הטור היומי של מל ליום ראשון: מה שלא ידענו על דוראנט!

 

"HITTING THE BIG ONE" – מה שלא ידענו על דוראנט

 

היום (שבת) קבלתי את גיליון החודש של ESPN MAGAZINE. הגיליון מוקדש ל-100 הספורטאים המפורסמים בעולם. "מפורסמים" הוא לא התרגום המדוייק של FAME. המאמר היה על "WORLD FAME 100". אולי תהילה היא מילה מדוייקת יותר. הייתי אומר שהדרך הטובה ביותר לתרגם "FAME" היא לתאר את המאמר כפוסט על 100 הספורטאים הידועים, מפורסמים, ובעלי התהילה הגדולים בעולם השנה..

על מה התבססה הבחירה? על כמה משתנים, אבל הראשיים שבהם היו משכורת השחקן, גודל ה-ENDORSEMENTS (חסות) של הספורטאי, מספר העוקבים אחריו בכמה סוגי ומיני סושיאל מדיה (SOCIAL MEDIA FOLLOWING), וGOOGLE TREND SCORE- (מספר הפעמים ששמו מופיע במנועי החיפוש השונים).

הרשימה המלאה במגזין שתאריך הוצאתו לאור הוא ה-4 ליוני וכותרתו WORLD FAME 100, עם תמונת שער של שחקן הקריקט ההודי ויראט קולי, שהוא היום כוכב כזה ענק בהודו, שארגון הקריקט שילם ל-20 אנשים הנראים כמוהו שישמשו ככפילים אחרי שמעט איפרו אותם, כדי שלצעיר הזה תהיה מעט מנוחה.

כדי לספק את סקרנותכם המיידית אכניס את עשרת הראשונים מה-100:

*כריסטיאנו רונלדו

*לברון ג'יימס

*ליונל מסי

*ניימאר

*רוג'ר פדרר

*טייגר וודס

*קווין דוראנט

*רפאל נדאל

*סטפן קרי

*פיל מיקלסון

(מספר 11 הוא ההודי ויראט קולי)

המגזין בחר כמה ספורטאים לפוסטים מורחבים כדי לדון בכמה אייטמס מיוחדים.

הפוסט על קווין דוראנט תפס אותי בלתי מוכן לחלוטין, וממש נדהם מהאינפורמציה הכלולה, כולל ראיון יוצא דופן איתו.

אין כמובן אפשרות לתרגם את המאמר המומלץ מאד לקריאה בגין אורכו. אדון רק בכמה תוכנות שתפסו אותי מופתע – ממש נדהם ונרעש – מדברים שכלל לא ידעתי עליו, ולמעשה דעתי עליו בכמה אייטמים היתה שונה לחלוטין.

מסתבר שקווין דוראנט הוא אחד משחקני הכדורסל הפקחים והחריפים ביותר. המילה שהמגזין השתמש בה היתה 'SHREWD' – שאצלי כוללת בנוסף לפקחות וחריפות גם נדבך ממזרי ואגואיסטי. מסתבר שהבחירה בגולדן סטייט לא היתה אך ורק בגלל הרצון להשיג אליפות עם הקבוצה שהוא החשיב שתתן לו את הצ'אנס הגדול ביותר לאליפות, אלא בגלל קרבתה הגיאוגרפית לסיליקון וואלי, והידע שכמה מהאייקונים הגדולים ביותר של העמק המוליך בעולם בכמה מהטכנולוגיות המתקדמות ביותר הם בעלי כרטיסים עונתיים שתהיה לו אפשרות להכירם ואולי לאכול כריך עם כוסית יין עם כמה מהם אחרי משחקים.

הוא טוען במאמר שזה היה אייטם חשוב מאד בבחירת גולדן סטייט כקבוצתו.

קווין דוראנט, שכמה מאיתנו כבר כינוהו "העיפרון לא הכי מחודד בקלמר" הוא – אולי – העיפרון המחודד ביותר.

אולי הוא לא מסוג המוחות שהיו עוברים אצלי קורס ב-  ADVANCED STATISTICS , אבל יש לי מין רושם כזה שגם דונלד טראמפ לא היה עובר אצלי את הקורס (אם-כי ברגע זה איני בטוח מה הצעת שוחד של 5 מיליון דולארים לשנות ציון מ-'F' ל-'C' היתה עושה עבורי. מוטב שלא אחשוב יותר מדי). "עיפרון מחודד" לא חייב להיות אדם בעל IQ גבוה כי בחיינו ישנן כל מיני סוגים של 'חוכמה'.

דוראנט הוא SHREWD. הוא לא איזה GEEK מתמטי. הוא שביעי ברשימה (ושני ברשימת הכדורסלנים אחרי לברון. שלישי הוא קרי, רביעי ג'יימס הארדן, 5 קיירי אירוינג, 6 דוויין ווייד, 7 ראסל ווסטברוק, 8 דריק רוז, 9 כרמלו אנטוני, 10 דמיאן לילארד, 11 בלייק גריפין, ו-12 אייזיה תומאס. הם היחידים ברשימת ה-100).

היום דוראנט מוביל את כל שחקני ה-NBA במספר ה-ENDORCEMENTS שלו (אם כי לברון מוביל בגודל האנדורסמנטס עם 55 מיליון, לעומת ה-36 של דוראנט, וה-35 מיליון של קרי), ואולי הרחב ביותר ב-SCOPE כשבפורטפוליו שלו נמצאות מלבד 'נייקי', חברת תעופה, חברת ביטוח, חברת מזון, חברת מדיה, ועוד. חברת המדיה מכרה לאחרונה את ה-THIRTY FIVE MEDIA של דוראנט שהוא החל מאפס, במיליון דולארים ל-APPLE. אולי הוא לא עיפרון מחודד אבל הוא יצר קונספט לחברה המדיה שתוך שנתיים תפס תאוצה ונמכר במיליון דולארים. זה נשמע סכום פעוט עם כל העשרות מיליונים שבכל ה-ENDORCEMENTS שלו, אבל אף אחד מאיתנו לא יצר יש מאין ותוך שנתיים הקונספט והיצירה נמכרו ל'אפל' במיליון. כמובן שלהיות מכונה 'קווין דוראנט' קצת עוזר, אבל 'אפל' לא קנתה חתול בשק, האמינו לי.

הוא מושקע היום בחברות טכנולוגיה בעמק הסיליקון, יושב לצהריים עם שמות חובקי עולם של גדולי ועשירי ההיי-טק, ומטרתו אחרי ימיו כשחקן היא להיות בעל קבוצת NBA.

המגזין ישב איתו לראיון מאלף

-כמה יותר חכם אתה כאיש עסקים מאשר היית לפני שנתיים?

יש לי היום מנטורים כרון קונוויי (אחד מהמשקיעים הראשונים ב-גוגל ו-PAY-PAL) ובן הורוביץ  (אחד משני יוצרי המיוטואל פאנד של סיליקון וואלי 'אנדרסון-הורוביץ' האולטרה מצליחה). הפכתי לחבר אישי של כריס ליונס, ואני הולך לדינר עם גדולי האייקונים של עמק הסיליקון. אני HANG OUT איתם ומדסקסים ביזנס, כדורסל, גולף. כל דבר. אנחנו נפגשים במשחקים והולכים לבירה אחרי. זה הרבה יותר קל וטבעי מכאן מאשר מאוקלהומה.

כמה טבעי עבורך היתה הכניסה לעולם העסקים של חברות ההיי-טק?

קודם הייתי צופה פסיבי. ניסיתי ללמוד כיצד עולם העסקים של ההיי-טק עובד. אח"כ ניסיתי להציג את עצמי כצעיר המוכן ללמוד ולהשקיע כל מה שדרוש בזמן וכסף כדי להתקדם. לפני זה עשיתי אנליזה של עצמי כדי להבין מה יש לי למכור כקווין דוראנט? ידעתי ששמי בלבד וכספי בלבד לא יגרום להתרגשות גדולה מדי עם הבחורים האלה. אח"כ שכרתי את ריץ' קליימן להיות שותפי העסקי, ושכרתי אנשים מובילים בפיננסים כדי שילמדו את מטרת הקרן שלי, ויעזרו לי לדחוף את מטרותי וחלומותי קדימה, ולהפכם ממחשבות ותיאוריה למעשה.

-פעם הלוקר-רום היה המקום לדסקס כל מיני אפשרויות להשקעה  ועסקים. האם זה נשאר ככה?

היום השחקנים יותר מתוחכמים. אנחנו לא משוחחים על זה יותר מדי כי כל שחקן עוסק בעסקיו הוא, ובבניית הברנד שלו. אבל אנחנו יודעים די הרבה אחד על השני. הידעתם שאנדרה איגודלה הוא אחד מאנשי העסקים ה-SHREWD ביותר? הוא מושקע בכל מיני עסקי היי-טק בסיליקון וואלי. ה-STUFF שהוא מעורב בו הוא MIND BOGGLING. גם סטף קרי מצליח מאד בעסקיו ועם הברנד שלו, ואני יודע שהריסון בארנס ואנדרו בוגוט אף הם עמוק בתוך העסקים ועושים זאת בהצלחה. הרבה מהשחקנים מתעניינים עכשיו ורוצים לדעת יותר על השקעות ביי-טק.

מה הדבר החשוב ביותר שלמדת מאז התחלת בעסקים?

פעם חשבתי שהמולטי-ביליונרים האלה יושבים על התחת שלהם ואיכשהו 100 דולאר שלהם הופכים לאלף תוך שבוע. מה שלמדתי הוא שכולם מושקעים בהרבה מאד עסקים – 100 לא לא מספר מוגזם – והם עובדים קשה על כל דיל ועושים שיעורי בית בכל מקרה. הכסף לא סתם נופל להם מהעצים. למדתי שבכל השקעה עליך ללמוד את המוצר, את תנודות המוצר ואת קהל היעד מא' עד ת'. כן, רואים אותם על היאכטות שלהם, אבל זה כשהם לוקחים חופשה, כמו כל אחד מאיתנו. בשאר הזמן הם עובדים מזריחת החמה עד שקיעתה.

היו עוד כמה שאלות ותשובות. אני קופץ לשתי השאלות האחרונות:

-אתה אמרת שמטרתך לקנות קבוצת כדורסל.

כן. בינתיים אין לי את הכסף הדרוש. אני רוצה לקנות קבוצה OUR RIGHT. רק שלי. זה ייקח קצת זמן. אני אוהב את כל האספקטים של להיות בעל קבוצה ואני אהיה מעורב בכולם מהצד הפיננסי ועד השיווק, אהיה מעורב בדראפט, בענייני טרייד, ואהיה מעורב גם ב-CAMARDERIE ובענייני אימון. אני מאמין שאני אוכל לעזור בכל.

מה העצה החשובה והטובה ביותר שקבלת בקשר לכניסתך לעולם העסקים?

לעולם לא להיכנס לעסקים רק לעשות כסף או להאדיר את שמך. היכנס לעסק רק אם הוא 'מרגיש' טוב וחשוב, לא רק לך אלא הוא עסק שהוא חשוב ויעיל שעושה טוב גם לסביבה וגם לאזרחים אחרים.

 

 

מנחם לס

מנהל הופס. הזקן והוותיק מכולם בצוות. מנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!
Subscribe
Notify of
41 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MBK
MBK
27/05/2018 6:43:25

מסתבר שהחיים במפרץ לא רעים בכלל
לעבור מאוקלהומה לסן פרנססיקו זה חתיכת מעבר מבארות ה לא לבארים של סן פרנסיסקו
בכלל להשקיע בשנתיים האחרונות בהיי טק זה לא רע בכלל
עפרון לא מחודד עם המחדד הנכון ישפר את המעמד שלו בקלמר

אשך טמיר המקורי
אשך טמיר המקורי
27/05/2018 6:45:02

דוראנט זה רדנק שחור, אהבל מצוי אמיתי, אבל מה? טאוויל וו-אהביל, ארוך כמו שרוך ויודע לשים את העור בחור.
בזה מסתכמים יתרונותיו וחוזקותיו.

dan
dan
27/05/2018 7:01:15

בול!

סכין בגב האומה
סכין בגב האומה
27/05/2018 9:34:41

שכחתי איזה חברות אתה מכרת לאפל, או שזה היה לגוגל?

אורי
אורי
27/05/2018 12:21:39

אני דווקא מסכים עם הקביעה של האשך (וכמובן מחייך בנוגע לתיאור הצבעוני).
אתה באמת חושב שדוראנט עובר אחרי המתכנתים ובודק שורות קוד?
נכנס ללאלגורימים של חיזוי?

לא. הוא מוקף ומעסיק אנשי מקצוע שנכנסים לניבכי התאוריה והפרקטיקה של הניהול העסקי ועל הדרך ילמדו את הבחור כלכלה וניהול. נותן מילה פה מילה שם ובעיקר נסמך על עצתם.
אני מניח שהבחור הרבה יותר צנוע כשהוא מדבר עם כל אותם אנשי מקצוע ואכן רוצה ללמוד את הנושא.

כשאתה בעל המאה, והמאה הבאה מובטחת לך בגלל שאתה קווין דוראנט שמכניס את העור לחור ובגלל זה יפרסם מוצר כזה או אחר. אתה יכול להרשות לעצמך לא להיות עיפרון חד ולהשקיע חלק מהמאה הזו בעסקים אשר ימשיכו גם אחרי שתפסיק לקלוע בצורה כל כך מתסכלת ולנסות ללמוד גם דברים אחרים.

סכין בגב האומה
סכין בגב האומה
27/05/2018 14:29:14
Reply to  אורי

תן לי לחדש לך, גם סטיב ג׳ובס לא עבר אחרי המתכנתים ובדק שורות קוד. תבדוק את הסטטיסטיקה לגבי כמה שחקני נ.ב.א פושטים רגל בסוף הקריירה כדי לקבל פרופורציות באיזה אנשים הוא מוקף כדי להבין שמה שהוא עושה זה לא כזה סטנדרטי.

בלתי חסים
בלתי חסים
27/05/2018 13:03:27

אם היו קוראים לו קווין דוראנט הוא היה מוכר לך זוג תחתונים משומשים עם חתימה. מה אתה מבלבל את המח מצטט לי את מנחם כאילו קווין דוראנט קשור במשהו לתוכן שנמכר לאפל?

בלתי חסים
בלתי חסים
27/05/2018 13:05:48

אשך כרגיל אתה מדייק ולא הולך שבי אחרי טרנדים שנפוצו בתיקשורת האמריקאית, אנשים כמוך מעודדים מיואשים כמוני שרואים את עדרי הפוליטיקלי קורטק והטרנד בחוסר אונים וכבר לא מסוגלים להזכיר להמונים שהמלך עירום והם בדיחה על עצמם. תודה.

תומר
תומר
27/05/2018 13:13:14

איזו תגובה מביכה, אלוהים ישמור
זה הרי לא שאתה מכיר אותו אישית, נכון?
כמה קל להשתלח במישהו שאין לך מושג מי הוא ומה הוא, סתם בגלל שהוא עשה מהלך שלא התאים לעולם האידיאות שלך.
ואני חשבתי שהאתר הזה אמור להיות טיפה מעל הטוקבקיזם הישראלי נמוך המצח הטיפוסי.

מנחם לס
מנחם לס
27/05/2018 15:42:01

אשך, ואתה רדנק ישראלי טיפוסי שלא מסוגל לפרגן אפילו לדונלד טראמפ

אשך טמיר המקורי
אשך טמיר המקורי
27/05/2018 17:29:20
Reply to  מנחם לס

לדונלד טראמפ?!??

זיו פנמה
זיו פנמה
27/05/2018 18:53:47

תגובה גזענית מיותרת

NBA
NBA
27/05/2018 6:48:01

יצא יוסטון6+ הליין הזה מרמז שפול בחוץ
אם זה קורה זה פשוט עצוב וכמה מזל יש למגעילים האלה לא יאומן

דובי
דובי
27/05/2018 6:53:46

Shrewd מתורגם בספרי רובין הוב לערמומי, והוא מלך

שמעון
שמעון
27/05/2018 7:01:59

איש העולם הגדול.

trackback

[…] הטור היומי של מל ליום ראשון: מה שלא ידענו על דוראנט! […]

קרע במיניסחוס
קרע במיניסחוס
27/05/2018 7:32:20

דוראנט לא מרוצה מהכינוי שדבק בו the slim reaper והוא כנראה גם לא ראוי לו. הכינוי שלו צריך להיות the human noodle. בהקשר של כתבה זו זה בכלל מסתדר, איך שדברים נדבקים אליו.

תודה מנחם.

עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס
עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס
27/05/2018 12:09:05

חחח
גמרת אותי עם האיטריה שהכל נדבק אליה

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
27/05/2018 8:04:58

התשובה האחרונה שלו מראה כמה הוא טיפש (אם הוא באמת חושב כך) או הזוי (אם הוא חושב שזה מוסיף למוניטין הכלכלי שלו).

אא"כ הוא חושב להיות פוליטיקאי מהסוג המאוס ביותר, כלומר – כולם חוץ מדולנד טראמפ שמשועבדים לפוליטקלי קורקט.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
27/05/2018 8:10:39

נ.ב – כמובן שטראמפ הוא אדם מהסוג המאוס ביותר, אבל כפוליטיקאי – הי איז דה בסט ביקוז הי איז נוט א פולטישן

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
27/05/2018 10:44:23

מה טיפש בלחשוב שטוב להיכנס לעסקים אם עושים משהן שתורם גם לסביבה ולא רק לעשותכסף ולהאדיר את השם שלך?
איזו טיפשות יש בדבר הזה שהיה ההתנהגות הראויה?!

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
27/05/2018 11:17:12

ציטוט:
"*לעולם לא להיכנס* לעסקים רק לעשות כסף או להאדיר את שמך. היכנס לעסק *רק אם* … הוא עושה טוב …"

וואלה, אם אני מזהה הזדמנות עיסקית ברכישת 51% מחברת טרה/ריבוק/סוני, ואין כאן גרם של "עשיית טוב לסביבה או לאזרחים אחרים", מה הבעיה האעשה את העסקה הזאת "רק" כי היא תגרום לי להגדיל בעתיד את כספי פי כמה וכמה ?

מה העירבוב הזה בין ניו אייג' לעסקים ? "לעולם לא להיכנס אא"כ .." גיב מי א ברייק

Ish
Ish
27/05/2018 14:05:16

לא ברור לי למה אתה דג פירושים למשהו שהוא ראיה עסקית נטו.
כשלא עושים ציטוט חלקי ומביטים רק על חלק ספציפי שממנו אתה מבקש לגזור מסר, מדובר באסטרטגיית הבחנה במוצר שיצליח, ואין כאן בכלל אלמנטים של המסרים השמאלנים שאתה סולד מהם(מסיבה לא ממש ברורה).

Ish
Ish
27/05/2018 15:05:03

חוץ מזה הקשר בין הציטוט במקור למה שמנים כתב קצת רופף.
Don't do things just for money. Don't do things just for fame. Do things because you feel right and it feels true.

מנחם לס
מנחם לס
27/05/2018 15:44:14

ההבדל הוא שאתה לעולם לא תהיה אפילו קרוב לרכוש משהו לא רק ב-51% מערכו, אלא גם לא ב-2% מערכו

מי אני
מי אני
27/05/2018 8:08:36

הקלידו את התגובה כאן…

אריק סנואו
אריק סנואו
27/05/2018 8:15:37

תנו לקאפקייק לנצח

תנו לקאפקייק לנצח

+
תנו לקאפקייק

נתן
נתן
27/05/2018 8:24:50

דוראנט כמשקיע יכול להיות מבריק. לדוגמא, זיהה את הפוטנציאל שיש בג"ס על סמך ניתוח מעמיק של המאזן שלהם בעונה שעברה, והחליט להצטרף.

עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס
עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס
27/05/2018 12:11:05
Reply to  נתן

וזו כבר תגובת השבוע.
לא, תגובת החודש!

נתן
נתן
27/05/2018 13:22:32

נאמר בציניות, כן?

עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס
עגל שסבור שיש לפרק את ג"ס
27/05/2018 14:28:46

ברור

מנחם לס
מנחם לס
27/05/2018 15:44:57
Reply to  נתן

עובדה שזה היה הצעד החכם ביותר שעשה

נתן
נתן
27/05/2018 20:50:42
Reply to  מנחם לס

צעד גדול לדוראנט, צעד קטן לכדורסל, צעד לאחור לאדם.
או במילים אחרות, העובדה שזה הדבר החכם ביותר שעשה, עוד לא הופכת את זה לחכם.

Berch
Berch
27/05/2018 9:05:28

אחלה מאמר מנחם
רק שלא ילך בדרכי כרמלו במה שקשור לכדורסל….
🙂

האווי לאסוף
האווי לאסוף
27/05/2018 9:18:04

לא יודע הרבה על דוראנט, חוץ מסרט תיעודי שראיתי עליו לפני כמה שנים. גם שם הוא לא נראה כמו הבמבה הכי צהובה בשקית, אבל שיהיה לו בהצלחה.
תודה רבה על הטור

בלתי חסים
בלתי חסים
27/05/2018 13:01:58

כל הכבוד לדוראנט שבחר יועצים טובים, מכר לאפל משהו שהגה מישהו אחר וביצע מישהו אחר רק שהשם שלו מודפס בראש הדף. מי שחושב שהוא גאון (מנחם אח שלי, בוא תנסה להישאר עיקבי פעם אחת ולא להחליף דיעה בכל פעם שנושבת הרוח לאיזה כיוון) כנראה לא כזה גאון בעצמו.

מנחם לס
מנחם לס
27/05/2018 15:46:02

יא חתיכת דביל. לא קראת שהיתה זו ההפתעה הגדולה ביותר שלי לקרוא פתאום משהו כזה על דוראנט?

תומר
תומר
27/05/2018 13:16:53

מה שאני לקחתי מהטור הזה הוא שדוראנט הוא לא היחיד שמשקיע בעסקים. מסתבר שכל הכדורסלנים עושים את זה והאמת – זה מאוד מתבקש. יש להם סכומים גדולים שלא ימשיכו להיכנס לאורך זמן, הם חייבים לדעת מה קורה איתם כדי לא להתרושש בגיל מבוגר יותר (ע"ע וין בייקר).

ולא הייתי ממהר לזלזל בדוראנט, כל השחקנים משקיעים אבל לא כולם מצליחים.

עידן עופר
עידן עופר
27/05/2018 15:34:43

סופר מעניין מנחם, תודה !

ניב
ניב
27/05/2018 16:19:07

זה לא נגמר, אנחנו רק בסוף, אבל רוצה לנצל הזדמנות זו להודות לך אישית על עוד עונה נהדרת של מעורבים ובכלל על היותך ומה שייסדת פה.

מנחם לס
מנחם לס
28/05/2018 0:32:05
Reply to  ניב

ההנאה כולה שלי