוסלמים משתמשים ב 100 אחוז מהזכויות שהמדינות הדמוקרטיות ו"הנאורות" מאפשרות ונותן בחזרה 0 אחוז חובות.

    1. לא אמרתי מילה על ישראל אז אל תכניס לי מילים לפה.
     מה שבטוח שגרמניה לא ממש חרבה.
     ואם אתה מסתכל על תהליכים שמחריבים חברה אז אולי תסתכל על רמת השיח בחברה הישראלית, על הגזענות שנודפת מכל מקום והשנאה וההסתה. כי אם הכלי שאתה מודד חברה לפיו הוא חוסן חברתי ישראל אז גם ישראל חרבה

    2. אתה גורר אותי לנושא שאני ממש לא רוצה להיכנס פה. אבל –
     "שבדיה היא בירת האונס האירופאי" – רק כי שמה הזפת והנוצות שעוברים המתלוננים פחות נוראי ממרבית העולם. כי שמה המשטרה בודקת את ההאשמות. כי שמה מערכת המשפט עושה את העבודה שלה. אתה משווה בין ענף האופניים היום להיאבקות של שנות השמונים ואומר שההיאבקות יותר נקיה מסמים מאשר האופניים כי תראו, תפסו שם פחות?

     1. אתה טועה.
      בשבדיה אסור להתלונן על מוסלמי או מהגר שאנס.
      תצפה ביוטיוב בסרטונים בהם נשים מתלוננות על הטרדות ומסביב מהסים אותן.

  2. מסתבר שגם גרוזיה מולדתך שמעון נכבשה ע"י מוסלמים
   אם לשפוט עפ"י הטעם הוואחשי שלך בסרטים, יכולת ההנמקה שמסתמכת על דמיון מפותח aka הזוי במקום עובדות, ושינאת גזע שלא היתה מביישת את המופתי
   הסתערבת, יא זלאמה

 6. אני אוהב את טראמפ: קשוח שמביא שלום, איש עסקים שמביא שגשוג ושמבטל את הצביעות היפת נפש ומקצץ מסים. עדיף בהרבה על המאמא תרזה שהיתה לפניו וגרמה לחורף ערבי, מיליוני מסתננים לאירופה וישראל וקיפאון כלכלי או על wanna be שתשים את כל הגברים במחנות לחינוך מחדש ותבזוז אותנו עם עוד ועוד מסים, עוד ועוד "צדק חברתי"

 7. שלושה פוסטים פוליטיים תוך שבועיים.
  עדיף כבר לקרוא תגובות של פנבויז של לברון או בכיינים שמתלוננים על כאלה שמתלוננים על השיפוט, או את סומסום.

 8. לגבי השם "מונדיאל":
  מקורו בספרדית ופירושו "עולמי". ברוב השפות אומרים או "גביע העולם [בכדורגל]" כמו באנגלית או "אליפות העולם [בכדורגל]" כמו ברוסית (נראה לי שיש הרבה יותר כמו שבאנגלית).
  יותר מתאים בעברית להשתמש בביטויים העבריים "גביע העולם" או "אליפות העולם" זה יותר מתאים בתוך כתיבה בעברית.

 9. משחק משעמם אורוגוואי מצרים.
  אדינסון שע'בני ובוא תן ביס סוארז משחקים על הפנים.
  אורוגוואי שולטת אבל מצריים יותר מסוכנת עד כה.
  שע'בני על הפנים….

כתיבת תגובה

סגירת תפריט