Free No More 2017 – גאסול, איגי, ג'יימס ג'ונסון / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2017 – גאסול, איגי, ג'יימס ג'ונסון / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

פאו גאסול נשאר בספרס – $48,000,000 לשלוש שנים – $16 מיליון לעונה – רק $6.7 מיליון מובטחים בעונה השלישית:

אחד הסיפורים המוזרים של הקיץ. כשגאסול החליט לוותר על אופציית שחקן של קצת יותר מ16 מיליון דולר לעונה הקרובה – סכום שאובייקטיבית היה מעל ערך השוק שלו – כולנו ישר קפצנו עם ה"אוי הספרס… הם עשו את זה שוב". זה עדיין לא בדיוק היה "כריס פול Money", אבל הספרס עברו באותו היום (20 ביוני – 10 ימים לפתיחת מועד ההעברות) מקבוצה בלי כסף פנוי בכלל מתחת לתקרה, לקבוצה במרחק Salary dump אחד של פארקר או גרין מלהגיע למקום לחוזה גדול נוסף (ההימור המושכל אז היה ג'ורג' היל).

אבל זה לא קרה. הספרס לא רצו/הצליחו להביא אף אחד עם הכסף הפנוי הזה (רודי גיי היה ההחתמה הגדולה היחידה שלהם, והוא בא על הMLE), וחיכו עד ה25 ביולי – הרבה אחרי שכל ההחתמות כבר נגמרו – כדי לתת לגאסול את החוזה החדש הזה. ברור היה שזו הייתה העסקה שנסגרה חודש לפני – צא מהאופציה ותן לנו חופש כלכלי לבצע החתמות, ואם לא נצליח נתגמל אותך בכסף הזה שאין לנו משהו אחר לעשות איתו. זה דומה מאוד למה שדאלאס עשו עם נוביצקי, ושכתבתי עליו בפרויקט של העונה שעברה.

אבל זה כל כך הרבה כסף לפאו גאסול, ולכל כך הרבה שנים (באופן יחסי). ההנחה בזמן היציאה שלו מהחוזה הייתה שהספרס למעשה "יפרסו" אותו, ויתנו לו חוזה חדש ליותר שנים אבל עם פחות כסף פר שנה, מה שיקל עליהם לתפקד מתחת לתקרת השכר לאורך שנות השיא של הקריירה של קאווי. אבל החוזה החדש הזה לא רק משלם לו את אותו הכסף שהוא היה מרוויח השנה על החוזה הקודם שיצא ממנו, אלא גם מאריך אותו בשנתיים. ואת זה הספרס עושים עבור שחקן שחגג 37 הקיץ, ובניגוד למסורת ה"ספרס"ית לא הסכים להפסיד נבחרת כמעט באף קיץ בקריירה הארוכה שלו.

זה רע מאוד. מאוד אהבתי את ההחתמה שלו על החוזה הזה בשנה שעברה, אבל ציינתי גם שם שלמרות שהמטריקות ההגנתיות שלו מצוינות, מבחן העין גורם לחשוב שיהיה לו קשה יותר ויותר עם השנים להמשיך להגן בפיק&רול ובחילופים. ההשתלבות שלו השנה בספרס ממש לא הייתה חלקה, ולמרות שמספרי ה36 דקות לא היו רעים:

הוא שיחק רק 64 משחקים, ורק 25.4 דקות בממוצע בהם. זה מספר נמוך מאוד – וכזה שאפשר לצפות ממנו לרדת בשנים הבאות עוד יותר – וזה הופך את ההחתמה הזו לעוד יותר מנופחת.

וכמה שהיא מנופחת. מילה קטנה על הכסף המובטח בעונה השלישית – 6.7 מיליון דולר זה לא מעט כסף לשלם לשחקן שלא ישחק אצלך. בניגוד למקרה של נוביצקי, גאסול מעולם לא לקח הנחה משמעותית בכסף בשביל הספרס (אפשר לטעון אפילו שהחוזה של השנה שעברה היה Overpay עבורו), ולכן אני מאוד מופתע שהספרס לא הצליחו להוציא כאן שנה אחרונה לא מובטחת לגמרי (או על סכום מינורי יותר של מיליון דולר – כמו שחתמו עם דיאו לפני 3 שנים) בחוזה שהוא בכל מקרה רע מאוד בשבילם.

ואולי הכי גרוע, וכמו שציינתי גם בשנה שעברה – הוא לא השחקן שיעזור להם מול הווריורס. הספרס שרפו כאן המון כסף סתם, וזה יחזור לרדוף אותם בקיץ הבא. סיום החוזים הגדולים של פארקר וגאסול + היציאה הסבירה של אלדריג' מאופציית השחקן שלו, היו אמורים לפנות להם טונה של מקום מתחת לתקרה להתחמשות מחדש, בדיוק בזמן לפני שהם צריך לתת הארכת חוזה יוקרתית לקאווי.

עכשיו זה יהיה קשה בהרבה.

FAR=1

אנדרה איגודאלה נשאר בווריורס – $48,000,000 לשלוש שנים – $16 מיליון לעונה:

זה כמעט מרגיש לא פייר כמה טוב הלך הקיץ של הווריורס.

לפני שבועיים כיסינו בכתבה על דוראנט (ועוד יותר לעומק בתגובות שלה עם דדי חביב הפרויקט) את העובדה שבעקבות ההנחה שKD נתן להם בחוזה החדש שלו, הווריורס יכלו לתת לאיגי הBird-Righted כמה כסף שהם רק רוצים בחוזה הזה. אני חשבתי שאיגי ינצל את ההזדמנות וירושש את לייקוב. בהזדמנות זו נזכיר שהווריורס הרבה מעל לתקרת השכר, והיו משלמים על כל דולר עודף שאיגי היה מרוויח השנה 3.25 דולרים במס מותרות. זה המון כסף גם למיליארדרים.

אבל הוא לא עשה את זה, ו16 מיליון דולרים בעונה זה חוזה די מדויק עבור מה שהוא מביא למגרש. בניגוד לגאסול, בעונה האחרונה שלו בווריורס איגי לא רשם ירידה משמעותית בתפוקה , ומהסתכלות על הסטטיסטיקה שלו אפשר לטעון שזו הייתה העונה הכי טובה שלו בקבוצה עד היום:

זה קצת מרמה להסתכל על סטטיסטיקה אישית של כל אחד בסופר-ווריורס של השנה, אבל איגי עדיין נותן להם בדיוק מה שהם צריכים מעמדת השחקן השישי – כשהמספר שקופץ לעין הוא בעיקר ה52.8% מהשדה, נתון נדיר לשחקן קו אחורי. היכולת ההגנתית התדרדרה טיפ טיפונת השנה, אבל הוא עדיין מסוגל לשמור על השחקן הכי טוב של היריבה, ברגעים הכי חשובים של העונה.

בעיני זה Value מצוין בשבילו. היו הרבה דיווחים לקראת הקיץ על התעניינות מהספרס ומהרוקטס, ואני מניח שכל קבוצה עם מקום פנוי הייתה רוצה שחקן כזה בסגל שלה. הוא בן 33, לא צעיר אבל גם לא בגיל שבו צריך לצפות ממנו לנפילה דרמטית ביכולת עד סוף החוזה הזה.

3 שנים במקום 4 או 5 זה עוד פלוס לטובת הווריורס. אני כן מוריד פה נקודה אקסטרה על זה שהחוזה משום מה עולה בקפיצות מקסימליות של 7.5% כל שנה. כל החוזים של גולדן סטייט הם חוזים עולים, וזה אומר שבמקום לשלם סכום אחיד יותר לאורך השנים הבאות במס מותרות, הם ישלמו יותר ויותר כל שנה ובפער גדול. הייתי שמח יותר אם החוזה הזה היה הפוך – כלומר מתחיל מ17,185,185 דולר, ויורד ב7.5% כל שנה.

ועדיין – חוזה פצצה. מרשים מאוד לראות מכל ההחתמות שלהם הקיץ איך הווריורס "פיצחו" גם את הצד הזה של הספורט, ומבצעים גם אותו על הצד הטוב ביותר.

FAR=8

ג'יימס ג'ונסון נשאר בהיט – $60,002,200 לארבע שנים – $15 מיליון לעונה – עונה רביעית אופציית שחקן:

ג'ונסון היה אחת ההפתעות הנעימות של העונה האחרונה. אחרי כמה שנים של ירידה תדירה בדקות מעונה לעונה, הוא נכנס לכושר במיאמי (כמו שקורה להרבה שחקנים), ושיחק השנה יותר מ2000 עבור ההיט לראשונה בקריירה (השיא הקודם היה 1561 דקות עבור טורונטו ב2011-12).

כמו כל מיאמי, התקופה הטובה שלו התחילה בינואר, אבל גם לפני זה הוא העמיד מספרים יפים והיה די יציב לאורך כל העונה:

Split Value G MP FG% 3P% FT% TS% USG% ORtg DRtg +/- MP PTS TRB AST
All-Star Pre 52 1381 .487 .353 .710 .576 21.8 106 105 +0.1 26.6 12.2 4.9 3.3
Post 24 704 .464 .318 .701 .543 23.1 108 106 +8.3 29.3 14.1 5.0 4.3

 למעשה, אם מנסים למצוא עוד שחקנים בליגה עם נתוני 36 דקות כמו שהיו לו בעונה שעברה (יותר מ16 נקודות 6 ריבאונדים ו4.5 אסיסטים ל36 דקות), יוצאת רשימה די מרשימה:

כך שביססנו את זה שמדובר בשחקן די ייחודי. הזריזות והורסטיליות שנוטפות מהמשחק שלו – התקפית וההגנתית כאחד – נדירות עבור שחקן של 113 ק"ג על 2.06 מטרים. זה גם נכון בנוגע לשליטה בכדור והביטחון והרגש ליד הטבעת, שכמעט תמיד תופסת את השומרים (ולעיתים הצופים) שלו לא מוכנים:

הוא כן בן שלושים, וההיסטוריה של שחקנים ברמתו שפרצו בגיל הזה לא מחמיאה. לי קשה מאוד לראות אותו משחזר את היכולת וממשיך לשחק כמו שהוא שיחק העונה עד גיל 34. נזכיר גם שלמיאמי לא היו זכויות בירד על ג'ונסון (שיחק שם עונה אחת), והם היו חייבים להחתים אותו על cap space. זה אומר שלא היה להם יתרון מבני במשא ומתן עם איתו על פני כל קבוצה אחרת בליגה, וזה מסביר את האוברפיי שאנחנו רואים בחוזה הזה.

אבל ה4 שנים זה המספר הגרוע בעיני. חשוב להזכיר שזה החוזה הגדול הראשון של ג'ונסון – שהרוויח פחות מ18 מיליון דולר לאורך 8 שנות קריירה בליגה. זו לא בדיוק משכורת רעב, אבל הוא קיבל פי 3 מזה בחוזה הנוכחי. שלבו את זה עם הגיל ותקבלו מתכון אפשרי לאיבוד מוטיבציה.

זה לא בטוח יקרה, והסכום לשנה לא נוראי – אפשר לטעון שהוא השחקן הכי טוב בכתבה הזו והוא קיבל מיליון פחות מהשניים האחרים פר עונה – אבל הסיכון על השנה ואולי השנתיים האחרונות בחוזה הזה גדול מאוד בעיני.

FAR=5

לפוסט הזה יש 27 תגובות

 1. איגי סחט מג"ס בדיוק נמרץ את מה שמגיע לו בעזרת שורת הדלפות, שיחות מתוזמנות היטב עם קבוצות אחרות ושימוש מושלם באני יכול ללכת לאן שבא לי אבל בשמחה אשאר תמורת הסכום המתאים.

  המקרה של גאסול הרבה יותר קל להסבר – החוזה שלו הוא קרן הפנסיה שדאנקן השאיר.

 2. נחמד ,רק שממש לא מסכים להנחות שכתבת.
  גאסול הוא שחקן שיכול לשבת כל העונה עלהספסל וברגע שצריך יכול להביא אליפות הוא בן 37 נכון והביא אליפות אירופה לבד בשנה שעברה לספרד.
  איגי הוא שוב בדיוק טיפוס השחקן הזה , שיכול להביא אליפות ולא יכול לשחק כל העונה,הוא שחקן פציע תמיד נפצע כשהיה הכוכב בקבוצה .
  גיימס גונסון לא מכיר אותו אך מכיר את המספרים שלו, נראה מהוידיאו שהעלית שהוא משתמש יפה מאד בשכל ונזהר לא לקפוץ יותר מדי,ממש כמו בלייק גריפין שהוריד משמעותית את מינון ההתפוצצות והעלה משמעותית את יכולתו למסור ולהפעיל אחרים .
  אני לא רואה ירידה משמעותית אצל גימס בשלושת השנים הקרובות ,שנה רביעית כנראה שכן אבל הם רצו אותו מרוצה בשלוש השנים הבאות כאחד ממובילי הקבוצה ועבור זה משלמים .

 3. אני חושב שהחוזה של גאסול הוא הגרוע ביותר שהספארס אי פעם חתמו עליו (אפילו מעל החוזה של ריצ'ארד ג'פרסון שלא הסתדר בקבוצה). יש חוזים גרועים בקבוצה אבל בזמנו הם נראו הגיוניים (אולדריג' \ גרין) או קצת גרועים (חידוש חוזה לפארקר על 45 מיליון ל-3 שנים).
  בכל מקרה, אף קבוצה בליגה לא הייתה מציעה לו את זה. בטח לא עם עונה 3 מובטחת חלקית, בטח לא עם הביצועים שלו השנה, בטח לא עם אפשרות להחתים שחקן חופשי בקיץ הבא שנעלמה לחלוטין. מצידי שהספארס היו משלמים לו 20 מיליון לעונה הזאת כפיצוי על המוכנות שלו לצאת לשוק החופשי וזהו. אני חושד שלסוכן של גאסול יש תמונות מפלילות של ביופורד או משהו כזה.
  מי מחתים שחקן בן 37 ??? שלא יודע לשמור, שלא זז טוב בהתקפה, שלוקח דקות ומקום בסגל משחקנים אחרים שיכולים להתפתח ולגדול ולהיות שחקני רוטציה חשובים (דויד ברטאנס).
  אי אפשר להעביר אותו בטרייד, אי אפשר לחתוך אותו כי אין אמנסטי.
  פשוט זוועה

  1. יש תאוריה באתר האוהדים של הספארס שגאסול בעצם סחט את הספארס, שהיו באותה נקודה מעל תקרת השכר, ובעצם אמר שאם הם לא חותמים איתו על 36.8 מיליון דולר לשנתיים (כי כולם יודעים שלא תהיה שנה שלישית!!!), אז הוא לא חותם ואז הספארס לא יכולים להביא אף שחקן חשוב בכסף הזה.
   זה טירוף, ומכעיס. לספארס אין מחויבות לשחקן הזה. זה לא פארקר או מאנו שראויים לקבל פיצוי . פאו סירב לחתום אצלנו בזמנו והלך לבולס למרות שהצענו לו חוזה לא רע. זבל של בן אדם!

  2. החוזה הזה הוא אחד הרגעים המכעיסים והמבאסים שעברתי השנה בנושא כדורסל (במובן מסוים זה משתווה רק לפציעה של קוואי במשחק 1)
   פשוט חירבון של העתיד הקרוב בקבוצה. וזה כל כך לא מתאים לצמד ביופורד & פופ

 4. היית יותר קשוח עם גאסול ממני. לדעתי זה חוזה ממש גרוע, אני נתתי לו 3. השאלה כמה דקות הוא ישחק וכמה בריא הוא יהיה בפלייאוף.
  איגי זו ממש גניבה.גם 16 מליון לא סכום מופרך עבורו. לא פייר.
  לגבי ג'ונסון, לדעתי השנה הרביעית היא אופציית קבוצה, ואם כן אז זה אמור לשדרג את הציון שלו. נתת שנה מצוינת, צריך לראות אם תהיה לזה המשכיות כמו להרבה שחקנים במיאמי. אני נתתי לו 7.

 5. פאו גאסול זה גניבה ממעביד מה שקרה פה.החוזה הכי גרוע השנה.
  איגי גם חוזה גבוה מידי.הוא בתהליך ירידה בשנתיים האחרונות למרות ניצוצות בפלייאוף.לא רואה אותו משלים את כל ה 3 שנים של החוזה בוורירס ורואה טרייד באופק.
  גיימס גונסון שחקן נחמד ומתאים לשאיפות הנוכחיות של מיאמי שהן לא התמודדות על אליפות אלא כניסה לפלייאוף בקונפרנס החלש

 6. נהדר תודה רבה. גאסול חוזה הזוי, איגי סבבה וג'ונסון לא כ"כ מכיר, מה שכן 15 מיליון לשחקן אול אראונד זה סכום סביר בהחלט, בליגה היום זה מצרך מבוקש.

 7. טוב אז אני אהיה היחיד שאסנגר על גאסול?
  שחקן מצוין שמבין את המשחק, יודע להשתלב מהספסל ולתת הגנה. הייתי רוצה אותו אצלי כשהפלייאוף יגיע גם אם הוא בן 40. יכול להיות שהשנה השלישית מיותרת אבל מילא. איגי הוא שחקן חביב אבל קיבל כמה מיליונים מעל השווי שלו, בזכות זה שהרכב מנצח לא מפרקים. קבוצה שרצה כל כך טוב שווה שישקיעו בה עוד כמה ג׳ובות.

 8. איגי שווה כל שקל.
  אין דרך בעולם להצדיק את החוזה של גאסול אם הוא באמת יתממש מעבר לשנה הזו. מאד לא הגיוני, מאד מוגזם, מאד לא ספרסי. הסיפור על החוזה של גאסול יכול היה להיות אחד הפרקים הראשונים שאקרא בביוגרפיה שפופ ואר.סי לא יכתבו אף פעם. וכאמור, אם לא היה משהו אחר לעשות עם הכסף הזה הקיץ מאחר ואף אחד לא רצה לחתום שם (פול, איגי), אז ניחא, אבל אני לא רואה איך הם לא יצטרכו את הכסף הזה בשנים לאחר מכן. לא על קוואי לבדו יחיה האדם.

 9. אם גאסול המבוגר מאיגי בקרוב ל-4 שנים מקבל כמוהו , אז או שהלוחמים שיחקו אותה בגדול או שגאסול שדד את הקופה. בפועל:
  גאסול – חוזה מופרך . לא מתאים לקבוצה כמו הספרס.
  איגי – חוזה הגיוני . לא זול , אבל גם לא יקר . שחקן אולסטאר שכבר בן 33 , ושאם היה בחמישיה היה מתעייף אבל נותן דקות מצויינות מעמדת השחקן השישי .
  לולא הגב שלו שהכזיב ב-2 המשחקים הקריטיים מול קליבלנד בגמר הפלייאוף ב-2016 , אולי היינו אלופים ולא הלברונים .
  השנה חזר לעצמו ונתן סדרת גמר מצויינת .

 10. הייתי משנה את הציונים של איגודלה (7 לדעתי, הוא בכל זאת שחקן שישי בן 33) וג'ונסון שצריך להיות גבוה יותר. הוא לא שיחק יותר מדי דקות באף קבוצה ונראה מלא חיים במיאמי.

 11. הספרס בכללי עברו קיץ מאוד לא אופייני.
  זה כאילו הם החליטו הקיץ להתחפש לניקס.
  גם ההחתמה של גאסול על סכום מופרך, גם לא הביאו אף שחקן לעמדות הגארד המזדקנות שכל כך זקוקות לעיבוי, וגם ההחתמה הכי משמעותית שלהם הייתה רודי גיי, שיושב על עמדת הפוורוורד שגם ככה כבר מכילה את שני הכוכבים של הקבוצה.
  פייר, התאכזבתי.

 12. גולדן סטייט בכלל בקיץ מושלם בלי טעויות.
  הספרס מבחינתי כל שנה זה כמו לראות חבורת מכשפות מסביב למדורה עושים פויקה. לא יודע מה עושים שם אבל איכשהו זה מסתדר להם. אז רק בגלל שזה הספרס הייתי נותן להחתמה של גאסול עוד 3 נקודות.
  ג'יימס ג'ונסון החתמה סבירה. היה מעניין לעשות דווקא החתמות פר קבוצה, כמו שעשית עם סקרמנטו. מיאמי באסטרטגיה מעניינת. לא בטוח מה הם זוממים שם. משלמים יחסית הרבה כסף לשחקנים בינוניים שחוסמים להם אפשרות להביא סופרסטאר שנה הבאה, או בשנים הקרובות. האם הם פשוט שמחים עם מה שיש להם ואומרים "נזרום עם זה?". האם פט ריילי שבע ורוצה לפרוש? אולי יש שם איזו תבנית בהחתמות שלהם. רק לא מצליח להבין את הend game כאן.

 13. אולי אני טועה אבל פאו לא היה מצויין ביורובאסקט? הוא די עלוב משך העונה אבל יש בו משהו שמכניס בו אנרגיה חדשה בטורנירים חשובים והפלייאוף הוא ורניר די חשוב. שילמו לו יותר מדי אבל זה נותן להם בטחון שהוא שם. אולי FAR 3

  לג'יימס ג'ונסון? החוזה שלו לדעתי הוא מצויין לשני הצדדים

  1. זה נקרא לשחק מול אירופאים איטיים, חלשים ופחות אתלטים שיש לך עליונות עליהם בגלל הכישרון למרות שאתה אוטוטו בן 40.

   גאסול באירופה עדיין גוליבר מול כולם. גם אני הייתי ממשיך לבוא ולהנות לנצח את כולם, במיוחד שיש לו נבחרת ספרדית מוכשרת.

 14. 1. לא מבין את הספרס, אולי בהמשך החוזה יסתבר שהם ראו משהו שאנחנו לא, אבל על פניו נראה שמדובר בחוזה נוראי. גאסול מוכשר אבל זקן ובטח שהספרס לא חייבים לו שום חסד נעורים.
  2. איגודאלה – שווה כל פרוטה, עשה הנחה ועדיין ג"ס תגמלו אותו. עדיין מוכיח שהוא מצויין בתור שחקן שישי ומגן ברמה עילאית.
  3. גו'נסון – נתן עונת פריצה במיאמי, השאלה אם לא מדובר בשנת חוזה ושאחריה תהיה נפילה. התחבר לו משהו במיאמי ועושה רושם שספולסטרה יודע איך להשתמש בו. איכשהו… אני סומך על ריילי

 15. חשבתי שכל ההחתמות של מיאמי יגיעו בפוסט אחד.
  אין ספק שהאסטרטגיה הכללית השפיעה גם על חוזים ספציפיים, אני הייתי נותן לו 6.

  קצת יותר רחמן עם פאו – 2.
  לי זה נשמע כמו הימור שהספרס לקחו – סיכמו עם פאו שיקבל הרבה פחות לטווח ארוך אם הם יצליחו להחתים את 1, 2, 3 ואם הם לא יצליחו, הם יפצו אותו בחוזה כזה.

  החלק המובטח בחוזה בשנה השלישית כנראה נקבע בצורה כזו שהספרס מרגישים די בטוחים שיוכלו להיפטר ממנו תמורת מזומן.
  סכום המזומן שכנראה יהיה מותר להעביר בין קבוצות בטרייד (נגיד 5.3 מיליון) + משכורת המינימום של פאו בקונטנדרית אחרי ביי אאוט (כ 2.4 מיליון) אומר שכל קבוצה שתטריד "כלום" עבור פאו+מזומן תרוויח אוטומטית מיליון דולר. נוסיף עוד מיליון או שניים שפאו יתרום למאמץ כדי להגיע לקונטנדרית, וזה כבר נראה סביר מאד.

  אבל עדיין טמטום גדול כשמדובר בשנה השנייה של החוזה.

  איגי הוא לחלוטין אוברפייד.

  אבל, זה חוזה שכל כולו שוחד לאגו שאיגי היה צריך לכבוש כבר כמה שנים מהספסל, ויתבקש להמשיך לעשות את זה בזמן שהרוקטס מציעים לו את קדמת הבמה והמקום בחמישייה.

  אז בגלל שה"נזק" לאוברפיי הזה הוא כספי "בלבד", איגי קיבל את שעון הזהב שלו על השירות המסור בעבר ובליעת האגו, ועל זה שהוא ימשיך לעשות את זה הלאה. 7-8 נראה לי סבבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט