תיאוריית קונספירציה – מבצע "עזרה ללברון"? / אשך טמיר המקורי

 

הפוסט מבוסס על הוידאו הזה:

היוצר הוא חובב תיאוריות קונספירציה, בעל דעות הזויות למדי בכמה תחומים, וחשוכות באחרים, אך מבין כדורסל ומרתק לשמיעה בנושא זה, וכן בניתוח אישיות של שחקנים. בעל דעות לא קונבנציונליות אשר מאתגרות את המחשבה והמיינסטרים.
סגנון הוידאואים שלו מיוחד וקבוע.

בסרטון זה הוא מביא את הרעיון שכל הזכייה המפתיעה של נ"א במקום 1 בלוטרי, וכן של הלייקרס בבחירה 4, מתוסרטת מלמעלה, מתחברת להחתמה של דייוויד גריפין כ-GM של הפליקנס, ונועדה לפתור את הבלאגן שנוצר בסאגת דייוויס ללייקרס ולתת ללברון את העזרה שהוא צריך כדי להישאר רלוונטי בשנותיו האחרונות כדי "לחלוב את הפרה" השיווקית עד תום, או לפחות מה שנותר ממנה.

הוא מדמה את גריפין ל-"wolf" מספרות זולה – המקצוען שנשלח כדי לסדר את עסק הביש של הגופה במכונית –

אז גריפין זה הזאב, סילבר זה טרנטינו, בעל הבית שזקוק לשירותיו כדי לסדר את הקטסטרופה שהתרחשה תחת כותלי ביתו, ג'ולס (סמואל ל. ג'קסון) הוא הפליקנס ובמיוחד הבעלים גייל בנסון, וינסנט (ג'ון טרבולטה) הוא נציג הלייקרס בסיפור ובמיוחד ריץ' פול המלוקק וחסר האחריות שגרם לבלאגן, ו-AD… הגבה הוא הגופה בלי הראש.

אז הבעיה היא כזו:

ריץ' פול, שליחו של לברון, פיצץ את ראשו של הלקוח שלו בטעות, מתוך תחושה של יהירות וזחיחות, ושהוא יכול לעשות כרצונו בפרנצ'ייזים של הליגה וכופף אותם לרצונו (רצון לברון).

הטעות הטקטית הזאת של קלאץ' ספורטס וההשתנה מהמקפצה גרמה לתגובת נגד חריפה של המועדונים האחרים בליגה נגדו, נגד הלייקרס ובמיוחד לזעם במחנה הפליקנס ולסירוב מוחלט לעשות איתם את העסקה.

מדוע שהם יסכימו להתערבות בוטה כ"כ, לרצחת וגם ירשת?

כתוצאה מהתנהלות זו, נוצר בלאגן שלם סביב עניין דייויס שמנע מהעסקה "להחליק" למקומה הטבעי במידה והכל היה מתרחש ללא הכוחנות של קלאץ' – דייויס ללייקרס, לחיקו החם של לברון  אלילו וקלאץ' (הרי מלכתחילה הכל היה מתוכנן כשחתם אצלם), הפליקנס מקבלים את החבילה הטובה ביותר המוצעת של צעירי הלייקרס המבטיחים (אז לפחות), לברון מקבל את העזרה שהוא טוען שהוא זקוק לה כל הזמן, מג'יק מקבל את הכוכב הנוסף שהבטיח ונשאר, והכל בא על מקומו בשלום.

עוד כוכב חופשי בקיץ והופ – יש ללייקרס קבוצה ולברון חוזר לרלוונטיות, מה שאומר מבחינת הליגה עלייה בהתענינות ובנתוני הצפייה, במיוחד בפלייאוף, וחליבה של הפרה לברון עם כל הדרמות שהיא מייצרת עד שציון "יבשיל".

אבל הפיפי עלה לקלאץ' לראש ואז הם התיזו אותו מהמקפצה.

התוצאה: הפליקנס נשארו תקועים עם כוכב ממורמר ומוותרים על חבילת החלומות תמורתו, ה-GM שלהם מפוטר (לפי הדיווחים היה מפוטר בכל מקרה), הלייקרס נשארת בלי התחתונים מול הליגה כולה, שחקני המשנה שלה שהועמדו כולם על המדף משחקים כמו עציצים, לברון לוחץ על הכפתור ועובד ל"פאסיב אגרסיב טורבו מוד", מג'יק בסופו של דבר חותך אחרי הכישלון הקולוסאלי, לשיקוץ אין את העזרה שהוא דורש ולליגה אין את הלייקרס רלוונטית, אין את הגבה, והכי חשוב – אין את לברון בפלייאוף.

וינסנט וג'ולס נמצאים בצרה צרורה וכאן סילבר שולח את "הזאב" לפתור את הבעיה.

ניתן לטעון בהחלט שגריפין היה המועמד הראוי ביותר בשוק לתפקיד ה-GM בכל קבוצה.

הוא הוכיח את עצמו בקליבלנד בגדול ואחראי לאליפות ולטריידים מוצלחים רבים.

אבל הוא גם מקורב מאוד ללברון, לריץ' פול, ולשונו רכה ונעימה יותר מטיטול "playoff luxury" היוקרתי המיוצר במעבדה של יואל, לאמידים בלבד.

הוא האיש המושלם לסדר את הבלאגן בין הצדדים ולהנחית את הגבה למרות הכל בלייקרס! מקריות?

וכאן נכנס לפעולה הגורם הנוסף.

הגרלת הלוטרי.

ואלה היו הסיכויים להתרחשות:

זכייה של הפליקנס במקום ראשון – 6%. (הפליקנס היו מקום 7 מהסוף – זכייה מפתיעה למדי)

זכייה של הלייקרס במקום 4 – 2.8%. (הלייקרס היו מקום 11 מהסוף)

שילוב של שני הנתונים גם יחד – 0.168% !! פחות משתי עשיריות האחוז! 

ביחד עם ליהוקו של גריפין כ-GM של הפליקנס, הכל מוכן כרגע לטרייד של כמה צעירים + בחירה 4 תמורת הגבה ללייקרס.
זה יהיה רחוק מאוד מההצעה מרחיקת הלכת שנתן להם מג'יק, בזכות הבחירה הרביעית, בזכות הנוכחות של גריפין, ובזכות הנוכחות המרגיעה של ציון מבחירה 1.

הפליקנס יוכלו לבנות את הפרנצ'ייז מחדש סביב ציון ושחקנים צעירים.

הגבה יגיע לאן שרצה ויוכל לחזור לזרוח.

השיקוץ הגדול יקבל את רצונו.

וסילבר יקבל חזרה את הפרה.

תיאוריה זו מתחברת לתיאוריית קונספירציה נוספת שקשורה בלברון ובפיצוי לקבוצות הנפגעות ממנו – קליבלנד 2010.

מה קרה אז?

לברון עוזב את קליבלנד ולוקח את בהונותיו למיאמי.

תזכורת – הבולבוסים

 

קליבלנד מתרסקת בעונה שאחרי אבל נהנית מזכייה בבחירה הראשונה בלוטרי, שם היא בוחרת בקיירי אירווינג (הסיכוי – 22.7%, גבוה בהחלט).

בשלוש השנים הבאות היא מקבלת את הבחירה 1 פעמיים נוספות.

ב-2013 היא שלישית מהסוף וזוכה עם 15.6% – הגיוני למדי. (בוחרת בבנט)
ב-2014 היא תשיעית מהסוף וזוכה עם 1.7%! זכייה שנייה ברציפות ושלישית תוך 4 שנים. (בוחרת בוויגינס).

התיאורייה – קליבלנד מקבלת פיצוי על העזיבה של לברון, וכן מתחזקת בהמשך בקלפים אשר משרתים אותה להתחזקות כאשר הוא חוזר, מה שמאפשר לו לחזור לקבוצה תחרותית מיידית בטופ עם שני אולסטארים.

לסיכום – דעתכם.

האם יש ממש בתיאוריות הנ"ל?

בעיניי הכל נשמע מאוד הגיוני, וקצת מופרך לי לקבל את המספרים של הלוטרי האחרון, למרות שתמיד הכל יכול לקרות וזה רק סטטיסטיקה.
קשה לי להאמין שהליגה / סילבר / נייקי היו הולכים למרחקים כאלה, בכל צורה שהיא, כדי להשיג את מבוקשם, גם אם לעולם לא ניתן היה לאתר טביעות אצבעותיהם על העניין.

כן מסוגל להאמין ל"עידוד" מצד סילבר לגייל בנסון לקחת את גריפין, מתוך שאיפה שמשם והלאה הכל יתפוס את הכיוונים הרצויים – "לשים את האנשים הנכונים במקום הנכון", משהו כמו שיבוץ השופטים במשחקים השונים תוך הסתמכות על סגנון שריקותיהם לצורך השגת התוצאה הרצויה (תיאוריית קונספירציה נוספת).

מה אתם חושבים?

לפוסט הזה יש 82 תגובות

 1. לצערי אין ממש בתיאוריה, אבל אשמח מאד לפוסט המשך שבו אתה מפרט את הסמסים, השיחות והפגישות מאחורי הקלעים של הפרשה הזו, כולל תכנית הכשרה מסודרת לשיקוצים שהעניק לברון לדייויס ונשמטה מהפרק ההוא בgoz.

 2. הסיכוי להתרחשות האירועים כפי שהתרחשה היא אכן נמוכה בצורה פוקחת עיניים.
  אבל, בחיים הכל יחסי.
  כאשר לקוחים בחשבון את הסיכוי של הקבוצה הגרועה ביותר לקחת את הבחירה הראשונה והקבוצה ה-4 הכי גרועה לקחת את הבחירה ה-4 (1.6%)
  פתאום היחס הגיוני קצת יותר.
  1:10
  זה היחס בין הסיכוי לתוצאות כפי שהן, לבין תוצאות בהן אותן 2 קבוצות גרועות זוכות בבחירות 1 ו-4.
  פחות מ-2 עשיריות האחוז נשמע אכן תמוה למדי. 1 ל-10, זה "מצלצל" הגיוני יותר.
  .
  משהו על תאוריות קונספירציה. קל מאוד להגות כאלו. אנחנו חיים בעידן בו המידע רב, והמידע הכוזב אפילו "רב" יותר.
  לאסוף חלקיקי מידע לכדי תאוריה זה כאמור, קל למדי.
  .
  מה שקשה לעשות כיום, זה להסתיר קונספירציות אמתיות. מספיקה חוליה חלשה אחת בשרשרת הנדרשת לקיום קונספירציה שכזו, על מנת זו תתפוצץ. יש על הלוטרי בקרה חיצונית. וחשוב יותר, סילבר הוא לא בעלי הליגה. הוא עובד עבור בעלי הקבוצות. לייקרס יש אחת, בעלי קבוצות קטנות יש המון. אתה באמת חושב שקיובן יושב ושותק למראה בחישה לטובתם של הלייקרס?
  או סטיב באלמר, לו כיסים עמוקים במיוחד, והלייקרס היא יריבתו העירונית. אתה באמת חושב שהוא יושב ושותק?
  שאלה נוספת –
  סיפור שכזה, אם יתפוצץ, יש לו ערך תקשורתי רב, ולכן גם ערך מוניטרי רב. אותה רואה חשבון שעצם את העיניים במהלך ההגרלה, יש לו מוטיבציה ענקית לפוצץ את הפרשה תמורת תגמול הולם.
  כי מה לעשות, אנחנו חיים בתקופה בה לסודות יש אורך חיי מדף קצרים למדי.

  1. לגבי החלק השני של הקושי בלהסתיר קונספירציות כיום.
   מסכים חלקית בלבד.
   שתי "קונספירציות" שאני מאמין בהן לחלוטין כבר שנים רבות, לדוגמא:
   בארץ – רצח תאיר ראדה. אני כבר המון שנים, אחרי שנחשפתי קצת לחומרים ברשת, משוכנע לחלוטין שזה לא רומן, אלא משהו שקשור לילדים. פעם זה אמנם היה מתחת לרדאר, ואם הבעת דעה כזו היית נחשב קוקו.
   היום – זה יותר בכותרות, יותר ויותר אנשים נחשפים לבעייתיות האדירה שטמונה בתיק בזה ומשוכנעים בחפותו, ויותר מכך – בהפללתו המכוונת, ועדיין – דבר לא "זז".
   מדוע? כי המנגנונים המפקחים חזקים מדי ולא יכולים לאפשר לעצמם לקרוס קריסה מהדהדת כזאת. אז פשוט מתעלמים מהראיות ומכחישים הכל.
   זה עובד.
   .
   בארה"ב – אני אישית, שוב, משוכנע לחלוטין בקונספירציה של רצח קנדי בידי שת"פ של ה-CIA, המאפיה, ולינדון ג'ונסון.
   יש שוב, עדויות רבות מנשוא שתומכות בכך, כולל מספר וידויים, כולל וידוי מלא ומפורט של אחד הרוצחים אשר ירה את הכדור האחרון ברקה – הכל חשוף וגלוי למי שמתעניין בנושא.
   עדיין – המנגנונים חזקים מדי. לעולם זה לא "ייחשף" בצורה שקופה על ידם.
   .
   אז מי אנחנו להגיד שזה לא יכול לקרות בעסקי הבידור?
   סילבר, בממלכתו, יכול להרחיק בנאדם שדחף קלות מישהו שקפץ על אישתו לשנה, ולקנוס אותו בחצי מיליון דולאר!
   נראה לך שדבר כזה יכול להתקיים בחוקים של הסביבה הרגילה? אתה דוחף קלות מישהו וחוטף חצי מיליון דולאר?
   אז מה הוא עוד יכול לעשות בממלכתו?

   1. אתה יכול להמשיך עם הקונספירציות הממש לא מבוססות….. כנראה שתמיד יהיו מספיק אנשים, שהאמת אינה נוחה להם אז יטענו לקונספירציה.. עכשיו אני כבר לא מתפלא שיש חלקים נרחבים בעם המאמינים שהשב"כ רצח את רבין וגם מוסלמים רבים שמאמינים שהמוסד הוריד את מגדלי התאומים ווהוריד גם מטוס נוסעים נוסף על הפנטגון, כל זאת בשיתוף של ה cia והנשיא וההוכחה לכך שהמטוס שהיה בדרך לבית הלבן ירד לקרקע בגלל מרידה אמיצה שאורגנה ע"י נוסעים סמויים כדי להציל את הנשיא שהיה חלק מהקנוניה……
    כשאין חובה להציג עובדות ויש התעלמות מוחלטת מעובדות שאינן נוחות, אז אפשר לטעון הכל, כולל תיאוריות מופרכות מה nba.
    יחד עם כל הביקורת שלי נהניתי מהתיאוריה, שווה קריאה, רק לא לקחת ללב, גם לא לקחת לריאות ובעיקר לא לקחת למוח. מעיוותים כאלו עוד יתברר שקיירי צדק, העולם אכן שטוח, וסטף קארי אינו בור פשוט הנחיתה על הירח אינה קרתה במציאות והיא בימוי הוליוודי…
    חג שמח.

    1. משימה עבורך – לך תתעניין בחומרים של תאיר ראדה.
     מה שמופרך ומגוחך כאן זאת ה'חקירה', ה'הפללה', ההתנהלות של הפרקליטות והמשטרה.
     זאת קומדיה עצובה.
     הם אפילו לא ניסו לזייף את ההפללה באופן מקצועי.
     הכי חובבני וגלוי שאפשר.
     וזה עבד להם.

     1. את נושא תאיר ראדה אני מכיר היטב, לא יכול לפרט למה אבל סמוך עלי שאני מכיר היטב , כולל גם את כל התאוריות. נכון שיש אפילו גורמים בסנגוריה הציבורית שיתמכו בזה שתפרו תיק לזדורוב, אבל יחד עם זאת, קשה לי מאד לפסול חוות דעת שיפוטית, בכמה ערכאות, ללא קבלת כלל העובדות שהוצגו בפני השופטים.
      דברי אינם מבטאים זלזול כלפיך.
      אבל, כשאני מסתכל על תוצאות השאלה שהינחת כאן, ורואה ש 42% מציבור של אנשים מביני כדורסל, סבורים שהתיאוריה הזאת נכונה, אז אני ממש מודאג……

     2. תקשיב, אם נתחיל להיכנס כאן לפרטים זה לא יגמר.
      הכל גלוי וחשוף ברשת.
      ה'עובדות' שהוצגו בפני השופטים הן עובדות מזויפות, למשל הזייפן ערן שור ה'מומחה' לטביעות רגליים שזייף מצגת בפוטושופ דברים מדימיונו.
      (רק לראות אותו מנסה להסביר זאת למומחה מס' 1 בעולם לנושא זה היה מביש)
      הודאת שוא שהושגה באמצעים של הפעלת לחץ, שקרים ומניפולציות.
      העלמת ראיות שסותרות את ההפללה.
      הזנחה מוחלטת של כל כיוון חקירה שהוא לא הרצוי מראש.
      באמת שאיו כאן שום דרך להתווכח עם העובדות אם טיפה בודקים.
      בתי משפט עושים טעויות וחשופים ללחצים ומניפולציות מסוגים שונים.
      זה לא עובדות.

     3. אילן – כאתגר ולא ככניסה לקרב של מלחמת בוץ… אז למה מרגיע אותך עצם זה, שכמה ערכאות דנו בערעור? הרי נשמעים לא אחת ולא שתיים קולות על בית המשפט במערכת הפוליטית אז למה כל כך מוזר ששופטים בשר ודם יטו דין כי האגו שלהם, והקונפורמיות למערכת דורשים שהדין שיש כאן לא יהיה מוצדק עד לסופו? האם זה כל כך מופרך?

   2. הדוגמה של תאיר ראדה דווקא מחזקת את עמדתי.
    זה שגופים גדולים לעד ינסו לכסת"ח, זו עובדה.
    אבל –
    כפי שראינו באותה פרשה, כאשר יש סימנים מחשידים ברורים, התקשורת לא מתביישת לחקור ולבדוק. ואם גוף אחד בוחר להתעלם, תמיד יש גוף תקשורת אחר שישמח "לשאת בנטל".
    שחיתות כמו זו שאתה מתאר,
    אם הייתה, ואם היה מי שמוציא מידע אמין (אפילו חלקי) אודותיה –
    הייתה זוכה לסיקור תקשורתי מקיף ונוקב. ע"ע פרשיות הסמים בבייסבול. ע"ע הפוטבול נטול האוויר ב-NFL.
    בסופו של יום,
    .
    בנוסף –
    על מנת שתאוריה שכזו תהיה "אמינה", היא צריכה בראש ובראשונה לענות על שאלת ה-"מניע".
    המניע שהתאוריה הנ"ל מציגה, הוא נכשל לגמרי כאשר בוחנים אותו דרך משוואת ה-"סיכוי/סיכון".

     1. ברור שהמניע זה כסף. השאלה היא האם הרווח שווה את הסיכון.
      אני לא רואה איך בשביל לרצות את הלייקרס ולברון (אם כל הרווח הטמון בכך. ואנחנו מדברים על רווח שמסתכם בפער בין הרווח "ללא קונספירציה", לבין הרווח אחרי הקונספירציה. פער תאורטי אם תוחלת רווח מוגבלת),
      סילבר ייקח סיכון שכזה.
      תוחלת ההפסד במקרה שפרשת שחיתות שכזו תיחשף, היא גבוהה בהרבה.

 3. כתיאוריית קונספירציה- נחמד.
  כמו שגיא כתב, קשה להאמין שמישהו יסכן את כל הליגה על עזרה ללברון.
  הבאסה האמיתית היא- איך לעזאזל כשסוף סוף מגיע שחקן בסדר גודל כזה, הוא נוחת דווקא בפרנצ'ייז הכי מעפן בליגה עם היציעים הריקים ואווירת ה-דיוויס רק רוצה לברוח מכאן.
  לא יאמן איך הלייקרס הפכו מפרנצ'ייז רציני ו-power house בליגה לבדיחה עצובה עם קונספירציות, האשמות, תקיעות סכין ולונזו בול.

  1. הוא בחר בפרנצ'ייז הזה, ותרם רבות לכישלון השנה ע"י התנהגותו וסגנון משחקו.
   .
   השאלה מה זה לסכן? האם להחליק את גריפין לפליקנס כדי שהכל יסתדר מעצמו זה לסכן? לא נראה לי.
   עוד דבר – מדוע לעזור ללברון על המגרש במשך שנים, להתעלם מהצעדים ומעבירות התוקף, ומצד שני לא לשרוק לו כלום בהגנה, לא מסכן את הליגה?

   1. אשך תודה. האמת רעיון מעניין להשוות בין לברון לקאווי מבחינת ההגעה שלהם וההשלכות על הקבוצות שלהם.
    אחד הגיע מרצונו לפרנצייז' שנתפס ענק בליגה עם שק ציפיות והיה גורם מרכזי בהתרסקותו העונה. השני הגיע בניגוד גמור לרצונו לפרנצייז' טוב+ של עונה רגילה שקורס ברגעי האמת ורחוק מרחק נצחון מלהפוך אותו לאלוף הליגה…

 4. כשאתה מסתכל בדיעבד על ההסתברות שסדרת אירועים שהתרחשה תתרחש ההסתברות היא תמיד קטנה אבל צריך לזכור שיש המון צירופים שלכל אחד הסתברות קטנה ואחד מהם חייב לקרות…
  בוא נעזוב לרגע את כל הבולשיט מסביב ונבקש מהקונספירטור הגדול להסביר איך תתרחש הנדסת הבחירות הנ"ל מבחינה פרקטית?

  1. את זה צריך לבקש מיוצר הוידאו, או מסטוקטון.
   אני רק חשבתי שזה מספיק מעניין, הצגתי את הנושא, והבעתי את דעתי בסוף.

   1. ולכן הפניתי את זה אליו.
    רק בשביל הרקורד- ההגרלה נערכת בנוכחות 12 עיתונאים מגופי המדיה הבכירים. אז אופציה אחת זה לשחד את כולם.
    צריך לזכור גם שזה לא כדור לכל קבוצה בהגרלה ככה שאי אפשר לדאוג שכדור זה או אחר ייצא כדי לסדר בחירה.

 5. ברור שהתיאוריה נכונה !!!
  שכחת להזכיר את שגריפין מועמד למנהל מחוז באילומינטי ולאחר שעזב את קליבלנד היה בהכשרה בהרי טרנסילבניה ברומניה ( + 3 ימים עם המכשפה שתיקנה את קובי)
  מעבר לזה ברור לכל בר דעת שכחלק מהחלשת החוף המזרחי ( נפילת התאומים ודולאן הבעלים של הניקס) די ברור שחיזוק לוס אנג'לס על הפרק.
  ומי שיבדוק לעומק יראה שמי שאחראי על הגרלת הלוטרי – ג'ון פול סאלינג'ר ג'וניור הוא בנו של סאלינג'ר האב שהיה אחראי על הזיוף המפורסם של הנחיתה על הירח.
  מקריות ?
  לא נראה לי
  🙂

 6. כדברי הדוק היקר, אך הדופרצופי😁, פוסט קולח ,חשוב ביותר,ודחוף לשלוח אותו לסילבר ולמרכז הקונספירציות הלאומי.
  תודה אשך, רק תלונה אחת,למה להרוס בוקר נפלא ,עם בולבוסיאדה דוחה,שמזכירה לי , ערמת קקי💩.
  את הדגם החדש playoff luxury ,שברוב נדיבותך,המלצת עליו, ניתן להשיג בחנויות מין, ולכבוד שבוע הגאווה ,קנה אחד, קבל ויברטור פוקט עם מנוע בוכנה.

  1. תודה. ומה לגבי האפשרות שהוא רק כיוון את הבחירה של גריפין בפליקנס מתוך כוונה שהכל יסתדר מאליו? הוא מדבר גם על זה בוידאו.
   אם כי התוצאות בלוטרי די הזויות ולכן הוספתי אותן.

    1. אין לי מושג, לא התעמקתי בנושא, אפילו לא יודע איך היא נערכת.
     יש את הדיבור הוותיק על המעטפה הקפואה של יואינג, מהתקופה ההיא.
     בזה מסתכם הידע שלי בנושא.
     יותר מעניין אותי מניע, אינטרסים, ולשמוע דעות לא קונבנציונליות מהמיינסטרים שאני יודע שהוא בולשיט אחד גדול (וכאן הוא מציג את דעתו באופן ברור שנשמע די הגיוני).
     אופן הביצוע או היקף הביצוע פחות רלוונטיים לדעתי.

     1. אופן הביצוע פחות רלבנטי…
      זה נורא קל לזרוק רעיונות לאוויר ולהגיד שהמיינסטרים הוא בולשיט אחד גדול.
      ההגרלה מאד פשוטה כמו הלוטו רק שיש 14 כדורים ובוחרים 4.
      אני מקשיב לרעיונות.

    2. לא מסכים עם התיאוריה אבל תאורטית אני בטוח שאפשר להכווין הגרלה אם רוצים. כדורים קלים יותר או כבדים יותר ייתנו יותר סיכוי. כדורים עם מגנטים גם יכולים להכווין לכדור שרוצים.

     1. נניח ואתה צודק אז אתה עושה את זה ל-4 כדורים אבל אז כשאתה בא להגריל אתה בחירה ה-2 יצאו אותם 4 כדורים. איך אתה מונע את זה?

     2. אני לא מאמין שהייתה קונספירציה אבל בקלות אפשר לרמות הגרלה אם זה כדורים שהיו בקירור כמה דקות לפני , כדורים במשקלים שונים, מחומרים שונים… בסוף העיתונאים רואים את ההגרלה הם לא נוגעים בכדרורים

 7. גדול אשך. כמו שכתבו הגדולים מעליי, ההסתברות שזה יקרה היא פחות או יותר כמו כל תרחיש אחר, שעליו היה אפשר לחבר תאוריה אחרת.
  אבל עזוב את זה. גריפין בתור the wolf? באמת?

 8. תיאוריה מעולה ! ואני בכלל לא אוהב קונספירציות. אם קליי תומפסון יגיע הקיץ ללייקרס זה יתן את החתימה הסופית על נכונות התיאוריה.

  אבל איך זה מסתדר עם שלושת הדברים הבאים:
  1. דיוויד גריפין (כנראה) לא הולך להטריד את דיוויס לשום מקום.
  2. זה נגד האינטרס של אדם סילבר לחזק את המזרח כדי לשמור על ענין בליגה.
  3. מה עם הניקס? השוק הכי גדול בליגה. לא יותר הגיוני להביא את הזאב לשם ?

  סתם, לא מאמין לאף מילה.

  1. לגבי 1 – יטריד גם יטריד. רוב הסיכויים שזה אכן יהיה ללייקרס.
   לגבי 3 – יש וידאו חלק ב'. שם הוא מציין שלשלוח אותו לניקס זה היה ברור ושקוף מדי.

 9. הבחור קצת הזוי אבל הוא מושך לסרטונים שלו (צופה בסרטונים שלו דיי הרבה זמן)
  יש לו תאוריות שונות ומשונות וחושב שהכל זה קשור לאור וחושך,אנרגיות וסגידה לבעל (האל התנכ"י) .
  הוא רואה בכוכבי הליגה הגדולים ביותר כממשיכי דרך של המאסטרים ושייכים למסדר "הקבלה".
  אבל הוא אכן מעניין ומרתק ואני כחובב תיאוריות קונספירציה נהנה לשמוע (וגם כי זה מחמם את הלב הירידות על לברון 😂).

  1. כנ"ל, הוא מטורף לחלוטין בנושאים מסוימים אבל הסרטונים שלו מעניינים לאללה.
   כשהוא מדבר כדורסל הוא מאוד מבין ומדבר לעניין.
   וכמובן שונא לברון, וסטבריק והארד-הד 🙂

   1. מצטער הייתי חייב לצרף אזהרה אני חושב שהחיתולים של יואל לא יעמדו בזה גם, אני קיבלתי חיסון מהזונה מאוהיו אבל זה ממש לא לכולם.

 10. יכול להבין הגעה של גריפין כמעין סולחה בין המועדונים. במה שקשור בזיוף ההצבעה קשה לי להאמין, אבל אני קשה אמונה באופן כללי, אז לך תדע.
  מה שכן, לשמוע על התיאוריות האלה זה תמיד משעשע

 11. לא יודע על קונספירציות. כל מה שאני יודע – מה שרוב ה-NBA יודע – זה שבחירת הדראפט מס' 1 של פטריק יואינג ע"י הניקס (דה-בושר, זוכרים?) היתה FIXED.
  תודה אשך. אתה הוא שמביא מיץ וכיף לאתר.

 12. תודה אשכוס.
  באופן כללי אני מתעב תאוריות קונספירציה כזו או אחרת כשזה בא ממך או מחלק מהמגיבים כאן אני אוהב לקרוא לא בשל התוכן אלא בשל הצורה (ממזר אני גם מסתכל עליך בו זמנית)
  .
  לגבי רצח תאיר ראדה לא צריך להיות קונספירטור גדול בשביל להבין שפסק הדין הוא בעייתי במקרה הטוב. הייתי נכנס לדיון אבל אז זה יכניס אותנו לפוליטיקה וביבי ושאר טינופים שלא ראויים לאווירת החג אז אוותר.

 13. שמעיו המשפט הבא שווה אוסקר
  "אז גריפין זה הזאב, סילבר זה טרנטינו, בעל הבית שזקוק לשירותיו כדי לסדר את הקטסטרופה שהתרחשה תחת כותלי ביתו, ג'ולס (סמואל ל. ג'קסון) הוא הפליקנס הבעלים גייל בנסון, וינסנט (ג'ון טרבולטה) הוא נציג הלייקרס בסיפור ובמיוחד ריץ' פול המלוקק וחסר האחריות שגרם לבלאגן, ו-AD… הגבה הוא הגופה בלי הראש".
  לא הפסקתי לצחוק במיוחד בגלל הקטע של גופה בלי ראש 🙂

 14. תודה אשך
  לא נראה לי שהייתה כאן תאוריית קונספירציה במקרה הזה אבל בנושאי תאיר ראדה וקנדי מסכים איתך לגמרי-הכל ברשת

 15. מעניין, אשך עמוק, מעניין. קשה לי להאמין, אבל בהחלט מעניין.
  .
  ובגלל שהזכרת אותו, הנה קונספירציה שכן הוכחה לגבי LBJ.
  לינדון ב. ג'ונסון, מי שהיה הנשיא מאז רצח קנדי ועד 1968, רצה להמשיך לרוץ בבחירות 68' למרות כביכול שכיהן שתי קדנציות בגלל חוק "אלוהים אדירים, הם הרגו את קנדי. ממזרים". אבל בגלל הנפילה בפופולריות שלו המפלגה הדמוקרטית העדיפה לשלוח את סגנו כמועמד, ולכן אמרו ללינדון לפרוש מהבחירות. אפילו המקרה של "הם הרגו את קנדי. ממזרים" 2 לא שינה את דעתם, והיוברט "בשמחה אשלם מחר על המבורגר היום" האמפרי. HH גם ככה לא היה אהוב על ג'ונסון, והתרגיל הזה גרם לו לשנוא אותו עוד יותר.
  המועמד הרפובליקני לנשיאות היה ריצ'רד "לא תמצאו נשיא גרוע כמוני כל כך מהר, אה הנה רונלד 'לא חשבתם ששוב שכל כך מהר תמצאו נשיא גרוע כמוני רייגן" ניקסון. ניקסון היה חשוד בכל כך הרבה דברים, מבגידה קלה על פגיעה בשיחות השלום עם וייטנאם ועד שהוא ממומן על ידי הדיקטטורה היוונית. רק שלא הייתה שום הוכחה ברורה שהאמפרי היה יכול לצאת איתה כדי לנצח את הבחירות. לג'ונסון הייתה. הוא קיבל מסמכים שמוכיחים את המעורבות עם יוון ובזכות האזנות לא חוקיות (המומחיות של ניקסון, דווקא) ידע על הדברים האחרים. אבל הוא העדיף לא לצאת עם הסיפור, כדי לנקום בהאמפרי ובמפלגה הדמוקרטית על שויתרו עליו.
  כל המידע הזה יצא רק עשרות שנים אחרי המקרה.
  ובטריקי דיק ננוחם.

 16. למה ללכת כזה עקום. אפילו את הדבר שהיה הכי קל לסדר, ציון לניקס, הגרלה פשוטה שלא תעורר שום חשד – לא הצליחו העאמות של סילבר לסדר. וזה אסון אמיתי, עבור הליגה ועבור הניקס וניו יורק. היה להם סיכוי להחזיר את הפרנצ'ייז מס' 1 לליגה, ולהעיר מחדש את כל המזרח – ונכשלו. להחזיר בבת אחת את מיליוני האוהדים הכי משוגעים על כדורסל לעניינים, ניו יורק היא המכה של הכדורסל העולמי – ונכשלו. במקום זה זרקו את ציון לקבוצה הכי קטנה והכי דפוקה שיש. אז כאלה קונספירציות מחוכמות? גדול עליהם.

 17. אחלה פוסט טמיר, אבל הכל מופרך – מי בכלל צריך את AD בלייקרס? מה הוא יעזור? שחקן מעולה אבל סנטר, כאלה לא לוקחים קבוצות לשום מקום, תשאל את שמעון

 18. עכשיו שראיתי את הקליפ הבנתי מאיפה הציטוט שתלוי לנו על השירותים בעבודה:
  "so pretty please, with sugar on top, close the fucking door"

 19. אף אחד עוד לא נחת על הירח.
  שימו לב בתמונות המפוברקות שהדגל מתנוסס למרות שאין רוח בירח ושהעקבות בתמונה לא מתאימות לדפוס הסולייה של הנעל.
  נו באמת..

  אבל היה כיף לקרוא תודה אשך

 20. אשך, כקונספירטור ותיק אני חייב לציין שהעלית פה כמה נקודות מעוררות מחשבה.
  מעניין האם היית מציין זאת אם היה מדובר בקבוצות ובשחקנים שאתה אוהב…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט