מפרשית עמידה בחום? סיקור מיאמי קליפרס/חיים כהן

Shit just got real

הטיול הרגלי בן עשר הדקות מה-Doubletree Grand Hotel בו אני שוהה למקדש החום הידוע בכינויו האמריקנס איירליין ארינה, גורם לי להתרגשות בגוף של חתן בר מצווה רגע לפני קריאת הפרשה.
גם אחרי שקיבלתי את התג, ואפילו יותר, זה רק התעצם.
וכך, כמו רוקי ביום היוולדו אני מחפש את דרכי למושבי בארינה. הצוות של ההיט נחמד מאוד וכולם מסבירים ומנסים לעזור. אמריקה במיטבה.

בפרקט לא היה משהו מיוחד, אז נקפוץ למסיבת העיתונאים לפני המשחק.

ספולטרה החמיא לטיילר גונסון ובאם אדבאיו, ודיבר על הדמיון בין ההגנה על הווארד לזו על ג'ורדן.

דוק התחיל במחמאות לילדה של אחד העיתונאים שהתלוותה לאבא. אי אפשר לקחת ממנו את הכריזמה.
החמיא לספולטרה וריילי, שיבח את סוויט לו, והתייחס לשחקנים הצעירים שמקבלים הזדמנות עם הפציעות וצריכים לשחק את המשחק שלהם. כוכב מדיה.

משם לחדר ההלבשה של הקליפרס.

האמת שכולם בשני הצדדים ציינו שהעונה מאוד מתישה וארוכה ושהבק טו בקים קשים, אבל זו העבודה שלהם ומה שהם אוהבים לעשות, המטוסים נוחים, ומתמודדים עם זה.

ניגשתי ל-סי ג'יי וויליאמס,  השחקן היחיד שלא אכל, והוא היה ממש נחמד.
שוחחנו כמה דקות ומסתבר שהוא כמעט הגיע לחולון העונה. סוכן מישראל בשם מתי ניסה לשכנע אותו לוותר על החלום, אבל הוא התעקש והנה הוא ב NBA.

אחריו דיברתי עם סם דקר שהיה גם הוא נחמד מאוד, השתדל לאכול בריא ולא נגרר לאכול צ'יפסים כמו חבריו לפני המשחק.
הוא ציין לטובה את המחנה בישראל, ומנסה לשמר את יכולות ה 2k בשגרה השוחקת.

המרואיין הבא היה מונרטז הראל אדום השיער.
שאלתי אותו אם הוא חושב שלאור היכולת הטובה שהוא מגלה הוא חושב שהוא יכול לקחת חלק גדול יותר בקליפרס, והוא ענה שהוא מנסה להיות הכי טוב שהוא יכול וזה לא פשוט כי יש עוד שחקנים טובים בקבוצה. ספרתי 7 פעמים הוא במשפט, נמשיך.
שאלתי איך הקשר עם הפצועים, והוא אמר שהם מתעדכנים כל הזמן ובקשר טוב גם במסע למזרח.

שאלתי אם הם משחקים איתם ב-2k בין המדינות והוא ממש צחק ואמר שהאמת שכן. שהצעירים חזק ב-2k והווטרנים משחקים משחק קלפים במשחק שנקרא Boorage.
דיברנו על ההבדלים בין ההרוקטס ממנה הוא בא לקליפרס והוא שהכימיה טובה בשתיהן והוא נהנה בשני המקומות, ושהווטרנים (ציין לטובה את דוויט וננה) עוזרים בשני המקומות להרים את הראש ולהתמודד עם קשיים. הודתי לו על הראיון ועברתי לחדר ההלבשה של ההיט.

דגתי דג מוצלח במיוחד בדמות גוראן דרגיץ' הנהדר. הרכז היה חביב מאוד, ושוחחנו במשך קרוב לעשר דקות. הוא ראה את הסל של דונצ'יץ' ממגרש שלם ודיבר איתו, ונמצא בקשר טוב עם אחיו שמתאושש מפציעה קשה למרות שקשה עם הפרשי השעות והלו"ז העמוס לעייפה.

קישקשנו על הנבחרת והקבוצה, והוא סיפר שאת החבר'ה של הנבחרת הוא מכיר מגיל מאוד צעיר וזה כמו מילואים בצבא אצלנו, דחוס ונוסטלגי. דיברתי איתו על התקופות בפיניקס ויוסטון שם חלק דקות עם סטיב נאש, קייל לאורי ואייזאה תומאס, והוא אמר שתמיד יש שחקנים טובים שצריכים לחכות להזדמנות שלהם וזה בסדר ולא מפתיע.

מכאן למשחק.

ואי אפשר בלי מילה על הכרוז הצבעוני. הבחור מדליק את הקהל ומגחיך את שחקני הקליפרס בכריזה שלו, לרמה כזו שכל פעם שהוא מקריא שם של שחקן קליפרס שקולע אני צוחק.

רבע ראשון

המשחק התחיל באיבוד רע של ווסלי ג'ונסון מהקליפרס. מן העבר השני פאול סל של ג'יימס ג'ונסון מרים את שליש הקהל שנמצא בארינה. וויטרס חוסם וקולע בצד השני. אוליניק לא שומר ומקבל דאנקים מג'ורדן וג'ונסון ו 5-4 להיט אחרי 3 דקות.

ההיט בחגיגת בלוקים חוסמים התקפה אחרי התקפה וקולעים 6 רצופות. הקבוצות מחליפות סלים, באם אדבאיו נכנס להציק לג'ורדן שחגג עם 8 ו-8 ומצליח, ובסופו של רבע ראשון 24-17 למיאמי חום.

רבע שני

הקליפרס חוזרים טוב מפסקי זמן והפסקות, זה מוטיב חוזר.

עם תחילת הרבע השני, הקליפרס רצים עם שש רצופות אבל אלינגטון מרגיע בשלשה וטיים אאוט מפרשיות. הקליפרס שוב חוזרים טוב ועם תרגיל מצויו והנעת כדור יפה משאירים את הראל לדאנק יפה.

הראל מתפוצץ על מיאמי עם 10 נקודות אבל ריצרדסון ואליגטון עם 10 ו-8 בהתאמה משאירים את מיאמי ביתרון 37-31.

גוראן תופס את מילוש בפוסט ומתבריין, ולו ויליאמס לא תופס שום דבר ומתקשה מאוד מול הגנת ההיט. ההתקפה של מיאמי עובדת ומילוש רק ממזער עם שלשה ל 46-38.

ג'ורדן קולע סל בודד ברבע משני ריבאונדי התקפה 0.8 לבאזר אחרי תרגיל יפה של לו ויליאמס – הוא מחליף בין דיאנדרה לשחקן השני בטופ והולך עליו לחסימה וכך יש לדיאנדרה נתיב פנוי לריבאונד ההתקפה שהוא כל כך אוהב. 46-40 להיט במחצית.

רבע שלישי

המחצית השנייה החלה ללא הגנות/ללא החטאות וזה 52-45 אחרי דקה ורבע ברבע.

וויטרס לא מחטיא וסוויט לו לא מוצט את עצמו מתעצבן וחוטף טכנית. הקליפרס מורידים לשתיים בדקות טובות, כשלו חותך את הגנת ההיט הרפויה בדרך לדאנק שגורם לספו לנצל פסק זמן חמש דקות מתחילת הרבע 56-54 להיט.

כמה סלים נקלעים בשני הצדדים וסל של וויליאמס – C.J ויליאמס, מוריד לנקודה 3:15 לתום הרבע. ההיט ספרינג בנד ניגנו את "דספסיטו" במגוון כלי נשיפה ואנו חוזרים למשחק.

שוב הקליפרס חוזרים טוב מטיים אאוט וכופים איבוד על ההיט שמיצידם מוצאים את הדרך לעצור את דיאנדרה – פאולים. הענק מחטיא פעמיים בעוד ג'ורדן של ההיט – מיקי – מדייק פעמים מהקו השני ו-3 להיט.

Toooooo many steps כורז הכרוז אחרי איבוד של C.J ויליאמס בזמן שויליאמס השני איכשהו עם 9. אוליניק שפתח רע עולה עם גאמפר סווישי על הסקורבורד והקהל מתעורר לחיים ומרעיד את האולם שכבר 75%-80% ממנו מלא.

דקות של מחליפי הקליפרס שמחטיאים עונשין בלחץ עצום של הקהל, וריצרדסון שכבר עם 20 תופר שלדה נוספת ומרגיע את הקהל עם 69-65 עם תום הרבע.

רבע הכסף

מונטראז משווה בדאנק, אוליניק מגיב בשלשה, שנענית מיד על ידי מי אם לא ויליאמס – C.J ויליאמס. ג'וש ריצ'רדסון עם שלשה לארבע שולח את המפרשיות להפסקה לעשות חושבים, שגם ממנה הם חוזרים בצורה מוצלחת עם ליי אפ קשה של מילוש על שני שחקנים לאחר הנעת כדור טובה, ורק נקודה להיט.

דוק מכניס את ג'ורדן במקום הראל וניחוחות מאני טיים באוויר 6:34 לסיום. הקליפרס עולים ליתרון ראשון משלשה של תיאודוסיץ'! טיים אאוט ביתי, אוליניק משווה בג'אמפר, מילוש מחטיא שלשה ואנחנו בשיוויון 77. ג'ורדן שוב מחטיא עונשין, אוליניק מראה לו איך עושים זאת נכון עם 2 מהקו ואיש המשחק, גוש ריצרדסון תופר עוד שלשה חצי מטר מהקשת ומעלה לשלוש אחרי סל של האורחים.

מילוש קולע ומחטיא ואחרי החטאה הכדור חוזר לו לידיים ודווקא לו ויליאמס מעלה את הרליפרס בשלשה ל 84-85. דראגיץ' לוקח אחריות וקובר ג'אמפר על הראש של ג'ורדן, כרוניקה של איבודים של שתי הקבוצות באותו מהלך וזה 86-85 להיט עם דקה לסיום.

הארינה רועדת מ "DE FENCE!", ג'ורדן חוסם את ריצ'רדסון בהתקפה, נשרקת עבירה תוקף וכדור מיאמי.

ריצ'רדסון כמעט ודורך על קו הבסיס אך מתחמק בכדרור ומוציא עבירה מתורנדוויל. הוא קובר את העונשין כמו גדול.

וילסון עם שלשה שיכולה להשוות ו… מחטיא! 4.4 לסיום, פאול על אדבאיו, טכנית לריברס ואסטה לה ויסטה בייבי 90-85 למיאמי בבית.

הרבו להיט: ריצרדסון עם 28 באחוזים פנטסטים (10-16 ל-2, 6-8 ל-3 ו-2 מ-2 מהעונשין), וייטרס עם 13 חיצים 6 קרשים ו-3 בונבונים ואוליניק עם 11 נקודות, 5 ריבואנדים, 4 אסיסטים ו-5 חטיפות (!) הובילו את ההיט.

https://www.youtube.com/watch?v=3gNTB75IiRA

אצל האורחים דיאנדרה בעוד יום במשרד עם 12 נקודות ו-20 ריבואנדים, 8 מתוכם בהתקפה אבל 0-4 בזמנים קריטיים מהעונשין, מונטרז הראל עם 15 נקודות זריזות והצמד מילוש-לו חלקו 26 נקודות עם 3-16 משותפים מהשלוש. תיאודוסיץ' עם 6 כדורים חוזרים ו-5 פינוקים לעומת איבוד בודד, בעוד שוויליאמס הוסיף איבוד לכל אסיסט, והיו לו שבעה כאלה.אחרי המשחק ראיינתי את סוויט לו ששחה בתחבושות ואמבטיות, ריצ'דרסון המצויין בראיון אישי אחרי שכולם הלכו, את אוליניק כשכולם ראיינו את אדבאיו (יש לי חוש עיתונאי!), וצילמתי את הראיונות עם הדוק, גוראן ומונטרז.במוקד שוב היו קרבות הגבוהים. וייטסייד חסר וג'ורדן והראל נהנו ג'ורדן עם 20 ריבואנדים והראל עם 15 נקודות ב-15 דקות. אוליניק שמר פחות טוב והוא ואדבאיו ביחד חלקו 10 ריבואנדים. ההיט משוועים לגבוה נוסף לרוטציה, כי למרות רצף הניצחונות ואטלנטה הקרבה זה לא יספיק.

המשתפר: קלי אוליניק

התחיל לקלוע בשלב מאוחר של המשחק כשהוא נראה כמו הצל של עצמו בהתקפה, והבריק במאני טיים.

המאכזב: דיאנדרה ג'ורדן

גם לא מדבר עם עיתונאים וגם 0-4 מהעונשין?!

הקשר הישראלי: איגור קולשוב, אמארה סטודמאייר.

במסיבת העיתונאים לפני המשחק, הטלוויזיה הייתה פתוחה על משחק מכללות בין קלמזון לפלורידה, וראיתי לא אחר מאשר את חברי עוד מימי מכבי ראשון איגור קולשוב.
מחמם את הלב לראות את הבחור המוכשר עושה חייל בקולג'ים, ומקווה בשבילו שתהיה לו קריירת NBA מוצלחת. תזכרו את השם.

בראיון אחרי המשחק עם ג'וש ריצרדסון גיבור המשחק, דיברנו על ישראל, וג'וש הפגין בקיאות וזכר שאמארה שיחק שם! הקטע המלא בראיון

לסיכום, הייתה חוויה מדהימה למשחק ראשון ככתב, הארינה מדהימה, ובסופו של דבר השחקנים הם בני אדם שאפשר לדבר איתם בגובה העיניים (עם ה 6-6 שלי זה גם היה ככה פיזית), והשילוב של אנשים וכדורסל יוצר חוויה מהנה במיוחד.

נ.ב

מסתבר שיש בארה"ב מקצוע כזה של ניהול ספורט ומדיה, והוא דלת הכניסה הראשית לעולם המדיה בספורט.
הכרתי בחור מקסים בשם דוני שמידט (לא יהודי, בדקתי) שלמד את זה והסביר לי איך זה עובד, ובמשחק מול אורלנדו אותו סיקרתי כצופה הוענקו תעודות הצטיינות לסטודנטים במקצוע באורלנדו. מעניין.

לפוסט הזה יש 36 תגובות

 1. אחלה סיקור מאחלה אולם. בSeason opener הייתי שם ובקושי הצלחתי להיכנס בכלל לחדר הלבשה של מיאמי. כנראה חשבו שאתה ברוסטר או שחקן עבר או משהו 🙂

  מחכה לראיונות

 2. כל הכבוד חיים! נהניתי מהשפה הקלילה, וממש כל הכבוד לך שהצלחת לראיין את ריצ'רדסון. אתה 6'6? וואלה יש לנו איש צוות 1.97 מ'. במפגש הבא צריכים גבוה שני לשמור על חיים!

 3. לא היה אוכל לעיתונאים במשך כל המישחק?

  בכל זאת חנוכה הייתי מצפה לאיזה לאטקעס עם סוכר או סופגניית ריבה.

  1. האמת שהיה, לא יצא לי לנסות.
   אכלתי חטיפים שהיו זמינים לנו לעמדת עיתונאים ויכלנו למלא שתייה חופשית מהמכונה, זה הספיק לי והיה אחלה.

 4. מצוין חיים. זה כל כך שקוף שאתה נהנה. חתן בר מצווה בגובה שקרוב ל-2 מטר . . .
  דוני שמידט? נשמע לי כמו גרמני ארי מבטן ומלידה (מקסימום אוסטרי)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט