הטור הראשון של מל ליום ראשון: אחד מימי הספורט המטורפים בהופס וספורט בכלל

 

אני OLD TIMER. תארו לכם שמאז אוקטובר, 1961, אני עסוק בצורה זו או אחרת עם ה-NBA (וספורט בכלל) כמעט ללא הפסק. גם כעיתונאי שמשך כ-40 שנות ביקורים במשחקים ראיין, דיבר, והכיר שחקנים, מאמנים, ומנהלים. גם כפרופסור אחראי על לפחות 500 סטודנטים שעשו סטאז' לקראת תואר ה-M.A שלהם בניקס ובנטס (ועד הלייקרס הגיעו) משך 15 השנים שעסקתי בזאת. גם כשכן בעיר מגורי לשעבר בלונג איילנד – גרדן סיטי – של דייב דהבושר כשהיה שחקן, ואח"כ מנכ"ל הניקס, ובניו השתתפו בקייטנות הכדורגל שלי. גם כמרצה של שני בוסים די משמעותיים ב -NBA – טרי ליונס, המדיה דירקטור, ואד טפסקוט – שהיה בין עוזריו של דוויד סטרן ואח"כ סגנו של ארני גרנפלד, נשיא הוויזרדס. בדיעבד מסתבר שהייתי מרצה של סטודנט שהיה מאמן הכדורסל של אדלפי יוניברסיטי והיום הוא מאמן השרלוט הורנטס.

למה אני כותב כל זאת? כי לא זכור לי יום מטורף, מטולטל, מדהים, מפתיע, ולא שפוי כיום אתמול בכדורסל ובפוטבול, ולכן בספורט בכלל.

משך יומיים שלמים שהתחילו ביום חמישי "הבטחתי" שלפני יום שני כרמלו אנטוני מועבר בטרייד. כנראה ליוסטון. ביום ששי בערב כשכתבתי את 'המעורב' לשבת, הוספתי ש'יודעי דבר' הודיעו ל-ESPN שעתה נוספו שתי קבוצות ליוסטון כאפשרויות: הת'אנדר והקאבס.

לפתע, במשך היום, כשאני שט לי בהנאה על סירתי על אגם הארטוול (על גדותיו שוכנת אוניברסיטת קלמסון, חצי שעה מביתי), התפוצצה הידיעה שכרמלו אנטוני עובר בטרייד לאוקלהומה סיטי ת'אנדר.

הידיעה הזאת עדיין מתפשטת ברחבי היבשת כשהנשיא טראמפ מעליב את השחקנים השחורים של ה-NFL (ועכשיו אולי גם לבנים יצטרפו למחאה).

מה שקרה הוא שביום המדיה של הווריורס ביום ששי סטפן קרי הודיע שהוא לא יופיע בבית הלבן אפילו אם יוזמן. אתמול, בשבת בבוקר, הנשיא דונלד טראמפ הודיע בטוויטר של בוקר יום השבת שאם כך מרגיש סטפן קרי, אז כל הקבוצה לא ראוייה להיות מוזמנת לבית הלבן, והקבוצה לא תהיה מוזמנת – לראשונה מאז התחילה המסורת של הזמנת אלופים לבית הלבן.

אני לא יודע אם הטוויטר של לברון פרץ שחקים לפני או אחרי נאום הנשיא באלבאמה, אבל לפני או אחרי, הנשיא אמר שבעלי קבוצות הפוטבול צריכים לזרוק את כל שחקני הפוטבול הבני זונות שלא מכבדים את הדגל וההמנון.

"GET RID OF THEM!", צרח הנשיא לתשואות אלפי מעריצים באלבאמה. "הביאו אחרים במקומם!".

*

*

הוא קרא לכל מיליון וחצי (פחות או יותר) האוהדים שימלאו את האיצטדיונים היום לקום ולצאת אם יהיו שחקנים שלא יעמדו בעת השמעת ההמנון:

President Trump criticizes NFL player protests, says fans should exit stadiums

עכשיו הנשיא פתח מלחמה נגד עולם הפוטבול. איש לא יודע מה יקרה במשחקי הפוטבול של היום שהם הדבר המותח ביותר שקרה בספורט זה שנים. האם הנשיא הדליק משואה שתיהפך למדורה גדולה מאד שתצית את שחקני הפוטבול שרובם הגדול שחקנים שחורים? האם הוא גרם למרד שאיש לא יודע כיצד יתפתח וכיצד ייגמר? האם היום שחקנים רבים – כולל לבנים – יחליטו להישאר יושבים בעת השמעת ההמנון?

זה לא יהיה פשוט כי בין אוהדי הפוטבול באיצטדיונים, אני משער שיותר מהם מסכימים עם הנשיא ואוהדים אותו – זה, אחרי הכל, ובגדול, הקהל שבחר בו יותר מאשר המתנגדים לו – אז מה יהיה לנו היום? "שחקנים נגד קהל"???

אפילו הקומיסיונר של הפוטבול, ובעלי הקבוצות (שרבים מהם היו תומכי טראמפ הגדולים ביותר) מתחו עליו ביקורות קשה. הגדיל מכולם הקומיסיונר רוג'ר גודל, טיפוס שמרן ביותר ואחד מתומכי טראמפ הגדולים שכתב בטוויטר שלו:

“The NFL and our players are at our best when we help create a sense of unity in our country and our culture,” Goodell wrote. “There is no better example than the amazing response from our clubs and players to the terrible natural disasters we’ve experienced over the last month. Divisive comments like these demonstrate an unfortunate lack of respect for the NFL, our great game and all of our players, and a failure to understand the overwhelming force for good our clubs and players represent in our communities.”

שגודל יאמר על טראמפ ש-"אין לו כבוד ל-NFL"? זה פגז בפרצוף הנשיא. לומר לו שהוא לא מבין את ה-OVERWHELMING FORCE FOR GOOD של השחקנים וכל ה-NFL? לשמוע מילים כאלה מרוג'ר גודל? זה לא יאומן ממש!

*

או… הייתכן שמאומה לא יקרה?

לי קשה מאד להאמין שהדבר יעבור בשתיקה ושהשחקנים השחורים יקבלו את "הבני זונות האלה" בשתיקה.

ופתאום, בנוסף לכל, לברון ניכנס לעיסה עם הטוויטר שלו:

 

U bum @StephenCurry30 already said he ain't going! So therefore ain't no invite. Going to White House was a great honor until you showed up!

???"לומר בטוויטר לכל העולם שתמיד היה כבוד לבקר בבית הלבן "עד שאתה הופעת בו

לי אין מושג כיצד כל העסק יסתיים. הטראמפ הזה הורס את ארה"ב, יותר ויותר עם כל יום שעובר.

מנחם לס

מנהל הופס. הזקן והוותיק מכולם בצוות. מנסה לכתוב יומית - כל זמן שאוכל!
Subscribe
Notify of
356 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
קו קלוקס לברiן
קו קלוקס לברiן
24/09/2017 3:45:56

טראמפ מייצג פטריוטיזם.
אה. והוא נשיא נבחר, גם אם השמאל הליברלי מסרב לקבל את דין הבוחר, בשיטת הבחירות המסורתית של ארצות הברית.

הפטריוטיזם הורס את ארצות הברית?

השמאל הכל כך ליברלי ופלורליסטי של ארצות הברית אחראי במדיניות החוץ של ברק 'פרס נובל לשלום' אובמה, למעשי זוועה אינספור, למליוני הרוגים ברחבי העולם – ובעקבות התהליך שהתחיל עוד בימי ביל קלינטון חביבם, למצב בו הרודן הצפון קוריאני יכול לבצע בבני עמו ג'ינוסייד מפלצתי כאוות נפשו, תחת מטרייה תרמו גרעינית, רגע לפני שאיראן יכולה להתחיל לעשות בדיוק את אותו הדבר בעירק, סוריה – ובשאיפה גם בישראל.

אתה רואה דברים מנחם, ממקום מאוד בטוח ופסטורלי.
טראמפ אינו מטורף ואינו גזען, ומותר לו לדרוש כבוד להימנון האמריקאי, לפחות כמו שמותר ללברון ג'יימס להתבטא כלפיו כאוות נפשו. או שפתאום הדמוקרטיה היא רק כשהשמאל רוצה לדבר?

IDO
IDO
24/09/2017 3:55:03

מדברים על טראמפ ואתה עונה אובמה …

אף אחד לא מפקפק בזכות של טראמפ להתבטא כרצונו. מנחם מעלה את השאלה: מה טוב ייצא לו מזה?

קו קלוקס לברiן
קו קלוקס לברiן
24/09/2017 4:01:44
Reply to  IDO

בוודאי אובמה.

חלק מכריע מהביקורת על מדיניות החוץ של טראמפ, מתעלמת באופן מרושע מ'המזרח התיכון החדש' שהשאיר זה הראשון אחריו, כמו גם מדינת ג'ינוסייד כצפון קוריאה שעכשיו חמושה בנשק תרמו-גרעיני.

על פי לברון ג'יימס וסטף קארי, אין לאזרח הצפון קוריאני שום זכויות אדם, או לפליט הסורי, עדי כדי פסילת כל מה שהוא דונלד טראמפ וכל מה שהוא פטריוטיזם אמריקאי, ובהתעלמות גסה ממעשי הזוועה שהפטריוטיזם הזה צריך ויכול למנוע?

יצא לו מזה? קדחת.
כל מה שהוא יעשה, תצא לו קדחת.
השמאל הכאילו ליברלי לעולם לא יכבד אותו כנשיא, ולעולם ינסה לארגן לו פוטש.
בנסיבות האלה, חליק עם האימפולסיביות של טראמפ. הביקורת על ההתבטאויות שלו צבועה למדי.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 5:16:17

קפרניק כרע ברך לראשונה, כאקט מחאה, כאשר אובמה עדיין היה הנשיא.
לא כל מחאה היא פוטש.
מחאה היא לגיטימית, ונדרשת, בדמוקרטיה.

אי אפשר להביע דעה נגד הגזענות שטראמפ כיום מייצג (ומה לעשות, הוא במו פיו הציב את עצמו לצד האולטרה ימין) מבלי שהדעה הנ"ל תהיה גם נגד זכויות הצפון קוראינים?

(לחשוב לטראמפ חשוב מצב זכויות האדם בחצי האי הקוראיני, זו תמימות)

את הביקורת של לברון, ושל חבריו,
טראמפ הביא על עצמו כאשר כינה אותם "בני כלבות".

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 5:31:10

הבהרה קטנה –
מחאה היא לא ניסיון הפיכה.
מחאה היא כלי קריטי לתקינותו של ממשל דמוקרטי.
זו המחאה בשנות ה-60' שגרמה לתיקון לא מעט עוולות בחוקים נגד שחורים בארה"ב, לדוגמה.

פוטש = הפיכה (מגרמנית. הפוטש הידוע ביותר הוא ניסיון ההפיכה של היטלר ולודנדורף ב-1923)

סוסמעץ
סוסמעץ
24/09/2017 13:35:46

100+

אסף
אסף
24/09/2017 16:44:54

+101

שומי
שומי
24/09/2017 4:40:29

איזה באסה לי שזה מה שגורם לי להגיב כאן.

אם הבנאדם היה אומר בצורה עניינית ומנומסת שהוא מתנגד ולא מעריך את ההתנהגות של השחקנים זה היה מתקבל בתור ביקורת עניינית. ברגע שבנאדם מקלל ומדבר בסגנון פופוליסטי שמזכיר נאומים של מנהיגים במשטרים חשוכים – כולם נגדו.

חלאס להיתמם, וחלאס לנסות להאשים ממשלים קודמים ולתרץ התנהגות תת רמה שכזו.

עלבון לאינטליגנציה שלנו.

יהיה נחמד אם גם תחליף את הכינוי שלך, זה לא מצחיק, לא נחמד, לא במקום, פוגעני, ודי מטומטם.

יש חוסר הבנה בסיסי בהיסטוריה ובתהליכים שקרו פעם וקורים היום באמריקה. לא תהיה אפשרות להרגיע את ההמון שנוהר אחרי המנהיג הזה, מלא בשנאת זרים, אנטישמיות, שנאת השחורים, המוסלמים. זה לא מצחיק, ונאיבי מי שחושב שזה רק "חופש הביטוי " שמשחק כאן. יש כאן התדרדרות ערכית, התדרדרות הדו שיח, יצירת אי אמון בכל המוסדות המוכרים, הסכנה מהמצב הזה היא ממשית. ואחת כמה וכמה ליהודים, שחורים, מיעוטים.

אני בדכ לא פוליטי, יש חארות מימין וצחנה משמאל, אני באמת לא חושב שדרך אחת טובה יותר מהשניה. אבל אני בכנות מודאג ממצבים בהם המנהיגים מנסים לערער את הדמוקרטיה על מנת להשליט סדר חדש. זה מצב מסוכן. יש מיליוני רדנקים עם רובים ותחמושת, מיליציות מאורגנות, זה מצב מסוכן מאוד ששוטפים להם את המח 24/7 שהמדינה מזיינת אותם, שבתי המשפט הם חרא, שהמשטרה לא עושה את העבודה, שהשחורים לא שווי זכויות, שהמהגרים לוקחים את מקומות העבודה, שהיהודים שולטים במדיה ובכלכלה,…

אם אתה יהודי אותה לא חרד ממה שקורה בארצות הברית עכשיו אז אתה חי בסרט, המציאות הולכת לתת לכולנו כאפה לפנים אם לא נתעורר.

יאללה, חפרתי מספיק – לילה טוב

etayle
etayle
24/09/2017 4:50:31
Reply to  שומי

שנאת זרים ומוסלמים= פחד ממהגרים לא חוקיים וטרוריסטים. המביעו לטראמפ עשרות מיליוני אנשים- אני בטוח שיש גם כמה מטורפים אבל הרוב אלו אנשים נורמטיבים שנמאס להם שמאשימים אותם בבעיות העולם, הם אלו שסובלים מפיגועים, אלו שצריכים להתמודד עם פשיעה של אנשים לא חוקיים, אמריקה מתקדמת למקום טוב שבו יוכלו לדבר על הבעיות בצורה גלויה ולא בצורה צבועה ומתחסדת, האם טראמפ הוא המושלם לבצע את התהליך הזה, לא. אבל זה עדיף מכלום.

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 6:18:50
Reply to  etayle

זה יום עצוב כשיהודים בוחרים בצד של גזען מוצהר וחבר של ניאו נאצים

פומה
פומה
24/09/2017 6:39:33
Reply to  חתוליו

יהודים גם בוחרים ביבי שמסית נגד הרמטכל נגד קיום הוראות פתיחה באש. הסית לרצח ראש הממשלה הקןדם , מסית נגד בית המשפט , מסית נגד הלגיטימיות של שוברים שתיקה להביע דעה, כל מי שאינו בעדו הוא בעיניו בוגד ,ויש כאלו המצביעים בעדו ולא רואים עד כמה האיש מסוכן למדינה.
אז מה יש לנו להלין על תמיכה בטראמפ?

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 14:26:37
Reply to  חתוליו

באלו דברים ביבי הסית נגד ראש הממשלה הקודם?! אלא אם כן כל דברשאומרים נגד מדיניות השמאל היא הסתה בעיניך ואז זה לא דבר ששווה התייחסות.

גיא הרשע
גיא הרשע
25/09/2017 14:33:43
Reply to  חתוליו

https://www.youtube.com/watch?v=XfHLZjGyVkk

תמונה שווה 1000 מילים.

הסרטון הזה, 10,000.

השתיקה של ביבי = הסכמה שבשתיקה.

captain beefheart
captain beefheart
25/09/2017 18:34:43
Reply to  חתוליו

כי ביבי הנמיך את שכלם לדרגת גנון: או שאתה בעד טראמפ אול-אובר או שאתה רכיכה שמאלנית בוגדנית.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
01/10/2017 10:31:23
Reply to  חתוליו

לגבי שוברים שתיקה, לא מדובר בהבעת דעה אלא בעלילות ושקרים מכוונים והאשמות כמו שישראל מכניס את הפחסטינים למחנות ריכוז ומנהלת מדיניות של פשעי מלחמה. זו לא דעה אלא שקרים מרושעים ונבזיים!!!

Ish
Ish
24/09/2017 9:02:44
Reply to  etayle

פחד שנובע מאנשים שמפחידים אותם בשביל לצבור הון פוליטי ובלי להתחשב במה יש למציאות להציע. מה שווה פחד זה?

גיא א
גיא א
24/09/2017 4:53:10
Reply to  שומי

+100. מילים כדורבנות שומי

אבו מירוטיץ׳
אבו מירוטיץ׳
24/09/2017 9:53:33
Reply to  שומי

+ מיליון

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
24/09/2017 10:37:50
Reply to  שומי

אנטישמי הוא בכל מקרה לא. יש לו חתן יהודי והוא תמיד תמך בישראל ולא נגד יהודים.

גיא ד
גיא ד
24/09/2017 23:27:22

פטריוטיות היא המצאה מפגרת שעלתה במיליוני חיי אדם, כדי שיהיה יותר קל לשלוט באנשים (כמוך ).
אהבה עיוורת למדינה מומצאת שבמקרה לגמרי נולדת לתוכה, אם היית נולד בצרפת למשפחה נוצרית עדיין היית אוהב את ישראל כל כך?
ערך שלא באמת הביא לכלום ועדיף שיעבור מהעולם כמה שיותר מהר

ma
ma
25/09/2017 16:56:00
Reply to  גיא ד

יפה, תגובה מעולה שמראה כמה השמאל משמיד את העולם

גיא ד
גיא ד
25/09/2017 20:33:06
Reply to  ma

משמיד? כזה כמו מלחמת העולם השניה? איך זה מראה את זה?

captain beefheart
captain beefheart
25/09/2017 18:32:05

עוד ליכודניק ישראלי שעבר שטיפת מוח לפיה כל מי שמדבר נגד טראמפ הוא אויב? וכמובן גם אובאמה הוא אויב? אוי לבושה.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 22:46:02

מי שעבר שטיפת מוח אנטי דתית ואנטי ימנית הם אנשים כמוך שהשקפתם לא הייתה מביישת רת גדולי שונאי היהודים בכל הדורות!

גל אל-איי
גל אל-איי
24/09/2017 4:30:54

קו קלוקס לברון – ברוך הבא להופס כמרקחה (גיא!). אתה לא במקרה קווין ג׳ונסון בתחפושת? אין אני קייס, הרבה אהדה לא תמצא כאן בתגובות הבאות. הייט אשברי והחברים כבר מחדדים את המקלדת

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 4:32:36

אני חושב שיש כאן סוגיה שלמה של שאלות .
למשל עד כמה לגיטימי אם בכלל לסרב להזמנה של נשיא שבסופו של יום נבחר באופן דמוקרטי .
שאלה נוספת מה בכלל החשיבות של ספורטאים בנושאים שכאלו .
ושאלה נוספת עד איפה יכול להגיע חופש הביטוי והסבלנות למשל ההתבטאות של לברון .
תשובותי .
1. קרי וג.ס היו צריכים לכבד את מוסד הנשיאות ולהגיע שכן זה לא טראמפ זה נשיא שנבחר דמוקרטית ואתה לא יכול לא להגיע כי נשיא כזה לא מתאים לך מחר נשיא אחר ייבחר שלא מתאים למישהו אחר .. בקיצור זה לא מכבד ולא מכובד.

2. לדעתי אמורה להיות לספורטאי וכל סלב שהוא אפס השפעה בעניינים פוליטיים ומפליא אותי ויותר נכון מצחיק אותי שהם בכל זאת משפיעים /מנסים להשפיע שכן הידע שלהם לא טוב מאף אחד אחר .

3. לדעתי לברון צריך לעמוד לדין על ידי הנהלת הליגה ולקבל השעייה ממספר משחקים שכן בזוי שכזה את מוסד הנשיאות לא ראוי בעיני וחישבו כמה היה מקבל אם היה אומר משהו דומה על סילבר למשל או על איזה שהוא שופט.

זה לא קשור לחופש ביטוי או לאיזו חברות ב.ל.ל.ל.
גם קרי שאותו אני אוהב פעל באופן לא מכובד אך לברון הגזים לגמרי .
לא יענישו מצד הפחד ממרד והליגה רוצה שקט אבל לדעתי צריך לשים זאת בתקנון.

אשר לטראמפ לדעתי התנהל באופן סביר בעניין קרי .
(פחות בעניין הפוטבול …כן אמר דברים הגיוניים אך בבוטות האופטימית לו ….אשר לקרי תגובה מידתית ונכונה ).

גיא א
גיא א
24/09/2017 4:54:58

קרי לא אמר שלא יגיע. הוא אמר שהוא שוקל לא להגיע. ג"ס היו אמורים לנפגש כקבוצה וארגון ולדון על כך.

Ish
Ish
24/09/2017 7:58:44
Reply to  גיא א

לא, הוא דווקא אמר שלא יגיע

ינון יבור
ינון יבור
24/09/2017 15:04:24
Reply to  Ish

הוא אמר שאם זה היה תלוי רק בו, הוא לא היה מגיע. בגלל שהוחלט להיפגש כקבוצה, לדון, ולקבל החלטה שתחייב את כולם, הוא לא הסכים להתחייב ולומר דברים שאחר כך אולי ייראו מגוחכים אם הרוב היה מחליט לבקר

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 5:26:54

אין דרך חוקית להשעות את לברון על שהביע את דעתו.
למזלם של אוהדי הספורט בארה"ב,
ה-NBA לא ניזונים מסנט פדרלי אחד.
ויחסי העובד-מעביד ב-NBA מעוגנים בחוזה קיבוצי.

לי מוזר הפער בין היחס שלך לטראמפ –
"בבוטות האופטימית לו " (כינה את המוחים "בני כלבות"),
לבין היחס שלך ללברון –
"לדעתי לברון צריך לעמוד לדין על ידי הנהלת הליגה ולקבל השעייה ממספר משחקים שכן בזוי שכזה את מוסד הנשיאות לא ראוי בעיני "
(BUM = מקולקל, כינוי להומלס)

לטעמי, מי שביזה את מוסד הנשיאות הוא טראמפ.
אתה שוכח דבר אחד –
לברון הוא לא נבחר ציבור.
טראמפ כן.

הייט אשברי
הייט אשברי
24/09/2017 5:56:00

1000 +

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 8:08:55

גיא הסברתי שלא כתבתי בבוטות האופטימית כתבתי בבוטות האופיניית .
לא רציתי להתייחס לכל סיפור הפוטבול מעבר לבוטות של טראמפ כי אני פחות מצוי בפרטים לעומת הסיפור של ג.ס
ובעניין של ג.ס לא הצלחתי להבין למה מותר לג.ס להתייחס אחרת לביקור נישאותי מאשר לקבוצה אחרת ולנשיא אחר.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 8:35:11

היופי שבדמוקרטיה –
החופש.

מי שגרם לזילות במעמד הנשיא הוא טראמפ.
הוא לא הנשיא הרפובליקני הראשון,
אבל הוא הראשון שבמוצהר בוחר להיות הנשיא של רק חלק מהאמריקאים.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
03/10/2017 14:55:25

אותו חלק מהאמריקנים פסל את טראמפ מהתחלה כמועמד.

anon
anon
24/09/2017 5:36:28

אדון שדה, סטף קרי ואף אחד אחר לא חייבים להיענות לשום הזמנה של בנאדם בעולם, גם אם זה טראמפ. במיוחד אם זה נגד מה שאתה מאמין בו. אחרת אתה צבוע מזויף. שתיים, אם לספורטאי-סלב לא היתה השפעה, לא היית מקדיש כל כך הרבה מלל על מה שקורה. בטח כשהנשיא קורא לך "בן זונה" ומסית את הציבור ואת בעלי הקבוצות לפטר אותך. שלוש, תפנה למנהלת הליגה שתשעה את קרי, לברון וכל מי שתרצה על מה שהם אומרים. או תתפלל לאלוהים שיעשה את זה. אותם סיכויי הצלחה.

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 5:50:31

אהרון, אתה מבין שזה לא סתם נשיא שלא בא להם בטוב, זה נשיא שבעקביות תומך בגופים של עליונות לבנה, למה ששחקנים שחורים יתנו לו את הלגיטמציה והכבוד ויבואו לבית הלבן?

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
24/09/2017 6:28:41

אהרון בזמנו כתבתי דברים דומים על KD שאמר שלא יבוא לביקור – ושמן הראוי שילך ויביע שם מחאה. – מה שטרמפ עושה זה כבר לבזות את האמ אמא של מוסד הנשיאות – מה אתה איזה ערס בשכונה שנעלב ועכשיו מראה שהאצבע המשולשת שלך גדולה יותר – איזה מן התנהגות ממלכתית זו? אפשר לחשוב שמדובר כאן על יחסים בין לאומיים שהוא מוציא הודעה כזו. זה נראה משהו כבר לא פונקציונלי.
לגבי ספורטאים שמביעים דיעה – זה נכון גם לפרופסור בפיזיקה או לזוכי פרס נובל שמביעים את דעתם על נושאים שלא מבינים בהם כמו יחסים בין לאומיים או כלכלה.
אני מתעב את לברון ואני גאה במהלך הזה שהוא עשה שנותן לו עוד כמה נקודות אצלי על אף התיעוב שלי אליו. הוא יביע את דעתו איך שהוא רוצה ואין במה שהוא אומר שום הסתה או קריאה לאלימות על אף הקונוטציה הבוטה שלו.

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 6:42:37

לא התייחסתי בגיבוי לטראמפ לסוגיית הפוטבול אלא רק לתגובה לקרי.
יש הרבה נשיאים שעשו צעדים מעוררי מחלוקת .תחושתי היא שהליברליות והחופש להבעת דעה ולכבוד לדעה נדרשת תמיד ממחנה אחד (בארה"ב ובארץ ) ואילו לצד השני מותר לנקוט בצעדים קיצוניים כגון החרמות.
זה לא לגיטימי לחלוטין בעיני .

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 6:46:03

רק לפני שבוע או שבועיים העבירו מורה מתפקידה כי הייתה לה החוצפה להיות שמאלנית בפומבי, ככה שהתחושה שלך שגויה

בילבו באגינס
בילבו באגינס
24/09/2017 8:40:24
Reply to  חתוליו

חתוליו בוא כבר תגיד שישראל פאשיסטית והימנים הם טיפשים גזענים, הרי זה הדבר שחסר בגיבוב הקלישאות שלך

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
24/09/2017 10:51:35
Reply to  חתוליו

מדובר על שנים רבות שבו אנשי שמאל ואנטי דתיים השתלחו בשומרי מצוות ובימניים בגסות ובדברים חמורים ביותר שהם דברי הסתה חמורה ולא נעשה להם דבר ולא נעשה מזה עניין ולעומת זאת שומרי מצוות וימניים שאמרו דברים מקבילים תקפו אותם בצורה מכוערת ואף נעצרו.
למשל הרב דב ליאור נעצר בצורה מבזה ומשפילה על הסכמה לספר שיש בו אמירה שחיי חיילינו ואזרחינו חשובים יותר מחיי אזרחי אויב בכל גיל, ולעומת זאת פרופ' אייל ניר שקרא לשבור את המפרקת לנוער המשתתף בריקוד הדגלים שזו הסתה ברורה לרצח, לא נעצר כלל ולא נעשה דבר בעניינו.

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
24/09/2017 6:49:46

אהרון גם לי יש את התחושה הזו ויש לי דעה נרחבת בנושא ועדיין עם איך שטרמפ מתנהג יכול להיות שזה הצעד הנכון בהקשר הזה הוא היה צריך לומר שעל אף הביטויים של שחקני הלוחמים כל אלופה מוזמנת לבית הלבן וכו' להתנהג כך?! אתה יורק על המוסד שאתה עומד בראשו. לצורך העניין לדעתי לנתניהו זה לא היה קורה.

פומה
פומה
24/09/2017 6:49:14

חושב שבישיבה לימדו אותך תחמנות אהרון שדה,ושטפו לך כת המוח עם גזענות.
כי אם היית מבין משהו בענין מגעי המדינה היית מבין שאין נשיא כנגד חלק מהעם וכזה המסית כנגדו לא משיא לא ראש ממשלה כממהרגי שנבחר הוא המנהיג של כולם .
אבל דמוקרטיה היא בכלל לא ערך בעיניכם,על הסכם אוסלו אמרת הדרך של השמאל כי מבחינתכם דמוקרטיה זו הדרך שלכם הדרך הקנאית הפאנאטית דרך הראש בקיר , ומבחינתכם לא משמה דמוקרטיה בכלל ,אז אל תחתמם .
תגיד בפשטות אני תומך בפשיזם בהסתה בלאעמנות ,ברצח על בסיס גזעני ואני תומך בטראמפ אל תתבל את הגזענות שלך במילים יפות!

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 7:26:39
Reply to  פומה

פומה אתה לא מכיר אותי כלל גם אם במקרה למדת איתי בישיבה תיכונית לפני 25 שנה בקירוב.
אל תבלבל את המח לגבי דעותי ולגבי דמוקרטיה.
ואגב אפרופו אוסלו +הגירוש .
אוסלו ההסיסמא של רבין הייתה עושים שלום בטוח …ראינו איזה שלום ואיזה בטוח ועל סמך זה הוא נבחר (ועל סמך הסכסוך בימין שהיה הרוב).
אשר לגירוש .
1. שרון נבחר על הסיסמה דין תל אביב כדין נצרים.
2. הוא הלך למשאל מתפקדים בליכוד והודיע שיקבל את התוצאות והובס ללא תנאי ולא קיבל התוצאות.
3. לא זו וזו אלא שהוא סירב בכל תוקף לביטוי דמוקרטי של מישאל עם או לפחות לבחירות חדשות.
ועשה מעשה של טיהור אתני על רקע גזעני ואתה מדבר איתי על דמוקרטיה וגזענות ?
את הצביעות הזו של השמאל ראינו.
עד חורבן גוש קטיף האמנתי שיש באמת שמאל ערכי /דמוקרטי /סובלני ואפילו אם תרצה קוסמופוליטי אונברסלי שזה הערך של היהדות כפיש אני מאמין בה (תתפלא) והצד הלאומי (ביהדות ) הוא שלב ביניים הכרחי לאונברסליות הזו …אבל קל לך לקטלג אותי כגזען חשוך ואותך כאבי הנהורות .
אם זה היה אתה ואני ניחא הבעיה שכל המחנה הזה שלך כזה אלוף בלקטלג אחרים ולהחליט בשבילם מה דמוקרטיה ומה לא .
מה שמותר למחנה אחד אסור למחנה אחר (ראינו למשל את ערוץ 20עכשיו באיזה דרכים נלוזות מנסים לסגור אותו כל אבירי הליברליות וחופש הביטוי ) אז בבקשה קשוט עצמך ומחנך .

PoopS
PoopS
24/09/2017 7:40:02

הנה הרב הראשי שלך והנה הדת שלך… מושיבים שתי שפחות אחת בתולה אחת בעולה על חבית של יין. ובודקים מאיזה חור יוצא ריח… הרב הראשי לאו נותן שיעור … חחחחח זה קורע היסטרי שתפו בכל הכוחחח

https://www.facebook.com/yaron.yadan/videos/1458900247526776/

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 22:52:44
Reply to  PoopS

שנדבר על החילוניות שלך עם תרבות הדיבור המלוכלכת של גסויות וניבולי פה מכוערים ביותר, עם תרבות פאבים אלימה ומסיבות פרועות? ומופרעות וקטינים ואף ילדים שצופים ואף מתעסקים במין.
רופא ערבי שעבד במקום חילוני ואחר כך במקום חרדים אמר שהחרגים יותר עדינים ויותר טובים מהחילוניים.
שכנים שלנו כשגרנו בקריית ים שכנים שלנו אמרו שהנוער הדתי של קריית שמואל הסמוכה טוב יותר מהנוער החילוני של קריית ים.

כך שציבור שומרי המצוות כציבור יותר ערכי ומוסרי מהחילוני ואין בקידור שהבאת דבר המשנה זאת.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
28/09/2017 12:41:53
Reply to  PoopS

*לגבי הרופא הערבי צ"ל "שהחרדים" במקום "שהחרגים".

יאיר
יאיר
24/09/2017 8:24:46

עושים שלום בטוח זו סיסמה של נתניהו

Avri
Avri
24/09/2017 9:07:16
Reply to  יאיר

Stop confusing us with facts!

חתוליו
חתוליו
25/09/2017 0:01:34
Reply to  יאיר

רבין רץ עם "ישראל מחכה לרבין"

בילבו באגינס
בילבו באגינס
24/09/2017 8:42:21
Reply to  פומה

היחיד שסותם פה פיות זה אתה. חשוך ואטום ולא מסוגל לשמוע מישהו שחושב אחרת ממנו. עשה לנו טובה ותדחוף את המלל העייף שלך לתחת (עדיף מאשר דגל ישראל..)

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
24/09/2017 10:56:37
Reply to  פומה

לך ולשכמותך שטפו את המוח עם השחיתות המוסרית של התרבות החילונית.
היחס שלכם לדוסים הוא יחס שנאה ברמה גזענית לכל דבר ויש לך חוצפה לדבר על גזענות בישיבה תיכונית?!
ושנית, הישיבות התיכוניות הן דוגמה לההפך מגזענות!!! לומדים שם מכל העדות והצבעים וכולם מקבלים יחס שווה.

Trailblazer
Trailblazer
24/09/2017 13:24:27

ציפור נדירה,זה נחמד איך שאתה מדבר על "השחיתות המוסרית" של התרבות החילונית,ובאותה העת רץ לגונן על דונלד "תפוס ב.." טראמפ,שהוא אחד הסמלים הגדולים של אותה שחיתות מוסרית,העיקר שהוא שונא מוסלמים(כאלה שאין לו עסקים במדינותיהם) ושמאלנים

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
24/09/2017 16:35:44

לא הגנתי על טראמפ אלא על הישיבות התיכוניות כנגד הטענה השקרית על הגזענות. השלטון החילוני שמאלני התייחס בגזענות לעדות המזרח והספרדים ועד כדי פשע נגד העם היהודי בחטיפות ילדים כדי לחלן אותם וכך התייחסו לילדים ניצולי שואה ממשפחות של שומרי מצוות.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 16:42:14

אתה ממש לא בקיא בהיסטוריה.
ממקור ראשון –
ניסו לקחת גם ילדים של משפחות חילוניות.
סבתא שלי הייתה ניצולת שואה, הורה יחידה, עם 7 ילדים.
גם לה ניסו לקחת את הילדים (ללא הצלחה)

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 11:47:46

אני בהחלט יודע את ההיסטוריה, כי אני יודע שהיה יחס מחפיר ומזלזל כם כלפי ניצולי שואה ללא קשר להשקפתם, אך לא הייתה מדיניות של "חינוך מחדש" וחטיפת תינוקות וילדים כפי שהייתה אצל ילדים ניצולי שואה ויתומים ממשפחות שומרי מצוות וכפי שהייתה אצל הספרדים ועדות המזרח ובייחוד התימנים, שאצלם זה היה בהיקף הרבה יותר גדול ועל כן דנו בזה מאז ועדות חקירה שונות.

גיא ד
גיא ד
24/09/2017 23:18:44

אה ציפורי, שמרתי משהו במיוחד בשבילך http://m.yediot.co.il/Articles/5010322

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 12:10:36
Reply to  גיא ד

אין בדברים שום דבר אמתי כי אין יותר חמלה ויותר אמת מאשר ביהדות, וגם בה כולם שווים בפני החוק ובפני הבורא.
בציבור שומרי המצוות הריכוז הגבוה ביותר של מעשי חסד ועזרה לזולת בהיקפים כאלו ואחרים ממקומיים ועד ארציים כמו בארגונים הגדולים יותר כעזר מציון ועזרה למרפא ויד שרה וחסדי נעמי ועוד.
ואין בחילוניות יותר מחויבות לאמת מאשר ביהדות שכל הדיונים בתלמוד מטרתם להגיע לחקר האמת.
אנו רואים שאנשים לא כל כך מסוגלים להתמודד עם פגעי עולם כמו פגעי הטבע.
כל הבסיס של אותו הררי הוא שהוא בטוח שאין בורא לעולם בזה עצמו הוא או אחרים שכמותו לא יכולים להיות בטוחים, וישנם אנשים משכילים מאוד ואף מדענים בכירים שהם שומרי מצוות כולל כאלו שגדלו כחילונים וחזרו בתשובה לאחר שהכירו את היהדות מקרוב ואף שהכירו את הערכים החילוניים.
העובדה שכל הערכים החילוניים לא מצליחים למנוע את תרבות הדיבור המלוכלכת עם כל הגסויות וניבולי הפה שכולם הוכנסו לעברית בידי חילונים בלבד,
ולא מצליחים למנוע את תרבות הפאבים האלימה והמסיבות הפרועות כמו זו שבה מתה נערה במכונית כי החבר'ה לא רצו לקרוא למשטרה בהתחלה כי חששו שהמשטרה תפסיק את המסיבה וזה היה חשוב להם יותר מחיי הנערה,
ולא מצליחים למנוע את מקומות הזימה וספרות הזימה ועתונות הזימה וסרטי הזימה והפרסומות המגונות, כשהכל נוסד ונעשה בידי חילונים בלבד,
ולא מצליחים למנוע את התופעה המתרחבת של .טינים ואף ילדים שצופים במין ואף עוסקים במין והגיל יורד.
כל הדברים האנטי מוסריים והאנטי ערכיים האלו באו מתוך החילוניות וכל הערכים החילוניים לא מונעים את הדברים האלו ודרך חיים שבא יש דברים אנטי מוסריים ואנטי ערכיים כאלו אינה יכולה להיות אמת אלא שקר גס!!!

Ish
Ish
25/09/2017 12:29:18
Reply to  גיא ד

תזכיר לי בבקשה, על בסיס מה אתה טוען כי דבר כלשהו הינו מוסרי או בלתי מוסרי?

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 12:40:43
Reply to  גיא ד

כמוניהודי טוב אענה לך בשאלה:
האם הדברים שכתבתי עליהם שהם אנטי מוסריים הם מוסריים בעיניך?
האם למשל לדבר בגסות זה מוסרי בעיניך?
האם ילדים שצופים במין ואף מתעסקים במין זה מוסרי בעיניך?
האם תעשיית הזימה מוסרית בעיניך?
יש דברים שמוסכם על הכלל שהם לא מוסריים ולא ערכיים, ואלו מהדברים האלו.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 12:43:48
Reply to  גיא ד

והדברים האלו לא היו קיימים ללא החילוניות.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 12:55:32
Reply to  גיא ד

אני אישית כמובן שהשקפתי היא כמי שמאמין שברור שיש בורא לעולם ושתורת ישראל/הדת היהודית היא האמת הנצחית אז המוסרי הוא מה שלפי הדת היהודית הוא מוסרי ולא מוסרי הוא מה שלפי הדת היהודית הוא לא מוסרי.
אך הדברים שהבאתי כמו למשל ניבולי הפה וגסויות וילדים שצופים במי ואף עוסקים בווכל תעשיית הזימה, אין מי שיאמר ועחדוב שאלו דברים מוסריים אלא להפך…

גיא הרשע
גיא הרשע
25/09/2017 13:07:31
Reply to  גיא ד

כל מה שכתבת הוא כאין וכאפס בהשוואה לרבנים מבית שמש שהסתירו פדופיל דתי,
ובמקום להסגירו לרשויות החוק –
"הגלו" אותו לבני ברק.
שם חזר על מעשיו, ותקף מינית ילדה נוספת.

החטא של ההסתרה,
כל כך גדול,
ומוסריותו כל נלוזה,
שכל השוואה לאותה רשימה מגוחכת שלך,
היא פשוט עצובה.

אתה יכול להמשיך להשמיץ את הקהילה הרפורמית –

אבל אני לא מכיר מכיר מקרה בו רב רפורמי אפשר לפדופיל ללכת חופשי, ולתקוף ילדות בעיר אחרת.

אתה יכול כהרגלך להמשיך ולהשמיץ את הציבור החילוני –
אבל בקרב הציבור החילוני, מעשה כזה של הסתרה פושעת,
של עבריינות (ואני לא מדבר על הפדופיל, אני מדבר על הרבנים) בלתי נסלחת –
לא היה עובר בשתיקה.
כאשר מנהלת בית ספר חילוני לא עשתה מספיק בכדי לעצור מורה פדופיל,
הציבור לא שתק, ולא נתן לנושא לחלוף כאילו לא היה,
לא אפשר לטאטא את הסיפור מתחת לשטיח.

מדוע הציבור החרדי בבית שמש שותק?
מדוע הציבור החרדי בבני ברק שותק?

אולי בגלל שכאשר אתה מאפשר לרב בשר ודם להכתיב לך מה נכון, ומה לא,
מה מוסרי, ומה לא –
אז כאשר יש שתיקה רועמת מכיוונם,
אז אתה,
שרגיל לציית.
שותק גם כן.

Ish
Ish
25/09/2017 13:19:36
Reply to  גיא ד

הפואנטה היא שכיוון שאין לך באמת כלי לקבל החלטה זו, האמרה שלך ריקה לחלוטין.
מה היהדות אומרת על זה זה הדבר על פיו אתה קובע מה מוסרי ומה לא? ובכן, על פי היהדות אפשרי שכל הדברים הללו יהיו מוסריים וגם להפך. כל מה שצריך זה את הרב הנכון שיפרש קטע כלשהו בצורה המתאימה והופלה אלוהים צריך לקבל את זה.

'להכחיד את צפון קןריאה זה דווקא טוב ולא איום!'

25 מיליון בני אדם רובם בני ערובה של משטר נוראי. אבל להכחיד אותם זה גבר מוסרי עבורך ועבור היהדות.

ללא ספק אתה דוגמה מופתית למי שיש להקשיב לו לגבי מה מוסרי ומה לא.

Ish
Ish
25/09/2017 13:37:54
Reply to  גיא ד

אין שום דבר בעייתי באמת בלדבר בגסות. מדובר בלא יותר ממשחק של השפה עם ביטוי יצירתי. אם כבר יש בעיה להגדיר מה זה לדבר בגסות. אתה היום אומר דברים שלפני חמישים שנה היו נחשבים גסות והיום הם לא. בעוד עשרים שנה יאמרו דברים לא גסים שהיום אתה מחשיב כגסות. אתה אומר היום דברים ש25 קילומטר צפונה אנשים מחשיבים כגסות. בבית ספר 54 קילומטר דרומה ילדים מדברים בצורה לא גסה שאתה מחשיב כגסות. (ואלה רק דוגמאות בסיסיות זה הרבה יותר מורכב מזה)

אתה חושב שאתה מהווה סטנדרט למה זה לדבר בגסות ומה לא וכל מי שלא מדבר בצורה שתואמת את הבנתך למה מהווה גסות ומה לא טועה. אבל אתה טועה, זה לא עובד ככה לא משנה כמה אתה רוצה שזה יהיה נכון. תעשה לעצמך טובה ותוציא לך את השטות הזאת מהראש.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
28/09/2017 13:01:38
Reply to  גיא ד

לגיא:
עדיין חמורים הרבה יותר תופעות חברתיות שליליות רחבות שקיימות בתרבות החילונית בלבד כמו תרבות בפאבים האלימה והמסיבות הפרועות הכוללות מין פרוע וסמים.

הפדופילים בכל ציבור הם חלק שולי בציבור ועם כל חומרת המעשים והצורך לטפל כראוי בכל מקרה, זה אינו חמור כמו תופעות רחבות כמו הנ"ל שלא מטופלות כראוי.

העובדה היא שכציבור מול ציבור ציבור שומרי המצוות יותר מוסריים וערכיים.
רופא ערבי שעבד בסביבה חילונית ואחרי כמה זמן בסביבה חרדית אמר שהחרדים יותר עדינים ויותר טובים מהחילונים ואף הילדים החרדיים מתנהגים יפה יותר ופחות בוכים כשצריכים לתת להם זריקה.
וכן שכנים שלנו כשגרנו בקריית ים אמרו לנו שהנוער הדתי של קריית שמואל הסמוכה (שבה גדלתי ובה אני גר היום) טוב יותר מהנוער החילוני בקריית ים.
אתה מוזמן לשאול את אורי זוהר על ההבדל בין הדרך החילונית שבה גדל לדרך החרדית שבה הוא חי כבר שנים.
אתה מוזמן לשאול את ד"ר ענת רוט את ההבדל בין איך שמציגים את המתנחלים בתקשורת וכפי שהיא חשבה עליהם בהיותה בשלום עכשיו לבין המתנחלים כפי שהם באמת ובעקבות הבנתה את הדבר הזה וצדקת דרכם חזרה בתשובה והפכה בעצמה למתנחלת.

כך שהדבר הבעייתי ככל שיהיה אינו סותר את דבריי!

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
28/09/2017 13:16:02
Reply to  גיא ד

לאיש: כל הבסיס שלך הוא שבטוח שאין בורא לעולם ושהתורה שקר אך בזהעצמו אתה לא יכול להיות בטוח כלל.

אף רב לא מפרש מה שבא לו לפי ראות עיניו אליו לפי מה הוא מבין לפי לימוד המקורות אך על בסיס מה שכתוב במקורות גם אם זה לא לפי מה שהיה חושב בלי המקורות האלו.

שימוש בכינויים על שם אבר המין הוא תמיד דבר גס ומגעיל ומכוער ומי שלא חושב כך מראה שהוא שקוע בשחיתות מוסרית בדיוק כמו שלא מבין מה הבעיה במסיבות המין והסמים הפרועות ובתרבות הפאבים האלימה ובעתונות הזימה וספרות הזימה ומקומות הזימה ואתרי הזימה והפרסומות המיניות.

רופא ערבי שעבר עם חילונים ואחר כך עם חרדים אמר שהחרדים יותרהעדינים ויותר טובים מחילונים. ושכנים שלנו כשגרנו בקריית ים אמרו שהנוער הדתי בקריית שמואל טוביותר מהנוער החילוני בקריית ים.
החרדים והמתנחלים הם לחלוטין אינם כפי שמוצגים בתקשורת באופן כללי ואתה מוזמן לשאול על כך את אורי זוהר וד"ר ענת רוט.

האמונה הדתית היא האמת הנצחית והמוסר האמתי!

לגבי צפון קוריאה כתבתי בקצרה אך דבריי התייחסו למצב שלא חייב להיות כך, שאין אפשרות למנוע את הסכנות לשלום העולם הנשקפות מהנהגת המדינה בלי מעשה כזה, אך אם ישנה אפשרות למנוע זאת בלי להשמידה אז חובה לעשות כך ולא להשמידה.

גיא הרשע
גיא הרשע
28/09/2017 13:18:26
Reply to  גיא ד

אתה מבין שאתה משווה בין רבנים שהגנו על פדופיל לבין שיכורים עם פה מלוכלך בפאב?????

קרמר –
פורפורציות.
פדופיל. דתי. כזה שתקף ילדות דתיות.
לא הוסגר למשטרה, למרות שמנהיגי הקהילה החרדית בבית שמש היו מודעים למעשיו.
הוא "הוגלה" לבני ברק.
מה עשה אותו חלאה פדופיל?
תקף ילדות בבני ברק.

אתה לא מסוגל להבין עד כמה מעשיהם של אותם רבנים הם מעשי נבלה?
אתה לא מסוגל להבין שהם אחראים ישירות לנזק שנגרם לכל ילדה נוספת שאותו פדופיל תקף?
איך אתה בכלל משווה תקיפה מינית,
לשיכור שמנבל את פיו?

"העובדה היא שכציבור מול ציבור ציבור שומרי המצוות יותר מוסריים וערכיים" –
אחת השטויות הגדולות יותר שרשמת עד כה באתר.
איך זו עובדה?
איך אתה יכול להוכיח אותה?

בו אראה לך איך אני מוכיח את ההפך –

הציבור הדתי בבית שמש.
הוא לא התקומם כאשר מנהיגיו הרוחניים הסתירו פדופיל, ושלחו אותו לפשוע בקהילה אחרת.
תראה לי מנהיגי קהילה חילונית שעושים את אותו הדבר.

אתה יודע מה ההבדל?
אותו ציבור דתי ששתק,
הוא נותן לרבנים שלו לקבוע לו מה מוסרי ומה לא.
זה הופך את המוסריות שלו לנחותה עד ללא קיימת.
מי שלא מסוגל להבין שלשחרר פדופיל לקהילה אחרת,
שם הוא יהרוס חיים של ילדות אחרות,
לא מבין מה זה מוסר.

הדוגמה של הרופא הערבי, אותה אתה מביא כל הזמן.
מה זה קשור למשהו?

אני הבאתי לך דוגמה מבוססת, שכוללת דיווח עיתונאי, שכוללת את תגובת המשטרה,
דוגמה שמראה עד כמה רקוב הממסד החרדי,
ואתה מביא לי סיפור שמקורותיו עלומים על רופא ערבי שנוח לו יותר להתנהל מוך דתיים…

מעניין איזו הצדקה תמצא לרבנים של בית שמש.
אולי סיפור על נהג מונית מאבו גוש, שמספר שאין לקוחות טובים יותר מהלקוחות מבית שמש…

ושאלה אחת אחרונה –
איך אתה יודע מה עושים באותן מסיבות של חילוניים?

"תרבות בפאבים האלימה והמסיבות הפרועות הכוללות מין פרוע וסמים."

זה מפורט למדי.
מהיכן אתה יודע מה מתנהל באותן מסיבות פרועות?

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
28/09/2017 13:21:03
Reply to  גיא ד

בפסקה השנייה צ"ל "אלא לפי מה שהוא מבין מהלימוד במקורות…"

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
01/10/2017 10:41:40
Reply to  גיא ד

לגיא: עם כל המקרים כמו שאתה מתאר עדיין בהשוואה כללית שומרי המצוות יותר מוסריים וערכיים ורואים זאת למשל מדבריו של הרופא הערבי שעבד במקום חילוני ואח"כ במקום חרדי ואמר שהחרדים יותר טובים ועדינים מהחילונים.
ולא מדובר רק בשיכורים בפאב אלא באלימות קשה לא פעם ואף הגיעו במקרים מסוימים לרצח, וזה יותר חמור גם מלשתוק על מקרה של פדופיליה. וגם התופעה הזו הרבה יותר רחבה ויש אחוזים הרבה יותר גדולים של מקרי אלימות רצינית בפאבים וברחוב הקיימים אצל החילונים בלבד מאשר מקרי פדופליה בכל ציבור ומקרי ההשתקה שהזכרת.

גיא הרשע
גיא הרשע
01/10/2017 10:47:25
Reply to  גיא ד

מאיפה אתה יודע על כמה אלימות יש באותם פאבים עליהם אתה כותב?

ואתה רציני?
אתה משווה בין פדופיליה לבין אלימות בפאבים???

עכשיו השורה האחרונה שלך –
זו נטו השמצה.
תראה לי מקרה בו ציבור חילוני תמך בהסתרה של פדופיל.
תראה לי ציבור חילוני שתמך במסתיר.
לטעון כך רק בכדי שיהיה טיעון שיכסה על השפלות של אותם רבנים בבית שמש,
זה שקר גס, ודמגוגיה זולה.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
01/10/2017 17:13:10
Reply to  גיא ד

לא מדובר בהשוואה אלא ביחס בין תופעה שולית כי הפדופליה עצמה שולית ביחס לכלל הציבור (כל ציבור) אז כל מה שקשור לזה הוא באחוזים שוליים.
לעומת זאת תופעת האלימות בפאבים והמסיבות הפרועות היא תופעה חילוניתץ רחבה. ואני יודע על כך כי מקרי אלימות רבים מתפרסמים לאחר התערבות המשטרה, כולל מקרים שהסתיימו ברצח (בדר"כ מסכין) והאלימות הקשה הזו ובייחוד רצח זה חמור הרבה יותר מהשתקת מקרי פדופיליה. גם על מסיבות פרועת של מין וסמים יצא לי לקורא ולשמועל ואלו רק מה שהתפרסמו בתקשורת כמו אותה מסיבה שבה מתה נערה במכונית כי החבר'ה לא הזמינו בזמן משטרה כי חחשו שהמשטרה תפסיק (בצדק כמובן) את המסיבה וזה היה להם חשוב יותר מחייה של הנערה. אמנם בשלב מסוים החליטו להזמין משטרה אך זה היה מאוחר מדי כיכולים היו להזמין משטרה הרבה קודם ולא עשו מהסיבה שהובאה למעלה.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
01/10/2017 17:16:46
Reply to  גיא ד

*כשיכולים היו

העובדה שאותו רופא ערבי שעבד במקום חילוני וואח"כ במקום חרדי אמר שהחרדים עדינים יותר וטובים יותר מהחילונים וזה מצביע על הבדל כללי בין ציבור של שומרי מצוות לציבור שלו, וגם המקרים שאתה מדבר עליו, לא משנים את הפער הכללי הזה.
http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=4&topic_id=2747795&forum_id=771

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
01/10/2017 17:19:52
Reply to  גיא ד

*לציבור שלא.

גיא הרשע
גיא הרשע
01/10/2017 17:24:06
Reply to  גיא ד

אני מוצא 0 הבדל בין מופרעים חילוניים שמתפרעים בפאב,
לבין מתפרעים חרדים שזורקים אבנים על מכוניות בירושלים.
וגם אני עוקב אחרי החדשות –
יש לא פחות מקרי אלימות של החברה החרדית.

ההבדל?
החברה החילונית לא עוצמת עין.

בנוסף –
אולי מקרי פדופיליה הם לא נפוצים,
אבל אתה מתעלם מהבעיה הבאמת גדולה –

רבנים הסתירו פדופיל!

איך אפשר לסלוח, ולהגן, על אותם אנשים???
זה פשע, שמה לעשות, ייחודי לחברה החרדית כיום.
וזה מראה על ריקבון מוסרי עמוק באותה הנהגה חרדית.

Ish
Ish
01/10/2017 17:38:55
Reply to  גיא ד

1) נקודת המוצא שלי בעניין חסרת משמעות. כל מה שמשנה כאן הוא העובדה ששני רבנים יכולים לתת לאדם פסיקה סותרת ושניהם צודקים מבחינתך. (ולא זה לא תיאורטי בלבד)

2) הדוגמה שלך עם הרופא הערבי לא מראה שום דבר מלבד כך שתפיסתו התרבותית למה מהווה עדין וטוב קרובה יותר לתפיסה התרבותית בחברה החרדית. אבל כרגיל, אתה לא מבצע אפילו את הניסיון הבסיסי ביותר להבין את דברי אז אתה מתעלם לחלוטין מהם וחוזר להעתק הדבק של הפרופוגנדה חסרת המשמעות שלך.

3) לגבי צפון קוריאה. דברי עומדים בעינם. תפסיק לתרץ לעצמך ותעשה בדק בית דחוף אם אתה לא רוצה להיות זבל של בן אדם.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
02/10/2017 13:04:03
Reply to  גיא ד

לפי התגובה שלך אתה זבל של בן אדם.

התורה ניתנה לבני אדם שיכולים לטעות ולא למלאכי השרת וכל פוסק ומורה הוראה דן בשאלות ההלכתיות לפי הבנתו כתלמיד חכם שהוא פוסק ומורה הוראה ועל כך נאמר "אלו ואלו דברי אלוקים חיים" ו"עשה לך רב", ויש להיצמד לפסק של אותו רב ולא ללכת כל פעם לרב אחר שהפסק שלו בעניין מסוים נראה לך יותר מתאים מהפסק של רב אחר שפסקת לפי דעתו בעניין אחר כי הדעה שלו בזה נראתה יותר נכונה מאחר.

מי שמחונך ועדין זה לא קשור לחרדי או חילוני או ערבי. כל אלה שמנבלים את הפה ומדברים גסויות לא חושבים שזה מוסרי אלא להפך גם אם לא יגידו זאת.
בכל מקרה דיבור עדין הוא לא קשור לדרך חיים והשקפת עולם אלא בכל מקרה התנהגות עדינה כולל למשל דיבור עדין שהוא בכל מקרה דיבור ללא גסויות וניבולי פה ובטון לא צעקני ולא עצבני אלא יותר בשקט וזה קיים אצל שומרי המצוות באחוזים גדולים משמעותית מאשר אצל החילונים. ועל כך בדיוק דיבר אותו רופא ערבי.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
02/10/2017 13:17:24
Reply to  גיא ד

לגבי צפון קוריאה לא תירצתי דבר אלא אמרתי את דעתי במדויק:
אם אפשר למנוע את הסכנה לשלום העולם מהנהגת המדינה בלי להשמידה אז זה רע להשמידה, ואם אין אפשרות כזו אז בלית ברירה יש לעדות זאת, בתקווה שלא יהיה צריך להגיע לכך כלל.

Ish
Ish
03/10/2017 2:22:10
Reply to  גיא ד

1) תפסיק להיות ילד קטן. אדם בוגר לא נעלב ומתחמק מהכשלים שלו אלא לוקח אחריות לומד ומשנה.

2) כרגיל עוד תירוצים, נכשלת לחלוטין להראות שיש בסיס מוסרי כלשהו לדבריך. כל טענה שלך בדבר היותו של דבר זה או אחר מוסרי או בלתי מוסרי הינה ריקה מתוכן.

3) אה באמת? דיבור עדין הוא דיבור ללא גסויות וניבולי פה ובטון לא צעקני ולא עצבני אלא יותר בשקט? וזה משנה משהו ממה שאמרתי? אה לא? תפיסה תרבותית נשארת תפיסה תרבותית ולא יותר. איזו הפתעה.

4) כשהאיסטינקט של אדם לפתרון בעיה עם ממשל מסוכן הוא הכחדת המדינה, זה אומר את כל מה שיש לומר בנידון. כשבן אדם זה חושב שיכול להיות מצב שאין פתרון אחר מלבד להכחיד את המדינה זה אומר זאת כפליים. תפסיק לחפש תירוצים שמנסים להוציא אותך בסדר(כי אתה לא) ולהסתכל על הבעיה בחוץ ותביט פנימה. הבעיה כאן היא בך ולא בסובבים אותך.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
03/10/2017 9:55:05
Reply to  גיא ד

הבעיה היא לא בסובבים אותי ולא בי אלא בך כי אתה חושב שהכל חייב להיות לפי הראש שלך.
הדעה שלי בעניין צפון קוריאה שלי אינה מה שאתה חושב ולא משנה מאיזו סיבה אתה חושב זאת.

לגבי דיבור עדין, רבים דעתם כמוני ולא בהשקפה דתית ולא רק כאלו שיש להם דיבור עדין בפועל.

אתה זה שנכשלת כי דבריך מתבססים על כך שבטוח שאין בורא לעולם והדת היהודית אינה האמת הנצחית, אך אתה לא יכול להיות בטוח בכך כלל ואנשים משכילים מאוד ומדענים שהם שומרי מצוות יוכיחו זאת ובפרט אלו מהם שחזרו בתשובה אחרי שגדלו כחילונים בלי להכיר את הדת היהודית וחזרו בתשובה לאחר שהכירו את הדת היהודית מקרוב.

Ish
Ish
03/10/2017 12:28:19
Reply to  גיא ד

1) היא בדיוק מה שאני חושב שהיא כי אמרת את זה וחזרת על זה מספר פעמים ואתה תמשיך לחזור על זה כי אתה או לא מבין מה אתה אומר או לא חושב שזה לא בסדר

2) זה לא רלוונטי כמה רבים חושבים כמוך.

3) יא חסר הבנה ומושג בסיסי ביותר. אין שום משמעות ושום בסיס כאן לקיום בורא או אי קיום בורא. הטענה הזאת שלך הינה נטו טמטום שמנסה בחוסר הצלחה להסיט את הנושא כיוון שאין לך תשובה אליו, בדיוק כמו לטענה המטומטמת שאתה חוזר עליה עוד פעם(ושבר הראינו שהיא חסרת משמעות המון פעמים) בדבר מדענים שחזרו בתשובה.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
03/10/2017 15:15:07
Reply to  גיא ד

1. אתה שקרן מלוכלך. רק פעם אחת, הפעם הראשונה שכתבתי תגובה מהירה וקצרה ועברתי לעניין אחר כתבתי בסתמיות שהשמדת צפון קוריאה תהיה דבר טוב ובכל הפעמים שאחרי הבאתי את דעתי בצורה מדויקת שאם אפשר למנוע את הסכנות מהנהגת המדינה אז השמדתה היא דבר רע.

2. זה בוודאי שייך שרבים חושבים כמוני ולא רק בהשקפת העולם שלי כי זה אומר שהדעה הזו לא תלוית השקפת עולם ותרבות חיים מסוימות.

3. אתה חסר הבנה ומושג בסיסי וטענותיך הן הטמטום וחסרות המשמעות כיוון שזה קשור ישירות לאמונה בבורא עולם כי מי שמאמין שיש בורא לעולם והיהדות היא האמת הנצחית אז מה שמוסרי או לא מוסרי בעיניו הוא מה שמוסרי או לא מוסרי לפי הדת היהודית כי היא האמת הנצחית ואין לערער עליה ואין להרהר אחריה.
וגם כיוון שהטענה על מדענים שחסרות בתשובה היא כן בעלת משמעות רבה כי הם גדלו על השקפה חילונית והאמינו בה עד שהכירו את השקפת הדת היהודית והעדיפו אותה על פני ההשקפה החילונית שגדלו עליה ולא ראו במדע כסותר את הדת היהודית אלא להפך וראו למשל את "בראשית ברא" ו"אמונה בעידן המדע" של פרופ' נתן אביעזר ו"יהדות ומדע כחכמות משלימות" של פרופ' יהודה לוי.

Ish
Ish
03/10/2017 17:49:56
Reply to  גיא ד

1) אני שקרן?
זו התגובה האחרונה שלך בעניין:
'אם אפשר למנוע את הסכנה לשלום העולם מהנהגת המדינה בלי להשמידה אז זה רע להשמידה, ואם אין אפשרות כזו אז בלית ברירה יש לעדות זאת, בתקווה שלא יהיה צריך להגיע לכך כלל.'

אם עוד לא הבנת מסיבה כלשהי (שאינה ברורה לי), הקטע שאתה חושב שמצב בו אין אפשרות למנוע את הסכנה בלי להכחיד את המדינה הוא מצב אפשרי הינו הנקודה הבעייתית בראיית עולמך. זה הדבר שאתה חוזר עליו שהינו בעייתי באמת. לא הקטע שהאינסטינקט שלך הוא להשמיד אנשים שאתה תופס כמסכנים אותך(ולא שזו לא בעיה בפני עצמה)

2) כן, זה ממש לא שייך לנקודה שהבהרתי לך(שאתה כנראה לא מבין כי או שלא ניסית להבין או כי אתה קרש.

3) אתה מסוגל ליותר מלהיות תוכי ולחזור אחרי ברוורס כמו ילד בכיתה ג'?
אתה לא מנסה להבין מה אני אומר לך או לא מסוגל להבין?
יהיה יום בו אתה בעצם תנסה להבין מה שאני אומר לך או שעדיף שאני אלמד ואפסיק לבזבז עליך את הזמן שלי?

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
03/10/2017 19:27:41
Reply to  גיא ד

לא היה בדבריי התייחסות למה אפשרי או לא אפשרי בפועל וסהלא חשוב לגבי האמירה העקרונית ומבחינה עקרונית במצב, ללא קשר אם הוא אפשרי או לא, שרין אפשרות למנוע את סכנת הנהגת המדינה בלי להשמיד את המדינה אז אין ברירה. זהמה שנכון מבחינה עקרונית, ולא משנה מה אפשרי בפועל.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
03/10/2017 19:31:08
Reply to  גיא ד

2. זה כן שייך לנקודה כי אמרת שהרופא הערבי אמר מה שאמר כי תרבותו קרובה בעניין זהמלחרדים, אך למעשה זה לא קשור לתרבות והשקפת עולם אלא לגבי שעדין או לא ולכן מכל המגזרים רבים חושבים כמוני ללא קשר לאיך מדברים בפועל.

Ish
Ish
03/10/2017 19:34:26
Reply to  גיא ד

'אם אפשר' ו'אם אין אפשרות' זה אתה כתבת, זה מופיע בציטוט שלך בתגובה שלי שכרגע קראת כביכול. זה בפירוש התייחסות למה אפשרי ומה לא, וכאשר אתה ממשיך משם ל'אם אין אפשרות אז בלית ברירה יש לעשות זאת' כאשר זאת הוא בפירוש להשמיד את המדינה אז אין שום ספק שמה שאמרתי הוא נכון ומדויק.

הדבר המגוחך כאן שבמקום להכיר בכך ולשנות את העמדה העקומה שלך ולנצטרף לעולם הלא מפלצתי אתה מתעקש לנטוע את עקיביך עמוק במקומם.

תבין, ברגע שתעשה זאת, לא יהיו לי שום תלונות כלפיך בנושא זה, בדיוק כמו שברגע שתגיד שטבח למטרת אמונה באל הנכון הינו לא מוסרי לא יהיו לי שום תלונות כלפיך בנושא.

Ish
Ish
03/10/2017 19:35:51
Reply to  גיא ד

זה כן, אבל אתה מתעקש מאוד קשה לנסות לא להבין אותי אז אני אקח את זה כתשובה לשאלה שלי.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
03/10/2017 23:26:33
Reply to  גיא ד

זו הייתה התייחסות עקרונית לאפשרות כזו אך אין זה משנה לנקודה העקרונית אם האפשרות הזו מעשית או לא. לכן עמדתי לא עקומה ולא הייתה כזו. מה הייתה דעתך אם האפשרות הזו הייתה חלילה מעשית? היית מעדין לסכן את שכנותיה בשביל לא לפגוע באזרחי צפון קוריאה?

אין דבר כזה ביהדות טבח כדי להאמין באל וממילא טבח כדי אינו מוסרי ביהדות ולכן זו גם דעתי.

אתה מתעקש קשה ביותר לא להבין אותי אך זה לא פלא כי חילונים ושמרלנין קיצוניים מבינים רק את עצמם וההשקפה העקומה והאנטי יהודית שלהם.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
04/10/2017 14:00:13
Reply to  גיא ד

*ושמאלנים קיצוניים.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
04/10/2017 14:01:52
Reply to  גיא ד

לפני הקודם צ"ל "מעדיף" במקום "מעדין".

Ljos
Ljos
04/10/2017 17:01:34
Reply to  גיא ד

קרמר –
בשרשור הזה ניבלת את הפה. אתה כותב בדרך כלל עם המון סימני קריאה, שבשפת האינטרנט נקרא כצעקה או רגש חזק, כלומר, ההיפך מדיבור עדין. אתה באופן קבוע מבטל ומזלזל בדעות של אחרים ובהם עצמם.
תזכיר לי איזה חלק בדרך הארץ המפורסמת שאתה מהלל יומם וליל אתה מייצג?

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
06/10/2017 10:21:35
Reply to  גיא ד

כדאי שתבדוק מהם ניבולי פה כי לא היו לי כאלו, וסימני קריאה נועדו גם להדגיש דברים.
כשתוקפים אותי ואת אמונתי אין אין כל סיבה לעדינות מוחלטת אך חא השתמשתי בגסויות וניבולי פה אך כן במילים תקיפות.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
06/10/2017 10:23:54
Reply to  גיא ד

לכתבות ברגש אינו הפוך מדיבור עדין כי רגש אינו ההפך מעדינות.

Ljos
Ljos
06/10/2017 13:11:10
Reply to  גיא ד

"זבל של בן אדם" "שקרן מלוכלך". אלה ניבולי פה. לא רק מילים לא יפות הן קללות.
~יש~ הרבה *דרכים* להדגיש.. לא צריך לפנות ל-!!! כל הזמן!!!
!!! אומר רגש חזק על סף הצעקה או צעקה.

לפחות הגענו להסכמה שאתה באופן קבוע מזלזל בדעות של אחרים ובהם עצמם (גם כשסתם מדברים על כדורסל).

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
08/10/2017 13:21:53
Reply to  גיא ד

אני מזלזל כשמזלזלים בי ובאמונתי, אך במי שלא מזלזל בי ובאמונתי אני לא מזלזל.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
08/10/2017 13:24:58
Reply to  גיא ד

הכינויים האלו אלו כינויי גנאי. ניבולי פה דברים גסים ומכוערים הרבה יותר שבהם אני לא משתמש כלל בכל מצב שהוא.
וגם הם באים כנגד מינשמזלזל בי ובאמונתי וכתב נגדי או נגד אמונתי ביטויים פוגעניים.

Ish
Ish
24/09/2017 7:57:37

אם הנשיא עצמו אינו מכבד את מוסד הנשיאות למה שמישהו במדינה שלו יכבד אותו?

חמי
חמי
24/09/2017 20:12:59

זכותו של כל אדם לסרב להגיע, זו לא דיקטטורה עדיין. לא מכובד אולי, אבל זכות כל אדם לסרב להגיע לנשיא או לראש הממשלה כאן.

captain beefheart
captain beefheart
25/09/2017 18:38:43

אתה אזרח ארה"ב?

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 4:35:01

בבוטות האופיינית לא האופטימית ….הנייד

etayle
etayle
24/09/2017 4:46:43

תאמת נשמע סביר מה שהוא אמר, במיוחד שהנושא זה כבוד להמנון.
אני מכיר עוד מדינה שיש אזרחים שלא מכבדים את ההמנון שלה, ויש אפילו שופטים שלא שרים אותו. באותה מדינה לאף אחד לא אכפת, אבל נראה לי בארה"ב לוקחים את ההמנון יותר ברצינות.

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 5:07:34
Reply to  etayle

+10

גיא ד
גיא ד
24/09/2017 23:34:16
Reply to  etayle

למה לקחת אותו ברצינות? מה המשמעות של המנון? מישהו שאל אותי לפני שקבע שזה ההמנון שלי

איל רדושקוביץ
איל רדושקוביץ
24/09/2017 5:24:26

לברון הוא ספורטאי ענק שמתבטא באומץ רב ומסמן לכל שאר הספורטאים שראוי ורצוי שישתמשו בכח שלהם על מנת לעמוד על האמונות שלהם. מן הראוי שספורטאים יצאו וימחו בכל צורה אפשרית כנגד פוליטיקאים. מחאה היא אמצעי דמוקרטי מהמעלה הראשונה. בחירה של איש פוליטי לתפקיד היא רק התחלת התהליך הדמוקרטי, כל הדרישות להשתקת ביקורת היא מאפיין של משטרים סמכותניים שלא ראויה לארהב ובטח ובטח לא לישראל. ביקורת ומחאות הו נשמת אפה של הדמוקרטיה אחרת נשאר רק עם ארדואנים ושאר מוטציות פסאודו דמוקרטיות שעושות לנו טובה ונבחרות פעם ב 4 שנים

anon
anon
24/09/2017 5:30:47

יותר ממיליון לייקים וחצי מיליון RT, זה כבר כוח פוליטי. לברון ג'יימס הוא הספורטאי הכי חשוב בעולם, אולי בדרך להיות נשיא יום אחד. כוכבי ה-NBA מיישרים קו עם הדברים שלו, ומהומת ה-NFL רק בדרך. הגיע הזמן שמישהו יחטיף לטראמפ כמו שצריך.

מתן
מתן
24/09/2017 5:36:12

טראמפ צודק במליון אחוז מי שלא מכבד את הדגל שיעוף לכל הרוחות כי הדגל הזה מסמל גם את האנשים והחיילים שהקריבו את החיים שלהם בשביל שבננ אלף זונה כמו קפרניק ישב באמצע ההמנון מי הוא בכלל הכלב איבן כלב הזה מי הוא שיסתום את פה שלו רוצה להפגין יש דרכים אחרות

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 5:45:29
Reply to  מתן

השחורים בארה"ב משרתים יותר בצבא מאשר כל אוכלוסיה אחרת.
17% מהצבא האמריקאי מורכב משחורים,
בעוד חלקם באוכלוסיה הוא 13%.
היחס גדל משמעותית כאשר בודקים את הרכב היחידות הלוחמות (19%)

המחאה, זו שהיא לא אלימה (להבדיל מהדורס האולטרה ימין, אותו טראמפ נמנע מלגנות),
נועדה למחות על אי צדק גם כלפי אותם שחורים שמשרתים בצבא ארה"ב.

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 5:54:13
Reply to  מתן

מתן, יש לך רוק על הפנים, תנגב אותו אתה נראה מגוחך

יאיר
יאיר
24/09/2017 7:09:12
Reply to  מתן

יש לי שכן שמאוד מכבד את הדגל. יש לו שלושה דגלים תלויים במרפסת ושנים על האוטו והוא מזכיר בכל הזדמנות כמה הוא אוהב את המדינה ושונא את כל הבוגדים.
בין לבין הוא מעלים מס בעבודה שלו בתור עצמאי והבן שלו הוריד פרופיל בשביל להיות כל יום בבית.
בקיצור, נמאס לי מאנשים שתולים דגל או מחפשים בוגדים וקוראים לעצמם פטריוטים. להיות פטריוט זה לשלם מיסים, זה לעשות מילואים גם אם זה ממש צבאס את התחת, זה להיות אזרח הוגן ושומר חוק וזה ממש לא סותר את זה שיש לך ביקורת על המדינה והלך הרוח שלה. עם פטריוטים כהגדרתי יהיה אפשר להמשיך ולבנות מדינה. עם פטריוטים שרק מנשקים את הדגל כל היום אפשר להתכונן לחיים ברפובליקת בננות

משיח
משיח
24/09/2017 15:38:32
Reply to  יאיר

אין עליך יאיר (ויש לי את אותו שכן בדיוק)

צ'ומפי
צ'ומפי
25/09/2017 4:46:32
Reply to  יאיר

בדיוק.

Ish
Ish
24/09/2017 8:04:46
Reply to  מתן

סבבה אז שהנשיא יתן דוגמא קודם לכל השאר ושיעוף לכל הרוחות, ואז נדבר על כל השאר. בסדר?

חמי
חמי
24/09/2017 20:14:54
Reply to  מתן

זה לא שלא מכבדים את החיילים אלא את המטומטמים ששלחו אותם למות עבור כלום. או נפט.

גיא ד
גיא ד
24/09/2017 23:40:16
Reply to  מתן

כבוד לדגל עאלק, קודם שיהיה לך כבוד לבני אדם

הייט אשברי
הייט אשברי
24/09/2017 5:53:09

לכמה שמיתממים פה – הבעיה היא לא ימין או שמאל ולא מחאות של הציבור באמריקה אלא טראמפ ואישיותו . עד אליו חזינו באמריקה בנשיאים מ-2 צידי המפה , כולל שמרנים ימניים . אף אחד לא חשב להחרים לאחר היבחרם את אייזנהאואר , ניכסון , פורד , רייגן , בוש סיניור ובוש ג'וניור . כולם נשיאים רפובליקנים מאז WW2 .
טראמפ זו אופרה אחרת . הוא פשוט שקרן מועד , מיזוגן ומפלג . עובדה שאפילו רפובליקנים הגונים מתנגדים לו . נכון – הוא נבחר כחוק , ולכן כל עוד לא יודח (ויש לזה סיכויים לא קטנים לאור הסתבכותו בפרשת ההתערבות הרוסית בבחירות ) הוא הנשיא הנבחר . אבל מי ששבר את כל הכלים במדיניותו , בהתנהגותו האישית ובהתבטאויותיו , שלא יבוא בטענות כשיש נגדו מחאות חסרות תקדים , , ספורטיביות ואחרות . כל אדם הגון צריך להתנער ממנו , והמחאה הספורטיבית בהחלט במקומה.

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 5:55:09

ולא נשכח גזען

The king russel
The king russel
24/09/2017 5:58:57

תודה רבה מנחם.
א. סטף קרי אמר שהוא לא יבוא(איך שהן טראמפ שמע שהוא מהסס אבל בראיון הוא אמר שהוא לא יבוא.) גם דוראנט אמר בעבר שהוא לא יבוא כשגם גרין כנראה לא היה מגיע. כשכל אלה לא מגיעים ספק מי כן היה מגיע וא"כ למה לו להזמין? לדעתי הם הכניסו אותו למליכוד במקום לא להתבטאות וכשההזמנה תגיע אפשר לסרב.
ב לדעתי היתה לו התבטאות הרבה יותר שטותית שאמר שיש יותר מידי עיסוק סביב המחלות הנורוניות של השחקנים מהnfl. לדעתי זה הידיוטי. הענף צריך להסגר. אם רק היתה אפשרות לעשות את זה ללא הנזקים אבל לעת עתה הם בלתי נמנעים. כשפרשנים/שחקני עבר לא רוצים להיות קשורים לליגה כנראה שיש פה משהו.
לדעתי יש פחות מידי עיסוק בזה בקרב הציבור הרחב.
ג איכס פוליטיקה בספורט

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 6:14:44

אני ממש מחזיק מלברון ואוהב אותו!
מלך!!!!!!!!!

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 6:16:18

+1

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
24/09/2017 23:48:10

מבחינת כדורסל בוודאי שהוא מלך. השאלה לגבי אישיותו.

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 6:15:56

את המפגינים האלימים בשארלוטסוויל שנשאו דגלים נאציים הנשיא כינה very fine people, אבל מחאה לא אלימה ככריעת ברך בהמנון הופכת בנאדם ל son of a bitch. למה אתם מגינים על החלאה הזה?

הייט אשברי
הייט אשברי
24/09/2017 6:23:22
Reply to  חתוליו

1000 +

פומה
פומה
24/09/2017 7:00:52
Reply to  חתוליו

הם תןמכים בטראמפ מפני שהם תומכים בביבי מפני שהם תומכים באפליה בגזענות בגזל ונישול שכבות. חלשות ,תומכים בגניבה,תומכים בשקר האומר שילטון מחליפים בבחירות לא בבית משפט ומתעלמים לחלוטין כי אדם המואשם בפלילים אינו ראוי לכהן בשירות הציבור .
גנבים כן מחליפים בבית משפט.

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 8:05:08
Reply to  פומה

פומה במי אתה תומך ?
בבוזי ? הוא לא גנב נכון והחברה שלו לבני היא גב' קלין נכון ?
בקיצור להגיד שקרן ,גנב ,רוצח אתם יודעים אבל להוכיח את זה קצת מסובך אה?
בינתיים ראינו את שלטון מפא"י וראינו איזה ראשי ממשלה התפטרו /הודחו ..רמז הם לא היו מהימין.
נתניהו למען הדיוק ההיסטורי לא הואשם בשום דבר רק בעיני הספינולוגים למינם ( ואגב לא בחרתי בו )

גיא ד
גיא ד
24/09/2017 23:49:06

בחרת בנט = בירת ביבי אל תיתמם.
לא נמאס לך מטיעון כן ביבי גנב אבל גם כולם וגם מפ"י
אם בוג'י גנב שילך לכלא וגם ציפי. תאמין לי שאם בני בגין ראש ממשלה אף אחד לא מעליל עליו שום עלילה (אולי בגלל שהוא סמאלני )

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
24/09/2017 11:22:36
Reply to  פומה

הנאו נאצים ממש לא תומכים בביבי ומי שמנשל אדמות בארץ אלו הערבים שגרים באדמות מולדתנו וארצנו וזו ארצנו ומולדתנו הרבה לפני שחשבו כאן על ערבים ומוסלמים שהראשונים מהם הגיעו 1,910 שנים אחרי היהודים הראשונים וישנם ממצאים יהודיים מלפני יותר מאלפיים שנים וגם של יותר משלושת אלפי שנים, כשאין ממצאים ערביים ומוסלמיים מתקופות אלו (ולא, גאי, הצהרות של משפחות ערביות כאלו ואחרות אין להן ערך ללא ממצאים בשטח) ויש לציין שאף בקוראן כתוב שהארץ הזו שייכת לנו ואין כל אזכור של קשר מוסלמי לארץ ולא של ירושלים בכל שם שהוא לעומת מאות רבות של פעמים בתנ"ך בכמה שמות (בעיקר ירושל[י]ם).
ובכל מקרה לערבים הפלשתינים לא יכולה להיות כל זכות טענה על הארץ כי הם מעולם לא שלטו בה או על חלק ממנה ואין שטח שנלקח מהם ולא הייתה מעולם יישות מדינית בשם פלסטין שהם טוענים שנלקחה מהם. ויש עוד לציין שירדן שהיא ששלטה על יו"ש לפני 67' אינה רוצה אותם בחזרה.
לכן מכל הבחינות אין כאן שטחים כבושים לפי כל חוק שהוא אלא שטחי מולדתנו וארצנו וההתנחלויות חוקיות מבחינה אמתית לפי כל חוק וכאמור השטחים האלו לא נלקחו מהערבים הפלסטינים שמעולם לא שלטו בהם והירדנים ששלטו בהם לא רוצים אותם לכן לא יכולה להיות שייכת כאן הגדרה של שטחים כבושים אך בראש ובראשונה כי זו ארצנו ומולדתנו ואין עם כובש בארצו.
וכן יש להוסיף שהטרור הערבי החל לפני ההתנחלויות ולפני 67' ואף לפני קום המדינה כך שמלחמת ששת הימים וההתנחלויות ממש אינם הסיבה לטרור אלא שנאתם לנו כיהודים לכן הכחשת הקשר של היהודים לארץ הזו והכחשת השואה ודברי הסתה רצחנית נגד יהודים בתוך ספרי הלימוד וכו'.
ויש להוסיף שמההיגים ערביים אמרו במשך השנים בתקשורת הערבית והבינ"ל שכל מטרת הלאומיות הפלסטינית היא לפגוע בהתיישבות היהודית בארץ, כלומר אין כאן לאומיות אמתית מתטך קשר לארץ אלר רק משנאת יהודים וזה ברור לאור העובדה שבקוראן שהם אמורים להסתמך עליו כתוב שהארץ שלנו, מה שמוכיח שטענות הערבים הם שקרים.

ינתי
ינתי
24/09/2017 6:27:55

טראמפ הוא הנשיא נקודה. הוא לא נחמד הוא בוטה הוא מדבר מלוכלך אבל עדיין הנשיא. המעשים שלו טובים לאמריקה. בבטחון בכלכלה בסחר הבינלאומי. לראות את כל המדיה וכל הביצה מתנפלים עליו ומחפשים סיבות מתחת לאדמה להדיח אותו כאשר נשיאים (ומתמודדות) אחרים מקבלים יחס סלחני ואוהד. סליחה, מריח לא טוב. מריח כמו חבורה של אנשי מנגנון שיוצאת למלחמה על זכויות היתר שהשיגו במשך דורות ולא בא להם לוותר.ובאתר אין אפילו שלושה אנשים שמגינים עליו.
בושה

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 6:37:21
Reply to  ינתי

כל הדיון התחיל בעקבות מחאה שהתחילה בתקופת שלטונו של
…אובמה.

להגן על מי שתומך באולטרה ימין?
אותו אולטרה ימין שזעקו "jews won't replace us" .

להגן על מי שמכנה את אלו שמוחים מחאה לא אלימה "בני כלבות"?

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 6:37:45
Reply to  ינתי

תמיכה פומבית בניאו נאצים זה לא בדיוק סיבה שמתחבאת מתחת לאדמה. אני מניח שב'זכויות יתר' אתה מתכוון לזכותם של שחורים באמריקה להרצח על ידי שוטרים.
"המעשים שלו טובים לאמריקה"- אמריקה מפולגת כמו היא לא הייתה מעולם ועל סף מלחמה גרעינית על צפון קוריאה שלא נדבר על כל מיני החלטות הזויות כמו פרישה מהסכם האקלים.
בושה שיהודים מגינים על ניאו נאצי

anon
anon
24/09/2017 6:39:13
Reply to  ינתי

טראמפ הוא מולטי-מיליונר רפובליקאי לבן, שמסית בעקביות נגד מיעוטים, וקודם כל נגד הקהילה השחורה, כולם צאצאי עבדים, שרבים מהם סובלים עד היום מגזענות בוטה, עוני של עולם שלישי, ואלימות ממסדית – ואתה קורא להם "בעלי זכויות יתר"?

יאיר
יאיר
24/09/2017 6:44:02
Reply to  ינתי

תעודת כבוד לאתר שיש פה רק שלושה שמגינים על טראמפ. אם אתה מחפש את המנה הרגילה של גזענות ושנאה שמופיעות בטוקבקים בדרך כלל אתה מוזמן לפנות לים האתרים שמורידים ומדרדרים את רמת השיח בארץ.
רק תשים לב מי תומך פה בטראמפ. אחד שקורה לעצמו קו קלוקס לברון, כינוי שאני מקווה שבורות היא המרכיב העיקרי שלו ואחד שמשתמש בקללות כמו איבן כלב וכו'.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 9:08:52
Reply to  יאיר

יש פה עוד מגיבים שמוכנים להגן על טראמפ, בנושא הזה, הבעיה שהם מתייאשים מראש כי הם עברו על התגובות והבסיס לדיון נורמלי – התבססות על עובדות – לא קיים כאן. אז הם מתייאשים מראש.

דוגמאות להכרזות חסרות ביסוס:
"
הגזענות שטראמפ כיום מייצג …
מלא בשנאת זרים, אנטישמיות, שנאת השחורים, המוסלמים…
שמסית בעקביות נגד מיעוטים, וקודם כל נגד הקהילה השחורה…
תמיכה פומבית בניאו נאצים…
תומך באולטרה ימין…

ולגבי הימין בארץ "תומכים באפליה בגזענות בגזל ונישול שכבות. חלשות ,תומכים בגניבה…"

כבר כואבת לי האצבע מרוב גלגול למעלה והעתקת ציטוטים של מגיבים שב-ט-ו-ח-י-ם שההכרזות שלהם מבוססות. אין בסיס לדיון, אדם רואה מה שהוא רוצה לראות. מן הסתם גם אני פה ושם, אז קל וחומר שזה דיון של חירשים ואין טעם להיכנס אליו.

יאיר
יאיר
24/09/2017 18:48:04

שים לב קווין ג'ונסון שלא אמרתי את המילה ימין (או שמאל). אידיוטים ברוך השם יש בשני הצדדים והתגובות כאן יוכיחו…

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 0:44:00
Reply to  יאיר

אידיוטים יש בשני הצדדים ואפילו בשחושהצדדים מהשניים, אך רק בצד אחד, השמאלי ישנם כאלו שתומכים באויבינו הרוצים להשמידנו להשמידנו ולתת להם פרס על כך ועל הטרור שלהם בדמות מדינה שמלכתחילה לא מגיעה להם כי אין כאן כיבוש ולא שטחים כבושים בראש ובראשונה כי זו ארצנו ומולדתנו הרבה לפני שחשבו כאן על ערבים ומוסלמים והממצאים הארכאולוגיים, כמו למשל בשילה הקדומה ועיר דוד ועוד, מוכיחים זאת.
אך גם בלי זה, הערבים הפלשתינים מעולם לא שלטו בארץ הזו ולא הייתה פלסטין שהם טוענים שנלקחה ממנה ולכן אין להם כל זכות טענה על הארץ הזו.
לכן מכל אחת מהסיבות האלו אין כאן כיבוש ואין כאן שטחים כבושים כי אין עם כובש בארצו, וזו ארצנו ומולדתנו ולא של הערבים, וההתנחלויות חוקיות מבחינה אמתית לפי כל חוק.
ויש לציין שאף בקוראן כתוב שהארץ הזו שייכת ליהודים וירודלים לא מוסכרת בה לעומת מאות רבות של פעמים בתנ"ך. זהמוגיח שהערבים משקרים בטענותיהם לגבי קדושת הארץ באיסלאם.
ויש לציין שהלאומיות הפלסטינית היא המצאה ובדיה שכל מטרתה לפגוע בחזרת עם ישראל לארץ ישראל והתיישבותם בה של העולים אליה, וכפי שהצהירו מנהיגים ערביים בעתונות הבינ"ל והערבית.
נוסף על הכל כל הוויתורים לערבים החמירו את המצב הביטחוני והגבירו בהרבה את הטרור.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
25/09/2017 0:44:53
Reply to  יאיר

*ואפילו בשלושה צדדים מהשניים.

גיא ד
גיא ד
25/09/2017 22:01:58
Reply to  יאיר

אלה אנשים שלא מגיע להם מדינה? בעצם אתה שולל מהם זכויות אדם בסיסיות.
כי יש בינהם אנשים שמפגעים בנו? כי אנחנו היינו כאן לפניהם?

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
01/10/2017 11:52:47
Reply to  יאיר

לא מגיעה להם מדינה כי אין להם כל את הדברים הבסיסיים המקנים זכות לאומית על ארץ מסוימת, כולל כי היינו הרבה לפניהם וכולל סיבות אחרות שהערבים הפלסטינים מעולם לא שלטו בארץ הזו ולא הייתה פלסטין שהם טוענים שנלקחה מהם ולכן מלכתחילה אין להם זכות על בארץ הזו, ואין כאן כיבוש כי זו ארצנו ולא ארצם מבחינה לאומית.
וכן העובדה שבקוראן כתוב שהארץ שייכת ליהודים ולכן אישים מוסלמיים שאינם שונאי יהודים תומכים בזכות היהודים על כל הארץ ומתנגדים למדינה פלסטינית, אומרת שהערבים משקרים לגבי קדושת הארץ בכלל וירושלים בפרט באיסלאם וכל מטרתם הוא לפגוע בהתיישבות היהודית בארץ משנאתם ליהודים כי טענותיהם סותרות את הקוראן.
ולא רק המחבלים תומכים בשקרים האלו ולא רק הם מכחישים את הקשר ההיסטורי של היהודים לארץ הזו ואת השואה אלא רובם ככולם של הערבים ולא החמאס עלה לבדו לשלטון ברצועת אלא, אלא הציבור בחר בו.
וכל הישות החמאסית נוצרה בעקבות ההתנתקות שלא הועילה באמת אלא הוסיפה סכנה ביטחונית חמורה ועוד מאות אלפיתושהים נוספו לטווח הטילים של החמאס וגם הביאה להתחמדות של החמאס שראה בהתנתקות ניצחון שלו.

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
01/10/2017 11:58:13
Reply to  יאיר

*בשורה השביעית מהסוף צ"ל "ברצועת עזה, אלא…"
*בשורה השלישית מהסוף צ"ל "מאות אלפי תושבים".

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 6:47:51
Reply to  ינתי

אתה חרטטן על ומי שצריך להתבייש זה אתה

לדבר לא עולה כסף. כתבת "המעשים שלו טובים לאמריקה. בבטחון בכלכלה בסחר הבינלאומי". מאיפה הבאת את זה? בדקת?

כתבת "באתר אין אפילו שלושה אנשים שמגינים עליו". לפי הספירה שלי אתה השלישי בנוסף למתן ול zvike.

איך אתה מצפה שהמדיה וכל ה"אליטה" יתייחסו לנשיא שאומר על נאצים(!!!!!!!!!!) שהם אנשים טובים מאד וגוזר גזירה שווה בינם לבין המתנגדים שלהם?

איך אתה מצפה שהמדיה וכל ה"אליטה" יתייחסו לנשיא מיזוגן? grub them by the pussy אם שכחת?

איך אתה מצפה שהמדיה וכל ה"אליטה" יתייחסו לנשיא שאומר משהו היום ולמחרת אומר את ההיפך הגמור תוך שהוא מאשים את התקשורת בעיוות הדברים שלו(אבל אנחנו רואים ושומעים אותו בוידאו אומר בדיוק את מה שהתקשורת דיווחה עליו!!!!).

אני יכול לכתוב עוד הרבה "איך אתה מצפה וגו'" אבל הנקודה ברורה.

אבל אתה יכול להתעודד: בתמיכה שלך בו השגת מכנה משותף עם הנאצים האמריקאים. אולי תוכלו לבנות גשר של הידברות.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 9:11:50

תמשיכו, תמשיכו, זה משעשע. (כמו ליצן עצוב).
הליברלים מתגלים יותר בטיפשותם מאשר בכיעורם בזריקת הבוץ הזו. אבל זה אנושי, ומובן.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 9:19:47

אין כמו הכללות גסות בשביל לבנות טיעון מנצח.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 9:31:30

מה יותר גרוע, שקרים או הכללות גסות ?

היכן טראמפ אמר על נאצים שהם אנשים טובים מאוד ? הוא אמר "היו שם אנשים רעים מאוד, אבל גם אנשים טובים מאוד", ואכן הרבה מפגינים בכלל לא היו בקטע של מלחמת גזעים אלא בדגש על מחאה ימנית נגד הריסת סמלי הקונפדרציה.

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 9:49:58

א הא…
האנשים ה"טובים מאד" היו בקטע של "מחאה ימנית" כנגד הסרת פסל של גזען מובהק ולא היתה להם בעיה לחבור לנאצים לצורך ה"מחאה" הזאת.

אתה תספר לנו, ובעיקר לעצמך, שהם באמת אנשים טובים מאד ואני אמשיך לחשוב שכל מי שמשתף פעולה עם נאצים – בטח ובטח בנושאים פוליטיים – הוא נאצי בעצמו או לפחות גזען עלוב ומגעיל.

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 9:53:02

באיזשהוא שלב אנשים כמוך יצטרכו להביט סביבם, לבחון את הסביבה שלהם ולחשוב האם זה המחנה שהם רוצים להשתייך אליו.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 9:56:35

אתה מעביר את דבריו דרך מסננת דקה מאוד של השמטת כל מה שלא מתאים לך.
אם אחרי שג'יימס פילדס מאוהיו, מי שבעברו השתתף בהפגנות של ניאו נאצים, דרס למוות את הת'ר הייר רק בגלל שזו השתתפה בהפגנה בשארלוטסוויל,
התגובה של טראמפ הייתה "מגנה hatred, bigotry and violence from many sides" ,
אז כנראה שהפרשנות שלך בעייתית.
על אחת כמה וכמה כאשר ה-Daily Stormer , האתר של הניאו נאצים בארה"ב שיבחו את טראמפ על אמירותיו אחרי המקרה.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 10:03:50

תסביר לי איך אתה מכנה "גזען עלוב ומגעיל" את האיש (טראמפ) שהצהיר על אירועי שארלוטסוויל:

"גזענות היא מרושעת ואלו שמעוררים אלימות בשמה הם פושעים וביריונים, ובכלל זה הקו-קלוקס-קלאן, נאו נאצים גזענים לבנים וקבוצות שנאה אחרות הפוגעות בכל היקר לנו כאמריקאים…
אנו מגנים לחלוטין את ההפגנה השערורייתית הזאת של שנאה, בריונות ואלימות…
כולנו כפופים לאותו חוק, ללא קשר לצבע העור. כולנו מצדיעים לאותו דגל, ואת כולנו ברא אותו אל כול יכול"

אממה – תשאל למה הוא לא אמר את זה מיד ?
כי אם אתה בוגר אתה יודע שיש דברים שאם תגנה כששונאיך דוחפים לך אצבע לעין, אתה קודם כל מסרב להשתתף בחגיגה ומסרב לתת לגיטימיות לשונאיך כאילו יש להם זכות לשפוט ולקטלג אותך על עצם הדיון. לאחר שהבהרת את הנקודה הזו – אתה מגנה. למשל אם ישאלו אותי "האם אתה מגנה את רצח רבין/רצח דומא " התשובה שלי לא תהיה "לא", כי מי ששואל לא סקרן תמים שמעוניין להכיר את העולם, אלא הוא תוקע אצבע בעין, ותשובתי אישית תהיה – "אני מסרב לענות לשאלה הזו !! אני לא במשחק שלך, מי אתה בכלל ?" רק לאחר שהבהרתי את כללי המשחק, אם מי ששואל אותי באמת אדיוט עד כדי כך, אשיב לו "לא".

טראמפ לא מוכן להשתתף בכללי המשחק שתוקעים לו מיקרופון בפה ורומזים לו "תגנה חתיכת נבילה, ואם לא נצלוב אותך." הוא דוחה את זה על הסף ובצדק.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 10:07:21

תיקון "התשובה שלי לא תהיה כן.. אשיב לו כן."

כתבתי "לא" כי חשבתי שאני "עונה" על האם אתה תומך, לאחר ששלחתי התגובה ראיתי שה"שאלה" היתה האם אתה מגנה.

Ish
Ish
24/09/2017 10:08:00

לא יודע מה איתך אבל אדם שעומד בקרב נאצים ואומר לעצמו 'סבבה, אין לי בעיה לעמוד לצידם ולהפגין כנגד מה שלא יהיה' בזמן שהנאצים שלצידו יורים/מזמרים את המנטרות הנאציות שלהם לא בדיוק נרשם אצלי כמו בן אדם טוב מאוד( גם אפילו לא כבן אדם טוב) , אבל יכול להיות שזה רק אני.

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 10:14:36

לא Ish, זה לא רק אתה.
זה כל בנאדם הגון ובר דעת.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 10:15:03

קווין ג'ונסון –
אתה כרגע משכתב את ההיסטוריה.

תוסיף את התגובה הראשונית שלו,
תוסיף את הזמן שעבר,
תוסיף את מכבש הלחצים – ברובו של חבריו למפלגה.

ואז תקבל קונטקסט.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 10:16:52

תגובה לאיש –
אני מסכים אתך במאה אחוז שאם אכן
א) המציאות היתה שכל מי שהיה בהפגנה ראה ושמע גזענות.
ב) טראמפ אמר "אנשים טובים" על כאלה אנשים

אני מהיום מכריז שאני שונא את טראמפ והוא מסוכן לעם ישראל ולעולם כולו.

אני סבור שש2 ההנחות לא נכונות.
א) אני מכיר סיקור תקשורתי בישראל על הפגנות ימין, ותמיד מצלמים את המושך רייטינג, בעוד שיש רחובות או סניפים של ההפגנה שאנשים עומדים ובכלל לא מודעים לדברים אחרים. מכיר מניסיון אישי בהפגנה שהייתי בה.
ב) טראמפ לא העלה על דעתו להגיד אנשים טובים על מי שתומך בגזענות נקודה. ההצהרה שלו בהמשך מחזקת את מחשבתי. הוא התכוון לאנשים האחרים שעליהם אני מדבר.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 10:21:29

תגובה לגיא-
כבר הסברתי את העניין, "מכבש הלחצים" הוא פרשנות שלך שמועילה לתפיסת העולם שלך,
הסברתי לך אחרת –
מי ששונאיו אומרים "נו אתה מגנה נו כבר תגנה נו תוכיח שאתה לא גזען נו נו נו"
ברור שלא יגנה. גם אתה וגם אני היינו מתנהגים כך.
מה שגרם לו לצאת באיחור בהצהרה שהבאתי (הגזענות היא רוע) זה תוצאה של הדבר הזה.

Ish
Ish
24/09/2017 10:27:29

ההפגנה צולמה אתה מוזמן לצפות. אתה לא חייב לצפות במה שהתקשורת מספקת יש היום יוטיוב ואנשים שמעלים סרטונים בכוחות עצמם. לי קשה לראות איך מישהו שהיה חלק ממנה הצליח לא לראות או לשמוע את הדברים שהנאצים שרו שם.

לא ברור לי איזה עוד אנשים נותרו עבורו לדבר עליהם בהפגנה בסעיף ב שלך.

האמת שטראמפ לא ממש מעניין אותי, הוא סתם אידיוט שעסוק בשחיתות ולהכניס כסף לקופת המשפחה.

Ish
Ish
24/09/2017 10:39:39

https://www.youtube.com/watch?v=hVc1hvD6mCw

הנה, בלי עריכה של התקשורת.

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 10:40:31

אני לא רואה צורך לצפות. אין לי ספק שמי שאומר (וסליחה שאני שוב מצטט)
"גזענות היא מרושעת ואלו שמעוררים אלימות בשמה הם פושעים וביריונים, ובכלל זה הקו-קלוקס-קלאן, נאו נאצים גזענים לבנים וקבוצות שנאה אחרות הפוגעות בכל היקר לנו כאמריקאים…
אנו מגנים לחלוטין את ההפגנה השערורייתית הזאת של שנאה, בריונות ואלימות…
כולנו כפופים לאותו חוק, ללא קשר לצבע העור. כולנו מצדיעים לאותו דגל, ואת כולנו ברא אותו אל כול יכול"

לא מתכוון להגיד fine people על אנשים שנמצאים בהפגנה ואדישים לנאומי ודגלי ושירי גזע.

אם כבר חובת ההוכחה עליך, אם יש כזה דבר תיעוד של שעת ההפגנה מכל הזויות של אותו איזור, ושלא היו הפגנות מקבילות (הרי ההתנגשויות עם אנטיפה לא היו רק באיזור אחד בשאלוטסוויל למיטב ידיעתי) ואם בכל מקום היו דגלי גזע – אז אשנה את דעתי.

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 10:41:54

תגובה לקווין ג'ונסון(13.5.1.1.5) – על איזה כללי משחק אתה מדבר? כששואלים אותך האם אתה מגנה את הנאצים בהפגנה בשארלוטסוויל התשובה צריכה להיות "כן" מהדהד!

זה מסוג הדברים שצריכים להיות מעבר לכל דיון/ויכוח/"משחק"! במיוחד לנוכח ההיסטוריה וההשלכות שלה על האנושות בככל ועל ההעם שלך(!!!) בפרט!

האם זה היה נותן נשק לשונאיו? לא! הם היו מקבלים את התשובה כפשוטה וממשיכים הלאה.

זה לא משחק ידידי. אם ניקח את הגישה שלך לאבסורד אז בסוף אנחנו ננהל כאן דיונים על "נאציזם, בעד ונגד"…

Ish
Ish
24/09/2017 10:43:53

לא ברור לי מה בדיוק אתה רוצה שאני אוכיח לך. שלא היה שם בן אדם שהשתתף בהפגנה ולא ראה ולא שמע אף שיר נאצה?

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 10:58:37

תגובה אחרונה שלי כנראה בתגובות ל13

שי – האם אתה כשמאלני (אם אתה שמאלני) מגנה את אודי אדיב ? את טלי פחימה ?
אולי תענה כן, ואולי תרגיש שאתה נעלב מעצם המחשבה שהעליתי על דעתי שאתה נמצא איתם באותה סירה, ולכן תסרב לענות על השאלה, כי תשובה עניינית שלך תחזק את ההנחה הסמויה שכל שמאלני חשוד עד שיוכח אחרת. לכן תענה לי תשובה לא עניינית כדי להבהיר שאתה מורד במוסכמות שלי, ובז לניסיון שלי לרתום אותך לביסוס הנחות שאתה לא מסכים איתן ("אדוני השופט, האם נכונה השמועה שהפסקת לקחת שוחד ?")

איש – אני רוצה שתגיד לי אם זה סביר שטראמפ שגינה במילים ברורות ונחרצות גזעות, KKK, וכו' – באמת התכווןלהגיד fine people על אנשים אדישים לזה, או שבלשונו האידיוטית הוא באמת התכוון להגיד – "תקפצו לי, אני לא מגנה אף אחד כי אתם מנסים לגרום לי לתת לגיטימציה לאנטיפה כהנחה סמויה שכל מי שהתנגד להפגנה הוא בצד המואר וכל מי שהשתתף בהפגנה הוא בצד החשוך. תקפצו לי !"
אחרי שהבהיר שהוא לא משתף פעולה עם הפייק מדיה, אז הוא הבהיר את גינויו החזק לגזענות.

אפלטון
אפלטון
24/09/2017 11:24:56

אני כבר לא יודע למי אני עונה אז רק אגיד שמי שלא חושב שיש כאן עליהום תקשורתי לא ממש הוגן מהשנייה הראשונה שטראמפ נבחר עוצם את עיניו.
התקשורת ליברלית, וזה סבבה. אבל הם אלו שמבזים את מוסד הנשיאות ואת טראמפ מהשנייה שהחליט לרוץ לנשיאות. זו אגב אחת הסיבות העיקריות שנבחר. כשיש חלקים גדולים בעם שמרגישים שסותמים להם את הפה, הם יגיבו בעוצמה לא פחותה.
לגבי ההערות של טראמפ על אותה הפגנה. כשהוא הטיל את האשמה על שני הצדדים הוא לא דיבר על המפגינים האמיצים שעמדו מול הניאונאצים. הוא דיבר על גופים כמו אנטיפה שחילקו סכינים ואלות לאנשים בהפגנה.
לא בא לקחת צד כאן, אבל באמת יש צביעות מסויימת של השמאל, כמו שאהרון מנסה להגיד, ומדיניות של "עליונות מוסרית", שמקוממת כשהיא באה מהשמאל, לא פחות מכשהיא באה מהימין.

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 11:38:42

לשאלתך קווין ג'ונסון – אודי אדיב הוא בוגד ואני מגנה אותו ועוד איך!
בהקשר של טלי פחימה אני סתם עצוב שהיא החליטה לעבור צד. לפחות היא לא פגעה בבטחון המדינה.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 11:56:37

אפלטון,
זו לא התקשורת השמאלנית ליברלית שעורכת לטראמפ את חשבון הטוויטר.
הם גם לא עיוותו את דבריו כאשר הוא כינה את האתלטים השחורים שמוחים "בני כלבות".

(ואי אפשר שלא להתעלם מהעובדה הפשוטה –
המחאה של קפרניק התחילה בזמן שלטון אובמה)

אני בכלל לא חושב שזו שאלה של ימין ושמאל.
ג'ון מקיין, אין עצם בגופו שהיא לא 100% רפובליקנית,
והוא התנגד נחרצות לרפות שבתגובתו של טראמפ אחרי רצח מפגינת זכויות האדם.

אפלטון
אפלטון
24/09/2017 12:11:43

גיא, אני מקווה שאני עונה לך בשרשור הנכון. מתחיל להיות צפוף כאן.
העניין הבעייתי מבחינתי הוא שמשתמשים בחצאי אמיתות וססמאות כדי להוכיח נקודה.
ספציפית לגבי האמירות של טראמפ על אותה הפגנה. היה כאן נסיון מובהק להפיל אותו בלשונו. ויש התעלמות מוחלטת מכך שמה שהוא דיבר באותה הפגנה היה על גופי שמאל אלימים שעודדו אלימות פיזית בשטח, כולל חלוקת סכינים, אלות וספריי פלפל כדי להתסיס את השטח. זו האמת המלאה. מכאן תיקח את הדיון לאן שתרצה אבל אתה לא יכול להוציא משפט מהקשרו ולהגיד שטראמפ תומך בנאו נאצים על פי המשפט הזה שאמר.
לעצם השימוש בטוויטר ודרך ההתנסחות שלו כנשיא.
אני חושב שהשימוש בפלטפורמה כזו היא בעייתית, בעיקר בגלל שאין פילטרים וזמן לחשוב. אני מרגיש שיש סכנה בכך שנראה שהוא מונע מאגו וללא רציונל ממלכתי. אני מסרב להיגרר להאשמות ולדוגמאות כמו "היטלר", "פאשיסטי" וביטויים שמרחיקים כל סיכוי להתדיינות.
אני חושב שיש צורך לקחת צעד אחורה אצל כולם. מהנשיא דרך התקשורת ולהחזיר את דרך הדיון לצורה תרבותית ולא מתלהמת.
אני חושב שהנשיא מרגיש מותקף על ידי התקשורת ואולי בצדק (גם ההרגשה שלו וגם ההתקפה), ואני חושב שאפשר לשנות את זה.
להתחיל מהנחיה מראשי רשתות הטלוויזיה לכבד את דרך הדיון, לבקש מהנשיא שיגיב בדרך מכבדת. אני חושב שזה אפשרי.
אני גם אוהד מאוד את מקיין והצורה שהוא מתבטא. אני חושב שמה שהוא מנסה לעשות, בעיקר, הוא להחזיר את דרך וצורת הדיון, וזו הבעיה העיקרית עם טראמפ לטעמי.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 12:39:41

אפלטון,
אני לא מנסה להצדיק אף אחד.
אין ספק שהשמאל בארה"ב הוא לא טלית שכולה תכלת.

אבל דבר אחד ברור –
באותה הפגנה נרצחה מפגינה.
קשה שלא להתייחס לרפות התגובה של טראמפ.

בקלות יכולתי לדלות ציטוטים מבין אינספור הטוויטים שלו.
אבל זה היה לא יותר מפופוליזם.

אני בכוונה מתייחס ל-2 אמירות שלטעמי מייצגות את כהונתו עד כה –

הפגיעה בחופש הביטוי (כאשר הוא קורא לפטר את כורעי הברך),
וההימנעות המכוונת מלגנות את אירוע הדריסה.
שמעתי אותו בחי, עוצר כל ניסיון להציף את שאלת הגזענות הניאו – נאצית, זו שהייתה חלק בהפגנה,
זו שנציגה רצח מפגינת נגד.

הדיון בכלל התחיל מהמקום בו האצבע המאשימה היא כלפי הליברלים.
והאמת?
זה הופך למאוס.
זה ש-"שמאל" הפך בארץ למילה גסה.
זה שההאשמות כלפי השמאל לא חדלות,
למרות שהשמאל כבל לא בשלטון כבר לא מעט שנים.

Ish
Ish
24/09/2017 12:48:48

אקפוץ שניה על השאלה שלך לשי. כן, אני מגנה אותם, ואין לי שום צורך להעלב מעצם השאלה. יש אצלך איזו פסיכוזה לא ברורה שמאחורי כל שאלה וכל בקשה להתבטאות לגבי משהו אורב לו איזשהו פח שמנסים להפיל אותך לתוכו. זה אינו המצב ואם אתה באמת חושב כך אתה שרוי בפרנויה.

1) אתה מייחס לטראמפ תחכום שלא קיים בו.
2) גינוי נאצים אינו מהווה מתן לגיטימציה לאנטיפה. אם זה מה שאתה חושב כאן על כל מי שמגנה את הנאצים אז מלבד הכשל הלוגי הבסיסי בעניין יש לך בדק בית לעשות בנוגע לצורת המחשבה שלך.
3) לתת הצהרה מנוסחת ע"י הצוות שלך יומיים אחרי בשביל למזער נזקים לא שקול לתאוריית הלא משתף פעולה עם ה"פייק מדיה" שלך.
4) לייחס לטראמפ אידאולוגיה כלשהי שאינה קשורה בהתעשרות שלו (או חבריו או משפחתו) זה כנראה שגוי(ספק רב אם יש לו כזאת בהתחשב בדעות הסותרות שהוא הציג במהלך השנים). לכן בעוד שיכול להיות שהוא גזען קטן איפשהו מתחת זה, מדובר באדם שיגיד מה שהוא חושב שהוא צריך להגיד בשביל לקבל תמיכה. אם אתה שואל אותי, מה שקרה שם הוא שהוא פשוט לא ידע מה הדבר הזה צריך להיות כיוון שהוא ידע שיש לו תמיכה מאוד חזקה בציבור הזה(הנאצים) והוא לא רצה לאבד תמיכה זאת.

Ish
Ish
24/09/2017 12:51:32

גיא
מבחינת הימין השמאל תמיד בשלטון. כשצריך גם ביבי ובנט יכולים להיות שמאל ואם לא אז זה לא שהם עשו משהו לא בסדר פשוט כל המערכת השמאלנית שבאמת שולטת במדינה לא מאפשרת להם לעשות את מה שהם באמת רוצים לעשות.

Ish
Ish
24/09/2017 12:58:23

ניב
טראמפ ניסה שם להמנע למגנות את הנאצים כיוון שהוא זוכה אצלם לתמיכה גורפת שהוא לא רצה לאבד. שום דבר לא מנע ממנו לגנות גם אותם בצורה מפורשת וגם את גופי השמאל האלימים. הבחירה שלו הייתה כמות שהיא מסיבה מאוד ברורה. לא היה מדובר בשום ניסיון להפיל אותו בלשונו.

אפלטון
אפלטון
24/09/2017 13:01:39

גיא שוב, אין לי שום בעיה עם זה שיש לך בעיה עם טראמפ.
אבל לקרוא לו אנטישמי, או מצדד באנטישמים זה מגוחך לטעמי. מעבר לזה שנרצחה אישה וזה נורא, היתה לאורך כל ההפגנה (שאושרה כחוק על ידי המשטרה, וגם אם אנחנו שונאים את מה שנאמר שם, ולדעתי יש לאסור התאספויות מסוג אלו, אבל זה חלק מהחוק האמריקני), התגרות אלימה מצד גופים שניסו ללבות את השטח. והצליחו.

העניין הוא שיש סיטואציה שלמה ומורכבת, ובעניין הזה באמת היו שני צדדים שאותם יש לגנות. כמובן את הצד של הרוצח, וגם את הצד שחילק סכינים כדי לפגוע במפגינים.
לרדד את השיח ולקרוא לטראמפ "אנטישמי" או "מצדד באנטישמים" על סמך האמירה הזאת זה לא בסדר.
בגדול, טראמפ גינה את הצדדים, וגם את האנטישמיות באופן כללי לאחר מעשה. אני חושב שבאותו רגע הוא הרגיש נסיון שמנסים למשוך אותו בלשון, ואני גם הרגשתי את הנסיון הזה, ולכן לא הגיב. ועשה טעות שלא הגיב באותו רגע. אבל עשה כך לאחר מכן, מה שלחלוטין לא הושמע בתקשורת ונעלם עם כל הרעש.

צביקה
צביקה
24/09/2017 11:30:38

זה לא משעשע זה עצוב. שטיפת מוח עמוקה שעובדת כה חזק על אנשים אינטלגנטיים שאני מעריך ומכבד. חבל מאוד.

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 11:40:10
Reply to  צביקה

תנוח דעתך צביקה. אני לא שטוף מוח. אני פשוט רואה מה קורה בלי שום פילטרים ומגיע למסקנות שלי בכוחות עצמי.

האם גם אתה כזה?

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
24/09/2017 7:00:31
Reply to  ינתי

אני לא חושב שמדובר רק על עליהום. טרמפ אומר ועושה דברים מאוד קיצוניים שאינם עולים בקנה אחד עם ממלכתיות אין ספק שהוא מפחיד ואין ספק שהוא חורג מהדת ההומניסטית – ליברלית.
לכל המגיבים לינתי – ככל הנראה כאשר הוא אומר משהו הוא בדק אותו לעומק כולל נתונים הניתנים לבדיקה והבנה של השלכות ארוכות טווח – ועצם ההתנפלות על הדברים הרהוטים מעידה על חוסר יכולת להקשיב באמת גם אם הוא טועה לדעתכם.

פומה
פומה
24/09/2017 7:04:41

בודק לעומר טראמפ ….?
אחד שחי מחדשות בדויות פייק ניוז בלעז..?
זה אחד שבודק לעומק ?
על מה אתה מדבר ?

חגי - התותח הקטמוני
חגי - התותח הקטמוני
24/09/2017 7:07:48
Reply to  פומה

פומה אתה רוצה לכעוס בבקשה. אבל אל תדבר איתי אחר כך על סבלנות לאחר ואי סבלנות של אחרים כשאתה עושה את ההפך הגמור בצורה שבה אתה מתבטא כאן – כולל הדברים המאוד בוטים שכתבת לאהרון למעלה.

פומה
פומה
24/09/2017 7:15:42

אתה מתחמק מהנקודה.
ואני לא מדבר על סבלנות אני מדבר על סובלנות.
לי יש אפס. סובלנות.לפשיסטים גזענים וניאו נאצים .
ושונא מיתממים קאפיש ?

חגי - התותח הקטומוני
חגי - התותח הקטומוני
24/09/2017 8:17:21

פומה נראה לי שהבנתי את הכיוון.
מקווה בשביל שנינו שכאשר נדבר על כדורסל נעשה זאת בפחות עוינות ונצליח באמת לדבר.
בהצלחה בנאדם

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 11:02:17

וגם אפס סובלנות לבדוק באמת דעות של אחרים .

הציפור הנדירה
הציפור הנדירה
03/10/2017 10:55:54
Reply to  פומה

הבעיה פומה שלא כל מי שאתה חושב גזען הוא באמת גזען. ולמשל לראות בעם ישראל העם הנבחר זו אינה גזענות כי היותו של העם היהודי עם נבחר מחייבו להיות אור לגויים ויש איסור לפגוע בגוי בגלל שהוא גוי וחסידי אומות העולם וצדיקי אומות העולם/בני נוח יש להם חלק לעולם הבא כמו לעם ישראל.

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 7:07:07

לא, הוא כותב שטויות

לטרל
לטרל
24/09/2017 6:57:40

+1 יאיר
יהיה נחמד אם תחליף את הכינוי אחי, לא רואה איך אתה יכול לצפות שיגיבו לך ברצינות עם כינוי כזה.

פומה
פומה
24/09/2017 7:11:54

בינתיים מטרתו של טראמפ זנה למטרתם של דיקטטורים מסוגו להצית אש ולקדם שחיתות.
רק שארדואן וביבי זזו לאט.
נשיא מצרים המודח היום בכלא ,וטראמפ מנסים לזוז מהר .
נראה איך זה יגמר אל תשכחו שיש מליוני מרצחים ניאו נאצים התומכים בו ,אמריקה היא חבית אבק שריפה תמיד היתה כזו ולכן המאפיה פרחה שם,הגזענות.פרחה שם ,אך תמיד איכשהו החיים נמשכו .
טראמפ לא המציא כלום הוא פשוט מדליק את מלחמת האזרחים צפון דרום מחדש .
נקוה שיגמר שוב כפי שנגמר בפעם הקודמת.

etayle
etayle
24/09/2017 11:01:05
Reply to  פומה

הקלידו את התגובה כאן…

etayle
etayle
24/09/2017 11:02:25
Reply to  פומה

אם אתה קורא לראש ממשלת ישראל הנבחר דיקטטור ושם אותו עם ארדואן באותו משפט זה אומר דרשני, כמובן שהשמאל לא מסית יש לו "חופש ביטוי"/"אומנות" /"מספר סיפורים"

גיא ד
גיא ד
25/09/2017 0:10:16
Reply to  etayle

תסביר לי לרגע למה הוא מסיט כשהוא קורא לביבי דיקטטור ומשווה אותו לארדואן?

נתן
נתן
24/09/2017 7:15:28

אני לא תומך בטראמפ, ומתעב את הדעות שלו ובמיוחד את הדרך שלו להביע אותן. ועדיין, אני לא מבין למה סטף קרי ושחקנים נוספים לא רצו להיענות להזמנה מהנשיא? יש להם חופש דיבור, הם יכולים להתבטא נגדו אישית, למה לצאת גם נגד מוסד הנשיאות והסמכות שלו? יש לך מחלוקת עם מישהו, מצויין, תיפגש איתו ותאמר לו את זה.
אגב, מה שקרי עשה הוא לגיטימי בעיני, שלא כמו אהרון האוחז בדעות פשיסטיות, אני לא חושב שיש לבחון את הלגיטימיות להיענות להזמנה של הנשיא, פשוט לא מבין את הצעד הזה.

פומה
פומה
24/09/2017 7:18:30
Reply to  נתן

עכשיו כשאתה מדבר לענין מה הקשר בין קרי לקבוצה.
קרי לא רוצה להגיע למה להעניש את הקבוצה ?

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 8:02:03
Reply to  פומה

קיבלת את ליטרת הבשר ?
הוא מדבר לעניין שהוא מקשיב לגיבובי שטויות לא מוכחות שלך לגבי דעותיי ?

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 7:21:48
Reply to  נתן

הם לא רוצים להפגש איתו כי הם שחורים והוא תומך בניאו נאצים,

נתן
נתן
24/09/2017 7:52:06
Reply to  חתוליו

אז מה אם הוא תומך? להיפגש ולהידבר תמיד אפשר, זה לא שהוא הולך לשים אותם בכלא. הם לא מכבדים אותו כאדם, ולא את התפקיד שלו, בזמן שהוא מכבד אותם בהזמנה.

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 11:41:41
Reply to  נתן

מעניין אם היית חושב שצריך להיפגש עם, להבדיל אלפי הבדלות, היטלר – שהרי לדבר תמיד אפשר

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 8:01:17
Reply to  נתן

נתן אתה בכלל מכיר את הדעות שלי שאתה אומר שאני אוחז בדעות פאשסטיות אתה לא מתבייש ?
על סמך מה אתה משמיץ ?
בגלל שפומה כתב ?
מה זה ההשמצות הללו חדשות לבקרים ?
תתמודדו עניינית ולא בסיסמאות נבובות ומשמיצות.

בילבו באגינס
בילבו באגינס
24/09/2017 8:50:17

ככה זה סמולנים. הם רמה אחת מעל בוט. חצי אוטומאטים

נתן
נתן
24/09/2017 9:48:33

ככה זה שמאלנים, כל הזמן עסוקים בהכללות.
אהרון, אני לא חושב שאתה פאשיסט, וגם אין לי דעה שלילית עליך בתור מגיב, אני גם נהנה מהפוסטים שלך.
אולם, אם סטף קרי או לברון מביעים דעה, מטופשת ולא אחראית ככל שתהיה, ואתה טוען שצריך לבדוק אם מותר להם להגיד, או לעשות משהו כבני אדם חפשיים. אתה מעודד בחינה של חופש הביטוי שלהם וזו דעה פשיסטית. יש הרבה משטרים שעדיין מחזיקים בדעות האלה, כמו גם כמה מגזרים בחברה שלנו, אבל זה עדיין סוג של פאשיזם.

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 10:34:24
Reply to  נתן

חופש הביטוי הוא תמיד לצד אחד זו הבעיה.
יש מסורת ללכת לנשיא באמריקה.
אני בטוח שהיו מספיק נשיאים שמספיק ספורטאים לא אהבו אותם אבל בכל זאת הלכו לטקס הממלכתי (לצורך העניין ) הזה.
ההליכה לשם לא עשתה אותם מסכימים עם הנשיא
וזה היה בעיני של יותר כבוד לנ.ב.א מאשר כבוד לאיזה שהוא נשיא.
עכשיו כולם באו תמיד לכולם מבלי קשר עם מסכימים או לא …ופתאום מתנה אחד שובר את הכללים וזוכה ללגיטימציה .
לכן אני חושב שזה לא ראוי .
אשר ללברון ….אז ככה לדעתי התגובה שלו לא ראויה לחלוטין אבל אם זה בא בהקשר לביטויים שטראמפ אמר על הפוטבול אז בואו ונגיד שהייתי משאיר את זה כמו שזה.
אבל אם זה בעקבות הביטול של טראמפ את קרי אני חושב שזה לגמרי לא במקום וראוי להענשה.
אין קשר לחופש הביטוי שכן מי שהיה אומר לקומישנר אדיוט (או לסתם שופט בליגה ) היה ממזמן נענש ולא נאחז בטיעון חסר הרלוונטיות הזה (לדידנו ) חופש הביטוי .

אפלטון
אפלטון
24/09/2017 11:47:55

אהרון, כפי שצוין כאן בעבר. טום בריידי שהוא שמרן מוכר ותמך במופגן לטראמפ סרב ללכת לבית הלבן להיפגש עם אובאמה.
הוא עשה את זה בקלאס והמציא תירוץ כדי לא להעליב את מוסד הנשיאות, אבל זה בהחלט תקדים שהיה כבר, ואמי לא רואה בזה רע.
היה מקום בעניין הזה לסגור את הדברים בדלתיים סגורות, ולהסביר לבית הלבן שהקבוצה לא מתכוונת להגיע ולכן עדיף לוותר על המנהג בימים אלו, ולהתעסק בנושאים חשובים יותר.
אבל אנחנו בעידן שהכל בחוץ. גם השחקנים מרשים לעצמם להשתלח בנשיא ולפלג ולהקצין, אבל מצד שני קשה להאשים אותם כשהנשיא בעצמו שולח קללות ונאצות אל עמיתיהם למקצוע, בין אם בטוויטר ובין אם בנאומים מול אנשים.
אני לא משונאי טראמפ, בטח לא ממניעים אידיאולוגיים, אבל אם תהיה כנה אתה חייב להודות שנראה שהוא איבד שליטה לחלוטין. על עצמו ועל המדינה שלו. אני לא בא לחלק ציונים על מדיניות חוץ ופנים, וגם די מכבד את זה שהוא ממשיך לדבר עם העם דרך טוויטר, כמו שהבטיח שיעשה. אבל בהסתכלות על צורת ודרך הביטוי שלו מאז שנבחר, נראה שהוא מונע מאגו בלבד, והרציונל ממנו והלאה.
לך לא נדמה ככה ממבט מהצד?

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 11:54:41

אפלטון תודה.
בגדול מסכים איתך לכן כתבתי למשל שאם לברון הגיב כפי שהגיב על תגובת הנשיא לקרי הרי שהתגובה בעייתית מאד (כי התגובה לקרי הייתה בהחלט מידתית ) .
אך אם הוא הגיב להשתלחויות אחרות של הנשיא אני חושב שזה לא מכובד אך אפשר לחיות עם זה.
בלי קשר אני מצדיק את טראמפ שהוא משתמש בטויטר ככה צריך לעשות מול תקשורת עוינת וחד צדדית .
אשר לסגנון השימוש זה כבר משהו אחר.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 12:06:33

אהרון,
איך אפשר לכתוב על חופש הביטוי ("הוא תמיד לצד אחד"),
ולקבל בשוויון נפש נשיא שאומר על האתלטים השחורים שמוחים שהם "בני כלבות" ושצריך לפטר אותם.

המחאה שלהם היא מחאה לא אלימה. יותר מאתלט אחד מהמוחים כבר שילם על מחאתו בכך שלא זכה לחוזה חדש,
ועדיין המחאה ממשיכה.
נתחיל בכך –
מחאה לא אלימה זו זכות בסיסית בדמוקרטיה.
יש מי שיומר שזו אפילו חובה מוסרית.

טראמפ בניסיונו לפגוע בחופש הביטוי, על הדרך, הופך את מוסד הנשיאות לבדיחה.

אהרון שדה
אהרון שדה
24/09/2017 12:16:16

גיא לא הסכמתי עם סגנון הביטוי של טראמפ וכתבתי זאת.
למרות שאיני בטוח שאינו צודק עקרונית (לא בסגנון)
.לא בקיא בכל הניונסים ולכן לא חווה דעה עקרונית.

החקלאי מאי שם
החקלאי מאי שם
24/09/2017 7:19:43

מה שמפחיד יותר מהכל זה הנשיא הזה שלא שולט על הפה שלו ובניגוד לנשיאים קודמים משתמש בטוויטר כבמה המרכזית שלו יכול להביא את העולם למלחמת עולם שלישית בלי למצמץ.
מהירות ההקלדה שלו עוקפת את כל מערכת השלטון האמריקאית שמבוססת על יועצים מקצועיים בכל תחום. אני בטוח שהיועצים הללו מתעוררים כל בוקר לבנים מול פליטות הפה חסרות הבושה של המנהיג החזק בעולם.אמריקה בבעיה העולם בבעיה ואנחנו בבעיה
כל אדם שפוי ובטח שחקנים דוגמת לברון וקרי צריכים להתנגד לתופעה.

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 7:26:50

אמריקה הגזענית יכולה לקבל שחורים כשהם ספורטאים או זמרים או שחקנים, אבל דעתנות שחורה זה דבר בילתי נסבל

בילבו באגינס
בילבו באגינס
24/09/2017 8:46:22
Reply to  חתוליו

גם בתור נשיאים היא מקבלת אותם יא אפס דמגוג

חתוליו
חתוליו
24/09/2017 11:30:27

ה"אפס דמגוג" תורם המון לדיון ובכלל מאיר אותך באור חיובי. כה לחי!

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 15:51:26
Reply to  חתוליו

חחחחחח

איתי
איתי
24/09/2017 8:01:56

איזה דיון אש… בעולם שאין בו אמון או אמונה, ומנהיגים גורמים לפילוג יותר מאשר לאיחוד – כבר היינו לפני כמה עשרות שנים וזה נגמר בכמה עשרות מיליוני חללים.
כנראה שהכדור הוא עגול.
טרמפ וביבי משתמשים באותה הרטוריקה

מי שלא מכבד את המוסד אליו הוא נבחר שלא יצפה שיכבדו אותו אחרים

נתן
נתן
24/09/2017 9:52:14
Reply to  איתי

למה אם טראמפ לא מכבד את מוסד הנשיאות גם על אחרים לא לכבד אותו? חוקים של גן ילדים?

שי אבן צור
שי אבן צור
24/09/2017 10:47:37
Reply to  נתן

כמו שלברון אמר. טראמפ הפך את הבית הלבן לבית משוגעים שמייצר שנאה ופילוג. גולדן סטייט לא לא מכבדים את מוסד הנשיאות. הם לא מכבדים את הנשיא – אותו נשיא שלא מכבד את העם שלו.

בילבו באגינס
בילבו באגינס
24/09/2017 8:44:31

תכלס טראמפ צודק, הדרך היחידה לסתום את הפה לבני זונות האלה שלא מכבדים את המקום שהם חיים בו הוא לפגוע להם בכיס

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 8:55:23

רק לפני רגע כתבת –
"חתוליו בוא כבר תגיד שישראל פאשיסטית והימנים הם טיפשים גזענים"

מה שאתה מציע –
לפגוע בכיס, ולסתום את הפה, של מי ש-"לא מכבדים את המקום שהם חיים בו",
מה זה אם לא הבסיס לאידאלוגיה הפשיסטית?

מתוך ויקיפדיה (ציטוט מתוך הערך 'פשיזם') :

"קיימים רצון לאומי ומטרות לאומיות שהמדינה דואגת לקיומם. לפיכך יש למדינה ערך מוסף מעל לערכם של הפרטים המרכיבים אותה. המדינה הפשיסטית היא מהות הכול והיא הדואגת גם לפרטים. לכן מותר לה לעשות הכל, למען העם. הפרטים במדינה מעניקים לה את חירותם מרצון. המדינה היא נצחית וכך גם משטרה הטוטליטרי דיקטטורי."

etayle
etayle
24/09/2017 11:08:49

רק שאלה:
מדוע חופש הביטוי כולל לבזות( לדעת אדם) את הדגל אבל לא כולל לפטר את אותו אדם. חופש אמיתי אוצר שזכותך לפטר את מי שבא לך- אבל איכשהו זה תקף תמיד לכיוון אחד- מותר להגיד מה שבא לך ואסור למעסיק להגיב בהתאם.
נניח העובד של אמר מוות לערבי, לי אסור לפטר אותו למה?
לדעתי זה מה שהציבורמחפש בטראמפ.

גיא הרשע
גיא הרשע
24/09/2017 12:27:37
Reply to  etayle

דמוקרטיה אין משמעותה החופש לעשות כל העולה על רוחך.

בדמוקרטיה יש איזון בין "סוגי" חופש.
לדוגמה –
חופש העיסוק, אין משמעותו שאני יכול לעבוד כרוצח שכיר…
בדמוקרטיה, הרשות המחוקקת היא הרגולטורית של האיזון בין חופש לחופש,
הרשות המבצעת אוכפת את הרגולציה,
והרשות השופטת מכריעה במקומות בהם יש ספק.

חופש הביטוי הוא חופש חשוב,
כך גם החופש לחיים.
לכן הסתה אסורה במדינה דמוקרטית
(ולכן לא קראת תגובות נזעמות שלי לגבי מעצרם של מנהיגי הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית).
בעוד שמחאה לא אלימה (לדוגמה – לכרוע ברך בזמן ההמנון) היא מחאה לגיטימית שמונעת מהמעסיק לפגוע בחופש העיסוק של המוחה.

ישנם מקומות עבודה שמכניסים לחוזה סעיף "מורליות",
ואז גם עם העובד לא עבר על החוק, ניתן לפטר אותו.
לא תמיד זה מוצדק, ובדיוק בשביל זה יש בתי משפט.

IHater
IHater
24/09/2017 8:47:10

אני לא תומך טראמפ בכלל, אבל כשאתם חוזרים שוב
ושוב כמו תוכים על "תומך בנאו נאצים ושונא שחורים" אתם רק מדגימים את שטיפת המוח של התקשורת הליברלית. מביך שאנשים חושבים בכל תחום אחר הופכים – בנושאים מסוימים – לחבורת המעודדות של האג'נדה שלהם.

ואין מקום באתר לכינוי כמו של המגיב הראשון (האם זה הגזען קווין ג'ונסון? לא אופתע).

קוין ג'ונסון
קוין ג'ונסון
24/09/2017 9:15:12
Reply to  IHater

רציתי לכתוב לך +100 על הרישא, אבל אז הופתעתי לקרוא את הסיפא.
"ידידי" ה""נכבד"", אני לא המגיב הראשון, ואני לא גזען. הרי בזה שאתה קורא לי גזען את חוטא באותו חטא שאתה מאשים בו ברישא את החוזרים כמו תוכים על "תומך בניאונאצים ושושנא שחורים".

הייט אשברי
הייט אשברי
24/09/2017 9:21:07