פריוויו ממפיס גריזליס 2017-2018 / פרופ. לפיסיקה – עגל (תוספת אמיתית של מ.ל)

פריוויו ממפיס גריזליס 2017-2018 / פרופ. לפיסיקה – עגל (תוספת אמיתית של מ.ל)

איי קרמבה ממפיס יא ממפיס, אומרים שלחתול יש תשע נשמות, אז כמה יש לדוב? כמה פעמים כבר הספדנו את הביג בול האיטי של ממפיס לטובת הסמול בול והתבדינו?

מי בכלל רוצה לכתוב פריוויו על קבוצה משעממת שאין לה סיכוי ממשי לעשות משהו רציני בטופ של המערב? ממפיס בנב"א מזכירה קצת את מה שאומרים על נשים שעובדות בהרבה חברות – יש לה תקרת זכוכית ברורה מאוד. אבל תתפלאו, זו קבוצה שכיף מאוד לאהוד.

בקיץ האחרון, תנועת הכוכבים האינטנסיבית בין קליבלנד לבוסטון, ונדידת הכוכבים לאוקלהומה, יוסטון וג"ס (לא שכחתם את כספיתון, נכון?) דילגה על הגריזליס. נאדה, שום דבר מעניין לא קרה שם. ובכל זאת:

באו: טייריק אוואנס ובן מקלמור (שחקנים חופשים, סקרמנטו), מאריו צ'אלמרס (חופשי, בן חסותו לשעבר של רועי), ראדה זגורץ' (דראפט).

עזבו: יושבים חזק? גם זאק רנדולף, גם טוני אלן, וגם ווינס קארטר. שלוש פיגורות רציניות מהצנטרום של הלב של המועדון.

נשאר: צ'נאדלר פארסונס. (צ'אנדלר זה שם פרטי או שם משפחה? אני שואל כי אצל טייסון צ'אנדלר זה שם משפחה. אגב טייסון זה שם פרטי או שם משפחה, כי אצל מייק זה שם משפחה? אמריקאים זה עם מוזר).

מאמן: דייב פיזדייל, עוד אחד מיקיריו של רועי.

זה שנשאר וזה שהולך (nba.com)

בשנה שעברה ממפיס עדיין היתה אחת מהקבוצות האיטיות בליגה אבל היא קפצה למקום טוב באמצע בשימוש בזריקה מ-3, ואפילו מארק גאסול זרק ל-3 כמעט 4 פעמים וקלע ב-39% לא רעים בכלל. כרגיל גאסול המשיך להיות סלע של יציבות עם מעט מאוד שטויות, כמעט 20 נ"ק למשחק, ו-4.6 אסיסטים כעוגן  התקפי בסגנון שמזכיר לי שלול-ברכיים אחר – סאבוניס.

הגענו למייק קונלי שנתן עונה פנטסטית כרכז הקבוצה עם 21 נ"ק למשחק, 6.3 אסיסטים, 41% מהשלוש ו-54.5% אחוז קליעה אפקטיבי מצוין. הדומיננטיות של קונלי השנה היתה מדהימה כשהוא מנווט את ההתקפה ביד רמה. איתו היתה לקבוצה יעילות התקפית הקרובה ל 111 נ"ק ובהעדרו על המגרש היא נפלה לפחות מ-100, קרוב למקום האחרון בליגה. בקיצור, החוזה הגדול הצדיק את עצמו (לפחות בעונה שעברה, טפו טפו שלא יפצע).

איזה שחקן, פשוט תענוג (nba.com)

אז מה היה לנו? שלושה שחקנים סופר חשובים עזבו ונשארנו עם גאסול וקונלי המצוינים. אבל האם הם טובים מספיק כדי להתמודד במערב התחרותי? כן, אם הם לא נפצעים.

החמישייה צפויה היא שני הגיבורים האלה, פלוס צ'אנדלר פארסונס, וויין סלדן וג'מייקל גרין. האחרון עבר קיץ לא נעים בו הוא וסוכנו נאלצו להבין, כמו שקרה לעמרי שלנו, שחגיגת החוזים הגדולים לשחקני הביניים נגמרה. חסל סדר גריט אנד גריינד, וולקום טייריק! התוספת של טייריק יכולה להיות בוסט התקפי מצוין לממפיס בהנחה שהוא לא יפצע.

לדעתי ההפסד של זיבו לא כזה משמעותי כמו שזה נראה והוא היה שחקן עם אחוזי קליעה אפקטיביים די נמוכים לעמדה שלו. ווינס? נתן אנרגיה, שכל ובוסט מהספסל אבל גם כן לא הפסד גדול (8 נ"ק ב 42% אפקטיביים ו-3 כ"ח). טוני אלן? בן 35, 9 נ"ק למשחק, 1.4 אסיסטים, 28% מחפירים מהשלוש).

טוב, מה יהיה עם צ'אנדלר פארסונס? אף אחד לא יודע, אבל כנראה שממפיס קנו חתול בשק. משחקן שקרוב לחוזה מקס הוא הפך לסחורה מוברחת. למי שזוכר, בתקופה שהוא שיחק בדאלאס היה פארסונס שחקן חכם ויעיל שקרא הגנות בצורה נדירה. תוך זמן קצר הוא התחבב על קובאן (היו יוצאים לבארים ביחד, ממש דוד ויהונתן) והפך ליד ימינו, כאשר הוא אפילו מעורב בהחתמות של שחקנים. ברגע האחרון לפני החוזה הגדול קובאן הבין שפארסונס הוא סחורה פגומה, קירר את היחסים, וגרם לו לעזוב. ומאז פארסונס מבלה יותר בבארים מאשר על המגרשים. אבל, זה אבל גדול, ובכל זאת, אם הוא ייתן אפילו 60 משחקים ברמה שמזכירה את מה שהיה לפני שלוש שנים – ממפיס על הסוס גם במערב החזק.

כאמור ממפיס החתימה את ג'מייקל גרין על חוזה טוב (9 נ"ק, 7 כ"ח, צפוי שישתפר השנה), צירפה שלושה מוסקטרים בהימור יכול להשתלם (מקלמור, אוואנס וצ'אלמרס, ביחד הם שווים שחקן אחד נורמלי! מה לא?), והחתימה כמה סוסים צעירים שירוצו.

התחזית:

"המערב התחזק השנה"

פחחח, תרשו לי לגחך. נכון שמספר כוכבים עברו למערב שהיה חזק גם ככה, אבל מי התחזקה? אוקלהומה? יכול להיות, אולי קצת, וזה עדיין לא ברור איך שלושה שחקני "בלוק איטונג", כמו שהאשך קורא להם, יצליחו לשחק ביחד. יוסטון יקירתנו? אולי, וזה אולי גדול. הוויתור על קאפלה, דקר ובברלי הוא גדול, גם אם כריס פול מגיע במקומם. ולא ברור עדיין איזו רוטציה ואיזו הגנה תהיה ליוסטון. קליפרס? אולי לא נחלשה מאוד אבל בטח שלא התחזקה. פליקאנס? ימשיכו לדשדש ולעצבן את מולי ויוסי. יוטה? נחלשה משמעותית. ס"א? לא עשתה שום מהלך גדול ואני מהמר שנשארה כמו בשנה שעברה ובעצם כמו ב-15 השנים האחרונות. פורטלנד? פחח, קבוצה שמגדירה מהי בינוניות בלי להלהיב ובלי יכולת אמיתית להתחזק. דנבר? אר יו קידינג מי, בזכות פול מילסאפ?! דאלאס ממשיכה לרכב לשקיעה יחד עם הגאנר שלה ומינסוטה עוד לא הוכיחה לי כלום. נו, תזכירו לי ישנם עוד שמות במערב? אה, נזכרתי, ישנה קבוצה שכן התחזקה הקיץ וזוהי האלופה גולדן סטייט ואתם כבריודעים מה אני סבור שצריך לעשות איתה. חוץ ממנה נאדה.

תחזית אופטימית: מקום שביעי במערב, הדחה בסיבוב ראשון.

תחזית ריאלית: מקום שמיני, הדחה בסיבוב ראשון.

תחזית פסימית: מקום תשיעי במערב, הדחה בסיבוב ראשון (פלייאוף בלי ממפיס לא שווה כלום)

 

מה שלא יהיה, השמיים מעוננים מעל תהליך הבניה מחדש של המועדון.

מנחם לס

בעל האתר, ומנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 72 תגובות

 1. תודה עגל, ממפיס תרוץ הרבה יותר ותקלע הרבה יותר שלשות העונה.
  במבט ראשון נותן להם מקום 10 במערב, אבל לדעתי שוב יתחרו על מקומות 7-9. לא בטוח שזה כזה אופטימי.

 2. תודה רבה. אלו הם שנים דל שקיעה. הדובים כבר אחרי הפיק לדעתי מכאן יהיו להם שנים מייסרות של ירידה איטית. לא חדה מספיק בשביל להרוויח בדראפט אבל חלשים מידי לצמרת. וחבל על גאסול נתן עונה נהדרת.

 3. ההחתמה של פרסונס זו חתיכת פאשלה. איזה בזבוז של חוזה מקסימום.אני חושב שלא תהיה ברירה לעשות טריידים ולהוריד את הראש לכמה שנים, ממפיס כבר לא פקטור. מקסימום מקום 8 ואני לא אופטימי

 4. מעולה, עגל. תודה.

  הלך ראנדולף,
  לנעליו צפוי להיכנס גרין כ-PF במשרה מלאה.
  ללא רנדולף (שבשלב מסויים הוסט לתפקיד הסנטר המחליף),
  ממפיס יכולים להמשיך בכיוון של קבוצה שזורקת הרבה יותר מבחוץ,
  ומרווחת את המשחק.

  הלכו קרטר ואלן, במקומם טייריק אוואנס ובן מקלמור.
  קרטר ואלן היו שחקנים חשובים לאופייה של הקבוצה,
  אבל אלן כבר גמר את הסוס,
  וקרטר, הוא נוסע על אדי הדלק האחרונים.
  מקלמור לא קולע פחות טוב מאלן, ושומר לא רע בכלל.
  אוואנס, הוא וויילד קארד אמתי –
  קשה לדעת מה הוא מסוגל לתת,
  אבל כאשר הוא בריא, הוא שחקן טוב מאוד, שסגנון משחקו, ואופיו, מתאימים בול לממפיס.

  גאסול וקונלי, הם גאסול וקונלי. מנייה בטוחה.

  כך שאם בשנה שעברה ממפיס הייתה שווה פלייאוף,
  אז גם השנה הם יאבקו על מקום בפלייאוף –
  התחרות התחזקה (דנבר, מינסוטה), אבל לא ברמה כזו שאפשר לומר על ממפיס שהם חסרי סיכוי.

  וזה משאיר את פארסונס.

  צריך לזכור –
  הקבוצה של השנה שעברה שיחקה ללא פארסונס (ובמעט שהוא היה על הפרקט, הוא יותר הרס מעזר),
  ועדיין הייתה שווה פלייאוף.

  ופארסונס, השנה, בריא.
  אם פארסונס יצליח לשחזר את יכולתו לפני הפציעות,
  להיות שחקן של 15+ נק', 55%+ אפקטיבי, 5 רב',
  אז ממפיס תהיה חזקה השנה בהפרש מממפיס של העונה שעברה.

  קו קדמי של פארסונס, גרין, גאסול?
  זה קו קדמי מושלם לכדורסל של ימינו.
  הגנה, קליעה מבחוץ, יכולת הנעת כדור.

  אם פארסונס יהיה גרסה משופרת מזו של פארסונס בדאלאס?

  אז ממפיס בכלל תהיה קבוצה מפחידה.

  תרחיש פסימי:
  פארסונס משחק 40 משחקים, קולע פחות מ-10 נק' למשחק, בפחות מ-40% אפקטיבי (נתוניו בשנה שעברה),
  וממפיס מסיימת את העונה במקום ה-10 במערב.

  תרחיש אופטימי:
  פארסונס משחק 70 משחקים, קולע 20+ נק', ב-55%+ אפקטיבי,
  וממפיס מסיימת במקום ה-4 במערב,
  ומושכת את גולדן סטייט לסדרת חצי גמר מערב של 7 משחקים.

  תרחיש ראלי:
  פארסונס מתחיל לאט, ומשתפר ככל שהעונה מתקדמת.
  הוא משחק 60 משחקים, קולע 12 נק', ב-50%+ אפקטיבי.
  הוא מציג את הכדורסל הטוב ביותר שלו במאני טיים,
  ובדקה ה-90 ממפיס מעפילה לפלייאוף על חשבונם של מינסוטה,
  כאשר בסיבוב הראשון הם מצליחים אפילו לגנוב משחק מגולדן סטייט.

  1. מסכים איתך לגמרי ומצטרף לתרחישים. פארסונס הוא הקלף המשוגע של ממפיס. אם רק יזכיר את מי שהוא היה פעם לממפיס תהיה עונה טובה.

 5. צריכים לפרק את החבילה , הערך של קונלי וגאסול עדיין גבוה .
  עדיין יתמודדו על מקום 7-9 אבל אין לאיפה לשאוף מעבר לזה.
  צריכים ביצים ההנהלה כמו דיבאץ בסקרמנטו , יכולים לבנות מהר תוך 3 שנים או להשאר במצב הנוכחי ולדשדש בגבול הפחיאוף

 6. ממפיס הייתה קבוצה שהלכה עקב בצד אגודל לצד גולדן סטייט ב 2015 היא הייתה בקצב של 63-4 ניצחונות בעונה ואז משהו התפרק שם.
  מקבוצה שהייתה קבוצת השלשות הגרועה בליגה נשארו 2 חוזי עתק ( קונלי ג׳וניור ופרסונס ) וסנטר אוברייטד ( גאסול אחלה שחקן אבל עם הייפ קצת מוגזם )
  יש להם מסורת לא רעה ואני חושב שגם טרייק אוונס וגם מק׳למור ( היה פוטנציאל ענק עם דיבורי בחירה ראשונה ) עשויים להצליח בעירו של אלוויס

  תודה על הפרוויו ויאללה ממפיס

  1. גאסול עם הייפ מוגזם ? כמה סנטרים יותר טובים ומגוונים שמסוגלים לשחק קבוצתי ובשני צידי המגרש יעיל אתה מכיר בליגה מידן?

    1. בגלל גילו לא בטוח אבל ברור שאני לוקח אותו לפני כל סנטר אחר בליגה אולי חוץ מנורקיץ'. מעבר לזה בהתחשב בזה שכוכבים לא ששים לבוא לממפיס אין להם הרבה אופציות אחרות ולכן הוא וקונלי הם הבסיס של המועדון הזה והאמת צמד מאוד יעיל ומוצלח.

 7. בהנחה לא קלה שנשארים בריאים יעשו פלייאוף ממקומות 6-7 וכהרגלם ימררו את החיים למי שתפגוש אותם סיבוב ראשון
  (ספרס-גריזליס טייק 5,000 ?)

 8. אותי מעניין לדעת למה ממפיס בכלל במערב????
  כשאני מסתכל במפת ארה"ב אז הם מחצי המזרחי של המפה ולא המערבי…ממש בקו רוחב של שיקגו. לדעתי צריכים להיות במזרח. אני בעד לעשות קבוצה חדשה בסיאטל ועוד אחת בלאס וגאס ולהעביר את ממפיס למזרח.

 9. ולהלן הסבר למה קונלי עדיף על ווסטברוק…קונלי נותן 20 נקודות למשחק באחוזים מצויינים עם 6.7 מ-14.6 למשחק!!! ווסטברוק עושה 10.2 מתוך 24….זה אומר 7 התקפות מבוזבזות….אם ניקח בחשבון שקונלי מאבד רק 2.3 כדורים למשחק לעומת 5.4 למשחק של ווסטברוק אז זה יוצא שווסטברוק מבזבז 10 התקפות………ווסטברוק בעצם נותן 3.5 כדורים בתוך החישוק עבור 13 התקפות(נסיונות קליעה+איבודים) שזה בערך 25 אחוז….את אותם 13 התקפות ממפיס מנצלת אני מניח ב-50 אחוז מהשדה פלוס מינוס, מה שאורמ שאם יש לך קונלי בקבוצה ולא ווסטברוק אז הקבוצה שלך שמה 3 כדורים יותר בטבעת.

 10. תודה עגל.
  הם התחזקו קצת משנה שעברה הבעיה שגם היריבות במערב התחזקו-מיניסוטה שלא הייתה בתמונת הפלייאוף שנה שעברה והשנה לדעתי תהיה 4-5 במערב.פורטלנד שאתה כל כך נוטה לזלזל בה לוקחת מקום 2-3 בקלילות אם הייתה משחקת במזרח עם 2 סופרסטארים בקו האחורי וסנטר שברגע שהצטרף אליהם לקראת סוף העונה גרם להם להיות עם מאזן מצויין כשיחק.ועוד 2 קבוצות סף פלייאוף שהתחזקו כמו ניו אורלינס ודנבר.
  ממפיס בעונת שיא בלי פציעות תסיים במקום 7
  ממפיס בעונת שפל תסיים במקום 10 כי היא עדיין יותר טובה מסקרמנטו לייקרס דאלאס פיניקס ויוטה

  1. מהקצת שראיתי את מינסוטה השנה,
   זו קבוצה בבעיה.
   השחקנים נראים לא מחוברים ולחוצים.
   יותר מדי שחקנים שצריכים את הכדור,
   יותר מדי שחקנים שרוצים את הכדור,
   ופחות מדי הכוונה.

   זה מתכון לקריסה.

   1. זה משחקי אימון.
    אם בליגה הקבוצה תראה כך אז זו בעיה רק של אימון.
    מבחינת כשרון בסגל זו קבוצה שצריכה לסיים לפני סן אנטוניו שחוץ מקוואי אין להם כלום מבחינת הסגל אבל יש להם מאמן דרך ושיטה כבר 20 שנה.

    1. אותו דבר לגבי אוקלהומה.אם לא יצליחו זה רק דונובן.
     אני נוטה פחות להתייחס למשחקי אימון ואפילו גם לחודש חודשיים הראשונים.

     1. אני בכלל לא מדבר על ניצחונות,
      או על צורת משחק.

      בשנה שעברה כתבתי בדיוק את אותו הדבר על שיקגו –

      "לפעמים קבוצה יכולה להיות שווה להרבה פחות מסכום חלקיה."

      וזו התחושה שיש לי ממינסוטה.
      קשה לי לראות איך וויגינס מצליח לפרוח לצד באטלר.
      קשה לי לראות איך טיג מצליח להביא את יכולותיו לכדי ביטוי לצד שחקנים כמו וויגינס ובאטלר,
      וקשה לי לראות איך טאונס זוכה להצליח למצות את יכולותיו כאשר יש 2 שחקנים בעלי אופי של סקוררים לצדו בחמישייה.

      הפוטנציאל, ללא ספק קיים.
      אבל מי שאמור להיות אחראי על הרכבת הפאזל, זה תיבודו.
      ועליו אני לא סומך.
      לא סומך עליו שיצליח לרסן את האופי של באטלר.
      לא סומך עליו שיצליח להפוך את וויגינס לשחקן הגנה סביר.
      לא סומך עליו שיצליח לגרום לקבוצה לשחק כקבוצה.

      הם יכולים להיות קבוצה טופ 4.
      הם באותה מידה יכולים לסיים את העונה במקום ה-9

     2. אני בהחלט בעד הצלחה של מיניסוטה ואפילו אעקוב אחריהם הרבה השנה אבל אם זה יכשל אשמח לראות את טאונס בלייקרס ב 2019

      בול
      קליי תומפסון
      גורג
      קוזמה
      טאונס

     3. ואני חשבתי שאני סובל מווישפול ת'ינקינג כרוני…

      אבל – הלוואי.
      תרחיש בו ג'ורג' וקליי מגיעים ללייקרס משמעותו שמשהו לא טוב קרה בגולדן סטייט, ובת'אנדר.
      וזה משאיר את יוסטון וקליבלנד.
      אני אשמח עם הצלחה של כל אחת מה-2 הנ"ל.

  2. אני מזלזל בפורטלים כי זו הדרך שלי להתריס מולם ״נו, מה יהיה איתכם, מתי כבר לממשו את הפוטנציאל״. כשיוכיחו אתן להם קרדיט. הלוואי. אותו דבר לגבי מי סוטה שהפוטנציאל של שחקניה גדול אבל עד עכשיו לא מימשו, אז נחכה ונראה.

  3. אני מזלזל בפורטלנד כי זו הדרך שלי להתריס מולם ״נו, מה יהיה איתכם, מתי כבר לממשו את הפוטנציאל״. כשיוכיחו אתן להם קרדיט. הלוואי. אותו דבר לגבי מי סוטה שהפוטנציאל של שחקניה גדול אבל עד עכשיו לא מימשו, אז נחכה ונראה.

 11. פול גורג חופשי בקיץ 2018.
  קליי תומפסון וטאונס ב 2019.הבעיה היחידה עם טאונס שהוא חופשי מוגבל.
  בול בחוזה רוקי.קוזמה בחוזה נמוך מאד של מיליון וחצי לעונה למשך 4 שנים.

 12. תודה
  לא הוזכר איוון ראב . שחקן שהיה פוטנציאל ללוטרי ונפל לבחירה סיבוב שני.
  משום מה שחקנים כמוהו לא באופנה. יכול להיות גניבה , הוא בקבוצה המתאימה לתקן את החסרונות שלוץ

 13. תודה עגל על פריוויו די מדכא 🙁
  התרגלתי שממפיס נמצאים בצמרת, מגיעים לפלייאוף ולא עושים חיים קלים לאף אחד. ככה אנחנו אוהבים אותם.

  נ.ב. אני מאד אוהב את צ'אלמרס ומחזיק אצבעות לקאמבק מוצלח שלו.

 14. פיזדייל, המתכנת, ממשיך עם הניסיונות שלו לקדם את הקבוצה. בשנה שעברה הם כבר הפסיקו להשתמש ב-APL, והחלו לחפש תוכנה חדשה. הם הצליחו לדלג מעל המוקש של פרל (תוכנה עם מאפיינים שחוברו להם יחדיו בלי מחשבה) ונשארו עם רובי, התוכנה שכולם אהבו פעם עד שהילד הפופולרי בכיתה (התקפת 140 המילים של טוויטר) החליטו שצריך להתקדם הלאה.
  יהיה להם הרבה יותר קשה במערב החזק יותר השנה, אבל אסור לזלזל בלב העץ של ממפיס.

  1. רק שלא יעברו ל תשתמש בשיט שנקרא ג׳אווה. זאת שפע ששנואה עלי (בתור משתמש) כי כל התוכנות שכתובות בה איטיות ונוטות להתרסק. עשו חיים קלים למתכנת וסיוט למשתמש הקצה.
   אפליקציית המופת שלי עד היום היא . . . לוטוס 123, שהיתה כתובה כולה באסמבלר. חדשנית, קטנה ומהירה כברק

 15. השנה הדובים מחוץ לפלייאוף . יש גבול לניסים שניתן לעשות , והפעם יש רק את קונלי וגאסול , שגם הוא מזדקן לאיטו .
  מקום 9-10 .

 16. בתור יליד שנות ה-70, אני עדיין צריך להיזכר מדי פעם שממפיס זו גם קבוצת NBA… אבל בכלל לא יפתיע אותי אם אצל צעירים יותר כמו גור, רועי ושות' זה פרנצ'ייז מבוסס ושחקן משמעותי קבוע (אולי קצת כמו יוטה שתמיד ברור לי שהם בפלייאוף, מזכרת לימי מאלון-סטוקטון). הישג עצום להנהלה של המועדון ולשחקנים שהובילו אותו לשם.

 17. נחמד מאד תודה עגל.
  חסרים לי עוד עשרה שחקני משנה בליגה הזו על 300 אלף מועמדים נבחר אחד,אז תיאורטית שחקנים כמו יוגי פרל לאנס תומאס דוד נואבה יונתן אדוארדס יכולים לצמוח ולקחת הזדמנות בשתי ידיים ,מי שיקבע מה יקרה מעבר לקונלי וגאסול הוא המנהל פיוזדייל. וכאן ההגה בידיים טובות.
  מקום חמישי במערב וסיבוב שני .
  התחזית שלי .

 18. עגל, פריוויו מצויין אפילו לפרופסור לפיסיקה המנסה להסביר לסטודנטים שלו ששביל החלב הוא לא שביל והוא לא חלב, אבל הוא נראה ככה בגלל שככה טריליון כוכבים הנמצאים אלפי שנות אור מאיתנו נראים. טוב, קפצנו לאסטרולוגיה אבל מה זה משנה, הכל אותו דבר.

  ממפיס היא קבוצה שעל ה-DNA שלה כתובות שלוש מילים: שעמום…בינוניות…הפתעה.

  לך תדע על הקבוצה הזאת. דבר אחד בטוח: פיזדייל הוא אחד מהמאמנים הכי פקחים וטובים בליגה!
  לא נראה שיעשו את הפלייאוף, אבל ככה הם נראים כל עונה…

 19. יפה מאוד, מסכים עם התחזיות.
  תמיד היתה לי פינה חמה לקבוצה אבל נדמה שמאז אותו גמר מערב מול הספארס הם בדאון היל כלפי הלוטרי.

 20. תודה רבה. ראיתי אותם קצת בקדם עונה והם הולכים להפתיע הרבה קבוצות.
  יש להם חבורת מחליפים צעירים קשוחים ונלהבים והם לא הולכים לוותר בקלות על אף משחק.
  יחד עם הבסיס של קונלי את גאסול הם עוד עלולים להפתיע אותנו שוב ולהיות בפלייאוף.
  מה שכן פארסונס סוס מת. שחקן הוא כבר לא יחזור להיות.

  1. יפה סוף סוף ,תן קצת שמות ,קישורים ,אני מתעצל לחפש …מודה ולא מספיק חשוב לי .
   מסכים לגבי פארסונס אחרי פציעות זה אף פעם לא חוזר אבל מנטליות אהבת משחק פירגון יש לו ומשפיע לא פחות על הספסל מאשר במגרש בפועל.

  2. אשך יש לי שתי שאלות אליך –
   האם גם אתה חושב שהמערב התחזק השנה?
   אתה אוהב את גל מקל אבל שונא את כריס פול. מה ההיגיון, הרי פול הוא גל מקל משודרג? (אמא של כריס פול ממש לא תאהב לשמוע על זה 🙂 )

   1. עגל יש לי שתי שאלות אליך –
    אתה באמת חושב המערב רכרוכי והמזרח קשוח?
    אתה אוהב את לברון אבל שונא את דוראנט. מה ההגיון?

    1. שזה לא יבוא על חשבון התשובה של האשך.
     המערב ככלל – ברור שלא רכרוכי (ממפיס ויוסטון של השנים האחרונות, ועוד). אבל קבוצות הדגל של המערב היו קבוצות מהירות שהסמלים שלהן היו שחקנים מבריקים. במזרח היה מעין אופי כזה של מרביצים. מה שנכנס לראש הוא יוסטון מול ניו יורק.
     מיאמי של לברון ידעה גם להרביץ וגם להבריק, בוסטון של גארנט היתה פחות מבריקה ויותר חזקה.
     את דוראנט אני לא שונא ואת לברון לא אוהב במיוחד, אבל אני מעריך יותר את לברון כשחקן. בנוסף לא אהבתי בכלל את ההחלטה של דוראנט לעבור דווקא לג״ס.

     1. אהה נכון, כי יוטה, הספרס,הלייקרס ודאלאס היו קבוצות סופר מהירות ורכרוכיות. נראה לי שאתה פשוט קורא את מנחם יותר מדי שנים.

     2. בשבילי הסמל של המערב הוא הלייקרס של השואוטיים, הסמל של המזרח זו ניו יורק של יואינג.
      כל אחד עם האסוציאציה שלו

 21. קבוצה סימפטית שהייתה חייבת ריענון ולדעתי בצעה זאת בהצלחה. רנדולף, קרטר ואלן עשו את שלהם וההבאה של מקלמור, אוונס (אולי משנה מקום וישנו מזל לשניהם שיחברו את הפוטנציאל שלהםויהיו אפקטיבים) וגם צ'אלמרס המצויין שחוזר (הבין שהוא PG מחליף והוא טוב מאוד בתפקיד בשני צדי המגרש).

  הבעיה זה פרסונס, שהוא גם האקס פקטור, כי אף אחד לא יודע אם הוא בריא או לא. שחקן שיוסיף המון במידה ויחזור לכשירות.

  נ.ב – "מור", "ירדן" – אלו שמות פרטיים או משפחה, של בנים או בנות? 🙂

  1. אם צאלמרס,וקונלי משחקים ביחד ,הם יראו כמו פורטלנד בעונה בה כולם הספידו,פיוזדייל הוא לא כזה שיפספס ציוות כזה.

   1. צ'אלמרס 1.88
    קונלי 1.85

    איך הם שומרים על השוטינג גארדס של יוסטון (1.96), גולדן סטייט (2.01), ת'אנדר (2.01), מינסוטה (2.03), או דנבר (1.96) ?

    הקבוצה היחידה מהמתמודדות במערב שקונלי/צ'אלמרס יכולים להיות מאצ' אפ טוב מולם, היא פורטלנד (1.90, גם לילארד, וגם מקולם).

    (וזה עוד לפני שנכנסים לעובדה שהקליעה של צ'אלמרס פשוט לא מספיק טובה בשביל SG ב-NBA של ימינו)

    1. בכלל גיא אני לא מבין את הלך המחשבה שלך ..,ממתי שחקן חייב לשמור על שחקן בעמדה שלו ….
     ממתי כדורסל משחק אחד על אחד …
     איך הספרס מסתדרים עם האבוריגיני שלהם …?
     מה איזאיה תומאס וקמבה ווקר עושים על המגרש בכלל…?
     איך שחקן אחד בגובה 175 שהיה שלוש פעמים גלוף ההטבעות בנבא כמעט העלה לבדו את הפועל תא לסמר הפלייאוף…?
     כדורסצ הוא משחק קבוצתי לא אוסף סטטיסטי כסה שאתה אוהב להיאחז בו בכל הזדמנות…
     אלא הרבה יותר מכך.
     לא בכדי יש 15 שחקנים בקבוצה כאשר הווריורס והספרס יודעים להפיק את המיטב מרובם ואילו אוקלהומה ויוסטון פעם אחר פעם מיבשים את רוב השחקנים המשלימים על הספסל .

 22. חלק מקרב 7-10 במערב ביחד עם פורטלנד, הקליפרס, והפליקנס.
  פארסונס יקבע האם זה יהיה יותר קרוב ל 7 או ל 10. אם יהיה טנק, זה יכול גם להיגמר ב 11, אבל לא סביר.

  ומילה לגבי קונלי – אין איזה מגבלת זמן של כמה זמן אפשר לטעון ששחקן הוא אנדררייטד ומתי שהוא אחרי X שנים הוא הופך אוטומטית ל"רייטד" ?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט