אירועי דיומא – 19.05.2019

היום – קרבות מותחים בליגה האיטלקית בין יובנטוס לאטאלנטה ובין אינטר לנאפולי במקביל, ובנוסף קטע הנג"ש הארוך של הג'ירו וגמר טורניר המאסטרס של מדריד.

כדורגל

ליגת ג'פאניקה – פלייאוף עליון, מחזור 9 / ניר מועלם:

20:30 הפועל ב"ש – חדרה, ספורט 4: משחק חסר חשיבות לחדרה שתסיים בכל מקרה במקום ה-6 מול באר שבע שחייבת לנצח כדי להשאיר לעצמה סיכוי להגיע לליגה האירופאית בעונה הבאה, כי כל תוצאה אחרת, כנראה תסגור את הסיפור עבורה. חדרה מגיעה אחרי ניצחון מפתיע במחזור האחרון 0-2 על חיפה, מה שעזר מאוד לבאר שבע ונתניה ומנע מחיפה לברוח להן, ומנגד ב"ש מגיעה גם היא אחרי ניצחון במחזור האחרון עם 2-3 על בני יהודה. הימור – ב"ש חייבת לנצח ועם הגב לקיר היא גם תעשה את זה ואז היא תעביר את ההכרעה למחזור האחרון למפגש מול מכבי תל אביב.

20:30 נתניה – בני יהודה, ספורט 1: רק ברביעי האחרון הן נפגשו בגמר גביע המדינה ושיחקו 120 דקות, כאשר רק בפנדלים המשחק הוכרע לטובת בני יהודה, מה שמנע ממכבי נתניה תואר וגם גרם לכך שבני יהודה הבטיחה את מקומה בליגה האירופית בעונה הבאה ללא קשר למקומה בליגה. נתניה ובני יהודה הפסידו במשחקן האחרון בליגה כחלק מהכנה למשחק הגמר ועקב שמירת שחקנים, אך הפעם בני יהודה מגיעה אחרי הזכייה בגביע ואילו נתניה שעדיין חולמת על הגעה לאירופה יודעת שהיא חייבת לנצח בבית את בני יהודה כדי להשאיר לעצמה סיכוי, לכן אני אהמר על ניצחון ביתי ונקמה של מכבי נתניה על בני יהודה.

20:30 מכבי חיפה – מכבי תל אביב, ספורט 5: מכבי חיפה ירתה לעצמה ברגל במחזור האחרון עם הפסד 2-0 לחדרה, שמנע ממנה לברוח לשאר הקבוצות ובעצם השאיר את הפער שלה מנתניה על נקודה ואת הפער מב"ש על 2 נקודות, מה שלטעמי כלל לא מספיק, כאשר נשאר להם לשחק מול האלופה וגם מול מכבי נתניה בנתניה בקרב ישיר, אני דווקא לא רואה בשורות טובות לקבוצה מהכרמל אך אני מקווה שאני טועה בדבריי. אז מכבי תל אביב חזרה לנצח במחזור האחרון עם 0-3 על מכבי נתניה ואילו מכבי חיפה הפסיקה לשחק דווקא במשחק כה גורלי והפסידה 2-0 לחדרה. הימור – מכבי חיפה בסמי עופר אמורה להשיג לפחות נקודה ממכבי תל אביב, אך במצב בו היא נמצאת היא חייבת אך ורק ניצחון, דבר שאני לא רואה קורה היום, בעיקר בגלל המצב הרגיש שעבר על חיפה בכל השבוע האחרון עם כל בעיות המשמעת וההורים של השחקנים, אני אהמר כאן על תיקו.

סרייה א' – מחזור 37 / ניר מועלם:

16:00 פארמה – פיורנטינה, 2 ONE : קרב תחתית על החיים עבור שתיהן, קצת קשה להאמין שפיורנטינה עדיין לא נשארה בליגה אך זהו המצב, למרות שלדעתי הפרש של 5 נקודות מאמפולי כאשר בקופה נותרו 6 הוא בלתי אפשרי עבור אמפולי כך שניתן לומר לפחות מבחינתי שהם נשארו, לגבי פארמה המצב הוא אחר מכיוון שהם רחוקים רק 5 נקודות מאמפולי ולכן חייבים לנצח את המשחק, בנוסף חשוב להזכיר שבמאזן הפנימי יש יתרון לפארמה כך שעל פניו הם מובילים ב-4 נקודות נקודות על אמפולי. פארמה מגיעה אחרי תבוסה 4-1 לבולוניה וללא ניצחון כבר תשעה מחזורים רצופים בליגה, והיא פוגשת קבוצה כושלת אחרת בדמות פיורנטינה שמגיעה אחרי 4 הפסדי ליגה רצופים, האחרון שבהם למילאן 1-0 והיא ללא ניצחון ליגה כבר 12 מחזורים. הימור – פארמה חייבת את הנקודות יותר מאשר פיורנטינה שכבר די ניצלה לטעמי ובמגרשה הביתי אניו טרדיני היא אמורה לנצח אל אני אהמר על תיקו.

16:00 אמפולי – טורינו, 2 ONE : הקרב המסקרן של השעה ארבע יפגיש את אמפולי שמתחת לקו האדום ב-2 נקודות מול טורינו שבמקום ה-7 אשר רחוקה 2 נקודות בלבד מהליגה האירופית וממילאן. אמפולי מגיעה אחרי 2 ניצחונות ליגה רצופים וכאשר היא יודעת שניצחון היום והיא עולה אל מעל הקו האדום ותהיה תלויה אך ורק בעצמה, למרות שבמחזור האחרון היא פוגשת את אינטר בג'וזפה מיאצה ולכן במשחק הבית האחרון בליגה היא חייבת לנצח, מנגד טורינו יודעת שהיא חייבת לנצח כי כל תוצאה אחרת כנראה תוציא אותה מהמירוץ למפעל אירופאי, והיא מגיעה בכושר טוב למשחק עם ניצחון במחזור האחרון ובסה"כ היא כבר שמונה מחזורים ללא הפסד. הימור – אמפולי בבית חייבת לנצח ואני מאמין שהיא תעשה את זה ובכך היא תטפס אל מעל הקו האדום ותוריד אליו את גנואה, ומנגד טורינו תיפרד מהמירוץ למפעל אירופאי.

19:00 מילאן – פרוזינונה, 2 ONE : פרוזינונה כבר ירדה ליגה וכל שנישאר לה הוא לסיים בכבוד והיא יוצאת לעיר האופנה כדי לפגוש את מילאן שחייבת לנצח מכמה סיבות: 1. ניצחון שלה ילחיץ את אטאלנטה וגם יעלה אותה זמנית למקום ה-4 עד לסיום המשחק של אטאלנטה מול יובה, 2. היא תעבור את רומא בטבלה ובעצם תוכל להעביר את ההכרעה למחזור הסיום. מילאן ניצחה ב-2 המחזורים האחרונים אך על הקשקש, מנגד פרוזינונה מגיעה אחרי הפסד 3-1 לאודינזה והיא לא ניצחה כבר 5 מחזורים, למעשה מאז שהיא ירדה סופית. הימור – מילאן תנצח.

*שווה צפייה* 21:30 יובנטוס – אטאלנטה, 2 ONE : משחק מסקרן בין הראשונה לרביעית כאשר הראשונה מגיעה עם מספר חדשות למשחק הזה, הראשית בהן היא המאמן אלגרי שלא ימשיך בעונה הבאה ולמעשה זה יהיה משחק הבית האחרון שלו באיצטדיון האליאנץ כמאמן ביתי, ועוד חדשות מעניינות על דיבאלה ועל איקארדי מאינטר, כך שהראש של השחקנים לא בדיוק במשחק, מנגד אטאלנטה יודעת שהיא חייבת לנצח כדי להשאיר את הכל בידיים שלה ומנגד גם תוצאת תיקו היום עדיין תשאיר אותה במקום ה-4 ועדיין תבטיח להם להיות תלויים בעצמם במחזור הסיום בו היא תשחק בבית מול סאסואולו שאתמול הוציאה תיקו מכובד מול רומא. יובנטוס מגיעה אחרי הפסד 2-0 לרומא וללא ניצחון כבר 3 מחזורים רצופים, ומנגד אטאלנטה מגיעה אחרי 4 ניצחונות ליגה רצופים אך חשוב לשים לב שברביעי האחרון הם שיחקו בגמר הגביע האיטלקי והפסידו ללאציו 2-0 באולימפיקו ובעצם איבדו את התואר בו יכלו לזכות. הימור – קרב מסקרן ומאוד חשוב לאטאלנטה, כאשר יובנטוס מצידה רוצה לסיים את העונה בצורה חיובית בבית, ולכן אהמר כאן על תיקו שאמור להספיק לאטאלנטה לקראת מחזור הסיום.

*שווה צפייה* 21:30 נאפולי – אינטר, 2 ONE : משחק מסקרן נוסף שיועבר ביחד עם יובנטוס – אטאלנטה בערוץ 2 ONE יפגיש בין ה-2 ל-3.  נאפולי כבר סיימה את העונה ותסיים שניה בכל מקרה, הסיפור של אינטר הוא אחר, מכיוון שיש שמועות חזקות על כך שספלאטי לא ממשיך והוא יודע את זה כבר ולכן הוא חייב לעמוד במשימה שהוא קיבל וזה להשיג את הכרטיס לליגת האלופות ולכן הוא חייב לסיים בטופ 4, וכדי לעשות את זה הוא חייב להיות תלוי בעצמו במחזור הסיום, ואת זה הוא כבר השיג, בעיקר בגלל התיקו של רומא אתמול, שבעצם גרם לכך שגם אם מילאן תנצח את המשחק היום מול פרוזינונה ( מה שכנראה יקרה) היא תהיה עם נקודה פחות מאינטר כך שאינטר מבחינתה יכולה גם במקרה של הפסד להעביר את ההכרעה למחזור הסיום בו הכל עדיין בידיים שלה, ומנגד אם היא מנצחת את נאפולי בסן פאולו היא מבטיחה לעצמה את ליגת האלופות כבר היום ולא משנה התוצאה של מילאן. נאפולי עם 3 ניצחונות רצופים בליגה ומנגד אינטר מגיעה אחרי 2-0 מול קייבו. הימור – אני מאוד מקווה שאינטר תנצח היום כדי לגמור את הסיפור הזה ולהגיע למשחק האחרון הקשה מול אמפולי שכבר הכל גמור אך לצערי זה לא יקרה ואני מהמר על תוצאת תיקו.

כדורסל

משחק על מקומות 3/4 ביורוליג / עידן ארווץ

ריאל מדריד – פנרבחצ'ה – המשחק האחרון העונה של שתי הקבוצות, והוא מגיע לאחר הפסדים בחצי גמר היורוליג, הפסדים שהדיחו אותם לאחר עונה מצויינת. את פנר הדיחה אנדולו בעוד צסק"א את ריאל. פנרבחצ'ה מאוכזבים על כך שלא הצליחו להגיע לגמר רביעי ברציפות, בעוד ריאל מאוכזבים שלא הצליחו להשיג בק טו בק זכייה לראשונה מ-1968.

גמר היורוליג / עידן ארווץ

אנדולו אפס – צסק"א מוסקבה – צסק"א מגיעה לאחר שהדיחה את ריאל בחצי הגמר, בעוד אנדולו הדיחה את פנר (אלופת הליגה הסדירה). זה יהיה הגמר ה-14 של צסק"א, והיא רוצה את הזכייה ה-8 שלה. מנגד, אנדולו נמצאת בעונה חלומית, והיא תרצה להשיג גביע בפעם הראשונה שלה בגמר המפעל. כל זה מדהים בשל העובדה שבעונה שעברה הם סיימו במקום האחרון ביורוליג עם 7 ניצחונות בלבד.

טניס / אלכס דוקורסקי

גמר טורניר רומא – נשים

14:00 (ערוץ 54, ספורט 4): יוהנה קונטה (בריטניה)-קארולינה פלישקובה (צ'כיה) – על פניו, השחקנית הצ'כית שמדורגת במקום החמישי בעולם (ותעלה לרביעי כשהדירוג יתעדכן, ביום שני), פייבוריטית מול יריבתה הבריטית (גם בגלל המאזן הפנימי ביניהן, בו היא מובילה 5-1), שמדורגת במקום ה-42. עם זאת, קונטה בת ה-27 הציגה טניס טוב מאוד השבוע בבירת איטליה ואתמול בחצי הגמר גברה בשלוש מערכות על קיקי ברטנס, אלופת טורניר מדריד והמדורגת רביעית בעולם. פלישקובה, בת גילה של קונטה, גברה בשתי מערכות על מאריה סקארי מיוון, שבעצם הגעתה של האחרונה לחצי גמר טורניר מסדר גודל זה היה המשך ליום המצוין של הספורטאיות בנות ארצה, יקטריני סטפאניי וניקולטה קאריוקופולו, שסיימו בשני המקומות הראשונים, בהתאמה, בתחרות הקפיצה במוט במסגרת תחרות מסבב "גביע היהלום", שנערכה בשבת בשנגחאי.

גמר טורניר המאסטרס ברומא – גברים

17:00 (ערוץ 54, ספורט 4): רפאל נדאל (ספרד)-נובאק דג'וקוביץ' (סרביה) – לנוכח זהות השחקנים, כמעט ואין צורך לציין שניתן להוסיף המלצת צפיה. האם מדובר בחזרה גנרלית לקראת מפגש נוסף, באותו המעמד, בגמר הרולאן גארוס הקרב ובא? ימים יגידו…
נדאל נראה מצוין בארבעת המשחקים שלו בטורניר רומא וטרם איבד מערכה (בחצי הגמר הוא גמל לסטפנוס ציציפאס היווני על הדחתו בידיו בחצי גמר טורניר מדריד. ציציפאס עצמו, אגב, נהנה ברבע הגמר מפרישה של רוג'ר פדרר, שלא הגיע למשחק ביניהם עקב כאבים ברגלו השמאלית, תוצאה של שני המשחקים ששיחק בהם ביום רביעי, והרצון להישמר מפציעות ערב הרולאן גארוס). יריבו, המדורג מס' 1 בעולם, שיחק הרבה יותר זמן מהספרדי. ביום שישי הוא חזר מפיגור מערכה והציל שתי נקודות משחק בדרך לניצחון על חואן מרטין דל פוטרו במשחק שהסתיים מעט לאחר אחת לפנות בוקר, שעון מקומי. אתמול, מול יריב ארגנטיני מצוין ועיקש אחר, דייגו שוורצמן (שערך הופעת בכורה בחצי גמר טורניר מסבב המאסטרס), הוא נדרש לשעתיים וחצי כדי לנצח (במערכה מכרעת גם כן). נתונים אלה מעלים את השאלה מה תהיה מידת התאוששותו של נובאק בגמר היום מול נדאל.
שני היריבים ייחדשו ביניהם את אחת היריבויות הגדולות בספורט העולמי. המשחק מחר יהיה ה-54 בין השחקנים. ניתן להניח בביטחון שללא קשר לזהות המנצח היום, ההתמודדות ביניהם תהיה צמודה הרבה יותר מהמפגש האחרון ביניהם, בגמר אליפות אוסטרליה בסוף ינואר, אז הסרבי גבר במשחק חד צדדי למדי על יליד מאיורקה.
לקראת הגמר מחר, קשה שלא להיזכר באותו השלב בטורניר לפני 13 שנה, ב-2006. אז הגמרים של הטורנירים מסבב המאסטרס שוחקו בשיטת "הטוב מחמש" וזכינו בקלאסיקה, אחת מני רבות, בין נדאל לפדרר, שהסתיימה בנצחונו של הספרדי בשובר השוויון של המערכה החמישית והמכרעת.

 

 

אופניים / דוד "פאקו" סעדה

ג'ירו ד'איטליה – קטע 9

קטע 8 של אתמול היה הקטע הארוך במירוץ, עם תוואי גבעי וסיום מישורי.  הקטע התנהל ברובו תחת האפשרות שקבוצת הבריחה הקטנה שנוצרה תזכה בו, אלא שהפלוטון הצליח להדביק אותה בירידות המסוכנות שלפני הסיום המישורי. הסיום הפך איפוא למיאוץ המוני, בו שלטו שלושת המאיצים הטובים שנותרו במירוץ – פסקל אקרמן, אליה ויוויאני וקיילב יואן. החזק מכולם היה אתמול יואן, שהצליח להקדים את ויוויאני ואקרמן. למאיץ האוסטרלי זהו הניצחון הראשון במירוץ, בעוד שויוויאני ממשיך לעבור מירוץ מהבלהות. המירוץ לא שינה את תמונת ההובלה, כשוולריו קונטי עדיין בראש ואחריו רוחאס (1:32+), קארבוני (1:41+), נאנס (2:09+), מדואס (2:17+), אנטיונס (2:45+), מסנאדה (3:14+), סרי (3:25+), אמאדור (3:27+) ואומן (4:57+).

קטע 9 הוא קטע הנג"ש הארוך של המירוץ, המתחיל בעיר החוף היפה ריצ'יונה ומסתיים ברפובליקה העצמאית של סן מרינו. הקטע הוא באורך של 35 ק"מ, כאשר 13 הק"מ האחרונים בסן מרינו הם בעלייה מתונה יחסית של ארבעה אחוזים. גם כאן אנו צפויים לראות רוכבים מחליפים מאופני נג"ש לאופני כביש רגילים לפני העלייה. לאחר נטישתו של טום דומולאן את המירוץ, לפרימוז רוגליץ' אמור להיות יתרון מובהק על כל רוכב אחר במירוץ הזה. אמנם גם כאן הקטע מסתיים בעלייה כמו בקטע הראשון, אך היא יותר ארוכה ומתונה, ויחד עם המישור הארוך שלפניה, למטפסי ה-GC אמור להיות הרבה יותר קשה לסגור את הפער על הסלובני. סיימון ייטס אמור כנראה להיות הטוב מביניהם, בעוד שמיגל אנחל לופז אמור להתאמץ על מנת לא לאבד יותר מדי זמן. עקב הפערים הגדולים ב-GC, רוגליץ' לא צפוי לעלות להובלה במירוץ, וזה ייאלץ להידחות לקטעי הטיפוס הקשים שבהמשך השבוע.  שידור ביורוספורט מ-14:05.

 

גולף / יוני יצחק

היום הרביעי האחרון של תחרות המייג'ור – THE PGA CHAMPIONSHIP

אמנם לא מדובר עדיין בסיכום של התחרות ועדיין נותר יום המשחק האחרון אבל ההרגשה היא שאנו חוגגים מזה שלושה ימים את ניצחונו של ברוס קופקה בטורניר. על שום מה?

 • על כך ששבר את שיא המסלול ביום הראשון של התחרות עם תוצאה של 63 (7-);
 • ניפץ את שיא המסלול לשני הימים הראשונים של תחרות עם תוצאה מצטברת של 12-;
 • מוביל את התחרות עם תחילת היום האחרון בשבע חבטות !!!  על מתחריו שבמקום השני, לאחר שסיים את יום התחרות השני עם יתרון זהה;
 • על תצוגת גולף מושלמת-הרואית באחד המגרשים הקשים בסבב ובעצם מטעה את כולם וגורם לנו לחשוב שמדובר במשחק ובמגרש קל. רמז לכך שקופקה הוא עדיין בן אנוש קיבלנו אתמול בסיבוב השלישי, לאחר שסיים שלוש גומות בבוגי ו – שלוש גומות עם בירדי, כדי לסיים את היום ב – even par.

נכון, קרו כבר מקרים בעבר ששחקן דומיננטי ששלט ללא עוררין בתחרות פישל בצורה לא אופיינית ביום האחרון והפסיד את הזכייה, למשל מקרה שזכור היטב עם רורי מקלירוי במאסטרס של 2011, שלאחר שלושה וחצי סיבובים מושלמים ושליטה אבסולוטית במשחק כרע תחת הלחץ, בלשון המעטה. ולפרוטוקול יירשם שהיה תקדים בטורניר ה- PGA בשנת 1978 של קאמבק של שבע חבטות (אך לטעמי זה רחוק מדי ולא רלבנטי לימינו).

הסיכוי שדבר דומה יקרה היום לקופקה שואף לאפס. בכל זאת, מדובר בשחקן שזכה בשלוש מתוך שבע המייג'ורס האחרונים ונמצא במרחק נגיעה מהמייג'ור הרביעי שלו בשנתיים! חוץ מזה, גם אם קופקה יסיים יום  נוסף בתוצאה "חלשה" מבחינתו ב – even par הרי שהבאים אחריו במקום השני יצטרכו לעשות תוצאה של לפחות 63 כדי לכפות פלייאוף… ולכן נסכם כמו האמריקאים: not likely.

לקופקה אורבים ארבעה שחקנים במקום השני עם תוצאה מצטברת של 5-, שהבולט והדומיננטי שבהם הוא דסטין ג'ונסון.

כדי לנסות להפיג את "השעמום" הפוטנציאלי של היום האחרון, נבקש מקופקה לנסות ולשבור את השיא שלו עצמו (זכייתו משנה שעברה בטורניר) לתוצאה מצטברת של מייג'ור PGA שעומדת על 264 חבטות סה"כ. לשם כך יצטרך קופקה לעשות היום תוצאה של 65 חבטות.

 

פאקו

ממונה על איזור 51 בהופס.

לפוסט הזה יש 64 תגובות

 1. תודה רבה יש עוד הרבה דברים היום
  בספורט המקומי ליגת העל מחזור 35 ולפני אחרון.
  במוקד המאבק על 2 כרטיסים אחרונים לאירופה
  כל המשחקים ב 20.30
  נתניה -בני יהודה .
  נתניה מאוכזבת הגמר מול בני יהודה שזכתה בגביע .
  המארחת כרגע שלישית רק נקודה מב"ש בקרב על אירופה תעשה הכל לנצח .
  3 המשחקים האחרונות כולל בגמר הגביע הסיימו בתיקו .
  אך בני יהודה ניצחה בקופסה 3-1 בסיבוב הראשון.

  ב"ש -חדרה .האורחת פיטרה את מאמנה ניסו אביטן בגלל סיפור הפועל תל אביב (תמיד היא)
  היא תסיים שישית את העונה "ב"ש חייבת ניצחון ולקוות לטוב במגרשים האחרים.
  ב"ש ניצחה את שני המפגשים האחרונים 2-1 ו 4-1 אך דווקא המפגש הראשון שהיה בב"ש הסתיים בתיקו 2-2.

  מכבי חיפה -מכבי תל אביב
  הבדיחה אומרת שזה משחק עונה בין הראשונה לשנייה .
  האמת היא שחיפה יותר קרובה לסכין האחרונה (27 הפרש ומשחק עודך) מאשר למכבי (31 )
  אבל חיפה חייבת ניצחון לשמור על מקום שני המוביל לאירופה .
  מכבי תל אביב ניצחה בכל שלושת המפגשים העונה
  0-2 1-3 0-1
  גם מאבק על מלכות השערים בעיצומו
  שהר מב"ש עם 14 לפני בצ'יראי נתניה עם 13 לוסיו חדרה ועטר (פצוי) ממכבי תל אביב עם 12
  צ'יבוטה מבני יהודה יחד עם אצילי מכבי תל אביב (פצוע) ושועה מחיפה (להבנתי מושעה) עם 11 כ"א במאבק.

 2. בעולם .
  גמר יורוליג צסק"א -אפס (21.30 ערוץ הספורט)
  אפס הביסה את פנרבחצ'ה בדרבי הטורקי צסק"א ניצחה את האלופה.
  מניסיון מי שמנצחת באופן מרשים יותר בחצי ובטח אם זה דרבי היא זו שמפסידה בגמר.
  בנוסף 21 שנה לא ניצחה קבוצה בגמר ראשון שלה מאז קינדר 98 .
  34 שנה לא ניצחה קבוצה בגמר ראשון שלה קבוצה שהייתה כבר אלופה (מאז ציבונה מול ריאל 1985 )
  במשחק מוקדם ריאל -פנרבחצה אשתקד הגמר מחר על 3-4 .
  ברבע גמר איטליה משחק 1 .
  קרמונה -טרייסטה וונציה -טראנטו
  בכדורגל העולמי .
  סיום העונה בספרד
  ריאל תארח את בטיס ( 13.00) וברצלונה תצא לאייבר ב 17.15
  הכל כבר סגור ברצלונה אלופה ריאל שלישית .
  ישנם רק מאבקים פנימיים לא משמעותיים בין בטיס לאייבר על מיקומים זוטרים במרכז הטבלה מחוץ לאירופה.
  מסי יסיים כמלך השערים ואם יקרה משהו בלתי צפוי גם כנעל הזהב.
  הוא צריך בישול בודד על מנת לזכות ללא שותפים במלכות הבישולים

  איטליה מחזור לפני אחרון
  13.30 קייבו -סמפדוריה
  קייבו נפרדת במשחק בית אחרון מהליגה לאחר 11 שנה סמפדוריה גמרה מעשית את העונה למעט הרצון שקוויליארלה הוותיק יזכה במלכות השערים הוא מוליך בבטחה וקייבו זו אפשרות מעולה להגדיל את הפער.

  16.00 פארמה -פיורנטינה
  פיורנטינה תינצל סופית בתיקו פארמה רק בניצחון ולכן תהיה מלחמה.

  16.00 אמפולי -טורינו .
  המארחת עדיין מתחת לקו האדום אך ניצחון יעלה אותה בנקודה מעל גנואה מחזור לסיום .
  טורינו עדיין במאבק על אירופה.

  19.00 מילאן -פרוזינונה .
  האורחת ירדה מילאן עדיין במאבק האלופות חייבת ניצחון ובשורות טובות מיריבתה יובנטוס.

  21.30 יובנטוס -אטאלנטה
  משחק עצוב אך בעל משמעות רבה .
  יובה נפרדת מאלגרי שעוזב את הקבוצה לאחר 5 אליפויות ב 5 עונות 4 גביעים ושני גמרי אלופות אך ללא הגביע עם האוזניים הגדולות .
  אטאלנטה הפסידה בגמר גביע בו שלטה ולאחר 56 שנה ללא תואר זה כואב לאוהדים
  אך הקבוצה חייבת לפחות נקודה להיות תלויה בעצמה לליגת האלופות

  21.30 נאפולי -אינטר .
  המארחת כבר הבטיחה סגנות אינטר צריכה ניצחון בכדי להבטיח סופית ליגת אלופות לפני הקרב מול אמפולי שתלחם על חייה בליגה במחזור הסיום

  ליגה פורטוגלית מחזור סיום השלמה
  34. 22.00 במשחק המאוחר תארח מוריננסה את גימארייש להבנתי המנצחת תזכה בכרטיס לאירופאית כאשר תיקו יספיק למארחת .

  19.30 במשחק המוקדם תארח טונדלה את צ'אבס
  למארחת מספיק תיקו המנצחת נשארת המפסידה יורדת .

  מחזור הסיום בסקוטלנד בלגיה ופולין בסקוטלנד ובלגיה יש אלופות
  בפולין
  19.00 מחזור הסיום בבית העליון
  פיאסט גליבציה -לך פוזנן .
  המארחת קרובה מאד לאליפות היסטורית ניצחון והיא אלופה בוודאות בפעם הראשונה בהיסטוריה
  פוזנן שביעית ללא סיכוי להגיע למשהו מהליגה.

  לגיה ורשה -לובין
  ורשה צריכה נס בדמות הפסד של גליבציה וניצחון שלה בשביל אליפות 14 בפולין (שיא משותף) היא אלופה כבר 3 שנים ברצף ו 5/6 שנים
  במידה וגליבציה תסיים בתיקו לגיה תצטרך ניצחון ב 6 שערים לפחות בשביל לזכות באליפות.

  בטורקיה משחק עונה
  19.00 גלא -BB איסטנבול 2 הקבוצות בשוויון נקודות אך גלא מובילה בהפרש שערים
  האורחת הוליכה ובפער משמעותי כל העונה אך לא מנצחת ורק בשבוע שעבר בלמה רצף 5 משחקים ללא ניצחון .
  המנצחת תזכה כנראה באליפות .
  תיקו ואם האורחת לא תנצח באופן קיצוני במחזור הסיום (אלניאספור ב) היא תהיה תלויה באיבוד נקודות של גלא (סיאבספור ח ) גלא מגיעה במצב רוח טוב לאחר זכייתה בגביע באמצע השבוע.

  גם מחזור הסיום של הליגה הגרמנית השנייה ייערך
  כל המשחקים ב 16.30 פראדוברן תצא לדרזדן ניצחון שלה והיא עולה
  אם לא אז אוניון ברלין שתצא לבוכום תוכל לעקוף אותה
  השלישית כרגע אוניון תתמודד מול שטוטגרט בצמד משחקי מבחן
  העולה תצטרף לקלן במקום האנובר ונירנברג שירדו
  קלן בסיכוי אפסי צריכה לנצח במגדוברג בתוצאה שיחד עם ההפסד של אוניון ברלין יגיע ל 21 שערים.

  בתחתית אינגולשטט של אלמוג כהן תצטרך לנצח בהיידנהיים ולקוות שסהנדוהזן תפסיד ברגנסבורג
  או שתסיים בתיקו ובלבד שאגולשטט תביס לפחות ב 3 הפרש על מנת להימנע ממשחקי המבחן .
  כך או כך הוא וקבוצתו עשו קמבק ענק ולא ירדו אוטומטית למרות שהיו ודאים בכך.

  באוקראינה שחטאר תתארח אצל זוריה ונקודות יביאו לקבוצה של מנור סולומון את האליפות לאחר שזכו בגביע בשבוע שעבר.

 3. הדומיננטיות של קפקה כל כך מרשימה שאשכרה התאכזבתי מהבק ניין שלו אתמול (אגב השם הפרטי הוא ברוקס ולא ברוס).

 4. בקטע האחרון של טור קליפורניה, סס בול מסאנווב לקח את הספרינט לפני סאגאן ופיליפסן. טאדיי פוגאצ'אר נשאר במקום הראשון.
  במקביל היה גם את טור קליפורניה לנשים, שלושה קטעים, כשגם שם היה אותו טיפוס להר בולדי כמו אצל הגברים (רק הקטע עצמו היה יותר קצר). מי שניצחה בטור כולו הייתה אלופת העולם, אנה ואן דר ברחן. אבל מה שהיה נעים לראות זה את ההופעה של אלופת ישראל, עומר שפירא. היא הגיעה חמישית בטיפוס להר הזה, ושמינית בטור כולו (לפני רוכבות נחשבות כמו אמבר נבן, ליזי דייגנן ולאה קירשמן).

     1. טוב עברתי קצת על התוצאות שלו ומשום מה זכרתי שהא שען יותר טוב או משהו שמתחרז עם טוב. כן אנטי-קליימקס.

     2. התכוונתי באנטי קליימקס בעיקר שגם אם יהיו שם שינויי מיקום, הם לא ממש יעניינו אף אחד.
      ואת רוחאס אני זוכר כאחת החוליות החלשות ב-TTT של מוביסטאר (שדווקא הייתה להם קבוצת שענים מצויינת).

   1. נראה לי שהכוונה של מתן זה לחבר'ה כמו לאנדה וזכארין (כי המשמעותיים יותר בהפרשים של שלוש דקות). עדיין לא ממש רואה את זה קורה שם.

 5. עוד לא סיימו 30 רוכבים וכבר יש לנו אחד שלא ימשיך אחרי יום המנוחה בעקבות הבנצ'מארק שעשה ויקטור קאמפנרטס -52:03

 6. קארולינה פלישקובה זכתה בטורניר רומא לאחר ניצחון בתוצאה 6-3, 6-4 על יוהאנה קונטה מבריטניה. הצ'כית בת ה-27 תהיה בין המועמדות הבכירות לזכיה גם ברולאן גארוס.

 7. וואוו וואוו וואווו…נדאל נגד ג'/וקוביץ'…(גמר איטליה על חימר )!!! ובאותו זמן גולף, ועוד ועוד ועוד. הראש מסוחרר. תודה לכולם

  1. הגמר ביניהם הולך זה עתה למערכה השלישית. נדאל לא איבד משחקון במערכה הראשונה, אך נובאק חזר ושיחק היטב במערכה השניה. הצליח להציל מספר נקודות שבירה ובנקודת השבירה השניה, שהסרבי השיג לזכותו, הוא גם הצליח לנצח את המערכה (6-4) ולהשוות את המשחק.

 8. נדאל שבר כבר במשחקון הראשון של המערכה המכרעת, ניצח בה 6-1 וזכה בטורניר רומא, שהוא טורניר המאסטרס ה-34 שלו – יותר מכל שחקן אחר.

 9. טוב נסכם עוד ערב דרמטי בעונה החמה
  סל .
  צסק"א זכתה ביורוליג בשמינית בתולדותיה לאחר 83-91 על אפס .
  קלייורבן עם 20 נק' נבחר לאם וי פי הגמר .
  לארקין קלע 29 בצד המפסיד.
  ריאל הביסה את פנרבח'צה וסיימה שלישית .
  ברבע גמר הפליאוף האיטלקי
  קרמונה על טרייסטה וונציה על טראנטו עלו ל 0-1

 10. בליגת העל מחזור לסיום
  נתניה נוצחה שוב 2-0 על ידי בני יהודה .
  חיפה השוותה דקה 88 ל 1-1 מול מכבי תל אביב
  ב"ש ניצחה דקה 88 את חדרה .
  0-1 משער בכורה של תומר יוספי .
  כך נראית הטבלה מחזור לסיום כשרק מקומות 2-3 יצטרפו לבני יהודה לליגה האירופאית (בני יהודה כמחזיקת גביע ) וכמובן שמכבי תל אביב במוקדמות האלופות .

  אחרי 1 מכבי תל אביב 86 נקודות
  2 ב"ש 55 נקודות +6 ( 42-48 ).
  3. מכבי חיפה 55 +4 ( 40-44 ).
  4. נתניה 54 מינוס 1 ( 45-44 ).
  5 בני יהודה 51 ( + 16 ).
  6 חדרה 39

  במוצאי שבת מחזור הסיום
  בני יהודה – חדרה.
  (חסר חשיבות אך בני יהודה תוכל לטפס למקום 4).
  הפועל באר שבע- מכבי תל אביב
  מכבי נתניה – מכבי חיפה .
  לב"ש למעשה תספיק תוצאת תיקו לטופ 3 ולאירופה .
  ואם גם המשחק המקביל יסתיים בתיקו היא תעלה .
  במידה ונתניה תפסיד הרי שהיא תוכל להפסיד לפחות ב 7 הפרש לפחות ולהיות באירופה .
  במידה ותהיה תוצאת תיקו בקופסה תעלה אם לא תובס ביותר מ 7 שערים .
  במידה ונתניה תנצח תצטרך להפסיד עד 2 שערים יותר מהפסד של חיפה .
  ככה שמעשית היא בליגה האירופאית.
  אך רוצה סגנות .
  מה שאומר שמעשית הקרב בין מכבי נתניה למכבי חיפה ונתניה תצטרך לנצח .
  סיכום לחדרה אין כלל על מה לשחק
  למכבי תל אביב יש מטרה לשמור ואולי להגדיל את ההפרש שייתכן והוא הגבוה בהיסטוריה (מן הסתם אשתדל לבדוק כמובן).
  בני יהודה רוצה משהו קטן וזה ניצחון שלה והפסד נתנייתי והיא רביעית .

  נתניה אם תפסיד עשויה לרדת למקום 5 .
  תיקו ותהיה (מעשית ) רביעית ומחוץ לאירופה.
  ניצחון ותהיה לפחות שלישית ואם ב"ש לא תנצח שנייה.
  ב"ש מעשית גם אם לא תיאורטית מקום 3 .
  הפסד ותהיה שלישית תיקו ולא תהיה תלויה בעצמה לסגנות
  ניצחון והיא סגנית (אא"כ חיפה מנצחת לפחות 3 הפרש ) .
  חיפה תיקו והיא באירופה ניצחון אפילו דחוק ואי ניצחון ב"ש והיא סגנית .
  הפסד ותסיים מעשית גם אם לא תיאורטית רביעית.
  טבלת מלך השערים לא השתנתה וגם התואר הזה יוכרע במחזור הסיום .
  אין שינוי במובילים (כפי שכתבתי בתחילת היום ).

 11. בכדורגל העולמי .
  ספרד הסתיימה העונה הסדירה ריאל הפסידה בבטיס 2-0 בתקרית בייל.
  (ברמה האישית חשתי חוסר נוחות מהחוסר כבוד של זיזו לבייל שהביא לו את גביע אירופה אשתקד ובכלל עשה כמה דברים גדולים במועדון )
  הנקודה המרכזית הייתה הצמד של מסי שעלה ל 36 הוא כמובן הוכתר כמלך שערי ספרד ( 3 ברציפות ו 6 סה"כ )
  אך הוא הגדיל ל 4 הפרש מאמבפה לו נותר משחק בודד בריימס .

  באיטליה עיקר העניין
  אמפולי הביסה את טורינו 1-4 מה שהוציא את טורינו מאירופה והעלה את אמפולי מעל הקו האדום
  פארמה שרדה סופית לאחר 0-1 על פיורנטינה
  מילאן סגרה לנקודה בודדת את הפער מליגת האלופות לאחר 0-2 על פרוזינונה
  אטלאנטה הוציאה נקודה אצל יובנטוס בפרידה מאלגרי 1-1 ותהיה תלויה בעצמה למקום באלופות.
  נאפולי הביסה את אינטר 1-4 וסיבכה את האחרונה במאבק האלופות
  במשחק חסר חשיבות קייבו וסמפדוריה נפרדו ב 0-0
  נותרו 2 חזיתות מאבק על האלופות ועל התחתית (כאשר לא הפרש השערים קובע אלא המאבק הפנימי )

  מאבק האלופות
  3. אטאלנטה 66
  4 אינטר 66
  5 מילאן 65
  6 רומא 63

  טורינו השביעית בנחיתות מול רומא ולאציו השמינית תבטיח מקום באירופאית עם ה 2 שלא יהיו באלופות.
  רומא במצב אנוש כי סיימה 3-3 כפול עם אטאלנטה והיא גרוע בהפרש השערים הכללי
  וגם מול אינטר אותה בעיה .

  מילאן לעומתה צריכה לנצח ושאו אטאלנטה או אינטר יפשלו
  בשורה החתונה רומא ולאציו יהיו באירופאית מעשית או תיאורטית ואחת מבין אינטר מילאן ואטאלנטה תצטרפנה.
  במחזור הסיום
  אינטר תארח את אמפולי (הנאבקת בתחתית )
  מילאן תצא לספאל
  ואטאלנטה תארח את סוסואלו .
  אינטר ואטאלנטה תלויות רק בעצמם מילאן מחכה למעידה.
  (רומא תארח את פארמה)

  בתחתית
  14 בולוניה עם 40 עם 3 נקודות מעל הקו האדום היא צריכה נקודה מחר בלאציו בשביל לא להיכנס לתחשיבים
  15 פיורנטינה 40 תארח את גנואה שנקודה תספיק לה אך ניצחונות של אודינזה ואמפולי עם נקודה לבולוניה והפסד שלה והיא יורדת
  16. אודינזה 40. צריכה נקודה במחזור הסיום (אך נדמה לי שתשרוד בכל קונסטלציית בית פנימי אפילו בהפסד)
  17 אמפולי 38 הבעיה שלה שבשוויון עם גנואה בחיסרון
  18 גנואה 37 הכי ראלי תיקו בפיורנטינה ולקוות שאמפולי תפסיד כצפוי באינטר
  מחזור הסיום
  כאמור אינטר -אמפולי
  פיורנטינה -גנואה
  בולוניה -נאפולי
  קליארי -אודינזה

 12. ביתר הליגות באוקראינה שחטאר השלימה דאבל לאחר ניצחון 1-0 בזוריה .
  בטורקיה גלא ניצחה את בב איסטנבול 1-2 לאחר שפיגרה כל העונה וגם היום ומכיוון שהמאזן הפנימי קובע היא זכתה באליפות.
  בפולין אליפות היסטורית לגלביצליה שניצחה 0-1 את פוזנן לקבוצה שרק ניצלה אשתקד.
  בפורטוגל בקרב ההישרדות הישיר טונדלה הביסה את צ'אבס 2-5
  בגרמניה בליגת המשנה דרמה גדולה
  פאדר בורן שהייתה צריכה ניצחון נוצחה 3-1 בדרזדאן
  למזלה אוניון ברלין לא ניצלה זאת וסימה רק ב 2-2 בבוכום
  ולכן הא עלתה ואוניון תשחק מול שטוטגרט על העלייה /הישרדות

 13. תודה דוד
  מבחינת כוח החזק היה כנראה וויוויאני .
  המהיר ביותר היה הכלב….רקיטת כיס.
  מהיר בהרבה מהכלב שלי ללא כל ספק….

 14. תודה לכולם
  במקומי מחזור הסיום בליגת העל סל ובלאומית רגל
  לאומית מחזור 37 ואחרון בית עליון
  כל המשחקים ב 19.00
  אשקלון -קטמון .
  משחק חסר חשיבות אשקלון שישית אם תפסיד עשויה לרדת מקום.
  קטמון הרביעית לא תעלה ליגה אלא רק אולי למקום שלישי .
  כל קבוצה ניצחה בביתה 0-2

  עפולה -כפ"ס
  עפולה הפסידה את סיכוי העלייה אך תוכל לקלקל לכפ"ס שתלויה בעצמה ותעלה בניצחון או באי ניצחון נצרת עילית .
  2 משחקי העונה הסדירה הסתיימו ב 1-1

  הפועל רמת גן -נס ציונה
  האורחת קרובה לעלייה אחרי 51 שנה האמת שכנראה תעלה גם אם תפסיד שכן רק הפסד שלה +ניצחון נצרת עילית ב 5 הפרש יוכל למנוע ממנה עלייה (תיאורטית גם 4 אך לא מעשית כי תלוי בכיבוש עשירייה כמעט)
  תיקו היא עולה סופית וניצחון מהמקום הראשון ואם תעלה תהיה הרביעית בחמש עונות שעולה 2 ליגות ברצף.
  בסדירה 4-2 כאן לנס ציונה שניצחה גם בביתה 1-2

  ביתר תל אביב -נצרת עילית האורחת ללא ניצחון בפליאוף העליון איבדה +10 על כפ"ס ועכשיו תלויה באחרונה.
  כך או כך לא תוכל לעלות בשום תסריט בו אינה מנצחת .
  היא ניצחה פעמיים את ביתר תל אביב 1-2 ביתי ו 3-1 חוץ.

  כדורסל מחזור סיום
  18.40 נהריה -מכבי תל אביב לפרוטוקול .נהריה שרדה מכבי הבטיחה את אליפות העונה הסדירה (87-77 ו 61-78 למכבי במפגשים הקודמים )
  יתר המחזור שעה אחידה 20.40 .

  גליל -נס ציונה .המארחת הודחה סופית אך ניצחון שלה ידיח סופית גם את אשדוד ויעניק לה מקום 9 לעומת 10 אם תפסיד ואשדוד והפועל תל אביב ינצחו .
  נס ציונה סגורה במקום החמישי ומתכוננת לסדרה מול אילת .
  גליל ניצחה בביתה 84-95 ונס ציונה בביתה 76-83

  אשדוד -חולון
  אשדוד תעלה לפליאוף אם הפועל תל אביב תפסיד לירושלים גליל תפסיד והיא תנצח .
  חולון צריכה שהפועל תל אביב דווקא תנצח את ירושלים ואז ניצחון שלה והיא תסיים במקום השני .
  זו אגב הסיבה למה צריך שעה אחידה כי אם התוצאה של ירושלים -הפועל תל אביב ידועה אין למאוכזבת תוצאת המשחק ההוא על מה לשחק כאן .
  94-71 לחולון באשדוד וכן 84-88 בבית ו 0-2 עונתי .

  הפועל תל אביב -ירושלים
  המארחת מנצחת והיא בפליאוף ואם ראשון תפסיד היא אפילו שביעית
  לעומת זאת אם היא מפסידה היא תהיה מחוץ לפליאוף במידה ואשדוד מנצחת וגליל מפסידה.
  ירושלים מנצחת והיא שנייה מפסידה וחולון מנצחת היא שלישית
  אגב יכולים להיפגש לסדרת רבע הגמר אך רק במידה ות"א מנצחת כאן .
  2-0 עונתי לירושלים ( 75-87 ו 90-86 כאן ).

  הרצליה -ב"ש
  הרצליה נפרדת כאמור מהליגה לאחר 27 שנה ב"ש תהיה בפליאוף שישית או שביעית
  יכולה להפסיד ולהיות שישית (אם הפועל תל אביב מנצחת וראשון מפסידה)
  יכולה לנצח ולהיות שביעית (אם ראשון מנצחת )
  בסדירה .
  0-2 ב"ש ( 75-84 ו 74-87 בביתה )

  ראשון -אילת
  ראשון תלויה בעצמה ניצחון והיא שישית הפסד וניצחון של הפועל תל אביב והיא שמינית
  הפסד שלה של תל אביב וניצחון ב"ש והיא שביעית
  אילת תסיים במקום הרביעי
  75-72 ו 81-96 לאילת בסדירה.

  רגל עולמי השלמת ליגה איטלקית
  21.30 לאציו -בולוניה
  בולוניה צריכה נקודה בכדי לא להסתבך בחישובי המחזור האחרון מול מחזיקת הגביע הטרייה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט