איך זה באמת לערוך שיחות טריידים עם דני איינג'? – קווין פי סמית' / תרגום Smiley

איך זה באמת לערוך שיחות טריידים עם דני איינג'? – קווין פי סמית' / תרגום Smiley

איך זה באמת לערוך שיחות טריידים עם דני איינג'?

מנהלים יריבים בעבר ובהווה דיברו על החוויה של דיוני הטריידים עם בוסטון

קווין פי סמית' / celticsblog.com
ינואר 19, 2021

מאמר מקורי: https://www.celticsblog.com/2021/1/19/22237956/what-is-it-really-like-to-talk-trades-with-danny-ainge-boston-celtics 

דני איינג' מונה לג'נרל מנג'ר של הבוסטון סלטיקס ב-9 במאי, 2003. במהלך פרק זמן של 18 שנים הוא הוביל את הסלטיקס (2020-21 היא עונה 18), איינג' ביצע 63 טריידים. זה יותר מכל מנהל אחר במהלך אותה מסגרת זמן. המוכנות שלו לסחור נתנה לו את הכינוי "דני הסוחר".

כפי שאחד המנהלים בקונפרנס המזרחי תיאר זאת: "דני כבר עושה את זה באותו המקום יותר מכל אחד אחר. אתה זוכה לעשות זאת רק אם אתה מאוד, מאוד טוב במה שאתה עושה".

איינג' ערך לפחות טרייד אחד במהלך כל עונה. הטווח נע בין להיות חלק מהטרייד הגדול ביותר בהיסטוריה של ה-NBA ב-2005 (חמש קבוצות, 11 שחקנים, שתי זכויות הדראפט על שחקנים ושתי בחירות דראפט) ועד לעסקאות קטנות כמו רכישת בחירה עבור מזומן (הנרי ווקר ב-2008) או זריקת שכר עבור בחירה מוגנת (ג'ברי בירד ב-2019).

במהלך עונות 2013-14 ו-2014-15, הג'נרל מנג'ר של הסלטיקס ביצע כמות עצומה של 17 טריידים, מאמצע דצמבר ועד לאמצע ינואר, איינג' ערך חמש עסקאות שונות, כולל ארבע בפחות משבוע אחד.

עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המערבי צוחק לגבי אותה הכמות: "מעולם לא ראיתי משהו כמו זה. הבדיחה שלנו במשרד הפכה להיות 'האם בוסטון כבר ביצעו היום טרייד?'. ועדיין זה היה מטורף. ואני חושב שהוא ערך טריידים ממש טובים בכל אחד מהם!"

מכיוון שאיינג', ועוזר הג'נרל מנג'ר הוותיק מייק זארן, ביצעו טרייד אחרי טרייד ואספו נכסים כמו בחירות דראפט עתידיות, בוסטון הוזכרה בקביעות בכל זמן ששחקן יצא אל השוק. כאשר כוכבים כמו ג'ימי באטלר, פול ג'ורג', אנתוני דיוויס וג'יימס ארדן יצאו אל השוק, הסלטיקס היו מקושרים לכל אחד מהם. לפעמים, איינג' לא עשה לעצמו הנחות, כאשר השחקנים האלו נחתו במקום אחר, בכך שרמז כי בוסטון היו "קרובים" לבצע מהלך. סוג התגובה הזו הפך להיות מאין בדיחה עבור התקשורת במהלך השנים.

במהלך השנים, כנראה בגלל הנטייה של איינג' להצליח בעסקאות, נוצר הנרטיב שהוא מרגיש כי עליו "לנצח" בכל טרייד. בניסיון לפענח את האמת, ה-CelticsBlog ראיין 16 מנהלים בעבר ובהווה ברחבי ה-NBA לגבי איך זה באמת שיחות הטריידים עם איינג' והסלטיקס. כל 16 המרואיינים (מהטווח של מקבלי ההחלטה הסופית בשדרת הניהול ועד לעוזרים) נשאלו את אותן השאלות:

 • איך זה לערוך דיוני טריידים עם דני איינג' והסלטיקס?
 • האם דני איינג' נוהג באגרסיביות במשא ומתן כפי שלעיתים תכופות מתואר בתקשורת?
 • כמה באמת אתה חושב שבוסטון הייתה "קרובה" לטרייד על שחקן בסטטוס כוכב?
 • האם אתה חושב כי דני איינג' למעשה "ניצח" את רוב הטריידים שלו?
 • האם אתה נהנה לבצע שיחות טריידים עם בוסטון?

בתמורה לאנונימיות, כמעט כולם היו גלויים את תשובותיהם. הנה מה שליקטנו מאלו שלמעשה הלכו ראש-בראש עם בוסטון בדיוני טריידים.

איך זה לערוך דיוני טריידים עם דני איינג' והסלטיקס?

– ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "מהניסיון שלי, ישנן שכבות. עבורנו, אנחנו עוברים תחילה דרך מייק זארן (עוזר הג'נרל מנג'ר של הסלטיקס), לפני שאנחנו מדברים עם דני איינג'. לעבור את מייק זה מספיק קשה, בגלל שעליכם להיות מוכן. כדי שהרעיון שלכם יהיה תחת חוקי תקרת השכר, או שזארן הולך להעיר לכם על זה. ואני די בטוח שהוא עושה את זה מעל ומעבר!

ברגע שעוברים את זארן, איינג' לא כזה רע. הוא אולי ינסה מעט לסובב, אבל תמיד מצאתי שהוא הגיוני. היו שינויים קטנים, ואם להיות כנה, אני עושה את אותו הדבר".

– עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "תחילה, אתם חייבים להבין שאנחנו משוחחים על טריידים בכל יום. מישהו שולח הודעה למישהו עם שאלה כמו 'מה אתה חושב שהחברה חושבים על…?' או משהו שהוא יותר ישיר כמו 'האם אתם מוכנים להעביר…?' כמעט במשך כל היום, בכל יום".

"עבורי, אני מבלה הרבה זמן בשיחות עם עמיתיי ברחבי הליגה, וכוללים את מייק זארן עבור בוסטון. הדבר העיקרי ביותר שלמדתי עם מייק זארן שכדי שתוודאו כי הרעיונות שלכם תואמים את חוקי הטריידים. אני נשבע שיש לו מחשב במוח והוא מיד יודע אם משהו לא בסדר".

"לאחר מכן, הבוס שלי ואני היינו מדברים עם מייק ועם דני ביחד. הבוסים תמיד משנים מעט את הדברים, אבל הם ידעו לאן מועדות פנינו באופן כללי. בנקודה הזו מדובר בבחירות או הגנה או משהו, בקושי היו מעורבים שחקנים".

– מנהל בקונפרנס המערבי: "הם קשוחים. דני דוחף חזק וזארן מכיר כל טריק שקיים בתקרת השכר. אני מוודא שכל הצוות שלי נמצא בחדר, בגלל שהבנתי שחסר לי משהו. מה שלא אהבתי הוא שהיו מספר פעמים שחשבתי שאנחנו כבר שם ובוסטון היו מבקשים משהו נוסף. בסופו של דבר הגענו לשם, אבל הרגשתי שזאת הייתה עבודה קשה יותר ממה שזה היה צריך להיות".

– ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "אני שונא לשוחח על טריידים עם דני בגלל שאני מרגיש שאני הולך להפסיד או משהו. פעם אחת, הוא התקשר אלי בקשר לבחור שבכלל לא היה ברוטציה שלנו. הבחור ההוא שיחק חמישה משחקים במהלך חודשיים. מיד הרמתי את הטלפון וצלצלתי לקבוצה ולסקאוטים ושאלתי אותם 'מה אנחנו מפספסים? מדוע בוסטון רוצים אותו?'. אלו חלק מהדברים שיש לנחש שוב כאשר משוחחים על טריידים עם דני".

– עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המערבי: "השיחות הכי קלות שהיו לנו, בגלל שהם לא משחקים משחקים. שואלים לגבי איזה שחקן ואם הם לא מוכנים לדבר עליו, הם יגידו זאת מיד שאתם מבזבזים את הזמן שלכם. דני ומייק גם גלויים כאשר אתם מתקשרים והם לא רוצים כלום מהסגל שלכם. פעם אחת, בדראפט, הם אמרו לנו 'כדאי מאוד שאתם מדברים על בחירות, בגלל שאנחנו לא רוצים אף אחד מהשחקנים שלכם'. זה אולי ישמע קשה, אבל יום הדראפט הוא כל כך מטורף והזמן קצר ביותר, שאתם מעריכים את הכנות".

– עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "מצאתי כי זה תלוי בתזמון. לקראת הדראפט, בוסטון רוצה לנוע ולעבור במהירות. כולם רוצים, אבל הם במהירות מטורפת. אני מניח שזה בגלל שהם ערכו טריידים על כל כך הרבה בחירות ביום הדראפט במהלך השנים".

"במהלך הפגרה, זה בסדר עד שהם צריכים לעשות משהו בגלל הדדליין או חתימה של שחקן או משהו. אותו הדבר בדדליין של הטריידים. היינו מעורבים בדברים איתם ודני ומייק משנים ומעלים תנאים כל כך מהר שזה יכול להיות קשה לעמוד בקצב. אני והבוס שלי יכולים לספר לכם על שחקן בכל קבוצה. עם בוסטון, מייק יודע את השכר תוך מספר שניות. אני צריך את החברה שלנו של תקרת השכר עבור זה. זה נותן להם לנוע ממש מהר ולסובב דברים תוך כדי תנועה מבלי בכלל לבזבז זמן על הבדיקה. אצלי עדיין החברה של תקרת השכר רצים על הבדיקות, וזארן אומר לי את התוצאות ואת מצב התקרה שלנו במהלך שלוש השנים הבאות".

"במהלך העונה זה הכי טוב. הדברים רגועים יותר. אפשר להתלבט יותר זמן סביב רעיונות. הם שותפים טובים ברק לשוחח על הדברים. ובגלל שהם ערכו כל כך הרבה עסקאות, בוסטון טובה בשליפת קבוצה שלישית שהם בוטחים בה. הם נינוחים שם".

האם דני איינג' נוהג באגרסיביות במשא ומתן כפי שלעיתים תכופות מתואר בתקשורת?

– מנהל בקונפרנס המזרחי: "(צוחק) כן! מהניסיון שלי כן. אני לא חושב שזה קשור לעניין שהוא חייב לנצח בעסקה, אבל הוא רוצה את כל מה שהוא יכול להשיג. פעם אחת הג'נרל מנג'ר שלנו ניתק את הטלפון ואמר 'אני חושב שבדיוק נתתי לאיינג' את הזכות לבחור את הגופיה הבאה ואת הזכות להחליף ילדים בכורים של בחירות דראפט עתידיות'. (צוחק) זה מעט מורט עצבים".

– מנהל בקונפרנס המערבי: "אני לא חושב שאיינג' קשוח יותר מכל אחד אחר. כולנו דוחפים חזק. אבל הוא לא בלתי סביר. פעם אחת עשינו עסקה שלקחה בערך חודש עד שנסגרה. דיברנו, עזבנו וחזרנו בכל ארבעה או חמישה ימים. זה מעולם לא היה שוני במחלוקת או מכוער. בסופו של דבר, באנו לקראתם, הם באו לקראתנו והגענו לעמק השווה. ככה זה עובד בדרך כלל. בפעם אחרת, בדדליין של הטריידים, ניסינו לבצע עסקה ולא יכולנו לגרום לה לעבוד. פשוט לא הייתה את ההתאמה הנכונה. זה לא היה קשור לכך שדני דוחף חזק מדי".

– מנהל בקונפרנס המזרחי: "פעם אחת דיבתי עם החברה שלנו בקבוצת הפוטבול בעיר ושאלתי לגבי עסקאות עם הניו אינגלנד פטריוטס. כאשר הם שאלו מדוע אני שואל, אמרתי 'בגלל שיש משהו בקשר לבוסטון. הם קובעים מחיר יעד ולא זזים משם!'הבחור שלי צחק ואמר שככה הם בפטריוטס. גיליתי שעם הסלטיקס הם יודעים מה שהם רוצים ולא זזים משם. זה משגע ומרענן בו זמנית. לפחות לא מבזבזים זמן".

– ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המערבי: "כן. עשינו כמה עסקאות עם בוסטון, אבל לפעמים לקחנו קבוצה שלישית. אני חושב שדני יודע מה הוא רוצה והוא בוטח בזארן כדי שיבין את הדרך לגרום שהדבר יעבור את תקרת השכר. יותר פעמים מאשר לא, הם צדקו. אז, אני לא יכול להאשים אותם. אבל זה כן מתסכל כאשר אתם נותנים הצעה הוגנת ובוסטון דוחפים לקבל יותר. אתם צריכים שיהיה לכם האומץ כדי לעזוב".

כמה באמת אתה חושב שבוסטון הייתה "קרובה" לטרייד על שחקן בסטטוס כוכב?

– מנהל בקונפרנס המזרחי: "תראו, לערוך טרייד של כוכב עבור כוכב הוא הקשה ביותר שאפשר לעשות בליגה הזו. זה די נדיר שלא מוותרים על יותר מדי כדי לקבל מעט. בגלל שלבוסטון היו הרבה מאוד בחירות ושחקנים צעירים מוכשרים וחוזים נוחים, אני מניח שהם היו קרובים מספיק פעמים".

– עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "קשה מאוד להגדיר כמה זה קרוב. אנחנו לא קוראים למשהו סגור עד שאנחנו מריצים זאת על ידי הבעלים. אני מניח שזה קשור להגדרה של קרוב. אני חושב שלפעמים אנחנו אומרים 'היינו קרובים' כאשר אנחנו באמת מתכוונים ל'ניסינו'. לדוגמא, נתנו הצעה עבור אנתוני דיוויס כשהוא היה בשוק. האם היינו קרובים? לא. האם ניסינו? כן. אבל זה הכל קשור לאיך מגדירים את זה".

– עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "אתם יודעים איך המשחק עובד. אנחנו מציעים בחירת סיבו שני וגנת 55 עבור שחקן אול-NBA ואנחנו יכולים לספר לתקשורת ולאוהדים, 'ובכן, ניסינו לבצע טרייד עבורו, אבל לא הצלחנו לסגור את העסקה'. זה כנראה מה שהולך עם בוסטון. אולי לא כזה קיצוני, אבל אתם מבינים את זה. זה קשור ללהיראות טוב ובשווקים מסוימים זה חשוב. במיוחד כאשר אתם נמצאים כל כך הרבה זמן בסביבה כמו דני נמצא".

– עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המערבי: "כנראה שלא, אבל זה יותר קשור לכך שקשה מאוד לבצע טרייד. אני לא מגזים לומר שאולי 1% מהטריידים עליהם אנחנו מדברים קורים. ואני מתכוון לטריידים אמיתיים, לא רק לברר לגבי מישהו. טריידים שהם באמת חוקיים ויכולים להתבצע".

"תעשו את החשבון. זה אומר שאנחנו לא ממש קרובים ברוב הפעמים. במונחים של מספרים, בוסטון כנראה לא קרובים. אבל אם דני או מייק או מישהו משם אומר שהם היו קרובים, זה כנראה אומר שהם עברו מעבר לשלב שרק מחליפים שמות".

– מנהל בקונפרנס המזרחי: "אני בטוח שהם היו קרובים הרבה פעמים. דני אמר שכך הם היו. אבל אתם חייבים להבין, לפעמים אלו דברים שאנחנו אומרים כדי לרצות את התקשורת ואת האוהדים. אף אחד לא רוצה שהג'נרל מנג'רים רק ישבו בחוסר מעש. זה עובד בסן אנטוניו, בגלל שהם כל הזמן מנצחים. בכל מקום אחר, האוהדים מצפים ממך להיות אקטיבי. ועם מיליון בחירות נוספות, אני בטוח שדני היה תחת לחץ לבצע מהלכים".

"הנה העניין אחרי הכל: אני לא בטוח שלהיות קרוב ולא לבצע את העסקה שזה זר לבוסטון. טרייד כזה או אחר ואין את (ג'ייסון) טאטום או (ג'יילן) בראון. ביצוע עסקה עבור איי די (אנתוני דיוויס), ואין שחקנים ובחירות, והוא כנראה היה עוזב בכל מקרה. אני חושב שדני עשה נכון שעזב ולא שילם ביתר".

– עוזר גנ'רל מנג'ר בקונפרנס המערבי: "אנשים אוהבים לומר 'לפעמים הטריידים הטובים ביותר הם אלו שאתם לא עושים' וזה די נכון. אבל לבוסטון היו את כל הבחירות הללו. הם הנחיתו שחקנים ממש טובים והעבירו חלק כדי לקבל את קיירי (אירווינג), אבל כל כך הרבה היה פחות או יותר מבוזבז. אני חושב שדני יכול היה לדחוף לעסקה או שתיים אם הוא היה מוכן לוותר על כמה מהבחירות שלו. אני מניח ששנה שעברה, הם התאכזבו שהם לא ערכו טריידים לפחות עבור כמה שחקני ספסל".

האם אתה חושב כי דני איינג' למעשה "ניצח" את רוב הטריידים שלו?

– ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "האם לא אמרתם שהוא ביצע בערך 60 טריידים במהלך 20 שנה? אתם לא זוכים לבצע כמות כזו של טריידים במהלך כל כך הרבה שניפ אם אתם לא זוכים ברובם! (צוחק)".

– עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המערבי: "הוא הביא את קיי די (קווין גארנט) וריי (אלן) וזכה בתואר. עכשיו יש לו שני כוכבים צעירים. אני יודע שזה כמה טריידים, אבל אלו היו מהלכים עצומים. והם היו מסוכנים בשתי הפעמים. אני חושב שהוא מנצח בשפע".

– מנהל בקונפרנס המזרחי: "אתם לא נשארים בעבודה כל כך הרבה זמן כמו דני מבלי להצליח ברוב העסקאות שלכם. אני חושב שמה שהוא עשה ב-2014, כאשר הוא בנה מחדש את הבוצה תוך כדי תנועה ונתן לבראד (סטיבנס) את קבוצת הפלייאוף הראשונה שלו, היה מדהים. הם ביצעו משהו כמו 12 טריידים (הערה: למעשה היו אלה 10) באותה העונה. כל אחד היה קטן, אבל כל אחד מהם היה ממש טוב".

– ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המערבי: "אני חושב שדני פגע בענק בטריידים הגדולים שהוא ביצע. על הקטנים יותר אפשר להתדיין. הם ניסו למלא את הספסל מסביב לקיי די (קווין גארנט), (פול) פירס וריי (אלן) במשך כך הרבה נשים והוא אף פעם לא פגע בשילוב הנכון".

לאחרונה, הייתה להם אפשרות להעביר בחירות עבור שחקנים, אבל הם לא עשו כך. עכשיו מה יש להם? שחקנים צעירים אשר תקועים בסגל שלהם והם משתמשים בבחירות טובות כדי לשחרר שכר. אלו החמצות".

– עוזר ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "הוא ניצח באלו שהיו חשובים יותר מכל. הם פחות או יותר כמו הבאפלו בילס לכאלו שמגיעים קרוב, אבל לא מגיעים לשם, אבל לפחות הם נמצאים בתערובת הזו בכל שנה. זה בעיקר בגלל שדני וזארן ביצעו את הטריידים וההחתמות הנכונות".

האם אתה נהנה לבצע שיחות טריידים עם בוסטון?

– ג'נרל מנג'ר בקונפרנס המזרחי: "כן. קל לסחור איתם. דני אומר לכם מתי שהוא לא מעוניין, להחליף משהו שהוא כן מעוניין בו מיד או שהוא עוזב. הצוות שלי אוהב את מייק זארן בגלל שהוא לא יהיר. הוא כנראה יאמר להם שמשהו לא עובד מבחינת תקרת השכר או משהו, אבל הוא לא יהיה מנייאק. ובוסטון נהדרים בלמצוא קבוצה שלישית עבור עסקאות אם צריך אחת".

"אה, והם ישירים אם הם מתכננים להחליף את הבחור שהעברתם להם בטרייד. לי באופן אישי לא אכפת מה תעשו לאחר העסקה. הוא לא השחקן שלי יותר. אבל כמה מהעמיתים שלי שונאים זאת. אני חושב שהם דואגים לגבי 'האם יכולתי להשיג את העסקה הזו?'. זה לא משהו שאני דואג לגביו, אבל בוסטון בהחלט אומרים לכם אם זו התוכנית שלהם".

– מנהל בקונפרנס המערבי: "אממממממ … אין תגובה. (צוחק). לא באמת. קשה לבצע איתם משהו והם דוחפים חזק כדי לקבל תשובות. אנחנו מעדיפים לקחת את הזמן שלנו. אנחנו לא הולכים למהר לתוך משהו. ביצענו עסקאות איתם, אבל אנחנו גורמים להם לחכות עד שאנחנו מרגישים עם זה נוח. זה מתי שבוסטון משיגים אתכם. הם גורמים לכם לבצע את הטעות".

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. מעולה סמיילי.
  בעצם לא אמרו כלום בשביל זה אני צריך מנגרים? זה ברור שזה מה שהולך כבר חשבתי נראה איזה סקופ.
  האמריקאים האלה חולים בלא להגיד כלום בהרבה מילים.
  הדבר היחיד שגילינו שאיינג מחזיק טנש משלו כעוזר המשמש אותו גם כטריידינג מאשין
  מה שהפתיע שצריך לעבור דרכו להגיע לאיינג חשבתי הם כולם אחוקים שם ומסמסים אחד לשני בוואטסאפ בקלות וכאלה כולל כמה טריידים עם דאחקות על שחקנים שלהם

  1. זה גם מראה לך שכל השטויות שרצות פה באתר בסגנון 'מנג'רים מחרימים את איינג" פשוט לא קשורות לשום דבר. זה גם מראה לך שמעריכים אותו בליגה.
   זה שצריך לעבור דרך זארן זה ברור. איינג' מנהל ארגון ואין לו זמן לשחק בנדמה לי. כמו שהם מסבירים כאן כמות ההצעות שרצה בליגה היא מטורפת.

 2. לדני איינג' הייתה תקופה טובה בטריידים בחצי הראשון של הקריירה שלו בסלטיקס כמנהל, והוא די נכשל בחצי השני. הטרייד הגדול שהיה עליו לבצע והוא לא מבצע הוא להטריד (בינינו – לפטר!) את המאמן של הקבוצה, וזה כישלונו הגדול ביותר.

 3. תודה על התרגום סמיילי, מנגר שנמצא שנים באותו מקום עבודה כנראה זוכה לאמון הבעלים, וכל השאר לא חשוב. חוכמת הבדיעבד תהיה כשטייטום ובראון יקבלו טבעת. הכישלון היחיד שאפשר להאשחם את דני בוי הוא ההימור על מקרה הראש קיירי אירוינג, זה הינ נו בריינר אבל בדיקות הכשירות הנפשית נשכחו כנראה

  1. אני חושב שאין אלד שלא היה מבצע את הטרייד על קיירי. לא כל יום שחקן בקליבר שלו נמצא על המדף.
   העניין הייתה הבריאות וחוסר היכולת של קיירי להוביל (הוא מספר 2 אולטימטיבי ולא 1, כפי שהוכח לפני בקאבס ואחרי בנטס, הרבה יותר נוח לו שיש לידו כוכב גדול ממנו). לטעמי, ה״קש ששבר את גב הגמל״ אצלו היה שצפה בסלטיקס מגיעים עד משחק 7 וכמעט מדיחים את לברון בלעדיו (ועל הדרך טאטום הופך ליקיר הירוקים). זה עשה לו בעיה מנטלית להישאר שם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט