מדוע השילוב של קולין קאפרניק וה-NFL מעולם לא הלך לעבוד – האוורד בראיינט / תרגום Smiley

מדוע השילוב של קולין קאפרניק וה-NFL מעולם לא הלך לעבוד – האוורד בראיינט / תרגום Smiley

מדוע השילוב של קולין קאפרניק וה-NFL מעולם לא הלך לעבוד

האוורד בראיינט / כותב בכיר ב-ESPN
נובמבר 26, 2019

מאמר מקורי:  https://www.espn.com/nfl/story/_/id/28139355/why-colin-kaepernick-nfl-were-never-going-work-out

זהו סיפור כיצד הפוטנציאל לפיוס בין קולין קאפרניק וה-NFL התפורר לתוך האשמות הדדיות וחוסר אמון. זה מסופר מתוך נקודת המבט של קאפרניק וצוותו המשפטי, עורכי הדין של ה-NFL האחראים על העסקאות של הליגה, ה-NFLPA [איגוד שחקני הפוטבול] שהוזז ממרכז ההתנהלות ועוד מספר גורמים המקורבים לסיטואציה. לאחר שבוע יוצא דופן של ציניות והזדמנויות, מה שנשאר לאחר האימון חורץ הגורלות ב-16 בנובמבר היה מערך של התנגשויות של נרטיבים: אחד שאומר שה-NFL מעולם לא היו רציניים לגבי חזרתו של קאפרניק, השני שאומר שקאפרניק בכלל לא היה עם רצון להתפשר לסטנדרט הגיוני ומקצועי עד שסגר את הסיכוי האחרון והטוב ביותר שלו להחיות את קריירת ה-NFL שלו. כל זה החל לפני שבועיים, כאשר ה-NFL הודיעו לצוותו של קאפרניק שהליגה תערוך אימון עבור הקווטרבק.

יום שלישי, נובמבר 12, 2019

החזרה של קולין קאפרניק לתוך העולם של ה-NFL היא תוצאה של מה שאפשר לקרוא לו רק צירוף מקרים פנטסטי. על פי מקור מהליגה, הצהרה מצוותו של קאפרניק ב-10 באוקטובר חזרה על נכונותו לחזור ל-NFL – הצהרה שכלי החדשות צייצו וקאפרניק צייץ מחדש – תפסה את תשומת ליבו של הקומישינר, רוג'ר גודל. הפוסט נחת על אוזניים פתוחות משתי סיבות. הראשונה הייתה ששותפים עסקיים חשובים כמו ג'יי-זי ויועצים מכובדים כמו הסוציולוג האגדי, הארי אדוארדס, לחצו על גודל למצוא דרך חזרה עבור קאפרניק. הסיבה השנייה והסיבה היותר חשובה הייתה כי מחלקת הפעילות בפוטבול של הליגה התריעה בפני גודל על חדשות אשר לאורך זמן רב נראו כבלתי סבירות: שתי קבוצות הראו התעניינות לגיטימית בקאפרניק.

התנגשות האירועים היווה הזדמנות עבור גודל להוכיח את עמדתו המוצהרת כי קאפרניק לא היה ברשימה השחורה במשך שתי העונות וחצי האחרונות, אפילו כאשר ה-NFL הגיעו להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט עם קאפרניק כאשר הוא תבע אותם על קנוניה. בשבועות שלאחר ההצהרה שיצאה ב-10 באוקטובר, צוות פעילות הפוטבול של ה-NFL דן עם גודל על האפשרות לעזור לקאפרניק. גודל בסופו של דבר אישר זאת. "בפנים ובחוץ", אומר אחד המקורות ב-NFL, "המחשבה הייתה, 'בואו נספק לו את ההזדמנות'".

המחנה של קאפרניק טען שהוא היה מחוץ לאימונים במשך שלוש עונות מלאות מסיבות שאינן קשורות לפוטבול וזה קשור לדעות הפוליטיות שלו בקשר לצדק חברתי והמחאות שלו על המגרש. עם זאת, האסטרטגיה של ה-NFL בגישתם לקאפרניק הייתה התמקדות צרה בפוטבול. עבור מקורות מחוץ למשרדי הליגה ובצוות של קאפרניק, זאת הייתה הטעות הראשונה של ה-NFL. הדרך היחידה להגיע לאמון הדדי בין קאפרניק והליגה הייתה להתעמת מול ההיסטוריה הצורבת שלהם בדיפלומטיה, ככה ששני הצדדים יאמינו בקלות שכל אחד מהם נכנס לאימון עם מניעים לגיטימיים. "לומר שאנחנו הולכים לעשות את זה בגלל הפוטבול זה אחד הדברים הכי מטומטמים להגיד", אומר מקור המקורב לסיטואציה. "זה לא עניין גדול. זה כל העניין, בגלל שהסיבה שהוא לא משחק היא לא קשורה לפוטבול. כולם יודעים שהוא יכול לשחק. זה לגבי הדברים האחרים. צריך להתמודד עם הדברים האחרים".

במקום זאת, הליגה התרכזה בפרטים של האימון הפוטנציאלי בעצמו. הליגה האמינה שעריכת אימונים אינדיבידואלים לשתי הקבוצות שהביעו עניין בקאפרניק יגרמו לתשומת לב גדולה מהמדיה שכנראה תגרום לקבוצות לרדת מהתהליך. אז החליטו להנדס אימון של הליגה בעצמה עבור שחקן בודד. "זה היה הרעיון של הקומישינר, אין ספק לגבי זה", אומר מקור בליגה. "זאת הייתה הדרך להתמודד עם זה ללא נחשול המידע של התקשורת, ללא הסחות דעת. להביא אותו לקבוצה בודדת יעמיס עליהם את כל הנטל של תשומת הלב של התקשורת".

ב-12 בנובמבר, סוכנו של קאפרניק, ג'ף נלי, היה בסן פרנסיסקו, לאחר שהיה נוכח במותחן בין בפורטיניינרס לסיהוקס בערב הקודם. לפני שנסע לשדה התעופה לטיסתו לטקסס, הוא קיבל הודעה של שיחה שלא נענתה בטלפון שלו ממספר שהוא לא זיהה. כאשר הוא התקשר בחזרה, זה היה דייב גארדי, סגן נשיא בכיר פעולות הפוטבול של ה-NFL: הNFL יערכו אימון עבור קולין קאפרניק. הפרטים היו קצרים ונוקשים: האימון יערך המתקן האימונים של הפלקונס בפלוורי בראנץ', ג'ורג'יה, בערך שעה צפון מזרחית לאטלנטה. לא תהיה שום תקשורת. התאריך יהיה יום שבת, ה-16 בנובמבר. ההזמנה גם הגיעה מועד דד-ליין נוקשה: לקאפרניק היו שעתיים להסכים. נלי התקשר לקאפרניק, שאז התקשר לחברו הטוב, סייפטי הפנתרס אריק ריד. הצוות המשפטי של קאפרניק התכנס לשיחת ועידה.

צוותו של קאפרניק, בהובלת נלי, מארק גרגוס ובן מייזלס מפירמת עורכי הדין גרגוס & גרגוס, היו המומים. ריד מיד חשב שמשהו לא כשורה. זה חייב להיות אירוע פומבי, הוא חשב. מייזלס היה מחושב: "זה הגיע משום מקום. לא הייתה שום אזהרה או אינדיקציה שמשהו כזה הולך להתרחש". קאפרניק וה-NFL לא תקשרו מאז ששני הצדדים הגיעו להסדר בתביעת מיליוני הדולרים בגין קנוניה בפברואר. עם כל התחלופה בעמדת הקווטרבק בחודשים הראשונים של 2019, כאשר שחקנים פותחים מהשורה הראשונה כמו דרו בריס, קאם ניוטון ומת'יו סטאפורד נפצעו, והטלפון של נלי היה שקט.

Image may contain: 1 person

למעשה, אף איש ממקבלי ההחלטות ב-NFL לא שאל לגבי קאפרניק מאז 2017, כאשר אחד ממנהלי ה-NFL ומי שבעברו היה סייפטי, טרוי וינסנט, ארגן באביב פגישה אישית בין מאמן הסיהוקס פאט קארול לבין קאפרניק. מאוחר יותר באותו הקיץ, מאמן הרייבנס ג'ון הארבו וקאפרניק דיברו בטלפון.

בהינתן חוסר התקשורת מצד ה-NFL במשך 10 חודשים, ועם רק שעתיים כדי לקבל החלטה, צוותו של קאפרניק הרגיש שמכופפים לו את היד. זה לא הרגיש כמו פיוס פוטנציאלי. הצוות שלו גם ערך בירור שקט משלו והאמין כי הקבוצות המסתוריות הן אטלנטה ודטרויט, מידע אשר לא היה מהימן דיו. גם לא היה בכך שום הגיון עבור צוותו של קאפרניק לערוך אימון רחב עבור רק שתי קבוצות. בשלושה מחזורים של שחקן חופשי בפגרה, אטלנטה מעולם לא הראתה עניין בקאפרניק. דטרויט איבדה את הקווטרבק מת'יו סטאפורד עקב פציעת גב שבועות לפני ובמקום לברר לגבי קאפרניק קידמה את שחקן הגיבוי שלה, ג'ף דריסקל.

צוותו של קאפרניק היה חשדן. כאשר התקרב מועד הדד-ליין של השעתיים, נלי ומייזלס היו בשיחה עם גארדי ועם קן פיור, סגן נשיא הליגה עבור הערכות שחקנים. זאת הייתה השיחה השלישית של הצוות באותו היום עם ה-NFL – דבר יוצא דופן משל עצמו בגלל שמנהלים ברמה שלהם בדרך כלל לא יהיו מעורבים באימון של שחקן. מייזלס אמר כי יותר מדי עניינים קיימים כדי לשנות את האימון בשלושה וחצי ימים: מי הולך להיות באימון? אלו קבוצות הולכות להיות שם? למי קאפרניק הולך לזרוק? למה האימון צריך להיות ביום שבת, כאשר בכירים ב-NFL צופים בשחקני מכללות או מתכוננים למשחקי ה-NFL שביום שלאחר מכן? למה האימון לא יכול להתרחש ביום שלישי שלאחר מכן – היום בשבוע אשר רוב אימוני השחקנים החופשיים מתרחשים? למה זה חייב להיערך באטלנטה?

ה-NFL דחו את הבקשה של צוותו שלקאפרניק לשינוי התאריך. צוותו של קפארניק חשבו כי ההצעה קיבלה מאפיין של "קח או עזוב". טון השיחה הרגיש מנהלי. לפי מספר מקורות מצוותו שלקאפרניק, גארדי אמר שהוא לא מורשה לבצע שינויים בהצעה הזו. הוא היה, למעשה, רק השליח.

אם צוותו שלקאפרניק הרגיש חוסר נוחות, הליגה לא ראתה את התקשורת שלה כלא מוטעית. יום שבת נבחר בגלל שהאימון דרש מתקן NFL פנוי – כולם היו בשימוש ביום שלישי, לצורך אימונים רגילים של העונה הסדירה. יום שבת היה גם טוב יותר משלישי בגלל שמאמנים וג'נרל מנג'רים לא יעזבו יחדיו את קבוצותיהם במהלך השבוע כדי לגשת לאימון המרוחק מהמתקן שלהם, במיוחד אימון עם פוטנציאל טעון כמו זה. אטלנטה הייתה היעד בגלל שהפלקונס הציעו את הקומפלקס שלהם. בשיחה ההיא, מקור של קאפרניק נזכר ששאל, "אם שבת היה כזה יום קסום, למה לא להעביר את זה לשבת שאחריה?" זה, אותו מקור אמר בשיחה, יתן לכל צד תשובות לשאלות שלו. ה-NFL סירבו. "כמו כל שחקן חופשי אחר, הם מגלים מתי יערך האימון, וזה בהתראה קצרה, והם עולים למטוס בדרכם לשם", אומר מקור ב-NFL. "חשבנו כי עריכת האימון בזמן קצר יהיה לטובתו של קאפרניק. לא נשארו עוד שבועות רבים. לא ראינו את הערך בקיום אירוע דרמטי וממושך".

עבור הליגה, לא הייתה שום סיבה להאמין כי ההזמנה לא לגיטימית. אם קאפרניק רוצה לשחק, הנה ההזדמנות שלו. למרות האירועים בשלוש השנים שחלפו, ה-NFL האמינו שהם יכולים להציע לקאפרניק אימון לגיטימי בהתבסס רק על יכולותיו בפוטבול. זאת הייתה הגישה המשקפת כוח, ועל פי מקור של קאפרניק, היהירות של ארגון מפלצתי של 15 מיליארד דולר. ה-NFL ציפו כי קבלת הצעתם הפתאומית תתקבל לפי ערך נקוס, אפילו שאף קבוצה לא בקשה מקאפרניק לזרוק כדור פוטבול במשך שלוש שנים. מקור אצל קאפרניק שואל, "הכל אמור להישכח בגלל שהם סוף סוף התקשרו?"

שאלות נותרו פתוחות. וכאשר שאלות נותרות ללא מענה, האמון דעך. הפרמטרים נקבעו. צוותו של קאפרניק ביקש שתי בקשות: שהתהליך יהיה לגיטימי, ושהם יקבלו רשימה אישית של אילו קבוצות ומי מייצג אותן יופיעו. צוותו של קאפרניק הסכים לאחר מכן לאימון, בסופו של דבר עקב סיבה אחת.

"בגלל", מייזלס אומר, "הוא רצה הזדמנות לגיטימית במשך שלוש שנים".

למרות החששות בנוגע למניעים של ה-NFL, האדם היחיד שהיה אופטימי בכלליות לגבי האימון היה קאפרניק. הוא התאמן באנונימיות בניו יורק במשך קרוב לשלוש שנים, חמישה ימים בשבוע. הוא הרגיש שהוא בכושר נהדר. להיזרק לאווירת NFL בפעם הראשונה מאז דצמבר 2016 היה מרגש. הוא שלח ציוץ בו הוא מביע את ההתלהבות שלו לקראת שבת.

"קולין חיכה לרגע הזה. הוא לא הולך להשאיר שום אבן בלתי הפוכה", אומר חבר במחנה שלו. "התוכנית שלו היא ללכת לקראת זה. האם הוא הולך להשאיר את הכל שם? אתה צוחק?"

שני הצדדים הסכימו כי האימון ישאר בסוד. חבר אחד בצוותו של קאפרניק הציע הסכם סודיות מחשש להדלפות לתקשורת. "אנחנו כ-NFL לא הולכים לפרסם את זה", חבר מצוותו של קאפרניק נזכר שנאמר להם בשיחה. "אבל אנחנו לא יכולים לשלוט ב-32 הקבוצות". ממש מיד לאחר השיחה, כתבי ה-NFL החלו לקבל הודעות טקסט מהליגה האומרת להם להיות בכוננות לאימייל חשוב. רבים מהכותבים האמינו כי האימייל יהיה קשור לליגה ולוויד רסיבר הבעייתי אנטוניו בראון, אבל דקות לאחר מכן, הגיע האימייל: קולין קאפרניק יערוך אימון עבור ה-NFL ביום שבת.

צוותו של קאפרניק זעם.

"הם לא נתנו שום התרעה ל-32 הקבוצות, אבל הם נתנו אחת לתקשורת?" אומר מקור אצל קאפרניק. "ברגע בו הם בגדו בנו בהסכם הסודיות, ידענו מה זה היה".

יום רביעי, נובמבר 13, 2019

See the source image

ה-NFLPA גילה לגבי האימון בשבת כאשר כל העולם גילה לגביו. ללא שום התראה מוקדמת מהליגה כאדיבות, ולא גם ממחנהו של קאפרניק, מעגל של חוסר אמון. ה-NFLPA וקאפרניק החליפו העלבות בתקופה ההיא בה קאפרניק היה כוכב עם הפורטיניינרס ויצא מחוץ להסכם הרישיון שלו כשחקן עם ה-NFLPA. אפילו שלוש שנים מאוחר יותר, אף אחד במחנה של קאפרניק לא שכח כיצד ה-NFLPA לא בא להגנתו כאשר מנהל אנונימי אחד בליגה אמר ל-Bleacher Report שקאפרניק היה האדם הכי שנוא ב-NFL מאז ראה קארוט, הוויד רסיבר של הפנתרס שבזמנו נידון למאסר של 18 עד 24 שנה בגין הזמנת רציחתה של חברתו ההריונית.

אף על פי כן, גם לפי מקורות ב-NFLPA ואצל קאפרניק, האיגוד הציע את שירותיו מראש לקראת האימון. הצוות של קאפרניק דחה את ההצעה. אבל בזמן שאיגוד השחקנים ללא תפקיד רשמי באימון, הוא לפחות שלח את השחקן לשעבר, לסטר ארצ'מבו, לאטלנטה כדי לייצג את האיגוד ושיהיה לו זוג עיניים על הקרקע.

קאפרניק הרגיש בנינוחות בהימור על עצמו להרשים חבורה של סקאוטים, אבל המחנה שלו לא הרגיש בנוח לגבי האימון שהפך לפומבי לפני שסוכמו כל הפרטים. "אסור שתעבור על העסקה לפני שתהיה עסקה", אומר מקור מצוותו של קאפרניק.

עניין האמון שהחלו להתגלות בשלישי הפכו לשיטפון ברביעי. ה-NFL טרם סיפקו רשימה של האנשים, והסיבה הייתה שאף אחד לא חתם על כך באופן רשמי. לאחר מכן ה-NFL שלח את מילתו למייזלס שלא תסופק רשימה של קבוצות המשתתפות ונציגיהם, אחרי הכל. על פי חבר אחר בצוות של קאפרניק, הליגה אמרה למחנה שלו שהיא לא מתכחשת להבטחתה, בגלל שהיא אף פעם לא הסכימה לספק זאת.

עד אחר הצהריים, אף קבוצה לא קשרה את עצמה לאימון. שלא לדבר על ערוץ סודי של שיחות פרטיות בין סוכנים למנהלי הקבוצות. אפילו לאחר ההכרזה של האימון, הטלפון של נלי נותר שקט – אף לא קבוצה אחת לא שאלה אם הבחור שלו בכושר או למה לצפות. היה בלבול במספר משרדים ברחבי הליגה לגבי מי האחראי. ללא תמיכה נלהבת של הקבוצות בהפשרה ביניהן לקאפרניק, או בעלים אחד המברך על ההזדמנות של חזרתו של שאפרניק, זה היה קשה להפליא לחזות כיצד יום שבת יראה. כפי שסוכן אחד אמר, "ליגות לא מחתימות שחקנים. קבוצות כן". אמינות האירוע החלה להראות סימנית של התפוררות, בידודו של גודל והשמת הזרקור ל מה שבאופן פרטי ברחבי הליגה תואר ככישלון מנהיגותי.

ללא קשר לכוונותיו הטובות ביותר של גודל, 32 הקבוצות צריכות להשקיע כדי שיום שבת יעבוד, ועד כה, הן לא. היעדר טקס כלשהו – ידיעה פומבית כי הליגה, הקבוצות וקאפרניק מוכנים לשים את העבר מאחור, והוא שום יהיה מורשה לשרוד או להיכשל רק לפי יכולות הפוטבול שלו – העניקו אולי את הדגל האדום הכי גדול למשך כל השבוע עבור המחנה של קאפרניק.

לא היה עוד אירוע עם כל כך הרבה רעש ב-NFL כמו קאפרניק במהלך שלוש השנים האחרונות. עניין הכריעה פיצל את המדינה. זה שבר את השחקנים. אתלטים שחורים באותו הצד של סוגיות פוליטיות התפצלו למחנות שונים: אלו שרצו שכל משא ומתן עם בעלי הקבוצות בקשר לשותפות בנושא צדק חברתי יהיה בהתרת האיסור הדומם על קאפרניק. ואלו שהרגישו כי קאפרניק בזבז את הזדמנויות המנהיגות שלו. הנשיא דונלד טראמפ עירב את עצמו בסיפור מחאת ה-NFL והימם את הליגה ו-70% מכוח העבודה השחור שלה עד לליבתם כאשר ביקר את השחקנים שכרעו ברך במהלך ההמנון, כשהוא קורא להם "בני זונות" ומציע שקבוצות יפטרו אותם. כדי לשמור על שלום בית, אפילו בעלי הקאובויס ג'רי ג'ונס כרע ברך על המגרש לפני המשחק. עכשיו, ה-NFL וקאפרניק היו רחוקים ימים ממה שנראה כמו פיוס והקבוצות שתקו, הבעלים שתקו, ויותר מכל הקומישינר, רוג'ר גודל, שתק.

מקורות בפעילויות הפוטבול של ה-NFL אומרים כי האירוע היה אמור להתמקד אך ורק בפוטבול. אבל האם זה היה ריאלי לנוכח האיבה הקיימת, הזהירות של הקבוצות לראות בו כאופציה בר קיימא? מקורות אחרים בליגה שזה כנראה עזר להעסיק מתווך כמו הארי אדוורדס, שכתב ניתוח נרחב בו הוא ממליץ לליגה להימנע מלהפוך את קאפרניק לתוך "קדוש מעונה" מאשר ל"מודל".

"זה לא היה בקשר לרעש החיצוני. זה אמור היה להיות תרגיל שבמרכזו הפוטבול, סוף פסוק", אומר מקור ב-NFL. "הוא רצה אימון. הוא אמר שהוא מוכן ללכת לזה. אנחנו ארגנו את זה".

שתיקת הבעלים ערערה את הלגיטימציה של האימון. האם הסמל של העניין הכי מפלג במשחק יכול להופיע ללא השריון של עניין הקבוצות? האם האימון יכול להיות לגיטימי ללא חתימתם של הבעלים הכי חזק במשחק, ג'רי ג'ונס של דאלאס ורוברט קראפט של ניו אינגלנד? האם ארט רוני ה-2 וג'ון מארה, צאצאים לשתיים ממשפחות הפוטבול הכי אגדתיות, יתנו אסמכתא לקבוצות אחרות שזה בסדר להחתים את קאפרניק? האם משא ומתן סודי בין גודל לג'יי-זי – אייל הראפ אשר זכה לביקורות שחבר ל-NFL בזמן שמנעו מקאפרניק את התעסוקה – היה באמת ובתמים כנה למען האימון, האם זה לא יהיה יתרון עבור גודל לבוא כך לקראתו? היכן היה הקומישינר?

מספר מקורות ב-NFL חלוקים ביותר על כך שהאימון היה ללא שליטה. דייב גארדי היה מנהל בכיר ומכובד עם הליגה. חוסר הדיפלומטיה היה הומתק על ידי השורה התחתונה, והחשובה ביותר: זה קרה. הליגה ערכה אימון עבור קולין קאפרניק. הוצא כסף כדי לעשות זאת. זה, לפי מקור בליגה, אמור היה לבוא במקום היעדר הפרחים והחיבוקים, תיווך והתערבות.

"אם רוג'ר היה שם, זה היה נתפס כשירות עצמי", אומר מקור ב-NFL. "תהיה ארור אם כן, תהיה ארור אם לא. הכוונה הייתה לתת לקולין את מה שהוא רצה. האם הוא קיווה להזמנה אישית כדי להגיע? אנחנו רק ניסינו למזער כמה שיותר את העניינים של התקשורת ולהשאיר זאת בנושא הפוטבול".

יותר מכך, הרעיון שה-NFL עושה משהו עבור קאפרניק שמעולם לא נעשה עבור מישהו בהיסטוריה המודרנית של הליגה היה, בהגדרה, אומרים מקורות בליגה, הזדמנות של רצון טוב. חלק מאנשי ה-NFL החריפו בכעסם עם ההצעה שהליגה פעלה במעומעם. הם ציפו כי יבטחו בהם. "לא היה שום דבר שמנע מהם לערוך אימון משלהם", אמר מקור ב-NFL. "הוא ונציגיו היו יכולים לעשות זאת בכל זמן נתון".

עדיין, עד אחר הצהריים של יום רביעי, החלו להיבנות ציפיות כי בסופו של דבר יום שבת יעבוד אחרי הכל: הליגה מסרה לכלי התקשורת שלפחות חצי תריסר מקבוצות הליגה מתכננות לשלוח נציגים לאטלנטה, כאשר קבוצות נוספות עורכות סידורים כדי להגיע. הצוות של קאפרניק א היה בטוח: ללא רשימת אנשים, קבוצות עלולות לשלוח מתמחים. בינתיים, עורכי דין החלו במשא ומתן על התנאים המדויקים של האימון. שני הצדדים הסכימו לתת לקאפרניק להתאמן עם קבוצת הרסיברים שלו. לפי מקורות בליגה, פרקליטי ה-NFL דחו את הבקשה של הצוות של קאפרניק לצוות צלמים בתוך המתקן של הפלקונס, אבל הם יספקו להם תמונות מהאימון.

הליגה יצרה טופס שחרור מיוחד, המשלב אלמנטים מטפסי שחרור סטנדרטים של ה-NFL, שעוצבו כדי להגן על הליגה ועל הפלקונס – שבמתקן שלהם נערך האימון – כנגד פציעות באימון הספציפי הזה. הטופס שה-NFL שלחה לצוות של קפארניק ענה על שאלה אחת יוצאת דופן: השם של המאמן הראשי לשעבר של הדולפינס, ג'ו פילבין, נרשם בעמוד השני של טופס השחרור והפיצויים. הוא יריץ את האימון.

הצוות של קאפרניק נתקל בבעיות עם הסעיף הפותח ועם סעיף מספר 7 של טופס השחרור המיוחד בגלל ששני הסעיפים יצרו טווח רחב של זכויות אותן קפארניק יפסיד במקרה של פציעה.

לפי ה-NFL, לשני הצדדים היה מומנטום. צוותו של קפארניק, אומרים מקורות ב-NFL, הודה בקבלת המסמכים הערוכים ומסר לעורכי הדין של ה-NFL כי השינויים שצריך לעשות בטופס השחרור היו "מינורים".

יום חמישי, נובמבר 14

Image may contain: 1 person

קאפרניק הגיע לאטלנטה ודרך קשרים מאחיו באחוות ה-Kappa Alpha Psi, קיבל אישור להשתמש במגרש הפוטבול בתיכון צ'ארלס אר דרו הנמצא בפרבר ריברדייל של אטלנטה כדי להתכונן. קאפרניק כבר הכיר את העיר. חודש לפני, ב-19 באוקטובר, הוא ערך מחנה Know Your Rights במרכז העיר באטלנטה עבור 450 צעירים.

ה-NFL הודיעו כי יו ג'קסון, המאמן הראשי לשעבר של הריידרס והבראונס, יצטרף לג'ו פילבין בהרצת האימון. ג'קסון, שלא היה בטופס השחרור המקורי, אמר לאחר מכן ל-First Take של ESPN שהוא היה נלהב לקראת האימון, וכשהיה המאמן של הריידרס הוא רצה לבחור בדראפט את קאפרניק כשחקן שנה ראשונה ב-2011. למרות זאת, צוותו של קאפרניק התייחס אליו בחשדנות: זה היה אותו היו ג'קסון, שכאשר היה מאמן בקליבלנד ב-2017, אמר שאין לו שום עניין בקאפרניק שהיה שחקן חופשי ושמחאתו מחוץ למגרש היה גורם לכך. מאוחר יותר באותו הקיץ, ג'קסון הרתיע את קבוצתו מכריעה לאחר הריגתה של המפגינה, הת'ר הייר, על ידי ג'יימס אלכס פילדס ג'וניור, לבן התומך בדעות גזעניות, ב-12 באוגוסט בשארלוטוויל, וירג'יניה. שניים עשר שחקנים כרעו ברך בכל מקרה לפני משחק ההכנה של הבראונס מול הג'איינטס שבוע מאוחר יותר. מה שגם הפריע לצוותו של קאפרניק היה שג'קסון יוצג על ידי Roc Nation, החברה של ג'יי-זי. ג'קסון היה איש פוטבול מוערך, אבל הוא לא נחשב כנייטרלי. לפי מקורות, גודל, שלא דיבר בפומבי לגבי האימון או הופיע באופן אישי או באמצעות מתווכים לצוותו של קאפרניק, התקשר לג'קסון באופן אישי כדי לארגן שידריך את האימון.

במה שנראה כמו עוד הזדמנות שהוחמצה עבור תקשורת ושקיפות, ג'קסון וקאפרניק מעולם לא דיברו באופן ישיר. ג'קסון אמר שהוא התמודד בעיקר עם נלי, כשהוא אומר ל-First Take שהיחס שסבב את התקשורת הישירה עם קאפרניק היה, "אנחנו נגיע לזה". הם מעולם לא דיברו.

עד אחר הצהריים, משרד הליגה אמר ש-11 קבוצות ישלחו נציגים לאימון, במה שאמור היה, כך האמינו באותו הזמן, להרגיע את הפחדים שזה רק עבור ההצגה. גודל הופיע באותו ערב בפאלי סנטר עבור מפגש הפסגה למדיה בינלאומית בניו יורק עם שדר CBS ג'יימס בראון עבור תוכנית אשר עוסקת בשנת ה-100 של ה-NFL. כאשר קאפרניק נמצא פחות מיומיים מהאימון, ורוב הקבוצות התחייבו על נוכחותם אבל מסרבות לנקוב בשמות בפומבי, גודל לא ענה על שאלות. "רוג'ר ואני הולכים לדבוק בנושא שכאן", בראון אמר, לפי Deadline.com. "יקח לנו כל היום כדי להתמודד עם החדשות האלה". אפילו שדאלאס וניו אינגלנד הודיעו כי לא יופיעו, האירוע עם הכי הרבה ציפייה של הליגה קיבל את האסמכתא של רוב הקבוצות. ועדיין ה-NFL, שהתעקשו כי האימון לגיטימי, עדיין אף אחד לא היה מוכן לקחת בעלות עליו – אפילו לא הקומישינר, האדם שהוא הכי אחראי לגרום לתזוזת הגלגלים.

יום שישי, נובמבר 15

עכשיו נשארו עורכי הדין. בזמן שקאפרניק התאמן באולם סגור בג'ורג'יה טק בגלל גשם בלתי פוסק, פרקליט הליגה לארי פרזאני ציפה לעסקה סגורה. עם יום אחד לפני האימון, צוות המשא ומתן המוביל של שני המחנות עבד ביחד. פרזאני קיבל את מלוא הכבוד מצוותו של קאפרניק. אחד כינה אותו "קול ההגיון" במשרדים הראשיים של ה-NFL. הוא ומייזלס חצו לאורך ולרוחב את המדינה בדיוני התביעה של קפארניק. כל אחד מהם אמר שהוא אופטימי בשישי, אבל שניהם החלו להסתייג עמוקות. מקור ב-NFL אמר שצוותו של קאפרניק לא הגיב במהירות לשאלותיהם לגבי בקשר לטופס השחרור, דבר שגרם לאיבוד זמן משמעותי כשיום שבת מתקרב. צוותו של קאפרניק תהה מדוע ה-NFL אינו מאמץ את הסעיף הרגיל לשחרור בגין פציעות, יתפשר בדרים מינורים, או יאפשר מצלמות עצמאיות.

אם אווירה יותר טובה של אמון, כנראה ששני הצדדים היו מסוגלים לפתור את הפרטים השונים, שהפכו להיות גרעיניים, ולבסוף קטלניים: העניין עבור צוותו של קאפרניק היה הסעיף בטופס השחרור בו הקווטרבק מוותר על זכויותיו וטענותיו הנוגעות לאימון. זאת הייתה נקודה עיקרית, בגלל שאלת מיליון הדולר שנותרה אצל לכל קבוצה והיא האם קאפרניק יכרע ברך במידה ויחתום כשחקן בסגל. אם הוא היה אומר שכן, ובסופו של דבר אף קבוצה לא הייתה מחליטה להחתים אותו, ה-NFL יהיו חשופים לתביעה שנייה בגין קנוניה. אבל בכך שחתם על השחרור, קאפרניק היה מוותר על זכויותיו לנקיטת פעולה.

מקורות בליגה אומרים כי ה-NFL ראה את טופס השחרור רק כאחריות לפציעה ולא הייתה שום כוונה רעה להשתמש בזה בסעיפים רחבים אחרים בשחרור כגיבוי לכך שקפארניק יוותר על זכויותיו. מקורות בליגה אומרים כי קנוניה אמיתית לא הייתה יכולה להיעצר על ידי השחרור ההוא. "אם זה כל מה שנדרש", אמר מקור בליגה, "לא היינו עושים משהו כזה לפני שנתיים וחוסים לעצמנו המון כסף".  עמדתם של צוותו של קפארניק הייתה ישירה: אם האפשרות לפציעה הייתה המוניע היחיד, למה ה-NFL הסכימו לטופס השחרור הרגיל שלהם בגין פציעה? "זאת הייתה הזנחה פושעת עבור עורכי הדין לאפשר ללקוח שלהם לחתום על מסמך כזה", מייזלס אומר.

הפרטים, שהיו נתונים למשא ומתן, נהפכו למכשולים. עד מאוחר באחר הצהריים של יום שישי, הצוות של קאפרניק התחיל לחשוב על תוכנית ב', לא כקלף מיקוח, אלא בגלל שקאפרניק רצה להבטיח שהוא לא עוזב את אטלנטה מבלי לבצע אימון שכולם יראו.

יום שבת, נובמבר 16

Image may contain: 2 people

חמש שעות לפני האימון שתוכנן ל-3 בצהריים, המראה שארה"ב שמה מול קאפרניק בשלוש השנים האחרונות השתקפה במתקן של הפלקונס בפלוורי בראנץ'. שלושה מוחים עמדו בצד הימני של הכניסה לקומפלקס, דגלים אמריקאים ושלטים התקועים בדשא. שני תומכים בקאפרניק ישבו בצד שמאל לכניסה. עד הצהריים, מספר התומכים תפח. מצלמות טלוויזיה הוקמו ברחבי הפלקונס פרקווי.

עד 12:30, עניין השחרור נראה שנפתר. שני עורכי הדין היו בעיר: מייזלס לקח טיסת לילה מסן פרנסיסקו, פרזאני בטיסת הבוקר מ-JFK. הצוות של קאפרניק אמר שאם ה-NFL היה מסכים לטופס הפציעה הסטנדרטי, אותו האחד שנחתם יום לפני האימון בג'ורג'יה טק, קאפרניק היה חותם עליו. ה-NFL דרשו שהטופס שלהם הוא זה שיחתם, והמשא ומתן המשיך.

אבל שום תנועה לא נעשתה לגבי בקשתו של קאפרניק לצילום עצמאי. העניין עבורו היה אמון ושקיפות. הפחד: ה-NFL היה מתמרן את הצילומים ושולח לתקשורת והקבוצות שלא השתתפו היו מקבלות גרסה ערוכה של הטעויות שלו – מסירות גרועות, הפלות, עבודת רגליים חלשה – כהוכחה שהוא כבר לא חומר עבור ה-NFL.

הצוות של ה-NFL האמין כי הפחד היה מופרך לחלוטין, והציעו לצוות של קאפרניק את סרט ההקלטה מיד לאחר האימון. פרקליטי הליגה אמרו שהם יאפשרו לצוות של קאפרניק לשבת עם צוות הצילום של ה-NFL. הפריץ' פולרד אליאנס יהיה בתפוסה. לא יהיה שום "חבלה" בצילום. הצוות של קאפרניק לא זז, מאמין שיש להם את הזכות לצלם את הלקוח שלהם באימון.

"המיקוד היה על האימון", אמר גורם ב-NFL. "אם היינו רוצים להפוך את זה לאירוע ציבורי, זה היה ברשת של ה-NFL. זה היה ב-ESPN. אנחנו חוגגים את שנת ה-100 שלנו. למה אנחנו מביאים את זה על עצמנו?"

גורם אחר ב-NFL אומר: "הפלקונס פתחו את שערי המתקן שלהם ואנחנו רצינו לכבד זאת. … אם מסתכלים על מה שהיינו מוכנים לעשות, הדאגות שלהם לא מחזיקות מים. הם היו יכולים לעצור את הווידאו בכל זמן שרצו, ואנחנו נתנו להם את הסרט הגולמי. יש יותר לגיטימציה בדאגות שלהם לגבי בטופס השחרור".

הליגה הטילה ספק במניעיו של קאפרניק. מה היה העניין הגדול לגבי הסרט? האם הדרישה לסרט היא חלק ממהלך שיווקי?

בשעה 1 בצהריים, יותר מ-100 תומכים של קאפרניק הסתדרו בשורה משמאל לכניסה לקומפלקס, בזמן שעוברי רוח אנטי-קאפרניק צפרו לאות תמיכה בשלושת המוחים. כאשר ה-NFL דחה את הבקשה לצילום עצמאי, הצוות של קאפרניק רצה להזמין את התקשורת. הצוות של קאפרניק לא בטח ב-NFL שיהיו העיניים היחידות באימון. זועמים על כך שהצוות של קאפרניק  היה עכשיו "שינה את ההסכם ביסודו", ה-NFL סירבו. בסביבות 1:15, הצוות של קאפרניק התחיל לשלוח הודעות לאנשי הקשר שלו בשטח בנוסח Know Your Rights על מנת שיהיו ערניים לשינוי התוכניות.

ב-2 בצהריים, זרם יציב של רכבי SUV שחורים החל להגיע לשער. הקבוצות החלו להגיע. קרוואן של המדיה הסתדר בשורה כדי להיכנס לשטח האימון של המתקן. בסביבות 120 מתומכיו של קאפרניק, כולל חלק מאחוות האחים של Kappa, לקחו צילומים וחיכו להגעתו. חבר בצוות האבטחה של הפלקונס החזיק בלוח עץ עם שמות הקבוצות המשתתפות ונציגיהם – הרשימה האישית שהצוות של קאפרניק ביקש ביום שלישי ומעולם לא קיבל. יו ג'קסון היה בבניין, מתכונן לאימון עם עוד ארבעה וויד רסיברים שהיו שחקנים חופשיים שה-NFL הטיס וקיוו שירשימו את הסקאוטים של הליגה.

מוניטין היה על כף המאזניים. האמון קרס והתמרמרות הישנה ביצרה את החומות הישנות – קאפרניק נשאר משוכנע כי ה-NFL מעולם לא היו רציניים להחזיר אותו לליגה וכל השבוע היה רק תכסיס על מנת שיוותר על זכויותיו. ה-NFL האמינו שקאפרניק משחק לאורך כל הזמן ושהוא לא ממש מעוניין לשחק ב-NFL. אנשי ה-NFL היו מותשים מהאירוע. "מה עוד הוא רצה", אומר מקור בליגה, "שרוג'ר יאסוף אותו משדה התעופה?"

כאשר הרכבים מסתדרים בשורה בהמתנה להיכנס למתקן הפלקונס, פרזאני אומר שהוא קיבל הודעת טקסט בעלת שתי מילין ממייזלס ב-2:28 בצהריים: "ניסינו".

זה נגמר. הצוות של קאפרניק שחרר הצהרה שהם מזיזים את האימון למקום אחר עליו יודיעו תוך זמן קצר. לפי מקורות ב-NFL, כ-25 קבוצות היו במקום. לא ידוע על הקבוצות שהגיעו, השערים נפתחו עבור הופעה שכבר נגמרה.

ב-2:50 בצהריים, ג'קסון אמר שהגיע אליו שמועה כי הצוות של קאפרניק הזיז את האירוע לתיכון צ'ארלס אר. דרו בריברדייל, ב-4 אחר הצהריים. זה הי אותו תיכון דרו שם קאפרניק התאמן יומיים לפני כן. עיתונאים, אוהדים ומשאיות טלוויזיה דהרו בכביש 285 המהיר אל התיכון.

בפנים, פרזאני קרא למשרדי הליגה להעביר את המסר, ואז הודה לבודקי הכשרונות של ה-NFL, כשהוא אומר להם שהם מוזמנים לצפות בוויד רסיברים שהם הטיסו לאימון, יכולים ללכת למקום החדש או ללכת הביתה. למרות שהתיכון היה רק במרחק של 10 דקות משדה התעופה הבינלאומי של אטלנטה, הארטספילד-ג'קסון, יו ג'קסון הלך ישירות לשדה התעופה וטס הביתה.

ללא המנהיגות, התיוון והרצון האמיתי מהקבוצות, האימון נידון לכשלון. ג'רי ג'ונס, הסוכן הפורה ביותר של המשחק, מעולם לא אישר הגעה לאימון. הוא לא שלח אף נציג לאטלנטה, ונראה כי הוא רואה במבט עגום את שהתרחש.

"הסיטואציה הזו מהתחלה כנראה שהיה מעורב הרבה יותר מאשר רק פוטבול", ג'ונס אמר בתוכנית חדשות הבוקר של דאלאס, "וכתוצאה מכך קיבלנו את התוצאות של הדינמיקה הזו".

ריברדייל, ג'ורג'יה

See the source image

ג'סי גורי הייתה רעבה. כיושבת הראש של בית הספר המחוזי, קלייטון קאנטי, וחברה במועצת המנהלים של בית הספר, היא הייתה בהפסקה מבית הספר ואז הייתה בדרך לפגישה. איזו? "היחידה", היא אומרת. "דלתא סיגמא ת'טא". התוכנית שלה הייתה לגשת לסופרים פיש דלייגט בשדרות נורמן כאשר, ב-3:45 בצהריים, הודעת הטקסט הזועמת הראשונה מתוך רבות שהגיעו שאלה האם השמועה שרצה ברחבי העיר נכונה: קולין קאפרניק הולך להתאמן בתיכון דרו בריברדייל. המחוז שלה.

"אף אחד מאיתנו לא ידע. היו לנו חברי הנהלה שכעסו שהם לא ידעו", היא אומרת. "אם זה היה מתוכנן, הייתי יודעת".

השמועות עפו להן. היה דיבור על כך שקאפרניק יצר קשר עם בית הספר המחוזי ביופורד סיטי, ממשך במורד הרחוב מפלוורי בראנץ', אבל נדחה. בכל מקרה, לפי קרי לילנד, מנהל התקשורת בבתי הספר הציבוריים של ביופורד, אף בקשה לא נעשתה מהצוות של קאפרניק. שמועה  נוספת אומרת כי קאפרניק יצר קשר עם בתי הספר הציבוריים של אטלנטה וגם כן נדחה. המחוז לא השיב לבקשת ESPN לתגובה.

היה בזה אמת: הצוות של קאפרניק התקשה. הזמן התקצר והחלו להיגמר האופציות, אבל קאפרניק בחר שלא לעזוב את אטלנטה ללא אימון בפומבי. הצוות ערך שיחה אחרונה כדי לחזור לדרו, שם הוא התאמן ביום חמישי, וקיבל אישור. ככל שעוד הודעות התקבלו, גורי נכנסה לפעולה. היא התקשרה למורצ'ייס ג'יי. ביזלי, מפקח בתי הספר של קלייטון קאנטי, אבל הטלפון הנייד שלו היה כבוי. היא התקשרה לסגן המפקח, ראלף סימפסון. אין תשובה.

לבסוף, היא התקשרה לתומאס וואי. טראוויק ג'וניור, אחראי הבטיחות והאבטחה של בית הספר המחוזי, קלייטון קאנטי. הוא היה צריך לדעת על השליטה בקהל. הוא לא ידע, בנוסף.

בשעה ארבע אחר הצהריים הנכדה שלה התקשרה אליה כי הייתה צריכה לנגן בחליל עבור בית הספר. לפני שהלכה לחנות, סימפסון התקשרה חזרה ואמרה לה כי השמועות היו נכונות: הוא אישר לקאפרניק להתאמן בתיכון. היא הייתה בדרכה לאצטדיון דרו.

"הנכדה שלי הייתה יותר חשובה מקולין קאפרניק, למרות הכל", היא אומרת. "הבנתי שאני צריכה להגיע לניגון בחליל, ואז לעצור בדרך חזרה".

בדרו, מספר חברים באנשי הצוות של קאפרניק לבשו חולצה שחורה עם הספרה 7 כשהם מתארגנים על הקרקע. שורה של רכבי ואן חנו על השביל, מסביב למגרש הפוטבול. שומר בכניסה דרש חתימה וכתובת אימייל עבור הכניסה.

הפנת'רס ארחו את הפלקונס בשארלוט ביום שלמחרת, אבל אריק ריד היה במגרש, בדרו, תומך בקאפרניק בזמנו הפנוי. ארבעה רסיברים שקאפרניק הטיס – ברוס אלינגטון, בריס באטלר, ג'ורדן ווייסי וארי וורטס – התחממו. קאפרניק, לובש חולצה עם הכיתוב "קונטה קינטה" – הדמות מתוך הרומן של אלכס היילי "Roots" (שורשים) – התמתח ליד המסלול. הערך 200 אוהדים היו ליד הגדר.

ב-4:38 אחר הצהריים, 98 דקות לאחר שהוא היה אמור לערוך אימון בפלוורי בראנץ', קאפרניק עלה למגרש לקול התשואות. סן פרנסיסקו, קנזס סיטי, הג'טס, טנסי, פילדלפיה ו-וושינגטון היו עם נציגים שם, כמו גם דטרויט – אחת משתי הקבוצות שלכאורה הראו מספיק עניין בקאפרניק מה שגרם לגודל לתת אור ירוק לביצוע האימון. עדיין, חלק מהנציגים לא רצו שידעו שהם הגיעו לאימון של קאפרניק בדרו.

קאפרניק זרק בערך 58 דקות – כדורים קצרים, רולאאטוס, מסלולים עמוקים. הצוות שלו שידר בשידור ישיר את האירוע כדי לספק את רצונו לשקיפות. כאשר זה הסתיים, הוא חתם לאוהדים והעביר מסר ל-NFL: "אני מוכן במשך שלוש שנים. אני מקופח כבר שלוש שנים. כולנו יודעים מדוע. הגעתי לכאן והראתי זאת מול כולם. אין לנו שום דבר להסתיר. אז אנחנו מחכים ל-32 הבעלים, רוג'ר גודל, מכולם שיפסיקו לרוץ. יפסיקו להימלט מהאמת. יפסיקו להתעלם מהאנשים".

נלי ניגש לקבוצת העיתונאים, והגביר את חששו הראשוני מתחילת השבוע כי ה-NFL יזמו את ההזדמנות אבל זה לא היה לגיטימי. "חשוב לזכור שאף קבוצה לא ביקשה זאת", נלי אמר. "זה הגיע ממשרדי הליגה".

עוד מקור אצל קאפרניק אומר: "הדבר הזה היה די מת. הם [הליגה] היו אלו שנתנו לזה החייאה".

אחרי

See the source image

תוך שעות לאחר שהצוות של קאפרניק עזב את דרו, ה-NFL הפיצו למספר כלי תקשורת חופן מסמכים שנראו כאילו תוכננו לקדם ת העמדה כי אומנות המשחק של קאפרניק הרגה את העסקה. משרד הליגה שלח ברביעי עותק של טופס ויתור, המונה את פיליבין אבל לא את ג'קסון, טופס ויתור סטנדרטי של מבחני הקומביין של ה-NFL לשחקני שנה ראשונה, ודבר היותר מטריד את צוותו של קאפרניק, טופס הוויתור החתום של קאפרניק בשנתו הראשונה מ-2011 בה ערך את הקומביין. המטרה של זה הייתה להראות כי המסמכים לא רק דומים באופיים, ולא שווים להיות דיל ברייקר, אלא חוזים שקאפרניק כבר חתם עליהם.

זאת הייתה הגישה, אומרים מקורות ב-NFLPA, המשקפת את האמונה של ה-NFL כי היתרון התקשורתי העצום שלה יעפיל על עמדתו של קאפרניק בראייה הציבורית. למעשה, המסמכים חזקו במספר דרכים את הטרוניות של הצוות של קאפרניק במהלך השבוע כי המשא ומתן היה צריך להיערך באופן פרטי. טופס הוויתור של האימון היה שונה מטופס הוויתור של הקומביין בגלל שהאחרון מוותר על הזכויות לפרק זמן מוגדר, בעוד הפורמט הראשון מחלט את זכויותיו של קאפרניק לתבוע כנגד מעשה קנוניה בכוונה תחילה.

יותר מכך, טופס הוויתור המסורתי של הקומביין מתוכנן לעבר מקצוענים לעתיד שלא פעילים ב-NFL, ולא לקווטרבקים ותיקים אשר בעלי יחסים עכורים והיסטוריה של התדיינות עם הליגה. הליגה, אומר מקור בקואליציית השחקנים, לא העריכה את ההיסטוריה של שני הצדדים, ובמקום להתייחס למשא ומתן על הוויתור כמתרחש בין שווים, נקטה בעמדה רדוקטיבית שקאפרניק הוא עוד שחקן.

הוויתור עליו חתם קאפרניק בפברואר, 24, 2011, היה במהלך השביתה ב-NFL, והתנאים של הטופס כבר לא קיימים. הסכם העבודה החדש נחתם ביולי 2011, וחלק מהמשא ומתן, הוויתור עליו חתם קאפרניק לפני שמונה שנים כבר לא היה רלוונטי, והוחלף בטופס קצר ופשוט יותר. יותר מזה, מנקודת המבט של הצוות של קאפרניק, שחרור מידע מהרשומות של קאפרניק חושף את ה-NFL לתביעה על הפרת מדיניות הרשומות של הליגה. שליחת המסמכים על ידי ה-NFL לגופי תקשורת הוכיחה לצוות של קאפרניק את מה שהם חששו ממנו לאורך כל הזמן: ה-NFL היו מעוניינים יותר בניצחון בקרב יחסי הציבור.

"תום לב פירושו להתנהל באופן המייצג את הסיבות שבגינן יזמת את הקשר איתנו", אומר מקור במחנה של קאפרניק. "אתם אומרים שאתם מנסים לעזור לו, אבל אתם לא מרשים לו לצלם בעצמו את האימון שלו באופן עצמאי ואתם מציבים תנאים לא ריאלים בטופס הוויתור, ואתם בכלל לא מדליפים, אתם מכריזים על האימון לפני שהעסקה אפילו נסגרה. האם זה באמת ניסיון לעזור לו כדי לחזור בחזרה למגרש?"

בראשון, 24 שעות לאחר האימון, נלי שלח את סרט האימון לכל 32 הקבוצות, ועד כה, שתיקה.

נלי אומר כי קאפרניק שוקל עוד אימון עבור הקבוצות, אולי בפגישת הליגה שתערך בין ה-3 במרץ ועד ל-1 באפריל בפאלם ביץ', פלורידה, שם כל 32 בעלי הקבוצות, מאמנים וג'נרל מנג'רים יהיו נוכחים. הוא גם הציע את מבחני הקומביין בשנת 2020 באינדיאנפוליס, אבל קאפרניק דחה את הרעיון בנימוק כי הוא לא מעוניין להעפיל על הרגע החשוב ביותר עבור פרוספקטים שנה ראשונה של ה-NFL.

שבוע של הלם של מסמכים משפטיים והזזות של מקומות מפגש גרמו לתוצאה של יותר סליחות מאשר הארה, דעות קדומות אולי התקשחו יותר מתחילת השבוע.

"הרבה מזה הגביר מחדש את החששות להציג אותו מלכתחילה", אומר מקור ב-NFL. "זה יהיה קשה עבורנו כליגה לערוך עוד [אימון]. זה באמת יהיה תלוי בו לקחת את ההזדמנות הזו. הוא יכול לומר שהוא שחקן פוטבול ואנחנו לא הולכים להתעסק בדברים האחרים. זאת הייתה אכזבה עצומה. באמת האמנתי שזה היה מאמץ בתום לב ואני מאמין שהיו לזה תוצאות חיוביות".

ללא ההנהגה, התיווך והאמון של הקבוצות בתוך זה, האימון התנדף. גודל לא דיבר בפומבי על האירוע שהוא פגע בו. בחלל שנותר נותרה האמונה של צוותו של קאפרניק כי הליגה מעולם לא הייתה רצינית. עבור קאפרניק, השבוע היה ניסיון של ה-NFL להבטיח תמרון חוקי. "הם רצו כיסוי לקבוצות שלהם", אומר מקור. "אחרת, הקבוצות היו לוקחות את המושכות ומזמינות אותו".


לפוסט הזה יש 10 תגובות

 1. הרבה מאוד מלל על עניין פשוט מאוד.
  יש פה כמה לקחים שאפשר להראות לדור הצעיר שמושפע יותר מדי מרשתות חברתיות:
  1.כשאין לך מה להפסיד אתה עושה מה שצריך. לקפרניק יש כנראה הרבה מה להפסיד בין היתר- היו מגלים כמה הוא חלש ולא מתאים, היה מאבד את היתרון של "הקורבן" והיה מפסיד הרבה כסף מלא לעשות כלום ולהיות הפנים של הקורבנים.
  אם היה ממש איכפת לו מזכויות אדם לא היה חותם בנייקי על חוזה של עשרות מיליונים, חברה שמעסיקה אנשים אנשים בתנאי עבדות.
  2. כאשר יש לך הזדמנות לעבוד בחברה גדולה ומוכרת או על ידי איש עסקים מאוד מוכר אתה לא שואל שאלות. אנשים\ארגונים כאלה לא אוהבים תנאים. הם הצליחו בזכות זה שהם יצרו את התנאים. אתה פשוט מופיע. בין אם זה ב 8 בבוקר בקרית שמונה או ב 10 בוקר באטלנטה. כל השאר זה שטויות ומראה על חוסר רצינות ולוזריות.
  .
  הלוואי עלי כמות ההזדמנויות שיש לרוב המיעוטים המתבכיינים..
  מבטיח לכם שתנאי הפתיחה שלי היו נמוכים מ 90% מהאנשים שם.
  כבר אי אפשר לשמוע את הבכי הזה בחיי.

  1. כמה דברים. קודם כל הסיפור הוא כנראה שקפרניק לא כזה טוב בשביל שקבוצות ירצו את כל הטררם שמגיע איתו. מצד שני הוא כנראה לא פחות טוב מחצי מהק.ב המחליפים בליגה (ר.ג׳ 3 לדוגמא, למען השם מארק סאנצ׳ס היה בליגה עד לפני שנתיים).
   אני מסכים שנראה על פניו שהמוטיבציה שלו היא לא רק לחזור לשחק אלא להראות לליגה ולעשות עניין גדול מהסיפור שלו. מצד שני כל הסיפור שלו תקוע לליגה כמו עצם בישבן והם ניסו פשוט למוסס את העניין כמה שיותר. ביחד עם הגאווה של קפרניק נראה שהם הצליחו להוריד מהם את האש.
   לגבי מה שכתבת על החוזה מנייקי אלה שטויות גמורות. אז מה, מי שעןבד בנייקי אסור להביע שום דעה פוליטית? מי שהשתתף בסרטים של ויינשטיין אסור לו להביע תמיכה בפלסטינאים (או בישראל)? האמירה שכל מי שרוצה להביע מחאה חייב למחות נגד הכל או לא לעשות כלום נועדה למוסס כל דיון אפשרי בכל בעיה בעולם.
   לגבי נקודה 2 שלך, תודה לאל אנחנו גרים במקומות שיש גם לעובדים זכויות ןהם לא עבדים נרצעים.

 2. הסיפור של קפרניק, לדעתי, הוא שהוא פשוט לא קוורטרבק טוב. מהיר והכל ויד שזורקת רחוק, ארך לא מדוייק. אפילו בנוואדה הוא לא היה יוצא מין הכלל. אז הוא הירשה לעצמו לעשות מה שעשה. הוא היה תמיד מיליטריסט כזה. בארץ קפיטליסטית רק אנשים כמוחמד עלי, הרנינג בק ג'ימי בראון, וביל ראסל יכולים למרוד ולהצליח כי הם טובים מדי וי'קרים מדי לבעליהם

 3. תודה רבה סמיילי.
  אחרי שהוא אמר על חיסול סולימאני שהתנקשו בו רק כי הוא חום (brown) ושזה לא בסדר, איבדתי כלפיו כל הערכה. סתם בולשיטן מצוי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט