רוכבים על הגל 2017 (6) – חלוקת תעודות / עידו גילרי

הפרסים בטור כמו בכל מירוץ אופניים אחר מחולקים על בסיס הישגים אישיים אבל חשוב שנזכור כי למעשה הרכיבה היא ספורט קבוצתי לכל דבר. 22 קבוצות השתתפו כמו בכל שנה בטור. חלקן הצליחו יותר חלקן פחות. חלקן התעלו על הציפיות וחלקן לא התקרבו אפילו . לפיכך את טקס הסיום שלנו הפעם נעשה עם חלוקת תעודות לקבוצות על פי ביצועיהן.

טוב שבאתם

נתחיל עם ארבע הקבוצות שקיבלו הזמנה מהמארגנים . כלומר לא חלק מהסבב העולמי אלא קבוצות דרג שני שלא הגיעו עם ציפיות בשמים. בדרך כלל אלה יהיו קבוצות צרפתיות בהם לרוב רוכבים צרפתים פופולריים.

 

פורטונאו – אוסקרו

כאחת הקבוצות שאינן נמנות על הסבב העולמי וקיבלו הזמנה לטור, הקבוצה הצרפתית מבריטני הגיעה במטרה להיכנס כמה שיותר פעמים לקבוצת הבריחה ואולי לגנוב ניצחון. את החלק הראשון הם אכן הצליחו לעשות בשבוע הראשון במיוחד. מצד שני הם לא הצליחו להשאיר איזשהו חותם על הטור והיו יחסית לא מורגשים כשגם הספרינטר שלהם דן מקליי הבריטי נמצא שם בסיומים אבל לא מצליח להתברג למקומות הראשונים. נקודת האור היחידה הייתה ברייס פלו שהצליח לסיים במקום ה-16 הכולל.

ציון – C

 

וואנטי – גובר

הקבוצה הבלגית מבין הארבע באה בפרופיל דומה לזה של פורטנואו אבל הצליחה לעשות טיפה יותר רעש. הם הראו את הנוכחות הגבוהה ביותר בבריחות כשב-1350 ק"מ בבריחות בטור היה חבר בקבוצה. לא מזיק כמובן שאחת הבריחות האלה הייתה סולו של גיום ון קירסבולק שעשה פרסומת יפה לספונסרים במשך כל הקטע ה-4.

ציון – C

 

קופידיס

הקבוצה הצרפתית הותיקה חגגה בטור 20 שנה, אבל שם זה נגמר. למרות הרבה תקוות לניצחון בספרינט של נאסר בוהני או בריחה בהרים של דני נאברו, הקבוצה לא הצליחה להוות פקטור משמעותי וחוזרת הביתה די מאוכזבת.

ציון – D  

 

דירקט אנרג'י

הקבוצה על טהרת הרוכבים הצרפתיים, שכשמה כן היא, הביאה אנרגיות בשפע לטור כשכמעט בכל בריחה בהרים ניתן היה למצוא רוכב שלהם נוטל חלק משמעותי. בשורותיה רכבו שני הרוכבים האהובים והותיקים ווקלר ושאבנל שניסו די הרבה אבל לא הצליחו. לעומת זאת, ליליאן קלמז'אן הצעיר, הצליח בקטע השמיני להיפרד מחבריו לבריחה ולהשאיר גם את המובילים מאחור כשהוא מתגבר על התכווצויות שרירים בסיום לניצחון אפי.

ציון – B

מעביר אנרגיות

באנו לעשות קטעים

נמשיך עכשיו לקבוצות הסבב העולמי בעיקר על פי השאיפות איתן הגיעו לטור. ראשית קבוצות שלא הגיעו עם שאיפה ברורה מעבר לזכייה בכמה שיותר קטעים.

 

בחריין – מרידה

הקבוצה החדשה נולדה מתוך השיגעון של השיח נאסר בין חאמד אל חליפה, בנו של מלך בחריין החולה על הספורט, והצליחה לקבל כרטיס לסבב בעיקר בזכות ההחתמה של וינצ'נזו ניבאלי שהתחרה בג'ירו. התקוות של הקבוצה בדירוג הכללי נגוזו די מהר עם ההתרסקות של ג'ון איזאגיר בקטע הראשון החלקלק בדיסלדורף נגד השעון.  הם הפכו לאחת הקבוצות הכי פחות מורגשות בטור כשנקודת האור היחידה היא הנוכחות של סוני קולברלי מדי פעם בספרינטים.

ציון – F

 

 לוטו -ג'מבו

הקבוצה ההולנדית הוותיקה לא הגיעה עם שאיפות יוצאות דופן לטור כשקיוותה לקחת קטע פה ושם בזכות רוכבי ה-GC חסינק ובנט, רוכבי הנג"ש ון-אמדן ורוגליץ' והספרינטר הצעיר דילן גרונווגן. משום מה הרוכבים שלה התקשו מאד להישאר יציבים על האופניים שלהם כשכבר בשלב הראשון גרונווגן ורוגליץ' מתרסקים . משם זה המשיך באותה מגמה כשחסינק התרסק ופרש בשלב 9 וגם ון-אמדן פורש באותו יום. גם בנט פרש בקטע ה-16 עקב תשישות והקבוצה סיימה רק עם 5 רוכבים בפריז אבל למרות הכל היה זה טור מוצלח עבורם. רוגליץ' שהצליח להתרסק כמעט בכל קטע (כולל קטע הסיום הלא תחרותי) היה אקטיבי מאד בהרים ובקטע ה-17 כבש את הגאליבייה המיתולוגי והמשיך במדרון לניצחון. אם זה לא הספיק אז בספרינט הסיום בשאנז' אליזה גרונווגן הפתיע את כולם וחצה המום את קו הגמר ראשון.

ציון – B

 

קטיושה – אלפסין

הקבוצה הרוסית-שווייצרית לא הגיעה עם מועמד בולט לדירוג הכללי, אבל גם קריסטוף הותיק מאד איכזב בספרינטים למרות מקום שני בקטע ה-4. כמעט לא ניתן היה להרגיש בנוכחות הקבוצה בפלוטון,  כשפתאום בקטע ה-15 שמנו לב שטוני מרטין בכלל במירוץ – כשהוא נכנס לבריחה – אבל בניגוד להרגלו נשבר ונתפס בעלייה האחרונה. מקבוצה מנוסה כזו היינו מצפים ליותר.

ציון – F

 

לוטו- סודאל

הקבוצה הבלגית נמצאת איתנו בטור כבר 30 שנה והייתה אחת הפעילות ביותר בפלוטון. גם בבריחות שם עיקר הנזק נעשה על ידי תומאס דה גנט הבלתי נגמר שבילה 1047 ק"מ מתוך ה-3500 של המירוץ לפני הדבוקה. גם גאלופין, וולנס, ובנוט הצעיר נתנו את שלהם כשבנוסף הקבוצה הייתה מאד פעילה עבור גרייפל בספרינטים. לצערם הרב כל זה לא התממש לכדי ניצחון אבל בהחלט הם הכניסו הרבה חייים לטור.

ציון – C

איפה האודישן לעונה החדשה של נמלטים?

קאנונדייל – דרייפאק

הקבוצה האמריקאית הקטנה באה גם היא עם ציפיות נמוכות, אך למרות זאת יצאה אחת המנצחות הגדולות של הטור בזכות ההופעה של ריגוברטו אורן שסיים במקום השני הכללי. הקולומביאני נחשב לתקווה גדולה בתחילת הדרך, אבל אכזב מאד בשנים האחרונות. פייר רולאן בכלל היה אמור להיות הרוכב המוביל, אבל די מהר אורן גילה שהוא בכושר נהדר וכמעט ללא עזרת הקבוצה הצליח להגיע לפודיום. החלק מרשים ביותר היה כשניצח את יריביו בסיום המרתק של קטע 9  המונומנטאלי למרות הילוכים תקולים. מעבר לאורן אפשר לציין גם את דילן ון בארלה ההולנדי שהיה מאד פעיל בבריחות.

ציון – B

 

חולצה ותקליט

הקבוצות שבאו להתמודד על חולצות המשנה: חולצת הנקודות הירוקה של הספרינטרים, החולצה המנוקדת של המטפסים והחולצה הלבנה של הרוכבים הצעירים.

 

קבוצת איחוד האמירויות

הקבוצה שקמה על חורבות לאמפרה האיטלקית הותיקה, נסחפה בטרנד של מדינות המפרץ המנסות להיכנס לספורט. המטרה הדי ברורה של הקבוצה הייתה להביא את לואי מיינקיס (להלן מאנצ'יז) הדרום אפריקאי לסיום עם החולצה הלבנה. הם אמנם לא הצליחו בסוף לעמוד במשימה, אבל מאנצ'יז בהחלט גילה יציבות כשסיים שני בדירוג הנ"ל ו-שמיני סך הכל. אם יצליח לשפר את יכולתו נגד השעון יוכל להפוך לרוכב GC בשנים הבאות (אם לא יוכל להיות דומסטיק בסקאיי). חוץ ממנו ניתן לציין את האגרסיביות של דארווין אטאפומה בהרים בשבוע האחרון.

ציון – C

 

בורה – הנשגרו

הקבוצה הגרמנית הגיעה במטרה לשחזר את ההישג של טינקוף בשנה שעברה כשפיטר סאגאן זכה בחולצה הירוקה ורפאל מייקה זכה במנוקדת. זה התחיל די טוב כשסאגאן זוכה בקטע השלישי בקלות. אבל אז, בקטע הרביעי, לאחר ההתגפפות עם קאבנדיש, סאגאן הורחק בהחלטה שערורייתית מהמירוץ. כאילו שזה לא הספיק, מייקה התרסק בקטע התשיעי יחד עם גראיינט תומאס ויצא גם הוא מהמשחק. מה שהתחיל להסתמן כסיוט עבור הקבוצה נגמר לא רע בסוף בזכות עימנואל בוכמן הצעיר שסיים 15 בסך הכל ו-3 בחולצה הלבנה, אבל בעיקר בזכות בודנאר הפולני שבקטע יוצא דופן נגד השעון הצליח להקדים את קיאטובסקי בן ארצו ואת כריס פרום  כדי לתת לבורה ניצחון שני להמתקת הגלולה המרה.

ציון – B

[שניים במחיר אחד]

דימנשן דאטה

הקבוצה הדרום אפריקאית באה כדי לנסות ולהגדיל את השלל העצום של מארק קאבנדיש בטור ואולי גם לאפשר לו להתמודד על הירוקה. עם הרכבת הנהדרת של ברני אייסל, אדוולד בואסן-האגן ומארק רנשו זו נראתה כתוכנית לא רעה. ואולם, הכל קרס בקטע הרביעי, כשקאבנדיש נתקל בסאגאן וסיים את הטור. תוכנית הגיבוי הייתה כרגיל סטיבן קאמינגס שניסה כמה פעמים אבל נשבר. למרות הכל בואסן-האגן הוא אולארונדר מרשים בפני עצמו כך שבהיעדרו של קאבנדיש הוא התמודד לא רע בספרינטים עם 6 סיומים על הפודיום בקטע. השיא היה בקטע ה-19 כשנכנס לבריחה ולא השאיר סיכוי למתחריו בסיום לניצחון הראשון שלו בקטע בטור מאז 2011.

ציון – B

 

אוריקה – סקוט

הקבוצה האוסטרלית הצעירה יחסית, כבר קנתה לה מקום של כבוד בוורלד טור. כמו בשנה שעברה המטרה הייתה החולצה הלבנה עבור ייטס. רק שהשנה במקום אדם זה היה אחיו התאום סיימון. ייטס עשה את שלו והגן על החולצה של הרוכב הצעיר בגבורה כמעט מהפתיחה ועד הסיום כשהוא מסיים במקום ה-7 הכללי. אסטבן צ'אבס, לעומתו, שהיה אמור להוביל את הקבוצה אכזב מאד והיה כמעט לא קיים. גם הפרישה המוקדמת של האולארונדר לוק דורברידג' לא הועילה לשאר המאמצים של הקבוצה.

ציון – C

 

פרנסס דה ז'ו

הקבוצה הצרפתית חוותה פתיחת עונה מוצלחת והגיעה עם הרבה תקוות לטור בזכות היכולת של הספרינטר ארנו דמאר. המטרה המוצהרת הייתה לאיים על ההגמוניה של סאגאן בחולצה הירוקה. זה התחיל מצוין עם ניצחון בקטע הרביעי יחד עם הרחקתו של סאגאן מהמירוץ. אבל מכאן הכיוון היה אחד: למטה. דמאר לא הרגיש טוב וחלה. הקבוצה השקיעה מאמצים אדירים להשאירו במירוץ ועשתה טעות פטאלית. בקטע התשיעי הברוטאלי השאירו כבר מהפתיחה עוד 3 רוכבים שימשכו את הספרינטר הדואב עד לסיום. המהלך שהיה חסר סיכוי מההתחלה הוביל לכך שהארבעה סיימו מחוץ למסגרת הזמן המותרת ולקבוצה נשארו רק 5 רוכבים שכללו את תיבו פינו השברירי גם ככה שהיה כבר עייף מהג'ירו. כשפינו פרש בקטע ה-17 הקבוצה סיימה את המירוץ עם 3 רוכבים בלבד ובמקום האחרון בדירוג הקבוצתי.

ציון – D

 

קוויק סטפ -פלורס

הקבוצה הבלגית שחוותה עד עכשיו עונה נהדרת, באה עם מטרה ברורה להביא כמה שיותר ניצחונות למרסל קיטל ולנסות לגנוב את החולצה הירוקה. הם גם קיוו לטור מוצלח של דן מרטין בדירוג הכללי. קיטל הראה עליונות מוחלטת על שאר הספרינטרים וזה הביא  לחמישה ניצחונות בשבועיים הראשונים. הבעיה של קוויק סטפ הייתה שגם דן מרטין הצליח לשמור על מקום טוב בדירוג הכללי. למה בעיה? כי למרות היתרון העצום בתחרות על החולצה הירוקה קבוצת סאנווב (אליה נגיע מייד) התחילה להפעיל לחץ עצום עבור מייקל מתיוס. כאן נכנסה הדילמה למי לעזור: למרטין או לקיטל? הלחץ הזה הוביל לבסוף לפציעתו ופרישתו של קיטל ולאובדן החולצה הירוקה. למרות הכל, טור טוב שממשיך את העונה הנהדרת שלהם וצריך לתת קרדיט גם לדומסטיקים שעשו את העבודה: באואר, שטיבר, בראמבילה, סאבטיני וגם ז'ילבר עד שנפצע.

ציון – B

 

סאנווב

מדהים איך קבוצה שלא נחשבת מהבכירות בסבב העולמי יוצאת כבר מירוץ גראנד טור שני ברצף כמנצחת הגדולה. אחרי הניצחון של טום דומולאן בג'ירו הגיעה הקבוצה הגרמנית עם שאיפות נמוכות לגבי החולצה הצהובה. לחולצות האחרות לעומת זאת היו להם כבר תוכניות אחרות. מהרגע שסאגאן היה מחוץ לתמונה היה ברור לקבוצה שלמתיוס יש סיכוי כשקיטל יתקשה בהרים. בו זמנית וורן בארגי הצרפתי הצעיר עשה עבודה נהדרת בהרים כשהוא משתלט על החולצה המנוקדת בבריחה של הקטע התשיעי (אנחנו כל הזמן חוזרים אליו). מתיוס ובארגי בתמיכת שאר הקבוצה (בעיקר סימון גשקה ולורן טן-דאם) הפעילו לחץ בלתי פוסק על מנת לזכות בשתי החולצות, מה שגם קרה בסופו של דבר, כשעל הדרך הקבוצה זוכה בארבעה קטעים -שניים לבלינג ושניים לוואה-וואה. הקבוצה של הטור ב-A הידיעה.

ציון – A

יפה לי נקודות?

הולכים על הכל

הגענו לקבוצות שבאו בשביל הדבר האמיתי. אלו שסימנו את עצמן כמועמדות לזכות בחולצה הצהובה.

 

טרק – סגפרדו

ניתן לצפות מקבוצה שמגיעה עם אלברטו קונטדור באוק מולמה (אחרי הג'ירו אמנם) וחרלינסון פנטאנו לעשות קצת רעש בדרוג הכללי או לפחות במירוץ לחולצת המטפסים. לאכזבת הקבוצה האמריקאית כל זה לא קרה. כל השלושה די מהר איבדו קשר עם הפסגה וגם הספרינטר דגנקולב עוד לא חזר לכושרו הטוב. למרות כל זאת, בחצי השני של הטור הקבוצה הצליחה להתעשת: מולמה נכנס לבריחות והצליח לזכות בקטע ה-15 כשגם קונטדור מראה את האש הפנימית הבוערת בו תמיד עם התקפות יפות בהרים.

ציון – C

 

BMC

עוד קבוצה אמריקאית שהגיעה עם תקוות גבוהות לנשל את פרום מהפסגה. ריצ'י פורט הראה העונה יכולת מרשימה שעוררה הרבה ציפיות. אבל בירידה מהר החתול בשניה של חוסר ריכוז הכל נגמר כשהוא מתרסק אל הקרקע ואז אל הסלע בעוצמה. הוא יצא מהתאונה במזל אבל הקבוצה לא התאוששה. הם ניסו די הרבה להיכנס לבריחות אבל לרוב אלו לא היו אפקטיביות. גרג ון-אוורמט עוד היה קרוב כשסיים שני בקטע ה-14 אבל יותר מזה לא ראינו מהם.

ציון – D

https://www.youtube.com/watch?v=9kTkzaOFjmU

אסטנה

הקבוצה הקזחית (זה לא רק תואר, יש להם גם ארבעה רוכבים מקזחסטן) פיתחה ציפיות ברגע שפאביו ארו הצליח להשאיר את כריס פרום מאחור בעליה לפלאנש דה בלה פילה, כשעל הדרך הוא מחלץ את החולצה הצהובה מזרוע הברזל של סקאיי. אבל ארו אף פעם לא הצליח לפתח יכולות רכיבה נגד השעון ויחד עם הפרישות המאולצות של שני הדומסטיקים הראשיים שלו  – פוגלסאנג וקטאלדו לא נותר לו הרבה סיכוי. בסופו של דבר הוא גם איבד את המקום על הפודיום.

ציון – C

 

מוביסטאר

הקבוצה הספרדית אמורה להיות אחת מהקבוצות החזקות בטור. למרות זאת הם סיימו ללא ניצחון וללא שום הישג משמעותי או אפילו איזושהי תצוגה מרשימה שניתן לזקוף לזכותם. נכון, ההתרסקות של וולורדה בקטע הראשון הייתה לא צפויה אבל הכישלון מתחיל בתכנון. אי אפשר לשלוח את קינטנה לג'ירו ולקוות שיגיע בכושר מספק גם לטור. מכאן כבר לא נותר לקבוצה מה לעשות כשלא הייתה להם אופציה נוספת, כשגם בהרים הם לא ממש היו פקטור. פרק שחור בתולדות הקבוצה הגדולה הזו.

ציון – F

 

AG2R

הקבוצה הצרפתית מראה שהיא מתבגרת משנה לשנה והופכת למשמעותית בסבב בעולמי. מראש לא הייתה להם שום כוונה לעשות לסקאיי את החיים קלים והם תקפו והפתיעו בכל הזדמנות. בארדה המשיך להוכיח את היכולת שלו כמטפס כשהוא זוכה בקטע ה-12 עם השיפוע הקטלני בסיום אבל אם הוא רוצה אי פעם לזכות בטור הוא חייב ללמוד לרכוב נגד השעון. בסך הכל יחד עם סאנווב AG2R הכניסו המון חיים ואקשן לטור ומעניין לראות מה הם יעשו בעונה הבאה.

ציון – A

 

סקאיי

הקבוצה הבריטית היא כמו הילד הגאון של הכיתה שכולם לא סובלים כי הוא תמיד יודע את התשובה והכל נראה שהולך לו כל כך בקלות. בסופו של דבר סקאיי עמדו במשימה יחד עם כריס פרום קר הרוח, אבל הם היו צריכים להתמודד עם לא מעט אתגרים בדרך: הפציעה הבלתי צפויה של תומאס, שגם הביא להם את הניצחון היחידי בטור הזה (בקטע הראשון), כמו גם ההתקפות של אסטנה בהתחלה ואז של AG2R. אבל, לכל הייתה להם תשובה. ככה זה כשהדומסטיקים שלך הם אלופי עולם לשעבר (מיקל קיאטובסקי, וקיריינקה)  או מטפסי על בדמות מיקל לאנדה, מיקל ניאבה וסרחיו הנאו. בסופו של דבר  אי אפשר לקחת גם את הקרדיט מכריס פרום שעשה את שלו עם זכייה רביעית בטור. אין מה להגיד הם באו לעבודה ודפקו כרטיס.

ציון – A  

עוד יום במשרד

זהו, סיימנו עוד שלושה שבועות מרתקים ועכשיו יוצאים לחופש. לא הוא לא כל כך גדול – עוד פחות מחודש לוואלטה.

לפוסט הזה יש 30 תגובות

 1. פשוט מעולה עידו. לסאנווב הייתי נותן פה את פרס מצטיין הדיקן.
  וכמה הערות צד:
  – צ׳אבז לא ממש איכזב. לא ציפו ממנו להרבה בגלל הפציעה מתחילת העונה. בגלל זה גם ציוותו לו את ייטס ברגע האחרון.
  – לקבוצת איחוד האמירויות יש שאיפות גרנדיוזיות בעונה הבאה. מדברים על להביא את ארו ואת דן מרטין (לא יודע אם ביחד או לחוד).

  1. תודה על התוספות.
   אני לא אוהב להוסיף פלוסים ומינוסים לציון אבל במקרה של סאנווב זה A++. פשוט טקטיקה וביצוע נהדרים. כולם כבר סגרו וחתמו את החולצה הירוקה.

 2. מצוין עידו. תודה רבה. טור ברמה גבוהה מאד שכל מגזין היה מתגאה בו (כמו רוב הטורים שלך).
  אין מה להגיד – סאנווב, AG2R וסקיי הן אכן הקבוצות המצטיינות של הטור.
  אאל"ט, בהולנדית מבטאים J כמו בלטינית, קרי י' ולא ג', ולכן לוטו-יומבו.אטאפומה זוכה בחולצת השם המגניב ע"ש אלאפיליפ.

  1. בקבוצת האמירויות יש את השמות הכי מגניבים: חוץ מאטאפומה יש את לואי מנצ׳יז, מארקו מארקאטו, מאתיאו בונו ובן סוויפט (שם מעולה למאיץ).

 3. תודה, עידו. סיקור נהדר –
  גם בסיכום, וגם לאורך כל הטור.

  לא היה לי הרבה מה להוסיף לאורך הטור עצמו,
  היות ואני עדיין הדיוטה.

  אבל 2 הסנט (קרוב יותר לחצי סנט) שלי על הדיון אודות יותר/פחות נג"ש:
  בלי קשר ליכולות של פרום עצמו, אני חושב שצריך יותר.
  זה מעקר קצת את הרכיבה הטקטית, והופך לאחד על אחד –
  רוכב נגד עצמו.
  אישית, אני מוצא את זה מעניין יותר, ואולי "נכון" יותר.
  למה לא נג"ש עם כמה טיפוסים רצחניים?

  הזכייה השנה מרגישה הרבה יותר סקיי, קצת פחות פרום.

  1. מדי פעם יש נג"ש בעליה וזה אכן פיתרון לא רע.
   אין ספק שלקבוצה חלק גדול בזכייה השנה אבל זה לא מרגיש לי "פחות" פרום. הסיבה להפרש הקטן היא שפרום היה דומיננטי פחות מהרגיל אבל עדיין הוא התמודד יפה עם סיטואציות לא פשוטות (גם עם עזרת הקבוצה).

    1. כן ולא. מצד אחד הוא באמת נותן העדפה למטפסים קלאסיים על פני שעני מישור. אבל מצד שני אין לך כאן יכולת להתקיף את שאר הרוכבים אתה חייב לתכנן את הקצב שלך באופן עצמאי. משהו שהרבה מאד מטפסים מתקשים לעשות.
     מבחינתי באופן אידאלי אבל נג"ש בעליה לא חייב להיות טיפוס HC. מה שעובר לי בראש זה יותר כמו 20 ק"מ בכללי עם סיום בעלייה של 7 ק"מ על 5-6%.

 4. תודה על ביקור ממצה ונפלא. רק שאלה למה הפרישה של ריאל נזקפת לזכותה של הקבוצה של מתיוס? זה לכאורה כולה חוסר מזל, תאונה המונית שלא באשמתו ובה הוא נפצע. אני די בטוח שאם הוא היה נשאר הם הוא היה לוקח.

  1. אני מבין שזה קצת משתמע מהכתוב אבל זה לא ממש ככה.
   אבל אם אתה רוצה תיאוריה בשנקל אז זה הולך ככה:
   קיטל הוא די קריי-בייבי והוא הבין שסאנווב הולכים לחזור על אותו טריק גם בקטעים 18-19 מה שסביר שהיה מקנה למתיוס יתרון בלתי מחיק בקטע הסיום. אז במקום לסבול את שאר ההרים ואת העלבון של הפסד החולצה הירוקה אחרי יתרון עצום הוא העדיף לנצל את הנפילה והפציעה כדי לפרוש.

    1. אמרתי שהיא בשנקל….
     לא אבל לדעתי ללחץ העצום שסאנווב ייצרו היה חלק בתאונה באותה יום. הפלוטון היה מאד עצבני.

 5. יופי של כתיבה! מסכים עם כל הציונים שנתת למעט במקרה קנונדייל, שלא עשו כלום כקבוצה. אמנם אוראן אוראן הגיע לפודיום אבל כמו שציינת זו היתה יכולת אישית ולא קבוצתית, ובנוסף הוא היה פאסיבי מאוד ולא תקף בכלל בכל הטור הזה

  1. מסכים, אבל אורן הוא חלק מהקבוצה. אם תשים לב הציונים הם גם די ביחס לציפיות וקאנונדייל הם אחת החלשות בוורלד טור. כך שמקום שני וניצחון בקטע זה מעל ומעבר עבורם. הציון לא היה A רק בגלל האנמיות של שאר הקבוצה.

 6. מצוין, תודה עידו על ההובלה.
  ותודה למתן ופאקו הדומסטיקים המשובחים
  🙂
  קנונדייל זו החברה שייצרה אופניים עם מזלג א-סימטרי, שיש לו בעצם רק זרוע אחת בלי השניה, לא?
  (אני מדבר על אופני שטח שם המזלג הוא שני הבולמים הקידמיים)

כתיבת תגובה

סגירת תפריט