Free No More 2017 – פול מילסאפ / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2017 – פול מילסאפ / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

 

פול מילסאפ עובר לדנבר – $91,500,000 לשלוש שנים – $30.5 מיליון לעונה – עונה אחרונה אופציית קבוצה:

(תתעלמו מהעונה האחרונה שם. זו כמובן טעות)

נירמול משכורת לעונת 2016-17 – 27.8 מיליון דולר. שחקנים שהרוויחו קרוב לכך בעונה שעברה:

אולסטאר שלישי הקיץ שעובר מהמזרח למערב (אחרי באטלר וג'ורג' שעברו בטריידים, ובלי להחשיב את ג'ף טיג). הסיפור הזה יצטרך להיעצר מתישהו…

מילסאפ הוא האולסטאר שנדמה שדנבר מחפשת כבר נצח. הנה נתון פסיכי – הנציג האחרון מדנבר במשחק האולסטאר היה כרמלו אנתוני. זה הרצף הארוך בליגה, והעובדה שלאורך 7 השנים האלה הקבוצה נמצאת במאזן כולל של מעל 50% היא לא פחות מנס.

ואף אחד לא מבטיח שהרצף הזה יקטע השנה. יוקיץ מתקדם עוד קצת כל יום שעובר, ומילסאפ היה אולסטאר במזרח בכל ארבע העונות שלו בהוקס, אבל במערב זה סיפור אחר לגמרי. רודי גוברט, בלייק גריפין, וקארל אנתוני פאקינג טאונס(!!!!!) לא הצליחו להיכנס לרשימה השנה, והתוספת של ג'ימי באטלר ופול ג'ורג' (גם אל מול החיסרון של גורדון היוורד) לא אמורה להפוך את הקרב לקל יותר.

 

יותר מהכל, דנבר ניצלה פה בחכמה שוק דליל עבור השחקן. לאורך הקיץ, תהיתי בווטסאפ שלנו איך זה שהשוק עבורו כל כך חלש:

הייתה בו קצת התעניינות לא רצינית מהוולבס ומהסאנס, וגם היא נעלמה אחרי יומיים. אטלנטה – שידעה שהיא בדרך לטנקינג – אפילו לא טרחה להציע לו חוזה חדש, מה שהפך את דנבר למועמדת הרצינית היחידה.

וזה השפיע. הנאגטס מקבלים אותו במחיר נמוך בהרבה ממה שכולם ציפו ויותר חשוב – על חוזה סופר נוח. דיברנו כבר על יחס השנים מול דולרים בחוזה של לאורי, וכאן זה בא אפילו עוד יותר לידי ביטוי. צריך להבין – חוזה לשנתיים עם אופציית קבוצה לשלישית, עדיף משמעותית על סתם חוזה לשנתיים. זה אומר שאם השחקן לא שווה את הכסף בשנה השלישית, זה בתכלס חוזה לשנתיים. אבל אם כן, קיבלת שחקן לשנה בחוזה שבהגדרה עדיף על שווי השוק שלו.

 

אין לי כוח לכתוב יותר מידי על מילסאפ כשחקן. בשנה הרביעית של הפרויקט הזה, אתם תסלחו לי אם אני פשוט אצטט פסקאות משנים קודמות נכון? סבבה. הנה הפסקה מלפני שנתיים עם תיקונים רלוונטים:

ככה נראה הפאוור פרוורד של הNBA החדש. יכול להחליף על גארדים ולשמור את שתי עמדות הפורוורד. ריבאונדר טוב. מוסר טוב. מוריד כדור לרצפה. קולע שלשות ב31%35%. כל החבילה. 3020 מיליון דולר זה המון כסף, אבל מילסאפ הראה שהוא שווה את זה בשנתיים האחרונות, ובמיוחד בשנה האחרונה שבה הצליח לשחזר את התפוקה שלו מהשנה שעברה באופן מרשים כשהקבוצה הפכה לקונטנדרית. ואין מה לעשות – אי אפשר להחזיק לנצח סגל שמורכב רק מחוזים טובים כשהופכים לקבוצה מובילה – בשביל יציבות צריך לשלם.

מילסאפ – בגיל 32 – עדיין לא התחיל את ההתדרדרות הצפויה ביכולת המשחק שלו, ומאוד יכול להיות שלא יעשה את זה גם לאורך החוזה הנוכחי. עם זאת, הוא יכל להיות טוב יותר בשנה שעברה. למרות שיאי קריירה בנקודות בדקות, אחוזי הקליעה שלו מכל הטווחים היו נמוכים יחסית בשנה שעברה, אותה סיים עם 44.2% מהשדה – לא מספיק טוב לשחקן גבוה.

אבל זה היה באטלנטה חסרת האופציות ההתקפיות. בדנבר – עם האריס, צ'נדלר, מורי, ובעיקר יוקיץ – יכול להיות לו יותר קל. הדבר החשוב הוא שעדיין מדובר בשחקן ורסטילי ומגוון (בעיקר מבחינה הגנתית), שיחד עם יוקיץ ישלים קו קדמי מעניין מאוד שבו שני הגבוהים מסוגלים למסור לקלוע ולכדרר כאחד הגארדים.

מילסאפ אמנם הפסיד 13 משחקים העונה, אבל לא הייתי דואג. זו העונה הראשונה בקריירה בה הוא הפסיד כמות דו ספרתית של משחקים, ועבור שחקן שהגיע לפלייאוף ב9 מ11 העונות שלו בליגה, זו דוראביליות מרשימה.

בקיצור, מדובר בno-brainer בשביל הנאגטס – שכנראה לא היו מצליחים להביא שחקן אחר בקליבר קרוב למילסאפ עם הכסף הזה. הם עדיין 9 מיליון דולר מתחת לתקרה, וההחתמה הזו גם משמשת כקלף מיקוח משמעותי במו"מ מול מייסון פלאמלי – אם יהיה כזה. זו יכולה להיות ההחתמה שתחזיר אותם סוף סוף לפלייאוף, אחרי 4 שנים עקרות.

 

FAR = 9


לפוסט הזה יש 34 תגובות

 1. מילסאפ ועוד איך התחיל את ההתדרדרות.

  הוא סיים את העונה האחרונה עם הנתונים הגרועים בקריירה ב –
  אחוזים מהשדה,
  אחוז ל-2 נק',
  אחוז אפקטיבי,
  רב' התקפה למשחק,
  % רב' למשחק.
  התפוקה ההגנתית שלו עדיין מרשימה, אבל היא נמוכה יותר (בהפרש) מזו שהוא הציג ב-5 השנים הקודמות.

  בגלל שרק שנתיים מובטחות,
  ובגלל שאלו דנבר –
  קבוצה עם המון כישרון שצריכה את אותם דברים שמילסאפ מביא לפרקט, ואשר לא פוחתים עם הזמן (ניסיון, חכמה),
  אז לדעתי:
  FAR 6.5

  1. לא יצטרכו ממנו יותר מדי ריבאונד – יוקיץ' לקח שנה שעברה 9.8 ב-27.9 דקות (12.7 פר 36) ואחוז ריבאונד ממש גבוה, יותר מכל מה שהיה למילסאפ כל הקריירה.

   דרך אגב, ה-19.5% ריבאונד שלו ממש אנדרייטד. מצויין לשחקן שריבאונד זה לא הנכס המרכזי שלו.

   בנוסף הוא לקח את הכמות הגבוהה ביותר של זריקות למשחק בקריירה, כשהוא לא משחק עם שחקנים כמו קייל קורבר, אל הורפורד וג'ף טיג שעוזרים להתקפה לזרום ולא שרודר והווארד הריכוזיים.

   1. שלא יהיה ספק –
    אני ממש אוהב את פול "לברון סטופר" מילסאפ.

    30.5 מיליון לעונה זה סכום של סופר סטאר.
    זה אומר שבשנתיים הקרובות אין לדנבר את היכולת לבצע מהלכים נוספים.
    אם הוא יציג את הצניחה ביכולת שאני חושש שצפויה לו?
    זה יגרום לכך שkדנבר לא יהיה איך לבנות סגל חזק סביב יוקיץ' בזמן שזה עדיין תחת חוזה נוח (חוזה מ-מ-ש נוח…)

    אבל אולי ה-6.5 שלי מוגזם.
    הוא עדיין שחקן שיודע גם לשחק פיק אנד רול, גם לשחק ISO, גם לשחק מהפוסט.
    אני מתקן ל-7.5

 2. מסכים לגמרי בגלל שזה חוזה של שנתיים פלוס אופציית קבוצה. אין לדנבר מה להפסיד בחוזה הזה, גם אם הוא יפול ביכולת אחרי שנתיים נגמרת ההתחייבות. מבחינת קבוצה כמו דנבר שהיא לא מגנט לשחקנים חופשיים זה ללא ספק 9.

 3. הוא החתמה ממש טובה בשבילם. יוקיץ' שחקן הגנה מאוד רע ומילסאפ יכול להשלים אותו, הוא יודע לשחק במערכת התקפית ועם סנטר שאוהב את הכדור והראה את זה בשנים הטובות באטלנטה.

  הוא יכול להיות סקורר שמתאים לדנבר והתחמה גאונית שלהם. לדעתי הם בפלייאוף השנה, וזה יהיה הרבה בזכותו – שחקן טוב מאוד. מסכים עם ה-9

 4. שחקן מצוין לקבוצה שמחפשת זהות. מביא הרבה שכל בשני הצדדים של המגרש, יציבות ותוכנית משחק קבוצתית שמוטמעת בו באדיבות קואץ' באד והסיסטם המשובח, מהבחינה הזאת, של ההוקס.
  הסטטיסטיקה הידרדרה במקביל להתפרקות של אטלנטה. כשהיו סביבו שחקנים ראויים מילסאפ הראה איכויות אולסטאר.
  אם יהיה בריא ומלון יבנה סביבו נכון, החתמה מצוינת.

 5. שחקן טוב אבל לא מעבר לזה כמו כל יוצאי אטלאנטה של לפני שלוש שנים-הורפורד טיג קורבר.גם מתחיל את הירידה שלו כלומר השנים הטובות שלו מאחוריו.יתן הגנה טובה אבל לא שחקן שיקפיץ אותם לדוגמא לסיבוב שני בפלייאוף.מבחינתי 90 אחוז שהם לא נכנסים לפלייאוף ו10 אחוז שיסיימו במקום השמיני ויעופו בסיבוב הראשון.אם היו משחקים במזרח כל ההתיחסות שלי הייתה כנראה שונה כי הם קבוצה יותר טובה מכל אלו שאמורות לסיים 5-8 במזרח

 6. צוין כאן ש-7 שנים לא שלחו אף אחד לאול סטאר, הקבוצה לא ממש אבן שואבת לפרי אייג'נטס, אז אם בקבוצות אחרות זה יכל להיות 7-8 בגלל הגיל, בדנבר זה 9, בגלל שכל החתמה רצינית היא הצלחה וכמו שציין דובי גם ערכים מוספים חשובים לקבוצה במצב של דנבר.

 7. ואני לא מבין למה 9 ולא 10.
  שחקן מצוין, אישיות טובה, אקס אולסטאר עם נסעון בפלייאוף.
  מבחינת דנבר – לא מכיר אף שחקן בסד"ג של מילסאפ שרוצה לבוא ומקום מתחת לתקרה יש לנם.
  חוזה נוח – בן 32, יש לו כנראה עוד 2-3 שנים טובות.
  לא מוצא דאון סייד בכלל.
  בשבילי זו היתה ההחתמה של הקיץ.
  שיחוק של הנאגטס

 8. ליוקיץ' יש הרבה מה ללמוד ממילסאפ. אמנם פול עשוי להסתחרר מהיצירתיות של הסרבי, יוקיץ' צריך לעמוד צמוד ליד האח של אלייז'ה (לא בזמן המשחק. שמה דווקא להיפך. יש לכם את המקום לרווח), ולאסוף כל פריט מידע שנופל ממילסאפ.
  אם בתוך השנתיים/שלוש, יוקיץ' יהפוך לשחקן טוב יותר בזכות השותפות הזו, הרווח כולו של דנבר.

 9. החתמה טובה מכל האספקטים.
  שחקן שאולי קצת בירידה אבל עדיין בשנים היפות שלו, וחתום רק לשנתיים+אופציית קבוצה, תקנו אותי אם אני טועה אבל זה לא משהו שכיח אצל אולסטארים.
  כמו שצויין בתגובות, זאת גם הזדמנות מעולה ליוקיץ' ללמוד קצת מהניסיון של מילסאפ.
  בנוסף, כמו שנכתב, מדובר בדנבר, לא בדיוק מגנט לשחקנים איכותיים, אז סך הכל החלטה טובה מאוד.

  הדבר היחיד שקצת מפריע לי זה שהדקות של פאריד (שאני מאוד אוהב) כנראה ימשיכו לרדת, וחבל, אבל חוץ מזה אין תלונות.

 10. 10 קלללללללל.
  התאמה מושלמת.
  ציפיתי שיטרידו עבורו עוד בעונה הקודמת, אז עכשיו לקבל אותו ככה ?
  אפילו הגיל היחסית מתקדם הוא יתרון עבורם.
  קל.

  1. מסכים עם דדי 10 קל, דנבר הבינו את סגנון המשחק שלהם יכולים להציג סגנון שדומה לסקרמנטו 2000. התאמה מושלמת של שחקן, אני לא מבין מדוע יש את הנרמול משכורת? אין שום חשיבות לזה, צריך להתבונן בצרכים של הקבוצה בהתאמה של השחקן , לוקיישן (דנבר זה לא אספן) ותקרת השכר של הקבוצה. אני רק מפחד שהתדרדרות שלו תגיע בנפילה חופשית

 11. שחקן איכותי לסיטואציה מושלמת עבורו. חוזר לקבוצה עם סגל טוב ומאוזן ורק ירוויח מכך כמו גם דנבר עצמה.
  האופציה של הקבוצה לאחר שנתיים היא מצויינת לדנבר.

  עדיין לא שחקן שיעשה הבדל משמעותי, אם כי יכול להביא אותם להילחם ברצינות על הפלייאוף.
  עדיין חסר לדנבר סטאר ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, צריכים שם לחשוב מה לעשות עם קנת' פאריד (וגם הוא עצמו) כי הדקות שלו הולכות להצטמצם

  1. נשאר 8.6 אם נותנים לפלמלי ללכת.
   אם משאירים אותו אז יש להם עוד 3 מיליון לנצל אם ירצו לפני שזה רשמי, ואז עוד חריגת "מקום" של 4.3 מיליון.

     1. בשביל 6-8 מיליון לעונה לא היית משאיר אותו? תכלס שחקן ספסל מצויין, והרבה יותר מתאים לשחק מאחורי יוקיץ' ואפילו לצידו. בזמן הטרייד היו הרבה אנשים שחשבו שהוא לא פחות טוב מנורקיץ'.
      הקטע שאני לא רואה קבוצה שתשלם עליו עכשיו. אולי ברוקלין אם נשאר להם קצת ברזרבות, אבל השוק לשחקנים כמוהו רווי.

 12. מאוד מאוד אוהב את ההחתמה הזאת לדנבר. מסכים גם הפעם עם הציון.
  סוגר להם כל כך הרבה פינות בחוזה מושלם מבחינת זמן. די הפתיע אותי ששחקן בגילו לא ירדוף לחוזה נמוך יותר אבל לזמן רב יותר. דנבר כנראה עשו עבודת שכנוע מצוינת.
  לדעתי החתמה שסוף סוף תכניס את דנבר לפלייאוף וזה לא משהו לזלזל בו. ונפטרו מגלינרי על הדרך. רק דברים טובים קרו הקיץ בדנבר.

 13. מסכים עם מי שטוען שזו החתמה מצוינת.
  בסוף, זאת דנבר ושחקנים לא עומדים בתור כדי להגיע לקולורדו.
  9 מינימום גם אם מילסאפ מעבר לגבעה.

 14. מסכים עם הציון. מילסאפ זה שחקן שכל מאמן היה רוצה אותו בקבוצה. עושה הכל בהגנה ובהתקפה, אישיות מצוינת ועמידות גבוהה.

 15. חבל שהוא מתבזבז על דנבר, קבוצה שלא הולכת לשום מקום (בעצם אולי איזו הפתעונת קטנה כמו פעם, הדחה של מדורגת מס׳ 1? 🙂 )
  הייתי רוצה לראות אותו בקונטנדורית

כתיבת תגובה

סגירת תפריט