לקראת אליפויות העולם בברגן – בדרך לעוד היסטוריה בענף האופניים? / דוד "פאקו" סעדה

 

מחר ייפתח בעיר ברגן שבנורבגיה שבוע אליפויות העולם במירוצי כביש, מקבץ תחרויות שיביא לסקנדינביה את השמנא והסלתא של הענף. המיקום של האליפות בעיר היפה הוא בערך האנטיתזה הקיצונית ביותר לזו שנערכה בשנה שעברה בקאטאר. ה-UCI (איגוד האופניים הבינלאומי) בחר הפעם מקום הרבה יותר טבעי לאליפות העולם. התוואי המדברי והשטוח של דוחא הוחלף בתוואי גבעי וקריר הקרוב לפיורדים, וצִדֵי הדרכים, שהיו שוממים בשנה שעברה, צפויים להיות הפעם הרבה יותר מלאים באוהדים כיוון שמדובר באומה החובבת את הענף, וכבר הצמיחה מתוכה אלוף עולם אחד (תור הושובד המופלא).

את עיקר הפוקוס יתפוס כמובן מירוץ הכביש לגברים, האירוע הנועל את שבוע האליפויות (בראשון הבא). על פי מיטב המסורת של האליפות, מדובר במסלול ארוך מאד (268 ק"מ), כשחלקו העיקרי כולל 11 הקפות של 19 ק"מ, וכל הקפה כוללת טיפוס קצר בשיפוע של 6.5 אחוזים. מדובר במסלול המתאים למה שמכונה אול אראונדרים – אותם רוכבים מגוונים עם יכולות מיאוץ וטיפוס כאחד. ראש וראשון לאלו הוא כמובן אלוף העולם המכהן, פטר סאגאן. סאגאן זכה בחולצת הקשת פעמיים ברציפות, וזכייה שלישית שלו תהווה תקדים היסטורי ("הקניבל" אדי מרקס ואוסקר פריירו זכו שלוש פעמים, אך לא ברצף). מדובר במסלול התפור ליכולותיו של סאגאן, והוא ודאי הפייבוריט הראשי לזכייה. אלא שהעונה הזו הייתה דלה בהישגים בסטנדרטים של הפנומן הסלובקי – הוא לא זכה באף קלאסיקה (מלבד קורן-בריסל-קורן הזניחה), לא הצליח להשיג את שיא הזכיות בחולצה הירוקה בטור בעקבות אותה הרחקה, וודאי לא היה קרוב לשחזר את הישגיו מהעונה הקודמת. לא מדובר בנסיגה ביכולותיו אלא ההיפך – נראה שסאגאן הוא הקורבן של הצלחתו הוא, כאשר רוכבים מעדיפים להפסיד מאשר להתמודד איתו ראש בראש בדרך לקו. דוגמא מצויינת יכולנו לראות בצמד המירוצים בקנדה בשבוע שעבר: במירוץ הראשון בקוויבק, הצליחה קבוצת בורה של סאגאן לסגור את הבריחות ולהביאו אל הקו מול כל מתחריו, שם זכה ללא קושי. במירוץ השני שבמונטריאול זכה דייגו אוליסי מקבוצת הבריחה, זאת לאחר שאף אחד מהמתחרים בפלוטון לא רצה לשתף עם סאגאן פעולה בסגירת הבריחה. סאגאן עצמו אף השמיע ביקורת (לא אופיינית לו) על מתחריו בתקופת הקלאסיקות, כשסבל מתרחישים הדומים לזה שראינו במונטריאול.

מתחרה ראשי לסאגאן הוא גרג ואן אוורמארט. לאלוף האולימפי הייתה פתיחת עונה חלומית, בה זכה בארבע קלאסיקות אביב, כולל במונומנט הראשון בקריירה שלו – מירוץ פאריס-רובה. הישגים אלו שלו קרובים להביאו אל זכייה ברוכב המצטיין של העונה (בהנחה הצפוייה שפרום לא יעשה משהו במירוצי הוורלד טור המועטים שנותרו עד סוף העונה). ואן אוורמארט צפוי להוביל את נבחרת בלגיה החזקה (הסגלים עוד לא פורסמו רשמית), מה שעשוי להוות יתרון גדול אך גם חיסרון מבחינתו. היתרון הוא שמדובר בחבורה המתאימה ביותר מכל שאר הנבחרות להובילו במירוץ. החיסרון הוא שכמה מהם מסוגלים לזכות במירוץ בעצמם, כמו פיליפ ז'ילבר, טים וולנס או אולי נסן, מה שבהחלט יכול לקרות אם אלו ימצאו עצמם בבריחה שתחזיק מעמד. נזכיר כאן שהנבחרות במירוץ זה לא שוות בגודלן, כשהגודל נקבע לפי הדירוג של הנבחרת. אחת חזקה כמו בלגיה תזכה לתשעה רוכבים, כשאחרות יזכו ל-6, 3 או 1. עוד יתרון לואן אוורמארט וחבריו על סאגאן. מועמד שלישי לזכייה הוא האוסטרלי מייקל מתיוס. את "בלינג" ראינו זוכה בחולצה הירוקה בטור, כולל זכייה בשני קטעים, כשבחלקם ראינו אותו צולח בצורה מרשימה טיפוסים בדרגה 1 יחד עם מטפסים כבדים. אחד שנתן הצגה דומה, הפעם בוואלטה, היה מתיאו טרנטין האיטלקי, שהצליח לזכות בארבעה קטעים, כאשר גם הוא צולח טיפוסים קשים מאד. מועמד אימתני אחר לתואר הוא מיכל קביאטקובסקי. הפולני זכה השנה בשלוש קלאסיקות (מילאנו-סן רמו, סטראדה ביאנקה וסן סבסטיאן), בראשונה לאחר שהערים על פטר סאגאן בדרך לקו הסיום (מה שזכה אח"כ לתגובה האופיינית -"הוא חייב לי עכשיו בירה" מהסלובקי). קביאטקובסקי לבש את חולצת הקשת בשנה שלפני סאגאן, ואף אחד לא יתפלא אם יחזיר אותה לעצמו השנה. הנבחרת המקומית תשלח שני מועמדים חזקים בדמותם של אדוואלד בואסון האגן ואלכסנדר קריסטוף. מובילים אחרים שנראה כאן הם ג'ון דגנקולב הגרמני, ז'וליאן אלאפיליפ הצרפתי וניקי טרפסטרה ההולנדי, ואם זה יגיע למיאוץ המוני, אי אפשר לפסול את פרננדו גביריה הקולומביאני.

סאגאן, ואן אוורמארט ומתיוס בקוויבק. פריוויו לפודיום בברגן?

במירוץ הנשים, נבחרת הולנד שולחת שלישיה עוצמתית ביותר בדמות אנה ואן דר ברחן, מריאן ווס ואנמיק ואן פלויטן. מדובר בשלוש מהרוכבות היותר מעוטרות בענף, כשנותר לראות מי מביניהן תוביל את הקבוצה. מולן נוכל לראות את אלופת העולם הנוכחית, הדנית אמלי דידריקסן, ואת אלופת העולם הקודמת, הבריטית ליזי דייגנן.

מירוץ הנג"ש ליחידים יביא לנו גם הוא לא מעט עניין, וגם כאן יש לנו סיכוי לראות היסטוריה ביום רביעי הקרוב. המארגנים בברגן בחרו מסלול נג"ש לא שגרתי בן 31 ק"מ, עם עלייה בת 3 ק"מ המגיעה לשיפוע 10 אחוזים בסופו. לפיכך המסלול עשוי להתאים הרבה יותר לשענים מטפסים, והרבה פחות לשענים הקלאסיים, ששלטו בתחרות בשנים האחרונות. כשמדברים על שענים מטפסים, השם הראשון שעולה הוא כמובן כריס פרום. פרומי עשה היסטוריה כאשר השלים אך לפני שבוע דאבל טור-וואלטה. זכייה שלו תעשה היסטוריה נוספת, כיחיד שזוכה באותה השנה באליפות העולם בנג"ש ובשני גראנד טורים. אם נפשפש בהיסטוריה, מספר רוכבים זכו בגראנד טור אחד ובאליפות העולם בנג"ש באותה השנה, כאינדוראין, אולאנו ואולריך. שניים אחרים זכו ב"טריפל קראון", הוא אליפות העולם במירוצי כביש עם שני גראנד טורים באותה השנה – אדי מרקס וסטפן רוש. טריפל קראון הכולל אליפות עולם בנג"ש זה הישג שאף רוכב לא זכה בו מעולם. לפרומי חסר בערך רק ללבוש את חולצת הקשת בשנה הבאה, אלא שכאן תהיה לו אופוזיציה חזקה מאד. הראשון להזכיר כאן הוא זוכה הג'ירו, ההולנדי טום דומולאן. בניגוד לפרומי, דומולאן סימן את התואר בנג"ש כמטרה מרכזית, ונראה שהוא בנה את הכושר שלו לקראת זכייה במירוץ, מה שצפוי לתת לו יתרון על הבריטי. אגב, למרות שמדובר בשניים מהשענים הטובים ביותר בעולם בשנים האחרונות, לאף אחד מהם אין תואר עולמי או אולימפי, כאשר הם מנוצחים ע"י אגדות נג"ש כקאנצ'לארה באולימפיאדה או מרטין באליפות העולם. אולי השבוע זה ישתנה. המועמד העיקרי השלישי הוא האוסטרלי רוהאן דניס. מדובר באחד השענים הטובים בעולם, שהשנה הראה לנו שהוא יודע גם לטפס היטב. שניים אחרים המתמחים אף הם באומנויות הנג"ש והטיפוס הם טי ג'יי ואן גרדרן האמריקני ופרימוז רוגליץ' הסלובני (אולי הסוס השחור של התחרות). אלו כאמור המתחרים העיקריים, אך מלבדם אסור לפסול את השענים הקלאסיים. מבין אלו נראה כמובן את אלוף העולם טוני מרטין. למרות שמדובר באגדת נג"ש עם לב ענק, זכייה שלו במסלול הספציפי הזה בהחלט תפתיע. אם תתרחש, אז גם היא תהיה היסטורית, כי אז הגרמני ישבור את שיא הזכיות בתואר, העומד כעת על ארבע (בו הוא אוחז במשותף עם קנצ'לארה). מתחרים נוספים שנראה הם ואסיל "רובוקופ" קיריינקה הבלארוסי (לשעבר אלוף העולם), יונתן קסטרובייחו הספרדי, סטפן קונג השוויצרי ומאצ'יי בודנאר הפולני.

פרום ודומולאן מימין ומשמאל. הפרישה של האיש באמצע היא סופית, כן??

גם בנג"ש הקבוצתי מחר צפוי לנו אחלה מירוץ. אמנם רק 11 מבין 18 קבוצות הוורלד טור מתייצבות למירוץ (זהו המירוץ היחיד הנערך ברמת קבוצות ולא ברמת נבחרות לאומיות), זאת כי ה-UCI הפך אותו למירוץ רשות, אך עדיין מדובר במירוץ מרתק. אנשי המקצוע בענף מתארים אותו כנג"ש הקבוצתי הקשה ביותר שראו, ולא בכדי. מירוצים מהסוג הזה הם בדרך כלל קצרים ושטוחים, וזה של מחר אורך 42 ק"מ וכולל גבעה די קשה (המשקיפה לים). כאן צפוייה לנו תחרות איכותית בין האלופה המכהנת קוויק סטפ (עם קיטל, ז'ילבר, יונגלס, טרפסטרה וטרנטין), BMC (ואן גרדרן, דניס וקונג), סקיי (פרום, קיריינקה, קביאטקובסקי ותומאס) ומוביסטאר (קסטרובייחו, סוטרלין ואוליברה).

ומה עם הייצוג לארץ הקודש? במירוצי הגברים מקומם של הנציגים מארצנו ממשיך להיפקד לצערנו. זאת כאשר רוכבינו עדיין לא מצליחים לצבור מספיק נקודות אף כדי לאפשר מכסה של רוכב אחד בתחרויות. חבל מאד. השנה, בניגוד לקודמת, לא נראה גם את קבוצת סייקלינג אקדמי במירוץ הנג"ש הקבוצתי (למרות התוצאה המכובדת בשנה שעברה), זאת כי כקבוצה שאינה בוורלד טור היא זקוקה להזמנה למירוץ (והפעם קבוצות נורבגיות קיקיוניות מאכלסות את רוב המוזמנות). ייצוג גברי אחד לארצנו נראה בקטגוריית גיל עד 23, כאשר עומר גולדשטיין ירכב במירוצי הכביש והנג"ש. אצל הנשים מצבנו יותר טוב, כשניוצג ע"י רותם גפינוביץ', עומר שפירא והילה יצחק. השתיים הראשונות ייצגו אותנו גם במירוץ הנג"ש האישי. גפינוביץ', לשעבר אלופת ישראל, החלה לרכב השנה בקבוצת WM3 ההולנדית, קבוצת צמרת אותה מובילה מריאן ווס הגדולה. שפירא, אלופת הארץ, רוכבת אף היא בקבוצה מחו"ל בשם Giusfredi Bianchi, והיא סיימה לאחרונה במקום ה-20 בג'ירו של טוסקנה. נאחל לכולם בהצלחה רבה. ואגב, למי שעדיין לא יודע, ארצנו תקבל בכל זאת ייצוג מרשים מעין כמוהו בענף, כאשר הג'ירו של השנה הבאה ייפתח בירושלים (וימשיך לאחר מכן לשני קטעים בת"א ובנגב). זוהי הפעם הראשונה שהמירוץ יוצא מגבולות אירופה. מדובר כאן באמירה של המארגנים, עם פתיחת המירוץ בירושלים וסיומו בוותיקן. ומי ייתן ורוח הקודש תצליח את דרכנו בענף.

 

 

 

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 50 תגובות

 1. מרגיש שהלכת להיות אליפות מרתקת. בלי הפאנקייק הלא קשור משנה שעברה.
  המירוצים בקנדה היו הכנה נהדרת ונקווה שהמירוץ המסיים יהיה מרתק כמוהם.
  הנג"ש על מסלול רצח ואני הולך עם דומולאן. גם הנג"ש הקבוצתי על מסלול מאד לא שגרתי ואני חושב שזה יפעל דווקא לרעת BMC הפיבוריטים.

  1. דומולאן הוא גם הפייבוריט שלי. בעיקר בגלל הוואלטה שיש לפרום ברגליים. בקבוצתי נראה לי שסקיי ירביצו. ל-BMC כבר נמאס לשמוע שהם פייבוריטים ולהפסיד…

 2. אני חייב להתעכב שניה על סיפור די מדכא לכל מי שמנסה לפתח אופטימיות לגבי עתיד הענף.
  מי שעוקב אחרי הספורט במשך שנים בודאי זוכר את ריימונד רומסאס הליטאי שסיים שלישי בטור של 2002. בתחילת מאי בנו לינאס, רוכב מקצועני בתחילת דרכו, נמצא מת בנסיבות לא ברורות.
  למי שלא זוכר אז לאחר ההישג של רומסאס בטור תפסו את אשתו בגבול עם בגאז' מלא בהפתעות משפרות ביצועים. שנה מאוחר יותר הוא נתפס על EPO ופחות או יותר סיים את הקריירה.
  אז מסתבר שאבות אכלו בוסר ושיני בנים תירקבנה (בקבר). המשטרה עצרה לפני ימים ספורים את רומסאס בחשד לאספקת חומרים משפרי ביצועים לבנו שגרמו למותו.
  אני לא יכול לחשוב על עונש יותר אכזרי על שימוש בחומרים לא חוקיים אבל בתמונה הכללית אני חושב שזה מראה שאנחנו עדיין מאד רחוקים מספורט נקי.

  1. נשמע רע מאוד. אבל יש קשר בין החומרים האלה לסוג המוות של הבן?
   ז"א, נניח שהבן מת מדום לב (באמת שאין לי מושג), האם הראו שחומר x או y גורמים לזה?

   1. לא עגל אין שום קשר בין משפרי ביצועים להתקפות לב …
    לא מצאו קשר כזה אצל התיש הספרדי , לא במקרה מוזס מלון , לא ווילט צמברלין , לא בייבי גורילה דרל דוקינס לא הכוכב של הניקס ….טוני מייסון
    אין שום קשר בין עודף בכדוריות אדומות להתקפת לב…וכל קשר כזה הוא מקרי ולא הוכח מעולם :
    אין כלום כי לא היה כלום כפי שאומר הביבי…

    1. לא נכון.
     לא זריקת השמות שלא קשורה לכלום,
     ולא הטענה ש-"אין שום קשר בין עודף בכדוריות אדומות להתקפת לב".

     עודף כדוריות דם אדומות יכול לגרום לקריש דם,
     ולכן גם לתסחיף ריאה, שבץ, או התקף לב.

     לרמוז שמוזס מלון נפטר כתוצאה משימוש מוקדם ב-EPO?
     הבל.
     בזמן שימוש יש סיכון. אחר כך?
     לא. נקודה.
     אריתרופויאטין גורם לייצור נוסף של כדוריות דם אדומות.
     אבל הפסקת השימוש בו גורמת להפסקת ייצור הכדוריות האדומות.
     מוזס מלון נפטר כתוצאה מטרשת עורקים.
     המכניזם של טרשת העורקים היא היווצרות סתימה ממשקעים של שומנים וכדוריות דם לבנות.

     1. ציטוט:
      "עודף כדוריות דם אדומות יכול לגרום לקריש דם,
      ולכן גם לתסחיף ריאה, שבץ, או התקף לב."
      גיא אני באמת לא יכול להתיחס לאנשים כמוך שאומרים דבר והיפוכו באותה תגובה עצמה , אני חושב שאתה ממחיש את מושג החסרי חוליות טוב מכולם , אז אם אתה חסר דעה מדוע שלא פשוט תשתוק ?
      איתך הסליחה על הבוטות….

     2. חוץ מזה שציטטת שקרים מוחלטים ….
      אז אתה גם עושה דברם של שקרנים ….
      יש לך עובדות מחקריות ששימוש לא גורם לנזק מצטבר ?
      יש לך בכלל איזשהו מינימום מושג על מה אתה מדבר ?
      מחקרים שהוכיחו ?

      אתה פשוט חסר מושג , לא מישהו שאפשר לדון איתו על משהו .

     3. "עודף כדוריות דם אדומות יכול לגרום לקריש דם,
      ולכן גם לתסחיף ריאה, שבץ, או התקף לב.
      לרמוז שמוזס מלון נפטר כתוצאה משימוש מוקדם ב-EPO?
      הבל.
      בזמן שימוש יש סיכון. אחר כך?
      לא. נקודה."
      לגזור ולשמור את אוסף ההבלים הזה :מזלך שלא למדת עריכת דין …כי במקרה זה היית רעב ללחם …

  2. אוסף של מטומטמים , חסרי השכלה מהגוש הסובייטי עידו , בדרך כלל רוכבים הם בורים מוחלטים משכבות אוכלוסיה חלשות והם חסרי מושג מהו הנזק המצטבר.
   אבל למה ללכת רחוק גם באתר הזה המנהל לא חושב שקיים קשר בין מותה של פלו גו לבין הממתקים …
   שלילה היא הצד הראשון בדרך לקחת.
   אגב קרלוס סאסטרה לפי עיתונות בריטית וחוקרי משטרה דניים התנגד להצעתו של ריס לטעום ממתקים , סאסטרה הכחיש שיחה כזו בכלל התקימה .
   סאסטרה הוא קרוב משפחה של חוזה מריה חימנז סאסטרה התייש שנפטר מהתקף לב .
   http://www.cyclingnews.com/news/sastre-denies-riis-tried-to-persuade-him-to-dope/

 3. תודה רבה.
  גם אני הולך על דומו. פרום לא יכול לשמור על שיא פיזי כל כך הרבה זמן וגם מנטלית תהיה ירידת מתח. המסלול גם קצר יחסית והוא נראה טוב יותר בארוכים. זה גם לא בדיוק נג"ש טיפוס פר אקסלנס. הוא יסתפק בתואר הקבוצתי. לסקיי חבורת נגד אדירה שגם מטפסת טוב. האם גם פולס ישתתף?
  במירוץ הקלטסי אני לא חושב שסאגאן ייזכה בדיוק מהסיבה עליה דיברת. פה אין את בורה שיעבדו בשבילו. אחד הבלגים נראה לי הימור טוב.

 4. פרום מתחרה גם כאן?! הבחור משוגע.
  לא ברורים לי סדרי העדיפות של הרוכבים – נניח הטור דה פראנס ושאר הטורים בעדיפות ראשונה, אליפות העולם בעדיפות שניה?

  1. לא ברורים לי סדרי העדיפות של שחקני הכדורסל – אליפות ליגה מקומית בעדיפות ראשונה, אליפות אירופה, העולם והאולימפיאדה בעדיפות שנייה?

   1. לא הבנתי. העומס שעומד על פרום גדול פי כמה משל (נניח) כל שחקן נב"א שמשחק עכשיו באליפות אירופה.

  2. זה נורא תלוי במיומנויות של הרוכב. עבור רוכבים כמו פרום הגראנד טורים יותר חשובים. לרוכים חד יומיים כמו סאגאן או ון אוורמט אליפות העולם יותר חשובה.

 5. תודה דוד , לא חושב שיונתן קסטרוווייחו באמת מועמד אבל לעומתו לפרימוז מזג האויר מתאים במיוחד , גם לפיטר סאגאן יש יתרון, אסור לשכוח את רואי קושטה , ואמנם מרק סולר חוואקים רוחאס איכזבו השנה אך עדיין יש להם משהו, אבל כמובן ואן אוורמאט המועמד המוביל, הכל תלוי ביכולת הנבחרת הבלגית ולדעתי יש להם יתרון גדול.
  בקשר לפרום בשעון הוא טוב , לא חושב אבל שמספיק טוב נגד פרימוז ודומולאן.

 6. מהו סימום גנטי וממה נובעת הסכנה מ EPO מדוע נדובר בתכשיר כה מסוכן לאורך זמן ?

  נא לקרא כאן לפני שמצהירים הצהרות על אם קיים או לא נזק לטווח ארוך מבונבונים …סוכריות וממתקים :

  https://davidson.weizmann.ac.il/online/sciencepanorama/%D7%A1%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9D-%D7%92%D7%A0%D7%98%D7%99-%D7%9B%D7%A9%D7%9E%D7%93%D7%A2-%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98-%D7%A0%D7%A4%D7%92%D7%A9%D7%99%D7%9D

   1. למיטב הבנתי עידו :
    אנחנו מדברים על פנטני , אולריך ארמסטרונג כל קבוצת הדואר , כל קבוצת סקיי, כבר מעל לעשור פרשת פורטו , פרשת חזוס מנצאנו 2004 ,
    מדובר למיטב ידיעתי בעשור וחצי לפחות, מדובר בחומרים מסוכנים מאד .
    חזוס מנצנו שדוקא היה החבר היחיד האחרון של התייש חימנז , העיד כי החומרים הללו בשימוש כל הקבוצה להוציא המובילים הוא התיחס לקלמה שהמובילים בה אז היו סנטייגו ,אייטור גונזאלס , אוסקר סיביליה אלחנדרו ולורדה , דוקא המובילים נהנו תהליך יקר של העשרת דם , אבל הרוכבים הפשוטים התמלאו בפסטה , כי איש לא חס על בריאותם .
    אז לא יודע עד כמה רחוקים משם , אנחנו מדברים רק על הידוע לנו כעת, בפועל אנחנו לא יודעים אם הרוכבים לא מקבלים וצורכים תכשירים , שעל קיומם עדיין לא ידוע לא לנו ולא לבודקים .

    1. סנטייגו סנטי בוטרו הקולומביאני אלוף עולם שעון , שמעלם לא חזר על היכולות המרשימות שלו מ 2003 למיטב זכרוני מאוחר יותר .

     1. אני לא בטוח עד כמה השימוש ב EPO בדרך ה"רגילה" נחשב לסימום גנטי מכיוון שהוא לא הופך לקבוע. מצד שני אני באמת לא מבין מספיק בתחום.

  1. ציטוט מהאתר :
   "מעבר לשאלות האתיות קיימות גם סכנות בסימום גנטי. בניסוי שבו חוקרים הזריקו לקופים את הגן EPO, ייצור כדוריות הדם של הקופים עלה עד כדי כך שהחוקרים היו צריכים לקחת מהם מנות דם באופן קבוע כדי למנוע מהם שבץ מוחי. בהמשך הניסוי, כשמערכת החיסון של הקופים נכנסה לפעולה, הם פיתחו דווקא אנמיה."

 7. המאמר העוסק בפרשת פורטו די דומה לעדותו של חזוס מנצאנו לאור הנכתב כאן בספרדית ומתיחס לפאקו מנצבו מנולו סאייז וד"ר פואנטס:
  מתיחס להעשרת דם שביצע הד"ר כתוב בספרדית מניח שאין שום בעיה לתרגם בגוגל :
  פאקו מנצבו הוא מחינברה , גדל ביחד עם התייש חוזה מריה חימנז ועםמקרלוס סאסטרה בקבוצה מקומית, וזכה לאותם השירותים שלהם זכה חוזה מריה חימנז סאסטרה שכאמור נפטר מהתקפת לב, לאחר מותו של הבן דוד האהוב והנערץ קרלוס לא הסכים לשמוע על הצעה להעשרת דם כאמור .
  כאן במאמר של קרלוס אריבאס עיתונאי ממדריד מאל פאיס מתואר התהליך שחיסל את הקריירה של מנצבו ומנולו סאיז , מי שזוכר את הקטע בטור 2005 בו ולורדה ניצח בעליה את לאנס ארמסטרונג כאשר שותפיהם לבריחה היו : איבן באסו ופאקו מנצבו שהיה חברו לקבוצה של ולורדה ויחבר את הסיפור הזה עם עדותו של חזוס מנצאנו וההרחקה לשנתיים של ולורדה , יוכל לקשור כאן די הרבה חוטים אחד לאחד :
  מצטער אם אני מקלקל למישהו חלומות רומנטיים על ספורט וגיבורים המציאות כך מסתבר היא שונה וכואבת אך תמיד יהיו כאלו ראו התרסקותו של פרימוז רוגליץ בנפילה מהמקפצה בקפיצת סקי , אותו פרימוז שאולי יוכתר השנה לאלוף עולם שיהיו מוכנים לקחת את הסיכון לטובת התהילה הרגעית , קרלוס סאסטרה זכה בטור בלי לקחת , מה שלא אומר שהוא לא לקח קודם למותו של אל צאווה התיש , קרלוס חוזה מריה ופאקו מנצבו כולם גדלו יחד מקבוצת הנערים בחינברה , אז סביר להניח כי עברו מסלול דטמה לפני שקרלוס שבטוח היה בסוד הענינים הבין על מה מדובר ,ומהן התוצאות .
  http://espiritugregario.blogspot.co.il/2010/10/sobre-paco-mancebo-y-la-operacion.html

  1. שמחי, אתה ממש סובל בבעיה רצינית בהבנת הנקרא.

   א. היכן העדויות שיש מי שהוזרק לו גן ה-EPO?
   ב. לא ברור לך ששימוש באריתרופויאטין (לא גן. הורמון) שונה מהניסיון לגרום לשינוי גנטי שמטרתו הגדלת תפוקת ההורמון?
   ג. היכן העדויות להשפעות ארוכות הטווח של השימוש ב-EPO?
   שוב – לקחת הורמון, ולעשות שינוי קבוע (כמו במאמר) –
   2 דברים שונים.
   ד. שוב – הבנת הנקרא – במפורש כתבתי שבסמיכות לשימוש באריתרופויאטין, ישנם סכנות ברורות.
   אבל מה הקשר למוזס מלון אותו ככה בקלות אתה משמיץ?
   זו ממש בורות לזרוק את שמו של מוזס מלון, כאשר יש 0 קשר בין ייצור מוגבר של כדוריות דם אדומות לבין טרשת עורקים.

   (כל הנתונים המדעיים – מקורם באשתי, שהיא במקרה מנהלת מעבדה המטולוגית, ועשתה דוקטורט בביולוגיה)

 8. לסיכום הנושא ה EPO הוא גן , השפעות של גן הן ארוכות טווח , התוצאות מהשימוש דורשות מחקר ארוך טווח אלא שמרבית המשתמשים לא יסכימו קרוב לודאי להשתתף במחקר, קשה מאד להגיד שאין השפעות כאלו כאשר מדובר בגן , גן משנה את התנהגות הגוף משנה צופן גנטי שנבנה במשך מליוני שנים מסיבות טבעיות, מהן השפעות הלואי של גן ?
  מי שיודע לענות ולהוכיח מחקרית זוכה למתן אישור מהרשות לתרופות האמריקאית ה FDA שימוש בתרופה , משמעות אישור כזה כספית היא הרבה מאד כסף !
  מאחר ושמענו על מעצרים הרי ברור שאין אישור כזה , וההשפעה של הגן לטווח ארוך נכון לעכשיו אינה ידועה כך שלא ניתן להגיד שאין השפעה כזו , מצד שני קיימים מקרי מוות לא מועטים של רוכבים מפורסמים, אחד המפורסמים שבהם הוא חוזה מריה חימנז התייש הנה סרט התעודה עליו אותו קישרתי למספר דמויות מפתח :
  דר פואנטס, קרלוס סאסטרה , ולורדה , פאקו מנצבו ,ואפשר גם לקשר לפדרו דלגאדו רוכב עבר אגדי היום הפרשן בטלויזיה הספרדית המופיע בסרט , ושקיימות עדויות חזקות שהשתמש , ועוד .
  הנה חוזה מריה חימנז מטפס מהאגדות :

  https://www.youtube.com/watch?v=UxQk1qm9i3w&t=11s

  1. אחרי המשך בירור –
   כל כך הרבה שטויות.
   אפואטין נמצא בשימוש כבר כמה וכמה שנים,
   והוא מציל חיי חולי סרטן, מטפל האנמיה, הכרחי להגדלה משמעותית בסיכויי הקליטה של מושתלי כלייה, ועוד.

   עדיין לא ברור לי מה הקשר למוזס מלון או לפלו ג'ו.

   לי נראה שאתה פשוט לא ממש מבין את מה שאתה קורא,
   אז אתה מתאים את הקצת שאתה מבין לאג'נדה שלך.

  2. בתוך בליל השטויות שכתבת,
   קלטתי שייחסת את מותה של פלורנס גריפית' ג'וינר ל-"ממתקים".
   אז ככה, שתלמד –
   ג'וינר נפטרה מחנק בשנתה אחרי שעברה התקף אפילפטי.
   הגורם להתקפים –
   אנגיומה במוח.
   תורשתי. לא קשור כלל לשימוש ב-PED

 9. חצי אוף טופיק: סייקלינג אקדמי מכנסת בשני הקרוב מסיבת עיתונאים, בה תמסור הודעה מיוחדת. הקירבה להודעה הרשמית על קיום הג׳ירו בירושלים, כולל הביקור של קונטאדור ובאסו בארץ, רומזת על כך שהקבוצה תודיע כנראה על השתתפות בג׳ירו הנ"ל.

 10. בואנה ראיתי עכשיו סרט שנקרא Icaros, סרט של נטפליקס שקשור לדופינג ולכל.המערכת שמקיפה את.התופעה.
  קודם כל עשוי מצוין, שנית פשוט להניח שכל ספורטאי על עושה תכנית דופינג משלו. כולם כולל כולם.

    1. כן אבל כאן מדברים על תופעה רחבה הרבה יותר.
     מטסטוסטרון דרך הורמוני גדילה ועד חומרים משפרי ביצועים. ממש תכנית עבודה שלמה שמטרתה לשפר ביצוע לספורט ספציפי מבלי להיתפס על ידי המערכת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט