הטור של מל למוצאי שבת: הקאבס בדרך לאליפות / מנחם לס

ב-NBA דברים עולים ויורדים כמו בשוק המניות בניו יורק אחרי שטראמפ מודיע שהוא מכניס לסין עם מיסי ייבוא (כפי שהבטיח במרוץ לבחירות).

 

אבל הוא הבטיח גם לה:

 

 

גם לה:

 

 

…וגם לו…

 

 

שהן/הם המאהבות/ים היחידים שלו.

 

אז נעזוב את טראמפ ונעבור הלאה.

רק לפני חודש חשבתי שהקאבס גמורה. לא רק שגמר ה-NBA היה חלום. גם גמר המזרח נראה כהזייה. אולי אפילו הגעה אליו היתה מטרה אבודה.

קווין לאב שבר את ידו. אייזיה תומאס לא הסתדר עם לברון ושאר בני הקבוצה. ואז בא הטרייד הבומבסטי ששלח את 'התקווה הגדולה' – הגמד הקטן – ל-אל.איי. מאז הטרייד הקאבס היו 7-6 ב-13 משחקים ומלבד לברון כולם נראו יותר מתים מאלה בבית הקברות בדרך לפ"ת על כביש 5.

לפתע קרו שלושה דברים שלא קשורים כלל אחד לשני, אבל הם מחוברים בחבל זהב בלתי נראה שיכול להביא את הקאבס לא רק לגמר המזרח, אלא לנצחו, ואז לא רק להגיע לגמר ה=NB-, אלא לנצחו.

היי, דוק. למה שלא תנצור את לשונך, כמו שאומרים החברים שלי מקרית שמונה, ותן לוידיאו לדבר:

הדבר הראשון שקרה:

 


*

הדבר השני שקרה:

*

 

*

והדבר השלישי שקרה:

*

*

אגיד לכם את דעתי עם היד על התנ"ך: הדבר הכי חשוב שקרה לקאבס ששינה את דמותם, אישיותם, זהותם, צביונם, ואפילו קלסתר פניהם – היה החזרה של קווין לאב.

ללא לאב אין בקבוצה הזאת לא LOVE, לא גבריות, לא יכולת, ולא קיבוציות ואחדות.

אולי קשה להאמין כמה חשוב להם ה-2.09 בן ה-29 הזה. הוא הלב והנשמה של הקאבס יותר אפילו מלברון. לא אמרתי ולא אגיד שהוא טוב יותר מלברון, אבל הוא לא פחות חשוב מלברון. ללא קווין לאב הקאבס היא כמו בת-גלים ללא הקזינו. כמו יפו ללא השעון. כמו שער העמקים ללא שמאלנים. הוא רוח החיים שלהם. האיתנות שלהם. העוצמה והתוקף. בלעדיו הקאבס היא קבוצה רכרוכית שניתן לגבור עליה בדריסה, וללא יכולת.

הוא העמוד המרכזי שם בהגנה, והשלשה הבטוחה מהפינה כשלברון צריך אותה.

מאז חזר הם קלעו 124 ו-132, וביום רביעי הם נולדו מחדש עם הנצחון על הרפטורס.

עם קווין ההרגשה הבטוחה בקבוצה היא שהם חזרו לעלות על הגל שעשה מהם הטובים במזרח. בוסטון היתה הבעייה – לא טורונטו – אבל בוסטון היא בלי קיירי, האדם שיודע מה זה פלייאוף והאדם שאיתו הם מסוכנים ביותר. בלעדיו הם טובים לנצח את פורטלנד במשחק עונה רגיל. כל הכבוד להם, אבל אני לא מתרגש ביותר מפרטים כאלה שהם חסרי חשיבות כשמסתכלים על התמונה הגדולה.

*

במשחקים האחרונים לאב קולע 20.5 נקודות עם 56% מהטריי. ללברון ישנה עתה אופציה שנייה – מצויינת ושימושית כמו מטרייה בסיאטל – והוא שמח להשתמש בה. הוא יודע שהוא השחקן הטוב בעולם ברמות, אבל הוא לא יכול להמשיך בקצב הזה עד סיום העונה ובפלייאוף. כל האחרים הם כלי משנה לעזרה, ולארי נאנס מתחיל להיות לגיטימי ביותר. טריסטן ת'ומפסון יחזור וימקם את משבצתו החמישית עם נאנס ואנטה זיזיק שהראה לי זיקוקים חדשים ומבריקים במשחק האחרון. הקאבס מסודרים בואו נגיד בפרונט עם שניים מתוך לאב, נאנס, ת'ומפסון, וזיזיק.

*

לקאבס אין אשכרה פוינט גארד מלבד חוזה קלדרון. במשחקים האחרונים הוא מקבל יותר ויותר דקות, וקולע מצויין. אני שמח שטיירון לו גילה שיש לו וותיק פיקח, מנוסה, שיכול לנהל את הקבוצה לא ברמה של כריס פול, אבל לא בהרבה פחות. כמובן שג'ורג' היל יעלה לפניו, ומאז שקווין לאב הגיע – היל חזר להיות השחקן המסוכן שידענו. גם ג'ורדן קלרקסון השתפר מאד מהרגע שלאב הגיע.

*

בין השוטינג גארד יש כמובן את לברון, ואיתו  ג'יי אר סמית שהתרגל לשחק עם לאב, ויחזור להיות נשק חד ומסוכן בפלייאוף. גם קייל קורבר שמעט ירד העונה חוזר ממות אחיו שחקן רעב, חדש, המוכן להתחיל לשלשל שלשות. גם עמדה 2 סגורה ומצויינת. בווינג יש ברוך השם את סדי אוסמן, ג'ף גרין ורודני הוד. לאוסמן – הווניל הלבן – ישנו פוטנציאל-על לקליעות שאני מאמין שעתה, עם קווין לאב, הוא ירצה להראות 'גם אני', ומהתחרות בין השניים ייצא רק טוב. ג'ף גרין עושה את המבוקש ממנו מתי שהוא משחק, ורודני הוד נתן עד עתה רק שני משחקים מצויינים בקליבלנד, אבל עם קבוצה חסרה.

אגיד לכם משהו: מכל הטובות באמת רק יוסטון וקליבלנד מגיעות בריאות, נינוחות, ומוכנות להכות את המכה האחרונה. גם את יוסטון וגם את הקאבס לא ניתן לעצור היום. הדרך היחידה לנצחם זה לקלוע יותר מהם, ואני לא רואה קבוצה לעשות זאת.

טורונטו? היא משחקת עם שלושה גארדים בדרך כלל ואין לה אף שחקן המסוגל לעצור את לברון.

הבעייה האחרונה היא יוסטון. לפני חזרתו של לאב יוסטון היתה טובה יותר. עם חזרתו של לאב אני מאמין שהקאבס הפכה לטובה יותר. הגמר יהיה בין שתיהן, וקליבלנד תנצח 2-4.

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 48 תגובות

 1. ולכל רפי ההבנה הטוענים שאני משנה את דעתי, זה באמת נכון. אם לברון ייפצע ויסיים את העונה במשחק הבא, שוב אשנה את דעתי.

 2. Murf56: Celtics expected to sign Sean Kilpatrick to 10-day contract later today. Combo guard most recently played through two 10-days with Clippers.

  מעניין מה סטיבנס יוציא ממנו.

 3. מנחם פוסט מעניין
  הגזמת קצת בעניין ההגנה של לאב
  קליבלנד בריטואל קבוע
  ינואר מזעזע ,מריבות בפברואר ,מסוף מרץ
  ועד יוני אי אפשר לגעת בהם
  5-36 במזרח ב 3 השנים האחרונות ,קיירי פצוע ,לאב פצוע כל עוד לברון בריא ולא במקום ה 9 במזרח הוא האיש לנצח בשביל לשחק ביוני

  1. למה לאב פצוע? הוא לא פצוע. ואני כנראה אחד היחידים שמבין את חשיבות לאב תחת הסל בהגנה. הוא תופס מקום והוא ריבאונדר מצויין

 4. המלצה לאשך: יושב ראש יקר,
  דחוף!!!
  לחטוף את הדוק בעת חליבת העיזות,ישר לכפר לטיפול פולשני מלא,
  כולל תוספת חצי אשך במידה ויש צורך,היפנוזה נעילה לשבוע.
  אנכנו במעבדה הסודית שיכפלנו את מגן הבייציות של השיקוץ,ואף שיכפלנו זיעה מפי הטבעת ,שניהם עם ריחות ניחוח בטעם של אחר המשחק לשימוש נואש ,כמובן עם הזהרה חמורה לסיכון חיים,או איבוד חוש הריח לתמיד.

 5. אני מסכים שעם לאב ותומפסון זאת כבר חבורה מסוכנת ויעילה שבטוח תגיע לגמר המזרח. קשה לי לראות אותם מנצחים את טורונטו. את בסטון, ללא קיירי – בהחלט ינצחו. לדעתי עיד לא קיבלו שום דבר ראוי מהסחורה החדשה מהדיל עם לייקרס מלבד נאנס. רודני הוד לטעמי אכזבה עצומה והיל זה לא אכזבה – הוא תמיד היה אוברייטד לדעתי..

 6. לדעתי שום דבר לא השתנה ,הקאבס לא יגיעו לגמר אלא אם כן יפגשו בבוסטון ללא קיירי וסמארט
  אני עדיין מאמין שבוסטון יגיעו לגמר עוד השנה

   1. אני עדיין אופטימי. יודע שקשה להאמין אבל בלי האמונה צאסקה לא היתה אוכלת אותה 🙂
    לא אוהב להתנבא אבל מה שסטיבנס עושה עם מה שיש לו רצוי שילמד בבתי ספר לכדורסל, וזה מרפה הבנה אמיתי 🙂

 7. פשוט מביך הטור הזה
  חוץ מהדיבור על לאב הכל כאן שטויות
  ואני מבין שהווריורס לא פונקציה
  כואב לי בתור אוהד כדורסל

 8. הדבר היחיד שאני מחכה לו זה שדאבס יובכו בסיבוב הראשון או השני כשהם ישחקו ללא קארי ויוכח אחת ולתמיד שקאפ-קייק הוא סתם רוכב רכרוכי שלא יכול לסחוב קבוצה כשחקן המוביל .
  מביאים לי את ה"זריקה" בגמר כהוכחה שהוא צד לצד עם איירון מן מאקרון פשוט מצחיקה אותי.
  למרות שאני לא סובל את לה-בום אני לא רואה את הקאפ-קייק מוביל קבוצת נגרים לגמר …
  הוא פייק גדול שפתאום משחק אותה קשוח ואני מת לראות אותו נבעט ללא קארי (השחקן הטוב והחשוב של הקבוצה בהפרש רב).

  הוא הכשרון הגדול ביותר ובאותה נשימה גם הסופרסטאר הרכרוכי ביותר (שפתאום מקבל תכנית על ימין ועל שמאל בשביל להוכיח משהו שהוא באמת לא וזה אפילו נראה מביך כל משחק הקשוח שלו פתאום)

 9. מל אתה משנה את דעתך יותר מהר משמעון פרס.. כן לא כן לא
  אני אוהב אותך ככה!תמשיך!
  וגם יואל האינפנטיל איזה תגובות מטומטמות יש לך. מת על זה, תמשיך!!!

 10. עדכון לגביי אירווינג!

  ESPNForsberg: "While removal of the wire should relieve irritation it was causing in Irving’s patellar tendon, the fractured patella has fully healed and Irving’s knee has been found to be completely structurally sound.” https://twitter.com/ESPNForsberg/status/977627921400647680/photo/1

  אז הגורם לכאב המציק בברך נבע בכלל מהחוט ברזל שהותקן שם לצורך ההחלמה. כעת הברך השתקמה במלואה.
  אירווינג יחזור לפני פתיחת הפלייאוף או במקרה הגרוע, בסיבוב השני, אם בוסטון יגיעו אליו

 11. עדכון לגביי קרי!

  wojespn: Steph Curry suffered a Grade 2 MCL sprain in his left knee, league source tells ESPN. He will be re-evaluated in three weeks. He could return near start of playoffs. All in all, good news for the Warriors.

  1. https://www.sbnation.com/nba/2018/3/24/17160000/steph-curry-knee-injury-mri-update-mcl-sprain-warriors-back-for-playoffs

   צריך להרחיק מסטף את הגבוהים המגושמים של ג"ס . צריך לשרטט לזאזא ומקגי רדיוס סביבו שאליו הם לא נכנסים .

   תחזית לפלייאוף – בהנחה שסטף חוזר לפתיחת הסיבוב הראשון , או אפילו מפסיד משחק או שניים , אנחנו בסיבוב השני . שם , בהרכב מלא, המכונה תתחיל לתקתק . ואז , בגמר המערב , בהנחה שלא יבעטו עוד קודם לכן לשיקוץ המזוקן בישבן השמן שלו , אנחנו נעשה את זה בסטייל, ומוריי יקבל שיעור בצניעות .

  2. קודם כל טוב לשמוע שהוא לא גמר את העונה, לפי מה שקראתי 3 שבועות זה חזרה לפעילות וסך הכל בדרך כלל 6 שבועות עד שחוזרים לשחק. זאת אומרת שהוא יחזור לסיבוב השני כנראה.

 12. עוד לא השתנה שום דבר בקאבס. יש להם פוטנציאל אבל לא היה מספיק זמן שיממשו אותו. אני דבק בדעתי יום אחרי הטרייד גדול והשינויים הגדולים בקבוצה – אם קליבלנד תגיע לגמר המזרח זה הישג מדהים.

 13. הקאבס עדיין לא פתרו את בעיית ההגנה. אין להם מטריה אווירית בצבע ואין הגנת פרימיטר טובה. עד שלא יעלו רמה בהגנה ם אולי יעלו לגמר אבל יקבלו בעיטה בתחת מג"ס או יוסטון.
  מנחם אני אוהב את ההתלהבות שלך בכל מקרה, הלוואי עלי חצי מזה בגילך : )

 14. לא ממש חשוב אם יגיעו לגמר.
  זה לא שיש להם סיכוי נגד יוסטון.

  אני והייט כבר די הסכמנו על זה לפני כמה חודשים.

 15. Murf56: A complication has emerged in the Celtics' negotiations with Sean Kilpatrick that will likely kill the deal for a 10-day contract. A second NBA team has stepped in with a better offer.

  אם ההחתמה הזאת הלהיבה מישהו, מצטער לקלקל לו.

 16. תודה מנחם . תחזית מעניינת. האמת כשבאים לשים את הכסף על השולחן הולכים בסוף על מניות בטוחות וקצת קשה שלא להסכים איתך כי הפליאוף זה הפליאוף ובאמת קשה לראות מישהו שיתן 4 פעמים בראש ללברון בכושר השיא שהוא נמצא. אני מבין את הרציונאל של ההימור יכול להיות. אבל כמובן שהכל הסתברויות וכמובן שהימור על הדאבס עכשיו הוא סיכון גבוה כי חצי קבוצה מושבתת , קרי פצוע בין 3 ל 6 שבועות (יש לי הרגשה זה יהיה יותר לכיוון ה 6 ) . אני לא זוכר הרבה קבוצות שעשו 80 אחוז בעונה ההרגילה ולא לקחו אליפות (חוץ מהלוחמים בעונת השיא) ולכן גם יוסטון בעניין. ועם הכל אני שם בסוף את המאני על הדאבס אבל לא יפתיע אותי בעונה המשוגעת הזאת לראות שם בסוף את הקאבס (לא פוסל בקיצור) הטילים הרפטורס או אפילו הסלטיקס אם קיירי חוזר. הכל פתוח בקיצור וזה מה שיפה השנה

 17. כרגיל – אחלה.

  שמע מנחם היקר יש לי הימור שנשלח בתחילת העונה כבר…

  אם יתממש רווח יפה מכפלה בדו ספרתי…

  וכבר כתבתי באחד התגובות פה לפני מספר ימים….

  גמר המערב – יוסטון – גולדן

  ויוסטון עוברים גם אם גולדן יהיו בהרכב מלא.פשוט רעבים יותר,גולדן מדושני עונג ושבעים.

  גמר המזרח- טורונטו – קליבלנד

  קליבלנד עוברים ,פשוט לטורונטו אין אין זה………

  גמר הנבא – יוסטון-קליבלנד

  זוכה – קליבלנד 80% מהזכייה=לברון-המלך,20% צוות מסייעה

  הניתוח שלך מעודד ויהיה נחמד אם גם יתממש

 18. ואלה 10 הסנט שלי כרפה הבנה.
  מדהים שאף אחד לא לוקח בחשבון את יוסטון וטורונטו.
  לדעתי זה יהיה הגמר אם אף אחד לא יפצע אבל אני עדיין אופטימי לגבי הסלטיקס, יכול להיות שנופתע.

  1. הסיכוי שאי פעם יישמע הביטוי "טורונטו ראפטורס אלופת ה-NBA" נמוך יותר מהסיכוי שברק יחזיר את הפלולה

 19. טורונטו היתה ותישאר הקבוצה הכי טובה ב..קנדה (לא יותר).
  לגבי זהות האלופה, זה מעניין כי מצד אחד הקאבס באים עם כל הניסיון שלהם
  מצד שני, המערב יותר איכותי וחזק.
  אם גולדן עולים לגמר, האליפות שלהם.
  לגבי יוסטון, לדעתי לא.
  אבל אי אפשר לפסול את OKC ואת הספ.. (טוב, לא להיסחף)

  נ.ב.,
  יש כמעט עוד 10 משחקים לסוף העונה ועוד 4 סדרות פליאוף.
  אין ביטוח נגד פציעות לאף קבוצה. לא לקאבס, לא ליוסטון ולא ל- OKC
  נהפוך הוא, מי שבחוץ ונח, לא סביר שייפצע.
  גולדן תיקח סיבוב ראשון גם בלי קארי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט