חם מהמעבדה: האם הזכייה האחרונה של כריס פרום בסכנה בגלל חומר אסור? / דוד "פאקו" סעדה

איגוד האופניים העולמי, ה-UCI, הודיע היום כי בבדיקות מעבדה של כריס פרום מה-7.9, בזמן מירוץ הוואלטה, נמצאה כמות כפולה מהמותר של חומר בשם סלבוטמול. החומר משמש לטיפול באסטמה, ממנה פרום סובל. כאמור אין מדובר בחומר אסור ככלל, אלא במינון גבוה מהמותר. ב-UCI אומרים שהדבר לא יוביל בהכרח לפסילתו המיידית של פרום או להשעייתו. פרום בתגובה מסר שמדובר בטיפול לאסטמה שממנה הוא סובל, וכי ביום שבו בוצעה הבדיקה, הוא סבל מהתקפי אסטמה חמורים מהרגיל. מנהל הקבוצה, דייב בריילספורד, הודיע כי כל התכשירים אותם צרך פרום בתקופת המירוץ נעשו בתיאום מלא עם רופא הקבוצה, וכי הקבוצה תשתף פעולה באופן מלא עם ה-UCI על מנת להבין את הסיבה לריכוז הגבוה של החומר.

זוהי התקרית השנייה של קבוצת סקיי, הקשורה לחומרים אסורים. הקבוצה הסתבכה קשות במה שנקרא פרשת ה-TUE – חומרים אסורים הניתנים באישור מיוחד של ה-UCI במקרים חריגים. במקרה זה דובר על מינונים חריגים של קורטיסטרואידים לזוכה הטור של 2012, ברדלי וויגינס. תדמיתה של הקבוצה, שדווקא חרתה על דגלה את נושא המאבק בחומרים אלו, נפגעה קשות מהפרשה, כשהנפגע העיקרי היה מנהל הקבוצה בריילספורד.

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 92 תגובות

   1. אז השאלה היא (וזה המשך לדיון עם מתן, לאור מה שהוא כתב על מה שנחשון כתב),
    האם בכל זאת יש מתחזים?
    כי או שזה אומר שהבדיקות של האיגוד הן כסת"ח. או שאין כל כך הרבה מתחזים, ואז סוגיית המינון בשימוש מקבלת זווית אחרת.

   1. לא אכפת לי שירכבו 30 ק"מ פחות כל קטע או יקפצו לרוחק 30 ס"מ פחות אם זה אומר שהתחרות תהיה אמיתית ולא מי רמאי יותר מוצלח.

 1. אגב, בכל הקשור לתקדימים, המצב של פרומי לא מזהיר במיוחד. הרוכבים האיטלקים דייגו אוליסי ואלסנדרו פטאקי ספגו השעיות של תשעה חודשים עד שנה על מינונים יותר נמוכים של אותו החומר.

 2. תודה פאקו. זאת בהחלט ידיעה מרעישה. אני מקווה כמובן שהוא זכאי. לא שיצא זכאי אלא שהוא באמת זכאי (אסתמטי ולא משתמש בעוד חומרים).

  בינתיים ישנו דיבור על הדרת הג'ירו מירושלים למקום אחר עקב הצהרת טראמפ:

  http://www.shvoong.co.il/%d7%91%d7%a2%d7%a7%d7%91%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a6%d7%94%d7%a8%d7%aa-%d7%98%d7%a8%d7%90%d7%9e%d7%a4-%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%99-%d7%a9%d7%94%d7%92%d7%99%d7%a8%d7%95-%d7%93%d7%90%d7%99%d7%98/101141/?utm_source=InforuMail&utm_medium=email&utm_campaign=%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%96%D7%9C%D7%98%D7%A8+13.12.2017

  נשמע כאילו לא-אוהבי-ישראל מחפשים תירוץ להיתלות בו (טראמפ, מצב ביטחוני, אנא עארף).

   1. נשמע לי כמו משהו ששונאי ישראל מנסים להפיץ.
    בלון כזה שאולי יתפוס תאוצה. לך תדע, דבר כזה יכול להיות כמו כדור שלג, בעיקר אם תהיה התחממות במצב הביטחוני

 3. תודה רבה …בהמשך למאמר והתגובה אשמח לדעת אם מישהו יכול להעיר את עניינו
  1.האם אכן התרופה הזו משפרת ביצועיים ?
  2. האם התרופה הזו עשויה להסתיר חומר אחר משפר ביצועים ?

  1. Doping Edit
   There is no compelling evidence that salbutamol and other β2 agonists can increase performance in healthy athletes.[26] In spite of this, salbutamol required "a declaration of Use in accordance with the International Standard for Therapeutic Use Exemptions" under the 2010 WADA prohibited list. This requirement was relaxed when the 2011 list was published to permit the use of "salbutamol (maximum 1600 micrograms over 24 hours) and salmeterol when taken by inhalation in accordance with the manufacturers’ recommended therapeutic regimen."[27][28]

   According to two small and limited studies, salbutamol increases performance on endurance exercise even for a person without asthma.[29][30][31]

   Another study contradicts the above findings, however. The double blind, randomised test conducted on 12 non-asthmatic athletes concluded that salbutamol had a negligible effect on endurance performance. Nevertheless, the study also showed that the drug's bronchodilating effect may have improved respiratory adaptation at the beginning of exercise.[32]

   Salbutamol has been shown to improve muscle weight in rats[33] and anecdotal reports hypothesise that it might be an alternative to clenbuterol for purposes of fat burning and muscle gain, with multiple studies supporting this claim.[34][35][36][37] Abuse of the drug may be confirmed by detection of its presence in plasma or urine, typically exceeding 1000 µg/L. The window of detection for urine testing is on the order of just 24 hours, given the relatively short elimination half-life of the drug,[38][39][40] estimated at between 5 and 6 hours following oral administration of 4 mg.[18]

  2. אחרי שהיום קראתי קצת על הונטולין כ-PED,
   המסקנה היא שאין מסקנה.
   יש מחקרים סותרים,
   כאשר המסקנה ממכלול מה שקראתי (למיטב הבנתי),
   היא שגם אם יש שיפור בביצועים –
   הוא זניח.

   התשובה ל-2 היא "לא".

   1. טכנית התשובה ל2 צריכה להיות לא שידוע לנו או שיש לנו סיבה לחשוב כך. מעשית אין לנו באמת מושג מה פרמסוטולוגים יצירתיים עשויים לעשות.

 4. תודה על ההסברים, ברור שזה מסובך ויש יותר שאלות מתשובות.

  אצלי זה מתחבר לבעיה בענפי ספורט אחרים, שלא ברור מבחינת ההגדרה האם תרופות להתאוששות מפציעות וכאבים נחשבות כמשפרי ביצועים, ואם כן איך ואיפה מעבירים את הגבול.

  למשל במקרה זה לא ברור לי, אם זו בסה"כ תרופה לאסטמה שלא הוכח שמשפרת ביצועים – איך החליטו מהי הגבלת המינון האסורה, והאם החוקים ברורים מבחינת העונש נניח לפי כל חומר ומינון או שזה תלוי בשיקול דעת של ועדות וכו', והאם הידיעה שלו מזה משפיעה על ההחלטה אם זה ניתן לו מהקבוצה, ומהי חזקת החפות או תום הלב במקרים כאלה? (בהנחה שלא יוכיח כי הייתה איזו טעות במעבדה.. אם כבר הזכרתי ענפים אחרים)

 5. עם כל הכבוד לבדיקות הסמים נראה לי שקצת מגזימים עם הכותרות שהם משחררים לעיתונות
  תרופה באישור לבעיה שיש לו והוא לקח לדעתם יותר מדי ? מבררים מולו וסוגרים עניין….. לא מצליח להבין את הכותרות….. או שאולי זה רק זה – מחפשים כותרות בנרות

 6. בתור משתמש כבד , שסובל מאסטמה כבר הרבה שנים .
  סובלים מאסטמה לא מסוגלים וזאת באחריות ממי שבמשך שנים היה נחות לא משמעותית אבל נחות מאחרים בשל בעיות ריאה.
  בריצות ארוכות בצבא תמיד בסופן נאלצתי להייכנע למישהו בעל סיבולת טובה יותר .
  באסון טבע בווינגייט ירדתי בדקה שלמה מהשיא שלי ,כי האזור אזור לח, והיה לי קשה לנשןם בסיום הריצה, לא סתם קשה אלא לא הצלחתי להזיז רגליים בכלל הן שקלו כמו אבנים, וההוכחה ששתי דקות מאוחר יותר המשכתי לרוף בקלילות כדי למשוך אחרים , הבעיה העתה נשימה נטו .
  שורה תחתונה , הממצא הזה אצל פרום אמור לחפות על משהו אחר כי אין שום אפשרות שיהיו לו ביצועים כאלו אם הוא אסטמטי .
  יוצא מהכלל הזה שמחליש את הטענה שהעלתי עכשיו הוא חוזפה בלוקי אסטמטי קשה שגם לו היו ביצועים מדהימים .
  אך בלוקי היה מחובר לסאייז שהורחק מניהול עקב חומרים אסורים .
  במילים אחרות מה שאני כותב כאן שיש כאן תיחמון כפול, נמצאו אצל פרום קרוב לודאי מספר פעמים חומרים אחרים כפי שנמצאו אצל ארמסטרונג ולא פורסמו , אך ההצגה חייבת להימשך, אז מנסים לתפוס אותו על מינון לאסטמה , כשיודעים שלא ילחם על כך, אבל זה לא מה שתפסו אצלו שיהיה ברור .

   1. לא חושב .
    מכיר מישהו בפורומי האופניים שהוא ואני היינו בין הבודדים שאמרו בשיא תהילתו של לאנס שהוא לוקח משהו או שיכולתו על טבעית.
    אותו בחור חי בקניה ורכב עם פרום בעליות , והתיחס לכך בפרטנות.
    ליכולות של פרום בעליות לא במישור.
    שורה תחתונה, המנצח בתחרויות אופניים נקבע בדרך כלל מסיבות כלכליות .
    בשנת 2005 פרשנים התיחסו לעובדה שאיש לא תקף את לאנס בטור .
    הרוכבים ידעו דברים בודאות .
    לציבור הדברים נודעו מאוחר יותר , כשכבר לא היו רלונטיים .
    אף אחד באיגוד לא הולך לכרות את הענף עליו כולם יושבים , תיירות מאנגליה מכניסה הרבה כסף.
    והאנגלים כידוע פטריוטייים .

 7. תודה.
  לא שאני מבין בספורט הזה אבל מצפייה בסרט הנהדר איקארוס די הבנתי שכולם משתמשים בחומרים משפרי ביצועים. והכוונה היא לכולם.
  לדעתי הפיתרון הכי טוב, כמו בכל דבר הוא צמצום רגולציה למינימום. לאפשר שהכל יהיה פתוח, אבל שהספורטאים יהיו מודעים גם להשלכות הבריאותיות של שימוש במוצרים.

  1. יש ברעיון הזה סכנה גדולה. ספורטאים, אסור לשכוח, הם ילדים עד צעירים, כלומר קלים מאוד להשפעה. כשאתה מערב את הכסף שנמצא בתחום, לאו דווקא שלהם אלא הרווחים של הקבוצה ושאר הגורמים, אתה מקבל מתכון בטוח ללחצים נפשים עצומים על נערים רכים (ונערות כמובן, לא מפלה)

  2. ויכוח ארוך ימים ואני פה עם האווי. זה לא הגיוני בעיניי שנקודת המוצא של התחרות בכל ענף כלשהו היא של שימוש בחומרים משפרי ביצועים. זה יהפוך את הספורט לבלתי נגיש בהגדרה.

   1. אז מה האופציה השנייה?
    הרי ברור שכולם משתמשים בזה ברמות הגבוהות, כך שלמי שיש סיכוי להגיע לרמות האלו ברור לו שיצטרך למצוא תכנית שבה ישתמש בחומרים האלו מבלי להיתפס. זה אומר שוב לעשות דברים בסתר ולהתעסק עם אנשים מפוקפקים מה שמביא לאותה תוצאה, אם לא גרועה יותר בגלל חוסר המודעות.
    המצב הנוכחי שבו מדי פעם איזו פיגורה נתפסת וכולם משחקים אותה מופתעים יכול להחזיק כמה זמן? זה הרי מגוחך.
    ההיתממות מהמצב הנוכחי לדעתי יותר מזיק דווקא לספורטאים הצעירים. הרי לא כל החומרים משפרי הביצועים מזיקים לבריאות. הרבה מהם עוזרים בהתאוששות מפציעות ומאמץ מבלי השפעה לטווח הארוך, ושימוש מסודר ושקוף לכולם רק יכול לתרום לספורטאים.
    זה כמובן אני אומר מבלי להכיר את הספורט או את החומרים אלא מידע שטחי בלבד, ברמה העקרונית.

    1. לא פוסלים חומר לשימוש אם הוא לא מסכם את הבריאות. עכשיו ללא ספק יש בזה המון פוליטיקה והשאלה היא עד כמה ובאיזה מינון.

  3. בהחלט.
   ישנו לחץ אדיר להצליח וצעירים רבים לא יעמדו בו.
   התוצאה תהיה מקרי מוות בגיל צעיר

  4. בסופו של דבר מה שאתה מציע כאן הוא שאנשים יהרגו את עצמם בשביל לנצח כי זו תהיה הדרך היחידה להגיע לזה ובתרבות שמהללת מנצחים ולא שמה על עניים התוצאה היא אנשים שמעדיפים להשרף מהר ובבהירות במקום להיות תקועים בדמדומים מתמשכים ומחוסרי מוצא באופק.

 8. ישנה בעיה גדולה שלא מדברים עליה האישורים הרפואיים.
  גם ניבאלדי במקרה חולה אסטמה. וגם סימון בייליס צריכה ב"מקרה" ריטלין שעוזר לריכוז.

  1. אוהו כמה שמדברים על זה, ודווקא בהקשר של הפרשה הקודמת של סקיי (עם וויגינס). הנהלים היו מאד פרוצים, מה שהפך אותם לפרצה שקראה לגנבים (לא רק באופניים). אחרי שזה התפוצץ, החמירו מאד את הנהלים.

   1. אי אפשר שההתאחדות העולמית לאופניים (או איך שלא קוראים להם) יהיו היחידים שיבדקו ויתנו אישורים ותרופות כאלה?

 9. חושב שאפלטון צודק,הדרך הנכונה להתיר הכל,בתנאי שיגיע אישור רפואי שיפורסם , ותכולה של כל בדיקה חייבת להיות מפורסמת.
  אפרופו נערים שהורגים עצמם דימא נפטר לא מזמן בערד, הוא היה רוכב מקצוען ונתפס בזמנו .

 10. חחחחחחחחחחחחחחחחחחובבנים שם באופניים. שילמדו מהז'יד.

  ת-מ-י-מ-י-ם

  כל מה שמסתכרן אורגנית עם גוף האדם, צריך להיות מאושר.

  זכות הבחירה.

  בדיוק כמו אימון, שקיעה או טסת חלבונים.

 11. קצת סדר בנושא הפרשה.
  1. סלבוטמול הוא חומר שנמצא ברשימת ה-specified substance. כלומר, חומר שאינו מחייב TUE (היתר רפואי מיוחד) אך השימוש בו מוגבל למינון מסוים, מוגדר ומפורסם. (כך מאז 2011, עד 2010 נדרש TUE).
  2. השימוש המותר הוא שימוש בשאיפה (משאף) כאשר ממצא של עד 1000 ננוגרם למילימיטר בשתן נחשב לשימוש מותר.
  3. פרום נבדק לאחר קטע 18 בוואלטה, יום למחרת הסיום בפסגת los machucos שם הפסיד 42 שניות לניבלי. כמות חריגה נמצאה ואומתה בבדיקת דגימה b. כל שאר הבדיקות של פרום במהלך הואלטה היו תקינות.
  4. המינון שנמצא בבדיקה הוא 2000נ"ג/מ"ל – כלומר כפול מן המינון המותר.
  5. השאלה הנשאלת כעת היא אם ניתן להגיע לסטייה כל כך גבוהה על בסיס שימוש מבוקר במשאף. וזו נקודה מאד חשובה, מאחר ויש הבדל בין נטילת חומר זה במשאף לעומת נטילתו דרך העיכול – באמצעות כדורים, שאז יש לו אפקט אנבולי (ויתכן שגם אפקט ממסך).
  6.מבחינה חוקית כאשר נמצא חומר מרשימת ה-specified substance ישנה חזקה של שימוש פסול. מוטל על הספורטאי לספק מחקר שיתקף טענה כי השימוש היה במינון מקובל ויכול להוליד תוצאה חריגה כזו.
  7. במקום אחד קראתי שכדי להגיע לממצא של 2000ננוגרם באמעצות מאשף דרוש סדר גודל של 32 שאיפות (הסף של 1000 הוא 16 שאיפות) כאשר שימוש רגיל הוא שתי שאיפות ליום. אני לא יודע לומר עד כמה זה מדויק. אבל זו השאלה שבה יתרכזו – הסבירות של החריגה, כאשר הטענה של פרום היא שפעל לפי הנחיית רופא הקבוצה המכיר המגבלות ומקפיד על מינון חוקי.
  8. לפי הכללים כישלון בבדיקה מסוג זה לא גורר השעיה מיידית.
  9. מבחינת תקדימים ידועים ביחס לחומר הזה – אלסנדרו פטאקי נמצאו 1352 ננוגרם – הושעה למשך שנה (לאחר ערעור). דייגו ילויסי – מצא של 1900 ננוגרם ג'ירו 2014 – הושעה למשך תשעה חודשים. אלכסנדר פליושקין – הושעה לתשעה חודשים.
  ממליץ כרגיל לקרוא את הניתוח של ד"ר רוס טאקר, יש לציין שטאקר טוען מזה שנים שפרום משתמש בחומרים אסורים.
  http://sportsscientists.com/2017/12/brief-thoughts-froomes-salbutamol-result/

  1. האפקט הנטען של סלבוטמול לפי מספר מחקרים (לא קונקלוסיביים) הוא שיפור בהספק המירבי. נזכיר גם השעייתו של אלברטו קונטאדור לפני שנים על חומר בשם clenbutrol, ישנם קווי דמיון. אחוז גבוה מאד מקרב רוכבי העלית (כ45 אחוז?) מצהירים על עצמם כאסמטיים.

  2. תודה נחשון. אולי קצת מקדים את המאוחר, אבל אחד הדברים המעניינים ביותר הוא איך הקבוצה תתייחס לכל הסיפור הזה אם וכאשר פרום יחטוף עונש (והוא יחטוף). הקבוצה הגדירה בקווי היסוד שלה את מדיניות "אפס סובלנות", מה שאומר שהיא תצטרך להרחיק את פרום משורותיה במקרה כזה.

   1. כבר אמרתי מזמן שזו מדיניות מס שפתיים.
    מה שכן זו תחילת סיום הספונסרשיפ של סקיי לקבוצה (מה שיהרוג את המפלצת בסופו ש לדבר).

  3. נחשון המינון המותר הוא ארבע שאיפות ליום שתיים בוקר שתיים ערבמעבר לזה בהתקפה חרחפה חייבים להתחבר למכשיר וענטולין .
   פרום. באורח מסורתי חזק בשבוע הראשון בטירוף נחלש מעט בשבוע השני ונחלש מאד בשלישי
   בסיום הוונטע פרום קפץ על הטריינר לעיניו הנדהמות של קינטנה שנתן את התקפת חייו .
   לא ראיתי ביצוע כזה מעולם אצל אף רוכב , הביצוע הזה היה מאד מחשיד כמו גם ההיחלשות המשמעותית בהמשך .
   השנה בטור פרום עבד על חצי כוח ולא היה זוכה לולא הטעות של שני רוכבי אסטנה שהובילו אותו אל רומיין ברדה במקום לחכות על הגלגל שלו ולעייף אותו ,פאביו ארו שילם את המחיר לאחר מספר ימים אז התמוטט בעליה ,הדני נפל כבר למחרת היום למיטב זכרוני ונאלץ לפרוש.
   לעעמת זאת בוולטה פרום היה על כוח וחצי ולא נחלש בשבוע השלישי ,הביצועים המשיכו להיות מדהימים לעניות דעתי על אנושיים .
   כחובב רכיבה פיתחתי רגישות מסוימת לביצועים אותו ביצוע בטור 2005 של העליה באלפ דואז של אולריך היה מדהים. והספיק רק למקום השני לאנס לקח את אולריך בסהיבות דקה וחצי אז ופיספס את השיא של פאנטאני רק בשתי שניות ,בסיום נפל מהאופניים באפיסת כוחות, העל טבעיות כאן זעקה לשמיים. הביצוע של פרום בוונטו היה טןב בהרבה יותר מאותו טיפוס של ארמסטרונג באלפ דואז.
   לעניות דעתי פרום לא חולה אסטמה ולא היה מעולם , אני יכול לספר במדויק על היכולות המקסימליות של חולי אסטמה על בשרי, כך שהוא בודאות לא חולה , וכן לעניוץ דעתי משתמש כבר שנים .

   1. בהחלט תופעה מוזרה שרוכב חלש מאד – לפי הטענה סובל ממחלה יום אחד בטור ממושך – ולמחרת מגלה פתאום כוחות-על. כך היה גם עם פלויד לנדיס בזמנו. התזמון של הבדיקה הספציפית הזו הוא נתון נסיבתי מאד מעניין.

    לגבי המינון, כאשר קובעים סף של 1000ננוגרם למיליליטר לקביעת שימוש אסור, אז מן הסתם זה כולל שולי ביטחון משמעותיים. הכללים של WADA כוללים המלצה מפורשת לגבי המינון המותר שלא יוביל לפסילה – 1600 מיקרוגרם ל-24 שעות (אני לא יודע כמה שאיפות זה, הרופא של הקבוצה וגם פרום בעצמו בוודאי יודעים, חובתם לדעת). ההנחה היא ששימוש מותר כזה לא יניב תוצאות של 1000ננוגרם/מ"ל בבדיקה, אלא סדר גודל של 200ננוגרם (כמובן שישנם גורמים משפיעים וזה לא קבוע). רוס טאקר מדגיש החשיבות של בדיקת הממצאים בבדיקות של פרום לאורך שנים – האם בשימוש הרגיל הבדיקות שלו הראו 800-900 או 200. ספציפית לגביו. בכל מקרה ממצא של 2000ננוגרם/מ"ל לא מייצג סטיית מדידה רגילה אלא סטייה מאד משמעותית שטעונה הסבר.

    נהיה בטוחים שצוות של מומחים ושל עורכי-דין עובדים עכשיו קשה בניסיון לבסס הסבר לממצא והגנה. כלומר ינסו להוכיח שבתנאים הספציפיים (התייבשות?) ובהתייחס לפרופיל ההיסטורי של פרום, ניתן להסביר הסטייה הזו גם לנוכח שימוש לגיטימי בתום לב.

    נצטרך להמתין להתפתחויות, זה ייקח זמן.

    1. יפה בגדול כולם משתמשים וכולם נתפסו או יתפסו אם ירצו .
     סקאי פשוט אימצו את השיטות של הדואר ולאחר מכן אסטנהנרדיו שאק , csc וכולי .
     הדברים לא מורידים מהיותו של פרום ספורטאי גדול, הם פשוט קוראים לשקיפות פתיחת המידע לציבור נרחב.
     על קומץ נבחר של אוהדי רכיבה לא ניתן לעבוד על הציבור הרחב ניתן ודי בקלות לעבוד ,למרות שהביצועים על אנושיים .
     הדברים נכונים גם לענפי ספורט אחרים בהם קיים סימום מסיבי .
     כמויות הכסף והכיבודים בספורט המקצועני הם כאלו הגוררים ספורטאים לנסות להפיק מאה וחמישים אחוז מיכולתם בכל רגע נתון אלו שאינם עומדים בכך פשוט נעלמים מהספורט .
     הטענה כאן היא נגד רוכבי אופניים בלבד רק שהתופעה נרחבת בהרבה מאשר רכיבת אופניים .

    2. אופס אני מגביל את עצמי לשתינשאיפות ביום אחת בבוקר ואחת בערב .
     לפעמים יורד לאחת.ביום , כמה יש בשאיפה ?
     בסרטייד דיסקוס יש חמישים מיליגרם לשאיפה .
     סרטייד הוא משאף על חזק בהרבה מונטולין לא זוכר בודאות כמה יש בוונטולין .
     אך. סדר הגודל דומה .
     לא חושב שפרום לקח כמות.שאיפות מטורפת כזו , לא מאמין שמישהו היה מאשר לו או שלקח כמות.כזו על דעת עצמו , זהו חומר שמן הסתם נלקח בדרך שונה לא בשאיפה , כי כמות.כזו בשאיפה למיטב הבנתי עלולה לגרור משהו שאנחנו לא רוצים חהזכיר כאן .
     אחרי כל שאיפה החולים נדרשים לשטוף את הפה בהרבה מיים כדי שהחומר לא יגיע לאיברים אחרים כגון הקיבה חלילה .
     אז שספורטאי יקח בסביבות עשרים שאיפות ….?
     זהו חוסרהאחריות.מוחלט,אמנם פרום משתמש ,שנים אך אני לא מאמין שעבר את המינון אי פעם ביותר ממאה אחוז ביודעין .
     במילים אחרות ,זו עבודה מקצועית הזרקת.חומרים ישר לדם ,או אחרת עבודת רופא !

     1. אני בכלל לא מביע דעה לגבי כמויות השימוש של פרוס בונטולין,
      או בקשר לשימוש בונטולין כ-PED.

      דבר אחד חייב תיקון –
      שוטפים את הפה אחרי שימוש במשאף בגלל החשש מפטרת הפה.
      ההגעה של התרופה לקיבה?
      לא משנה בכלל.
      למעשה, קיימים כדורי סלבוטמול שלוקחים בבליעה.

      הסיבה שלוקחים ונטולין במשאף (או אינהלציה) היא שזו הדרך האפקטיבית ביותר להעביר את התרופה לסימפונות.

     2. http://www.infomed.co.il/Drug-181/

      לבת שלי יש אסתמה.
      אין לתרופה זו השפעה על מערכת העיכול,
      ואין סיכון לקיב קיבה גם כאשר לוקחים בטעות מנה כפולה.
      הסיכון הגדול ביותר כאשר יש OD של ונטולין זה הפרעות לקצב הלב.

      הסיבה ששוטפים את הפה היא פטרת הפה,
      ומי שלוקחים ונטולין בטיפות או כדורים, כמובן שלא צריך לשטוף את הפה.

     3. אז אנחנו חלוקים בדעתינו גיא ,שזה בסדר גמור רפואה לא מדע מדויק ,
      שני רופאים אורטופדיים הריצו אותי לניתוח מיידי בשל קרע במיניסקוס,אחד אורטופד אמר שאין לי כלום חוץ.מדלקת.מיכנית, רופא המשפחה אמר דלקת בגיד , ואורטופד מומחה אחרון אמר מצבך יחסית טוב שבעה מעשרה אנשים מהרחוב בדיוק במצב שלך ,אין צורך בניתוח ,איןצורך בטיפולי פלסמה ,mri או נכון יותר הפענוח שעליו עברו גם שני האורטופדים המומחים האחרונים גמר חשש לקרע במיניסקוס. ועל כך יש לי כבר אבחנה משני אורטופדים נוספים משנת 2006.
      אז יש חילוקי דעות ומחקרים שונים גם בנושא הזה למה גורמת השאיפה , אני אישית הולך על הגישה המחמירה .
      וכאמור יש לי תימוכין לכך.

 12. לא יודע מה קורה ביתר הענפים של ספורט מקצועני, אבל באופניים צריך לצאת מנקודת הנחה שכולם מסוממים. אין באמת דרך אחרת לנצח.
  אם תופסים ומשעים מידי פעם את רוכבי העילית – כל מי שרוצה להיות בטופ באופניים חייב לנקוט באמצעים דומים אחרת לא משנה כמה כשרון יהיה לו – לאר יצליח להתחרות בהם שווה בין שווים.

  1. מדהים. טקטיקת ה"הגנה על ציבור הסובלים מאסתמה". זה ניסיון להעתיק את מה שעבד לסימון ביילס – "לוקחת ריטלין וגאה בזה". לא נראה לי שהקו הזה יעבוד בהקשר הזה.

    1. מעניין עד כמה פרום וסקיי יהיו מיושרים, ואם סקיי יתחילו באיזשהו שלב למזער נזקים ולהתנער ממנו. בפרשה הקודמת לקח לפרום זמן עד שהוא יצא בהודעת תמיכה בבריילספורד.

   1. זו פשוט הדרך הכי חכמה להודות ,בהתקפה חוזרת ,אומר כן לקחתי מקוה שלא ישעו אותי כי פאני סובל מאסטמה.
    השורה התחתונה לא רק שלא הכחיש אפילו תקף בהאשמה לאפליה על רקע מחלה ,לדעתי קו הגנה גאוני .
    צריך לזכור כי המלחמה היא לא רק במישור התחרותי אלא גם ובעיקר במישור התדמיתי ציבורי .
    עכשיו נשאר לאיגוד רק להוכיח שהוא לא סובל מאסטמה….
    וזוהי משימה לא קלה ….אם בכלל.

    1. מזכיר לי חבר שלי שהיה נהג בוס בפיקוד צפון ויום אחד באו לעשות בדיקות סמים בבסיס אז הוא התחיל לרוץ כאילו היה בגיבוש מטכ"ל וזייף התקף אסטמה מופתי.

 13. אם כמעט חצי מרוכבי העילית "סובלים מאסטמה" (אני מתבסס על גרשון בתגובה 17.1, אז הכל פה זה ישראבלוף. פשוט דבילי להמשיך לשאול אם זה כשר או לא….

  1. נחשון שוחט מתגובה 17.1
   איתך הסליחה על התיקון ,
   הדברים לא חדשים לפני תשעה חודשים דיברתי על הוילטה עם פדרו אודריאוסולה בואל דה אראן .
   הוא אגב בסקי ואבא של אלווארו אודריאוסולה שחקן. הכדורגל,פדרו. הוא גם מהנדס,אלקטרוניקה ובמועצת המנהלים של המלון בו אננ מתגורר.
   באותו טור עמד לזכות הדני ראסמונסן , אך קבוצתו ההולנדית ראבונבק זרקה אותו לכלבים יום לפני הסיום כשהוא מוביל במירוץ והשעתה אותו מהמשך התחרות על רקע השמועות בענין רןכבי העלטה וטענתו כי רכב במקסיקו .
   גם השני בטור הודח

   1. תיקון דיברנו על הטור ….
    באותו מעמד כאשר ראסמונסן הודח גם פועל העל שלו דניס מנצוב מזוכי הוולטה ,מיהר לפרוש לאחריו מתיסכול .

    1. ראסמוסן בטוויטר:
     Michael Rasmussen
     @MRasmussen1974
     ·
     Dec 13
     So Froome and the @skyteam doc. apparently felt he needed a little extra salbutamol after the to Los Machucos on the 6th of September. As a result he manage to stay with @albertocontador and drop @vincenzonibali on the 7th of September to Santo Toribio de Liébana. #NoBStalk

     Michael Rasmussen
     @MRasmussen1974
     ·
     6h
     There are plenty of asthmatic athletes competing at high level in XC-skiing, swimming,cycling and running. If they had problems staying below the threshold of 1000 nanogram/ml urin @wada_ama would be drowning in positive test for salbutamol.So please don't bring in the asthmatics

     1. אם יש מישהו שמבין במדויק את המגבלות, בכל סוגי הספוט האמורים, ובמיוחד בקרוס קאונטרי סקי אופני הרים וכביש , הרי הוא אלף העולם לשעבר באופני הרים מייקל ראסצונסן .

 14. מקרה ראסמונסן
  ראסמונסן לא רק שלא נתפס , אלא שכל הסיפור היה שלא איפשר לאיגוד לבדוק אותו בטרום תחרות.
  כך שאיש לא יכול להוכיח מה ראסמונסן חשוד בלקיחה לפני התחרות,לא ברור בכלל ,אם לקח משהו או רק העשיר דם ןבאיזו צורה,כך שזו יבירה פחותה בהרבה אם בכלל משל פרום .

   1. מדברים על העונש ברגע התפיסה , שלא היתה ,לך תדע במה פרום יודה ?
    אלו דברים שאינם קשורים לעבירה בשני המקרים בוצעו עבירות.
    העונש צריך להיות מידתי .
    כחומר יחסי לעבירה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט