מעורב הופס ליום ששי: אייטון או דונצ'יץ'? / מנחם לס

מעורב הופס ליום ששי: אייטון או דונצ'יץ'? / מנחם לס

 

1.הנה רשימת המועמדים הסופיים לכל תוארי השנה של ה-NBA:

Kia NBA Most Valuable Player

Kia NBA Rookie of the Year

Kia Rookie of the Year nominees

Kia NBA Sixth Man Award

Kia Sixth Man of the Year nominees

Kia NBA Defensive Player of the Year

Kia Defensive Player of the Year nominees

Kia NBA Most Improved Player

Kia Most Improved Player award

NBA Coach of the Year

 • Dwane Casey, Toronto Raptors
 • Quin Snyder, Utah Jazz
 • Brad Stevens, Boston Celtics

 

2. פיניקס חייבת לבחור באייטון

 

 נכנסתי לאתר החובבים של הפיניקס סאנס (https://www.brightsideofthesun.com) לרחרח ולשמוע, לקבל מושג מה הלך הרוח כפי שאומרים החברים שלי מעין השופט, ומה הן המחשבות וההרהורים בקשר לבחירה הראשונה של הפיניקס סאנס.

איזה ערב היה זה, ערב בחירות הלוטרי.

מנכ"ל הסאנס ריאן מקדונו מתאר את הדקות האחרונת של הדראפט לוטרי כדקות המתוחות ביותר בימי חייו. רק כשראה את הלוגו של אטלנטה, ואז הלוגו של סקרמנטו, הוא הרגיש לפתע הקלה "כאילו מאה טון ירדו מעל כתפי". זאת תהיה הפעם הראשונה בתולדות הפרנצ'ייז שיש להם בחירה ראשונה.

The basketball gods finally smiled on the Suns franchise.

IT IS ABOUT TIME!

לפני 50 שנה הם היו מעורבים בזריקת מטבע לבחירה ראשונה שהיתה מביאה להם את לו אלסינדור, הלא הוא קרים עבדול ג'אבר. במקום הם נאלצו לבחור בניל וולק. יחי ההבדל הקטן.

אבל במקום שתהיה שמחה ואורה ב-VALLEY OF THE SUN, כל עמק השמש ניכנס מיד לויכוח סוער: אייטון או דונצ'יץ'.
רגע. על  ב-ט-ו-ח  אחד משניהם?

המורה שלי קווינט לימד אותנו בכיתה א' שהדבר הבטוח היחיד הוא שמחר בבוקר נראה את השמש עולה מעל הר הכרמל ליד סטלה ממאריס, ותישקע בערב מעבר לים, בכיוון של הקזינו.

אני מאמין שאם מנכ"ל הסאנס בוחר במרווין באגלי או ג'רן ג'קסון בבחירה הראשונה הוא חייב להיות מפוטר על המקום. לא שהם נחותים כמובן, ואולי הדיון על דונצ'יץ' נגד באגלי/ג'קסון יכול להגיע לרמות, אך לא במקרה של אייטון..

דייב קינג, אחד מהחובבים הקולניים ביותר כותב: "And I am predicting right now that it will be DeAndre Ayton".

והוא מוכן אפילו לומר למה:

*הוא 2.16 מ'

*הוא 118 ק"ג

*הוא בריא

*הוא לא נפצע

*הוא בטוח יהיה שחקן של 20 נק', 10 ריב' כבר בעונת הרוקי

*הוא הביג-מן הטוב ביותר בדראפט

*אם מקדונו בוחר בדונצ'יץ' (או באגלי או לך תדע את מי), ובחירתו לא הופכת להיות קובי בריאנט או לברון ג'יימס, הוא יפוטר מיד. DONEץ KAPUT. לא רק זה אלא שהוא יהפוך לבדיחת הליגה לשנים הבאות.

כמובן שייתכן שדונצ'יץ' או ג'קסון יהפוך לשחקן הטוב ביותר מכיתת הדראפט הזאת, אך זה סיכון שכל אחד חייב לקחת. סיכון  עם סכוי גדול לטובתך.

אייטון אמר השבוע: "אני יכול לראות אותי בפיניקס. אני דווין בוקר. שאק וקובי מהדורה ב'" (https://cbssports.radio.com/articles/ayton-i-want-play-phoenix).

הדבר המעודד ביותר הוא שאייטון, ששיחק באוניברסיטת אריזונה, ר-ו-צ-ה לשחק בפיניקס. הוא לא רוצה ווריורס, הוא לא רוצה רוקטס, והוא לא רוצה סלטיקס. הוא רוצה להיות המושיע והגואל של הקבוצה חסרת המזל וחסרת פרנצ'ייז פלייר כבר שנים, והוא רוצה להיות האחד שיוציא אותה מבור הצואה.

ג'יאובני מדראפט אקספרס אומר:

קית' סמית' מעתון ה'סאנס:':

סם ווסני:

 

והנה התמונה שבמאמרו של קינג ""And I am predicting right now that it will be DeAndre Ayton"."

ואז הסבר – שאותי עייף במקצת – על העובדה ("עובדה" לפי אלן מלנטאק, שלא הופך את הסברו לעובדה) שלוקה דונצ'יץ' הוא שחקן "הממלא בדיוק את צרכי הפיניקס סאנס, ואת תכנית ההבראה שלה".

אני מאמין ש-20 נק למשחק, ואולי אפילו יותר, הם ההבראה הטובה ביותר להתחלה חדשה, אבל לפי מספר התגובות למאמרו התחלתי לחשוב שלך תדע, אולי הסאנס יירו לעצמם שוב ברגל.

3. הגארדים של הקאבס חיסלו כל צ'אנס לנצח (עד עתה)

אין שאלה שהגארדים היו ההבדל הגדול בשני המשחקים הראשונים עד עתה. ג'ילן בראון וטרי רוזייר העפילו על ג'ורג' היל וג'יי אר סמית ברמות.

כמובן שהם לא היו הבעייה היחידה, אבל ההבדל בין הגארדים של שתי הקבוצות היתה לדעתי הבעייה הרצינית ביותר של הקאבס.

בראון הוא הכוכב של שני המשחקים הראשונים. שחקן השנה השנייה קלע 23 נק' ממוצע ב-53% עם 7 ריב' למשחק. רוזייר קלע 18 במשחק השני. בתחילה האשימו את קייל קורבר שהוא מבוגר מדי ואיטי מדי לשמור על בראון, אבל במשחק השני הוא היה 5 מ-5 נגד ג'יי אר.

הנה הסטטיסטיקה שמספרת את כל הסיפור: אחרי שני משחקים בראון ורוזייר קלעו 12-72 נגד היל וג'יי אר סמית'.

*

*  

(מה יש לג'יי אר לומר על ה-2-0)

היל מאשים רק את עצמו. "עלי לשחק הרבה, הרבה יותר טוב".

ג'יי אר אומר: "אני לא צריך לשחק אחרת, אבל עלי לקבור את זריקותי!"

סמית' מסביר את החולשה של הקאבס בעובדה שהם החליטו שהם לא נותנים לטאטום לנצח אותם. הוא היה השחקן המסוכן ביותר של הסלטיקס בפלייאוף עם ה-18.8 נק' שלו למשלק, ו-23.6 נק' נגד הסיקסרס. אז סמית' עשה עליו עבודת הגנה טובה במשחק הראשון כשצימצם אותו לשלוש זריקות ב-37 פוזשיונס, ורק סל אחד ב-23 פוזשיונס במשחק ה-2.

"אז בשעה שעשיתי עליו PRETTY GOOD JOB, ג'ילן בראון פרץ וחיסל אותנו". הקאבס ניטרלו די טוב את אל הורפורד במשחק השני כששמו עליו את טריסטן ת'ומפסון (אע"פ שהרבה מכם חשבו שאל הורפורד כיכב. הוא היה טוב, אבל בשום אופן לא זהר).

ההגנה של הקאבס לא היתה רעה.

מה שהפסיד להם את המשחקים לא היתה הגנה חלשה. מה שהפסיד להם את שני המשחקים הראשונים היה חוסר נקודות מהגארדים, וזאת הבעייה הראשית. אם זה בעיקר הגנת הסלטיקס, או העובדה שגם היל וגם סמית' הם מאחורי הטופ של משחקם נראה הערב.

כמובן שגם המחליף הראשון בגארדים הוא הצעיר ג'ורדן קלרקסון, אבל גם לו היה משחק ראשון חלש, וטיירון לו לא קרא את שמו אפילו פעם אחת במשחק השני.

 

(ג'ורג' היל על ה-2-0)

ג'ורג' היל היה הבעייה. במשחק הראשון היה לו 0 ריב' ו-0 אס'. במשחק השני היו לו 3 נק' ואסיסט אחד ב-33 דקות משחק. הגארדים הצעירים של הסלטיקס שלטו בו לחלוטין.

הוא אמר:.

"I'm trying to figure it out myself," Hill said. "I think a little bit of just trying to be more involved offensively, trying to be more involved defensively, not waiting until a play is possibly called and things like that to go do it. Make some things happen defensively where I can get active and get some easy baskets or crash the boards and taking it coast to coast and things like that.

"I've just got to be more assertive, I've got to play with that edge like I did in the second series and things like that."

נגד טורונטו היל קלע 10.3 נק' למשחק – לא טוב מאד אבל תרומה. סמית' קלע 12.5 נק' – אבל בדיוק מרשים של 77%. הערב זאת ההזדמנות שלהם להראות שזה לא היה רק הגנה מצויינת של בוסטון, אלא חוסר מעורבות מספקת של השניים.

ביכולתם לקלוע יחד לפחות 25 נקודות תלוי גורל המשחק הערב.

4. טיירון לו: עשיתי כמה שגיאות בשני המשחקים הראשונים שיתוקנו הערב!

 


כשהמשחק השני החל, לטיירון לו היתה החלטה בל תעבור אחת: בכל רגע במשחק יהיה לפחות אחד משני הסופרסטארים – לברון או קווין לאב – על הפארקט במשחק.

אבל כפי שהמורה שלי קווינט לימד אותנו כבר בכיתה ד', ישנן תכניות לחוד, ואז ישנה מציאות של החיים.

וכך ברבע השני כשהסתכלת על הפארקט ראית את ג'ורג' היל, רודני היל, קייל קורבר, ג'ף גרין, ולארי נאנס. אפילו במשקפת או זכוכית מגדלת לא היית מוצא אחד לברון ג'יימס או שני קווין לאב.

כשטיירון לו נשאל מה קרה להחלטתו הוא הגיב, "אני לא מתכונן לומר לך מה קרה, אבל ביום ששי בערב זה לא יקרה שוב".

מה שקרה היה  שגם לברון וגם לאב נפלו מרגליהם והיו צריכים מנוחה או שהיו נופלים מרגליהם. "לפעמים המצב בשטח לא הולך יחד עם תוכניותיך" הוא הסכים לומר, "אבל התכנון יהיה טוב יותר בפעם הבאה".

אבל עוד דבר קרה: החמישה האלה ניכנסו כשההפרש לטובת הסלטיקס היה גדול יותר בשתי נקודות מההפרש כשטיירון לו הכניס את לברון וקווין לאב.

העובדה הזאת נירדמה במוחו של טיירון, וברבע הרביעי כשבסלטיקס הובילו ב-14, הוא החליט להכניס את אותה חמישייב-ה שוב. לא לברון ולא לאב

 

הפעם הסלטיקס קפצו על הטרף, וכשההפרש גדל ל-16, טיירון קרא מיד בשמו של לברון.

אבל כאן קרה משהו. לברון אמר לו שהוא זקוק לעוד דקותיים מנוחה. הדברים הללו מקלקלים את תוכניותיו של טיירון.

הוא הגיב למראיינו שמעתה ואילך הוא לא ידאג כל כך להבטיח שלברון או לאב יהיו על הפארקט בכל עת, אלא יפעל לפי הצורך ולפי המצב, אבל מאחר והוא חושב שלקאבס טוב יותר שלפחות אחד מהם יהיה על הפארקט, "במשחק הבא כל ההחלפות שלי תהיינה יותר יעילות".

אני, מנחם לס, מתפלא על מאמן NBA שעושה תכניות למפרע מי ישחק ומי ינוח, ומי ישחק כמה דקות, במקום לפעול לפי התוצאה, לפי מצב הפאולים, ולפי האנרגיה והדינמיקה שהמאמן קולט ממה שהולך על הפארקט.

השליטה על מה שקורה על הפארקט ואז ביצוע החלפות מתאימות ויעילות למצב וליריב היו ה-BUGABOO – החולשה – של טיירון לו משך רוב העונה.

לדעתי הוא פשוט לא רואה את המצב על הפארקט נכון ולא מגיב בהתאם בצורה הנכונה.

הוא הבטיח שהערב הכל ישתפר.

כן?

אני אראה שיפור רק כשהוא יבין שיש לו שחקן שיכול להכניס המון אנרגיה ודינמיות לקבוצתו ושמו לארי נאנס. הוא האתלט הטוב ביותר שיש לו והוא יכול לעשות הרבה נזק תחת הסל. אבל הוא לא יכול לעשות זאת כשהוא משחק 2 דקות למשחק. זה הרבה – אבל הרבה יור חשוב – מלהבטיח שלברון או לאב נמצאים תמיד על הפארקט.

5. GAME OF ZONE – ('גנבתי' מאפלטון)

 

 

6. שקטין א פול חדש עם שאק

 


מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 153 תגובות

 1. אייטון או דונצ'יץ'?

  לכאורה זו אמורה להיות תשובה קלה.
  אבל אני לא מצליח להשתחרר מהזיכרון של דראפט 2007.

  איך היו פורטלנד נראים אם הם היו בוחרים בדוראנט במקום באודן?

  שלישייה קדמית של זאק ראנדולף, למרקוס אלדרידג', וקווין דוראנט. עם ברנדון רוי בקו האחורי.
  נראה לי שכאב הלב של אוהדי פורטלנד על 2007 שווה בעצמתו לזה של אוהדי הסאנס על 2007…
  (רק להזכיר – בעקבות הבחירה באודן, פורטלנד שלחה את הקלע המוביל של הקבוצה, זאק רנדולף, לניקס תמורת סטיב פרנסיס וצ'אנינג פריי. פרנסיס שוחרר מהקבוצה באותו קיץ, ושנה אחר כך פרש. פריי סיים את העונה עם משהו כמו 7 נק' למשחק. זה במקום ה-24 נק', 10 רב', שראנדולף נתן.
  נכון, ראנדולף היה שחקן עם אופי בעייתי באותה תקופה, ופורטלנד רצו לפתוח דף חדש ולהצמיח תרבות ארגונית חדשה. אבל זה עדיין אחד מהטריידים החד צדדיים שאני זוכר)

  http://www.nba.com/news/toppick_debate.html
  (זה נכתב ערב הדראפט של 2007. מדהים עד כמה מה שכתוב על אודן, דומה למה שכותבים על אייטון)

  למען הסר ספק –
  אין במה שאני כותב זלזול כלשהו באייטון. צפיתי בהמון חומרים שלו ביומיים האחרונים, והוא כל כך מזכיר את רובינזון (למעט ההגנה). קשה לחשוב על מחמאה גדולה יותר לסנטר, בטוח כאשר מדברים על הכדורסל של ימינו.

  תודה, מנחם, אחלה מעורב.
  אני יכול לסכם את החלק מהמעורב שמעסיק את אוהדי הסאנס בימים אלו –
  לי, אין מושג. אני ממש מקווה שלמקדונו יש.

  1. אייטון חייב להיות הבחירה הראשונה, לא כל שנה יש כזה פוטנציאל,, הוא ללא ספק בכלל השחקן של הדראפט הנוכחי

  2. אודן לא היה מוכשר כמו אייטון במכללות. היה לו התקפה של נגר ותמיד אמרתי שהוא יהיה פלופ ואנשים צחקו שאמרתי שאני לוקח לפניו את מייק קונלי. דוראנט היה ברור שיהיה סופרסטאר כבר אז הוא לא החטיא משום מקום.

   1. אודן היה סנטר שהתבסס על מסה וכוח, הגוף שלו לא עמד לNBA לא היה לו הזדמנות להוכיח את עצמו בגלל שהגוף שלו פשוט לא מתאים למעמסה הפיזית של להיות שחקן. לקחת את מייק קונלי באותה תקופה לפניו זה פיטורים במיידי

   2. גרג אודן ממש לא היה נגר.
    אולי לא היה לו את הטווח של אייטון (למרות שהוא הראה סימנים של יד רכה),
    אבל היו לו מגוון של תנועות בפוסט.
    ובנוסף, היה לו משהו שלאייטון (כרגע) אין –
    הגנה.

    עונת המכללות של אודן מזכירה מאוד את השנתיים הראשונות של טים דנקן במכללות.

   3. שמעון, הסיבה היחידה שאודן הפך להיות פלופ היא בגלל הפציעות שלו, וזה משהו שלא היה אפשר לחזות, אבל אודן ממש לא היה נגר, הוא היה מאוד מלוטש בתוך הצבע.
    עוד דבר אחד 29 מתוך 30 ג'נרל מנג'רים אמרו שהם היו בוחרים באודן, והיחיד שאמר שהוא היה בוחר בדוראנט היה אייזיאה תומאס (הג'נרל מנג'ר של הניקס בזמנו).
    בזמנו לבחור את מייק קונלי על חשבון אודן זה עילה לפיטורים, כי הכוכב הגדול של אוהיו סטייט היה גרג אודן, יש שאמרו בזמנו שאם מייק קונלי לא היה משחק ליד אודן במכללות, הוא לא היה נבחר כל כך גבוה, כמובן שהיום הוא הוכיח שהוא שחקן אדיר בפני עצמו.

    1. אודן היה נגר התקפי, ראו את זה בכל מוב שלו שזה לא יספיק לאןביאיי. הוא לעולם לא היה הופך להיות מה שציפו ממנו, שאק הבא וכל מיני חרטא. ברור שאילולא הפציעות הוא לא היה ככ גרוע כמו שיצא בסוף אבל לי היה ברור שהוא לא יהיה כוכב. חשבתי שקונלי יהיה אפילו יותר טוב ממה שהגיע בקריירה שלו האמת. ודוראנט היה ליגה בפני עצמה כבר אז, אתה לא מוותר על סקורר כזה בחיים.

    1. שהא שיחק הוא לא היה שוס גדול. שורה תחתונה הוא נעלם בתהומות הנשייה, הסיבה לא חשובה. הייתי בוחר את קונלי לפניו אז עם כל ההיפ. ואת דוראנט בטח ובטח.

     1. הסיבה לא חשובה?
      בטח שחשובה, חשובה בעיקר לטענה שידעת שהוא יהיה פלופ.
      הדעה הזו לא מבוססת על כלום חוץ מניחוש, או חוש רפואי מפותח.
      אתה מתגאה בזה שידעת, ומעניין אותי על סמך מה בדיוק?

    2. בשביל שמעון כולם פלופ, סמרטוטים או מנגבי פרקט, אין באמצע ואין היסוס, לא משנה כמה טעויות קורות תוכ, זה חלק מהקסם..

  3. ולוקה דונציץ זה הדבר הכי רחוק מקווין דוראנט שיש אז תהיה רגוע. גם אם אייטון יתברר כאכזבה דונציץ לא יהיה שוס גדול בהרבה אל תדאג. הוא לא גורדן ודוראנט מול אודן ובואי. הסר דאגה גיא

   1. אני לא משווה את דונצ'יץ' לדוראנט. לא אותו שחקן, לא אותה עמדה, סט כישורים שונה לגמרי.

    לטעמי, דונצ'יץ' דווקא מזכיר יותר את מאנו ג'ינובילי.
    משהו בתנועה, בחכמת המשחק, בשלוב של טווח + יכולת ניהול משחק + אני לא יודע איך לתאר את זה אחרת חוץ מ-"סטייל".

    כאמור –
    אין לי מושג.

  4. נו באמת, אי אפשר באמת ללמוד מהמקרה של אודן. חוסר מזל מטורף, שום דבר אחר. מי שלא תבחר במקום הראשון יכול להפצע בסוף.
   מצד שני אני בהחלט מבין את שברון הלב והסכנה הגלומה בבחירה מספר אחת. מה אתה אומר? אתם נותנים לנו את הבחירה בעד טרי רוזייר? אני מוסיף לך גם שתי בחירות סיבוב שני ב2023 ו2026 ואת האאודי יד שניה של גרשון יבוסלה (דמיין עכשיו את איינג׳ מחייך חיוך ערמומי וצוחק את האיוול לף שלו… מקדונו… טרף קל…).

   1. ברור שאי אפשר ללמוד מהמקרה של אודן.
    בדיוק לזה התכוונתי –
    אין דברים בטוחים, גם כאשר זה נראה ככה.

    ואיינג'?
    סרבר חסם שיחות נכנסות מאזור החיוג של בוסטון למספר של המשרד של מקדונו.
    (המסכן לא מבין למה הוא מקבל 0 שיחות מהמשפחה שלו, שגרים כולם בבוסטון…)

 2. אני לא זוכר איפה קראתי את זה, אבל בעשור האחרון של גארד שנבחר בבחירות הראשונות, הצליח. הבאסטים היו בתפקידים האחרים.
  ממה שראיתי אין לאייטון את הניידות של סנטרים מודרנים כמו אמביר, ודונצ'יץ' נותן עונה מדהימה ויש לו עוד חלב על השפתיים. אני הייתי בוחר אותו.

 3. היי מנחם
  מסכים אתך לגבי אייטון. לא נראה לי שפיניקס ילכו על דונציץ.
  מצד שני אם הוא היה רוצה להתפתח היה צריך לשחק עם סנטר נוסף רציני ולפחות טוב בהגנה כמנטור המלמד את יסודות סגירת הצבע באן בי איי. לא ברור לי איך הוא יתמודד עם שחקני אן בי איי אמיתיים. הוא יכול להיות מפלצת אבל גם רק סנטר סולידי.
  לגבי המורה קווינט כבר נאמר מורה לחיים….
  אולי האבא הביולוגי שלך לא היה איש כל כך נפלא אבל הרווחת את קווינט כ"אבא" מחליף שחינך אותך ביד קשה ויצאת 10, טוב רק 9 כי אף אחד לא מושלם 🙂

   1. איך שכחתי אותו?
    צודק ב 100 אחוז. אז בעצם הוא מגיע למקום הנכון. גם מנטור וגם המון דקות משחק. בהחלט יכול לסיים ROY עם דאבל קבוע כל השנה. אם ילמד לקחת הרבה בלוקים הוא יתן עונה מצויינת.

    1. השמועות מה-NBA אומרות שצ'אנדלר מקצוען ואהוד בחדר ההלבשה. בדיוק מי שאתה רוצה שילמד את המשחק עבור הרוקי הצעיר

  1. עם קווינט היו לי יחסי "אהבה-שנאה". הערצתי אותו ושנאתי אותו (גם פחדתי ממנו עד כיתה ד') באותו מן. אבל היום אני יודע שהוא תרם המון לעיצובי, ביחוד אני שגדלתי ללא אב.

   1. + מאה
    ויצאת לא רע בכלל למרות הסטירות שחטפת פה ושם.
    לא שאני מעודד מכות אבל מודע לכך שהטראומה שמדביקים להם דיי מופרכת. ילדים דיי מותאמים באבולוציה לעונשים הגופניים שמקבלים מהוריהם. שנאמר חושך שבטו שונא בנו. מצד שני יש כמובן פראי אדם שמשתמשים בילדים להוציא אגרסיות, אנשים כאלה צריכים להיות בבית סוהר. אלה אכן גורמים לטראומה לילדיהם והופכים אותם לאלימים בעתיד.

    1. ממש לא אהבתי את מה שכתבת.
     אפשר לחנך היטב ןלהציב גבולות גם ללא כל אלימות בלי קשר להתאמה גופנית כן או לא.

  1. פייטון מסיים חוזה, ואיך שהשוק נראה כרגע –
   לא יהיה מסובך להחתים אותו מחדש על חוזה סביר.

   אם מוותרים על פייטון (ועל לן), אז לסאנס יהיו משהו כמו 18 מיליון (אם אני זוכר נכון) להחתמות מהשוק החופשי,
   וזה לפני שדנים על כמות הנכסים שיש לקבוצה שמתאימים לטרייד –
   בחירת הדראפט של ההיט השנה, הבחירה של מילווקי בשנה הבאה, חוזים מסתיימים על סך של משהו כמו 25 מיליון.

   לסאנס יש המון אופציות, עכשיו רק צריך שמקבלי ההחלטות לא יפספסו.

   1. אני חושב שגם לפיטון וגם ללן יש שוק נמוך ואפשר להשאיר אותם בזול.

    הייתי מנסה להשאיר את פייטון לעונה אחת – חוזה שנתי. ומחפש שנה הבאה או העונה בטרייד PG רציני יותר.

    1. צודק סמיילי. זה לא דראפט טוב לפוינט גארדים והשוק די שבע. הייתי נזהר מלשלם הרבה לפוינט גארד שזוהר לרגע. הסאנס כבר נכוו גם עם תומאס וגם עם נייט וגם עם בלדסו. לכן רדיפה אחריי שחקנים כמו טרי רוזייר מיותרים כרגע. הם צריכים לתת שנה בהרצה ולבחור חכם בדראפט עד שנה הבאה הם גם יבינו איזה סוג פוינט גארד מתאים להם. אם הם לוקחים את דונצ'יץ אז גם יוכלו לבחון איך הוא בתפקיד 100% מהזמן כמו סימונס ובכך להבין כיצד להשלים אותו.

     1. את דונציץ' אין כל כך איך להשלים כי בוקר סוגר להם את ה-SG לשנים הקרובות.
      בהנחה שהם בוחרים בסלובני אז הקו האחורי שלהם זה דונציץ'-בוקר

 4. תודה מנחם!
  לברון חייב להבחר כ-MVP שאר הבחירות צמודות מאוד.
  סימונס,גוברט,גורדון,קאפלה וקייסי ראויים לפרס.

  הפיינל פור האחרון היה מאכזב מאוד, אם שופטים לפיו אז עדיף לקבוצות לחפש טרייד על הבחירות או להמר על אירופאי.

 5. הגארד הכי מאכזב ליד לברון הוא ג'ורג' היל שבסקרמנטו קלע מעל 45% מהשלוש. איאפשר להגיד שיש לו רגליים זקנות כמו קורבר,גייאר או חוסר ניסיון כמו קלרקסון.
  כל ההחטאות שלו הן זריקות פנויות בלי שומר.
  יש גם שחקנים שלא מתמודדים עם לחץ של פלייאוף וקבוצה עם ציפיות.

  1. מוטיב חוזר? זה אותו ג'ורג' היל שתפקד לא רע בספרס ובאינדיאנה במצבי לחץ. זריקות פנויות פעם ב3-4 התקפות לא הופכות לזריקות קלות. אני יודע על עצמי שאם אני לא נוגע בכדור ומקבל פתאום קאץ' אנד שוט הגוף לא מרגיש תמיד מוכן. קרובר וקליי הם זן אחר הרוב צריכים לחוש את הכדור תכופות. אם היית אומר קלארקסון או הוד שהם לא עומדים בלחץ מילא…

   1. עברו 10 שנים מאז הספרס והוא לא שיפר כלום.
    כדי לנצח סופרטימס כמו יוסטון או גולדן אתה צריך שהרכז שלך יקלע זריקות פנויות.

    קלארקסון הוא רוקי בפלייאוף וגם להוד יהיו עוד הזדמנויות להישתפר.

    1. 7 שנים אבל מי סופר…באינדיאנה ויוטה הוא היה לא מזמן…
     מי קבע שהוא צריך לעמוד ולקלוע זריקות פנויות בקאץ' אנד שוט? ובתדירות נמוכה?

     אבל בוא נתחבר למציאות:
     לאורך כל הפלייאוף ג'ורג' היל זרק 6% מהזריקות שלו עם שחקן על הגופיה (0-60 ס"מ)
     עוד 49% מזריקות עם שמירה צמודה (60-120 ס"מ), עוד 23% זריקות הנחשבות פנויות (120-180 ס"מ). מול בוסטון אגב סה"כ 2 זריקות שהוחטאו… ורק 22% זריקות (זריקה אחת כל משחק) הנחשבות פנויות לחלוטין (180+ ס"מ) אותן קלע ב-50% משלוש. התיאור שלך כאילו הוא עומד ומקבל מבטים פנויים לאורך המשחק הוא פשוט לא נכון. השחקן שמקבל הכי הרבה מבטים פנויים משלוש עד כה בסדרה הוא …לברון ג'יימס.

     1. הבעיה בסטטיסטיקה פה שמול בוסטון הוא כבר התחיל לוותר על זריקות בגלל שהביטחון שלו ברצפה.

      הוא לא מספיק טוב כרגע כדי ליצור לעצמו, ליצור לאחרים זה לא מציאותי בשבילו.

     2. כמו שרשמתי למעלה בגלל שהוא לא מתמודד עם הלחץ והציפייה ממנו.
      הרבה יותר קל לשחק בקבוצה כמו יוטה או סקרמנטו.

     3. כמעט הצלחתי…

      אתה טוען שיותר קל לשחק בקבוצות כמו אינדיאנה שנאבקה עם מיאמי על הבכורה במזרח או ביוטה שעשתה סיבוב שני מאשר עם לברון? ההוא שהופך את כולם לטובים יותר והוא המנהיג הכי טוב שאי פעם היה? למה לשחק בקאבס השנה אמור להיות קשה? מי מצפה מהם לזכות באליפות? אף אחד… מי ציפה מהם אפילו להגיע לגמר מזרח (היו כאלה אך לא מעט הימרו נגדם) מה יותר קל כביכול מלעלות בהרכב עם שחקן שכל הלחץ הוא 100% עליו ושדואג לך למסירות בונבוניירה שאתה משחיל משינה…

      אנא הבט שנייה בנתוני הפלייאוף של היל (שחקן שחווה פלייאוף עד השנה עם כל קבוצותיו) ותראה לי את השחקן ההוא שנמס מלחץ פסיכולוגי או מגודל המעמד

      https://www.basketball-reference.com/players/h/hillge01.html

     4. כמו שרשמתי הרבה יותר קל לשחק בקבוצה כמו יוטה או סקרמנטו כשהציפיות והלחץ נמוך.

      אני יביא לך דוגמא דומה.
      עומרי כספי ששיחק בסקרמנטו ולא הצליח לשחזר את התפוקה שלו מהשלוש בגולדן סטאט.

     5. ג'ורג' היל שיחק גם בספרס וגם באינדיאנה. למה אתה מתעקש על החצי עונה שנתן בסקרמנטו ובשתי שליש עונה ביוטה כמדד למי שהוא. אתה טוען שמדובר בשחקן שלא מתפקד בלחץ אבל הראתי לך המון עונות, כולל כשהיה צעיר יותר שעמד יופי בלחץ. מה בקליבלנד אמור ליצור לחץ? הם כבר 3 שנים משחקים עם house money. אם הם מנצחים כל התהילה אליהם ואם הם מפסידים זה הרי צפוי כי הם אנדרדוג. זה נראה כמו המקום האחרון שמלחיץ. אבל אני מוותר כי זה אותה המנטרה. הרצפה בקאבס ישרה וכל השאר עקומים.

      מה שמצחיק שבפיגור 0-2 כשהיל פתאום יתן משחק של 20 נקודות תאמר: הנה שחקן כזה עלוב שקורס תחת הלחץ אבל לברון החייה אותו והכניס אותו למשחק…

      אני אומר מראש שמה שאני אומר כעת זו לא השוואה כי מסתבר שחלק מהמגיבים רגישים לאנלוגיות אבל זה על הדפוס של קשר זוגי שאחד מבני הזוג עוברים התעללות. המתעלל תמיד צודק כי אם היא טובה (בחרתי אקראית בבת הזוג בדוגמא) זה כי הוא 'מחזיק אותה קצר' ו'מחנך'אותה. ואם היא לא זה כי הוא לא מחזיק אותה קצר מספיק והיא לא שווה אדם דגול כמוהו…

     6. אני חושב שמה שקרה לפני עונה יותר רלוונטי ממה שקרה לפני 7 עונות אבל זאת רק הדיעה שלי.
      יש הבדל גדול בין לשחק עם יוטה שהציפיות בה הם בקושי לעבור סיבוב אחד לבין לשחק בקאבס שבכל עונה מועמדים לקחת אליפות.

      לברון כבר שיתף פעולה עם רכזים פחות כישרונים מהיל והצליח לשפר אותם בסיואציות שונות. ויליאמס,צ'אלמרס,קול,דלאבובה ועוד.
      לטעון שהוא לא משפר את השחקנים מסביבו זו הגזמה של היטר.

      במשחק הכי טוב של היל בפליאוף הנוכחי הוא קלע מול טורונטו 12 נק' וחילק 5 אסיסטים.
      לנוכח היכולת של שאר הגארדים בקליבלנד אלו מספרים מצויינים.
      בהשוואה לשאר הגארדים המובילים בפלייאוף זה בינוני,
      כשתשווה את זה לסקוררים שיש מסביב לדורנאט וארדן זה לא כוחות.

      שתי ההופעות האחרונות שלו בגארדן היו מבישות לגארד וותיק שמשחק מול צעירים.
      האם היל יכול לקלוע 20 נק' במשחק אחד? זה אפשרי בתיאוריה, אבל השאלה היותר טובה אם הוא יכול להביא עקביות של שחקן חמישייה.

 6. מאוד מסוכן לסגור את הבאסטה ולצמצם את הבחירה רק לשני שחקנים. הזמן בין סיום עונת המכללות למחנה האימונים ללא מעט שחקנים שווה ערך לעונת מכללות מלאה. הטובים והחרוצים מביניהם מקדישים 100% מהזמן שלהם לאימונים ושיפור היכולות שלהם. אני אכתוב על כך ביום ראשון כהקדמה למוק אבל אני מזהה שחקנים שמאוד שינו את עצמם כבר גופנית ומראים באימונים יכולות הרבה מעל מה שהראו במכללות. אני במקום הנהלת הסאנס הייתי מזמן כמה משחקני הסאנס פלוס שחקני אימון ובוחן את האמאמא של לפחות 6-7 שחקנים.

  לגבי קליבלנד אני באמת מנסה להבין את הנרטיב. אין להם עם מי לשחק? אז כשהם ינצחו במשחק מספר שלוש פתאום יהיה עם מי לשחק? מול טורונטו פתאום היה עם מי לשחק? אז אם זה בא והולך ואם כל כך הרבה שחקנים שונים כולל אחד ששם 25 ו15 בקבוצה אחרת מתוך שינה איך טיי לו יוצא נקי מהעניין הזה? איך לברון יכול לשמור לעצמו תמיד את הזכות להתקרבן על הסגל הרע שלו ובו זמנית לקבל עליהם קרדיט כשהם מצויינים? אני באמת לא מתכוון לא לאהוב את הקבוצה הזו. אני לא אוהד שום קבוצה בליגה ולא ממש שונא אף אחת (את הקאבס אהבתי לא מעט שנים בתקופת לברוןהראשונה).

  1. גון ירית חץ ואז עיקפת מטרה,גורג היל זה שחקן שמתבגר לא יפה להציג אותו כגורג היל של אינדיאנה זה שקר וכזב כי מדובר בשני שחקנים שונים לחלוטין.אותו דבר לאב הוא נתן מספרים בקבוצה שלא הגיע לפלייאוף, בעיקר בנגיעות מהפוסט אתה באמת חושב שהוא יכול להוביל קבוצה? אני לא מדבר בכלל על ההגנה של ששניהם איפה היל של אינדיאנה ואיפה של היום. הסגל שלהם לא מאומן זה נכון מאוד והם נראים כמו תרנגולת בלי ראש שלברון יורד מהפארקט, לא שמעו באוהיו על הגנה גם זה נכון, אבל זה אחד הסגלים החלשים בליגה ללא לברון (שהוא ממש לא חף מאמשה, אם החוזים הקצרים שלו הבחירת מאמן על חוט, על הפעלת לחץ עצום על הקבוצה לחלק חוזים הזויים).

   1. לגבי ג'ורג' היל, אם תחקור בעבר כבר אמרתי שהוא לא מאה אחוז ממה שהיה פיזית. אבל הוא קלע 20 למשחק רק לפני עונה והיה באינדיאנה לפני שנתיים. הוא לא איבד עד כדי כך הרבה. הויכוח שלי ממש לא היה על יכולת. המגיב מעליי טען שג'ורג' היל 'קורס' תחת הלחץ כי לשחק בקבוצה כה נעלה כמו קליבלנד גורמת לתחושת חרדה עצומה. אם כל הכבוד היל היה שחקן די משמעותי בהמון קבוצות פלייאוף והחל מעונת הרוקי שלו ועד עכשיו מעולם לא פיספס פלייאוף. הרעיון שהוא מחרבן במכנסיים ובגלל זה מחטיא זריקות זה מגוכח. אז הוכחתי לבוני ש1. הוא לא לגמרי זורק אז כל נסיון להציג את ההחטאות שלו בקונטקס של מחטיא מלחץ זה מגוכח. בתגובה הוא טען שמהפחד והלחץ הוא לא זורק ומוותר על זריקות. כשיורדים ברשימה אנחנו רואים שעקבית שחקנים שעוברים תחת לברון אולי מקבלים חוזה גבוה יותר אך לא משפרים את משחקם בעקבות החוויה. מביאים לי כל מיני דוגמאות מתחת אך אף אחד לא בדק מי הם היו כאינדיוודואלים לפני לברון ולמה הפכו אחרי. אוהדי לברון מביאים את צ'אלמרס כדוגמא חיה. כאילו היה איזה חוויה בכפר ולברון הרים אותו והפך אותו לשחקן. אז זהו שלא. וקיירי התפתח לצד לברון. אך מביאים לי את העונות שהוא היה בן 19-22 לפני לברון ואיך 'נכשל' בלעדיו. אני לא אומר שלברון לא יכול לעזור לשחקנים להבין דברים או ששחקנים לא נהנים מלשחק לידו. אני טוען שלברון היא שיטה בפני עצמה. ובשיטה הזו יש תפקידים. אם אתה מתאים לתפקיד תפרח ואם לא אז תראה פחות טוב ממה שאתה. בשנייה שמוציאים את השיטה כשלברון נח או לא משחק אין אלטרנטיבה כי לברון לא מאפשר למאמן לפרוח לידו ולהנחיל שיטת משחק אחרת. הסיפור הזה גורם למספריו להיות מדהימים וגם הצלחות קבוצתיות גדולות. אבל בתמורה אשמח פעם אחת ולתמחד להפסיק לשמוע 'שאין לו עם מי לשחק' או הרצח אופי התמידי שעוברים השחקנים לצידו כדי להראות כמה הם גרועים וכמה לברון מושיע אותם.

    בעיני הגדולה של מייקל היתה כשנח וה nobodys אמיתיים עלו לשחק כשהחמישייה נחה הם המשיכו לשחק במסגרת המשולש ונכנסו ביריבות בביטחון מוחלט. הם ידעו שיש להם את הגב של מייקל ושאם יפשלו ישמעו ממנו. אני אישית לא חושב שזה פחד טוב אבל זה הצליח. אצל לברון זה כנראה הנאה לא קטנה לאגו (סתם מנחש כמובן) שהקבוצה לא יכולה בלעדיו. בתחילת השנה היה לקאבס ספסל חיובי ביותר שעשה נזק ליריבות. בתגובה לברון לקח את וויד חזרה לחמישיה והם הוציאו את האיזון שנוצר. רוב החברה עברו בטרייד לאחר ההתמוטטות ושוב הגענו לסגל חדש.

    בקיצור בואו נעשה ברטר. אני אודה בהנאה רבה שלברון אחד מהטובים בכל הזמנים והשחקן הטוב בליגה ואוהדי לברון יסכימו להפסיק להוריד את הצוות המסייע ולהקטין אותם כאילו הם קבוצת 15 ניצחונות.

    אגב לאב הוביל את מינסוטה למאזן חצוי במערב. זה יותר ממה שקאזינס עשה בסקרמנטו. להציג אותו כשחקן בינוני שאסף נקודות זבל בקבוצה לא רלוונטית זה לא להבין מיהו. זהו שחקן שלברון מאוד רצה לידו והאמין בו ככוכב לפני שהגיע.

    1. אני מסכים עם הרוב , לגבי לאב שבדומה לקאזינס די אוברייטד, לא הצליח להוביל קבוצה לפלייאוף ולא גרם לשחקנים שלידו להיות טובים יותר, רק נתן סטטיסטיקה אישית יפה . לגבי היל זה שטות לגבי הרעידות, מה שהשתנה בצורה דראסטית זה הרמה שלו, הוא לא השחקן של שנה שעברה ואפילו לא קרוב ובטח לא זה של אינדיאנה, שחקנים כמו היל הירידה שלהם דראסטית זה לא רק ההתקפה זה בעיקר ההגנה שנחלשה משמעותית.

     לברון גיימס זה שיטה בפני עצמו אבל הסגל בלעדיו שווה 30-28 נצחונות, כשהוא על המגרש הוא המכונה ההתקפית השלמה בליגה, הוא גאון כדורסל בלתי עציר אבל כשהוא יורד מהפארקט רואים את חוסר האימון והשיטה בקבוצה

 7. תודה, מנחם.
  ג'ורג' היל הוא רכז ורכז טוב. אממה הוא צריך את הכדור בידיים שלו בשביל ליצור – לעצמו ולאחרים- ו"להיות במשחק". הוא לא קלעי קאצ' אנד שוט שיכול לקבל את הכדור 5-6 פעמים במשחק לזריקה ולהכניס 4-5 מהם. הוא רכז יוצר וקלעי טוב פלוס (כשהכדור אצלו). הבעיה שלברון כל הזמן עם הכדור ביד לטוב (תחילת המשחק שעוד יש לו אוויר) ולרע (במשך שכבר נגמר האוויר). טיירון לו מאמן חלש מדי שלא מסוגל לשנות משהו כי יושב לו המלך על הראש. אם קליבלנד יניעו את הכדור, ישחקו חסימות וריווח אולי יש להם סיכוי כי אין להם הרבה מיסמא'צים לנצל. כולם בבוסטון יכולים לשמור על כולם פחות או יותר.אין ספק שלאב או לברון חייבים להיות על המגרש ולו ניהל את המשחקים הראשונים גרוע. אולי אם יעשה עבודה טובה יותר והביתיות תיתן קצת פוש תהיה לנו סדרה. זה יכול באותה מידה להיגמר ב- 4 או ב- 7 משחקים.
  לוקה דונצ'יץ שחקן נהדר אבל עם תקרה די ברורה. הוא יכול להיות טוב עד טוב מאוד אבל יהיה בחירה גרועה לפניקס. משכים עם מנחם שאייטון יותר מתאים ומסכים עוד יותר עם JOHN שהם צריכים לגייס צוות בחינה שמזוהה ומכיר את המועדון ולבחון טוב טוב 6-7 שחקנים בשביל לראות את ההתאמה והפוטנציאל. הם צריכים לבנות לעוד 4-5 שנים.
  חג שמח!

  1. התירוץ היחידי של היל זה שהוא הגיע רק בחצי עונה האחרונה.

   בראון ורוזיר הצעירים עושים לו בית ספר.
   היה אפשר לקבל את היכולת הזאת אם הוא היה לפחות מועיל בהגנה.

   1. כולם עושים בית ספר להגנת הקאבס. ממש לא קשור רק להיל. בוסטון היא לא קבוצה שאתה מתרכז רק בשחקן אחד.

    למרות כל האמור אני די מאמין שהקאבס משווים את הסדרה בקליבלנד. בוסטון ממש לא נראית להיט בחוץ גם העונה וגם בפלייאוף והקאבס מלאים בכישרון גם אם לעתים אוהדי לברון מסוימים מרגישים צורך לחרבן עליהם בזמן הפסדים כדי להאדיר את שמו.

    1. זה לא רק נגד הצעירים של בוסטון.
     היל היה חלש מאוד מול אולאדיפו וגם מול המחליף שלו קוליסון.

     זאת האמת ואולי קשה לך לקבל את זה שחוץ מלברון אף אחד לא מתעלה או נותן תפוקה יציבה.

     1. אני דווקא מקבל את זה מצויין. רק לא מסכים עם הסיבות. אני מרגיש שאוהדי לברון (אם אני טועה לגבי זה תקן אותי. זה הרושם שקיבלתי) מסבירים את הסיפור באלמנט של 'הרצפה עקומה'. פשוט 'מסכן לברון הוא מוקף בשחקנים שלא מתפקדים ולא מאפשרים לגדולתו להפוך לניצחונות'. ןאני טוען שזה הפוך. הם לא מצליחים בגלל לברון. ג'ורג' היל היה אומלל בסקרמנטו כי הוא חי כדורסל תחורותי מהשנייה שהגיע לליגה. יש לו כמות משחקי פלייאוף שלא מביישת אף אחד והוא נתן תפוקה נהדרת בלא מעט פלייאופים. רודני הוד בא עם הצרות שלו אבל הוא שחקן התקפי סופר מוכשר ושומר לא רע שפשוט לא בא לידי ביטוי. קלרקסון מגן איום ולא הכי קבוצתי אך הוא יכול להשחיל כדורים לסל. ג'יי אר קלע מצויין אך הוא משחק בכאוס מוחלט.

      אתה רוצה להאשים רק את טי לו בעניין? או את הסגל עצמו? כי לשיטתך לברון הופך שחקנים לטובים יותר או לפחות לא מקלקל אותם. אז איך אתה מסביר שהם בתפקוד נמוך ביחס ליכולות שלהם? לשיטתך לשחק עם לברון זה מצב סופר מלחיץ שאף קבוצה לא משתווה לזה. ואני שואל כמה מזה גם על לברון, סגנון המשחק שלו, והחוסר יכולת לבנות שיטת משחק שגורמת לאף שחקן להיראות טוב לידו (למעט קיירי שהתרומם בשנתיים בהם הפך למוביל כדור ויוצר ראשוני בהתקפה).

     2. טענות של היטר רציני.
      אתה מדבר פה על שחקן היסטורי שכבר לקח אליפויות ושבר שיאי ליגה ופלייאוף (באסיסטים,נקודות,חטיפות וריבאונדים).
      השחקן היחידי בהיסטוריה שחזר בגמר מפיגור 3-1.
      לברון שיפר שחקנים,הביא טבעות, סידר קריירה וחוזה למאות שחקנים ששיחקו איתו בליגה במשך כל השנים.

      היכולת של היל,קלרקסון והוד בקושי מתאימה לספסל בפלייאוף ובטח שלא לקבוצה ששואפת לגמר מול הסופרטימז גולדן סטאט ויוסטון.

     3. לגביי הטענות על טירון לו אני מסכים. הוא לא מפוטר רק בגלל המחלה והרחמים של לברון.

      במשך כל העונה הוא לא הצליח למצוא הרכב מנצח או דקות מנוחה למלך. אבל אני לא יכול להאשים רק אותו כשאני רואה את היכולת הגרועה של שחקני הסגל.

     4. מסכים עם ג'ון..
      אם לברון דואג לחוזים יותר טובים-כן
      אם הוא דואג לטבעות-כן

      אם הוא הופך אותם ליותר טובים-לדעתי ממש לא …

      אם הוא משחק 46 דקות שהכדור בידיים שלו ומוסר כשיש דאבל טיםאו חופר עד לטבעת ומטביע אני לא ממש מתרגש..
      אם אני מסתכל על התקופה בקליבלנד זה מה שאני רואה..
      לא יודע עד כמה טיירון לו מנוטרל שם או לא אבל היכולת העלובה של שחקנים סבירים פלוס שכולם נהיו דרדלה במשחקים הכי חשובים של העונה-לדעתי זה אשמת לברון..
      בתכלס יש כאלה שיעדיפו תחוזה לכמה שנים או את הטבעת מן הסתם..מהעין שלי אני פשוט לא נהנה לראות אותו..

      ואגב-אני מסכים שיש סיכוי טוב שהסדרה הולכת לשיוויון..

     5. אני מסכים אין גבול לאפויי ההבנה…
      ג'ורגג היל הוא חצי אולסטאר! רכז יוצר אמנות מה שהוא יכול לעשות עם הכדור

      -+-

      השחקן עם כמות האסיסטים השלישית בפלייאוף בכל הזמנים
      מחליש את כל השחקנים לידו ולא משפר אותם

 8. אם פניקס תלמד מהבחירות השגויות שנעשו בעבר היא תחליט לוקה דונציץ, הגיע הזמן להפסיק ללכת שבי אחרי גובה ומסה שבמכללות אולי מהווה יתרון , בכדורסל וב NBA מנצחים עם מהירות, זריזות, שכל, לב ואופי. בלי מנהיג שיודע לקבל החלטות אין טבעת, ודונציץ הוא מסוג השחקנים שאחוז קבלת ההחלטות שלו הוא גבוה במיוחד, באספקט הזה הוא בפוטנציאל להיות לארי בירד קטן.

  קצת דוגמאות:
  1. כשיוסטון בחרו בחלום היתה זו בחירה מצויינת שגם הניבה 2 טבעות, נכון להיום האם יש מישבו שלא הי בוחר במייקל לפניו, שלא דבר על הבחירה ההזויה של ד"ר גר ראמזי בבואי לפני הוד רוממיותו.

  2. ראסל ווסטברוק נבחר מספר 4 בדראפט יש מי שחושב היום שהיו 3 שחקניום טובים ממנו בשנתון.

  3. סטף קארי אין צורך להכביר במילים.

  4. גרג אודן נבחר לפני קווין דורנט.

  5.ועוד הרבה דוגמאות להחלטה לבחירה בסנטרים שלא הניבו כלום.

  1. זו תגובה מצויינת אבל אני לא מסכים איתך. איטון מבחינה פיזיולוגית הוא מכונת כדורסל מושלמת. לא פחות. יש לו את כל מה שצריך וכנראה גם יד טובה. לא לקחת אותו עלול להתברר כטפשות מוחלטת. אני כשראיתי אותו הרגשתי שדבר כזה עוד לא היה לנו. זה נכון שבסוף נדרשים גם מרכיבי אופי שלא ברור אם יש לו אותם ולדונצ'יץ' זה נראה שיש. זה נכון גם ששום דבר לא מוחלט כל בחירה היא הימור מסיים. התחושה שלי היא שמשהו כמו איטון עדין לא היה . ונכון שזה יכול להיות רושם ראשוני שלא אומר הרבה יכול להיות שיש טעות וכ' . עדין איטון

  2. זה נקרא חכמה בדיעבד.

   השאלה זה אותו רגע. אופי של שחקן אחרי שהוא כבר מיליונר איש לא יודע, ואף אחד לא יודע כמה שחקן ישקיע אחרי 5 שנים בליגה כבר.

   פרסטי ופופ/ביופורד הם היחידים שיודעים לפגוע בדראפט לרוב. האחרים זה סתם מזל.

   אם ראס לא היה נבחר עי פרסטי יש מצב היה מחוץ לעשירייה הראשונה

   אתה משווה את דונציץ למייקל? דוראנט? קרי? הוא לא יהיה רבע מהם..

 9. חסרים לנו הנתונים הפסיכולגיים של שניהם
  זה ההבדל בין סופר סטאר לסתם שחקן עם פוטנציאל
  זה ומזל
  את היכולץ יש לשניהם

 10. אני לא מכיר שחקני מכללות, אז אני לא ממש יודע מה שווה האייטון הזה, אבל אלא אם כן מדובר במחזור דראפט נוראי וחסר כישרון, אני לא הייתי לוקח את דונצ'יץ' בבחירה הראשונה.
  הוא שחקן טוב, יש לו קליעה, חדירה ויכולת ניהול משחק, אבל אף אחת מהיכולות האלה לא ברמה שמצדיקה בחירה ראשונה.

  1. אני אתחיל בלסייג את התגובה שלי בכך שאודה שיכולתי להעריך כישרונות מהמכללות/אירופה רחוקה מלהרשים (בלשון המעטה…)

   יש שחקנים שה-X פקטור שלהם, הוא לא קליעה/חדירה/יכולת ניהול משחק,
   אלא משהו נוסף, כזה שקשה לכמת או להגדיר.
   מאנו ג'ינובילי, הוא בדיוק כזה. הוא לא אתלט על, הוא לא קלע על, הוא לא רכז.
   אבל הוא כן אחד מהשחקנים המיוחדים שיצא לי לראות. יכולת קבלת ההחלטות שלו בזמן אמת,
   אותה ניתן היה לראות אי אז כאשר שיחק בגמר "האמתי" של אירופה, רגע לפני שהצטרף לספרס.
   דונצ'יץ', אחרי שצפיתי בו ביורובאסקט האחרון,
   הוא השאיר עליי רושם בדיוק כמו שג'ינובילי השאיר בזמנו.
   (וצריך לזכור שדונצ'יץ' צעיר בכמה וכמה שנים בהשוואה לג'ינובילי, רגע לפני שעבר לספרס).

   אם אייטון = רובינזון, אז התשובה ברורה.
   אבל אם למשל, אייטון = אלדרידג', ודונצ'יץ' = ג'ינובילי,
   אז אני בעד דונצ'יץ'.

   (משעשעות, ההזיות של אוהדי הסאנס. . . )

   1. אז כנראה הרושם שלי ושלך מדונצ'יץ' היה מעט שונה.
    אני מסכים איתך שיש לו ראש כדורסל ויכולת קבלת החלטות טובה, אבל אני עדיין חושב שזה הימור רציני לבחור אותו בתקווה שהוא ייהפך למאנו (שחקן של פעם בדור).
    זה כמובן גם הימור ללכת על אייטון בתקווה שייהפך לרובינסון, אבל הימור סביר יותר, בהתחשב בכך שגם כמותית יש יותר גבוהים מוכשרים מאשר שחקנים עם IQ כדורסל כמו של מאנו, וגם שהרבה יותר קל למדוד יכולות בפוסט מאשר אינטלגנציה.

    בגדול כל הדראפט הזה הוא הימור אחד גדול, אני מניח שאני מהזן של הפחדנים שהולכים על בטוח.

   2. דונציץ' חותם עכשיו על האתלטיות שהייתה למאנו.

    דונטיץ' גארד מצויין (לאירופה כרגע). שאלת השאלות לגביו זה איך הוא התמודד עם האתלטיות האמריקאית (אתלטיות וכוח)?
    אם יעלה מסת שריר וכדומה ומכך יפגע בדברים אחרים (למשל בקליעה).

    העונה הוא שיחק מול הגארדים האמריקאים של מכבי והסתבך (בעיקר עם קיין, והסקאוטים רשמו זאת לרעתו)

   3. אז אתה מעדיף ללכת על אולי שחקן שישי אגדי? אני חושב שבבחירה הראשונה צריך לנסות לתפוס את הדג הכי שמן. אי אפשר לדעת, אבל לפחות תנסה. זה לא שיש לכם כבר איזה שני אולסטרים שצריכים קצת עזרה.

    1. מאנו ג'ינובילי של 05' – 11' הוא לא שחקן שישי אגדי,
     הוא השוטינג גארד השלישי בטיבו ב-NBA אחרי קובי ודוויין ווייד.

     אני חושב שאם הוא היה מגיע לליגה ב-2018, הוא היה הופך לאפילו משמעותי יותר.

     הסתייגות אחת רשמתי –
     אם אייטון הוא הדייויד רובינסון הבא, אז ברור שרובינסון עדיף…

     (הסתייגות נוספת –
     אין לי מושג. יש לי 0 יכולת מוכחת להעריך כישרונות של שחקנים צעירים)

 11. מדידות ה-OMG הגדולה מהקומביין היום:

  מו במבה – 1"7 עם מוטת ידיים של 10"7 והגעה של 75"9 (11 ס"מ מהטבעת בעמידה)!!!

  גרייסון אלן עם ורטיקל של 40.5 אינץ'…

  דונטה דויצ'נזו (ה-MVP של גמר המכללות מוילנובה) עם 42 אינץ'!!!
  בכל מבחני האתלטיות שני השחקנים האלה ברמה של האתלטים הכי נעלים בדראפט. עוד הפתעה? ג'יילון ברונסון לא כזה חסר אתלטיות כפי שחושבים. ורטיקל של 37 אינץ', 3.15 בריצת 3/4 מגרש.

  ג'ונטה פורטר, אח של מייקל פורטר שאמור להיבחר בסיבוב הראשון עם תוצאות מאכזבות:

  31 ורטיקל, 3.40 בריצה ו-14% שומן. למזלו הוא נמדד כ-11"6 אמיתי עם 0"7 מוטת ידיים עם הגעה של 1"9. זה די גבולי אבל הוא די בליגה של הסנטרים מבחינת מדידות.

  1. אני במחנה גונטה פורטר לגמרא במידה מסויימת עוד יותר מאחיו.
   הוא מאד מזכיר לי את יוקיץ.
   גבוהה בעל אי קיו כדורסלני מאד גבוהה שרק חסר לו קליעה ואתלטיות בשביל להיות וואו…והוא מאד צעיר ..

   1. אני מסכים. אבל גם בnba עם חוכמת משחק לא הולכים למכולת. יוקיץ מאוד חזק פיזית וזה עוזר לו. אבל קבוצה כל כך חכמה כרגע נמצאת מחוץ לפלייאוף גם בגלל שהסנטר שלה הוא חור תמידי בהגנה. ג'ונטה צריך להתחייב ללייפסטייל של אתלט מקצועי. זה אומר לאכול ולהתאמן ולשמור על הגוף. המתנה של ג'ונטה זה שהוא יפול לקראת אמצע סוף הסיבוב הראשון ויתחיל את בץהקריירה בקבוצה טובה. הוא ילקט דקות אבל ישחק תחת ארגון מתפקד שידע איך לנצל את סט הכישורים היחודיים שלו טוב יותר.

 12. הדבר היחיד שאותי מדאיג לגבי איטון זה השם שלו, דיאנדרה, זה שם של נגר מהגטו.

  בד"כ כוכבים הם שחקנים עם שמות נורמלים רגילים כמו מייקל, לארי, סקוטי, טים או עם שמות של חננות כמו ארווין, ג'וליוס, מוזס.

  כמו הדריימונד (ריימונד נורמלי), דריישון, דשון (שון נורמלי) והשמות גטו האלו הם נגרים.

  שמות גטו הכוכבים היחידים זה לברון וקיירי.

   1. סטייק זה לא שם של גטו. קובי זה ממש לא שם גטו פשוט נדיר. דיאנדרה זה אנדרה נורמלי. אנדרה איטון נשמע כוכב דיאנדרה איטון נשמע נגר. לוקה למשל זה שם של חננה אז אולי עידו צודק? שמות גטו גדולים שהפכן כוכבים זה שאקיל לברון וקיירי. מוחמד במבה זה שם של נגר על והוא גם יהיה כזה בלי קשר. סתם גבוה האשים תאביט 2. כמובן שהדברים בהומור אבל סתם טעיתי לעצמי 🙂

   1. גם לונזו זה שם של גטו ולא יהיה כוכב. תראה את הרוקים האחרים. דונובן זה שם של חננה רצח. בן גייסון קייל דניס זה שמות נורמלים. אגב מי שיחליף את מומי יהיה דשמון 🙂 מהגטו

 13. מאז הבחירה של מג’יק ועד הבחירה ה 1 בדרק רוז ב 30 שנה נבחרו מג’יק אייברסון ורוז ראשונים בדראפט
  מאז בעשור נבחרו רוז ,קיירי ,וול פולץ וסימונס ( נניח שהיא רכז ) ראשונים
  כיום הבחירה בגבוה היא כבר לא אוטמטית
  האם אמביד ,דוויס וקרל אנתוני טאונס יכולים להביא קבוצה יותר רחוק ?
  גבוה בלי גארד זה בזבוז
  דונציץ מצויין ומשחק ברמות גבוהות כבר שנתיים פלוס
  הוא נראה לי בחירה יותר בטוחה למרות שפיניקס חייבת גבוה איכותי
  זה הולך להיות כאב ראש גדול

   1. יכול להיות
    ההייפ לפני הדרפאט היה – וויגנס כשג׳אברי פארקר עלה גם כן
    אמביד כרגע נראה כמו בחירה הרבה יותר מוצלחת אבל צריך לשפוט בעוד 10 עונות

 14. הלוואי פיניקס יבחרו באייטון, רק שירדו מקפלה.
  תכלס מבחינה עקרונית לבחור סנטר בבחירה ראשונה כשיש לך מנהל משחק איכותי בקבוצה שצריכה אחד כזה בנרות זה מסוכן.
  נראה לי שהבעיה העיקרית מבחינת פיניקס זה מה יעשו בהגנה כשיש את בוקר ודונצ'יץ.
  מבחינת גבוהים יש לי פטיש דווקא לבמבה. גם כשראיתי אותו בטקסס הוא הרשים אותי יותר מאייטון ובאגלי מבחינת היכולת התאמה לסנטר מודרני בnba.
  הבן אדם מפלצת פיזית שאוטם רחבות כמו סוכה. יש לו יכולת לרוץ קדימה ולקבל את הכדור ללובים בלי לדרוש את הכדור כמו שבאגלי ואייטון צריכים. כמובן שיצטרך לשכוח מהפוסטאפ שהתעקש עליו במכללות. אין ספק שמבין שלושת הגבוהים הוא המגן הטוב והוורסטילי ביותר.
  אייטון לדעתי קיבל הייפ קצת גבוה מדי. אולי אני טועה (וסביר להניח שכן) אבל ההגנה שלו נראית לי חשודה, שזה תפקיד מספר אחד לסנטר בליגה, וצריך את הכדור אצלו כדי להשפיע על המגרש, מה שתמיד בעייתי כשמדובר על גבוהים בכדורסל המודרני.

   1. מי במבה? יותר כמו טייח או מנקה חלונות גובה.
    השאלה הכי גדולה במקרה שלו זה האם יהיה ווייטסייד או קפלה.
    הכוונה בעיקר ביכולת ההגנתית. האם יש לו יכולת לקחת גארדים בסוויצ'ים וזריזות לטרלית מספיקה. זה בטח דברים שאפשר לעלות עליהם באימונים האישיים ויכתיבו אם יבחר בתחילת הלוטרי או בסופו

 15. כן יש לו קליעה לא רעה בכלל מהשלוש ויד לא רעה מחצי מרחק. לא בגלל התכונות האלו יבחר אבל זה בהחלט בונוס.
  הוא גם הוסיף מסה מטורפת בזמן מאוד קצר.

 16. מבחינתי נו בריינר ללוקה.
  גם בעמדה שיותר חשובה בכדורסל המודרני, גם אופי מוכח, מה שקשה יותר להשיג, גם ניסיון של שנתיים מול בוגרים ברמה גבוהה ועוד בגילו הצעיר, גם חיבור למאמן.
  הוא שחקן מיוחד ולא מוותרים על כאלה.

  איטון ביג מן, וככזה בעל השפעה פחותה על המשחק המודרני.
  נראה שיש לו יופי של סקילס טכניים אך בכל שאר העמודות שציינתי יתרון משמעותי ללוקה.

 17. דווקא כתבה אחרת באותו צד בהיר של השמש (האירוניה חיה וקיימת) תפסה אותי – למה דונצ'יץ' מתאים לשמשות: https://www.brightsideofthesun.com/2018/5/16/17356924/luka-doncic-fits-perfectly-into-the-modern-direction-phoenix-suns-has-been-building-upon-nba-column

  בקיצור, מקדונו, כתלמיד של איינג' (אהמ… אני לא חושב שיש לי את הקרדנשלס לצחוק על המשפט הזה), מנסה בשנים האחרונות לבנות קבוצה ורסטילית ומגוונת כמו שעושים בבוסטון וגולדן סטייט – ערימת פורוורדים, התקפה מגוונת עם קליעה טובה וכמה שחקנים שיכולים לנהל ואורך. כן, בבוסטון זה אומר שבוחרים בג'ייסון טייטום וג'יילן בראון, בגולדן סטייט זה אומר שבוחרים בג'ורדן בל, ובפיניקס זה דראגן בנדר, אבל העיקרון דומה. ולסוג כזה של קבוצה דונצ'יץ' הרבה יותר מתאים.
  בכל מקרה שלא יבחר במי שיבחר, כמו יוג'ירי – מקדונו הגיע לרגע שבו ההחלטה תקבע את הקריירה שלו. בתהליך שהוא כמו הטלת מטבע, הבחירה הזו תלך צמוד עם השם שלו במורד ההיסטוריה. אז אין לחץ, פיניקס.

  עבור אייטון מה יותר מתאים מללכת למעבדת הניסויים שמורכבת מכמעט רק סנטרים ולהקים את הדואו העתידי יחד עם דיאנדרה פוקס? המעבדה של דידי יכול לצאת נפלא.

 18. זאת לא פיניקס שמינתה את המאמן של סלובניה כמאמן?
  אם אני באמת זוכר נכון זה לא סימן כמעט וודאי שהם ייקחו את דונצ'יץ'(או שזו הייתה אטלנטה?)?

  1. הם אומרים שלא.. שהמאמן לא יתערב בבחירה
   הם יבחרו אותו לדעתי.
   דונציץ צריך להיות בחירה אחת.
   הבעיה מבחינתי היא הקינגס שתבחר כנראה את איטון לפני גארן גקסון.
   אני ממש לא בטוח שזה לא יהיה פספוס רציני

 19. פיניקס צריכה ללכת על דונציץ בלי לחשב בכלל ,יש בו משהו שמזכיר את לארי בירד , חכמת משחק מטורפת וגם קשיחות שאומנם אין לו סט כיכולים פיזי מדהים אבל הראש עובד כמו גאון ,סטייל מסי.
  אישית אני במקום פיניקס מחפש טרייד לבוקר כדי להימנע מחוזה מקס , בוקר הוא קלי תומסון בלי הגנה .
  לגבי הגבוהים שיש בדרפאט דווקא הייתי הולך על J.J או במבה .
  פורטר הולך להיות גניבה בבחירה 6-9 .
  פיניקס צריכה לחשוב טוב מאוד מה הכיוון שלה ואם הם באמת מאמינים בבוקר כדי לבנות סביבו .
  גניבות בדרפט : ונדל קרטר , שי גילגוס אלכסנדר , מיילס בריגס

  1. פעם ראשונה שאני ממש מסכים איתך על הרוב.
   דונציץ גארן גקסון , ונדל קרטר,אלכסנדר ובריגס כולם שחקנים שאני מתלהב מהם תוסיף גם את זהיר סמית וגונטה פורטר.
   מבמבה פחות וגם מפורטר פחות, לא הייתי שותף להייף שלו גם שנה שעברה.
   בין פורטר למיילס בריגס הייתי בוחר בבריגס

 20. תודה על המעורב מנחם!

  נראה לי שכולם כבר תימצתו יפה את הדילמה בין אייטון לדונצ׳יץ׳.

  הסרטון של גיים אוף זונס היה מעולה!

 21. דונציץ הא נעלם גדול מאד.
  עד כמה הוא יכול עוד להשתפר?
  לדעתי, כרגע, גבולות הגזרה שלו נעים בין קריירה של רוביו במקרה הרע או או קריירה כמו של קוקוץ במקרה הטוב.

  אני לא מצליח לראות אותו מוביל קבוצה כמו נוביצקי, פאו גאסול או אפילו טוני פארקר.
  גם חד הקרן מניו יורק הוא מבחינתי אובררייטד (הבחור פציע ולא מביא את הסחורה)
  האם זה שווה בחירת דראפט ראשונה?

 22. הקטע של שמעון עם השמות גדול.
  לגבי דונצ׳יץ׳, אני ממש לא בטוח וממה שראיתי הוא שחקן מצוין. אבל, היכולת האתלטית שלו מאוד לוקה בחסר.
  לי הוא מזכיר יותר מכל את דיאן בודירוגה, סורי. בודירוגה משודרג.

  1. מרקל פולץ בצרות. יש לו גם שם פרטי וגם שם משפחה של גטו זה הכי גרוע. בדכ לשמות הגטו יש שם משפחה סטנדרטי כמו גרין גורדן סטיבנסון. אצל מרקל זה לא נראה טוב. אגב עוד שם גטו זה דווין שזה ווין נורמלי. הפכו שם של רדנק לבן לשם של גטו.

 23. פיניקס צריכה להבין שהכוכב שלה הוא ג'וש ג'קסון ולא בוקר , במקומם טרייד על בוקר תמורת בחירה 3 של אטלנטה + דאדלי
  בחירה 1 דונציץ בחירה 3 ג'רן ג'קסון
  הולך על קאזינס בפרי איגנט
  פינוי שכר צנדלר נייט תמורת בחירה 16 או בחירה עתידית
  וורן טרייד
  רכז הולך על סמרט או אקסום
  סמרט דונציץ ג'קסון ג'קסון וקאזינס

 24. מחזיק מאוד מג'וש ג'קסון הוא שילוב של קובי עם לברון , הייתי מסכים לטרייד AD תמורת ג'וש ג'קסון ובחירה 1 של פיניקס
  בונה קבוצה
  הולדי דו דונציץ ג'קסון מירוטיץ וקאזינס
  שולח את היל לאורלנדו תמורת ביומבו שיהיה עוד סנטר הגנתי ויש פה קבוצה מצויינת

  1. אתה מוותר על סופרסטאר צצעיר שעדיין רחוק מהשיא ושחתום לעוד שתי עונות מלאות (שלישית אופציית שחקן) עבור דונציץ וג'וש ג'קסון? COME ON. זאת חייבת להיות הטרלה.

  2. אני מסתכל על התמונה הכוללת , כרגע חנוקים עם תקרת שכר בלי אופציה להביא כוכב נוסף וAD לא משחק עם מנטליות של ווסטברוק כל הזמן אז התקרה של הקבוצה תשאר נמוכה .
   AD תמורת 2מכוכבים עתידיים בחוזה רוקי ל3-4 שנים + להחתים את קאזינס שהוא לא רחוק מAD ברמת משחק וכשרון .

כתיבת תגובה

סגירת תפריט