מעורב מכללות לכבוד פתיחת העונה / מנחם לס

(מרווין באגלי)

1.דוק מדורגת ראשונה במכללות

דוק היתה בעמדה די טובה להיבחר למכללה מס' 1 בפרה-סיסון אפילו לפני שהיא דגה את מרווין באגלי, הטופ RECRUIT שהחליט לעשות רה-קלסיפיקציה מהתיכון ולקפוץ ישר למכללה. הוא אמור היה להתחיל את "לימודיו" ב-2018 אבל יותר ויותר כוכבי-על מסוגו מצליחים לקחת קורסים נוספים הנחשבים ל-OVERLOAD וכך יש להם מספיק קרדיטס להיחשב כסניורים בשעה שמבחינת גיל כרונולוגי הם עדיין ג'וניורים. אלה שמכירים אותו מקרוב – כולל מוריו – מעידים עליו שמלבד הכלים הפיזיים שלו שעליהם מוריו ומורותיו קראו בעתונים ורואים במו עיניהם כשהוא מתיישב על כסא בכיתה, יש לו את הכלים המנטליים והאינטלקטואליים להתחיל ללמוד כסטודנט מהמניין במכללה מעולה כדוק.

כמובן שדוק יודעת בדיוק מה לעשות עם סטודנטים שמבבחינה מנטלית ואינטלקטואלית שייכים למעמד אחד כי ישנם מספיק קורסים ב-"תכנון וארגון שעות פנאי", ו-"כדורסל 101 למתחילים". בסמסטר השני הם יכולים להירשם לקלקולוס ו-Inorganic Chemistry כי עד שהציונים יגיעו ל-REGISTRAR הם כבר ניבחרים כשחקני לוטרי. במקרה של דוק יהיה לו סניור גארד שיידע לנווט אותו במקרי הצורך – גרייסון אלן.

איתו, עם באגלי, דוק היא הבחירה המובנת, למרות שלא האוטומטית, למס' 1. דוק ניבחרה לנמבר וואן ע"י 33 מ-65 הבוחרים. מס' 2 מישיגן סטייט זכתה ב-13 בחירות ראשונות, מס' 3 אריזונה קיבלה 18 בחירות ראשונות אבל כמה בחירות נמוכות מדי לדעתי, וקנזס הרביעית זכתה רק בהצבעה אחת למספר 1.

קנטקי היא חמישית, ואחריה וילנובה, ויצ'יטה סטייט, ופלורידה. אלופת המכללות צפון קרולינה היא מס' 9, וסאות'רן קליפורניה סוגרת את העשירייה הראשונה.

דוק איבדה שלושה שחקנים שעזבו מוקדם, אבל קוץ' מייק ששבסקי הביא מלאי חדש של ילדים בני 17 ו-18. באגלי מוביל כמובן את הצעירים לא רק בגובהו (11'6) אלא ביכולתו ובבגרות משחקו.

המאמן ששבסקי הגיב על בחירת דוק כמס' 1: "זה כמובן כבוד גדול אבל זוהי לא יותר מנבואה פראית. היתרון היחיד הוא שהשחקנים מרגישים מהרגע הראשון שעליהם להגן על משהו מיתולוגי. הדבר היחיד שהוא ממש קובע זה להיות מס' 1 כשהעונה מסתיימת, ועד אז הרבה דברים עומדים לקרות, לטוב ולרע".

ה-ACC מוביל עם 5 קבוצות מדורגות בין ה-25, בעוד של"ביג 12 ול-BIG TEN יש 4 לכל קונפרנס. לביג איסט ול-PAC 12 יש 3 כל אחת.

לא נצטרך לחכות הרבה לראות כמה ה-POLL הוא וולידי כי ה-POLL הראשון אחרי תחילת העונה ייערך ב-13 לנובמבר, ויום אחריו דוק כבר פוגשת את מישיגן סטייט בשיקגו בטורניר ה-"CHAMPIONS CLASSIC" אליו מוזמנות רק קבוצות שזכו באליפות המכללות בעבר. המשחק השני באותו ערב יפגיש את קנזס וקנטקי.

ככה זה כאן. אין זמן לנשום. הבייסבול זה עתה נדם, וקולג' בסקטבול מתחיל בקול תרועה גדולה כבר בסוף השבוע הבא, ביום ששי ה-10 לנובמבר, יום המפגש הגדול שלנו!.

Poll Date : November 01, 2017

AP Top 25

Team Pts W/L Next
1. 1572 0-0
2. 1520 0-0
3. 1506 0-0
4. 1439 0-0
5. 1340 0-0
6. 1284 0-0
7. 1270 0-0
8. 1100 0-0
9. 1047 0-0
10. 995 0-0
11. 840 0-0
12. 837 0-0
13. 836 0-0
14. 814 0-0
15. 642 0-0
16. 570 0-0
17. 544 0-0
18. 500 0-0
19. 473 0-0
20. 362 0-0
21. 340 0-0
22. 333 0-0
23. 274 0-0
24. 163 0-0
25. 130 0-0

 

2. כמה שחקני מכללות שכדאי לעקוב אחריהם (ללא סדר מיוחד)

(בנוסף למרווין באגלי)

*בונזי קולסון

 

 

מאוניברסיטת:

1.95 מ' שהיה יכול להיבחר בסיבוב הראשון בשנה שעברה, אבל בחר לחזור לשנת הסניור שלו. קלע מצויין שכמעט לא שוגה (משך כל העונה שעברה היו לי רק 16 TURNOVERS). לוחם אגרסיבי מהסוג שאוהבים ב-NBA.

*גרייסון אלן

מדוק

'אויב הציבור מס' 1' בדיוק כפי שהיה ג'יי ג'יי רדיק. אתה מסתכל על פרצופו ובא לך לתקוע לו סטירה. הוא שחקן כשרוני שכשרונו מגיע השמיימה, אבל משהו לא מוברק בסדר בראשו. אני מאמין שהוא למד את השעור כי לפי יייק ששבסקי הוא "יותר מדי אינטיליגנטי FOR HIS OWN GOOD". אם טרבור דובל יהיה הפוינט גארד שכולם מצפים שיהיה, גרייסון, 1.96 מ', יכול להיות אחד מטובי שחקני המכללות השנה.

הנה דוגמא ממה שהוא מסוגל לעשות:

*

*

*דנג אדל

מלואיוויל

כאן אני הולך על רגשיותר מ-SHOW ME THE MONEY. אני מאמין שהסודני-אוסטרלי הזה בן ה-21 (גובה 2.02 מ') לא גרד את הפוטנציאל שלו. פציעה קשה (MCL) מנעה ממנו את ההתקדמות שהראה מאז הגיע כפרשמן בוסרי לחלוטין. בעונה שעברה כבר היו לו משחקים של 12 נק' ו-12 ריבאונדים, כשבמשחקו נגד בוסטון קולג' הוא שיחק ככוכב ממש. אולי אני טועה בגדול, אבל אני מ חזיק ממנו כפוטנציאל גדול.

 

*מייקל פורטר

ממיזורי

מייקל פורטר, פרשמן בגובה 11'6, עלול לסיים את השנה כשחקן המכללות מס' 1 ובחירת הדראפט מס' 1. במקום לבזבז מילים, הנה מה שג'ון קפילרי (שעשה הכל כדי להביאו לקנטקי) אמר כשפורטר הטדיע שהוא בוחר במיסורי:

He reminds me of a combination of — when they were at the high school stage — of Kevin Durant and Kevin Garnett,”

*JOCK לנדייל

 

אוקיי. זה הלוגו של סיינט מרי, קליפורניה.

האוסטראלי הזה, 2.12 מ' ו-116 ק"ג הוא מין לוק לונגלי מס' 2. טנק שהגיע לארה"ב כפרשמן חסר נסיון, ממש שחקן בוסרי, שהשתפר מעונה לעונה ובשנת הג'וניור שלו כבר קלע 16.9 נק' למשחק עם 9.5 ריב'. הוא היה הגורם העיקרי שהביא את הקולג' הקתולי הקטן הזה לטורניר המכללות בשנה שעברה. העונה מצפים ממנו לדברים גדולים באמת.

*איתן הפ

 

עוד שחקן גבוה (2.10 מ') שלא עשה יותר מדי אבל צד את עיני כשהיה פרשמן. הוא לא זרק לדעתי שלשה אחת בחייו, הווה אומר פאור-פורוורד/סנטר טיפוסי מהעבר.

אבל מה? הוא אחד המוסרים הגבוהים הטובים ביותר שראיתי. בשנה שעברה הוא לא שיחק (אני לא יודע למה), אבל הוא חוזר העונה, ואני ממליץ מאד לתת בו מבט.

*ג'לן ברונסון

מהווילדקאטס

ג'לן ברונסון הוא הפוינט גארד שהוביל את וילנובה לאליפות המכללות לפני שנתיים (2015-16) אבל גם בשנת האליפות וגם בעונה שעברה הנו 'מסיימים' שהוא הלעיט בכדורי פז והם היום ב-NBA. רק ממנו שכחו. אז זוהי העונה של הפוינט גארד הזה (1.93 מ') לעשות זאת בעצמו אחרי שכבר בעונה שעברה סיים עם 16.4 נק'למשחק.

*אלונזו טרייר

וויילדקאטס

אלונזו טרייר הוא אחד הקלעים הצעירים הטובים ביותר במכללות הקולע 51%. מה-3 הוא עדיין צריך להשתפר (בינתיים 39%). כששיחק בנבחרת ארה"ב U17 היו בטוחים שהוא הדבר הבא, אבל אז ירד מעט ברמתו. הוא חוזר העונה כגדול ואני מצפה ממנו לשרוף את הסל מכל המרחקים.

*ד'אנדרה אייטון

עוד ווילדקאט

 

דיאנדרה הוא הביג-מן האמריקאי הטוב ביותר בגילו. הוא היה בכל הנבחרות האמריקאיות מגיל 14 והלאה, שנה-שנה. ה-2.15 מ' הזה הוא שחקן תחת הסל טיפוסי שייבחר כמעט בא=טוח בין חמשת הראשונים בדראפט.

 

בונוס:

הארדן משכיב את פרוז'ינגיס על עכוזו (ועידן עופר היה שם לראות!)

*

*

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 12 תגובות

 1. תודה על המעורב!!
  יש שחקן ששמעתי שמדברים עליו שיגיע ככוכב ישר מהעונה הראשונה שלו, כמו לברון כזה. האם זה פורטר או מישהו מה דראפט הבא?

 2. קצת שאלות/אתגרים למנחם:
  1) היכן מדורגים קוניטקט? האם קווין אולי לא מצליח לשמור על האימפריה שבנה ג'ים קאלהון ?
  2) מה קורה עם אינדיאנה, הכדורסל שם אמור להיות דת?
  3) מאחר והכוכבים הגדולים במכללות בקושי משחקים שנה ועוברים הלאה, נראה לי יותר מעניין לעקוב אתר המאמנים הגדולים של המכללות. שווה אפילו סדרה של כתבות למשך עונה שלמה…
  4) מה הסיכוי של השחקן הישראלי בפלורידה לראות פרקט ?
  5) נניח הנחה פרועה שדיוק מצטרפת ל NBA, כמה נצחונות יהיה להם בעונה הסדירה ? האם הם שווים למשל לאטלנטה של היום?

  1. כמה שאלות יותר מדי היפותטיות.
   1. אולי לקח איתם אליפות ומאז הם בירידה.
   2. באינדיאנה הדת היא בתיכונים. היום כבר אין נאמנות למדינה בה שיחקת תיכון. היום כל מה שמעניין הוא היכן הסכוי הטוב ביותר להגיע לדראפט או, לפחות, לשחק באירופה. מלבד אולדיפו אינדיאנה יונ. מתחילה להישכח
   3. אולי נעשה זאת
   4. שאלה היפותטית. כמה טוב הישראלי? עמרי כספי יכול היה.
   5. דוק לא היו מנצחים אףמשחק

   1. איגור קולשוב (הישראלי ממכללת פלורידה) הגיע לשם השנה אחרי עונות די מרשימות ברייס. הוא היה מאוד משמעותי ברייס בשנה האחרונה ומעניין לראות כמה דקות יקבל. באריזונה סטייט, כששיחק שם ב-2013/14, נדחק לקצה הספסל. הוא לא שחקן חמישייה, זה בטוח.

 3. תודה רבה על המעורב. דיאנדרה אייטון מאוד מסקרן אותי – יש לו את המסה ויכולות ההגנה בשביל להיות סנטר NBA מצויין. יכול להתאים מאוד בפניקס אם יגיע לשם, או בשיקגו ליד מרקנן. לנדייל, פורטר וביגלי מסקרנים אבל הפרוספקט הכי טוב היום זה דונצ'יץ' בפער. לא חושב שהייתה פעם אחת ששחקן היורוליג הכי טוב הגיע ישירות ל-NBA בגיל כזה צעיר.

  יש לי הרגשה שזאת השנה של אריזונה. יכולים להפתיע.

 4. תמיד כשאני קורא את זה אני חושב…. האם בעוד 3-4 שנים אני אזכור שקראתי עליו ?
  בינתיים התשובה היא לא. אז או שאתה מפספס את הכוכבים ב 100%
  או
  שאני לא זוכר
  העובדה שכינו את הזוג שלי "זכר" במין תקווה נואשת שזה ידבק מוכיחה שכנראה האופציה השניה היא הנכונה.

  והיוניקורן לא השתטח על ישבנו.
  אכן מעד. אבל בחצי אלגנט 🙂

 5. אני את איתן האפ מאד אוהב .
  שחק והיה טוב שנה שעברה.
  באמת אין לו קליעה מבחוץ וזה מה שמעקב אותו, הוא יותר מידי אולד סקול.
  היה אמור להיות בחירת סוף סבוב ראשון השנה ובחר להשאר.
  עוד אחד שאני אוהב ולא ציינת הוא אנדרו גונס מטקסס.
  יהיה סופרמור השנה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט