מהלך מנצח (15) – ניתוח משחקי הלילה בפלייאוף / נמרוד איתן

יוסטוןגולדן סטייט

אני מתנצל מראשעקב אילוצים טכניים ואילוצים של זמן אפנה היום שוב לplay by play במקום הסרטונים מיוטיוב.

נעבור למשחק.

אתה עובד שנה שלמה, משקיע בכל משחק, מסיים את העונה במקום הראשון ומשיג יתרון ביתיות, מפתח התקפה מהיעילות בהיסטורה, בונה קבוצה כדי לנצח את האלופה והקבוצה הטובה בליגה בשלוש השנים האחרונות. ואז מגיע גיים 1 בגמר המערב.

יוסטון קיבלה תזכורת שכוח האש שלה קטן משל ג"ס, שההגנה שלה שקיבלה כ"כ הרבה מחמאות השנה עדיין לא ברמה של ג"ס והיא פשוט קבוצה פחות טובה מג"ס.

גם בסדרה הזאת, כמו לפני גמר המזרח, היו לקבוצות מספיק זמן להתכונן ולבוא רעננים ביחד עם תכנית משחק שתנסה להפתיע את הקבוצה היריבה. ראינו איך בוסטון שמגיעה מעמדת האנדרדוג למרות יתרון ביתיות עושה את כל זה לפני המשחק הראשון מול הקאבס. לעומת זאת הרוקטס של דאנת'וני לא רק שלא עשו שום דבר מיוחד בהתקפה, אלא גם לא הראו מאמץ אקסטרה בהגנה ושילמו על זה פעם אחר פעם.

נתחיל דווקא מג'יימס הארדן. הוא המשיך במסורת משחקי אחד המצויינים שלו בפלייאוף הזה עם עוד תצוגה של 40+ באחוזים נהדרים. אבל במשחק הזה קר דאג שזה יבוא על חשבון שחקנים אחרים. ג"ס כצפוי שמרו בהגנת חילופים כך שרוב הזמן הארדן בחר מול מי הוא רוצה לשחק. בד"כ אלה היו קרי או לוני. אני אפתיע ואומר ששניהם עשו עבודה לא רעה. למה אני חושב ככה? כי כשאתה שומר על הארדן ב1X1 יש שתי אופציות. או שהוא עובר אותך ושועט לטבעת מה שיביא בד"כ לעזרה בהגנה ואז זריקה פנויה של קאפלה ליד הטבעת או שלשה חופשית של אחד משאר השחקנים. האופציה השנייה היא שהוא יזרוק מעליך, בד"כ אחרי סטפבק, ועם האופציה הזאת נראה שלקר אין שום בעיה.

כשלוני שמר על הארדן ועל פול, ברוב הפעמים הוא נשאר ביניהם ובין הסל וגרם להם לזרוק מעליו. הם קלעו באחוזים גבוהים כי זה מה שהם עושים במשחק מספר 1 בסדרה עד עכשיו בפלייאוף הזה, אבל זה גם מגביל את המעורבות של החברים שלהם וזה בדיוק מה שקרה היום. אין לי ספק שהם לא יקלעו באחוזים האלה ביותר ממשחק נוסף בסדרה הזאת. מול קרי היה להם קצת יותר קל לחדור אבל קרי הראה מאמץ הגנתי. הוא נלחם כדי למנוע חילוף כבר מההתחלה, מה שהוריד זמן מהשעון של יוסטון הרבה פעמים. הוא הקריב פאולים, דחף ידיים לדיפלקשנים וסיים גם עם 2 חטיפות. נכון, הארדן קלע מעליו כמה סלים, אבל הוא עשה את זה גם מול דוראנט, אין איך לעצור את זה.

כשמסתכלים על הצד השני אז גם ג"ס הלכה היום לא מעט כדי לתקוף את ג'יימס הארדן. על דוראנט אני לא מדבר כי את מה שהוא עושה אף אחד לא יכול לעצור, אבל שימו לב בסרטון ההיילייטס של קרי איך בכל החדירות שלו הוא עובר את הארדן בלי שום מאמץ ומטייל לטבעת. אמנם קרי לא יכול לשמור על הארדן, אבל לפחות הוא עושה מאמץ להקשות, הארדן מהצד השני אפילו לא מנסה. בנוסף, זכורים לי לפחות 2-3 בק דורים שהשחקן שלו חתך וקיבל לליי אפ כשהוא נרדם בשמירה. אין איך להתחבא בהגנה מול ג"ס והארדן צריך להפנים את זה.

המשחק של הרוקטס היום היה באמת אוסף מטורף של בידודים. בפריוויו שלי לסדרה נגעתי במהלכי ההאנד אוף כשקאפלה בטופ אוף דה קי והארדן מקבל אוף דה בול סקרין לפני. לא ראינו אפילו מהלך אחד כזה מיוסטון הלילה, מה שממש לא ברור לי לאור היעילות שלו בשני הסיבובים הראשונים.

רבות דובר על שלישיית הפורוורדים שאמורה להקשות על דוראנט מצד אחד ולקלוע שלשות מהצד השני. שלושתם אכזבו היום ואפשר לחלק את האשמה בינם לבין הארדן ופול.

אריזה, טאקר ומבה אה מוטה עמדו על 1/9 מהשלוש משותף בדרך ל- 9 נק' סה"כ. צריך גם לראות שחוץ מאריזה שקיבל 5 זריקות מעבר לקשת , טאקר ומבה אה מוטה קיבלו רק 2 זריקות כל אחד. הרבה פחות מהממוצע שלהם שוב בגלל סגנון המשחק היום. יוסטון גם ניסו להשתמש הרבה במבה אה מוטה כחוסם להארדן בפיק&רול, ג"ס ניצלו את זה כדי לא להחליף על הארדן. במהלך הבא לדוגמה לוני נשאר לחפות על הארדן בעוד קליי רודף לו על הגב כדי לחזור. כמובן שהארדן מיד מוסר למבה אה מוטה אבל הוא פוגש את העזרה הנהדרת של גרין בצבע ולא מצליח לסיים. אין מה לעשות, הוא לא קאפלה וג"ס ייתנו לו את המצבים האלה בגלל חוסר היכולת שלו לנצל את היתרון שנוצר בשבילו.

שימו לב במהלך הזה איך איגודלה מגיע לעזרה על חדירה של גורדון ומשאיר את טאקר חופשי בפינה. גם כאן ג"ס יודעת שבניגוד לפול והארדן, יכולת המסירה של גורדון פחות טובה ומול היא יכולה להביא את העזרה. ראינו גם את זה כמה פעמים במשחק, מה שגם גרם לגורדון לאבד ארבעה כדורים.

דיברתי על ההגנה הלא מחויבת של יוסטון ונתתי את הארדן כדוגמה. עכשיו אשלח אתכם שוב לסרטון ההיילייטס של קרי, שימו לב לשתי שלשות רצופות של דוראנט ויאנג באיזור השתי דקות לסוף המחצית. פעמיים ירידה לא מאורגנת להגנה עם חוסר תשומת לב והנה שתי שלשות חופשיות לגמרי.

זאק לואו נגע בפריוויו שלו בבעיה כשהארדן חודר, קאפלה בלואו גב ויש שני שחקנים בפינה. במצב של החטאה ג"ס יכולים לדחוף את הכדור קדימה ודוגמה מצויינת קיבלנו הלילה.

שימו לב כאן איך גרין דווקא מזהה שמסירה כבר לא תגיע ומתחיל בירידה להגנה, אבל טאקר נשאר בפינה והארדן מחטיא. מיד ג"ס טסה קדימה בעזרת הריב' וזאת שלשה קלילה של קליי.

יוסטון לא הצליחו לעצור את משחק הריצה של ג"ס ונענשו כמה פעמים במשחק הזה. הם חייבים להראות מחויבות הגנתית הרבה יותר גדולה גם בירידה להגנה אם הם רוצים סיכוי כלשהו מול האלופה.

כולם דיברו על קאפלה ועל ההשפעה שלו על הסדרה. אז הוא התחיל עם בלוק אימתני מול דוראנט שהראה סימנים חיוביים אבל מאז סיפק רק עוד חסימה אחת, כשקרי ניסה לקחת אותו לסל. שוב, אני מחזיר אותכם לחדירות של קרי בסרטון, שימו לב איך קאפלה נמנע מלהגיע לעזרה, בד"כ הוא שומר על גרין ומפחד לעזוב אותו, לפעמים הוא רחוק מהסל בגלל החילופים. בהתקפה, הדקות שהוא הופעל היו הדקות שהארדן הצליח לחדור ולעבור את השחקן שלו. אם הוא לא משפיע בהגנה על הטבעת, וג"ס נמנעה מלתקוף אותו ב1X1 כי הוא עשה עבודה מצויינת גם מול דוראנט וגם מול קרי, יוסטון חייבת להפעיל אותו יותר בהתקפה. גם בעזרת יותר חדירות למען מסירות של פול והארדן, ובעיקר בעזרת חסימות אוף דה בול ומהלכי ההאנד אוף שציינתי מקודם.

לגבי ג"ס אין לי המון מה להוסיף. הראיתי פה איך הם תקפו את הארדן נהדרת ורצו בכל הזדמנות. קליי עם משחק טוב בלי שמרגישים אותו למרות שיכול לקלוע באחוזים יותר טובים. על דוראנט אין כבר מה להגיד, כשהוא ככה אי אפשר לשמור אותו. כן הייתי שמח לראות קצת יותר תנועה ומסירות לפני שהכדור מגיע לדוראנט. מעניין יהיה לראות איך יוסטון יגיבו וינסו לשמור אותו בהמשך, האם ישלחו קצת דאבל אפ. דוראנט סיים את המשחק עם אסיסט אחד בלבד, וזה לחובתה של יוסטון שביום קליעה לא טוב של סטף, וגם לא מדהים מבחינת קליי – לא הכריחה את דוראנט למסור יותר. איגי וגרין בכלל זרקו כל אחד רק שלשה אחת. יוסטון חייבים לתת להם לזרוק יותר ולהוציא את הכדור מדוראנט.

לגבי סטף, משחק ככה-ככה שלו. ראינו שהוא לא במיטבו. מול קאפלה הוא לא הצליח להתמודד. דווקא בהגנה כמו שציינתי הוא עוד היה בגדר הסביר. אבל שימו לב איך כשהארדן שומר עליו הוא מגיע לטבעת בקלילות, הוא ייצר מזה גם אסיסט לקליי שהכניס אותו למשחק. בכלל הוא לא הכריח את עצמו על המשחק, סיים עם 8 אסיסטים שזה חשוב מאוד לג"ס. אני מניח גם שנראה ערבי קליעה יותר טובים שלו ואז אני לא יודע מה הרוקטס יכולים לעשות.

נקודה אחרונה תהיה לגבי איגודלה. אחרי מחצית פושרת שכללה הסתבכות בבעיית עבירות שימו לב איך הוא עזר להכריע את המשחק.

זה התחיל עם חיתוך נהדר עוד לפני החסימה בדרך ללייאפ קליל.

המשיך עם מהלך דומה שהפעם אריזה חייב לעצור בעבירה רביעית שלו.

ואח"כ הוא לוקח ריב' ודוחף את הכדור קדימה בדרך לסחוט את העבירה החמישית מאריזה.

אלה בדיוק הדברים שאיגי מספק ללוחמים ועוזר להם להפוך למפלצת שהם.

Tags: 

לפוסט הזה יש 42 תגובות

 1. ניתוח מעולה. ״ההירו בול״ של יוסטון בעייתי כל כך והעובדה שהקבוצה הזו לא יודעת לעשות משהו אחר צריכה להדליק נורת אזהרה לדריל מורי. גולדן סטייט פשוט טובה יותר בכל אספקט אפשרי והמשחק הבא הוא זה שיכריע אם זה יסתיים בסוויפ או ב 4-1.

  1. הקטע שהם כן יודעים, לא השתמשו בזה המון אבל כן הראו מהלכים יפים בפלייאוף מה שלא ראינו הלילה.

   והבעיה העיקרית היא שהחילופים של ג"ס מבטלים את הפיק&רול של הארדן וקאפלה

   1. נכון, הם יודעים, פשוט בורחים מזה ברגע האמת. אני חושב שנעשה שימוש קטן מדי בקאפלה שהתמודד בכבוד הן בהגנה והן בהתקפה כשהיה על הפרקט. כמו כן, ריאן אנדרסון חייב לשחק יותר, למרות ההגנה שלו. הוא מסוגל לרווח את המשחק עם שלשות, משהו שהאחרים מאוד התקשו לעשות אתמול.

    1. קאפלה היה מעולה אתמול כשהיה צריך אותו.

     לגבי אנדרסון אני לא יודע, לא קיבל ככ הזדמנות בהתקפה אבל בהגנה חגגו עליו במעט שהיה על המגרש

 2. תודה נמרוד.
  יהיה מעניין לצפות במשחק עוד פעם ולהתמקד רק בקפלה.
  מבחינה הגנתית לראות אם אפשר להצמיד אותו לדוראנט דווקא, כי נראה שהוא היחיד שמספיק ארוך כדי לשים עליו כל סוג של לחץ.
  לא ברור איך זה יעבוד כשיוסטון עושה חילופים על אוטומט, אבל כמו שאמרת, כדי שיהיה איזה סיכוי צריך לנסות לחשוב מחוץ לקופסה. וכשזה יקרה, מי יהיה שם להגן על הטבעת? הרבה עבודה יש למאמני הרוקטס.
  בהתקפה דווקא צריך להסתכל על מה קורה בפיקנרול. מה גולדן סטייט עושה עם השחקן המתגלגל כדי להרחיק אותו מהטבעת ואיך אפשר לפתור את זה.
  אני מאמין שנראה התאמות כבר במשחק הבא מצד דאנתוני, למרות שזה לא תחום שהוא חזק בו, זה הכרחי.

  1. קאפלה על דוראנט בהחלט מעניין, והוא עשה עבודה מעולה במעט שזה קרה הלילה.
   הבעיה באמת היא בחילופים, לפעמים קצת מעצבן לראות איך הקבוצות מחליפות ככ בקלות ונשארות עם המיס מאצ' בלי נסיון להימנע מזה.

   דווקא בגלל זה שמחתי לראות את קרי נלחם בחסימות כדי להימנע מהחילוף, גם אם לא הצליח תמיד הוא הוריד כמה שניות מהשעון כל פעם מה שהיה משמעותי ליוסטון היום

 3. ניתוח מצוין.
  קפלה צריך שיפעילו אותו. הוא לא יכול לבד.
  הסדרה הזו צפויה להחריד בגלל שיוסטון קבוצה שמובלת ע"י קבעונות ולא מסוגלת לשנות או לחשוב מחוץ לקופסא.
  אנליטיקס, יו נואו. אפס או אחד.

  1. דווקא ג"ס לא הייתי מגדיר כקבוצה מקובעת.
   קאפלה מופעל בעיקר בפיק&רול ובחדירות של הארדן ופול. כשמחליפים על הכל אז הוא מאבד יתרון הפיק&רול וכשהשומר של הארדן/פול נשאר בינם ובין הסל הולך לאיבוד היתרון של קאפלה כשהעזרה מגיעה.

 4. ניתוח מעולה.
  אבל המשחק היה די קשה לצפייה. שתי ההתקפות היעילות בהיסטוריה וקיבלנו תחרות הירו-בול. שנות ה-90 התקשרו וביקשו את משחק הבידודים בחזרה.

 5. אני חושב שקר עשה כאן החלטה מעניינת שלא כל כך נתנו עליה את הדעת. כצפוי הוא בחר להחביא את קרי על אריזה אבל במקום לשים את איגואדלה על הארדן הוא בחר בדוראנט. עכשיו הארדן התעלל בדוראנט באותה מידה כמו בלוני וקרי אבל זה איפשר לאיגואדלה לבוא לידי ביטוי בכיסוי של כל השאר. מעניין מה תהיה התגובה של יוסטון לזה.

  1. בהחלט החלטה די מפתיעה. מבחינת היתרונות שזה יצא להם בעזרת איגי אתה צודק, אבל מבחינת המאצ' הכללי יש הרגשה שזה לא משנה יותר מדי. הארדן מחליט את מי הוא רוצה לתקוף ומהיר את השחקן שלו לחסום

   1. נכון אבל כמו שאמרת במקרה שההגנה לא עושה את החילוף אתה נשאר מול המגן המקורי. כך יצא שהרבה התקפות הארדן סיים על דוראנט לעומת מיעוט זניח מול איגואדלה. אז זו בחירה אבל חלקית.

  2. זה בדיוק מה שהצעתי לו לפני המשחק.. אבל לא בגלל איגי..

   אלא במקרה של סוויץ' של הארדן עם, דוראנט נשאר איתו,
   ויש לך חילוף של גבוה על גבוה.

   וגם בגלל עניין הכבוד מהשופטים בעבירות, הרבה יותר קשה להדביק לסופרסטאר כמו דוראנט, לפי תורת דונהי..

   חוץ מזה אני חושב שדוראנט עשה עליו עבודה טובה, כל הזריקות שלו היו עם יד על הפרצוף, אבל הארדן היה בערב קליעות משובח. לוקח את ההגנה הזו גם למשחק הבא.

    1. שהוא קיבל אותם בצדק.

     חוץ מזה לא סופרים אותו שם כסופרסטאר אם אתה לא בנייקי במקום זה ומפרסם פאקינג מיכלי טיהור מים של בריטה..

 6. בצד השני החילופים האוטומטים של יוסטון די הוציאו את הווריורס מהשטף הרגיל שלהם והעבירו אותם למשחק של אחד על אחד – אבל כאן בדיוק באות לידי ביטוי היכולות של דוראנט לעשות סל מול כל אחד.

  1. בדיוק מה שפופוביץ' התחיל והקאבס יישמו בגמר 16, בדיוק בשביל זה הובא דוראנט. הבעיה שדוראנט הרבה פעמים עוצר את השטף מצד אחד, אבל יעל בטירוף מצד שני.

   דווקא סטף ניצל את הסוויצ'ים לחירות, בדכ מול הארדן, וזה מה שיכול להחזיר את השטף ואת האופציות בהתקפה אם יוסטון יתחילו להביא עזרה

 7. כמו שדוראנט משחק אני לא רואה אף אחד מפריע. לווריירס לעוד אליפות. הבחור מיסמצ׳ מהלך לכל קבוצה וגם אם תעשה עליו דאבלים סטף וקליי יהרגו אותך. מה שנקרא choose your poison. שיוסטון יוסיפו את לברון בשנה הבאה ואז יהיה צמוד…

 8. וואלה נמרוד – איף תשמור את דוראנט? עם טרבור (ראינו מה קרה) , עם רפלה ? פתאום תראה את גרין עם 30 נקודות.

  השמיכה פשוט קצרה מידי. משחקים מולך חמישה שחקני על. כולל מכונת צליפות מכל מרחק ב ס"מ210 שגם יודעת לכדרר ומהר.
  עוד שחקן מטר תשעים אבל הוא בכלל לא צריך זמן בין המסירה לבין הוצאת זריקה.
  ועוד שחקן שתתן לו חצי שניה והוא משחל אותך על השלוש.

  רק לברון עם רצון אילעי הצליח לגנוב מהם משחק שהם היו בזון של היום. וללברון זה הספיק ל 4:1 … מהצד של האחד….

  1. תראה- קודם כל, אין לי מושג איך לשמור על דוראנט. בטח לא כשהוא קולע ככה.

   אבל, קליי לא היה בשיא אתמול למרות ה28 נק' שלו, סטף בכלל התקשה חוץ מחדירות מול הארדן. ואיגי וגרין לא קלעים גדולים. אז בוא ננסה לרמות ממישהו.

   גם את לברון אי אפשר לשמור וראינו את המאמץ של בוסטון במשחק הראשון שהרוויח להם ניצחון

 9. תודה נמרוד.
  ראיתי שקליי, קרי ודוראנט לקחו 60 מתוך 80 זריקות של ג"ס. תלות מטורפת ונקודה בוהקת למחשבה. כמובן שלעצור את השלישיה הגדולה הזו זאת משימה כמעט בלתי אפשרית . . .

 10. תודה על הניתוח!

  שווה לשים לב שאחרי ההפסדים בסדרות מול מינסוטה ויוטה, יוסטון בדרך כלל הגיעו מאופסים יותר בהגנה במשחקים שבאו אח״כ.
  הלילה היו לא מעט מבטים פנויים שקליי ויטנג קיבלו מחוץ לקשת, והם הענישו כל פעם. אם ההגנה במשחק הבא תתאפס על עצמה, והווריורס יקבלו פחות מבטים חופשיים, המצב יהיה טיפה טוב יותר.

  במקביל דאנטוני צריך למצוא פתרונות בהתקפה כמובן.
  הפסד במשחק 2 והלך על יוסטון, יהיה מעניין.

 11. אוקייייייי

  אני לא מבין מה רוצים מקפלה..ברגע שלוני/קרי/ווסט נשארים לשמור על פול/הארדן ב1-1 אז אין לו סיבה להפריע…

  טיפ אחד לגולדן סטייט-בדקות המכריעות בעיקר ובכלל שווה לשחק עם ליבינגסטון במקום קרי ב"חמישיית המוות" כדי להקשות על הארדן/פול בשמירה 1-1 ולהוציא מהם יותר…חוץ מזה הם היו נראים כמו גולדן סטייט..גם המחליפים יאנג ווסט ושון היו נהדרים

  לגבי יוסטון- כולם ראו את המשחק הISO..

  1-לשחק יותר על קרי בעזרת אריזה או כל אחד אחר שהוא שומר עליו…עשו את זה גג פעמיים כל המשחק..לא צריךך את הארדן בשביל זה..כולם יותר גדולים לפחות בראש ממנו..עבד בעבר לשחקנים אפילו יותר נמוכים
  אותו דבר לגבי לוני..

  2-ההמתנה לסוף שעון של הארדן ופול כולם ראו..בשונה מהם כשגורדון קיבל את הכדור (בעיקר מול לוני) הוא פשוט נכנס לסל ושם את הנקודות..

  3-החסרון של המשחק שיוסטון שיחקו (בלי קשר שלא מהנה) זה ההתעייפות של פול והארדן לקראת הסוף..חוץ מזה זה היה יעיל מאוד וזריקות שהם אוהבים לקחת..

  4-בגלל זה התרגילים כמו האנד-אוף של קאפלה מאוד חשובים כדי להוריד מהעומס לכוכבים..הנה פעם אחת שעשו את זה..עם ננה
  https://on.nba.com/2IlotuA
  לא מסובך וטיפה לגוון..

  5- חוסר ההשתתפות של שאר שחקני יוסטון במשחק לדעתי משפיעות גם על ההגנה..ברגע שקולעים שלשה אז נותנים יותר מאשר שעומדים כל הפוזשן בצד..לא יקרה כלום אם אפילו רק ימסרו יותר את הכדור לפני הISO של הארדן/פול

  1. קודם כל ג"ס לא יוציאו את קרי, בטח לא בדקות החשובות. ההשפעה שלו מבחינה התקפית הרבה יותר משמעותית מאשר בחברון הלא מאוד גדול שלו בהגנה. אם ישחקו ליווינגסטון איגי וגרין ביחד יהיה הרבה יותר קל לעזור על דוראנט וקליי.

   כדי ששחקן גבוה ינצל יתרון גובה בפוסט הוא צריך יכולות מסוימות בשביל זה. לאריזה טאקר ומבה א מוטה אין אותן, לכן הם לא יכולים לתקוף את קרי יותר מדי. גם את לוני לא קל לתקוף כי הוא מספיק זריז כדי להישאר בין השחקן שלו והסל.

   נקודה 3 ו5 שלך מתחברות. הארדן לא יקלע ככה כל משחק. כשהוא קולע את הזריקות הקשות האלה זה נראה נהדר אבל הסיפור הקצר לא ייכנסו באחוזים כאלה. לכן הוא חייב לחדור יותר או להזיז את הכדור וככה האחרים ישתתפו במשחק ואולי גם ישקיעו בהגנה. למרות שמי שהכי לא משקיע בהגנה זה הארדן עצמו שמהווה נקודת חולשה רצינית בהגנה שלהם

   1. לא חייב בדקות קריטיות..היום למשל זה קרה ברבע הרביעי 7 דקות לסיום בערך..כשהם רוצים להגביל יתור את הארדן ופול..יסתדרו עם 2 אולסטארים על המגרש..

    לטאקר אין יכולת לשחק על קרי?אם אני לא טועה אפילו גי אר סמית עשה את זה באחד הגמרים..לא כזה סיפור גדול..יעיל גם התקפית וגם להוציא עברות מקרי או עזרה משחקן אחר..

    ההגנה של הארדן באמת קצת מביכה ברגעים מסויימים..טיפה ריכוז..מקווה בשביל הסדרה שזה יקרה..

    להזיז את הכדור זה פשוט חובה…בקושי נגעו בכדור כל הצוות המסייע..אין מה להפסיד..רק רווח.

    ולא הבנתי למה מנחם ככ חושב שדקות של קאפלה יעשו את ההבדל..אם הוא יהיה ויזוז על המגרש (כמו תרגיל האנד-אוף) אז מילא אבל זה כולם צריכים לעשות בלי קשר..

 12. נמרוד, תן לקפלה 42 דקות במקום 30 (אפילו שסתם יעמוד תחת הסל, ושכח פיק אנ' רול כשהוא בטופ אוף דה קי), וכל המשחק משתנה. טעות קריטית של ד'אנטוני. וקלפה על דוראנט רעיון מצויין שכתבתי עליו כבא בבלוג החי

 13. כל העניין מתמצא בזה שיוסטון הם one trick pony בעוד שהווריאורס הם 2tricks pony, כך שהחילופים האוטומטים של הרכב הפורוורדים של גודלן הוציא את העוקץ מהמשחק של יוסטון ואילו החילופים האוטומטים של יוסטון אמנם בטלו את הmotion offense אבל דורנט ניצל כל מיסמץ' בשביל לעשות isolation וטחן אותם התקפה אחרי התקפה

 14. מתסכל לראות את חוסר היכולת של הארדן בהגנה, ויותר מזה את חוסר המחויבות. לא יתכן ששחקן התקפה כזה יראה עבודת רגליים כל כך רשלנית וכזו עצלות במעמד כזה. הבנאדם הוא פאקינג MVP רשמי עוד רגע. סופרסטאר של קונטנדרית וונאבי. לא יכול להיות ששחקנים חולפים מימינו ומשמאלו והוא כמו ברוש לבדו מול השמיים.

 15. אחלה ניתוחים, תודה רבה. הטורים שלך מרחיבים את הדעת. אלו מסוג הכתבות שהיית מצפה לראות בכל מקום, אבל מוצא רק כאן בהופס

 16. תענוג נמרוד תודה רבה.
  אכן ליוסטון יש בעיה כאשר שוברים להם את הסכימות הרגילות – אין ניצול של יתרון הכוח והגובה של אריזה על קרי – לא זוכר מי כאן הציע את הרעיון שטאקר ישחק על קרי בפוסט – לא רואה את זה קורה – אני לא חושב שליוסטון יש את הגמישות ההתקפית לעשות הסתגלויות כאלו ולדעתי אם יוסטון ינסו לעשות את זה במהלך הסדרה זה יגמר באסון מבחינתם.
  עם כמה שאני אוהב את טאקר אני חושב שהוא לא בנוי לרמות הללו. הוא לא שומר מספיק טוב בשביל להאט את דורנט (גם לברון האכיל אותו מרורים שנה שעברה) ובהתקפה הוא לא מספיק חד ומהיר בשביל לשחרר זריקה כאשר ישנה חצי הזדמנות. לדעתי שווה לשלם את המחיר של החור שאנדרסון יגרום בהגנה בשביל לקבל קלע איכותי יותר

 17. כרגיל מצוין נמרוד.
  נקודה אחת שנגעת בה בתגובות – הגנת החילופים בעיניי היא פשוט בחירה בפתרון הקל, הלא מאומן במיוחד והלא יצירתי. לא צריך שום תרגול ותיאום אם כל חסימה מסתיימת בחילוף. זה באמת מאכזב לראות את זה קורה בכזאת קלות ויפה שהדגשת את הנקודה שדווקא קארי נלחם בשביל למנוע את החילוף (כשנשאר על הארדן הוא די קבר אותו). כמו שזה נראה, זה הכיוון שהליגה הולכת אליו ובגלל זה הרכבי הפורוורדים הולכים והופכים יותר נפוצים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט