Free No More 2017 – גיבסון, פלאמלי, אינגלס, ווייטרס, אוליניק / עומר מזיג
Free no more

Free No More 2017 – גיבסון, פלאמלי, אינגלס, ווייטרס, אוליניק / עומר מזיג

לא יודעים על מה מדובר? היכנסו לכאן

טאז גיבסון למינסוטה – $28,000,000 לשנתיים – $14 מיליון לעונה

גם אחרי ההחתמה של טיג, לטימברוולבס נשאר עוד המון כסף להביא עוד שחקן רוטציה רציני וכנראה אחרון לפני מגה הארכת החוזה הצפויה לוויגינס (כנראה תיסגר בחודש הקרוב ותסתום להם את תקרת השכר לשנים הבאות). תיבודו ניצל את ההזדמנות לפגישת מחזור נחמדה, והביא את גיבסון ששיחק אצלו ועם באטלר בשיקאגו למשך 5 שנים.

גיבסון זכור לכולנו משם כשחקן שישי-שביעי אנרגטי, שהשלים יחד עם עומר אשיק קו קדמי מדהים מהספסל עבור הבולס של אותו תיבודו, שעשתה את כל הדרך עד לגמר האיזורי מול לברון ב2011, ונעצרה רק בגלל הפציעות החוזרות ונשנות של רוז. זו הייתה הקבוצה שמיצבה את תיבודו – בקדנציה הראשונה כמאמן ראשי – כמאמן מוביל בליגה ומוח הגנתי שאין שני לו, ושהכיר לליגה קונספטים הגנתיים שקבוצות לא יכולות להסתדר בלעדיהם עד היום.

אבל בעונה האחרונה נראה שתיבודו עדיין לא התרגל לNBA החדש:

וזה גם הסיפור בהחתמה הזו. לצד ז'נג שחתום על חוזה טיפה יותר גבוה (אבל לשנתיים יותר), מינסוטה תעמיד ליד טאונס למשך 48 דקות שחקן בעמדה 4 שלא מרווח את הצבע – כשגם ז'נג וגם גיבסון לא באמת מהווים איום אמיתי אפילו מטווח החצי מרחק (בעוד שז'נג קולע באחוזים טובים יותר מגיבסון, שחרור הכדור של שניהם בזריקה מאוד איטי, וזה בפשטות לא המשחק שלהם).

זו התקפה של לפני 7 שנים, וזה אומר שגם השנה טאונס ייאלץ לבלות הרבה זמן על קשת השלוש כדי לרווח את המשחק. למרות שהוא מצוין גם משם – כמו מכל מקום – התפקיד האידיאלי שלו בהתקפה צריך להיות בתוך הצבע. ואפילו אם זה מה שתיבודו אוהב ועם זה הם הולכים – למה לא לתת לקבוצה אופציה ללוק התקפי אחר מהספסל, עם פורוורד בסגנון בייליצה משודרג? למה לא למשל איחוד מרגש עם ניקולה מירוטיץ – אחד הרוקיז היחידים בהיסטוריה שהצליחו תחת תיבודו – במקום עם גיבסון בן ה32?

הכסף ואורך החוזה לא נוראיים, ואני גם מבין את הרצון להביא לקבוצה קצת ניסיון פלייאוף ושחקן חדר-הלבשה טוב שיעזור להטמיע את השיטות של תיבודו יותר טוב אצל צעירי הוולבס. אבל אני לא חושב שזה השחקן שהם היו צריכים בנקודה הזו בזמן.

FAR=3

מייסון פלאמלי נשאר בנאגטס – $41,000,000 לשלוש שנים – $13.6 מיליון לעונה

חוזה ממש מהשבוע. במקביל לסאגת "נואל החופשי מוגבל" – שהסתיימה במפח נפש עבור אותו נואל ועם חתימה על הQO – סאגת פלאמלי הדומה במאפייניה הסתיימה בניצחון יחסי ומפתיע עבורו. הנאגטס ידעו, כמו דאלאס, שלאף קבוצה (מלבד הסיקסרס) אין מספיק מקום מתחת לתקרה כדי להציע לסנטר הצעת חוזה רצינית, וגם ששוק הסנטרים של השנה הבאה עמוס גם ככה, ולכן המינוף יושב אצלם.

לכן הייתי משוכנע שהם יצליחו לנעול את פלאמלי בן ה27 על מחיר הרבה יותר טוב. אם היית אומר לי רק שהוא קיבל 41 מיליון דולר בחוזה הזה, הייתי אומר שיותר סביר שזה ל4 שנים מאשר ל3.

למרות זאת, הוא שווה את הכסף. בשלב הזה של הפרויקט שלנו, אנחנו מדברים על שחקנים ברמת המחליף הראשון או השני בקבוצה טובה, ואני מתקשה לחשוב על סנטר מחליף יותר טוב מפלאמלי בליגה כרגע. הוא בן 27, והנאגטס יקבלו אותו בדיוק בשיא הקריירה, ועל החוזה הזה הוא נכס לא רע בכלל – כמחליף ליוקיץ או כחתיכה לטרייד.

ואני חושב שהאופציה השנייה היא הסבירה יותר. גם בלי החוזה הזה, הנאגטס יהיו "על הספרים" להרבה כסף מובטח בשנים הקרובות:

ורוטציית המחליפים שלהם היום בקו הקדמי כוללת מלבד פלאמלי גם את פאריד, ליילס וארתור. וזה עבור קו קדמי של יוקיץ-מילסאפ, שאמור לשחק לפחות 32 דקות כל אחד. הסגל הזה צועק טרייד.

אבל זה לא אמור להיות קשה מידי. פלאמלי סנטר מודרני, ובמחיר הזה יכולת הPlay-Making שלו הופכת אותו לשחקן שהרבה קבוצות ישמחו לקבל בטרייד. אני קצת מאוכזב שהנאגטס לא לחצו קצת יותר לעסקה עוד יותר טובה, אבל חשוב לזכור שגם מהצד שלהם זו החתמה שהם היו סוג של חייבים לבצע – או לחיות עם העובדה שהם ויתרו על נורקיץ ועל בחירת סיבוב ראשון ללא כל תמורה. זה מאוד מזכיר לי את ההחתמה של ננה לפני 5 שנים עם אותה דנבר, ואני לא אופתע אם נראה אותו עובר בטרייד לפני תחילת השנה החדשה (הלועזית. זאת של הגויים). ככה או ככה, חוזה לא רע

FAR=6

ג'ו אינגלס נשאר ביוטה – $52,000,000 לארבע שנים – $13.0 מיליון לעונה

אם היית חוזר בזמן לישראל 2013, הנה כמה דברים שאנשים שם לא היו מאמינים לך לגביהם – ברמת ספקנות עולה:

 • "דונאלד טראמפ יבחר לנשיאות ארצות הברית"
 • "אפליקציית משחק שמבוססת על פוקימון תקבל 750 מיליון הורדות ותסחוף את העולם"
 • "גל גדות עומדת להיות וונדר וומן וזה אשכרה הולך להצליח"
 • "ג'ו אינגלס יקבל חוזה מובטח של 52 מיליון דולר ל4 שנים בNBA"

לפני שנתיים כתבתי:

ג'ו אינגלס נשאר ביוטה – 4,396,750$ לשתי עונות – 2.2$ מיליון לעונה

אני עדיין מדחיק שהוא שחקן NBA לגיטימי. בשבילי הוא עדיין באולם של נס ציונה רב עם טל דן

FAR=4

 

וזה הרבה יותר קשה להדחיק עכשיו. כי עם כמה שזה מדהים לחשוב איך הוא הגיע לנקודה הזו, אינגלס בן ה30 – חביבו של רועי ויינברג – היה פיסה חשובה בפאזל של יוטה השנה, ושיחק 30 דקות בממוצע למשחק בריצת הפלייאוף שלה שנעצרה אצל גולדן סטייט בסיבוב השני.

אינגלס הפך את עצמו לאחד השחקנים ההגנתיים הטובים-מפתיעים בליגה. ההגנה הקבוצתית שלו מושלמת, והוא תמיד נמצא במקום הנכון בעזרה או בחילוף:

וגם בהגנה אישית הוא מצליח להתגבר על מחסור טבעי באתלטיות ומצליח להיות שומר מעל הממוצע בעמדות 2 עד 4.

התקפית הוא בעיקר שחקן של Catch&Shot. יותר מ45% מהזריקות שלו מהשדה מגיעות בצורה הזו, והוא חורך רשתות עם 67.2 אחוזי קליעה אפקטיביים (%EFG) בזריקות האלה. הוא גם סיים שלישי בליגה באחוזים מטווח השלוש עם 44.1% – שלישי רק לקייל קורבר ואלן קראב. מצד שני, הוא גם הפגין יכולת מסירה מרשימה מאוד העונה, שעוברת גם את מבחן העין וגם את מבחן הדף, שלפיו הEFG% של חבריו של ג'ו לקבוצה גבוה ב5% בזריקות שבהן הוא מסר להם את הכדור מאשר בשאר הזריקות. לשם פרספקטיבה – זה הנתון ה15 בטיבו בליגה:

יוטה החליטה שגם השנה היא הולכת להיות תחרותית למרות העזיבה של היוורד והיל, ואינגלס יעזור לה להיות כזו. יהיה מעניין לראות איך הוא יעשה את זה כשחקן חמישייה השנה לעומת שחקן שעולה מהספסל ברוב 3 השנים הקודמות שלו בקבוצה.

בסה"כ, זה הכסף שמחליף איכותי מרוויח בליגה הזאת. הוא אמנם בן 30, אבל שיחק באירופה במסגרת פחות אינטנסיבית עד גיל 27, ופספס רק 4 משחקים ב3 השנים האחרונות.

בהתחשב בכך שיוטה מעל תקרת השכר כרגע והחתימה אותו עם הBird rights שלו, אפשר להסיק שהיא לא יכלה להחתים שחקן חופשי אחר בקליבר שלו מהשוק החופשי. אני גם מת על הירידה בשכר בין שנות החוזה, שאומרת שאת החלק היותר גדול של הכסף הוא יקבל השנה, כשהג'אז רחוקים מספיק גם מתקרת השכר וגם מתקרת המס. זה גם יקל על ניהול התקרה של הג'אז בעתיד היותר רחוק, וגם יהפוך את החוזה של אינגלס לנכס טוב יותר בטרייד עוד שנה שנתיים או שלוש.

אז שמישהו יתקשר ל2013, כי יש לי תוספת – "ג'ו אינגלס יקבל חוזה מובטח של 52 מיליון דולר ל4 שנים בNBA, וזה עומד להיות חוזה מוצלח"

FAR=7

בונוס – לאינגלס יש בונוס מעוגן בחוזה של רבע מיליון דולר אם הוא משחק מעל 65 משחקים והקבוצה שומרת על DefRtg של מתחת ל100 לאורך העונה. זה פשוט אדיר.

דיון ווייטרס נשאר בהיט – $52,000,000 לארבע שנים – $13.0 מיליון לעונה

קלי אוליניק להיט – $50,000,000 לארבע שנים – $12.5 מיליון לעונה – אופציית שחקן בשנה הרביעית

(בתגובות לכתבה הקודמת דדי ציין בצדק שהייתי צריך לחבר את ההחתמה של ג'יימס ג'ונסון עם שתי ההחתמות האלה לכתבה אחת כמו שעשיתי בכתבה על הקינגס. לא חשבתי על זה אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם)

קודם כל, ההיט הלכו הקיץ הזה All In, ונעלו את תקרת השכר שלהם כך שלא יהיה להם מקום פנוי מתחתיה לפחות לשלוש השנים הקרובות (להוציא טרייד או משהו לא צפוי):

וזה מהלך מעניין. כזכור, מיאמי עמדה על מאזן מביך של 11-30, אבל סיימה את העונה בריצה של 30-11 מאותה הנקודה – כולל 13 ניצחונות רצופים – עד למאזן של 41-41, מרחק משחק בודד מהפלייאוף. הקבוצה

הזו שברה המון שיאי ליגה אבל הנה הפסיכי ביותר – המאזן של ההיט בחצי העונה הראשונה היה השני מהסוף בליגה (26.8% ניצחונות, שני רק לברוקלין), ובחצי העונה השנייה היה השני מההתחלה בליגה (73.2% ניצחונות, שני רק לווריורס).

אני לא אתייחס פה בנפרד לשתי ההחתמות. שני החוזים האלה הם מחירים סבירים לשחקנים מוכשרים שבגיל צעיר (יחסית. 25 ו26 בהתאמה) כבר הראו משהו בליגה הזו, ואמורים להיבנות לשיא הקריירה שלהם על החוזים האלה.

לשניהם גם יש תקרה גבוהה יחסית לאיפה שהם היום – אוליניק התחיל השנה להראות יכולת להוריד כדור לרצפה מול close-out חזק ולייצר מהלך בחדירה ומסירה, ודיון עדיין אחד השחקנים הכי פחות יעילים באחוזי קליעה בליגה מאיזור הטבעת. אם שניהם יכולים להמשיך לעבוד קשה – כמו שעושים במיאמי – ולשפר את הכישורים שלהם, אנחנו יכולים להסתכל על החוזים האלה כחוזים מעולים עוד שנתיים.

אבל יותר מעניין אותי להתייחס לקבוצה. מיאמי נועלת פה (יחד עם ההחתמה של ג'ונסון) סגל בינוני שלא עשה אפילו פלייאוף בשנה שעברה, רק על סמך חצי העונה השנייה שלו. אם מסתכלים על תמונת השכר מלמעלה, רואים שיהיו להם השנה 5 שחקנים שיקבלו בין 10 ל25 מיליון דולר לעונה, כשבשנה הבאה יצטרף אליהם גם טיילר ג'ונסון.

אלה מחירים יקרים מידי לשלם על קבוצה שלא קרובה לקונטנדריות, ולפחות שניים או שלושה מששת החוזים האלה יהיו רעים עוד שנה-שנה וחצי. ההיט בעצם נועלים את הגמישות של עצמם לשנים הבאות עבור סגל בינוני שoverachieved, ומצפים מגרף השיפור שלו להמשיך באותה המגמה כמו בשנה שעברה.

זו בדיוק, אבל בדיוק, הטעות שפורטלנד עשתה בקית שעבר (ושהתראתי עליה מראש בפרויקט של השנה שעברה). בניגוד לאז, כל חוזה בנפרד כאן הוא לא נורא בפני עצמו, והם במזרח החלש ולא במערב, אבל המסקנה נשארת זהה – קיץ לא טוב של מיאמי.

השנה אולי זה ילך – ועם בחירת דראפט שבכל מקרה הולכת לפיניקס, נראה עונה תחרותית שתסתיים בסיבוב הראשון או אפילו השני בפלייאוף – אבל אני חושש לחשוב לאן זה ילך עוד שנתיים או שלוש. הסאנס – שמקבלים את הבחירה הלא מוגנת של ההיט ב2021, יכולים לצאת קצת יותר שמחים מהקיץ הזה.

ווייטרס – FAR = 4

אוליניק – FAR = 3

ג'יימס ג'ונסון (הורדה רטרואקטיבית) – FAR = 6 4

לפוסט הזה יש 47 תגובות

 1. תודה על המאמר ועל כל הסדרה עומר!

  אני עדיין בשוק מהיותו של אינגלס שחקן כל כך משמעותי ליוטה. מי דמיין בחלומות הכי פרועים שהוא יקבל חוזה כזה והוא יחשב חוזה סביר.
  טאג גיבסון החתמה טובה במחיר לא טוב…

 2. תודה עומר, מאוד אוהב את קיבוץ ההחתמות לפי קבוצה. כי יש כאן אסטרטגיה ששווה לדבר עליה.
  לגבי גיבסון, מאוד אוהב את ההחתמה הזו. רק מלראות את מינסוטה שנה שעברה, הם חייבים מנהל הגנה, הם חייבים ייצוג לת'יבודו בתוך השחקנים ומנהיגות וותיקה. גיבסון הוא בדיוק כל אלו. שווה כל דולר למינסוטה. בגלל חוסר התאמה התקפית אני נותן לזה 7, אבל 6 נקודות זה על הנוכחות מחוץ למגרש.
  את אינגלס החתימו בתקווה שגורדון הייווארד ישאר. לא חושב שהיו הולכים בכיוון הזה אם היו בטוחים שלא ישאר. לדעתי זו החתמה שהיית נותן לה גג 3 בכל קבוצה אחרת. לא בטוח למה פירגנת כאן כל כך.
  לגבי מיאמי. באמת אסטרטגיה מעניינת שאני לא כל כך מבין. זה לא מתאים למיאמי ומעלה שאלות לגבי הנוכחות של ריילי וכמה הוא הוריד אותה. עדיין הסך הכל חוזים סחירים אחד אחד כך שהם לא ממש יכולים להיחשב כטעות, גם אם סך ההחתמות קצת מוזר.
  כאן זה 5 משוקלל, כי כל אחד מהם יכול להתברר כהצלחה ענקית ולחפות על החוזים האחרים שיראו פחות טוב.

 3. מסכים שמבחינה התקפית גיבסון לא מאוד שונה מדיאנג אבל מבחינה הגנתית הוא מאוד שונה ממנו ואני חושב שזה היה השיקול של תיבודו להביא את גיבסון.
  גיבסון הוא HUSTLE GUY. השחקן שיוריד את הריבאונד החשוב, שישמור בחילוף על הגארדים של היריבה, שיעשה את המהלכים הקטנים שיובילו את הקבוצה שלו לניצחון. דיאנג הוא לא כזה אולי יש לו פטנציאל גדול הרבה יותר אבל הוא לא מביא למגרש את האנרגיה שגיבסון מביא.
  כנראה שתיבודו חושב שליד הכשרון העצום של טאונס צריך שחקן כמו גיבסון. ולא שחקן כמו דיאנג.
  אני חושב שזה יכול להיות מאמר מעניין מאוד המנתח איזה פאוור פורד מתאים ליד הסנטר המושלם של העת החדשה(טאונס). מעניין אם זה סטרץ' 4, אנרג'י גיא, שחקן עם תנועה בלי כדור טובה. אולי מישהוא עם קצת יותר ידע משלי יוכל לכתוב כזה?

  1. אני חושב שאחד הדברים הכי בעייתיים במינסוטה שנה שעברה, בטח מבחינה הגנתית היה התקשורת.
   טאונס צעיר ולא באמת ווקלי מספיק לסדר את ההגנה מהצבע. עבודה שהסנטרים הטובים עושים. היה שם המון בלבול במיוחד בעמידה והinticipation של שחקני הכנף לפעולות הגארדים היריבים.
   בשביל זה הביאו את גארנט בזמנו אבל זה לא יכול לעזור כשאתה לא על המגרש. את הנביחות של ת'יבודו מנסה לסדר אותם מהקווים היה אפשר לשמוע בכל האולם וזה היה מביך.
   גיבסון דבר ראשון פותר את הבעיה הזו. לדעתי גיבסון יקבל הרבה מאוד דקות גם כפותח, לפחות בהתחלה. בעיקר בגלל היכולת הזאת לנווט את ההגנה, להיות מנהיג ווקלי וחיובי וה"איש של המאמן". זה מאוד חשוב בקבוצות צעירות.

 4. עומר כהרגלך פוסט נהדר, דעתי על ההחתמות:
  1. גיבסון בגלל שורת הסיכום שלך שאני מסכים אתה מאוד יותר לכיוון 5-6 בעיניי, בעיקר הקומבינציה של חוזה סביר (כסף+ אורך והנסיון)
  2.פלאמלי הוא בהחלט נכס שאפשר לנצל אבל הסכום מוגזם בטח ובטח שלא היו עומדות בתור + העומס בקו הקדמי הייתי נותן לו 4 גג 5
  3.אינגלס שווה כל דולר ,מסכים עם הניתוח והציון
  4. לדעתי היית קשוח עם אוליניק ,גבוה דינאמי שיש לו קליעה גם מבחוץ וזריזות לשמור על עמדה 4 שצריך שווה יותר בכיוון ה-6 אם לא 7 ,לגבי וויטרס מאוד מסכים ויש לי תחושה שהעונה שהוא אחרי שנת חוזה נגלה שהמספרים מהעונה האחרונה לא יחזרו על עצמם.

   1. לא ראיתי באותה תדירות את הסלטיקס אז לא מתווכח, ממה שראיתי התרשמתי שהוא סביר דווקא בצד הזה. בכל אופן הדימוי מעולה

 5. כמובן שזה פוסט ברמה גבוהה כמו תמיד, אבל אני לא מסכים הפעם עם הכל. גיבסון לטעמי 7,גבוה שיתן קשיחות וריבאונד והגנה, דברים שהיו חסרים עד כה.
  פלאמלי גבוה סביר בחוזה יחסית סביר, אני נותן לו 5. לא אפול מהכיסא אם יעבור בטרייד כבר העונה.
  החוזים של מיאמי קשים לקביעה פשוט כי לא ברור מה תהיה ההיררכיה. לדעתי גונסון חוזה על הכיפאק, וייטרס חוזה טוב על פניו(אני נותן לו 6). אוליניק מבחינתי לא ברור איך משתלב בקבוצה. אם הוא מחליף של וייטסייד אז זה מחיר גבוה לשלם עליו, ואם הוא עולה לצידו של וייטסייד לא בטוח אם זה יהיה טוב. 3 נראה בסדר.

 6. כמו שכתבו מעליי, גיבסון פחות משמעותי בהתקפה ויותר בהגנה ובמנטורינג של שיטת המשחק של ת'יבודו ובהדגמה לצעירים איך ללכלך את הידיים מתחת לסל. יחד עם באטלר שהוא הכוכב הכי פועל שחור שיש, הם אולי התוספת שילדי מיני היו חייבים.
  אלוהים החוזה הצפוי של וויגינס הולך להרוג אותם.

 7. כל פעם שאתה מדבר על מהלך טפשי ולא ברור של קבוצה שנועלת לעצמה את העתיד עם החתמות בסכומים מוגזמים מתחילות לרעוד לי הידיים. התחושה היא שבכל מהלך כזה מובנה שלב עתידי שיביא לניקס עוד מרצדס פשע שנת 85 עם רדיאטור דפוק במחיר של רכב אספנות.
  במקרה של מיאמי מעורב בעסק הדון ריילי.
  אם אני לא טועה כרגע ברח לי פיפי.

 8. אני לא מסכים בקשר למיאמי לפי דעתי ראיליי הוא גאון. ראה שהוא לא יכול להביא אף כוכב בשוק החופשי אז הוא החתים המון שחקני רוטציאה על חוזים טובים (אם תסתכלו על החוזים אחד אחד לחוד ולהשוות לשאר הליגה קשה שלא להסכים שהחוזים מאוד טובים).
  ראילי פשוט יחכה להזדמנות הנכונה להבאת כוכב יש לו מספיק נכסים כדי לגרום לכל קבוצה בליגה לעשות טריד איתו.
  פול גורג ובאטלר עברו תמורת דברים פחות מרשימים מהחבילות שמיאמי יכולה להציע כיום.

  1. הערה נכונה מאד.
   זאת גם טקטיקה.
   לדעתי הלא בדוקה לרב התותחים הכבדים מוחלפים באוסף של שחקני דרג שני.
   עסקאות של תותח מול תותח בבחינת משנה מקום משנה מזל הם פחות נפוצות.

  2. אני לא מסכים. חוץ מווינסלו אין אף נכס אחד בסגל של מיאמי נכון להיום (כולל בחירות דראפט) שאתה יכול להגיד עליו שהוא נכס חיובי מספיק טוב.

   עזוב את זה – נגיד שבאטלר עדיין בשיקאגו ומותר לך להעביר את השחקנים שהחתמת בקיץ. איזו הצעה ההיט יכולים לתת שתהיה עדיפה על ההצעה שמינסוטה נתנה?

 9. השקעה אדירה עם תוצרת מעולה ביותר שיכולה להתפרסם בכל כתב עט או אתר בעולם.
  אוהב את גיבסון ווההאסל שלו, אבל האיש שלי הוא ג'ייסון פלאמלי שאני אומר שהוא שווה כל פרוטה שהוא מקבל.
  חכו וראו!

 10. הייתי איתך בהכל עד מיאמי. אני חושב שהחוזה של אוליניק מעולה יחסית לסנטר ברמתו ושהוא תפור על התפקיד שהיה ללוק באביט בשנה שעברה. גם מוויטרס אני מאוד מחזיק והקבוצה יכולה לדבר חזק השנה. זה הימור על הסגל הקיים, אבל אחד ששווה לקחת.

 11. ניתוחים יממש פים עוקב באדיקות. אני דוקא אוהב את החוזים של מיאמי. אין ספק שכמכלול מדובר בהימור מסויים של ריילי אבל: אם אתה GM ופתאום אתה מוצא את עצמך עם הרכב שבמשך חצי עונה הוא השני בטיבו בליגה זה משהו ששווה להמר עליו .במיוחד שאף אחד מהחוזים הוא לא כזה שאי אפשר להיפטר ממנו. אני חושב שבסך הכל למיאמי יש סגל מעניין מאוד ולפעמים השלם גדול מסך חלקיו למרות שגם החלקים בסגל הזה הם מעולים . אין ויכוח כלל לגבי האיכויות של וויטסייד ודראגיץ'. אני שותף לתחושה שההימור הגדול הוא החוזה של וויטרס כי הוא שחקן מאוד לא יציב ולא צפוי לא הייתי מאמין שיגיע לחוזה כזה. יחד עם זאת לאור מה שקרה איתו העונה אי אפשר היה לתת לו פחות ממה שקיבל . בכל מקרה מיאמי הולכת להיות קבוצה לעקוב אחריה השנה.
  לגבי אינגלס זה סוג של חוזה שקשה לי להבין אותו כי יוטה נראית כמו קבוצה שלא הולכת לשום מקום השנה ולסגור 4 שנים על החוזה הזה נראה לי לא שקול. השנה בלי הייוורד לצידו יכול להיות שהמגבלות הרבות והידועות של אינגלס יצוצו על פני השטח וזה עלול להפוך לחוזה שקשה יהיה להיפטר ממנו. בסהכ שאפו ניתוחים סופר מעניינים ומקצועיים

  1. לא מסכים שיוטה לא הולכת לשום מקום. זה קשה לאבד שחקן בקליבר של היוורד אבל רוביו יכול להיות מעניין בקבוצה הזו ואם הם יקבלו שיפור מהוד ובעיקר מפייבורס זו יכולה להיות קבוצת פלייאוף מכובדת.

   לגבי ההיט – אני חושב שיש משהו פסיכולוגי שגורם לנו לשכלל יותר את הדברים החיוביים שראינו מאשר את השליליים, ובגלל זה כולם כל כך חמים פה על מיאמי. אני מסתכל על הסגל והמאמן ולא רואה איך הם עומדים להיות יותר טובים מקליבלנד בוסטון או וושינגטון, או מה הם יכולים לעשות כדי להפוך את עצמם לכאלה. ואז על מה אנחנו מדברים כאן?

   1. לגבי יוטה אני מקוה שאתה צודק אבל איכשהוא זה נראה לי יותר קרוב למקרה אטלאנטה .קבוצה שאחרי תהליך בניה שלקח כמה שנים שהגיעה כל כך גבוה השנה ועוד במערב מתפרקת מהנכסים העיקריים שלה (מרצון או שלא מרצון) אני מתקשה לראות את רוביו הוד ופייבורס נכנסים לנעליים של הייוורד והיל. אני מקוה שאתה צודק כי יוטה קבוצה טובה אבל להערכתי הם מאוד נחלשו הקיץ. לגבי מיאמי אין ספק שיש פה הימור מסויים מצד ריילי בדיוק כמו שכתבת -אול אין. אבל זה הימור שהגיוני לקחת . זה הימור שמתבסס על קבוצה שרצה חצי עונה כמספר 2 בליגה. כמה פעמים GM בליגה מוצא את עצמו בסיטואציה שהוא בכלל יכול להמר את ההימור הזה? לגבי קבוצה כמו מיאמי אחרי מה שחוותה בשנים האחרונות אפילו מקום טוב בפליאוף יכול להיות מצוין לשנים הקרובות מאיפה שהגיעו אחרי שהשושלת הקודמת התפרקה (לברון וויד בוש). שוב ההימור ללא ספק יכול להיכשל ואז באמת המחיר הוא להיות תקוע עם גמישות מינימלית עד 2020 אבל זה הימור שנראה לי לפחות כסביר. ודרך אגב לגבי פורטלנד אני חושב שעדין מוקדם להספיד את ההימור שלקחו בשנה שעברה. הוא לא בהכרח נכשל בגלל הפציעות שהיו העונה. אני חושב שפורטלנד במידה ותישאר בריאה תפתיע הרבה אנשים השנה. חייב לציין שוב שהניתוחים הם סופר מקצועיים ואני מחכה להם וקורא באדיקות בדרך כלל אגב גם מסכים איתם במקרה הזה קצת פחות

 12. אני רואה הרבה כותבים פה על החוזים של מיאמי שהם סחירים במקרה הכי גרוע.

  הבעיה היא שלמיאמי אין מספיק נכסים "חיוביים" מובהקים. הם לא יכולים להעביר בחירות דראפט עד 2023 כ(י הם חייבים את 18 ו21 לפיניקס ואסור לקבוצה להישאר שנתיים רצוף בלי בחירת דראפט – חוק טד סטפן), ומלבד ווינסלו אין להם שחקן אחד שאתה אומר שהוא גניבה על החוזה שלו (אדיובו לא שם – וויטרס היחיד בעיני עם פוטנציאל להפוך לכזה).

  אז במקרה שהסגל הזה לא יצליח מאוד, ההיט תקועים עד 2020 בלי שום דבר שהם יכולים לעשות בנוגע לזה. אל תשכחו שהתקרה לא עומדת לקפוץ שוב כמו שראינו בשנתיים האחרונות, ויהיה הרבה יותר קשה לזרוק חוזים רעים בעתיד.

  אני מרגיש מטומטם להגיד את כל זה שוב, כי זה ***בדיוק*** מה שכתבתי שפורטלנד עשו בשנה שעברה – רק עם חוזים אינדיווידואלים *קצת* יותר טובים – ואפילו עם הנס שקרה להם בדמות נורקיץ הם היו צריכים להיפטר מקראב ולמתוח את ניקולסון כדי לפתוח לעצמם *קצת* גמישות.

  1. מיאמי יכולים להעביר את בחירת 2019 שלהם בקיץ הבא.

   ואני לא רואה קשר ממש הדוק לפורטלנד.
   המהלך עם קראב וניקולסון נעשה כדי לחסוך בכסף/מס. לא כדי ליצור איזו שהיא גמישות.

   אגב, לא כתבתי שהיית "צריך" לעשות את כל החוזים של מיאמי בכתבה אחת, אלא סתם שחשבתי שתעשה את זה.

   מה שכן, בפוסט הזה הייתי גם מדבר על ריצ'רדסון.

   1. בחיי ששכחתי ממנו לגמרי (הוא לא מופיע בsportrac). הוא הופך כל מה שכתבתי על כמות החוזים הגבוהים לעוד יותר נכון.

    מבחינתי לחסוך בכסף/מס מוכל בליצור איזו שהיא גמישות. זה אומר שבקיץ הבא (או הזה) הם יוכלו לתת חוזה חדש לנורקיץ בהרבה פחות כסף בפועל כי מס המותרות שלהם יהיה נמוך יותר (אין לי ספק שזו גם הסיבה למהלך)

    ואתה צודק לגבי הבחירת דראפט. אני כל הזמן שוכח את הניסוח המטומטם של החוק הזה.

 13. לגבי אינגלס – שונא את ההחתמה הזו, ובכלל את כל הקיץ של יוטה.

  החולשה הכי גדולה של הקבוצה הזו היתה חוסר במוציאים לפועל בהתקפה.
  ואז הם איבדו את הכי טוב שהיה להם…

  איך הם מגיבים ? מביאים את רוביו במקום היל, ונותנים לאינגלס חוזה ענק כדי להפוך לשחקן חמישייה. (ולקינוח מחתימים את ספולושה…).

  השמועות אמרו שהחוזה לאינגלס היה כי הם חשבו שזה יגרום להייוורד להישאר, אבל בגדול מדובר בטעות אסטרטגית גדולה.
  הם יצללו, ויצללו חזק מחוץ לפלייאוף, הרבה בגלל שרוביו ואינגלס חייבים מוציאים לפועל כדי להיות אפקטיביים, וביוטה של השנה כמעט ואין כאלה.

  5 מקסימום לאינגלס.

  מיאמי – הבעיה שלי איתם זה המון ביצים בסלים של שחקנים שנתנו קפיצה גדולה בשנת חוזה, מה שתמיד יכול להיות מסוכן.
  חוסר הגמישות בתקרה אומר שאם יותר מאחד מהם נכשל = הקבוצה בבעיה קשה.
  בגדול, התיאוריה שלי היא שריילי קיבל ריקושטים מרחבי הליגה על מה שהיחס שלו לווייד עשה לאטרקטיביות של הקבוצה, והחליט לרדת לגמרי משחקנים חופשיים ברמה גבוהה לשנים הקרובות. אבל זו רק תיאוריה.

  4/5/לא ממש משנה. סביר, אבל גם הרבה סיכון.

  פלאמלי – לא רואה למה שדנבר יחפשו להטריד אותו כשיש להם כל כך הרבה מספרי 4 בסגל.
  אני מניח שתהיה תחרות בינם לבין אינדיאנה מי יצליח להטריד את ה 4 המיותר והיקר שלו קודם – פאריד או יאנג…

  ציון 6-7 להחתמה שתבסס אותם בפלייאוף.

  1. אני מאוד בונה על הוד ופייבורס העונה. יכול להיות שזה באמת לא יספיק אבל היציבות שם של המאמן ושאר הסגל (מעבר להיוורד והיל) גורמת לי לחשוב שהם ישארו בפלייאוף איכשהו. בעונה שעברה הם עשו 51 ניצחונות והיו אמורים להיות הרבה יותר טובים מזה (גם היו עם NetRtg של קבוצת 54 ניצחונות וגם היו פצועים המון). לא רואה אותם נופלים מ40 השנה. החוזה של אינגלס לא בר הטרדה בשום צורה, אבל אני חושב שהוא יעזור למה שהם רוצים להשיג.

   אני די בטוח שפאריד יכול להיות 5 בליגה של היום מול רוב יחידות הספסל היריבות, והוא הרבה פחות אטרקטיבי לקבוצות אחרות והרבה יותר מתאים לנאגטס כמשלים ליוקיץ/מילסאפ מאשר פלאמלי.

   1. אני דווקא חושב שבגלל שגם פלאמלי וגם יוקיץ' הם מוסרים כל כך טובים, דנבר ישמחו לאפשרות לשחק באותה שיטה למשך 48 דקות, ואם יהיה צורך בסמול בול סנטר – אז משתמשים בארתור (אם זה נופל על החודש בעונה שבו הוא לא בחוץ עם פציעה…).

    לא ממש רואה את פאריד כסנטר, אבל אולי הטרייד יהיה תלוי במי קבוצות אחרות יהיו מעוניינות.

    בכל אופן – מילסאפ, פאריד, ליילס, ארתור, הרוקי שלהם, ואפילו הרננגומז שיכול לתת קצת דקות ב 4 – נראה לי שמכאן צריך להגיע הטרייד.

    לגבי יוטה, אני אוהב גם את פייבורס וגם את הוד, אבל פשוט לא רואה שם מספיק כח אש כדי להתמודד עם הליגה ועם המערב של העונה הקרובה. אני גם לא בטוח שפייבורס יסיים שם את העונה, אז אולי דווקא משם יבוא השיפור.

    זה עדיין יהיה קשה לכל קבוצה לשחק מול יוטה בגלל ההגנה, אבל פלייאוף במערב השנה יהיה הפתעה ענקית מבחינתי.

 14. יוטה לא הולכת לשום מקום השנה לפחות עם או בלי אינגלס. מסתבר שהיוורד עדיין לא קיבל מספיק קרדיט על על איך שהוא וג'ורג' היל שהוא היה בריא סחבו את הקבוצה הזאת בהתקפה כל העונה ומול הקליפרס. עכשיו יש שם את אינגלס שאפקטיבי רק מקאצ' אנד שוט, רוביו שהקליעה שלו בתחתית הליגה, והוד שהברכיים שלו לא מחזיקות מעמד.
  לפחות יש את גובר. אבל זה לא מספיק לפלייאוף במערב.

  פלאמלי – אחד מהגבוהים של דנבר יעבור בטרייד, כנראה שזה יהיה הוא (אחרי ה-15 בדצמבר כמובן). חוזה סחיר בהחלט ויכול לעבור לקבוצות היותר נמוכות בליגה. אחלה מוסר גם.

 15. דיון וייטרס מועמד MVP בשנה הקרובה, שחקן שעשה הכי הרבה התקדמות.

  ג'ו אינגלס השחקן שעובד הכי קשה בליגה.

  אוליניק הסנטר הגי מלוכלך בליגה והמשך ראוי לעוצה של מיאמי בצבע בדקות של חסן ינוח

  יום ציונים שעומר עוד יתחרט עליו

 16. מאוד מעניין תודה.
  רק חושב שאולי בייליצה יקבל עשר דקות למשחק ואז יהיה לטאונס קצת פחות דקות מחוץ לקשת..

 17. עם הנתונים הפיזיים שלו ג'ו אינגלס מסתמן כשחקן הכי חכם בליגה. קצת מזכיר לי את ג'ינובילי . . . הייתי לוקח אותו לכל קבוצה אבל לא כשחקן חמישייה. במקרה הטוב יוטה עומדת במקום העונה, לבטח לא מתקדמת לאנשהו. יצטרכו הרבה מזל צריך בשביל להיכנס לפלייאוף.
  דיון ווייטרס – זה שחקן שלא הייתי לוקח לשום קבוצה, ווסטברוק לעניים. נדירות הקבוצות שיכולות באמת להיעזר בו.

 18. וטאג' גיבסון – כמו שאמרו מעלי, שחקן הגנה טוב שנותן הרבה לצעירים בקבוצה. לא זוכר איך לשים את הכדור בסל אבל בתמהיל הנוכחי של מינסוטה יהיה מאוד חיובי.

 19. שכחתי מגיבסון.
  לדעתי החתמה הרבה יותר טובה ממה שנאמר.

  כל המשחק ההתקפי שלו מבוסס על קליעה מחצי מרחק.
  גם הוא וגם ג'נג מתמחים בזה.
  זה לא ריווח משלוש, אבל זה יעזור.

  ביחד עם התרומה ההגנתית הקריטית, הנסיון, הקשיחות וההיכרות עם תיבודו ועם באטלר והחוזה לשנתיים בלבד – זו החתמה של 6 בכיף.

  אני חושב שאולדריך יוטרד במהלך העונה, למרות שהוא נתן להם בזמנו הנחה רצינית כדי לשחק ליד הבית.
  אם יביאו עוד גארד מנוסה לספסל, זה יהיה מהלך מעולה.

  1. האחוזים של גיבסון מהמיד ריינג' רעים מאוד לאורך כל הקריירה (מתחת ל40%) ולא רואה סיבה שזה ישתנה השנה. האחוזים של זנג דווקא מצוינים אבל כמו שרשמתי לוקח לו *נצח* לשחרר את הזריקה, והוא גם נורא כבד, אז זה לא עוזר כל כך. הייתי שמח לראות אותם נותנים לוק אחר מהספסל. מישהו בדיוק כמו בייליצה רק טוב יותר (אפילו אוליניק מהכתבה הזו)

   1. אני חושב שגיבסון יפתח בחמישייה בחלקים גדולים של העונה.
    על דזנג לא בונים במינסוטה, לראייה הבחירה בג'סטין פאטון שעליו בונים ברוטציית הגבוהים.
    השאלה אם יצליחו להעביר את דז'נג או יפטרו מבייליצה.
    לדעתי עדיין זו קבוצה שזקוקה לשחקן כמו ריאן אנדרסון, אבל קודם חייבים לייצב את ההגנה ולזה גיבסון מגיע.

 20. אני לא בטוח ב 100% שגיבסון יעלה מהספסל.
  אני חושב שבין השאר החתמה שלו על כזה כסף אומרת שאולי תיבודו לא מת על השילוב של טאוונס עם ג'נג.

  בכל מקרה, הכימיה עם תיבס ובאטלר והעזרה הגדולה בהגנה לקבוצה שצריכה את זה שווים לדעתי 6.
  לא טוען שזו החתמה מושלמת, אבל אני גם לא חושב שמינסוטה גמרו לעצב את קבוצת העתיד שלהם בקיץ הזה.
  אני חושב שהרבה שילובים ואלמנטים ייבחנו העונה ובקיץ הבא יעשה מהלך כדי לייצב את הקבוצה סופית.

 21. בזמן שעולם הכדורסל עסוק בטראמפ ובכרמלו, ננסה למצוא דרך לחזור לשפיות עם פט ריילי.
  נשיא מיאמי היט התראיין בשישי ובין היתר ניסה גם להסביר את ההחתמות של הקבוצה בקיץ. הוא רוצה לבנות על קבוצת ה-30-11 (בתקווה שהוא מתכוון לחצי החיובי של ה-30-11), ובטוח שהקבוצה במרחק צעד אחד מלהיות קבוצה טובה באמת. בין אם הצעד הוא מאמץ משותף של השחקנים או להביא שחקן נוסף.
  הוא מוסיף שקליבלנד איבדה את השחקן השני לסטפ כרכז שלם בליגה, בוסטון החליפה 10 מ-14 שחקנים, ואולי הקבוצות שמתחתיהן קצת רעבות יותר ממיאמי, אבל כל עוד אין גולדן סטייט, יוסטון או סן אנטוניו במזרח, הם הולכים לנסות להתחרות.

 22. תודה עומר, פחות מסכים איתך עם הפוסט הזה אבל העלית נקודות מעניינות מאוד.

  אשמח לדעת מה אתה באמת חושב על הרשימה ההזויה שיצאה לך שם בתכנית פייתון שלך, רשימה שאין בה שום היגיון לוגי… אמיר ג'ונסון?!? כנראה שכדאי לכמת את זה יחד עם המספרי אסיסטים ו/או הכמות מסירות כי יש שם כמה שמות לא קשורים בעליל.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט