שיקגו בלוז – פריוויו לעונת 2017-18 / גיא א.

שיקגו בלוז – פריוויו לעונת 2017-18 / גיא א.

אולם:

עדיין היונייטד סנטר. הבולס גם עדיין מובילים את הליגה במספר צופים למשחק עם ~21,000 צופים למשחק. שנה שעברה נצפו קרחות בלא מעט משחקים לקראת סוף העונה וגם השנה נעקב אחרי נאמנות הקהל המקומי.

מאמן ראשי:

פרדריק (פרד) כריסטיאן הויברג. אם אתה באייווה ורואים אותו ברחוב תרגישו חופשי לקרוא לו בשם הכינוי "The Mayor" ואני מבטיח שהוא יענה לכם. שנה שלישית בליגה כמאמן ראשי. על השנתיים הראשונות אין הרבה מה להגיד חוץ למהוריד את הכובע לגאר ופאקסון שהחתימו מאמן בלי ניסיון או השגים על 25 מיליון דולר לחמש שנים.
פרד בחור טוב ונחמד שאכל מרורים מהשחקנים בשנתיים הראשונות, בעיקר מבאטלר שלא ספר אותו ועשה לו בושות מול כולנו.  השנה הוא מקבל חבורה צעירה, כמו שהוא אוהב, שכולם מספידים עוד לפני שעלתה למשחק הראשון ואולי, עכשיו שאין לחץ, סוף כל סוף הוא יציג לנו רוטציות הגיוניות ונראה מה הוא מסוגל לעשות.

מאזן בעונה הקודמת:

41:41. עלינו לפלייאוף, הברקנו לשני משחקים. אחר כאן רונדו שבר את האצבע ושם זה נגמר.

סד״כ:

שחקנים שעזבו: דוויין וויד, ראז'ון רונדו, איזייה קנאן, מייקל קארטר וויליאמס, ג'ימי באטלר, ג'ופרי לוברן.

שחקנים שהגיעו: קריס דאן, זאק לווין (פצוע), דיוויד נואבה (שהוא הפייבוריט שלי ואם תקליקו כאן הוא יהיה גם שלכם), קווינסי פונדאקסטר, דאימונד סטון, ולאורי מרקנן.

סגל: זאק לווין,קריס דאן, דוויד נואבה, ג'סטין הולידיי, דאנזל וולנטיין, ג'ריאן גראנט, ״פוינט גארד העתיד״ קמרון פיין , ג'ארל אדי, פול זיפסר, קווינסי פונדאקסטר, ג'ילאן ג'ונסון (אל תרגישו רע אם אתם לא יודעים מי זה, אני עדיין לא מאמין שזה בנאדם אמיתי), לאורי מרקנן, בובי פורטיס, קריסטינו פלסיו, דאימונד סטון, רובין לופז וניקולה מירוטיץ'.

פריוויו לשנה שצפויה לנו:

הטרייד על ג׳ימי באטלר היה הרגע המכונן של העונה שעוד לא התחילה. הנהלת הבולס החליטה על בנייה מחדש, ואל אף שהדעות חלוקות לגבי התזמון והדרך שבה נעשתה ההחלטה, זו החלטה לגיטימית לחלוטין לפרנצייז בסדר הגודל של השיקגו בולס.
עם זאת יש עדיין כמות מדאיגה של סימני שאלה מסביב לקבוצה:

האם גאר-פקסון הם האנשים המתאימים לנהל מהלך של בנייה מחדש?(ממש לא)

האם הויברג מסוגל לפתח שחקנים צעירים?(אולי)

האם דאן, לאבין ומארקן יצליחו להצדיק את המחיר שהבולס שילמו עבורם? (אני אופטימי לגבי כל השלושה אבל את המחיר הם לא יצדיקו)

האם עכשיו ללא שלושת האלפות, פורטיס, ולנטיין וגראנט יתחילו סוף כל סוף לממש את הפוטנציאל שלהם? (לפחות לגבי שניים מהשלושה – כן).

הבולס עומדים לעלות למגרש את אחת הקבוצות הגרועות בהסטוריה של הפרנצ׳ייז והמהמרים בוגאס לא לקחו סיכון וסימנו את הבולס כקבוצה הגרועה ביותר בליגה עם תחזית ל21.5 נצחונות, עוד לפני שווייד עזב.

לא צריך להיות מומחה בתורת הסיכויים כדי להבין למה הקבוצה דורגה ככה. לקבוצה אין שום פוינט גארד מוכח, ולמעשה מלבד לופז אין לה שום שחקן מוכח שהראה שהוא מסוגל לתת תוצרת כל משחק.
הקבוצה מבססת את העונה על רוקי פיני שעוד לא קלע נקודה בליגה ועל שחקן מוכשר שחוזר מפציעת ACL.

גם בהגנה המצב לא יותר טוב. הבולס שנה שעברה מיצבו את עצמם כקבוצה קשוחה וחסרת פחד שדורגה כקבוצת ההגנה השישית בטיבה בליגה. ההגנה התבססה בעיקר על הקשיחות של טאג׳ גיבסון השמירה הנהדרת של באטלר ורונדו והגריט של לופז באזור הצבע. השנה הגריט הזה ייעלם. לבולס יש כמה שחקנים לא רעים בהגנה אבל את המנטליות הקשוחה וחוסר הפחד שהיו חלק ממורשת תיבודו אבדה.

יש עדיין מקום לאופטימיות זהירה  – פרד הויברג, בעונה השלישית שלו בליגה, סוף כל סוף קיבל את הקבוצה הצעירה והאתלטית שהוא ביקש. כבונוס, עושה רושם שסוף כל סוף יש לבולס כמה קלעי שלשות – לאבין ומרקנן כבר הוכיחו שהם מסוגלים לזרוק מעבר לקשת. פול זיפסר הוא שחקן גרמני קשוח וחכם שהוכיח שנה שעברה שלמרות שאין לאף אחד מושג מהו, הוא מסוגל לפלס דרך להרכב הראשון של הבולס.

תחזית לעונה הבאה

פסימית:

הדוק והאתר התפארו לא מעט בכך שהצלחנו בשנתיים האחרונות לכסות בצורה צמודה שתי אלופות. ובכן, השנה נוכל להתפאר בכיסוי צמוד לקבוצה הכי גרועה ומבאסת בליגה. דאן יתרוצץ במגרש ללא מטרה, לאבין יצלע חצי עונה ומארקנן יצדיק את כל הדיבורים על אירופאים וניל. הבולס יסיימו איפשהו בתחתית המזרח ואז הגרלת הדראפט תתפקשש גם היא. הדובדבן – בסוף העונה ג׳רי ריינדסדורף מודיע בראיון שיש לו אמון מלא בגאר פקסון.

אופטימית:

אלוהים אדירים, הויברג הוא באמת מאמן של צעירים! הוניל הזה מארקנן הוא אחלה שחקן! דאן הוא רכז מצוין ולאבין מתעופף במגרש כמו פסל כספית! אפילו מירוטיץ׳ קולע בצורה עקבית! הבולס עדיין מפסידים בסיטונאות ומסיימים בתחתית המזרח, אבל מקבלים הרבה כבוד על רוח הלחימה ואת הבחירה הראשונה בדראפט. דיונים סוערים בהופס על אם לבחור במרווין באגלי, מייקל פורטר ג׳וניור או להפוך את הבולס לממלכת הוניל ולבחור בלוקה דונצ'יץ הנהדר.

ריאלית:

הבולס הם לא מועדון שמותאם למאה ה21. כלומר, מבחינת איכות המתקנים ונהול האופרציה הבולס הם העילית שבעילית אבל כמנהלי קבוצת כדורסל המועדון עדיין מתנהל כעסק משפחתי ללא אסטרטגיה אמיתית המובלת ע״י צוות מקצועי. הבולס יסיימו בתחתית המזרח השנה, וגם אם יקבלו בחירת דראפט טובה עדיין לא ברורה הדרך בה מתכננים בבולס לבנות קבוצה שתתחרה שוב על ראשות המזרח.

סגל (נכון לעכשיו):

פוינט גארד:

1. כריס דאן

2. ג׳ריאן גרנט

3.קמרון פיין (פצוע)

שוטינג גארד:

1. ג׳סטין הולידיי

2. דנזל ולנטיין

3. דוויד נואבה

סמול פרוורד:

1. זאק לאבין (פצוע)

2. פול זיספאר

3. קווינסי פונקדקסאר

פאוור פורוורד:

1. ניקו מירוטיץ

2. לורי מארקאנן

3. בובי פורטיס

סנטר:

1. רובין לופז

2. כריסטיניו פליסיו

3. דיאמונד סטון

לפוסט הזה יש 62 תגובות

 1. עצוב מה שהולך שם, ההנהלה פשוט נוראית ולא מובן לי איך היא עדיין בתפקיד, מאמי מאכזב מאוד שאין לו שליטה על שחקנים והסגל אוי הסגל (החליפו את באטלר בשביל הרצועה הצולבת הקרועה של לאבין למען השם) ומרקנן הוא בחוף שיתגלה במהרה (רול פלייר שהתקרה שלו ריאן אנדרסון).אולי הקבוצה החלשה בליגה (ביחד עם אטלנטה).

  1. ריינדורף עדיין שוכר מנהלים כתפקידי אמון במקום מקצוענים. הקבוצה של רוז הייתה קבוצה אדירה למרות ההנהלה ולא בגללה אבל איכשהו הקרדיט נרשם לזכותם

  2. הם יפתיעו הרבה רפי ובינוני הבנה כאן שיכתבו עוד מעט שהם יהיו התחת של הליגה (כולל אתה, רובין, שאתה בין מנהלי רפי ההבנה כאן)

 2. מתסכל להוציא פריוויו על קבוצה ושנייה לאחר מכן המצב משתנה…

  וויד והבולס הגיעו להסכם על בייאאוט.
  אנחנו ממש בשבוע של פתיחת מחנות האימונים, כך שתצפו להחלטה מהירה מצידו.
  על פי הדיווחים, המועמדות המובילות על שירותיו הן הקאבס, הספרס וההיט, כאשר מדווח שלאחר הטרחיד על מלו, גם אוק' עשויים להיכנס למירוץ.
  הימור שלי – הקאבס. המסלול הכי מהיר לגמר והמקום שהשתלב בו הכי טוב לטעמי. בספרס הוא פחות מתאים בשיטה הקבוצתית. בהיט זה יהיה מקרה של חזרה רומנטית, אך הוא לא מוסיף המון כרגע, מלבד חיכוכים פוטנציאליים עם וויטרס על המקום בחמישייה.

  באשר לבולס? Full tanking…וכדאי לנסות להעיף משם גם את לופז תמורת נכסים.

 3. תודה פריוויו נהדר.
  אני הרבה יותר אופטימי על הטרייד על באטלר אחרי שראיתי את מרקנן. אני צופה לילד גדולות, גם אם יקח לו זמן להתרגל למהירות של ה nba.
  סך הכל עם דאן, לאבין, וולנטיין, מרקנן ובןבי פורטיס יש סגל צעיר ומבטיח ויש אסטרטגיה ברורה של להיות הכי גרועים שאפשר כדי להתחזק עוד יותר בקיץ.
  עכשיו העבודה של הויברג מתחילה.
  הביי אאוט לווייד במקום. ברגע שהטרידו את באטלר ההבטחות שנתנו לו לכיוון שהמועדון הולך לא תקפות.

  1. יש לבולס כמה צעירים עם סיכוי טוב להפוך להיות להפוך להיות solid. אני גם אופטימי לגבי מרקאנן ומופתע לרעה מכמה שמפחיתים כאן מהיכולות שהוא הראה באליפות אירופה.

   1. אני גם מחזיק ממרקנן הוא יותר טוב ממה שחשבתי בהרבה. שנה של בדיקה בבולס .הקבוצה שהייתה להם לא מספיק טובה וואפשר לזהות מגמה של תשלום פחות מבעבר עבור כוכבים בטריידים ככה שאני לא משוכנע שהטרייד על באטלר כל כך גרוע.

 4. זה הולך להזכיר את הקבוצה הנוראית מ-99, אם כי פה יש איזשהו שביב של תקווה עם דאן שאולי יקבל דקות ויצדיק את עצמו, מרקנן עם ההייפ מאליפות אירופה והרצועה של לאבין שאולי יתגלה כשחקן שהוא לא רק הילייטס.

  בסופו של יום, ההנהלה ממשיכה בטעות אחר טעות עוד מהעונה הקודמת ואלו שלפנייה.

 5. When the Bulls traded Doug McDermott, a draft pick, and a backup power forward, they got Cameron Payne in return.

  When the Thunder made that same package, they got the 10x All-Star, 3x Olympic gold medalist, and former scoring champ Carmelo Anthony

 6. תודה על הפריוויו.

  נקודת אור לעתיד –
  הם אחת מהקבוצות הבודדות בליגה שבשנה הבאה יהיו עם הרבה מקום מתחת לתקרת השכר.
  יש להם חוזים חתומים על פחות מ-50 מיליון,
  מתוכם 15 מיליון אופציה של הקבוצה,
  וקאפ הולדס מינימלי של פחות מ-5 מיליון על זאק לווין.

  זה אומר שהם תאורטית יכולים להחתים בקלות 2 חוזי מקסימום משוק השחקנים החופשיים,
  ואז להאריך את החוזה של לווין.

  יש שמועות שדוויין ווייד יהיה שחקן חופשי בשנה הבאה…

  1. ידוע, והם דיברו על זה גם במהלך העונה. הם גם ציינו בראיון שינויי חוקים שצפויים לחול בסוף השנה אבל אני לא בטוח למה בדיוק הם התכוונו. ועדיין אני לא בוטח בהם לקבל את ההחלטות הנכונות

   1. ולברוקלין אין סיבה להפסיד אז יש מצב שהבחירה שלהם (עכשיו של הקבס) לא תיפול על 8 המקומות הראשונים בדראפט….

 7. משתתף בצערך יונתן.
  אלע אם יקרה משהו בלתי צפוי, אני אראה אותם השנה לא יותר מפעם-פעמיים ואני מאמין שאני לא היחיד.

  1. אני אוהד ואני לא בטוח שאצליח לסבול מעל חמש משחקים ( וזה יהיה בעיקר בשביל לראות את מילווקי/מינסוטה/גולדן/אוקלומה/יוסטון , לא בשביל שיקאגו )

 8. הסגל של הבולס מפוצץ בשחקנים צעירים שעדיין נהנים מאיזשהו סוג של הייפ של כישרון צעיר שאולי בסיטואציה מסוימת ייתן עונת פריצה. הבעיה בשחקנים האלה שב-99% מהמקרים הם נשארים רול פליירס ממוצעים במקרה הטוב (שישאלו את פונדקסטר, עכשיו הוא גר קרוב). בשתי העונות האחרונות אני לא מפסיק לשמוע על פורטיס ופליסיו, חשבתי שמדובר במינימום חסן ווייטסייד כל אחד (עד שראיתי אותם משחקים). החכמה במקרים כאלה היא למצוא את הטיימינג הנכון להעביר את הבלופים האלה בטרייד לפני שמשלמים להם כסף גדול שיהפוך אותם ללא סחירים. השאלה הגדולה השנה היא האם בקבוצה מפסידה וצעירה כל סימני השאלה האלה (פיין, פורטיס, דאן, זיפסר, וולנטיין, גראנט) יראו מספיק ניצוצות שיעלו את הטרייד ואליו שלהם, כי שחקנים אמיתיים לטווח הארוך אני רואה רק במרקאנן (לאבין כבר סוג של הוכיח את עצמו והתקרה שלו די ידועה).

 9. פריווי נהדר, הקבוצה קצת פחות. הבעיה שלא נראה שהם הצליחו להשיג נכסים תמורת כל מה שאיבדו, את באטלר איבדו תמורת שחקנים שנמצאים יותר קרוב לבאסט מאשר לפריצה, מרקנן נחמד וזהו, הייתי שולח את רובין תמורת איזו בחירה( אולי בוסטון יוכלו לתת משהו סביר בשבילו), ובאמת התסריט האופטימי בחירה ראשונה בדראפט, אבל גם אז זה נראה דיי חלש.

 10. 1. לכל מי שמתלהם פה על הסגל של הבולס – פור הוונס סייק, הם עושים טנקינג! מה ציפיתם שהם יעשו? ינסו להשתפר? זו הסרחה מתוכננת ומתוזמנת.

  2. ורק מילה לגבי ה׳צעירים׳ של הבולס. לאויין יהיה השנה בן 23, ככה גם פורטיס. דאן יהיה בן 24. זה כבר גיל בוא די ברור מה ייצא מהבחור. תרשמו על פורטיס שחקן רוטציה ותו לא. תרשמו על לויין סקורר חביב ותו לא (קטינו מובלי במקרה הטוב). תרשמו על דאן מחליף בעמדות הגארד, ותו לא. לא מהחבר׳ה האלו תגיע הישועה.

  שורה תחתונה – יופי של פריויו. אבל אפשר היה להסתפק בשלט ׳קבוצה בהסרחה – נפגש בשנה הבאה׳.

  1. חחחח, מאיפה לעזאזל הבאת עכשיו את קאטינו מובלי?!

   לגבי הצעירים אני חושב שאתה טועה, 23-4 זה עדיין ילדים, ויש לא מעט שחקנים שפרצו בגילאים מאוחרים יותר.
   אם להיות ספציפי יותר, אני עדיין מאוד אופטימי לגבי דאן, וחושב שבסיטואציה המתאימה הוא יכול לפרוח.

 11. קבוצה די פח, מוזר לי שלחצי מהסגל שלהם אני אפילו לא מזהה את השם.
  עם כל הילדים שיש שם אולי שווה לשנות זמנית את השם ל Chicago Calves.

  1. האוהדים לא שמחים ויהיה מאד מעניין לראות את הנתונים הכספיים. הבולס עד היום, כמו הלייקרס, היו מסוג הפרנצ'ייזים שרווחים הם לא בהכרח תמיד בקורלציה עם מה שאתה רואה במגרש

 12. וואו איזה סגל חלש. על הנייר הקבוצה הגרועה בליגה.
  הדבר המעניין היחיד לגביהם זה כמה ניצוצות גדולה נראה ממרקנן בביב השופכין הסתמי הזה.

  1. הפעןם נאלץ להסכים עם דוקטור הטוב ( לא שזה מזיז למישהו, אך בכל זאת).
   זו תהיה קבוצה בסגנון היט ד'אשתקד , רק צעירה יותר.
   תחזית שלי – מקום 9 במזרח, אוליי אפילו 8.

 13. קבוצה מעוררת בחילה מצד אחד ומצד שני יכול להיות שעוד 4 שנים הם יצליחו לחזור כי יש להם כמה כשרונות נהדרים

 14. הנהלה מטומטמת, פשוט מטומטמת. מחתימים את וויד ורונדו בעונה אחת, ובעונה אחריה נפטרים משניהם וג'ימי באטלר על הדרך, זורקים לעזאזל נכסים של הקבוצה תמורת כלום ושום דבר, אין כיוון ברור לאן הולכים, פשוט קטסטרופה. לא רואה איך הם עוברים את ה20 ניצחונות עם כזה סגל, מצד שני הם במזרח אז עוד בטעות הם ייכשלו בטנקינג

 15. מסכים. לגיטימי להצערה של הקבוצה אבל טפשי להביא את וויד ורונדו אןם זה הכיוון. לגיטימי ללכת לבניה מחדש, אבל טפשי להפטר מנכסים תמורת כלום וללא אסטרטגיה אמיתית

כתיבת תגובה

סגירת תפריט