ניקס יומן אליפות 6 – אלעד רבין


הפוסט נכתב בזמן צפייה במשחק של הניקס נגד יוטה. הניקס בלי כרמלו ואמארה טוחנים את יוטה, יוטה להזכירכם היא אלופת המערב לעונה הנוכחית על פי הדוקטור, לפני שהימר על הקליפרס, ולפני שהחליף לאוקלהומה ואפילו לפני שפסק שרק דנבר ….

תנו לייק להופס בפייסבוק

החדשה המאכזבת של היום מגיעה מכיוון הברכיים של אמארה סטודומאייר שייאלץ לעבור השבוע הליך ניתוחי בברכו הימנית, דבר שישבית אותו ללפחות שישה שבועות, או במילים אחרות, אם הניקס לא עוברים את הסיבוב הראשון בפלייאוף, אמארה סיים את חלקו העונה. כל זה קורה כאשר גם כרמלו עדיין בחוץ בשל פציעה, שלא לדבר על ראשיד שבפעם האחרונה ששיחק העונה יש האומרים כי הכתם הלבן בשערו נעלם כלא היה.
אומרים שבכדי להצליח צריך להיות במקום הנכון בזמן הנכון, או במקרה הזה, לא להיות בתקופה הכי חשובה של העונה, ערב יציאה לחמישה משחקים קשים בחוף המערבי.

אבל, בכל דבר רע מסתתר גם דבר טוב, ואם שואלים אותי מי האיש הכי מאושר מהבשורה הזו על אמארה באזור חדר ההלבשה של הניקס, אני יכול להצביע על שני מועמדים. הראשון הוא כמובן מנהל הבנק של קיי-מארט הלו הוא מיודעינו קניון מארטין שהוחתם על חוזה לעשרה ימים, ואם הייתי צריך לנחש, החוזה הזה יוארך כעת ללא קשר לרמת ביצועיו על המגרש. השני הוא כריס קופלנד שהבליח באמצע העונה לכמה משחקים בכלל לא רעים והראה פוטנציאל התקפי לא רע בעמדה מספר ארבע. אני מאמין שקופלנד יהיה הנהנה העיקרי מ23 הדקות הפנויות בעמדה מספר ארבע שהשאיר עכשיו אמארה בהעדרו.

קניון מרטין ישלים את אחד הספסלים משוחררי הברגים ביותר שהיו בקבוצת אנ ב אי כלשהי בהיסטוריה, יחד עם ראשיד וואלאס, גי אר סמית וגייסון קיד שלאחרונה ירד לספסל גם הוא. צריך לקוות שאוסף הברגים, הקעקועים והכאפות הבלתי נשלטות לנשותיהם יוציא רק דברים חיוביים מהוותיקים האלו לקראת הישורת האחרונה. בכל אופן מייק וודסון מוכיח פעם אחר פעם שהוא לא מפחד משחקנים קצת שונים מנטלית, ולבטח ראוי לתואר הפסיכולוג של השנה באנ בי אי.
תמונת הפלייאוף כמו שמשתקפת מהמדיסון סקוואר גארדן –
מכיוון ששמונה העולות לפליי אוף המזרח כבר נקבעו באופן כמעט וודאי, בואו ננסה לנתח את תמונת המצב כפי שהיא תהיה בסיום העונה הסדירה.
המקום הראשון במזרח שמור לחברות המולאטיות של הדוקטור, ואפילו יכולות הניבוי המנחסות שלי לא יוכלו להעיף משם את מיאמי .
על המקום השני יתרחש מאבק עד הישורת האחרונה בין הניקס לבין אינדיאנה, כאשר בגלל לוח המשחקים הקשה של ניו יורק היא צפויה לאבד אותו לבסוף לפייסרס.
הניקס כאמור יתפסו את המקום השלישי במזרח .
מקומות ארבע חמש יהיו של ברוקלין ושיקגו לאו דווקא בסדר הזה
כאשר על מקומות שש ושבע יאבקו בוסטון ואטלנטה , ולא נותר לי אלא לייחל לכך שאטלנטה הם אלו שיתפסו אותו לבסוף .
המקום השמיני יהיה של הבאקס באופן וודאי כמעט כמו המקום הראשון של מיאמי.

סיבוב ראשון : מיאמי מנגבים את הבאקס בארבעה משחקים, בוסטון מראים לפייסרס מאיפה משתינה הציפור, כל זאת בשבעה משחקים צמודים, הניקס נחים מול אטלנטה בשישה וברוקלין, כן ברוקלין, זאת שרבים כאן קטלו לא פעם מעיפה את שיקאגו בשישה.
סיבוב שני : מיאמי מראים לאוואנס והנטס מי השחקן המכוער ביותר באנ בי אי בחמישה משחקים, והניקס נעזרים באשתו של כרמלו וקערות של האני נאטס ציריוס מורעלות בשביל לשלוח את גארנט הביתה בשישה.
גמר מזרח – הניקס בהרכב מלא ורענן יקחו את הכשרון שלהם למיאמי ביץ ויכו במיאמי בשישה משחקים בשביל להגיע לסדרת הגמר מול הקליפרס.

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. מיום שחרב בית מקדשנו הנבואה ניתנה לשוטים:)
  הטבלה מראה שבין המקומות 4 ל 8 צמוד מאד במזרח והכל יכול לקהתרחש. לא הייתי מהמר בשלב זה.
  עוד דבר, לא לזלזל בשועל הפלח הזקן. הוא עוד מסוגל להביא אותה בהפוכה!!!

 2. כתבה חביבה, אבל קצת לא מסתדרת..
  קליפרס בגמר?
  בוסטון מעיפה את אינדיאנה?
  ניו יורק את מיאמי?
  ברוקלין-שיקגו תלוי הרבה במי תקבל בסוף את הביתיות..

 3. אלעד – כל הרעיון לסדרת הכתבות הללו הוא נהדר, וכולם יסתכלו עליך כגאון וכנביא אם הניקס יגיעו לגמר, ואם זה לא יקרה והם יעופו לאחר קרב קשה (לפי התסריט שלך – או מול בוסטון בסיבוב השני או מול מיאמי בגמר), לא נורא – לפחות ניסית.
  אני מסכים עם הרעיון הבסיסי, שיש להם את היכולת ואת העומק. בו נראה את רמת היציבות והמחויבות במשחקים המכריעים.

 4. אני חושב שהימור בטוח יותר הוא שראשיד וקניון מרטין ילכו ביניהם מכות
  Ball don't lie!!

  :))
  טור ענק!
  רק להבא שים תמונות של מעודדת של NY במקום הדבר הזה….

 5. על איזה דוקטור אתה מדבר?
  השרירן הזקן מבת גלים
  או לדוקטור מציריך שעושה קקי פעמיים לפני ארוחת הבוקר, עוצר לשתות מים בכל מזרקה בציריך ("מים מינרליים עולים המון כסף")
  ומורח שכבות קרם מבחילות כל חצי שעה.

 6. אלעד, האם כתבת את הטור מגונן, או אתה כבר חזרה בציביליזציה?
  מי אי פעם כתב שיוטה ייקחו את המערב? אני מתחילת העונה מדבר רק על קבוצה אחת – דנבר.
  ואם הניקס מגיעה לגמר המזרח, אני חוזה בשני משחקי הבית במיאמי, כי לצערי לא יהיה שם משחק שלישי (את המסקנה עליך להסיק בעצמך; זה קצת קשה אבל אני מאמין שאפילו אתה תצליח להגיע אליה!)

 7. אלעד, הטור מצויין, אבל אני לא חושב שההיט יפסידו, ועוד בבית (קבוצת הבית הטובה בליגה), ב-6 משחקים לניקס.

  עוד אלמנט פה יכול לשחק לטובת מיאמי: 18 משחקים צמודים ומתישים יכולים להתיש את הסגל הותיק של הניקס, וההיט, שצעירים יותר, יוכלו לנצח.

 8. מנחם חזרתי היישר למדיסון סקוואר גארדן!!
  תזכור מה אני אומר לך, אני לא בטוח שהניקס מגיעים לגמר המזרח אבל אם וכאשר, הם הולכים לעשות קציצות דגים ממיאמי

 9. אנקדוטות מחופשת סקי בשוויץ:
  1. אין כמו לשבת לנוח על הספסל בליפט אחרי עוד מסלול גלישה רווי התרסקויות, מסביב נוף אלפיים מדהים ולבן, ובראש רצות מחשבות על הפלייאופ שמעבר לפינה ועל אינדיאנה שתכה גם את הניויורקיות וגם את הלברונס.
  2. השוויצרים לא שמעו על סופולושה, הספורטאי השוויצרי הכי מצליח בעולם הוא אנונימי במדינה שלו כמו סטוקטון בברצלונה.
  3. איזה כיף שבתפריט יש לך 20 סוגים של נקניקיות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט