יוצאים מהטנק – לקראת דראפט 2018 / רועי ויינברג

סדרת הגמר נגמרה, מה שמשאיר אותנו עם הרבה זמן של ניתוחים לקראת הדראפט. יעלה מוק דראפט והרבה דברים אחרים, מה שנותן לנו הזדמנות לא רעה לבדוק מה המצב של כל אחת מקבוצות הטופ 5 לקראת הדראפט. זה לא מוק דראפט ולא יהיה פה יותר מדי מידע על פרוספקטים, אבל פוסט מעניין לכל מי שרוצה להתמצא בכל הקשור לקבוצות התחתית.

פניקס סאנס

בחירות דראפט (בסיבוב הראשון): בחירה 1, בחירה 16.

שחקנים צעירים משמעותיים: דווין בוקר (21), ג'וש ג'קסון (21), מרקיז כריס (20), דראגן בנדר (20).

מקום מתחת לתקרת השכר: 21.2 מיליון דולר.

פניקס במצב לא רע. יש להם שני שחקני התקפה שנתנו עונות טובות מאוד בדמות בוקר (24.9 נקודות, 4.5 ריבאונדים ו-4.7 אסיסטים למשחק. היחידים שהיו קרובים לזה בגיל 21? לברון, ג'ורדן וטי-מאק לפני הפציעה) וג'קסון, שמאז מעברו לחמישייה היה שחקן של 15 נקודות למשחק. שני אלה בסיס טוב לעתיד ועם מאמן חדש ומבטיח בדמות איגור קוקשוב אפשר לבנות התקפה סביבם.

השאלה המסקרנת ביותר היא כמובן מי הם יבחרו בדראפט, כשהויכוח המרכזי הוא בין לוקה דונצ'יץ' ודיאנדרה אייטון. אייטון יותר מתאים על הנייר – שחקן התקפה מגוון בעמדה שפניקס צריכה. הכנפיים שלה עמוסות גם ככה ואין סיבה לבחור עוד שחקן לעמדות של שני השחקנים הטובים ביותר שלהם, לכן כנראה נראה את אייטון. הוא ריבאונדר נפלא עם משחק מגוון וידע מחוץ לקשת בנוסף לנתונים פיזיים שיכולים להפוך אותו לשחקן שיכול להחליף מול כמעט כל שחקן, אבל ההגנה שלו עדיין דרושה שיפור. בכל מקרה, הוא יכול להתאים לסאנס.

השאלות הבאות הן מה יקרה עם עמדות הרכז והפאוור פורוורד. הן בנדר והן כריס לא הרשימו יותר מדי. בנדר יכול להתאים יותר ליד אייטון בזכות חוכמת המשחק שעדיפה על זאת של כריס והקליעה מרחוק, אבל הוא היה פסיבי מדי העונה, משהו שחייב להשתנות לקראת ההמשך. קוקשוב יחליט ביניהם ככל הנראה. השאלה שנשארה היא הרכז. אלפריד פייטון לא הרשים יותר מדי בתקופה שלו בפניקס, כשניצח משחק אחד מ-19 ולא שותף ב-7 המשחקים האחרונים של הסאנס.

פניקס יכולה להגיע ל-40 מיליון דולר פנויים מתחת לתקרת השכר אם תעביר את טייסון צ'נדלר (סנטר שיכול לעזור לקבוצות win-now כמו פורטלנד ובשנתו האחרונה לחוזה) ותשחרר את אלן וויליאמס לו חוזה לא מובטח. אין צורך בוויליאמס כשיש את כריס ובנדר, במיוחד לא במשכורת של 5.5 מיליון דולר. הם יכולים להגיע גם ל-53 מיליון דולר במידה וישחררו את ברנדון נייט, אבל זה לא סביר כי קשה לי לראות קבוצה שתקח אותו.

אם נייט יחזור לכושר של 2015/16 אז הוא יכול להיות הרכז הפותח של פניקס, אבל יותר סביר שנראה גרסה חלשה של מה שהיה ב-2016/17. הוא לא שיחק כלל בעונה האחרונה וכנראה לא יהיה רכז פותח בקבוצה עם שאיפות. אולי נראה אותם מנסים לטפס בדראפט בשביל להחתים את קולין סקסטון או טריי יאנג לתפקיד הרכז הפותח, או מהמרים על רכז פותח בבחירה ה-16, אבל מאמין שהם ינסו להביא רכז בפרי אייג'נסי. כריס פול הימור מעניין (למרות שקשה לראות אותו עוזב את יוסטון). עוד שם מעניין הם ראז'ון רונדו כמנטור לחבורה הצעירה הזאת ורכז שיכול לפרוח כשהוא לא הסקורר המוביל של הקבוצה. יכול להיות שנגיע למצב בו הם בוחרים בדונצ'יץ' שישמש כרכז ומנסים להשיג סנטר משמעותי כמו קלינט קפלה בשוק, אבל זה פחות סביר.

מועמדי דראפט: דיאנדרה אייטון, לוקה דונצ'יץ', שיי ג'ילג'יוס אלכסנדר (בחירה 16).

שחקנים חופשיים אפשריים: כריס פול, ראז'ון רונדו, דיאנדרה ג'ורדן.

סקרמנטו קינגס

בחירות (בסיבוב הראשון): 2.

שחקנים צעירים משמעותיים: די'ארון פוקס (20), סקאל לביסייר (21), ג'סטין ג'קסון (22).

מקום מתחת לתקרת השכר: 24.5 מיליון דולר.

סקרמנטו יכולה להרוויח יותר מקום מתחת לתקרה, כשהם מוותרים על ה-cap hold של וינס קרטר וברונו קאבקולו. מאוד סביר שזה יקרה, מה שישאיר אותם עם 41.4 מיליון דולר פנויים. הם היו סבירים השנה וסיימו עם 27 ניצחונות, אבל אין שם יותר מדי כשרונות צעירים – ווילי קאולי-סטיין, באדי הילד ובוגדן בוגדנוביץ' בני 24-25, מה שאומר שככל הנראה אין להם יותר מדי לאן לצמוח.

לכן הם כנראה ילכו על השחקן הזמין הטוב ביותר – דונצ'יץ' או אייטון, מי שפניקס לא תקח. דונצ'יץ' על הנייר יכול להתאים יותר לקבוצה שכבר ככה מחזיקה בלביסייר וקאולי-סטיין, אבל אף אחד מהם לא פוטנציאל שמצדיק ויתור על מישהו ברמה של בחירה כל כך גבוהה. הדבר הנכון יהיה לבנות סביב דונצ'יץ'. פוקס היה לא רע כשפתח העונה ושחקן דומיננטי נוסף לידו יכול להיות נחמד. קאולי סטיין סנטר פותח סביר כבר עכשיו ולבנייה מחדש הוא יכול להספיק.

מה שמעניין זה מה שהם יעשו מעבר לגישה של לבחור בשחקן הטוב ביותר הזמין. יכול להיות שהם יעדיפו להמר על מרווין ביגלי או מייקל פורטר הטובים לא פחות, אבל בקבוצה עם הנהלה בין לאומית יכול להיות שלא תהיה אותה העדפה לשחקנים אמריקאיים שיש במועדונים אחרים. דיבאץ ופז'ה סטויקאוביץ', שני השמות החזקים בהנהלה של הקינגס (ושחקני עבר נפלאים), סרבים ויודעים איך אפשר לתרגם את המשחק מאירופה לאנ.בי.איי. לכן אני חושב שיבחרו בדונצ'יץ'.

בקיץ הם יכולים לנצל הזדמנויות א-לה ברוקלין. יהיה להם מקום לחוזה מקסימום והם יכולים להכריח קבוצה להשוות, או להרוויח שחקן עם פוטנציאל. ג'בארי פארקר יכול להיות שם מעניין מהבחינה הזאת אחרי שחזר מפציעה ונתן כמה משחקים יפים בפלייאוף, במיוחד כשלא ברור אם מילווקי תאריך לו את החוזה (לא תתן לו מקסימום). גם ארון גורדון מאורלנדו יכול להיות משמעותי כפורוורד פנוי שיכול ליצור נקודות ולהיות שחקן מרכזי. המטרה שלהם עכשיו היא להשיג כמה שיותר כישרון, בלי קשר למצב הקיים.

מועמדי דראפט: לוקה דונצ'יץ', מרווין ביגלי, דיאנדרה אייטון.

שחקנים חופשיים אפשריים: ג'בארי פארקר, ארון גורדון, רודני הוד.

אטלנטה הוקס

בחירות דראפט (סיבוב ראשון): 3, 19, 30.

שחקנים צעירים בולטים: טאורן פרינס (23), דניס שרודר (24), ג'ון קולינס (20).

מקום מתחת לתקרת השכר: 29.1 מיליון דולר.

השאלה הגדולה היא שרודר. היו שמועות על זה שהוא רוצה טרייד החוצה מאטלנטה ואם זה קורה הבסיס הלא רע בכלל שלהם מצטמצם לפרינס, כבר עכשיו סמול פורוורד משלים טוב מאוד (ג'יי קראודר משופר) ולקולינס המבטיח. יכול להיות שנראה טרייד על שרודר, אולי תמורת בחירת דראפט גבוהה אחרת. לא אופתע אם נראה את אורלנדו מנסה להשיג אותו בבחירה השישית, או אם הוא יגיע לקליפרס תמורת אחת מבחירות הלוטרי שלהם ונכס נוסף. אולי אפילו יסיים בניו יורק והבחירה התשיעית תעשה את דרכה לג'ורג'יה.

בכל מקרה, בבחירה השלישית אני מאמין שהם ילכו על סנטר (אלא אם דונצ'יץ' פנוי). יש להם שחקנים טובים בעמדות הפורוורד לשנים הבאות ולא יותר מדי מעבר – שרודר, אם ישאר, סותם את עמדת הרכז ואין שוטינג גארדים ממש טובים בדראפט הזה. מו במבה יכול להתאים מאוד לקבוצה של לויד פירס – הוא מושלם ליד קולינס על הנייר כשחקן שיכול להגן על הטבעת ולקלוע מרחוק לצד תרומה לא רעה בפרמטר, מה שמשתלב עם האקספלוסיביות של קולינס שמצויין ליד הטבעת וצריך ללטש את המשחק מחוץ לקשת. עוד שמות אפשריים הם ג'ארן ג'קסון או וונדל קרטר, אבל במבה עדיף עליהם ויהיה פנוי בבחירה השלישית. אם הוא תפוס, אז זה אומר שדונצ'יץ' או אייטון פנויים וכדאי כמובן ללכת עליהם.

מבחינת הבחירות האחרות, אני מאמין שהם לא יחפשו משהו ספציפי אלא ילכו על שחקני ספסל מוכשרים, משהו שחסר למועדון הזה. טרוי בראון ולוני ווקר אמורים להיות זמינים באזור הבחירה ה-19, סיכוי קלוש שגם דונטה דיוינצ'זו. כל אחד מהם יכול להיות שחקן יוצר טוב מהספסל וזה משהו שהמועדון יחפש. דזנ'אן מוסא סקורר שיכול ליפול לבחירה ה-30 ולהיות גניבה, אבל שם סביר שיקחו את השחקן הטוב ביותר הזמין, כי אתה לא מוצא כוכבים בבחירות האלה.

אני לא מאמין שנראה יותר מדי מעבר. אין להם סיבה לנסות להביא משהו משמעותי בשוק השחקנים החופשיים כשיש את קנת' בייזמור, על הנייר שוטינג גארד משלים סביר ליד שרודר. יחד עם פרינס, קולינס ובמבה יש פה שלד צעיר נחמד. יתכן שיוסיפו עוד וטרן לסגל לא מנוסה, אבל זה לא אמור לשנות יותר מדי. ב-2019 יש את אר ג'יי בארט, שוטינג גארד עם פוטנציאל עצום. עם הרבה מזל הם יצליחו להשיג אותו. אולי שווה להם להמר על שחקן שכנראה לא יקבל הארכת חוזה ויכול לפרוח בסיטואציה אחרת, כמו הוד או הזוניה.

מועמדי דראפט: מו במבה, וונדל קרטר, קולין סקסטון (אם שרודר עוזב).

שחקנים חופשיים אפשריים: ניקולה מירוטיץ', רודני הוד, מריו הזוניה.

ממפיס גריזליס

בחירות דראפט: 4..

שחקנים צעירים בולטים: דילון ברוקס (22) וארון האריסון (23) הדבר הכי קרוב לשחקנים צעירים בולטים בממפיס. המועדון בבעיות.

מקום מתחת לתקרה: אין. בחריגה של 5 מיליון דולר מעליה לפני שהעונה התחילה.

המצב של ממפיס הכי גרוע מכל קבוצות הטופ 5. אין להם חומר לפלייאוף ויש את החוזה הנוראי של צ'נדלר פרסונס שאי אפשר להעביר לשום מקום. היתרון היחיד שלהם הוא מייק קונלי, רכז פותח טוב מאוד, אבל הוא כבר בן 31 ולא מתאים לקבוצה שנבנית מחדש, במיוחד אחרי פציעה קשה. יכול להיות שנראה אותם הולכים על בנייה מחדש ומעבירים את מארק גאסול וג'מייקל גרין לקבוצות אחרות, אבל קשה לראות אותם מרוויחים מזה יותר מדי.

גאסול בשנה האחרונה של החוזה שלו. אין קבוצת לוטרי שממש צריכה אותו במצב הזה, אבל הוא כן יכול להתאים לקבוצות שרוצות לנצח כאן ועכשיו. פורטלנד אחת כזאת, אבל בכל טרייד איתה ממפיס תצטרך לספוג חוזה גדול בחזרה. הגריזליס יכולים להרוויח את זאק קולינס (בחירה 10 בדראפט של השנה שעברה) ובחירה 24 בסיבוב הראשון, אבל זה כנראה יבוא יחד עם החוזים של מיירס לנרד ומו הרקלס, או עם החוזה של אוון טרנר. אולי תמצא קבוצה שלישית שתספוג את החוזה הזה בתמורה לבחירה ה-24, אבל זאת תמורה קטנה מדי על גאסול. גרין אמור להיות שחקן סחיר יותר, עקב כך שהחוזה שלו קטן בהרבה. אין קבוצה שלא תרצה שחקן הגנה מגוון כמוהו ויתכן שיהיה אפשר להוציא עליו בחירה כלשהי. השם שלו יעלה לא מעט באוויר.

חוסר הכישרון הזה והעובדה שהם תקועים להרבה זמן עם החוזים של קונלי ופרסונס הופכים אותם לקבוצה שתהיה לא מעט שנים למטה. לכן הם יכולים להמר על שחקנים לא מוכנים לליגה כמו באגלי ופורטר ולתת להם זמן לפרוח ולגדול ליד קונלי. אני מאמין שזה מה שיקרה. בקיץ אין להם יותר מדי אפשרויות – הם מעל תקרת השכר ואין להם מקום במיד-לבל אקספשן (חריגה שמאפשרת להחתים שחקנים בחוזה עד גובה מסויים בזמן שהקבוצה מתחת לתקרה). אם יצליחו להעביר את גאסול וגרין אולי יקרה משהו, אבל אם לא אז כדאי להם לנסות לחפש גניבות, כמו טירייק אוואנס שנה שעברה. יש לי הרגשה שיסיימו אחרונים בליגה בעונה הבאה.

מועמדי דראפט: מרווין ביגלי III, מייקל פורטר ג'וניור, ג'ארן ג'קסון ג'וניור.

שחקנים חופשיים אפשריים: נרלנס נואל (אם גאסול עוזב), דני גרין, אד דיוויס.

דאלאס מאבריקס

בחירות: 5.

שחקנים צעירים בולטים: דניס סמית' ג'וניור (20), האריסון בארנס (25), יוגי פרל (24).

מקום מתחת לתקרה: 31.8 מיליון דולר.

מה הדבר הכי טוב אצל דאלאס? יש להם מלא מקום פנוי. זה יכול להגיע ל-50 מיליון חופשיים אם הם מצליחים להפטר מווסלי מת'יוס בטרייד, אבל זה לא סביר – החוזה שלו גדול מדי (18.6 מיליון דולר) בשביל שקבוצה כלשהי תרצה אותו בלי לוותר על נכסים נוספים. אולי נראה את דאלאס משחררים את מת'יוס ומורחים את החוזה שלו על פני 3 שנים (6 מיליון דולר לכל אחת), למרות שזה לא סביר – עדיף להם שנה אחת, בה גם ככה יהיו בבנייה מחדש, ואז החוזה הרע שלו יעלם לחלוטין.

מבחינת העתיד, יש להם רכז מבטיח בדמות דניס סמית' שנתן עונת רוקי טובה ויהיה אבן בנייה לא רעה בכלל, למרות שהוא צריך להמשיך לפתח את הקליעה מרחוק. בארנס סקורר טוב עכשיו וכנראה שווה מקום בחמישייה, אבל הם עדיין צריכים כישרון מהדראפט. הם יחפשו סליפר, שחקן שנופל מאיפה שציפו שיבחר (דונצ'יץ' ואייטון אם יהיו איכשהו פנויים, בנוסף לבמבה). אני חושב שהדבר הנכון בשבילם יהיה סנטר. ג'ארן ג'קסון יכול מאוד להתאים, גם השנה ליד נוביצקי וגם בעתיד ליד בארנס כפאוור פורוורד. וונדל קרטר גם שם מעניין. פורטר/ביגלי די דומים לבארנס בסגנון המשחק, לכן אין לדאלאס סיבה להביא אותם, הם לא צריכים more of the same.

יכול להיות שנראה אותם בכלל הולכים לכיוון אחר לגמרי וכן בוחרים את פורטר או ביגלי, מי שישאר פנוי, כי התקרה שלו אולי יותר גבוהה מזאת של במבה. במקרה הזה יתכן שינסו להביא את קאזינס בקיץ, אבל יותר סביר שיבחרו סנטר. לא מן הנמנע שהם ינסו לשלב את במבה או ג'קסון ליד קאזינס בשנים שאחרי דירק. הם יכולים לנצל את המקום הפנוי בשביל למשוך שחקנים חופשיים מוגבלים שכנראה לא ימשיכו, כמו אטלנטה (הוד/פארקר), או לשמור אותו לשנים הבאות. השנה הם לא יהיו בפלייאוף גם ככה.

מועמדי דראפט: ג'ארן ג'קסון, וונדל קרטר, מייקל פורטר.

שחקנים חופשיים אפשריים: דמרקוס קאזינס, ג'בארי פארקר, רודני הוד.

רועי ויינברג

אחד מעורכי הופס. אוהב את מיאמי וגבוהים שמוסרים מעל 4 אסיסטים במשחק.

לפוסט הזה יש 77 תגובות

 1. מעניין… פיניקס יכולה גם להיפטר מהחוזה של דאדלי עבור 10 מיליון נוספים.
  אלן וויליאמס הוא סנטר לא פורוורד אבל אכן לא חיוני אם כי הייתי מוותר על קריס הרבה לפניו.
  הייתי בוחן אופציה של ארון גורדון בקיץ.
  נייט אני מאמין יהיה מצויין וינהל את ההתקפה טוב.
  יחד עם זאת אני חושב שהם צריכים לחשוב על רכז בדראפט ושיי גילגאוס אלכסנדר בהחלט אופציה סבירה בבחירה ה 16.
  הם יכולים גם להשיג רכז בבחירה ה 31 שם יהיו הרבה נוספים פנוים כשייק מילטון, לאנדריי שאמט, גאבון קרטר, דבונטה גראהאם, דאנתוני מלטון ועוד.
  סהכ כתבה יפה… נהניתי מאוד
  תודה

  1. לא נראה לי שגילגוס אלכסנדר יהיה זמין בבחירה הזו. אם כן הסאנס יזנקו עליו. אני מניח שהסאנס גם ינסו להשתמש בטי ג'יי וורן כפתיון לבחירה גבוהה יותר שתביא רכז ( מפנטז על יאנג אבל זה לא יקרה).

  2. אני מאוד אוהב את דבונטה גרהאם, אבל אני לא חושב שאתה מוצא רכז למועדון בבחירות האלה. גורדון יכול להיות נחמד, למרות שכבר יש לכם שני פאוור פורוורדים אז הוא קצת בזבוז. טרייד אפ סביר, אולי גם על קריס והבחירה ה-16. לא חושב שיהיה הרבה ביקוש לוורן, לא כזה מחזיק ממנו – סקורר ולא מעבר (ובלי קליעה משהו מרחוק)

 2. איזה כיף, לראשונה מזה הרבה מאוד זמן, הסאנס נראים כמי ששינו כיוון –
  המטרה היא לא לנסות להשיג את בחירת הדראפט הגבוהה ביותר,
  אלא לנסות ולהתחיל להצמיח תרבות של ניצחונות.

  קל, זה לא יהיה. אבל יש שינוי כיוון מהותי –
  החתמנו מאמן שהשמועות הן שהוא "פוצץ את המוח" של מקבלי ההחלטות בפגישה לפני מינויו.
  חשוב יותר –
  לראשונה מזה שנים, היה ניסיון ללכת על השם החם בשוק המאמנים, גם אם המשמעות הכלכלית כבדה מבעבר.

  לגבי בחירת הדראפט –
  אם אני צריך לכמת לכדי אחוזים את סיכויו של אייטון ללבוש בשנה הבאה את מדי הסאנס,
  אז המספר הוא 99.9%

  ועכשיו השאלה היא –
  מה הלאה?
  אני מאמין שהסאנס ניגשים ל-1 ביולי כאשר מה שמדריך אותם זו זהירות.
  הם לא יחתימו אף אחד על חוזה דנג/מוזגוב (מה שנעשה לא פעם בעבר).
  המקום הפנוי מתחת לתקרת השכר הוא יקר ערך, ובמקרה שאין איזה טרייד על כוכב משנה משחק,
  או אפשרות מטורפת להחתים איזה לברון מזדמן –
  אז ככל הנראה מה שהסאנס יעשו זה לתת חוזה "רדיק" (חוזה לשנה אחת, כזה שישאיר לקבוצה גמישות מלאה בקיץ 2019), גם אם הוא במחיר מוגזם.

  דוגמה נוספת שאפשר לנצל את המקום מתחת לתקרת השכר זה דרך טרייד שישחרר מקום לאחת מהקבוצות שנואשות להיפטר מחוזים כבדים בשביל יכולת תמרון הקיץ
  הדוגמה הטובה ביותר זו דנבר. יש להם יוקיץ' על הראש, ואת המנימל, שאף אחד לא מוכן לקחת מהם. טרייד של המנימל + הבחירה ה-14, תמורת הבחירה ה-31 (משתלמת כלכלית לקבוצות ללא קאפ ספייס), והבחירה של מילווקי בשנה הבאה, יכול להיות משתלם ל-2 הצדדים.

  נכס נוסף משמעותי מאוד שיש לסאנס הם החוזים המסתיימים של צ'אנדלר, דאדלי, ודניאלס.
  הסכום של 3 השחקנים ביחד הוא 26 מיליון.
  דוגמה לשימוש נבון בחוזים כאלו בשביל להביא שחקן בטרייד –
  קווין לאב.
  לאב הוא עדיין אולסטאר ששווה 20, 10.
  בקאבס בעידן שאחרי לברון?
  הוא מיותר.
  טרייד של לאב תמורת החוזים של צ'אנדלר ודאדלי + הבחירה ה-31, זה הגיוני עבור 2 הקבוצות.
  הסאנס מקבלים שחקן וותיק עם חוזה לא ארוך מדי (1+ 1),
  והם לא מוותרים על כמעט כלום.
  הקאבס מקבלים פרידה ממחוזות תשלום המס + בחירת הסיבוב השני המשתלמת ביותר
  (בשוק של היום, אני לא רואה הרבה קופצים על לאב. אני לא בטוח שגם לסאנס זה כדאי. אבל זו דוגמה נחמדה לשימוש בחוזים נגמרים).

  מצב בחירות הדאפט של הסאנס:
  טוב, תודה.
  יש לנו את הבחירה הראשונה השנה. את הבחירה ה-16. את הבחירה ה-31. ואת הבחירה ה-59.
  אין בחירות דראפט שלנו שחולקו בטרייד כזה או אחר,
  לא השנה, ולא בשנים הקרובות.
  בשנה הבאה יש לנו את הבחירה של מילווקי (מוגנת 1 – 3, 17 – 30 בשנה הבאה. מוגנת 1 – 7 ב-2020, לא מוגנת ב-2021),
  ויש לנו את בחירת הדראפט של מיאמי ב-2021.

  השורה התחתונה –
  סוף, סוף, אפשר לכתוב בלב שלם –
  מצבינו לא רע בכלל. אפילו טוב.
  עכשיו כל שנותר זה לראות מה מקדונו עושה עם כל העושר הזה.
  הפוטנציאל להצמיח קבוצת פלייאוף, קיים.
  כל שנותר הוא לאחל בהצלחה, ולקוות שלא ניחסתי אותם…

  תודה, רועי. פוסט מצוין!

  1. מעניין הרעיון של לאב, למרות שלא יודע כמה חכם להביא פאוור פורוורד כשיש 2 בחירות טופ 10 מלפני שנתיים בקבוצה. מאוד רוצה לראות את רונדו שם, המנהיג המושלם לקבוצה הזאת לדעתי

    1. אני חושב שיכול לצאת משהו מבנדר. הבעיה היא שהוא השחקן הכי פסיבי בליגה בערך. יש לו סייז, חוכמת משחק ואפילו קליעה מרחוק. אולי קוקשוב יפתח אותו. אם כבר הייתי זורק את קריס, הוא סתם קפיץ לדעתי

     1. הבעיה שאתלטיות היום זה שם המשחק ב-NBA. ומי שלא אתלט לא מסוגל לרוץ את המגרש ו/או לשחק הגנה. בנדר אולי עם קליעה אבל חלש מאוד בכל התכונות הפיזיות.
      דווקא קו קדמי מאוד אתלטי של אייטון וכריס יכול לעשות דברים יפים בהגנה (כבר ראינו מקרים ששחקנים שלא נחשבו לשומרים גדולים במכללות נהפכו לטובים בתחום הזה)

   1. השמועות מאריזונה הן שלג'יימס ג'ונס יש השפעה לא קטנה על ההחלטות בקבוצה, לאחרונה.
    השמועות מספרות גם שנוכחותו הפכה את הסאנס למקום שאנשי כדורסל מוכנים להתקרב עליו (להבדיל מהשנים הקודמות).

    אופטימיות זהירה. זה מה שיש לי לכתוב על הסאנס, כיום.
    (בהתחשב בעבר?
    זה ווישפול ת'ינקינג פר אקסלנס…)

  2. שמע, נתת פה מאסטר פיס לקיץ למנהלי NBA.

   נתת פה תקווה לשני שחקנים "לשיקום" הקריירה. למאנימל לחזור להיות רלוונטי בקבוצה אתלטית שתרוץ וללאב שיגיע להיות השחקן הטוב בקבוצה והמבוגר שעליו סומכים.

 3. לדאלאס יש המון כסף, ושוב הם יפספסו את כל מי שהם רוצים ויתפשרו על בינוניות
  סקרמנטו ואטלנטה ימשיכו להיות גרועות, מקווה שדונציץ לא יגיע לסק.

 4. מעניין.
  לקינגס הייתי רוצה אחד מבין: דונציץ ובאגלי
  ככה שאייטון לפיניקס זה נהדר.
  הקינגס צריכים סקורר וכל אחד משני אלה יהיה בנבא.
  המצב של הקינגס טוב- שמונה שחקנים צעירים ולגיטימים0מייסון, פוקס,בוגדנוביץ,הילד גסטין גקסון, לביסייר , סטיין וגיילס ועוד שניים מהדראפט כולל הבחירה 2.

  אני אוהב תכיוון שדיוואץ הולך אליו ועוד שחקן טוב מהשוק החופשי, כמו רודני הוד או גבארי פארקר זה סבבה.
  אימאן שמפרט האריך היום את אופצית שחקן שלו- ככה ששמפאט, רנדולף וקופוס חתומים גם, גארט טמפל צריךך לתת תשובת אופצית שחקן.

  1. מאמין שטמפל ימשיך. השחקן שתלכו עליו תלוי בבחירה לדעתי – דונצ'יץ' ופארקר או הוד וביגלי. אני יותר אוהב את האופציה הראשונה. חמישייה של פוקס, דונצ'יץ', ג'קסון, פארקר וקאולי סטיין יכולה להיות ממש טובה עוד כמה שנים. הילד ובוגדנוביץ' כבר בני 24/25, לא יודע כמה עוד נשאר להם לצמוח

   1. יש להם.
    זה בדיוק הגיל שהרבה שחקנים מתבשלים גינובלי הגיע לליגה רק בגיל הזה ולא חסר דוגמאות.
    אני מתלהב מהילד לדעתי יכול לפרוץ, יש לו הרבה כדורסל והוא עוהד מאד קשה על מה שהוא פחות טוב, כדרור, הגנה, קבלת החלטות.

 5. לדעתי אטלנטה במצב הכי טוב מבין הקבוצות האלו. אני לא רואה אותה מצליחה להחתים אף כוכב, אז הייתי משתמש במה שיש מתחת לתקרה כדי להביא חוזה גרוע בתמורה לבחירת דראפט.

 6. טור נהדר
  מה שלי מפריע אחרי שעיינתי בפרטים הוא שיש יותר מדי שחקנים צעירים/רוקיז/בחירות דראפ בשם ג'קסון…
  אני צופה בעיה בעוד שנתיים-שלוש בסיקורים :
  "… ג'קסון לוקח את הריבאונד… מוסר לג'קסון שרץ את המגרש. ג'קסון מנסה לחטוף אבל ג'קסון מנער אותו בקלילות ומוסר מסירה מדהימה להאלי-הופ לג'קסון ששם את הכדור בטבעת בעוצמה.
  המשחק המטורף הזה נגמר ובעוד ג'קסון וג'קסון קופצים משמחה אנו רואים את ג'קסון יורד מהמגרש בדמעות וג'קסון מנסה לעודד אותו…"
  נו
  נתמודד 🙂

 7. אחלה פוסט. אני מהמר שטריי יאנג הולך בבחירה 3 להוקס. תחושת בטן. פיניקס תיקח את איטון והקינגס את דונציץ שאם הם לא יקחו אותו יפול במאבס.

 8. גם כשאייטון קובע שהוא בוודאות הבחירה הראשונה, גם כשכולם מסביב וכל המוקים ימשיכו לקבוע אותו כראשון, גם אחרי הדראפט כשאייטון ייבחר ראשון, ואפילו עוד שבע שנים, כשאייטון יצא לחפש אתגר חדש אחרי שלוש אליפויות רצופות של פיניקס, אמשיך לדחוף את דונצ'יץ' לפיניקס.
  בין אם מדובר בכך שהוא הרכז שהם צריכים – שחקן שמוכן לוותר ולמסור את הכדור בקבוצה שהשחקן הראשי שלה הואשם בקוביות יתר. בשחקן בגודל שהם מחפשים לקבוצת הפורוורד-סייז שלהם. ועוזר שהוא נראה כמו אחד הפרוספקטים הטובים של השנים האחרונות.
  סנטרים לא ממש בעיה למצוא בליגה (כל כך קשה להצמיד מאמן כושר לג'הליל אוקפור?), אפילו בדראפט. את מה שדונצ'יץ' יכול לתת הרבה יותר קשה למצוא.

   1. רציתי להגיד מה פתאום הוד, ואז נזכרתי שמדברים על הקינגס…
    אבל מה לקבוצה עם בוגדנוביץ והילד יש לחפש עם רודני הוד ?

    לגבי פארקר – מי יודע. אני חושב שיהיה קשה לקבוצה עם שאיפות כמו הבאקס לוותר עליו ללא תמורה.
    מצד שני הם גם יכולים לגמור כקבוצת מס אם ההצעה תהיה גבוהה מדי.
    אולי סיין אנד טרייד ?

    אבל קשה בכלל לחשוב על הדברים האלה לפני שיודעים מה קרה בדראפט…

 9. תודה יהונתן

  בבוסטון מדברים על תריידים אפשריים לדלאס עבור מו במבה. יודע שרוצים אבל לא מאמין שזה יקרה. אם אני במבה הייתי רוצה להגיע לסלטיקס. אני חושב שזה המקום הכי טוב בשבילו כי הקבוצה מושקעת בהגנה…

   1. לבוסטון יש השנה המון מה להציע. המניות של סקארי טרי בשמיים ובהינתן שהוא ככה לא ישאר בבוסטון (כי הוא רוצה חמישייה ולבוסטון גם לא יהיה כסף להחתים אותו עם הוא ממשיך ככה) אז שווה למכור עכשיו כשהמחיר בפיק. להטריד אותו עכשיו בעבור בחירה גבוהה יכול להיות רעיון טוב.

  1. אני גם אוהב אותו מאד, חושב שהוא כוכב
   לקינגס זה הסדר שלי:
   דונציץ , בגלי , גקסון, אייטון
   אני גם אוהב את- מיילס בריגס , גיגליוס אלכסנדר וזהיר סמית

    1. מבין טופ 5 של בדרפט באמת קשה להגיד למי הפוטנציאל הגדול ביותר ,אני גם בגישה שבמבה השחקן הכשרוני בדרפט והנתונים שלו מראים שמדובר בפריק 2.0 .
     JJJ מסוכן יכול להיות משהו בין מרווין ויליאמס לאנטוני דיוויס
     באגלי השחקן הכי לא מוערך למרות שנראה כמו דוראנט אחרי שנתיים בליגה.
     אם אני פיניקס אני עושה מאמץ להשיג עוד בחירה טופ 5

 10. תודה רועי.
  דווקא הייתי מסתכל על קבוצות הלוטרי במקומות ה-1 ו-2, החא הן סקרמנטו ופיניקס.
  על פניו נראה שיש להם מספיק נכסים לא מרכזיים מספיק על מנת לנסות לעשות טרייד על בחירת לוטרי נוספת.
  נראה שבדראפט הזה אפשר לעשות הרבה עם בחירות 1-7, ולכן כדאי לפי דעתי לעשות את הצעד הזה.

  חוץ מזה, כתבתי את זה גם בפוסט של מיקי על מצב הספרס- הייתי שמח לראות את הספרס מנסים להשיג כמה שיותר בחירות דראפט ובפרט לוטרי בתמורה לנכסים הסבירים שלהם, בדרך לדנייה מחדש, וזה בהנחה שלא מצליחים להנחית כוכב גדול נוסף וקוואי לא נשאר.

  1. אין להם יותר מדי נכסים סבירים, רק מארי. גרייסון אלן יכול להיות אחלה גניבה בבחירה ה-18, אבל לדעתי ילכו על השחקן שהכי מתאים למועדון מבחינת אישיות. קבוצה לא מוכשרת

 11. אחלה פוסט רועי ! העתיד של פניקס וסקרמנטו נראה בהיר יותר התחילו תהליך בנייה מחדש ויש להם כשרונות צעירים . העתיד של ממפיס כפי שציינת נראה קודר מאוד

 12. טור מעולה רועי. רק עליו הייתי מעלה אותך בדרגה לרב טוראי (או שאתה כבר רבט? כמה זמן אתה כבר בצבא?).

  איזה כיף שנגמר השעמומון הזה ואפשר להתחיל לפנטז. כמה נקודות.

  פיניקס. צריכים להמשיך במוד סמי-טנק עוד שנה בשביל עוד בחירת דראפט אייכותית. שיתנו לבוקר, ג׳קסון ואייטון לרוץ כמה שיותר דקות, ושישאירו את צ׳נדלר בשביל המנטורינג. לצ׳נדלר הייתי מוסיף גם שחקנים כמו וינס קרטר כי יש שם ערמה של ילדים ורול מודלס בגיל הזה זה דבר שיעצב להם את הקריירה. לגבי בנדר, קצת שכחנו שהוא בסך הכל בן 20 ושחקנים גבוהים פורחים יחסית מאוחר. הייתי נותן לו המון דקות העונה כי תכלס יש שם רק מה להרויח.

  סקרמנטו. אף שחקן רציני לא חותם שם הקיץ ובתיאוריה הייתי ממליץ להם ללכת על טנקינג. הבעיה היחידה, אההם אההם, שהבחירה שלהם הולכת לבוסטון. הם הולכים להיות אחת הקבוצות הכי גרועות בליגה ודני איינג׳ כבר חולם בלילות על זאיון וויליאמס אר ג׳יי בארט. דיוואץ׳ כבר שנה שלישית מנהל שם את העניינים והוא מתגלה כאחד הגרועים בביזנס.

  אטלנטה – דיכאון. שעמום. איפה הינקי כשצריך אותו.

  ממפיס. כתבת שהם במצב הכי גרוע אבל לדעתי הם עושים פלייאוף. קונלי בריא הוא עדיין אחד הרכזים הטובים בליגה ולגאסול יש עוד הרבה מה לתת. אפילו פרסון נראה לא רע לקראת סוף העונה. עם בחירה גבוהה (מרווין ביגלי יתאים להם יופי) ושחקנים משלימים כמו גרין, הם עושים פלייאוף. הבחירה (בשאיפה שלא יהיה באסט) הזו אולי עוד תציל אותם מהצורך לעשות ריבילד.

  דאלאס. כמו שכתבת, במצב מעולה. אין הרבה מה להוסיף.

  1. אני כבר רבט 🙂 ממפיס לא שווה פלייאוף גם אם קונלי בכושר של 2016/17 וגאסול ברמה של אותה שנה כי אין כלום חוץ משניהם והמערב ממש טוב. גג מקום 10

   איתך בקשר לפניקס, יכולים לפתח צעירים השנה. קרטר ורונדו יהיו אחלה מנטורים שם. סקרמנטו עשו טעות עם הבחירה, אבל גם יכולים לצאת מעודדים מהדראפט אם יבחרו טוב.

   1. בפועל ממפיס הקבוצה הכי מעניינת מתוך הרשימה הסו כי השאר יהיו קבוצות חלשות, אולי סקרמנטו ינסו לנצח יותר כי אין להם בחירה אבל זה לא שהם יעשו פלייאוף או משהו.

    ממפיס, עם החוזים של גאסול וקונלי כן יכולה לשאוף גבוה. מאחר וקונלי לא היה שחקן שהתבסס על אתלטיות אלא על חוכמת משחק ויסודות טובים אני לא רואה סיבה שהוא לא יחזור להיות רכז עילית בליגה. אותו דבר גאסול.
    עכשיו השאלה אם הם רוצים להשתמש בבחירה הגבוהה לקבל נכס שיתרום להם כאן ועכשיו. יכולים גם לצרף את הבחירה כדי להיפטר מהחוזה הנוראי של פארסונס ולפנות מקום בתקרת שכר עם איזו קבוצה פח שתהיה מוכנה לאכול את הלקרדה כדי לקבל בחירה גבוהה.
    סתם זורק – בייזמור ופרינס לממפיס ועוד איזה בחירה תמורת פארסונס והבחירה הרביעית.
    אולי להחליף את החוזה הנוראי של פארסונס עם הבחירה הרביעית תמורת החוזה הפחות נוראי של באטום ומאליק מונק, שאם ישתמשו בו נכון יכול הלפוך לאחלה שחקן.

    1. אם הסלטיקס חמים על במבה כמו שמדווחים אפשר להוציא מהם את ג'יילן בראון, שהוא כבר שחקן מוכח ויכול להתאים פיקס במערכת כמו של ממפיס.

 13. פיניקס בחנו את איטון באגלי ובמבה , נראה שהם ממש לא סגורים על הבחירה , בנוסף הם רוצים להשיג עוד בחירת טופ 10 בשביל טריי יאנג .אם ג'יימס עוזב את קליבלנד זה אומר שיחפשו טרייד ללאב , מה הבחירה הכי גבוהה שאפשר להשיג תמורתו לפי דעתכם ?

 14. תודה רועי. מעניין מה שרשמת לגבי ג׳בארי, לא חשבתי על זה עד עכשיו אבל זו יכולה להיות החתמה סופר מעניינת. עוד דבר שתפס אותי, דונטה דיוינצ׳נזו לא יבחר לפני הבחירה ה-19..הוא שחקן סולח עם פוטנציאל להתפתח לשחקן שישי טוב אך לא מעבר לזה ולדעתי יבחר בסוף הסיבוב (25-30)

 15. תודה רועי מעולה.
  דווקא שעברו כאן על לאב לפיניקס אבל אם יש מקום שבאמת נראה לי שיתאים לו כמו כפפה- זו סקרמנטו (בטח תמורת הילד וסלרי פילר כמו רנדולף לעונה).
  לאב חוזר הביתה סופסוף, הקהל יהיה באקסטזא. סקרמנטו בלי בחירה שנה הבאה אז צריכים להתחיל לנצח.
  אם מביאים את דונצ'יץ יחד עם פוקס ובוגדנוביץ, כשלאב בתור מוקד ההתקפה יכולה להיות קבוצה נחמדה להתחיל לבנות עליה.
  רק חבל שהמאמן צנון, נקווה שרק עסק בטנקינג מופגן עם הרוטציות ההזויות וזה לא באמת מה שהוא יודע.

 16. אני חושב שההחתמות שהקינגס עשו בקיץ הקודם היו מיותרות זה שהם החתימו את היל וזאק פגע בהתקדמות של פוקס וסקאל בהתאמה במיוחד בסקאל
  אני לא מבין למה אנשים לא אומרים שהם צריכים לבחור בדראפט במייקל פורטר ג'וניור 3 הייתה העמדה הכי חלשה שלהם השנה
  גם קיוון קנוק מאד אנדרייטד לטעמי

  1. פורטר סימן שאלה גדול מידי.
   דונציץ יכול לשחק כ3 הוא גבוה וגדול.
   אני מבין מספרי ה3 אוהב את מיילס בריגס.
   3 שקוטף כל כלך הרבה ריבאונדים שומר ובעל יכולות הן קליעה והן אתלטיות זה בדיוק מה שצריך בעמדה הזו.

   עוד שני שחקני כנף שאני מעריך גבוהה הם זהיר סמית וגוש אוקוגי.

 17. פיניקס יכולים לעשות כמו בוסטון לדעתי עם טרייד על הבחירה הראשונה.
  בתפיסה שלי – צריכים הגנה, נקודת התורפה היחידה של איטון, ויכולים ללכת על במבה (ואולי ג'קסון שאני לא מכיר, אבל הטענה היא שכן שחקן הגנה, השאלה אם יכול לשחק סנטר, מניח שכן).
  אם אטלנטה רואים באיטון כוכב על, יש מצב שאפשר להוציא עליו את הבחירה ה-3 ושרודר, שהיה נראה לעתים בדרך החוצה.
  גם לקבל עליו את הבחירה השלישית + עוד נכס שאפשר לנצל כדי לעלות בדראפט זו אופציה.

 18. עכשיו ראיתי ששעה וחצי אחרי התגובה הזאת שלי דראפט נט עדכנו את התחזית שלהם ותראה איפה יאנג 🙂 צפי ל3 להוקס. יש לי סתם תחושת בטן שלא קשורה לכלום שהם יקחו אותו 3. והם גם יפגעו למה הוא הולך להיות שחקן שחקן.

  דונציץ בירידה משמעותית בהרבה מוקים עד למקומות 5-6. משהו קרה באימונים שזה בא פתאום ככה? או שאחרים הראו דברים יותר טובים?

  1. הוא לא מתאמן בשביל קבוצות. יש כאן בעיקר את הרתיעה האמריקאית משחקנים אירופאים.
   לדעתי עדיין יבחר במקומות 1-2. לא רואה את דיבאץ' מוותר עליו

 19. תודה רועי. מכל חמשת הקבוצות שסקרת נראה שזאת שהכי קרובה להתחיל לחשוב על פליאוף זו פיניקס. כל השאר ימשיכו לדשדש (דרך אגב ממפיס עם גאסול קונלי ופרסונס בריאים יכולה גם להגיע לשם תלוי אם באמת יצאו סוף סוף מהפציעות). אני מקוה שפיניקס לא תעשה טעות . קשה לי לדעת מי עדיף דונצ'יץ' או איטון. אני הייתי הולך על איטון. אני לא רואה את השאר יוצאות ממרתף הליגה ללא קשר לבחירות שיעשו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט