פריוויו לעונת 2017/8 – בוסטון סלטיקס / עומר מזיג

בעונה האחרונה: 53-29, מקום ראשון במזרח (!!!) ורביעי בליגה.

אולם: TD Garden. תפוסה של 99.6% לפי ESPN העונה.

מאמן: בראד סטיבנס. עונה חמישית בקבוצה.

GM: דני איינג'

שחקנים שהגיעו:

 • גורדון היוורד – החתמה חופשית – CAP SPACE
 • קיירי אירווינג – טרייד
 • מרכוס מוריס – טרייד
 • ג'ייסון טייטום – דראפט (אחרי טרייד על הבחירה) – חוזה רוקי
 • ארון ביינס – החתמה חופשית – ROOM EXCEPTION
 • גרשון יאבוסלה – בחירת דראפט מ2016 – חוזה רוקי
 • שיין לארקין – החתמה חופשית – מינימום
 • סמי אוג'ליי – בחירת סיבוב שני – CAP SPACE
 • עבדול נאדר – בחירת סיבוב שני – CAP SPACE
 • דניאל תייס – Undrafted – מינימום

שחקנים שעזבו:

 • אייברי בראדלי – טרייד (פיסטונס)
 • אייזאה תומאס – טרייד (קאבס)
 • ג'י קראודר – טרייד (קאבס)
 • אמיר ג'ונסון – שחקן חופשי (חתם בפילי)
 • יונאס ג'רבקו – שחקן חופשי (חתם ביוטה)
 • טיילר זלר – אופציית קבוצה סורבה. שחקן חופשי.
 • קלי אוליניק – QO סורבה (חתם במיאמי)
 • דימטריוס ג'קסון – נחתך (חתם ביוסטון)
 • ג'יימס יאנג – אופציית קבוצה סורבה
 • גורדן מיקי – אופציית קבוצה סורבה (חתם במיאמי)
 • ג'ראלד גרין – שחקן חופשי

(נהוג לכתוב ברצף ולא בBulletים, אבל ככה זה מעביר את ההרגשה קצת יותר טוב..)

חמישייה:

 1. קיירי
 2. סמארט/בראון/היוורד
 3. היוורד/בראון
 4. מוריס
 5. הורפורד

(מקורות מספרים שביינס לא יפתח והורפורד ילך ל5, וגם אם כן הוא היה Starter מזויף כמו אמיר בעונה שעברה)

פריוויו:

 

 

קיץ – 21 ביוני עד ה21 בספטמבר:

הקיץ של בוסטון נפתח בטרייד שאמנם היה מאוד מפתיע – כשהם מוותרים על הבחירה הראשונה בדראפט עבור הבחירה השלישית ובחירת לוטרי עתידית של הלייקרס/קינגס – אך לא שינה משמעותית את ההסתכלות על הסגל שלהם לעונה הקרובה. לא טייטום ולא פולץ היו מוצאים עצמם בחמישייה הפותחת של סטיבנס, ולא נראה שאף אחד מהם היה מהווה גורם משנה-משחק עבור הסלטיקס בשלבים המתקדמים של העונה.

ההמשך היה טיפה צפוי יותר. גורדון היוורד – The great and new white hope – קיבל את ההחלטה שרבים העריכו שיקבל, והחליט להתאחד מחדש עם מאמנו בבאטלר ולקחת את כשרונו למסצ'וסטס על חוזה מקסימום, שכדי להכניסו מתחת לתקרת השכר אילץ את הסלטיקס להיפרד מאייברי בראדלי יקיר העיר בתמורה למרכוס מוריס מהפיסטונס.

כמה שנראה אז כקינוח, הם גם הביאו את ביינס מדטרויט ויאבוסלה+זיזיץ מהשאלות בסין ואירופה כדי לעבות את הקו הקדמי הדליל, וסגרו את הסגל עם חוזי מינימום. דברים סטנדרטיים.

בשלב הזה כבר התחלתי לכתוב את הפריוויו – לפחות בראש ובהערות לעצמי. כתבתי כבר notes על הבחירה של הנטס, על אם אייזאה ישחזר את העונה שעברה, על קרב הדקות בעמדה 3…

ואז איינג' טען את השוט-גאן – בפעם השלישית הקיץ – והחליט שוב ללחוץ על ההדק, ולהעביר את אייזאה תומאס, ג'י קראודר והבחירה הלא מוגנת של הנטס בתמורה לקיירי אירווינג.

אפשר להתווכח על טיב הירייה האחרונה, או אפילו על הכיוון שלה, ועשיתי את שני הדברים כאן רק לפני שבועיים, אבל אי אפשר להתעלם מהכיוון החדש שלקח הGM של הסלטיקס בקיץ הזה.

מאז התקופה שבין יולי 2013 לפברואר 2015, בה רשם כנראה את "ריצת הטריידים" הטובה בהיסטוריה, והפך reBuild של חמש שנים לreTool של שנה וחצי, ראינו את איינג' בעיקר דוגר על הביצים היקרות שהוא כל כך עמל לאסוף. למורת רוחם של הרבה אנשים – אוהדים, כותבים ומגיבים בחם מהתנור – הוא נשאר שקט בשוק הטריידים, דווקא בתקופה בה הכי הרבה שחקני טופ 20 היו בזמינות גבוהה מהצפוי.

זה השתנה הקיץ הזה, ולא משנה מה תגידו על כדאיות שלושת הטריידים – יהיה קשה להכחיש ששני השחקנים המובילים בשוויים ברשימות ה"הגיעו"/"עזבו" מתחילת הפריוויו נמצאים ברשימת ה"הגיעו". זו הדרך שהסלטיקס בחרו ללכת בה, וגם אם הם הותירו בצידיה הרבה יציבות/נכסים עתידיים/גאווה/All of the above, הם עומדים בסופה עם טריו של קיירי-היוורד-הורפורד – כנראה השלישי בטיבו בליגה אחרי גולדן סטייט וקליבלנד.

 

 

סתיו – 21 בספטמבר עד ה21 בדצמבר:

אם מסתכלים על הסגל של הירוקים בחתך של דקות משחק, מגלים ש63.5% מאלה ששוחקו בעונה (הסדירה) שעברה היו שייכות ל11 השחקנים שעזבו את הקבוצה העונה (מתוך ה15 שסיימו איתה את העונה). זו בעיית יציבות במימדים נדירים מאוד – ואולי אף חסרי תקדים היסטורי – עבור פינאליסטית אזורית שמעוניינת לשחזר ואולי לשפר את הישגיה בעונה העוקבת.

סטיבנס אחד המאמנים המוערכים בליגה ובצדק. בין אם מדובר על הנחלת שיטת משחק, קריאת מהלכים (תרתי משמע), או ניהול פרסונלי של חדר הלבשה, מדובר באחד המאמנים המוצלחים בליגה כיום כבר בגיל 40 – ויעידו על כך 3 השתחלויות לTOP-5 בהצבעות למאמן השנה.

השנה, עם סגל מחוזק אבל חדש כמעט לחלוטין, הוא יתמודד שוב מול מבחן חדש וקשה יותר. הציפיות מהקבוצה עלו, ועל כך יעיד line הימורי הunder/over שלאס-וגאס פרסמה השבוע עבור כל הקבוצות, שממקם את הסלטיקס עם כמות הניצחונות השנייה בגובהה בליגה עם הערכה של 56.5 ניצחונות – 3 יותר מקליבלנד של לברון.

השילוב של היוורד – ששיחק אצל סטיבנס שנתיים בקולג', ובמערכת דומה של מסירות ותנועה אצל סניידר ביוטה – יהיה הפחות בעייתי. השילוב של קיירי – שחקן שנטה לסוליסטיות (מתבקשת) בצד אחד של המגרש ולאדישות (מרגיזה) בצידו השני – יהיה המאתגר יותר, ועליו עלולה לקום וליפול ההצלחה של הירוקים העונה.

קיירי שחקן עם אחת התקרות הגבוהות בליגה, ומהזן נדיר של אלה שגם הוכיחו כבר יכולת התעלות ברמות הנשגבות ביותר בספורט הזה – אבל שתי הנקודות מהפסקה הקודמת הן Big No-No בשביל סטיבנס. יהיה מעניין לעקוב כבר במחנה האימונים ומשחקי ההכנה, ובטח בחודשיים הראשונים של העונה, ולראות כמה הוא ושאר השחקנים החדשים רוצים ומצליחים ליישם את שיטת המשחק של סטיבנס כסגל חדש לגמרי.

 

לכן מחנה האימונים, משחקי ההכנה, ובטח ובטח החודשיים הראשונים של העונה של הסלטיקס הם כנראה הכי מעניינים בליגה. עם לא מעט שחקנים מובילים בעלי נטיות לבידודים וכדרורים מיותרים (קיירי, מוריס, טייטום, סמארט), יהיה קריטי לראות כמה האינטגרציה לשיטת המשחק של סטיבנס תהיה חלקה. מספרי המסירות ואחוזי הסלים מאסיסטים של הקבוצה – שני מדדים שבהן דורגה שנייה בעונה שעברה – יהוו אינדיקציה טובה למצב.

 

 

חורף – 21 בדצמבר עד ה21 במרץ:

אם בתחילת העונה האטה בקצב הניצחונות תתקבל בסוג של הבנה, זו כבר התקופה בה אמורים להתחיל לדלג מעל כל השלוליות.

אישית, הדבר שיהיה הכי חשוב לי כאוהד הקבוצה לראות בתקופה הזו יהיה מאמץ הגנתי. אחרי שב2015-16 הקבוצה הציגה את ההגנה הרביעית בטיבה בליגה, הסלטיקס צנחו בשנה שעברה למעמקי המקום ה13 בדירוג הגנתי בעונה הרגילה, וזאת למרות כמות גבוהה יחסית של שחקני הגנה טובים.

חלק מהבעיה נבעה מנחיתות משמעותית בריבאונד ההגנה (בעיה שביינס ומוריס אמורים לעזור בה), אבל רובה "נפלה" על אייזאה, שבמימדיו פשוט לא היה מסוגל לשמור על רוב הגארדים בליגה, ותויג ע"י מדדים סטטיסטיים רבים כשחקן ההגנה הגרוע בליגה. הסלטיקס החזיקו בעונה שעברה בדירוג הגנתי של 99.8 – מקביל למקום ה1 בליגה – איתו על הספסל, ו108.6 – מקביל למקום ה24 בליגה – איתו על המגרש.

קיירי ממש לא ידוע ביכולות ההגנתיות שלו ולא היה טוב בהרבה בשנים האחרונות, אבל במקרה שלו ראינו כבר שלעיתים מדובר יותר על עניין של רצון ותשומת לב מאשר יכולת אתלטית. כחוליה החלשה ביותר בכמעט כל חמישייה שהירוקים יעמידו בצד הזה של המגרש, הילוך שבו נראה אותו משולב מבחינה הגנתית יהווה אינדיקציה חשובה לגבי הרצינות שלו לעמוד מאחורי ההחלטה שקיבל בקיץ – להוביל קבוצה בעצמו לרמות הגבוהות. אם הוא יכול להפוך את עצמו לשחקן הגנה אפילו ממוצע, העתיד של הסלטיקס יראה הרבה יותר ורוד.

עוד שאלה מעניינת שודאי תישאל על ידי רבים בפברואר – האם איינג' סיים לירות? לסלטיקס עדיין יש מספיק כדורים בקנה – בדמות 3 בחירות סיבוב ראשון עתידיות ואטרקטיביות יחסית, ושני הנבחרים בבחירה ה3 של שני הדראפטים האחרונים – כדי לפגוע ולהשיג עוד "Blue-Chipper" שישנה את התמונה משמעותית כתלות במצב הקבוצה באותו הזמן.

רוב הסיכויים שזה לא יקרה, וככה או ככה כל תסריט ריאלי מוביל לכך שהסלטיקס ישייטו עד סוף העונה ועד תחילת הפלייאוף לאחד משלושת המקומות הראשונים במזרח. מה שמוביל אותנו לתקופה הכי יפה בשנה:

 

 

אביב – 21 במרץ עד ה21 ביוני:

בNBA, איך יודעים שבא אביב? מסתכלים סביב סביב. ואם רואים, שאין עוד זבל בסגלים, ואם רואים שנעלמו הזהובים סגולים! ואם רואים:

תסריט אופטימי:

לאחר בחירתו של סטיבנס למאמן העונה, הסלטיקס משחזרים את ההישג מהשנה שעברה ומגיעים לפוסטסיזן מהמקום הראשון במזרח. קיירי מוביל את הקבוצה עם 8 אסיסטים למשחק והגנה סבירה בשני הסיבובים הראשונים ל4-1 ו4-1 קלילים בדרך לגמר מזרח פיקנטי מול קליבלנד.

היוורד עושה עבודה טובה יותר מקראודר על לברון המזדקן, הורפורד נועל את לאב על 10 נקודות למשחק, וקיירי שוב מסיים גמר אזורי עם 25.8 ב62.2% מהשדה, רק הפעם זו קליבלנד שהוא שולח הביתה לקול תרועות אוהדי הללל וגור גולן, שבמהרה נאלץ ליישב בין שנאתו העזה לקינג לבין חיבתו ללייקרס, ע"י יצירת אישיות אלטרנטיבית בשם "ניסו שאוהב ביצה בחומוס" שמגדפת את משפחת ג'יימס ובול בתגובות.

בגמר הNBA, הסלטיקס מצליחים לגנוב ניצחון ועוד הפסד צמוד ומפסידים 4-1 לווריורס, במאמץ מסכם מרשים לעונה מפתיעה שגורמת להרמת גבות רבות ברחבי הליגה, וגבה ספציפית אחת במדינת לואיזיאנה….

תסריט פסימי:

קיירי מבין שכדורסל הוא משחק קצת יותר קשה בלי אחד מחמשת השחקנים הטובים בהיסטוריה לצידך על הפרקט, ומעורר שערורייה כאשר הוא מסרב להתראיין במשך הפלייאוף לBoston Globe בטענה שמדובר בFake Newspaper שמעודד את התפיסה השגויה שהעולם עגול. הורפורד מזכיר שהוא כבר בן 32, ג'יילן וטייטום מזכירים שיחדיו הם עדיין צעירים מוינס קרטר ולא מצליחים לספק דקות פלייאוף טובות.

הסלטיקס מנצחים בקושי ב7 משחקים את וושינגטון/טורונטו בדרך לגמר המזרח, שם הם מפסידים ב5 משחקים לקאבס, כשאייזאה קולע 25.9 למשחק ב62.3% מהשדה, ומנצח במאצ'-אפ את קיירי שקולע 25 נקודות ב25% מהשדה ועם 2.3 אסיסטים על 3.5 איבודים בממוצע למשחק.

תחזית:

כרגיל, משהו באמצע. קיירי של בוסטון יהיה שיפור הגנתי על אייזאה של בוסטון וגם על קיירי של קליבלנד, ויחד עם היוורד הקבוצה תחזור לצמרת הליגה בדירוג הגנתי. כחלק מכך, טייטום לא יקבל יותר מ15 דקות למשחק ולא יהווה פקטור העונה, אבל ג'יילן בראון יאכל לאט לאט מהדקות של סמארט ויבסס את עצמו כשחקן חמישייה אחרי פגרת האולסטאר.

הסלטיקס יגיעו לפלייאוף מהמקום הראשון עם 55 ניצחונות וביתיות על כל המזרח, יעברו את הסיבוב הראשון בהילוך שני, ואת הסיבוב השני בהילוך רביעי וב6 משחקים. בגמר המזרח נקבל שחזור של השנה שעברה, עם סדרה פיקנטית בין שתי הקבוצות שהחליפו בין הרכזים המובילים שלהן, שהפעם גם תגיע למשחק 7. גם לתומאס וגם לקיירי תהיה סדרה לא טובה עם אחוזים רעים מהשדה והמון איבודים, אבל הניסיון של לברון יעשה את ההבדל ולמרות יתרון הביתיות קליבלנד תהיה זו שתעלה לגמר ותפסיד לווריורס.

לפוסט הזה יש 155 תגובות

 1. כתוב נהדר. נהניתי מכל רגע.
  הקבוצה הכי מסקרנת בליגה, עם המהלכים הכי משמעותיים בפגרה, הבלאגן הכי גדול, וסימני השאלה לצידם… והכל בשורה התחתונה מביא לסגל חדש וממש לא מאוזן, שלא בטוח יספיק אפילו לאליפות המזרח.
  אני לא מת על הרוסטר של בוסטון להכניס את הורפורד בתור אחד הקודקודים של משולש כוכבים זה להצעיר אותו בחמש שנים ולהעביר אותו לקבוצה אחרת. הורפורד של אטלנטה הוא כבר לא יחזור להיות. וכששאר החמישיה היא הבינוניות של מוריס וסמארט, או בראון הלא בשל, וגם על הספסל לא מחכה יותר מדי איכות מעבר לטייטום שצפוי לקחת את הזמן לפני שיהיה פקטור ברמות הגבוהות, מקבלים בוסטון שתגיע לגמר האזורי, אבל לא יותר, ובטח לא תאיים על התואר.
  ואז יגיע הקיץ הבא.

 2. אחלה פריוויו!

  קשה לי לראות איך החלק הזה של התחזית –
  "יחד עם היוורד הקבוצה תחזור לצמרת הליגה בדירוג הגנתי",
  מתממש.

  זה לא רק קיירי שהחליף את תומאס,
  אלו ה-"גב" ההגנתי של תומאס שעזבו גם הם (קראודר, בראדלי).
  הייוורד ביוטה היה בכלל לא רע בהגנה,
  אבל הוא שיחק לצד ג'ורג' היל וגובר – רכז הגנה נהדר, והסנטר ההגנתי מס' 1 בליגה.
  עכשיו הוא משחק לצד קיירי והורפורד.
  מי יחפה על קיירי בקו האחורי?
  בראון? הוא עוד צריך להוכיח שהוא שווה חמישייה.
  מי ישמור על לברון/דוראנט/ג'ורג'?
  השורה התחתונה –
  ייקח זמן לקבוצה לפתח מחדש זהות הגנתית כמו זו שהייתה כאשר קרואדר ובראדלי שיחקו בקבוצה.

  התחזית שלי –
  הם יילחמו עם וושינגטון וטורונטו על המקום השני,
  וזה יהיה צמוד במיוחד.
  אני מאמין שהזמן שייקח לבוסטון להתגבש יגרום להם לסיים במקום השלישי במזרח,
  עם סיכוי נהדר שוב להעפיל לגמר המזרח.

  1. קבוצה שכל הסגל שלה ישתנה ההימור על 56.5 נצחונות הליין של וגאס על הקבוצה הוא לא יותר מהזייה לסגל ייקח לפחות עונה להתחבר אחד לשני. הגנה היא לא עניין של רצון (אחת מאגדות האורבניות שחייבות להימחק) , קיירי עונה שעברה היה אחד המגנים הגרועים בליגה כן יותר מהארדן ותומאס,הקבוצה איבדה שני מגנים מעילית בליגה. לקבוצה עדיין יש בעייה בריבאונד. חצי גמר המזרח זה תחזית הריאלית בשבילם ו50 ניצחונות, לגבי טרייד עתידי על כוכב על לקבוצה אין מספיק נכסים. גם לגבי השלישיה הם רחוקים מהשלישה של מינוסטה (טאונס וויגנס לא מספיק מוערכים לא יודע איך השילוב עם באטלר יעבוד אבל מעניין, טאונס מפגרת האולסטאר שחקן טופ 3 בליגה, וויגנס בsg מדהים).

     1. אפלטון

      זה יפה מאד שיש שני אולסארים בקבוצה ושזה המזפח אבל זו קבוצה חדשה ונראה סביר שיהיו חריקות לפני שיהיה טוב יותר. אני אגיד תודה עם בוסטון תגיע ל 50 אחוז ותעבור שלב אחד בפליאוף, ואם תגיע לגמר דיינו. כל דבר מעבר לזה לקבוצה שרק עכשיו הרכיבו יתקבל מבחינתי בהפתעה גדולה.

     2. אני מבין
      אבל לא ננצח את כולן. שכחת שיש גריק פריק ופילדלפיה שתפתיע עם לא תיפצע. שנחייה ונראה מי צודק בחצי השני של העונה.

 3. כתוב נהדר .
  בוסטון הקבוצה שלי במזרח .
  עדיין נראה לי שצריך לקחת בחשבון תסריט טיפה יותר פסימי של הדחה בחצי גמר מזרחי …בכל זאת שנת התאקלמות לא קלה בכלל .

 4. אכן הסתיו והחורף הם יראו את הכיוון. מכיוון שבכל השנים של סטיבנס הקבוצה תמיד עברה את הציפיות ממנה אני לגמרי אופטימי.

 5. בוסטון לא עושה ECF, הלכה כל ההגנה, אין פוינט גארד, אין גבוהים, הביאו 2 פחים מדיטרויט ו 2 בוגדים חסרי אופי,

  קירי זה בכלל אידיוט מפונק איגו מניאק מחרב את הלוקר רום. יכל לחכות שנה לקבל אותה לידיים…. על מה שעשו ל IT בושה לדבר… אירים מטומטמים, לא עושים גמר מזרח אפילו.

  1. בוגדים? אתה בטוח שאנחנו צריכים את הטרמינולוגיה הזו פה?
   בעצם, אחרי שכתבתי את השורה הזו המשכתי לקרוא את התגובה שלך, וזה כבר לא מרגיש חריג… 'בוגדים', 'פחים', 'אדיוט מפונק', 'אירים מטומטמים', נראה לי שזה פוסט שמיועד לוואלה או לONE

     1. די, מספיק עם זה, אתה רציני?!
      איך זה שתמיד אני האחרון שיודע . . .
      תחזור סומסום, תחזור! בחיאת זומזום 🙂
      בלעדיך הרעים גוברים. אתה העורב בעל 3 העיניים שלנו.
      זו היא קריאה נרגשת, תעזוב אותך מהבן הממזר ותתרכז בכדורסל.

  2. פתאום נהיית יפה נפש?…
   חצי מהאתר והכתבות פה זה אנשים שמקללים את לברון ג'ימס, מילים הרבה יותר מלוכלכות מבוגד ופח… לא ראיתי שאותם אתה שולח למקום אחר. איזה צביעות

   1. אם פספסתי קללות של אחרים, אני מתנצל, אבל לא בטוח שזה הופך אותי לצבוע… אני לא מחבב של לברון, אבל לא הייתי מרגיש בנוח אם היו מפנים כאלה דברים כלפיו. לפלופ? לגיטימי. בכיין? גם. קאפקייק (על דוראנט)?
    משעשע. אבל מכאן ועד התגובה נוטפת השנאה שלך יש מעט פער. אני באמת חושב שאפשר לכתוב כמעט כל דבר שרוצים, ולגבי התוכן שלך אין לי שום בעיה כמובן, אבל פשוט הייתי מעדיף בלי קללות.
    ובקשר ליפה נפש, נולדתי כזה, אני רק לא בטוח מתי זה הפך להיות קללה. אולי גם זו חלק מהבעיה (ולידיעה, אני גם סמולני ואשכנאצי, אם אתה מחפש תחמושת)

  3. סומסום למה שקיירי יחכה שנה.למה כל העולם צריך להיות כפוף לרצונות של פוסי גיימס.ומה שישאר לו בקליבלנד עוד שנה זו חורב במקום קבוצת צמרת בבוסטון לשנים הבאות.

 6. אני חושב שאיינג יכל לעשות הרבה יותר.
  הוא ויתר על יותר מידי עבור קיירי[בעיקר איזייאה והבחירה של הנטס שנה הבאה]

  מצד שני טאיטום הוא בחירה נהדרת, בינו לבין בראון בכלל אין שאלה, מקווה בשביל הסלטיקס שמי שיפרוץ יהיה טאיטום שיכול לשחק גם בארבע.

  בוסטון צריכים תקופה של יציבות בסגל, גם אם בהתחלה פחות מצליח.

  1. תודה עומר.
   לדעתי קיירי הולך לתת עונה דומה לזו של תומאס שנה שעברה ולהתחרות על הmvp.
   צופה לו 30 נק' ו 8 אס לערב באחוזים מצוינים.
   הקבוצה אמנם רחוקה משלמות אבל יספיק למקום 1 במזרח עם 55 נצחונות.
   בפלייאוף קונה את התסריט הריאלי שלך. הדחה בגמר המזרח אחרי מאבק עיקש.

 7. קבוצה חדשה כמעט
  לדעתי יש סיכוי שנראה עוד יריה אחת במצבת הגבוהים. עם כל הכבוד להורפורד (שיכול לעודד עם איבקה מהיציע בכיף) הם חלשים למדי בנקודה הזו.
  לא משעמם שם, זה בטוח 🙂

 8. אני אמנם אוהד סלטיקס, אבל לא נכנס לפורומים של אוהדים וכאלה אז מה שאני אומר זה על דעתי בלבד: כמו שכתב לפניי, לקבוצה חדשה לחלוטין ייקח זמן, וכל אוהד ירוק, כולל, איינג וכל אחד אחר במערכת מבין זאת, ולכן אני דווקא לא צופה לחץ מיוחד על סטיבנס לנפק תוצאות עכשיו. כמו שכתבו רבים לפניי, בעצם הקיץ הזה (למעט הטרייד על בראדלי, שברור שלא היה נעשה אם איינג' היה יודע איך הקיץ ייגמר) נועד למצב את בוסטון לא לעונה הקרובה אלא לאלו שאחריה, ולכן ההצלחה לא תימדד כלל בעונה הזו.
  מצד שני במזרח הנוכחי לא נראה שהיא תוכל ליפול ממקום רביעי מחד ולא לאיים על קליבלנד מאידך. מכאן הדיונים על 7 נצחונות לכאן או לכאן, והאם היא תגיע לחצי גמר המזרח או לגמר עקרים משהו ונראים לי מעט מיותרים, שומו שמיים: נניח שיסיימו מקום רביעי ויעופו בחצי מול קליבלנד בחמישה: מישהו ידבר על ראשו של סטיבנס? התהליך יימשך וימותו הקנאים.

 9. פריוויו מדהים.איינג הלך פה על כל הקופה, אבל עדיין נשארו לו כלים לעוד טריידים.העונה אני לא בטוח שהגעה לגמר היא אפשרית, אבל בשנים הבאות בוסטון ישתלטו על המזרח, בטח אם לברון יעזוב.
  ועוד דבר אחד-ניסו שאוהב ביצה בחומוס, בכיתי. אני מתה

 10. ההגנה נחלשה, כמו שדובי אמר – הורפורד הוא יותר רול פלייר מצויין מאשר חלק משלישיית כוכבים, ועדיין עם מה שאני רואה במזרח, זו קבוצה שכבר שווה מקום שני וגמר אזורי.

  הבעיה שאני רואה היא בגובה ובפיזיות בפנים.

  אני אתפלא אם בוסטון היא לא הקבוצה הנמוכה בליגה – ובפער – למרות השדרוג של תומאס ובראדלי בקיירי והייוורד.

  אין בכל הסגל שחקן מעל 2:09. גם (עוד) באירופה זה היה נמוך.
  אבל אפילו מעבר לזה, רק הורפורד וביינס הם שחקנים עם יכולת פיזית להתמודד ליד הטבעת (הסיבה העיקרית שבוסטון לא יוכלו להרשות לעצמם לפתוח עם שניהם כמו שהורפורד היה רוצה…), ויש לי ספק גדול אם אפשר להעביר עונה שלמה ולסיים מקום שני בקונפרנס בנתונים האלה, למרות הכדורסל המודרני ובלה בלה בלה.

  וכן, אפשר וצריך לנסות לרוץ בכל הזדמנות, אבל אי אפשר לעשות את זה בלי ריבאונד…

  אז אני עדיין אהמר על מקום שני כתסריט הסביר, אבל יכולה להתעורר בעיה קשה בגובה שתדרוש תיקון בטרייד, גם אם זה לא "הטרייד"…

  ודבר אחרון וקטנוני – מבחירות הדראפט העתידיות שנותרו לסלטיקס, 2 מהן הן בהחלט נכסים טובים מאד (לייקינגס וממפיס), אבל הבחירה של הקליפרס נראית שולית מאד.

  1. שחקן פנים ספציפי שבהחלט יחסר הוא אוליניק, שעד כה לא ראיתי התייחסות רבה אליו בתגובות.
   לא שתפסתי ממנו יותר מדי, אבל בדומה לבראדלי וקראודר, גם הוא הביא הרבה לוח לחימה וקשיחות במלחמה על הכדור.

 11. פריוויו מבריק. בעיקר בתחזיות 🙂

  אני חושב שג'יילן בראון יהיה שחקן חמישייה מהרגע הראשון.
  ניסו את קצת (כברירת מחדל) בשנה שעברה עקב הפציעה של בראדלי, כשלי אישית זה הזכיר את תקופת החניכה של בראדלי בעצמו כשריי אלן נפצע.

  זו תהיה עונה מעניינת ביותר.
  אל הורפורד לדעתי הולך לשבור שיאי מסירות (של עצמו כמובן), היוורד יהיה נפלא, וסימן השאלה הגדול הוא איזה קיירי בוסטון הולכת לקבל.

 12. עשו הרבה טעויות הקיץ ,ויתרו על יותר מדי בשביל קיירי , ליגה מלאה ברכזים מצויינים , אם הייתי בונה קבוצה אז העמדה האחרונה שהייתי מסתכל זה הרכז.
  יש מצב שהויתור על הבחירה יעלה להם בדיןויס אם ונכשל וכן ישקלו טרייד , מה שלא צפוי לקרות כל כך מהר גם אם הפרויקט בוגידיוויס יכשל (לפי דעתי).
  היו צריכים להפטר מהורפורד הזקן והלא מועיל , אחרי זה כבר יהיה יותר קשה , אם דיברתם על הולדי על חוזה גרוע מה לגבי הורפורד …
  יכולים להגיע לגמר רק בגלל המזרח החלש ,למרות שאני דווקא הולך עם מילווקי או וושינגטון שיהיו בגמר מול גולדן סטייט.

  1. הורפורד לא מועיל?
   מסכים שהוא לא סופרסטאר אבל הוא שחקן נדיר והפר שלו לא נמדד רק בריבאונד ונקודות. הוא חוסם ושומר טוב והכי חשוב הוא מרכז מהעמדה של הסנטר. את זה רק מעטים עושים, אז קצת צניעות!

 13. פריוויו מצויין. הרבה ממה שנאמר למעלה נכון – יש המון סימני שאלה – הגנה, גובה, עמדות, קבוצה חדשה וכיו״ב.
  אני רוצה להוסיף נקודה שלדעתי תהיה מאוד חשובה. מרקוס סמארט. אין בכלל ספק שהוא הולך לשחק הרבה השנה – במקום קיירי כמוביל כדור ועם קיירי כמגן קו אחורי הכי טוב של הסלטיקס. סטיבנס ואיינג׳ מאוד מחזיקים ממנו, ולא פחות חשוב – הוא ערס (במובן הטוב של המילה) ובקבוצה של הייוורד וקיירי צריך גם אחד כזה. מבחינה התקפית יש לו הרבה פוטנציאל אבל הוא מאוד, מאוד, לא יציב.
  בגיל 23 הוא חייב להתבגר. הוא חייב להיות יותר יציב ולשפר את הבחירת זריקות שלו (אחוזים נוראים). אבל יש לו סט יכולות מאוד ייחודי בסלטיקס ואם הוא יעשה קפיצה קטנה ויהפוך לשחקן של 13 5 ו5 (הוא כרגע יושב על 10.6, 4.6, 3.9 ו1.6 חטיפות אז הוא לא רחוק משם) – ובעיקר יותר יציבות ואחראיות, דיינו. כל אלופה צריכה איזה דריימונד גרין כזה שיחבר הכל וסמארט חייב השנה להיות האדם הזה.

  1. אני חושב שסמארט ייראה הרבה דקות בעמדת ה-SG לצד קיירי.
   הוא יהיה החיפוי שקיירי צריך בהגנה,
   כאשר הייוורד, הורפורד, ומוריס, מספקים את איום הקליעה מבחוץ שקיירי, לו קיירי זקוק, בשביל למקסם את יכולות האחד על אחד שלו.

  2. אברי, ראית את אימוני הקייץ? ראית איך סמארט נראה נכון להיום? הוא הוריד שומן והחליף אותו בשריר הוא שיפר את הקליעה עם היד על הפנים מכל הטווחים. זה לא השחקן הטוב שהיה בשנה שעברה. זה שחקן משודרג ואני מקווה שיחתימו אותו מהר.

  3. השחקן שהצוות של בוסטון אוהב במיוחד זה רוז'יר.
   סמארט ישחק כמעט אך ורק בעמדה 2, וכבר היה סיכוי טוב שלא היה בקבוצה היום אם בראדלי לא היה מודיע לאיינג' שהוא עוזב בסוף העונה.

   1. בראדלי לא הודיע שום דבר. היה ברור שהוא ירצה חוזה כמו שמגיע לו, וכמו שבוסטון לא יהיו מוכנים לתת לו. בראדלי עדיף על סמארט וזה ברור אבל מי כמוך יודע שגם גובה החוזה חשוב.

    1. זכותך להמשיך לדמיין מה שבא לך.
     וזכותם של גולשים אחרים אני מקווה, לנצל מידע הכי פנימי שאפשר כשמישהו מגיש להם את זה ישר לתוך הפה.

    1. אני משתדל לא לפתח דעות משל עצמי . . .
     סה"כ שחקן די טוב, עושה יותר מדי פלופים אבל לא נורא, כולם היו עושים הצגות

 14. ג'יילן וטייטום הם המפתח לעונה הזאת + . אם ג'יילן יישמור + על הרמה מהפלייאוף , טייטום יהי שחקן שביעי מצויין . תהייה להם הגנה מצויינת והתקפה חכמה עם סיוטי מאץ אפ . כמו להכריח את סטפ,תומאס לשמור על קיירי

 15. אני חושב שההתחלה תהייה קשה כי זו קבוצה כמעט חדשה ושום דבר לא דופק בקטע הקבוצתי אבל בוסטון תתחבר בחלק השני של העונה ותרוץ יפה. לא חושב שתגיע לפליאוף מהמקום הראשון ואולי גם לא השני. מנמיך צפיות גם בפליאוף ומקווה שיצליחו להשתחל לגמר מול קליבלנד.
  חושב שהשנה זו דווקא השנה של טייטום וסמארט. הייתי מחתים אותו כבר היום על חוזה ארוך טווח. מקווה שאיינג' לא מתכוון לוותר על השניים האלה עבור תרייד עתידי.

 16. איינג' סידר לסטיבנס מבחן אימון מרתק, כמעט ניתן לרשום לו נקודות מורי על מהפכת הסגל המסיבית הזאת(ולא שזה היה רעיון רע כי אתה לא מגיע לאליפות כאשר תומאס השחקן הכי טוב שלך). אם הדברים מתחברים ועובדים וכמה מהצעירים מבשילים מספיק אפשר לקבל פיינליסטית (תודה מזרח) אבל הרבה יותר סביר שנראה את קיירי בפליאוף ראשון בלי לברון עובר סיבוב אחד וזהו עד להשתפשפות הקבוצה לעונה נוספת.

 17. אובדן בחירת הדרפט של ברוקלין עלול להיות בכיה לדורות בבוסטון, זה כנראה המחזור הכי גדול מאז 2003… פורטר, באגלי, דאנדרה איטון, לוקה דונציץ, חלק או כולם יהיו שחקני פרנצ'ייז.. ועם המזל של קליבלנד זה יגיע אליהם.
  דני איינג' הימר בגדול לטובת שחקן שהוא בקושי 20 בליגה.

  1. הוא לא הראשון שמדברים עליו ולא השני, אבל אני שומע לחשושים על במבה כזה שיכול להפתיע את כולם ולקפוץ לצמרת הדראפט. שחקן נבא ששיחק נגדו במשחק פיק אפ הקיץ היה בשוק ממנו.

   בהחלט נראה כמו מחזור נדיר, אבל עוד מוקדם…

   1. אוהדי הסלטיקס פינטזו על ביגלי ובמבה ב 4 ו 5 בבוסטון לפני סיפור קיירי. הנה עוד פנטזיה מתפוגגת. רק הזמן יגיד אם בוסטון החמיצה פה הזדמנות שלא תשוב.

    1. אני עדיין חושב שיש מצב שעשינו טעות ענקית. יכול להיות שהיינו צריכים ללכת על פולטס, לשמור על כל הבחירות אצלנו ולהתחרות בעשור הבא. יש מצב שעוד נבכה על כל הסיפור הזה, אבל בינתיים, חייבים להודות, מעניין. ובכל מקרה, חזור ושנן – אין דני ווי טראסט.

  2. אי אפשר לדעת הדראפט של השנה יותר עמוק על פניו בהרבה.,
   הדראפט של שנה הבאה הוא בעיקר של פורוורדים חזקים.
   לדעת טאיטום גדול מפורטר.

   אבל עדיין מסכים שזה יותר מידי לשלם ולו בשביל הסיכוי.

  3. אתם זוכרים שיש להם בחירה נוספת שקיבלו עבור הבחירה הראשונה? הם קיבלו מפילדלפיה את הבחירה ה-3 ואת הבחירה של הלייקרס של 2018.
   אני יודע שהיא מוגנת אבל כולנו יודעים שהלייקרס עדיין גרועים ביותר ובהחלט בחירה טופ 5. נקווה לא בחירה ראשונה ולא מעבר ל-5 וגם אם כן והבחירה נופלת, הבחירה של סקרמנטו של שנת 2019 הופכת להיות של בוסטון ללא הגנה בכלל. גם טופ 5 ללא ספק.

   העתיד של בוסטון מדהים ואיינג' גאון.

   1. הבחירה שהם יקבלו כנראה היא זו של הקינגס עוד שנתיים.
    לדעתי הבחירה של ניו גרזי בדראפט הבא שווה הרבה יותר.

  4. לא יודע על מה מבססים את ההתלהבות מהדראפט הזה. אני רואה בעיקר אתלטים גבוהים מרשימים וארוכים שמאוד לא מפותחים מבחינת כישורים. מייקל פורטר וקצת דיאנדרה אייטון יוצאי דופן אבל גבוהים במ-י-ו-ח-ד חייבים לשחק במכללות כמה חודשים לפני שאפשר להתלהב מהם. הפערים בגילאי התיכון כה גדולים כשכל קוואמי בראון נראה כמו שאקיל…

 18. אחלה פריוויו לקבוצה נהדרת. גמר מזרח די התקרה שלהם השנה לדעתי, אבל בשנה הבאה, בשאיפה עם דיוויס, הם יוכלו להגיע לגמר ולאתגר את הווריורס

  1. אולי תפסיקו כבר להגיד שדיוויס יעבור בסוף העונה לבוסטון כי זה לא יקרה , בוסטון כל כך רוצים אותו שכל פעם מעלים שמועות על טרייד .
   דיוויס נשאר בפליקנס גם אם הפרויקט יכשל (והוא לא) לא מוותרים עליו כל כך מהר מה גם שלא בטוח שלבוסטון יש כבר את ההצעה הטובה ביותר לתת אחרי שהעבירו תבחירה של ברוקלין ,אפילו שיקגו ולייקרס יותר ראליים מבוסטון.
   אינג טעה עם קיירי , טריידים על בחירות גבוהות לא עושים בתחילת העונה אלא אם זה על כוכב טופ 10 אמיתי שסוחב קבוצה.
   בוסטון הוכיחה שהיא קבוצה בלי זהות , העבירה קבוצה שלמה ברגע ולא רצתה לשלם לבראדלי ותומאס שנתנו תלב , אז נא לא לשפוט שחקן כמו הולדי שרוצה חוזה טוב .
   בוסטון בגג שלה תגיע לחצי גמר מזרח
   .

   1. קודם כל – הפרוייקט יכשל. אין שחקן אחד שאשכרה יכול לעמוד בצד ולחכות לשלשות אולי מלבד קאזינס, וזה יהיה בזבוז ענק של התפקיד שלו. כשמוסיפים לזה מאמן רע, צוות רפואי פושע וקונפרנס חזק, מקום עשירי זה הישג לדעתי.

    הבחירות של ממפיס ב-2020 שמוגנת טופ 6 לכמה שנים, בראון וטייטום זאת חבילה נהדרת. הרבה יותר טובה מכל מה ששיקגו יכולה להציע, ולדעתי גם הלייקרס בהנחה שהם משאירים את אינגרם/לונזו.

    1. לא ראיתי את ממפיס משחקת על שלשות ויש לה 2 גבוהים והם עשו חיים קשים לכולם , הולדי ורונדו לא כאלה גרועים מחוץ לקשת באזור ה.370 שזה לא רע בכלל .
     נכון יש מאמן גרוע שהוא הדבר שהכי בעייתי לדעתי וגם צוות רפואי כושל אבל יש מספיק כשרון בקבוצה להגיע רחוק , יש שינוי גישה בניהול וחוסר מזל מטורף לגבי פציעות .
     ההצעה שנתת בטוח לא שווה את דיוויס , הבולס כבר יכולים לתת 2 בחירות שלהם השנה ושנה אחרי יחד עם מארקנן או דאן וזה כבר יותר שווה ורובין לופז בשביל השכר

     1. מילת המפתח מבחינתכם היא רונדו. כשהוא טוב הוא עושה את כל הקבוצה טובה יותר הבעייה אתו היא שהוא טיפוס ולך תדע על איזה צד הוא קם בבוקר. בוגי גם כן הד קייס. שנים כאלה בקבוצה מחוברת עושים פליאוף. שנים כאלה שקמים על צד שמאל זו התאבדות.

     2. מסכים עם סמיילי. רונדו והולידיי ביחד לא קרובים למייק קונלי בשלב הזה של הקריירה ושניהם לא יכולים לתפקד לצד מוביל כדור דומיננטי. גם גאסול ורנדולף לא הד קייסים כמו קאזינס, ואין שחקנים מסביב כמו טוני אלן שמפוצצים בקשיחות.

 19. הטרייד על קיירי מצויין האיבוד של בראדלי הרבה פחות אלא אם כן גיילן בראון יצליח להיכנס לנעליו בעיקר מבחינה הגנתית.
  עונה סדירה תהיה פחות טובה משנה שעברה אבל הפלייאוף יהיה יותר טוב משנה שעברה.
  בראד סטיבנס הוציא מהסגל הבינוני של שנה שעברה מעל ומעבר אבל בפלייאוף הם התקשו מסיבוב ראשון.

  צריכים עוד שחקן סטייל בוגוט השנה במינימום.
  קיץ הבא הם צריכים לעשות את המהלך האחרון לשחרר את הורפורד ולהרכיב חבילה שתביא עוד סופרסטאר 1 סטייל דייויס[לא חובה דייויס] ואז יהיה טריו קיירי-הייורד- דייויס[או מישהו אחר]

   1. זה מה שרציתי כבר העונה אבל נראה שבבוסטון לא אוהבים את בוגי או את האופי שלו ואין עם מי לדבר שם…

 20. אינג הימר על רכז שהוא מקום 5 בין הרכזים , קיירי מושלם לתור רובין לאיזה כוכב גבוה , סוגר משחקים מצויין אבל לא יודע לסחוב קבוצה באמת

 21. תודה עומר על פוסט מצוין (נוסף).
  גם אני חושב שאתה קצת אופטימי מדי, כצפוי מאוהד.
  כל כך הרבה שחקנים עברו מקום שיהיה מאוד קשה לסטיבנס לגבש זהות לקבוצה. שיהיה לו בהצלחה. הגבוהים אנמיים והבעיה בריבאונד תהיה אקוטית. הרכישה של קיירי היא מצוינת אבל לא משפרת את ההגנה, שצפויה להישאר חלשה. זה כמובן יכאיב דווקא בפלייאוף. בעונה הרגילה, בגלל מוד טאנקינג של הרבה קבוצות, בוסטון תהיה במקומות 2-5 במזרח והאמת היא שאין בעצם חשיבות למיקום, כי התיקרה של הקבוצה לא גבוהה. המקסימום שאני יכול לדמיין זה גמר המזרח וגם זה די בקושי.

  אגב באותה מידה אפשר להגיד שהמקום של הקאבס הוא 1-3 במזרח וגם לזה אין חשיבות, כי היא צפויה לעלות לגמר ולהפסיד לג"ס בדיוק באותה צורנ כמו פעם שעברה
  (גיא יודע/זוכר למה אני כותב את זה)

 22. הסגל של בוסטון שווה מקום 1-2 בעונה הסדירה וגמר מזרח (אני חושב שרק וושינגטון ועונה פסיכית של וול ובראדלי יכולים לקרוא תיגר על זה).
  1. עדיין במזרח יש את לברון ואני לא רואה מישהו אחר מנצח אותו במזרח. אבל בוסטון יהיו יותר תחרותיין מולו משנה קודמת.
  2. הגעתו של מוריס עברה מתחת לראדר ואני חושב שהיא מצויינת לסלטיקס שמקבלת 4 קשוח וסולידי ביותר, שיכול ליצור לעצמו מצבי קליעה.

  1. האתר גיבש מדיניות סומסום. בתסריט האופטימי של הקאבס הם מפסידים 4-2 בגמר והללל מכריזים על פירוק בשל אהבתם ללברון(דבר שקל להם לעשות בעקבות הכתבה המדהימה בת 1000000 המילים של מנחם על איך הוא בעצם באמת מכיר סוף סוף בהיותו אוהד לייקרס.

   1. האמת שעוד פוסט אחד שמסביר לנו את הגדולה של לברון והסטטיסטיקה המדהימה שלו ועד כמה שלא ראינו דבר כזה ושלמרות שהפוסט מהלל ומשבח ונותן את כל הסיבות למה הוא יותר טוב ממייקל ואז להגיד בתגובות שזה בכלל לא הכוונה אלא סתם להראות לנו עד כמה הוא גדול ואני פורש מה-ללל

   2. ראה שורה אחרונה בתגובתי מס' 25.
    מדובר על נאחס שבהפוך על הפוך, רק גיא ואני יודעים את האמת אבל אסור לדבר על זה

 23. פוסט גרוע מאוד!
  הכל מלא שגיאות כתיב וטעויות מספריות, עובדות לא בדוקות וכיו"ב. הכתיבה חסרת דמיון, קצרנית ומביכה בפשטנותה. החלוקה לעונות השנה ילדותית ומיותרת. הטקסט משקף חוסר הבנה בכדורסל בכלל, והכרת הנפשות הפועלות בפרט.
  חובבני ומיותר.
  לעולם לא אקרא יותר פוסטים של עמרי מזיג!!!

  .
  .
  .
  .
  .
  (מוגש באדיבות שווארמה "חוק פו" בהנהלת סגי נהור 😉 )

 24. שמע עומר, שאפו. מעניין, כתוב היטב, מקצועי, מצחיק, רהוט. פשוט קדימון אדיר. ממש נהניתי.
  לצערי, אני לא ממש אופטימי שבוסטון יראו יותר טוב מאשר העונה, אבל נקווה שכן.
  תודה רבה.

 25. אני אוהב שכולם כלכך מתרגשים בנוגע לליגה ויוסטוןן וקליבנד ובוסטון ומה יהיה פה ומה יהיה שם ואיך יתחברו , ובאותה נשימה כולם מדברים על זה רק כדי להפסיד לגולדן .

  לא זכור לי שהקרב על המקום 2 היה כלכך מרתק אף פעם 🙂

 26. לא ממש קשור-

  האם מישהו מכיר אתר אמין או דרך אמינה לקניית כרטיסים למשחק nba דרך האינטרנט?

  בברכה,

  צדאם

  1. אני מבין שבקרב האפי של שנות השמונים, אתה בצד של המפסידים?
   למי שלא מכיר/זוכר, בשנות השמונים היו כמה קרבות גדולים: רוסיה נגד ארהב, איראן נגד עיראק, מג'יק נגד לארי וירדנה נגד עופרה. אבל גדול מכולם היה הקרב בין ידיעות אחרונות, שקרא למנהיג עיראק סדאם, לבין מעריב, שהקפיד לקרוא לו צאדם. ההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים, כידוע, וכך נשארנו עם סדאם

     1. כתבתי והדגשתי את העובדה שאני רק תחליף זול אליך, אז אתה עוד צריך לחזור על זה? Haven't the Jewish people suffered enough?

 27. אני לא מבין איך קיירי שמעריץ את קובי ובקשר יומיומי איתו לא עושה הגנה ואיך קובי לא נותן לו בראש על זה.

  מה שלדעתי יקרה זה שהסלטיקס יהיו מקום 3-4 במזרח, אני לא רואה אותם מתחברים כל כך מהר ליחידת חיסול כמו שאתה רוצה.

  אני לא רואה את קיירי משתלב בהתקפה של הסלטיקס ויחזור לסורו עם כל הבידודים. 8 אסיסטים? הלוואי אבל יותר לכיוון 4.8 אני מהמר חח
  מה שכן, אני חושב שהרוקי שלהם יתן תפוקה רצינית ואולי עוד שנה ידברו עליו כהצלע השלישית.

 28. מעולה עומר! מקווה שסטיבנס יפתח עם בראון ב-2 בשביל לתת קצת יותר הזדמנויות לטייטום. אם הגבה יגיע אפשר דבר על אליפות.

     1. הלייקרס שווים לפחות 4 לפי היחס הזה (ואצלם זה דווקא שווי שנראה לי אמיתי ולא מנופח). פורבס לפני כמה חודשים העריכו את הלייקרס ב 3 מיליארד, ואת יוסטון ב1.65 מ'.
      אני יודע שפרוחורוב מנסה למכור את הנטס וכמו שדדי אמר יהיו לא מעט בעלים שינסו To cash out. רק מתאר לעצמי אם הבעלים של מילווקי ימכור עכשיו. הוא ישלש את ההשקעה שלו בשנתיים.

 29. לדעתי ג'ייסון טאטום יעלה לפני מרקוס סמארט וג'יילן בראון. יש לו משהו שאין להם: קליעה. הזריקות שלו אשכרה נופלות לתוך הסל. לא מוותרים על מקרל פלוץ בשביל סתם משהו.

 30. חזק מאוד.

  אני אוהב את רוזייר ואת ג'יילן בראון וכמובן מת על קיירי.
  אבל אני רואה פה קבצוה חדשה, לא מאוזנת (מבחינת שחקני חוץ-פנים) ועם שנמוך הגנתי משמעותי… לא אופטימי לגביהם השנה.
  עוד שנתיים ? תלוי בהרבה גורמים.

  "…הרמת גבות רבות ברחבי הליגה, וגבה ספציפית אחת…" – גדול!

 31. תודה רבה על הפריוויו עומר.

  יש כאן המון נושאים, אז אנסה להקיף הכל:

  1. שידוד מערכות בקבוצה – מחקרים מוכיחים שהצלחה של ארגון (בין אם קבוצת מפתחי תוכנה בהיי-טק, או קבוצת שחקני כדורסל) תלוייה גם בכמות השינויים המתבצעים בכח האדם שלו. כלומר, השינוי הנרחב שהקבוצה ביצעה עלול להביא לקשיים רבים ביצירת תלכיד קבוצתי מוצלח Straight From the Gate. נוסף על כך, אני גם מזכיר שבאופן מקרי ואירוני לחלוטין, פרק הזמן של הפרי-סיזן התקצר בשבועיים פחות או יותר. אי לכך, יש לקבוצה אף פחות זמן לגבש מתווה מסויים לפני שהעונה תתחיל.
  ודבר נוסף שאציין – לוח המשחקים של הקבוצה בתחילת העונה הוא קשוח במיוחד עבורם. 22 משחקים מפתיחת העונה ועד סוף נובמבר.
  מתוכם 11 מול קבוצות פלייאוף צפויות, 12 משחקי חוץ. "קל" לא יהיה להם בפתיחה.
  לאור הנאמר, אני מניח שלקבוצה ייקח זמן למצוא את דרך המלך עבורם ואם אנשים לא יבואו עם "ראש פתוח" לגבי הסלטיקס ומעשיהם העונה, יהיו הפתעות רבות.

  מה כן עומד לזכותם בשינויים הללו? הפוטנציאל כמובן. יש 2 דוגמאות בולטות לסופר-טים משני העשורים האחרונים (בוסטון ב-2008. מיאמי ב-2011) שהתחילו וסיימו אחרת לחלוטין אחת מהשנייה, אבל בשתיהן,גם ביכולת גרועה, היה דבר אחד ברור – הסטאר פאוור שנמצא בסגל מסוגל להוביל לנצחונות רבים נטו בגלל הכשרון הטמון בו.

  2. DEFENCE – בעיניי ההגנה של הקבוצה לקחה הקיץ עוד צעד אחורה לאור המטרה הראשית, שהיא (ע"פ ההנהלה) צבירת סטאר פאוור בקבוצה. ה-SETBACK שהקבוצה חוותה מכך היא פגיעה בהגנה, שגם כך הייתה לא יציבה ואולי נזקקה לעוד זמן כדי להיכנס לסנכרון עם הורפורד בתוכה (ואולי מציאת פתרון טוב יותר מג'ונסון לצידו בחמישייה).

  דעתי האישית על ההגנה של בוסטון היא שהם הפסידו, ללא ספק, שחקני עילית בתחום, בראש הרשימה הוא בראדלי כמובן. ומאידך, יש גם יתרונות בכך. השיטה שסטיבנס מנסה ליישם בהגנה התקשתה להכיל את אי היכולת של בראדלי לבצע חילופים בהגנה, פרט בעמדות הגארד. ובגלל שתומאס לא יכול היה לתרום המון (אם בכלל) בהגנה + העובדה שהקבוצה בדרך כלל הייתה נמוכה על המגרש, הקשה עליה מאוד לשמור ברמה גבוהה לאורך זמן על המגרש, אלא אם תומאס היה על הספסל וסמארט נכנס במקומו.
  אני חושב שאולי הרענון העצום שבוסטון ביצעה תיתן לסטיבנס הזדמנות טובה לנסות וליישם את הרעיון שלו של "הרכב הפורוורדים" העונה, בדגש על הצד ההגנתי בצורה נוחה יותר, עקב מצב של טאבולה ראסה שנוצר כעת. אני רואה אותם מתקשים עם היישום בהתחלה והמאזן שלהם, אולי אפילו עד פגרת האול-סטאר, לא יהיה המרשים ביותר. לצד זה, אני חושב שבגלל שכעת הקבוצה לא מחזיקה יותר בכשרונות בהגנה, שעשויים לחפות על הגנה קבוצתית בינונית ומטה (בראדלי וקראודר), הם יהיו תלויים יותר בהוצאה מוצלחת לפועל של הרכב וורסטילי על המגרש, ששומר כולו כמו שצריך.
  ובעיניי זה דווקא חשוב יותר. כיום, קבוצות רבות אינן מחזיקות בהמון כשרונות בהגנה ובנויות יותר על 2 אופציות – הגנת INTERIOR טובה (לרוב בגלל ביג מן איכותי, כמו גוברט או וויטסייד), או שיטת הגנה איכותית המבוססת על דמות אחת דומיננטית בתחום (קרי דריימונד, לאונרד ו-LBJ בפלייאוף). ומכאן זה מוביל אותי לנקודה העיקריות מכל המסה הזאת:
  סטיבנס, שיפור בהגנה של קיירי, תרומה נאה של היוואד או כל שחקן אחר בהגנה לא חשובה כמו – מציאת השחקן שיהווה כמנהיג הקבוצה באותו צד של הקבוצה.
  וכאן, מרכוס סמארט נכנס לתמונה ומניית בראון בחמישייה נחלשת.
  קשה לי מאוד להאמין שלמרות הפוטציאל הרב שלו, בראון יצליח להיות, בעונתו השנייה בלבד, מנהיג ההגנה של הסלטיקס ישר מפתיחת העונה ואולי בכלל גם בהמשך העונה. לעומתו, מרכוס סמארט כבר הוכח כבעל היכולת והכשרון לקחת את המושכות בהגנה ושחקנים העידו רבות שהיכולת והמאמץ שלו בהגנה מעורר גם בהם מוטיבציה לתת מעצמם יותר בהגנה. וזה הקלף החזק שסמארט מחזיק אצלו וכרגע אין לבראון אותו.
  ברירת המחדל של בוסטון, לפחות לפתיחת העונה, היא לפתוח עם סמארט לצד אירוווינג, אם היא רוצה להכתיב איזון מסויים בחמישייה. הבעייה היא שהצבתו בחמישייה עלולה מאוד לפגוע בתרומה שהספסל יעניק וזה מוביל אותי לנקודה הבאה.

  3. מעטפת וצוות מסייע – צריך להגיד את האמת. גם אם אול-סטארים מחליפים קבוצות, את התרומה שהם מסוגלים לתת הם יתנו פחות או יותר. החלק הארי במקסום יכולת הקבוצה בשינויים כאלו היא היכולת של הצוות המסייע סביב אותם כוכבים. יש לבוסטון המון שחקנים צעירים שידרשו להוכיח את עצמם, נטו עקב העובדה שאין לקבוצה כרגע ברירה אחרת.
  בראון יהיה חייב להשתפר בהגנה, אם הקבוצה רוצה באמת להוציא לפועל את הרכב הפורוורדים ובכך למקסם את סך הכשרון שקיים בה כרגע (שמרוכז בעיקר בפורוורדים של הקבוצה).
  רוזייר יהיה חייב להשתפר בניהול משחק כרכז מהספסל אם הקבוצה רוצה לשתף אותו יותר (והם רוצים. הוא אחד מאהובי צוות האימון).
  סמארט יהיה חייב להשתפר כבר ביעילות ההתקפית שלו אם הקבוצה רוצה להחזיק בתרומת ספסל ראוייה ושחקן שישי שיכול לסגור איתה משחקים מבלי לוותר על תרומה נכבדת בהתקפה.
  מוריס וביינס יהיו חייבים להביא את הקשיחות שהקבוצה כעת תשווע לה לאחר חסרונם של קראודר ובראדלי. וכמובן שהתרומה שלהם בתחום הריבאונד קריטית בפניי עצמה.
  ומה עם מכלול הרוקיז? טייטום, יבוסלה, אוג'ליי….עקב הרוטציה הקצרה בווטרנים, די ברור שמישהו פה (כנראה טייטום בעיקר) יצופה לתת תרומה כל ערב.

  היכולת לשלב את כל מכלול השחקנים הללו קריטי לא פחות מהחיבור בין שחקני הגרעין העיקרי של הקבוצה (קיירי-היווארד-הורפורד).

  4. נושאים אחרונים לציין ודברים ששווה לשים עליהם עין:

  א – הדיבורים על AD לבוסטון. עדיף לשים אותם בצד כרגע. הפרוייקט שם עוד לא יצא לפועל וגם אם ייכשל, AD צעיר וחתום על חוזה לעוד שנתיים, כאשר דעתו בכשלון מערכתי נוסף היא חשובה מאוד ליישום טרייד בפועל. הנאמנות שלו כרגע אכן מזכירה את זאת של גארנט למינסוטה בתחילת דרכו וזאת כאשר לדיוויס היו סביבו הרכבים הרבה פחות טובים מאלו שהיו סביב גארנט. לכן, אני נוטה להאמין שמי שיידרש לשכנוע כאן היא יותר ההנהלה ולא AD. אם יצליחו לגרום להנהלה לשבור את הכלים ולהאמין בפה מלא שדווקא העברת AD תמורת המון נכסים היא מה שתוציא אותם מהבוץ הכאוטי שהכניסו עצמם לתוכו, זה אולי יקרה. אבל חשוב לזכור – AD שחקן טופ 8 לפחות בליגה. הוא בן 24. אול-אראונד פלייר שהוא מהשחקנים השלמים בליגה וגם ביג מן. לך תשכנע קבוצה, חסרת פשר ניהולי ככל שתהיה, לוותר על דבר כזה עבור בנייה מחדש.
  לצד זה, כן חשוב לי לציין שלמרות המקטרגים כאן, לבוסטון עדיין תהיה את החבילה הכי טובה להציע לפליקנס, כאשר מסירת הנכסים לא תביא למיטוט הקבוצה.

  ב – אוג'ליי ויאבוסלה. בעלי מימדים של שחקני פוטבול מקצוענים. הוורסטיליות שלהם תיבחן מאוד במחנה האימונים וגם סטיבנס בעצמו טען שהוא ירצה לברר אם יוכל להביא לכך שהוא יוכל להשתמש בהם באופן נרחב כבר העונה. מציע לפקוח על ניסיון השילוב שלהם במעלה הרוטציה בזכוכית מגדלת. הצלחה עם לפחות אחד מהם תתרום רבות ליישום הגנה טובה יותר והוצאה לפועל של הרעיון של סטיבנס העונה.

  1. מעניין מאוד! אני לא סגור לגבי הצעדים אחורה בהגנה. צריך לחזור ולראות כמה תומאס היה גרוע בהגנה וכמה הקבוצה הצליחה בלעדיו בהגנה. אני חושב שהפוטנציאל של ג'יילן בראון ענק ומה יצא ממנו נטו תלוי בדקות משחק.

   1. אני לא מחובבי גילן בראון,
    הוא ומרכיז כריס הפ שני שחקנים סופר אתלטים, שאני פשוט לא אוהב את המשחק שלהם ולא כל כך מאמין באפסייד שלהם.

    1. ג'יילן עובד קשה בלשפר את כל האספקטים של משחקו כולל קליעה ותנועה ללא כדור. השנה זו שנת מבחן מבחינתי. אבל באופן כללי אני רואה בו הרבה יותר מסתם אתלט עליון. אני בכלל בדיעה שבשיאו נראה אותו ב-SG. בדיוק כמו דעתי על וויגינס עמדת ה-SF עושה לו עוול.

     בא נגיד שלא אמשכן את ביתי בשביל להמר שהוא יצא שחקן גדול, אבל אני אופטימי

     1. מסכים איתך ג'ון. בראון לטעמי בשנת מבחן העונה. גם סטיבנס רוצה להשתמש בו הרבה ורמז על כך בפודקאסט ב-וורטיקל הקיץ. והוא גם אמר שהוא חייב שבראון יהיה עבורם סטופר בהגנה, כך שבעיניי אנו לא טועים בקריאת השטח שלנו – בראון אמור לקבל דקות.
      הוא שחקן מאוד חכם, בוגר ועובד בלתי נלאה. משהו באופי שלו אמור בעיניי להוציא ממנו הרבה. הוא לא רק אתלט וזהו. אם כך היה הדבר, עתידו לא שונה בהרבה מווסלי ג'ונסון. אני מאמין שהמצב האידיאלי מבחינת סטיבנס הוא לראות את בראון במחנה האימונים כשחקן שעשה קפיצת מדרגה בהגנה ולהציב אותו בחמישייה, כי סמארט מהספסל הוא אקס פקטור משמעותי.

      לגביי ההגנה, רבים לא יודעים זאת בכלל וגם לא טורחים לבדוק זאת, אך קראודר היה משמעותי בהגנה יותר מבראדלי. ועדיין, איבוד שניהם הוא הפסד כביר לדעתי וכעת הם יצטרכו לבנות מחדש את הבסיס להגנה שלהם ולראות מי ינהיג את ההגנה. ההימור שלי כרגע הוא עדיין סמארט. הבעייה היא שסמארט עולה מהספסל ואני לא חושב שיתרום לקבוצה ששוב יהיה לה שחקן חמישייה מזוייף שסמארט לוקח את רוב דקותיו, או הצבתו בחמישייה (פוגעת באיכות על הספסל ולוקח לה את מנהל המשחק שלה).

      מי יהיה המנהיג של הסלטיקס בהגנה הוא הדבר שהכי מעניין אותי כרגע בתור אוהד הקבוצה. והאם אותו מנהיג יהיה כצפוי כרגע – סמארט? כאשר אם זה כמובן סמארט, האם הוא יכול להיות מנהיג ההגנה מהספסל כשחקן שישי או שנדרש להציבו בחמישייה ובכך לפגוע בספסל?

 32. עומר, תודה על פריוויו נהדר.

  אני מאוד אופטימי על בוסטון.
  וחושב שהיא תגיע לגמר המזרח.

  אני נותן להם 2-3 חודשי הסתגלות אחד לשני,
  ולאחר מכן,
  טרי רוז'ייר יהפוך להיות הרכז המחליף היציב שלהם.
  ג'יילן בראון יהיה בעונת פריצה.
  ואהרון ביינס ומרכוס מוריס ייתנו מלחמה וריבאונדים מתחת לסל.

 33. בלאגן שלם הלך שם הקיץ, אבל סך הכל התוצאה די טובה.
  ייקח להם זמן להתחבר, וזה טבעי, אבל הם במזרח, אז אין ממש מה לדאוג, אני מאמין שנזכה לגמר מזרח קצת יותר מותח השנה.

 34. פרוויו מצויין!!!!

  קיירי טוב ממה שכותבים עליו ב-ESPN. הטענות עליו לאורך השנים שאני זוכר ניתן לפרק חלקית:

  א. עד שלברון הגיע קיירי שיפר את המאזן כל שנה מהשנה הקודמת תוך כדי שהוא תחת מאמנים ו-GMים זוועתיים. הוא גם הצטיין במסגרות האולימפיות ושיחק נהדר עם כוכבים עוד לפני לברון. הוא היה בן 22 – כמה שחקנים בהיסטוריה הובילו קבוצות לפלייאוף לבד בגיל הזה? וגם אם כן ברור שהוא לא ברמה שלהם 🙂

  ב. נכון שהוא יצר לעצמו את רוב הזריקות שלו. אבל במערכת היחסים בינו לבין לברון הייתה תלות הדדית. לברון עשה אחוז גבוה יותר מנקודותיו ממסירות מקיירי מאשר קיירי קלע ממסירות של לברון. קיירי למרות יוסג' של סביבות 30% עדיין הספיק למסור כ6 אסיסטים למשחק.

  ג. קיירי הוא לא ball hog מהגדולים בליגה.הוא מסיים חזק אבל יעיל עם הכדור. שנה שעברה החזיק בכדור בממוצע 6.4 שניות לפוזשן (מקום 15 בליגה). 4.85 שניות לנגיעה בכדור – מהרגע שמקבל עד שהכדור בסל או ביד של שחקן אחר (מקום 21 בליגה). זהו שחקן שקלע 25 נקודות עם 6 אסיסטים והחזיק בכדור לפוזשנים אחרונים רבים ברבעים או בסוף שעון (כשההתקפה נתקעה).

  ד. ההגנה. נתון של דיפנסיב רייטינג הוא שקרני כי לפי זה מאנו מגן טוב יותר כיום מקליי תומפסון. בDefensive Win shares קיירי לא מבריק אבל מהגארדים ששיחקו יותר מ-50 משחקים שנה שעברה הוא מקום 82 מתוך 205. נכון שהוא מאפשר גם 49% מהשדה אבל זה ממש לא בצמרת הגארדים הגרועים בליגה. וגם כשמנתחים את זה מבינים שהבעיה יכולה להיפתר קבוצתית. מעל 5 מטר מהסל קולעים עליו בכ-40% העניין קורה סביב ה3 מטר מהסל כשקולעים עליו ב-64% מהשדה.

  מה שמדהים הוא שבעונות הרגילות הנתונים שלו טיפה מתחת לממוצע DBPM – (רייטנג הגנתי ל100 פוזשנים בהשוואה לממוצע בליגה) והשנה נתן את העונה ההגנתית הגרועה בקריירה אבל בפלייאופים של 2014/5 ו- 2015/6 היה מגן מעל הממוצע לעמדה ובפלייאוף הזה ירד. יש שם פוטנציאל הגנתי ואין ספק שאם הכוונה טובה הוא יכול להיות מגן ממוצע בליגה שזה מעולה לעומת מה שהוא מביא בהתקפה.

  לסיכום : "אני אופטימי"

  1. הלוואי ועוד אנשים היו מבינים לעומק בכדורסל כמוך ולא מקבלים באופן דוגמטי את הנרטיבים שמכתיבים גורמי תקשורת ואוהדים.

   לא משנה מה, קיירי שדרוג בהגנה מתומאס. והרוב יגידו שגם בהתקפה הוא שדרוג (בעיניי אין ספק בכך). הוא צעיר ב-3 שנים. היתרון איתו בולט מאוד….

 35. תודה רבה.
  יתחברו מהר מהצפוי, ויפסידו 4-2 מול ג"ס בגמר שיקיים יותר מאשר יבטיח, ומה שיהיה הסיפתח לגמר של שנה הבאה, וליריבות הגדולה הבאה.

 36. מזכיר שברוקלין יכולים לעשות פלייאוף השנה במזרח, ככה שהבחירה שלהם לא תהיה גבוהה.
  אז כן, זה לא סביר, אבל גם בהימורים של וגאס אני חושב שהם מחוץ לטופ 5 בהסרחת פרקט

 37. תודה עומר,
  אצלי בוסטון היתה הפתעת העונה הקודמת ובראש ובראשונה אייזאה תומאס- אפילו הוא לא חלם שתהיה לו עונה שכזו.
  השיא היה משחק של ה-53 נקודות מול וול וביל בפלייאוף שהיווה המשך לתצוגת דומיננטיות מרשימה בקלאץ למשך כל העונה.
  לבוסטון היה שלד לוחם וקשוח שבסיסו בראדלי – קראודר – סמארט – הורפורד – אולינק , הם עטפו את הכשרון של תומאס והיוו תלכיד מציין שתחת סטיבנס התלכיד הזה הוציא הרבה מעבר לציפיות.

  דני איינג' ערבב את הקלפים כמו שרק הוא מסוגל ומעניין יהיה לראות איך סטיבנס יבנה את הרוטציה והשיטה סביב החומר שקיבל מאיינג'.
  אחת הקבוצות המסקרנות השנה .
  פריוייו מצויין עומר.

 38. טוב, השרשור הזה יעלם מהר ובכל זאת אני אוסיף שני דברים.
  הראשון פיקנטריה השני מדאיג.

  כריס בוש נצפה במסעדה?? בבוסטון לא רחוק מ TD גארדן…..
  ספקולציות???? מה יש לו לעשות שם?

  ונעבור לידיעה יותר רצינית שקראתי רק עכשיו. מסתבר שיתכן שטאטום סובל מאיזה סינדרום רפואי גנטי אותו ירש מאביו. זו בעייה כרונית שלא התעמקתי בה. השורה התחתונה היא שהוא סובל מכאבים כרוניים בברך הנובעים מדלקת בגיד של עצם הפטלה (זו עצם קטנה יחסית שנמצאת בדיוק בברך וכל פעם שאתם נוגעים בברך אתם בעצם נוגעים בה). לפי הכתב הדלקת מוקלת כאשר השחקן נח אבל מלווה אותו לאורך הקריירה וגורמת לכך שיפסיד משחקים בגלל הכאבים. הטענה היא שהחמיץ בגללה 8 משחקים העונה במכללות ועוד שניים בליגת הקיץ. סביר שדני מודע לבעייה.
  מצרף לינק
  http://www.guybostonsports.com/posts/keep-an-eye-on-jayson-tatums-lingering-injury

   1. LSD לוקחים בכדורים עיוני 🙂
    מעניין שרק אתה הגבת. ציפיתי שיהיו עוד התיחסויות לדיאגנוזה הזו. שחקן שאמור להיות פראנצ'יז סובל מסינדרום כרוני שאין לו פתרון אורטופדי….

  1. בעייתי דוקטור.

   הייתי רושם רבות על המצב, אך זה מיותר לעת עתה.
   כרגע נצטרך לחכות ולראות עד כמה זה באמת יפריע למהלך הקריירה שלו, כי הוא רק פתח בקריירת NBA, שהיא אינטנסיבית מאוד.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט