אנפרני סימונס הוא כרטיס הזהב – מייקל פינה / תרגום Smiley

אנפרני סימונס הוא כרטיס הזהב – מייקל פינה / תרגום Smiley

אנפרני סימונס הוא כרטיס הזהב

הרמה של קבוצה נחמדה למועמדת להילחם על התואר למרות שבקושי שיחק בשנתו הראשונה? זוהי רק עוד דרך נוספת שבה בן ה-20 המחונן דוחף את הגבולות של עצמו.

מייקל פינה / SBNation
יולי 25, 2019

מאמר מקורי: https://www.sbnation.com/2019/7/25/8929187/anfernee-simons-portland-trail-blazers-highlights-stats-nba-background-story

אנפרני סימונס לא רשאי לנסות את הזריקה הכי מרשימה שלו במשחק NBA. זוהי צורה של כישוף כדורסל שרק מעטים מסוגלים להפיק, שלא לדבר על אשפי כדורסל, שהתגלה לראשונה כאשר היה סניור בתיכון אדג'ווטר כששיחק חיובים מול מאמנו הראשי, ג'ייסון את'רטון.

השניים אתגרו אחד את השני לאחר האימון ובמהלך שיעור התעמלות. משחק החיובים העניק הזדמנות לסימונס לבחון את עצמו בכך שהוא מבצע מגוון של זריקות מסובכות, בזמן שהוא מציג רוח תחרותית שהפכה כל תחרות לאירוע של חיים-או-מוות.

הטבעות היו אסורות, כך שסימונס היה צריך להתמודד מול הטווח הבלתי מוגבל שלו, כשהוא זורק ממגרש הכדורעף שליד ממרחק שהתקרב לקו השלוש של ה-NBA, או מאחורי קו שחור שרירותי הנמתח במרחק של כמעט 12 מטר מהטבעת (סימונס שאל לאחר מכן את את'רטון, אם הוא יכול לזרוק משם במהלך המשחק. "אמרתי לו שאני אקרא 'שחור', ואז תלך ותזרוק משם", את'רטון אומר. המאמן סוף סוף נתן את הבטחתו בליל הסניורים).

סימונס נהנה לבחון את הגבולות שלו, שנותרו בלתי מנוצלות. זאת הצורה שבה הזריקה נולדה. דמיינו את פינת השלשה הכי רחוקה שאפשר, תנו עוד כמה צעדים מעבר לקו השלוש של ה-NBA. עכשיו תעברו את קו הבסיס, מחוץ לתחומי המגרש ומאחורי הקרש. בלתי אפשרי, נכון? סימונס מכנה זאת כ"זריקה בטוחה" שלו. הגיאומטריה הבסיסית חולקת על כך בנימוס.

הפעם הראשונה בה את'רטון ראה את זה, הוא תהה אם סימונס בילה שעות רבות בסתר כשהוא מתאמן בזמנו הפנוי. לא. זה היה מאולתר.

סימונס קלע את הזריקה בניסיון הראשון שלו, ואז שוב כאשר את'רטון אתגר אותו לחזור על זה. לפי מאמנו, בכל המשחקים שהם שיחקו יחדיו סימונס השחיל את הזריקה הזו ב-80 אחוזים. "בפעמים הראשונות שזרקתי את זה, הייתי ככה 'אני לא יודע איך לעזאזל אתה עושה זאת!'" את'רטון צוחק. "הוא מרגיש ביטחון ולא משנה איפה הוא נמצא".

בחזרה לתקופה ההיא, סימונס היה בן עשרה מופלא בסימן שאלה שבקושי שקל 70 קילו. היום, הוא בן 20 עם אש פראית של כישרון טבעי הנכנס לשנתו השנייה עם הפורטלנד טרייל בלייזרס. זוהי עונה שבאה עם ציפיות גבוהות מאוד. כשחקן שנה ראשונה, סימונס נתן לקבוצה מספר סיבות להתרגש. אבל הייתה זאת היכולת המולדת שלו הגורמת למשחק מסובך להיראות כל כך פשוט שהפרידה אותו מכל כך הרבה גארדים צעירים אחרים.

"הדבר שאני הכי נרגש עברו היא הצורה שבה המשחק בא אליו כל כך בקלות", אומר הג'נרל מנג'ר של הבלייזרס, ניל אולשיי. "קשה מאוד לשים על המגרש בחורים שלא מסוגלים לקלוע, וזה משהו שמגיע מאוד טבעי עבורו. זה קל עבורו".

כל דבר לגביו הוא נינוח, אבל סימונס פוגש אתגרים המוטלים עליו ממאמנים, שחקני היריבות, הורים, ובמיוחד הוא עצמו, עם חוסר המנוחה המדמה מאסטר שף המוגבל להרתחת נקניקיות. "כמה מהזריקות שהם זריקות קשות, הוא לא גורם להן להיראות קשות", אומר המאמן הראשי של הטרייל בלייזרס, טרי סטוטס. "כאשר הוא מכדרר בנתיב, יש בכך פשוט קלות".

סימונס יכול לקלוע באזור הטבעת, מטווח הביניים, ומאחורי קשת השלוש, אבל זריקתו מבחוץ היא כרטיס הביקור שלו. זה מתחיל בפרק היד הגורמת ליריבים לחוש כאילו המציאות זזה במהירות קדימה. שניה אחת, השומרים נמצאים בעמדת הגנה, ידיים פרושות החוצה, כפות רגליים מסודרות וקופצניות. ושנייה לאחר מכן הם כמו חלמון על מחבת.

"כאשר הייתי צעיר פשוט הייתי דוחף את הכדור למעלה. זאת הייתה תנועה אחת", סימונס אומר, מתאר את זריקת הניתור הייחודית שלו. "בדרך כלל כאשר בחורים מתבגרים הם הופכים זאת לשתי תנועות, ככה שאני די שמרתי זאת בתנועה אחת וזה עדיין עובד".

הכישורים של סימונס ארוגים כקשמיר. הוא אומר שהוא מחקה את משחקו לפי ג'מאל קרופורד, עם מעט מהקו מחשבה האגרסיבי של חבר קבוצתו, דמיאן לילארד. ג'סטין זורמלו, מאמן יכולות אישי שעובד עם סימונס, אומר שלילארד הוא השוואה הוגנת, אבל הוא גם מזהה מעט מתחושת הרוגע של קליי תומפסון. "אני חושב שאתה שילוב [של דיים וקליי] זה מי שהוא", זורמלו אומר. "שרטוט טיוטה מחוספס של שני החברה האלה".

הבלייזרס ידעו שזה קשה לכל שחקן שנה ראשונה לפצח את הרוטציה שלהם ב-2019. הם סיימו את העונה הקודמת עם 49 ניצחונות ועם אחד הסגלים העמוקים והיקרים בליגה. "סיכון מחושב" הייתה הצורה שבה הם ראו את אסטרטגיית הדראפט שלהם. כשהוא נבחר בבחירה ה-24 בדראפט ה-NBA לשנת 2018, סימונס שיחק רק 141 דקות במהלך כל עונתו הראשונה, בסבלנות מחכה לדקות האחרונות כדי להראות את מה שהוא מסוגל לעשות בזמן שלילארד, סי ג'יי מקולום, ויוסוף נורוקיץ', לקחו את הבלייזרס לעוד עונה בה סיימו במקום ה-3.

הישיבה על הספסל לא הייתה קלה, אבל אולשיי הזכיר לסימונס כי הוא בחירת לוטרי שלא משחקת עבור קבוצת לוטרי. ההזדמנות ללמוד מאחד הקווים האחוריים הכי טובים בליגה תפיק דיבידנדים בעתיד.

"אחד הדברים שדיים ואני דיברנו איתו הוא הקצב שלו. אני תמיד אומר לו 'אתה לא חייב ללכת במהירות של 100. תמצא את ה-80 שלך, 75 תחילה, ואז באופן עקבי תאיץ מהר יותר'", מקולום אומר. "יש לו את החבילה השלמה, בחיי. הוא בן 20, אפילו לא מספיק מבוגר כדי לשתות".

אולשיי לאחרונה קרא לסימונס השחקן הכי מחונן שהוא אי פעם בחר בדראפט, רשימה הכוללת את לילארד, מקולום, בלייק גריפין, ועוד מספר שמות בולטים.

"הוא כרגע לא הכדורסלן הכי טוב שבחרתי בדראפט. הוא לא השחקן הכי פונקציונלי שבחרתי בדראפט באותו הזמן של הדראפט", אולשיי אומר. "אבל בתנאים של כישרון טבעי לגילו, והכישרון שניתן לו מהאל, זה מתחרה בכל אחד אחר שבחרתי בדראפט במהלך הקריירה שלי. עכשיו, אני לא יודע אם הוא יגיע לתקרה הזו כשחקן ויחבר את הכל יחד, אבל את הדברים שבעיקרון אתה לא יכול ללמד, במונחים של כישרון פנימי בלבד, יש לו".

עם אחד מתשלומי השכר הגבוהים בליגה, הבלייזרס צריכים תוצר בעל עלויות נמוכות כדי להרים את הכישרון הקיים שלהם. זה לא רק הופך את סימונס לאחר האנשים הכי חשובים בארגון, אלא גם, כאשר המירוץ לתואר בליגה מסתמן שהולך להיות פתוח ביותר, הוא בנוסף אחד מהשחקנים הצעירים החיוניים ביותר בכלל ה-NBA.

כמה מוקדם סימונס יכול לפרוח לכוח הכרחי הדרוש לבלייזרס כדי להשיג את המטרה הנכספת שלהם? הוא כרטיס הזהב שלהם? או פרוייקט מפתה שלא מסוגל לעמוד בציפיות? ההתפתחות הזו מתמזגת לתוך עתידם קצר הטווח באותה חשיבות כמו לעתידם לטווח הארוך.

Image result for ANFERNEE simons FACEBOOK

מוקדם באחד הבקרים של חודש יולי בלאס וגאס כאשר סימונס יושב על ספת בז' בלובי של מלון ארבע העונות. תספורתו מוסיפה לו חמישה או שישה אינצ'ים למסגרת ה-3'6 שלו. הוא נשען קדימה כשהוא משלב את ידיו.

אלו המכירים את סימונס מתארים את האישיות שלו במילה אחת כמו "ביישן" או "שקט ביותר", כשאחריהן מגיעות גם "עניו" ו"מנומס". הם לא טועים. מינוס נעלי הרטרו קונקורד ופני התינוק, הוא יכול לעבור את מבחני הקבלה לשומרי המלכה. עפעפיים רפויים מונחים מעל שפתיו שלא זזות אלא אם כן הן חייבות, וכאשר הן זזות, קולו נושא צליל רפוי. לא נושאי כלים, מאמנים, אנשי כושר, אחים, אחיות, דודים, חברי קבוצה, חברי ילדות, או סוכנים עומדים לצידו. במקום זאת, סימונס מלווה לתוך הלובי על ידי הוריו.

"אם לא ידעת מי זה אנפרני, כנראה שלא היה לך מושג שהוא אחד הכדורסלנים הטובים בעולם", את'רטון אומר. "זאת פשוט הדרך שבה הוא סוחב את עצמו".

מוקדם בעונה שעברה, מקולום התעייף מלראות את סימונס ואת חברו לבלייזרס, שחקן השנה הראשונה, גארי טרנט ג'וניור, לובשים ג'ינסים קרועים למשחקים. הוא ארגן את אנטר לוואר, מלבישו את מקולום, שימדדו אותם לחליפות בתפירה אישית. סימונס בסופו של דבר בחר כחול, אפור, ואריג משובץ סופר 130 של קצ'יופולי, אבל התהליך לא היה קל. לוואר, שעובד עם קרוב ל-150 אתלטים מקצוענים וסלבריטאים, נתפס לא מוכן על ידי השתקנות הקיצונית של סימונס.

"זה היה כמו לשלוף החוצה שיניים לתינוק כדי לנסות לגרום לו לדבר!" לוואר צוחק. "כאשר הייתי מראה לו דברים, הוא בקושי היה ככה כן או לא. הוא היה מאוד מעודן, מאוד שקט, כאילו 'לא, לא, לא', ואז הוא היה אומר 'כן, אני אוהב את זה. לא, לא, לא". זה היה מאוד מהיר, ואני הייתי ככה, בחיי, הבחור הזה, הוא לא הולך לומר כלום!"

מקולום צוחק כאשר הוא מספר את הגרסה שלו לסיפור: "כפי שהם אומרים, יש לך שתי עיניים, שתי אוזניים, ופה אחד בשביל סיבה מסוימת".

עידן העצמת השחקן עטוף בתוך דור המוגדר על ידי קידום-עצמי, אבל סימונס צנוע בדרך כזו שרחוקה מרעיונות קידום אלה. הוא נראה שלא מרגיש בנוח לענות על שאלות לגביו, לא בטוח כמה לחשוף או אם משהו מזה בכלל מעניין. הוא לא צופה בליג-פאס "אלא אם כן משודר משחק טוב". הוא מסתפק בחיים מונוטונים המלאים בסרטי מארוול (קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים הוא המועדף עליו), ומשחקי וידאו.

סימונס מבין את החשיבות ליצור קשרים חדשים, אבל לוקח לו זמן להיפתח. לפני שהקריירה המקצוענית שלו החלה, אביו של סימונס, צ'ארלס, לא יכול להיזכר אם הוא ראה אותו משוחח וצוחק עם חברי קבוצתו על הספסל. "הוא לא דברן מטבעו", אומר צ'ארלס סימונס.

שתיקה איתנה היא לא הפרה חמורה לכוכבי NBA (תראו את לנארד, קוואי), אבל מאמנים במהלך חייו של סימונס ניסו להוציא אותו מהקליפה שלו עם הזדמנויות ייחודיות למנהיגות. באקדמיית IMG, היכן שסימונס בילה את השנה שלאחר סיום התיכון, הוא החזיק בכדור בסיטואציות קריטיות וגם אסף את מדי חברי קבוצתו לאחר המשחקים. אפילו לאחר ששבר את ידו מוקדם באוקטובר, סימונס עדיין השתתף בכל תרגול כושר שבוצע על ידי צוות האימון. לא משנה עם זה היה תרגול ריצות או תרגילים פשוטים לב התחתון, הוא התעקש לסיים ראשון ולהוות דוגמא.

"שמנו אותו במצבים שבהם הוא צריך להתמודד עם אנשים, להתעלות, ולהתנהל עם עצמו באחריות", אומר המאמן הראשי עבור בוגרי תיכון באקדמיית IMG, ג'ון רודס. "אתה צריך להתחיל עם עצמך לפני שאתה נותן לאחרים ללכת בעקבותיך, נכון?"

הצוות של פורטלנד תפס את השרביט. הבלייזרס הפכו את סימונס לרכז הפותח שלהם בליגת הקיץ מסיבות הקשורות להתפתחות, שאחת מהן היא להכריח אותו להתמודד עם חברי קבוצתו בדרכים שבהם הוא טרם התמודד לפני. "אני עדיין רוצה שהוא יהיה יותר אסרטיבי ויותר קולני", ומר עוזר מאמן הבלייזרס, ג'ים מורן, לכתבים בלאס וגאס. "להריץ את הקבוצה, הוא צריך להיות יותר תקשורתי".

סימונס מסכים. "אני רגיל לא לומר כלום על המגרש", הוא אומר. "עכשיו זה יותר, אתה מריץ את הקבוצה. אתה צריך לוודא שכולם על אותה הסירה".

הוא יליד פרבר ממש צפונית לאורלנדו ונקרא על שם האייקון של המג'יק, אנפרני "פני" הארדווי – כמי שגם כן היה בטנסי, צ'ארלס היה מעריץ – סימונס יכול היה כבר לשייט דרך קונוסים עם כדרור כאשר היה בן חמש. חבר משפחה שאימן את אחת מקבוצות ה-AAU הנודעות בפלורידה עבד איתו על תרגילים בסיסיים. סימונס זרק לסלים בגובה של 10 פיט ותמיד השתמש בכדור בגודל תקני של ה-NBA.

כאשר משחקים מאורגנים החלו שנתיים לאחר מכן, שופטים הרשו לילדים לבצע משיכה מבלי לשרוק. כדרור היה בחירה עבור כולם … מלבד סימונס. "אני הייתי האבא שאף פעם לא הרשה לו לשחק כמו ילד קטן", צ'ארלס צוחק.

כשנכנס לשנתו הראשונה בתיכון אדג'ווטר, סימונס היה בן 13 צנום ודקיק בגובה 1.78, במשקל של 59 קילו. ממשיך בתחביב שהתחיל בפארק שמונה שנים קודם לכן, הוא בילה שעתיים לאחר שקבוצת המחליפים סיימה להתאמן כשהוא מתאמן על משחקו, ובאופן עקבי הציק לאת'רטון לגבי זמינות האולם.

כדרך לתת לגופו השברירי להתמודד מול שחקנים פיזיים יותר, סימונס קפץ לכיתת 2018 לאחר שנתו השנייה. הוא בילה את רוב הדקות שלו ללא הכדור, ויריבים ניצלו את יתרון הגודל בהגנה. כשנכנס לשנתו השלישית, מונטברד אקדמי, אותה תוכנית אליה ניגשו דיאנג'לו ראסל ובן סימונס בשנים קודמות, הייתה בעלת מקום פנוי בקבוצתם. סימונס היסס תחילה לעבור, אבל הוריו עודדו אותו לצאת החוצה מחוץ אזור הנוחות שלו.

מונטברד לא הייתה התאמה מושלמת. זמן המשחק שלו עלה וירד, והנסיעות במשך 40 הדקות מביתו לקמפוס לא היו נוחות כאשר על מנת להתאמן היה עליו להתעורר בשלוש לפנות בוקר. אבל הניסיון שצבר שם היה בעל ערך עצום. סימונס בעצמו גילה צמיחה מהירה, ואחרים אומרים עכשיו שמונטברד הייתה נקודת המפנה במסלולו.

"אני רק חושב שזה עזר לו להבין שהוא שיחק בקבוצה עם הרבה שחקנים מאוד טובים", אומר עוזר המאמן במונטברד, ראה מילר. "האימונים אצלנו בדרך כלל הרבה יותר קשים מהמשחקים בגלל שזה כל כך תחרותי".

סימונס שב חזרה לאדג'ווטר בעונה שלאחר מכן, גבוה בכמעט שמונה סנטימטר ובבעלותו אתלטיות שלא היה ניתן להעלות על הדעת בעבר. בזמן ההוא, הוא כבר היה מחוזר בכבדות על ידי מספר תוכניות, כולל לואיוויל. ריק פיטינו, מאמנה הראשי לשעבר של בית הספר, באופן אישי נכח בכל אחד ממשחקי ה-AAU של סימונס, מחזר אחריו עם אותה תשומת הלב שהוא נתן לדונובן מיטשל וטרי רוזייר.

"אמרתי לעוזרי המאמנים, 'אני מגייס את אנפרני. הוא הבחור שלי'", פיטינו אומר. "אמרתי, 'אני אדאג לו, אתה תדאג לחברה האחרים'. הוא עשה כמה דברים כמו הטבעות, שהשאירו את פי פעור כאשר ראיתי אותו מבצע זאת".

סימונס התחייב ללואיוויל בסתיו של 2016, אבל התוכניות נפלו כאשר סקנדל השחיתות של ה-NCAA הוביל לסיום של פיטינו מיד לאחר מכן. בניסיון להתחזק לפני עונתו הראשונה בבית ספר אחר, הוא שינה כיוון לשנה לבוגרי תיכון באקדמיית IMG, שם מתקני כושר מהמעלה הראשונה ותוכנית תזונה מתאימה אפשרו לסימונס להתחזק (בנוסף, זה המקום בו בנו של פני הארדווי, ג'יידן, הפך להיות לחבר קבוצתו של סימונס).

ב-IMG, סימונס נתן הופעות מהפנטות למצלמה. תקרתו הגבוהה עזרה לו להפוך ליליד אמריקה הראשון מאז 2005 שמגיע ל-NBA ללא משחק מעבר לים או ב-NCAA. במהלך שיחת טלפון אגדית עם אולשיי לפני הדראפט, פיטינו חזר והתייחס לסימונס כגניבה שבסופו של דבר יהפוך את מי שיבחר בו לגאון. "אני חושב שכארש הקריירה שלו תסתיים, הם כולם הולכים לומר, 'היכן הוא נבחר?'", פיטינו אומר.

Image may contain: 1 person, standing

בפעם הראשונה שזורמלו עבד עם סימונס, הוא אמר לו דברים שמעטים בני ה-18 ששומעים את זה: אתה יכול להיבחר לקבוצות אול-סטאר. אתה צריך לקלוע 40 במשחק NBA. כאשר קבוצות נותנות לך אור ירוק, יהיו ציפיות ל-50 נקודות.

באותו הזמן, סימונס היה עם דלקות בברך ולא יכול היה להתאמן יותר מ-30 דקות מבלי שהוא מתחיל לצלוע. בתוספת להגעתו של מומחה שעזר לבנות את השרירים ולהקל על הכאב, זורמלו נתן לסימונס להתאמן מול שחקני ג'י-ליג. תחילה, הפיזיות והכוח שלהם היו יותר מדי. שבוע מאוחר יותר הוא גרם לטבעת להיראות רחבה יותר ממכסה של ביוב. "החברה האלה לא היו מסוגלים לשמור עליו", זורמלו אומר. "אף אחד לא יכול היה לשמור עליו".

מספר חודשים מאוחר יותר, סימונס ערך אימונים פרטיים לקראת הדראפט מול בערך 20 קבוצות NBA. במטרה להשתיק כל ספק לגבי גופו ומשחקו של סימונס, זורמלו לקח החלטה מסוכנת ולא רגילה ושם שומרים אמיתיים מול בכל תרגיל. "הוא לא היה בהכרה במשך שלושה ימים", אומר זורמלו, שאימן את קווין דוראנט, פול ג'ורג', ועוד מספר כוכבי NBA. "היה לו כמה מהאימונים הטובים ביותר שאני אי פעם עשיתי, או ראיתי מעולם".

מספר קבוצות חשבו לבחור בסימונס בלוטרי. אפילו כאשר הפוטנציאל שלו היה אדי מרפי בסביבות 1979 – בנקודה מסוימת הוא היה טופ חמש במוק' דראפט של ESPN, ממש מאחורי זאיון וויליאמסון ואר ג'י בארט – אף אחת לא תתחייב לפרוספקט שמצריך הרצה רבה כל כך. פורטלנד קיבלו את חוסר הוודאות והיו בטוחים כי הוא יתקדם על ציר הזמן שלא יצריך שום לחץ מיידי על כתפיו הצנומות.

צעד ראשון לכיוון ההצדקה הגיע בתחילתה המוקדמת של הקריירה שלו, שהייתה גם המשחק האחרון בעונה הרגילה של 2018-19. כאשר שחקני המפתח של פורטלנד יושבים בצד מחוץ לרוטציה כדי להתכונן לפלייאוף, סימונס קלע 37 נקודות כדי להוביל את הבלייזרס מפיגור 25 נקודות במחצית מול הסקרמנטו קינגס. זה היה הישג של מצויינות טכנית שמיידית האפילה על ידי המסר בשורה התחתונה: הבחור הזה שייך.

בתהליך, סימונס הפך לבן עשרה השלישי בהיסטוריה של ה-NBA להשיג לפחות 37 נקודות ותשעה אסיסטים במשחק, השניים הראשונים הם לברון ג'יימס לקווין דוראנט. אם נסנן אסיסטים, וכרמלו אנטוני יהיה התוספת היחידה לרשימה הזו.

לאחר הישמע הבאזר, אולשיי תפס את סימונס בחדר ההלבשה. האם אתה מבין מה בדיוק עשית כרגע? לשאלה הרטורית הייתה תשובה. מבלי שנייה של מנוחה לאורך 48 הדקות, סימונס נעל את פורטלנד במקום ה-3.

בסופו של דבר זה העניק הערכה פומבית לסטפ-בק האפי של לילארד מעל פול ג'ורג' בסיבוב מספר 1 וההתעלות של מקולום במשחק מספר 7 מול הדנבר נאגטס בסיבוב ה-2. כל זה אבד על סימונס, שרק זוכר כיצד זה הרגיש ללא הדאגה, עם הידיעה שלבלייזרס יש רק שבעה שחקנים בריאים וזמינים.

"התמימות שבה הוא הביט לעברי", אולשיי אומר. "הוא פשוט היה נרגש על ההזדמנות שהוא סוף סוף קיבל לשחק משוחרר ולא להביט כל הזמן מעבר לכתף".

סימונס המשיך לגבות את ההייפ בליגת הקיץ של לאס וגאס השנייה שלו. הוא הציג חבילה התקפית שלמה: פלוטרים רכים, סטפ-בק מעבר ממרחק מעבר לקשת, וכדרור מחוץ לחוף במהירות מסחררת. במשחקו השלישי, כאשר תריסר ג'נרל מנג'רים, מאמנים, מגלי כשרונות, ומנהלים ברחבי ה-NBA מסתכלים, סימונס תפר את הג'אז עם שיא ליגת קיץ של 35 נקודות. הוא עזב את לאס וגאס עם אחוז אבסורדי של True Shooting של 71.6, אחוז שימוש [usage rate] של 30.5, ומקום בחמישייה השנייה של ליגת הקיץ.

הבלייזרס ראו את הצמיחה המוחשית הזו כמפתח לעתיד שלהם. בכך שנתנו לגארד המחליף, סת' קארי, לחתום עם דאלאס והעבירו בטרייד את אוון טרנר (שדקות החזקת הכדור שלו גבוהות מאשר אלו של מקולום בעונה האחרונה) לאטלנטה עבור שחקן הכנף, קנת' בייזמור. אולשיי בכוונה פינה את הדרך עבור סימונס על מנת שיתרום העונה.

בהסתכלות רחבה, הרוטציה של פורטלנד נמוגה. בפעם הראשונה מאז 2016, הבלייזרס לא יתחילו את השנה כשהם מחזיקים יותר 82 אחוז מהדקות של העונה הקודמת בסגל שלהם. לאף קבוצה בליגה לא הייתה כזו המשכיות במהלך התקופה הזו. "אני חושב שלא האמנו שאנפרני מוכן להתקדם לתפקיד הזה אז, ככה ששיחקתי על בטוח והבאתי שחקנים ותיקים", אולשיי אומר.

קל לדמיין תרחישים בהם סימונס פורץ כדי לספק רגעים שיבשרו על כוחו העכשווי. הבלייזרס פרסו בהצלחה יחידה של שלושה גארדים בעבר והם ישתמשו בסימונס, לילארד ומקולום באותו הזמן.

"אני חושב שהגודל של אנפרני והאתלטיות והיכולת של דיים לשמור על שחקנים גדולים יותר, זאת הולכת להיות חמישייה ייחודית עבורנו", אולשיי אומר. סטוטס גם כן אוהב למתוח את הקו האחורי הפותח שלו, מה שיאפשר לסימונס לתפקד כנשק בולט יותר בזמן שאחד הגארדים הכוכבים של פורטלנד מקבל מעט מנוחה.

Image result for ANFERNEE simons BLAZERS

הבלייזרס אופטימיים שסימונס ילך בעקבות התוכנית שהונחה על ידי מקולום, עוד קומבו גארד שאפשרויות הזריקה שלו הן "כל מה שנמצא" בכל זמן נתון. כמו סימונס, מקולום בקושי תרם כשחקן שנה ראשונה. בשנתו השלישית, ממוצע הנקודות של מקולום זינקו ל-20 נקודות למשחק. הבדל אחד: מקולום היה בן 22 כאשר הוא ערך את הבכורה, בזמן שסימונס לא הופך ל-21 עד ליוני הבא.

"הייתי הרבה פחות בוגר ממה שהוא היה באותו הגיל. הוא מקשיב היטב, הוא עובד מאוד קשה ואני חושב שהוא הרגיש הרבה יותר בנוח ככל שהעונה התקדמה", מקולום אומר. "אני בטוח שהוא מרגיש ככה שזאת הזדמנות עבורו לקבל איזה נתח דקות ואני בטוח שהארגון מצפה להופעה שלו, ההתפתחות שלו, ומנסה להבין מתי הזמן הזה. זה כנראה הולך להיות בעונה הזו".

סימונס לא יודע מה התפקיד המדויק שלו יהיה השנה, אבל הוא מצפה ליותר אחריות. קליעה זה ברור, אבל היכולת שלו להגן מול הקווים האחוריים היריבים בזמן שהוא מריץ את הקבוצה היא עדיין בגדר תעלומה. "הוא יקבל את ההזדמנויות", סטוטס אומר. "והוא יצמח עם ההזדמנויות האלו".

ברור, הציפיות לא תמיד מתיישרות עם התהליך, ככה שהבלייזרס יבחנו אם סימונס נכשל לקחת את הצעד המשמעותי קדימה. "יש לנו אלטרנטיבות אחרות בלילות שבהם הוא הולך להתקשות", אולשיי אומר. "הוא שהוא יתמודד מול מצ'אפים שהוא עדיין לא בנוי להתמודד איתם".

אבל סימונס הוא גם אב הטיפוס הכי מרגש בספורט: פנומן בזריחה שממוקם עכשיו כדי להוציא את מלוא יכולתו הטבעית. הוא יכול להיות התוסף הנפיץ שלא היה לפורטלנד בעבר.

במקרה הכי טוב, בתרחיש לזמן הקצר הוא שסימונס מקל על נטל הקליעה שלילארד ומקולום סחבו על עצמם. אם זה כי הוא נותן לשניים האלה לשחק יותר ללא הכדור – פורטלנד בטוחים ב"תחושת המשחק" של סימונס, שאפשר לקרוא גם כיכולת ליזום בהתקפה שלהם – לקלוע בעצמו לאחר מעבר בחסימות, או לקבל בידוד בכנף, מגינים לא יהיו יכולים להתעלם ממנו. על הנייר, זה יכול להפוך את ההתקפה של הקבוצה לכזו שלא ניתנת לשמירה.

הבלייזרס מספיק מנוסים שלא להתפורר אם סימונס לא מצליח להתמודד עם חובותיו החדשות, אבל קשה לראות אותם זוכים בתואר במהלך העידן הנוכחי אלא אם כן סימונס ירקיע. בהתבסס על הראיות של חייו, זאת לא צריכה להיות בעיה. להפוך להיות תורם משמעותי הוא אתגר שסימונס יודע שהוא הולך לכבוש מוקדם יותר מאשר מאוחר. בדיוק כמו משחק החיובים.

לפוסט הזה יש 7 תגובות

  1. תודה סמיילי, מאמר חשוב. הוא אכן יכול לתת קפיצת מדרגה העונה ולהיות מחליף חשוב למקולום ולילארד בתור גארד יוצר מהספסל אם אכן יזכה לדקות. הבלייזרס ארגון שמסתמך כמה שנים על שיפור פנימי והמקרה של אנפרני סימונס מתאים לגמרי לקטגוריה הזאת.

  2. תודה סמיילי. סקרנת אותי כשרשמת שאולישיי אמר לו שהוא בחירת לוטרי שלא משחקת בשביל קבוצת לוטרי, כי הוא הרי לא היה בחירת לוטרי. ואז נכנסתי וראיתי שהוא אמר לו שהוא lottery talent. אני מניח שהיה אפשר לרשום שהוא אמר לו שהוא כשרון לוטרי, אבל זה נשמע פחות טוב (ובכל מקרה יש את המאמר המקורי).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט