בזמן שברוקלין נלחמת, ווילסון צ'נדלר המושעה צופה וממתין – מליקה אנדרוז / תרגום Smiley

בזמן שברוקלין נלחמת, ווילסון צ'נדלר המושעה צופה וממתין – מליקה אנדרוז / תרגום Smiley

בזמן שברוקלין נלחמת, ווילסון צ'נדלר המושעה צופה וממתין

מליקה אנדרוז / כותבת צוות ב-ESPN
דצמבר 14, 2019

מאמר מקורי: https://www.espn.com/nba/story/_/id/28266657/while-brooklyn-battles-suspended-wilson-chandler-watches-waits

ניו יורקווילסון צ'נדלר מושך בכתפיו כאשר הוא רואה את ספנסר דינווידי עולה לזריקה מ-3 הקופצת החוצה מצידה השמאלי של הטבעת.

"זוהי זריקה טובה, למרות זאת", צ'נדלר אומר. "אתה לא יכול לכעוס שאתה מחטיא זריקה שאתה בדרך כלל קולע. אתה חייב לחיות ולמות עם זה".

זהו יום רביעי בערב, ו-45 שניות לסיום במשחק בו הברוקלין נטס מארחים את השארלוט הורנטס בברקליס סנטר. כאשר זריקה של דינווידי קופצת החוצה, חברי קבוצתו של צ'נדלר מחזירים את היתרון לנקודה במשחק שבו הם כבר הובילו ב-20.

וצ'נדלר לא יכול לעשות שום דבר מלבד להתבונן.

הוא נמצא במקום מרוחק משם, נסיעה בת 30-דקות ברכבת התחתית מהאולם כאשר השניות האחרונות חולפות על ההפסד ה-11 של הנטס העונה.

לבוש בחולצה ציורית שחורה, מכנסי טרנינג שחורים וכובע שחור, צ'נדלר נעול עם עיניו על אחד משני מסכי הטלוויזיה השטוחים שלו בגודל 60 אינץ' בפאנל עץ בחדר פרטי במועדון 40/40 של ג'יי-זי במנהטן.

בדרך כלל כאשר שחקן יושב בחוץ, הוא שם זקט של חליפה במשחק כשהוא יושב על הספסל. שחקן פצוע כנראה יצפה במשחק מחדר ההלבשה או ממשרד המאמנים.

היעדרותו של צ'נדלר היא שונה. הוא כרגע נמצא בהשעייה ממשחקו ה-24 מתוך 25 לאחר שנמצא חיובי בבדיקה לחומר אסור באוגוסט האחרון (משחקו האחרון של תקופת ההשעייה יערך בערב שבת מול הטורונטו ראפטורס). חוקי הליגה אוסרים על צ'נדלר להיות בתוך האולם, שעתיים לפני המשחק ושעתיים לאחר המשחק, היכן שהנטס משחקים.

צ'נדלר, שחתם עם ברוקלין במהלך הקיץ על חוזה לשנה אחת, בשכר מינימום לשחקן ותיק, יהיה רשאי לחזור למשחק הבית שיערך בראשון מול פילדלפיה 76 והוא צפוי לשחק. "אנחנו נזרוק אותו לזאבים, כביכול", אמר מאמן הנטס קני אטקינסון.

במהלך שלושת החודשים האחרונים, צ'נדלר צפה בחברי קבוצתו משחקים כשהוא נמצא במועדון ה-40/40 – צ'נדלר מיוצג על ידי רוק ניישן ספורטס של ג'יי-זי – או מדירתו בברוקלין הייטס.

"להיות מושעה", צ'נדלר אומר, "זה להיות מגורש".

צ'נדלר, 32, אומר שזה היה הרצף הכי מאתגר במהלך 11 שנותיו בקריירה. קשה יותר מאשר ההתאמות שהוא היה צריך לעשות במהלך עונתו הראשונה ב-2007-08. יותר מתסכל מאשר להחמיץ את כל עונת 2015-16 עם לברום קרוע. יותר מטריד מלהיות מועבר בטרייד.

בנקודה אחת במהלך ההשעייה, צ'נדלר מודה, הוא שקל לפרוש לחלוטין מה-NBA. 

"אתה מתחיל לחשוב על זה, 'האם זה באמת שווה את זה?'" צ'נדלר אומר. "לא בגלל שאתה לא רוצה לשחק, אלא בגלל שאתה במקום חשוך".


צ'נדלר נהג הביתה ממתקן האימונים של ברוקלין באחר הצהריים אחד באוגוסט  כאשר השיחה הגיעה. הוא קיווה שהיה לו יותר זמן כדי לסובב את מכוניתו. הוא רצה לספר לקבוצתו באופן אישי.

בטלפון היה אחד מאנשי הליגה, מעדכן את צ'נדלר שהוא נמצא חיובי בבדיקה אחר אימפורלין, הורמון גדילה הנמצא ברשימת החומרים האסורים של ה-NBA מאז 2016. צ'נדלר בילה את הקיץ בשיקום מפציעה בשריר הארבע ראשי שנפגע במהלך עונת 2018-19. במהלך הטיפול שלו, צ'נדלר אמר, הרופא האישי שלו נתן לו "מינונים קטנים" של אותו החומר. הוא הוסיף שגם הוא וגם הרופא שלו לא היו מודעים שהוא לוקח חומר אסור.

"ניסיתי להיות בריא, ולקחתי משהו שלא ידעתי שהוא חומר אסור", צ'נדלר אמר. "הרגשתי בושה רבה".

צ'נדלר רצה לטפל בסיטואציה במהירות האפשרית. שיחותיו הראשונות שהוא ביצע היו לסוכנו, סם פרמוט וחואן פרז, הג'נרל מנג'ר של הנטס שון מרקס ולאטקינסון.

See the source image

צ'נדלר לא יצר קשר עם חברי קבוצתו עד שחזר לדירתו. ואז הוא שלף את הרשימה של מספרי הטלפון של שחקני הנטס שאיש צוות המנהלה נתן לו כשהוא חתם, והתחיל מראש הרשימה ועד לאחרון.

"אני פשוט אמרתי להם, 'אני מתנצל'", צ'נדלר אמר. "ואני מקווה שהם יסלחו לי".

לאחר מכן, צ'נדלר צלצל לדודתו דלייה, אליה הוא מתייחס כאחותו. צ'נדלר לא רצה לספר לסבתו בת ה-87, אוליביה, האישה שגידלה אותו, לגבי מה שקרה. דלייה, לעומת זאת, ישבה ליד אוליביה כאשר צ'נדלר בישר את החדשות.

צ'נדלר וסבתו לא דיברו במשך מספר שבועות לאחר מכן. זה לא היה שאוליביה לא התקשרה – היא כן – לצ'נדלר פשוט לא היה את האומץ לענות. תחושת הבושה הייתה יותר מדי.

בסופו של דבר, הוא התקשר אליה. היא ענתה לאחר מספר צלצולים.

"באותה נקודה, היא יותר דאגה בגלל שהיא לא שמעה ממני", צ'נדלר אמר. "היא לא ממש כעסה".

אפילו לאחר שהחליק את הדברים הלאה עם אוליביה, תחושת החרדה המשיכה לבעבע בתוכו. הוא פחד כי ההשעיה תסתום גולל על הקריירה שלו. שוב ושוב, הוא הריץ את היום שבו החדשות התפרסמו בראשו.

מה הייתי יכול לעשות באופ שונה? למה לא בדקתי פעמיים את רשימת המרכיבים?

בחלק מהימים במהלך תקופת ההשעייה, צ'נדלר היה פונה לקומץ חברים כדי לשוחח איתם בטלפון. בימים אחרים, הוא היה מסתגר בתוך עצמו, הוא היה מבלה את רובם בביתו כשהוא מאזין למוסיקה וקורא את "רקדן המים" ["The Water Dancer"] של טה-נהיסי קאוטס.

צ'נדלר כבר התכונן להיפגש עם הפיזיותרפיסט של הנטס, והפגישות הללו הפכו להיות יותר חשובות לאחר ההשעייה.

אבל במהלך השעות והימים לבד, מוחו המשיך לתהות.

"פשוט חשבתי, 'זה חייב להיות זה'", צ'נדלר אמר על הקריירה שלו. "וזה מפחיד בפני עצמו – במיוחד ללכת כאשר הדבר האחרון זה השעייה".


צ'נדלר דבק במשטר אימונים קפדני במהלך תקופה ההשעייה שלו. חמש או שש ימים בשבוע, הוא הגיע למתקן האימונים ב-10 בבוקר ועבר טיפול ידני של 45 דקות – מסאז', תרגילי תנועה ועבודה בעצימות נמוכה עם אחד מצוות מאמני הכושר של הנטס. לאחר מכן הוא ניגש לחדר המשקולות ל-30 דקות של חימום. ואחרי זה, התחילה העבודה על המגרש.

בחלק מהימים, היו אלה צ'נדלר ואחד מעזרי המאמן על המגרש. בימים אחרים, הוא היה משחק 2-על-2, 3-על-3, בדרך כלל, 5-על-5. לפעמים, זה היה אומר לשחק עם המחליפים של ברוקלין דיוויד נואבה, תיאו פינסון וגם עם אימן שאמפרטשאותו הנטס חתכו ביום חמישי כדי לפנות מקום בסגל עבור צ'נדלר – או עם שחקני הג'י ליג הנמצאים בחוזה דו-צדדי.

צ'נדלר בדרך כלל עם עוזר המאמן של הנטס, ברט בריילמאייר, אותו צ'נדלר מכנה "One T". לאחר כל אחד מאימוניו של צ'נדלר, בריילמאייר היה מסמן כמה ימים נותרו עד שהפורוורד יהיה רשאי לשחק שוב.

"זה כאילו הם מרצים את הזמן איתי", צ'נדלר אמר. "אפילו עם חברי קבוצתי, הם היו איתי בזה. כולם תמכו באופן אמיתי. הם היו יכולים לחתוך אותי לפני הרבה זמן".

מאז אוגוסט, צ'נדלר בילה הרבה זמן ברכיבה על מכשיר אופניים וספרינטים. כמות הזמן שהוא בילה באימוני קרדיו הרשים את חברי קבוצתו, כשהם נותנים לצ'נדלר את הכינוי "מלך הקרדיו".

"כללנו אותו בכל מה שהיינו יכולים", אטקינסון אמר. "אמרתי לו אתמול, 'אתה בטח מת מעייפות עכשיו, בגלל שקרעת את עצמך'. אני חושב שהוא מעודד מהרגע".

אבל צ'נדלר אומר שעבודתו במהלך האימונים מרגישה ריקה.

אחרי הכל, זריקת ה-3 הפינתית שהוא מוציא לפועל בשלמות או מסירת הכיס לגבוה לאחר ביצוע חלק של פיק-נ-רול יתקעו בתוך אולם האימונים עד למשחק 26. ככה גם כל פיתוח כימיה על המגרש שהוא יבנה במהלך הדרך עם חברי קבוצתו החדשים.

צ'נדלר לא יכול שלא להתעכב על מה שהם חושבים עליו.

"ההתמקדות שלך בלקרוא את מחשבותיהם של אנשים אחרים וכיצד הם מסתכלים עליך", צ'נדלר אמר. "חברי הקבוצה שלך, קבוצות אחרות, מאמנים, ג'נרל מנג'רים, כולם במשרדי הליגה – אתה תוהה כיצד הם מרגישים לגביך …".

"תמיד הייתי בנאדם שאנשים די מחבבים, ככה שזה די קשה שלא לתהות אם אנשים מסתכלים עליך בדרכים אחרות".

צ'נדלר נסע עם הקבוצה לכל מסע של משחקי חוץ מלבד אחד – הפסד בהארכה לממפיס גריזליס ב-27 באוקטובר – אפילו שהוא לא רשאי לבקר באולמות (הוא צפה במשחקים מהמלון). הוא עדיין טס במטוס הקבוצה, אוכל את ארוחות הקבוצה ומשתתף באימונים מלאים של 5-על-5 שהקבוצה ערכה. הוא אילו נסע עם הקבוצה למסע ההכנה שלה לעונה בסין.

אבל שעתיים לפני כל כדור ביניים, הוא הופך למגורש.

צ'נדלר ניסה שלא לחכות עד לדקה האחרונה כדי לעזוב את האולם. בימי המשחק כשאר בדרך כלל מתחילים ב-7 בערב, צ'נדלר בדרך כלל סיים את אימוניו מוקדם אחר הצהריים, עם התאמות אשר נעשו להתחלות המשחקים המוקדמות של ברוקלין העונה.

המון ימי משחקים יגיעו ויחלפו מבלי בצ'נדלר רואה את רוב חברי קבוצתו.

"אני בהחלט הרגשתי רע כשהייתי חייב לעזוב", צ'נדלר אמר. "ברוב הפעמים אני נמצא שם כל כך מוקדם שהרבה חברה לא שם".

See the source image

רכז ההורנטס דבונטה גרהאם קובר זריקת ניצחון – סטפ-בק מעבר לקשת מעל גארד הנטס, ג'ו האריס, שתהפוך לשלשה אחרונה של שיא הקריירה של 40 הנקודות של גרהאם. זה שם את האורחים ביתרון חמש עם 22.7 שניות לסיום הרבע הרביעי.

בחזרה למועדון 40/40, צ'נדלר מנענע בראשו באכזבה.

היו כל כך הרבה רגעים כמו זה. הוא לא אומר את זה, אבל אפשר לראות את זה בכל קמט בפניו. פספוס של ריבאונדים בהתקפה גורם לו להתכווץ בכאב. חגיגות מטופשות על ספסל הנטס שמות חיוך על פניו.

צ'נדלר רוצה להיות בחוץ על המגרש ולעשות משהו – כל דבר – כדי לעזור לקבוצתו ברגע הקריטי.

"אני מביא מעט לחימה, מעט קשיחות", צ'נדלר אומר. "כל הדברים המלוכ …"

הוא עוצר את עצמו כדי להבהיר, לא רוצה שמישהו יחשוב שהוא באמת שחקן מלוכלך.

"הלוואי ויכולתי להיות שם", הוא אומר.

שארלוט משאירה את הדלת פתוחה לאיזה קסם אחרון במשחק, ושניים מהקלעים הכי טובים של הנטס – האריס וטוריאן פרינס – מקבלים מבטים פנויים שלא נכנסים ב-14 השניות האחרונות. הגורל של הנטס נחתם.

עבור צ'נדלר, זה עוד משחק להוריד מהרשימה שלו.

בעוד פחות מחמישה ימים, הוא יהיה רשאי להצטרף לחברי קבוצתו בפעילות במשחק. כל המחשבות המתמשכות במהלך ההשעייה על כך שהקריירה שלו הסתיימה, התחלפו עם פרפרים בבטן כמו אלו המופיעים לפני משחק פתיחת העונה.

"את יודעת", צ'נדלר אומר, "אני מעט לחוץ. עבר זמן מה מאז ששיחקתי".

הזמזם הסופי נשמע מעל הגשר של הברקלייס סנטר כאשר צ'נדלר לוקח את הטלפון שלו.

זהו המנהג השגרתי לאחר משחקים שהוא עשה כבר 23 פעמים העונה: הודעה לצ'אט הקבוצתי המשבח את המאמץ.

ביום ראשון, צ'נדלר יספק את זה באופן אישי.

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. ספור עצוב מאד, ותרגמת אותו בצורה מעולב ביותר: בדיוק כפי שהוא מדבר. זה מעצים את הכאב. ישנם מקרים בהם אני לא מאמין לשחקנים כשאומרים 'לא ידעתי'. במקרה של צ'נדלר, משום מה, אני מאמין לו.
  חבל ועצוב. מעניין אם הוא יהיה מורשה לחזור כשהליגה תיפתח שוב.
  תודה סמיילי

 2. אחלה תרגום סמיילי.
  אני לא מבין? הרופא שלו לא קשור לליגה או לקבוצה? הרופא שלו לא פוטר/נענש?
  סתם מעניין אותי
  🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט