חדשות הטניס – צ'יקוונטה צ'ינקה, צ'קינטו

חדשות הטניס – צ'יקוונטה צ'ינקה, צ'קינטו

מי שלא ראה בשידור חיי את המשחק הכי טוב השנה של נובאק (כן זה גם אני) נתחיל בתקציר

 

בעוד אני מגרד בראש, מאיפה אני מכיר את הצ'יקנטו הזה שלא עשה כלום בקריירה שלו והוא כבר כחצי השני של שנות ה-20 שלו. ספרתי עד צ'יקוונטה צ'ינקה (55 באיטלקית) ובום. נזכרתי. הסיצליאני החביב הזה היה בראש סקנדל של מכירת משחקים וב 2016 הוא קיבל 18 חודשים שלילה על מכירת משחקים. באיזה צוקהרה לאחור הוא מצא איזה באג בתביעה והעונש בוטל על ענינים טכנים.

אני יושב לי ולא מבין. הטאלנט הזה משחק כמו ארס מסיצלייה. מציל נקודות מערכה מול נובאק שזרק עליו את המטבח השירותים הקארוון והחותנת.. ועדיין היה לו את העצביים לקחת 13:11 במערכה רביעית. אין אחד שמשתמש הדרופ שוט ביעליות כמוהו. ומה? עד עכשיו פשוט המפויוזו שילמו לו להפסיד? ומנעו ממני את ידי הטניס שלו??

יאלה תבוא פה צ'יקנטו. מרוויחים יותר מנצחונות ומגביעים מאשר משוחד של מאפיוזו עם שפם קטן וסיגר.

 

Winner €2.2m
Runner-up €1.12m
Semi-final € 560,000
Quarter-final € 380,000
4th round € 222,000
3rd round € 130,000
2nd round € 79,000
1st round € 40,000

 

 

ראש דסק הטניס בהופס אוהב שחקנים שמשחקים עם שכל ומעדיף אותם אלף פעמים ביום על שרירנים שמפציצים בלי הפסקה מהקו האחורי בתקווה שהיריב יעשה בשבילם את העבודה (ויעשה טעות).

טניס נשים

לכן אני מסרב להתלהב מחצי גמר הנשים. והנה הסיבות שלי:

 • זה שאתן צועקות חזק עדין לא עושה את הכדורים שלכן יותר מהירים.
 • יש יותר מאפשרות אחת לכדור קרוס …
 • סרב של 155 קמ"ש לא עושה נזק.
 • גם בקלאב שלי, לענות על סרב של 155 קמ"ש זה לא מבצע גדול.

אחרי שאמרתי את זה, אנחנו פה בחדשות הטניס, לא בענייני שנאה. טניס זה המשחק שאתה מעביר כדור ליריב שלך שיעביר לך כדור יותר נוח ותוכל להוריד לו ווינר על הראש.
סלואן סטיבנס אלופת אמריקה. אומנם בנויה בשביל להרים הונדה CRV ביד אחת. אבל אין צירך לשים את הטלויזיה ב MUTE כשהיא משחקת. היא המגינה האולטמטיבית (כמו האלפ). אין טעם לתת לה DROP SHUT כי היא תמיד מגיעה (גם האלפ תמיד מגיעה). היא יודעת לתת זויות לכדור הטניס (גם האלפ), ועל תצפו ממנה לתת שגיאה לא מחויבת . כי היא לא! (וגם האלפ, לא!). מצד שני עם סרב של 155 קמ"ש.. היא לא ממש סכנה בהגשות ( .. כן, גם האלפ, לא.. ) .

 

לכם בגמר אני בעד סלואן סטיבנס. כי חוץ מזה שהיא לא עושה יותר מידי רעש בכדורי הראלי. בינה ובין האלפ … אין הבדלים.
(כן.. אני מכיר את הבדיחה על האיכר הפולני ו-2 הסוסים…)

טניס IQ

הפתרון של חידת הטניס הקודמת היתה: שהיריב שלכם יאלץ, לרוץ את אלכסון המגרש על מנת להגיע לכדור דרופ שוט. אליו הוא יענה בגב היד. וכיוון שהוא רץ ב 45 מעלות. סביר להניח ב 99% מהמקרים שאם הוא ררק ייגע בכדור, זה יהיה גם ב 45 מעלות, ואז הכדור שלו יגיע לאמצע המגרש. בלי לשים לב, טניס הוא המשחק בו אתה נותן ליריב שלך כדור שהאפשרויות שלו מצומצמות ואז הוא נאלץ להתפשר על חבטה שונה ממה שהוא תכנן.

עוד אחת מהסיבות למה אוהבים את פדרר – ולא תמיד מבינים למה… ולמה נאדאל הוא כ"כ ענק. (כי אתה מתכנן שהוא יעשה משהו, והוא עושה משהו אחר ממה שתכננת..) .

בגמר הגברים יש לנו שלושה שחקנים מחוננים בטניס IQ … ואת טים שהוא ממש ממש מהיר.

חידת הטניס היומית

בשביל שגם ה IQ טניס שלכם יעלה בעוד 4-5% חידת השבוע היא על מצב שיש בכל משחק.

אתם מגישים מצד ימין (DEUCE COURT). היריב שלכם עומד על צומת קו הבסיס וקו החוץ של היחידים. אתם נותנים סרב חזק ושטוח שנופל על ה T.

היריב שם רקטה על הטיל שלכם. להיכן יעוף הכדור שלו?

Image result for TENNIS SERVE TO THE T

 1. בעזרת השם החוצה
 2. ימינה
 3. אמצע
 4. שמאלה

 

פרסים

היום בשעה 13:00 שעון ליאון יהיה במשחק בין טים המפציץ בעל רגלי האיילה לציקנטו.  כמה טוב להיות שחקן טניס ברמות הגבוהות ולא להיות תלוי במאפייה הסיצליאנית. צ'יקנטו אתה משחק אחד מלהיות מליונר!!

 

Winner €2.2m
Runner-up €1.12m
Semi-final € 560,000
Quarter-final € 380,000
4th round € 222,000
3rd round € 130,000
2nd round € 79,000
1st round € 40,000

במשחק השני. הייל מארי. הגמר האמיתי.
דל פוטרו (מנצח הטורניר על פי ה "מדע") מול נאדאל. למי שעוד זוכר שלדל פוטרו אין בקהנד, שיחשוב שוב. הבקהנד של דלפו – חזר!! והפורהאנד – לא הלך לשום מקום.

 

לפוסט הזה יש 21 תגובות

 1. תודה עידו, מעולה. תמשיך.
  בחידון לא ברור ימינה או שמאלה של מי, המגיש או המחזיר.
  בכל מקרה התשובה לדעתי היא שאם הוא הספיק להגיע למקום לפני הכדור, המענה יהיה לאמצע, ואם ממש ברגע האחרון הכדור יעוף לשמאלו של המחזיר, כלומר לימין המגיש.
  ובכל מקרה תשובה א׳ נכונה תמיד.

 2. תודה רבה מרתק, לתחושתי ולאחר שראיתי את צ'קיאנטו מול ג'וקו, הוא יעפיל לגמר. משחקי החצי יותר פתוחים ממה שנראה על הנייר, הנייר מצביע כי ת'ים ונאדאל יתחרו בגמר ב99 אחוז. עברתי גם על רשימת המשחקים של ת'ים והוא בהחלט יכול להפסיד לכל אחד ביום נתון כפי שאמרת באחד הפוסטים שלך. מרקו כרגע משחק טניס אלוהי מקווה שימשיך עד הזכייה, סינדרלה זה תמיד כיף, אגב הוא כבר הדיח לוזר אחר מהטופ 10 (גופן) וכן קראתי לת'ים לוזר, והיום הוא ידיח גם אותו!

 3. ובנשים סימונה סופסוף תיקח גראנד סלאם, האמת מגיע לה. סטיבנס היא ווינרית אדירה, אבל הפעם זה של הלאפ.

   1. אחת לבנה אחת שחורה, מבדיל בקלילות :).. סתם וברצינות את סטיבנס לא ראיתי מספיק האמת, הלאפ אותי אישית מרשימה.

 4. תענוג לקרוא כמו תמיד עידו. אני נשבע שאני מחכה לגראנד סלאמים בין השאר בשבילך זה. אני חושב שהרבה ישמחו אם תתן איזה תור או שניים בין לבין לעדכן על המצב של הטניס (אליפויות חשובות, פציעות, מצב שחקנים, חדשות), וכדי לכתוב את כל מה שאתה כותב.

  תשובתי הלא מלומדת היא ימין שלך, לא יודע להסביר ממש, נראה לי שהיה יגיע מאוחר ולכן הרקטה שלו תהיה מוטה אחורה וכדור יעוף ימינה.

  1. זאת שאלה טובה באמת, נראה לי שקשה לשפוט אותו על הופעה ברולאן גארוס, כי גם ככה זה לא התחום החזק שלו. נראה לי שיחסית לזה הוא היה לא רע הפעם. מקווה שיחזור בריא וחזק (בעיקר מנטאלית) לווימבלדון.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט