למה טורונטו מאמינים שהם יכולים לשכנע את קוואי לנארד להישאר – טים בונטמפס / תרגום Smiley

למה טורונטו מאמינים שהם יכולים לשכנע את קוואי לנארד להישאר – טים בונטמפס / תרגום Smiley

למה טורונטו מאמינים שהם יכולים לשכנע את קוואי לנארד להישאר

(הערה של מנחם לס, כי סמיילי אפילו לא מודע לכך שהמאמר הזה ניכנס היום: הכל ניכתב לפני שהיה מושג שטורונטו יהיו בגמר המזרח, ולך תדע, אולי ינצחו את הכל, ואז קוואי יתחנן שישאירו אותו…)

ינואר 3, 2019

טים בונטמפס / ESPN

מאמר מקורי: http://www.espn.com/nba/story/_/id/25620891/why-toronto-believes-convince-kawhi-leonard-stay

הפגישה הראשונה של מאמן טורונטו ראפטורס, ניק נרס, עם קוואי לנארד הגיעה עם חשש מסוים.

כאשר נרס צעד במסדרון ממשרדו שנמצא במתקן האימונים של הקבוצה לחדר ישיבות המאמנים ביולי האחרון, רק שבועות לאחר שהתמנה למאמן הראשי של טורונטו, הייתה אי ודאות גדולה. נרס שמע שלנארד כנראה לא שמח עם היעד אליו הגיע בטרייד ושכמה אנשים בתוך ארגון הראפטורס לא ממש היו נרגשים מאיבוד האייקון האהוב של הארגון, דמאר דרוזן, שנשלח בתמורה לסן אנטוניו.

"אז הנה אנחנו יושבים בפגישה", נרס אמר בשבוע שעבר בתוך אותו המשרד, "ואני חושב: מה אם הבחור הזה פשוט יושב שם ואומר, 'אני לא מובן לדבר עדיין עם אף אחד?' מה אני הולך לעשות?"

מסתבר שלנרס לא היה ממה לחשוש. כאשר הפגישה החלה, הוא שאל את לנארד אם יש לו איזשהן שאלות. הפורוורד הכוכב ענה שכן.

שאר הדברים, נרס אמר, קרו מעצמם.

"הדבר הבא שאתם יודעים, זה הוביל אותי לעמוד ליד הלוח, משרטט מהלכים, כאשר הוא עומד שם לצידי", נרס אמר. "זאת הייתה פגישה ראשונה מעניינת. הוא היה מאוד מרתק, ומוח הכדורסל שלו הוא אדיר, וזה היה כיף".

זה היה הרגע שהשתלבותו של לנארד בקבוצתו החדשה החלה. בחודשים שעברו מאז, לנארד נהפך להיות האיש אליו הולכים בקבוצה שהיא בעלת הכי הרבה ניצחונות ב-NBA בעונה הנוכחית. הראפטורס גם כן קיוו שזה היה הרגע בו הם יכולים היו להניח את היסודות לשנים ארוכות של שותפות עם מי שהולך להפוך לשחקן חופשי

"אנחנו משחקים היטב", לנארד אמר ל-ESPN. "היה צריך לעשות התאמות רבות כדי להיות פה. זה שונה. זוהי תרבות שונה, הלך מחשבה שונה ממה שאני ודני [גרין] הגענו ממנו".

ברגע שהם השיגו את לנארד, הראפטורס ידעו שיש להם שטח עצום כדי לנסות ולשכנע אותו להישאר מעבר לעונה הנוכחית.

כמו יתר חברי העילית במחזור השחקנים החופשיים השנה – הכוללים את קווין דוראנט, קיירי ארווינג וקליי תומפסון – לנארד הוא בעל הישגים קודמים הכוללים טבעת אליפות וזכייה בתואר השחקן המצטיין של משחקי הגמר, מה שמאפשר לו את החופש לעשות את הבחירה שתגרום לו להכי הרבה אושר ברמה האישית בקיץ שיגיע.

זה לא סוד שהזמן שלו בסן אנטוניו הגיע לקיצו בקיץ האחרון, הרצון של לנארד היה לחזור למקום הולדתו בדרום קליפורניה. בינתיים, לנסות ולקרוא את מחשבותיו של לנארד – שלא כמו פול ג'ורג' במהלך עונתו הראשונה עם האוקלהומה סיטי ת'אנדר – תמיד היה מסובך.

טורונטו ידעו שההזדמנות הלגיטימית היחידה כדי להשיג את לנארד לטווח הארוך הייתה תחילה לעשות טרייד כדי לקבל אותו, ואז לבלות את החלק הטוב יותר של השנה בניסיון למכור לו את החזון של עתיד משותף – אחד עם השחקן, המשחק בשני צידי המגרש, כחלק המרכזי של הארגון.


Image may contain: 2 people, people playing sport

מהרגע שהראפטורס ערכו טרייד כדי לקבל את לנארד, הם החלו להתכונן ל-1 ביולי, כאשר לנארד הופך לשחקן חופשי וטורונטו תנסה לשכנע אותו להישאר כפנים של הארגון. הראפטורס יצביעו על כל הפרטים, בתוך ומחוץ למגרש, שבהם הם מאמינים שישחקו לטובתם – פרטים שאותם לנארד ישים אליהם לב במשך כל העונה ממבט ממקור ראשון.

"תמיד אפשר לשים את הסטנדרט הזה, ואפשר להאמין בזה", אמר בג'נרל מנג'ר של הראפטורס, בובי וובסטר. "אבל אתלטים מקצוענים מבחינים בזה, והם מגיעים, והם יודעים מה ההבדל בין הארגונים. כדי לחיות את זה, ולהיות כאן, אתם רואים זאת, ואתם חיים זאת בכל יום. הם יודעים אם אתם מוכרים להם שטויות".

מצדו, לנארד מסרב לומר מה יהיו העדפותיו כאשר הוא יחליט היכן לשחק בעונה הבאה.

"אני לא חושב לגבי זה", הוא אמר ל-ESPN. "אני מתמקד בהווה, מה שהוא מביא לקראתי ומתמקד בהזדמנות שיש לי כאן ומה שאנחנו יכולים לעשות העונה".

"מאוחר יותר בהמשך, זה מתי שאני אערוך את ההחלטה שלי".

וובסטר ונשיא פעילויות הכדורסל של הראפטורס, מסאי יוג'ירי, אופטימיים לגבי הסיכויים שלהם כאשר לנארד יצטרך להחליט, ממגוון סיבות. טורונטו ניצחו לפחות 51 משחקים בכל אחת משלוש העונות שקדמו להגעתו של לנארד ומגיעים למשחק בליל חמישי מול הספרס עם מרב הניצחונות בליגה, 28. תחזית ה-NBA של FiveThirtyEight מעריכה את סיכוייה של הראפטורס להגיע לגמר ב-38 אחוז, משהו שטורונטו אף פעם לא עשתה.

טורונטו גם ערוכה להיות תחרותית במשך השנים הבאות. וזה תודות, בין היתר, להצלחה מוכחת במציאת כישרונות בבחירות בסוף הסיבוב הראשון (פאסקל סיאקם, אוג'י אנונובי ודילון רייט), בחירות בסיבוב השני (נורמן פאוול) או שחקנים חופשיים שלא נבחרו בדראפט (פרד ואן וליט). בנוסף, החל מ-2020, לראפטורס יש מקום בתקרת השכר, כאשר רק שחקן אחד (פאוול) חתום על חוזה מובטח. זה יאפשר להם להיות גמישים בעיצוב הסגל בעתיד מסביב ללנארד, ברגע שיבחר להישאר. עם יוג'ירי, לראפטורס יש בראש פעילות הכדורסל מישהו שהראה מוכנות לבצע החלטות נועזות, כלל שתיים בקיץ הזה: לערוך טרייד עבור לנארד וקידומו של נרס והחלפתו בדווין קייסי שפוטר, שזכה בעונה שעברה בתואר מאמן העונה ב-NBA.

למרות שטורונטו הייתה נראית פעם כמו מאחז רחוק של ה-NBA, אחת ששחקנים לא היו מוכנים להישאר בה או להגיע, הראפטורס לא רואים את עצמם ככאלה יותר. בליגה שיש בה יותר ויותר שחקנים בינלאומיים מאז ומעולם, הרעיון של לגור ולשחק במדינה זרה זה כבר לא גורם מרתיע כמו פעם, במיוחד לא עבור קבוצה של שחקנים בינלאומיים הנהפכים לשחקנים חופשיים – מקריסטפאס פורזינגיס דרך יאניס אנטטקומפו ועד לקבוצה צעירה של כישרונות קנדיים שנכנסה לליגה בשנים האחרונות.

בזמן שהראפטורס מאמינים שיש להם הרבה מה להציע מעבר למגרש – פוטנציאל השיווק המסיבי המגיע במגורים באחת הערים הגדולות בצפון אמריקה ואשר מלאות במרץ עם בסיס אוהדים בעלי תשוקה – באופן פרטי, הארגון בטוח ביכולותיו לתת סטנדרט גבוה בהתבסס על סיבות הקשורות לכדורסל.

"כאשר הגענו לכאן לפני שש שנים, רצינו להביא את הארגון הזה לרמה שתאפשר את הסטנדרט הזה", וובסטר אמר. "אז יש פה כוח של מצוינות מסביב לארגון – צד הכדורסל, צוות המאמנים, הצוות הרפואי והתומך, וכמובן הבעלות – למצב בו יש לנו שחקן שהוא סופרסטאר, בקליבר של MVP, שעכשיו אנחנו יכולים לבוא אליו ולומר, 'אנחנו באמת בטוחים במי שאנחנו, אנחנו באמת גאים במה שבנינו, ואלו כל הסיבות מדוע אנחנו חושבים שכדאי לך להישאר'".


בעונתו האחרונה בסן אנטוניו, לנארד סבל מפציעה בשריר הארבע ראשי, והדבר גרם לאובדן אמון בינו לבין הספרס, כאשר הוא שיחק רק תשעה משחקים, מה שהוביל לשני בצדדים להיפרד בטרייד שנערך בקיץ. הראפטורס ידעו כי הדבר הראשון שעליהם לעשות היה להוכיח ללנארד שמנהל מדע הספורט, אלכס מקיני, והצוות הרפואי של הקבוצה יכול לשמור אותו בריא ומוכן לשחק על בסיס יומי. זה יאפשר להם לבנות מערכת יחסים שתשאיר את לנארד בטורונטו מעבר לעונה הנוכחית.

עד כה, ארגון הראפטורס מרגיש טוב על הדרך בה התפתחו הדברים. בתיאום עם לנארד, הקבוצה השאירה אותו לנוח במשחק אחד ברצפי הבאק-טו-באק שלה במהלך העונה – מגמה שנרס אמר שיכולה להסתיים כבר בסוף השבוע הזה. אבל לאחר שלנארד אמר ביום התקשורת שהמטרה מספר 1 שלו היא "קריירה ארוכה ובריאה", הראפטורס מקווים שהחריצות בה הם עבדו כדי להשאיר את לנארד בריא עד כה תפיק דיבידנדים לא רק במהלך החודשים האחרונים של העונה הזו אלא גם כאשר יקבל את החלטתו בקיץ הקרוב.

"תשומת הלב לפרטים בצד הרפואי זה משהו שאנו שמים עליו דגש עצום מלכתחילה", וובסטר אמר. "זה אפילו הולך אחורה לחודש יולי ולפגישה הראשונה איתו כאן ושערכנו את הבדיקות הפיזיות. אפילו חלק מהאימונים שלו בסן דייגו וכל הדרך עד לכאן [בעונה הנוכחית] … אני חושב שמערכת היחסים הזו היא כל כך אישית, אמיתית, לכל אחת מהאתלטים המקצוענים האלו, בכל הנוגע לשמירה על גופם, וככה שיש את אלכס וכל הצוות הרפואי שלנו זהו יתרון גדול".

לאחר שהחמיץ כמעט את כל העונה שעברה, לנארד נותן קרדיט לטורונטו אשר עבדו איתו כדי לבנות את עצמו בהדרגה חזרה לשחקן, המשחק בשני צידי המגרש, שהם רוצים שהוא יהיה כאשר הפלייאוף יתחיל באמצע אפריל.

"רק להיכנס לתוך העונה, אני עדיין לא שיחקתי במאה אחוז במהלך מחנה האימונים", לנארד אמר. "הם לחלוטין הבינו היכן הייתי ולאיפה אני צריך להגיע, ורק בלקחת את הזמן שלי והם לקחו את הזמן שלהם איתי ורק לוודא שכולם בריאים כאשר הפלייאוף יגיע. המשחקים האלה הם רק לתרגל, ויש הרבה מהם. יש לעבור את 82 המשחקים בניסיון לבנות כימיה עליה אני מדבר. בזה אני מתמקד".

ככל העונה התקדמה, הסבלנות של טורונטו עם לנארד החלה להשתלם, והנפיצות שהגדירה את לנארד במהלך הזמן שלו בסן אנטוניו החלה לחזור. ב-17 משחקים בחודשים אוקטובר ונובמבר, לנארד הטביע 16 פעמים. ב-12 משחקים בדצמבר, היו לו 15 הטבעות. לנארד אומר שהוא מרגיש חזק יותר ככל שהעונה אוטוטו מתהפכת למחציתה השנייה.

"השנה הזו היא בהחלט שפשוף עבורי, פשוט להחמיץ את על העונה בשנה שעברה, רק להתרגל לכך שמשחקים 30, 40 משחקים", הוא אמר. "הקצב הכללי של המשחק, פשוט נעלם כאשר העונה מסתיימת".


Image may contain: 8 people, people playing sport and basketball court

כאשר הדיון לגבי היכן לנארד ישחק בעונה הבאה עולה, ישנם שני דברים שטורונטו, לא משנה כמה חזק ניסו, לא יכולים למנוע מלנארד: להיות בבית ומזג אוויר חם במהלך השנה.

אלו הם שני דברים שלוס אנג'לס קליפרס יכולים להציע, שזה מדוע המרדף שלהם אחר לנארד מושך כל כך הרבה תשומת לב. בכמה היבטים זה נעשה בגלוי, כמו הנוכחות של הקליפרס ברבים ממשחקיו במהלך העונה בקיבולת של איסוף מידע כתהליך של סקאוט, וכמו גם החלטתם להעסיק את כתב ספורט אילוסטרייטד, לי ג'נקינס, בהנהלה הבכירה של הקבוצה.

הדעה הפופולרית בקרב מנהלים בליגה שישה חודשים לפני שלנארד יעשה את החלטתו היא שהוא יבחר בין הראפטורס לבין הקליפרס. זה מסתכם לשתי הקבוצות האלו, ההזדמנות עבור לנארד לחזור הביתה ולהישאר רחוק מהשלג יכולה להיות הטיעון הכי טוב של הקליפרס.

לנארד, שעדיין מתאקלם לביתו החדש ב-NBA, אמר שהוא מקווה לצפות בטורונטו בלו ג'ייס ובקבוצת הכדורגל של טורונטו באביב, אבל זה לא פשוט בתוך הכאוס המתמיד של עונת NBA בעלת 82 משחקים למצוא זמן כדי לחקור את העיר.

"זה פשוט שונה ללכת למקום כלשהו", לנארד אמר. "אני מתכוון, אני לא ממש מכיר [את טורונטו], אבל חברי [קורי ג'וזף], הוא מטורונטו … הוא די הראה לי את העיר במשך ארבע או חמש שנים שהייתי איתו [בסן אנטוניו]. זה די מביא אותי למראות מוכרים פה".

"אבל פשוט קר פה. אתה מבין, אני מקליפורניה, ועברצי לסן אנטוניו, ואין שלג באף אחת מהערים הללו. זוהי ההתנסות הראשונה שלי לחגוג את הכריסמס כשיש שלג על הקרקע ורק לצפות בשלג במהלך השנה בפעם הראשונה".


Image may contain: 5 people, people playing sport

חזרתו של לנארד לסן אנטוניו ביום חמישי תוביל ללא ספק לפתיחה מחדש של מה שקרה בעונה שעברה, כמו גם להערות האחרונות של המאמן הראשי של הספרס, גרג פופוביץ', לגבי מנהיגותו של לנארד – או על היעדרה.

"קוואי שחקן נהדר, אבל או לא היה מנהיג או משהו כזה", פופוביץ' אמר על לנארד, השחקן המצטיין של משחקי גמר ה-NBA לשנת 2014 ומי שנבחר פעמיים לשחקן ההגנה של השנה. "מאנו [ג'ינובילי] ופאטי [מילס] היו המנהיגים. הכישרון של קוואי תמיד יחסר, אבל מנהיגות לא  הייתה באחריותו בזמן ההוא".

פופוביץ' התחרט גם על הערותיו וגם על הדרך בה הן הובנו, אמרו מקורות, אבל היה זה רגע נוסף שהמחיש עד כמה היחסים התערערו בשני הצדדים. אי ההסכמה המתמשכת לגבי המשך הטיפול בלנארד הפך להיות הסיפור המרכזי מסביב לספרס בעונה שעברה.

ללא קשר לכוונתם, הערותיו של פופוביץ' עומדת בסתירה מול השחקן שנרס ראה. מאמן הראפטורס הצביע על שני רגעים בקדם עונה – אחד כאשר לנארד חיפש שחקן אחר לארוחת ערב כאיש הקבוצה והשני כאשר לנארד הרשה לשחקן לערוך איתו זריקות כחלק מרוטינת החימום לפני המשחק, אותה הוא מעדיף לערוך לבדו – סימנים של לנארד לוקח מנהיגות ללא הרבה רעש בזה שהוא עושה כך.

"דברים כאלה שחשבתי שהם די מגניבים לעשות עבור הילד החדש בבית הספר", נרס אמר.

זה גם חלק מהאווירה השונה שגרין ראה מלנארד במשך החודשים הראשונים שלו שהוא מחוץ לסן אנטוניו.

"זה היה מעניין לראות אותו מתקשר בסביבה שונה ומתנהג יותר כמו עצמו ונהייה יותר נינוח", גרין אמר. "הוא מבוגר עכשיו, הוא יותר בוגר עכשיו, ולהיות מסוגל לדבר ולהשתמש בקול שלו ולהיות יותר מנהיג קולני … יש לו קצת רגשות, הוא מדבר יותר בצידי המגרש, על הספסל. אני חושב שהרבה אנשים צפו והבחינו בזה בעונה הזו עד כה".

להיות קולני בכל הגדרה שהיא מעולם לא הייתה תכונה שהייתה מיוחסת ללנארד, אבל גרין אמר שלנארד קיבל יותר ביטחון ונעשה יותר בטוח בעצמו.

"זה חלק מהתפקיד שלו", גרין אמר. "הוא רוצה להנהיג קבוצה ורוצה להיות הבחור הזה, לא משנה היכן הוא נמצא, בארגון אליו הוא שייך".

"כדי לנצח, הוא הולך לאמץ ולהתרגל לזה, והוא יודע זאת. והוא די לקח זאת על עצמו".

זה פחות או יותר מדוע, מתי שאנשים מסביב לראפטורס נשאלו איך לנארד מאחורי דלתות סגורות, התשובה הכמעט אוניברסלית הייתה משיכה בכתפיים. מחוץ לאולם,  לנארד נראה כבחור רגיל – אחד שישוחח על ספורט, מוזיקה או כל דבר אחר. אבל כאשר הגיע הזמן לעבוד, לא משנה אם מדובר באימון או במשחק, התנהגותו משתנה בין רגע.

"הוא מבין את יום העבודה שלו", נרס אמר. "וכאשר הוא נכנס בדלתות הללו, הוא מוכן לעשות את העבודה היומית. זה לא ככה, 'אוי בחיי, אני צריך לעשות שוב את הדברים האלה היום'. זה אפילו לא קרוב למנטליות שלו. זה, 'זה מה שאני עושה, ואני הולך לעשות את זה היטב', וככה פשוט הדברים הולכים".

"בואו נעשה את זה".


הראפטורס יקוו לשמוע את אותו המשפט – בואו נעשה את זה – מלנארד בקיץ. נכון לעכשיו, הם יכולים להתנחם בעובדה שהדברים נעשים היטב בשותפות הזו כפי שהם קיוו שכך יקרה בחודשים המוקדמים של העונה. הקבוצה מנצחת, ולנארד בריא ומשחק ברמת MVP.

אבל טורונטו גם יודעים שכל דבר שקשור בזה – הצלחת הקבוצה, משחקו של לנארד, מערכת היחסים החיובית שלו עם הצוות הרפואי – בסופו של דבר אולי לא יספיק. 11 החודשים הללו יכולים לבוא וללכת, שכל זה אולי גורם לשינוי קטן במחשבותיו של לנארד, וזה יכול להשאיר אותו באותו המקום כפי שהיה כאשר הראפטורס ערכו טרייד עבורו.

המקום הזה לא היה עם טורונטו בראש הרשימה שלו.

הראפטורס, בכל מקרה, מנסים לתת את הכי טוב שלהם. כאשר לנארד חוזר ביום חמישי למקום בו הוא יצר את השם שלו ב-NBA, הראפטורס מקווים שהם יכולים לשכנע  את לנארד במהלך ששת החודשים הבאים שטורונטו היא המקום הנכון עבורו.

"הוא תמיד רק אמר, 'אני רוצה לנצח, בנאדם'", נרס אמר. "'אני רוצה להיות בריא ולשחק. אני אוהב לשחק, ואני רוצה לנצח'".

"זה לא סקסי, אבל בטוח שזה מגניב".


ב-3 בינואר לנארד חזר לסן אנטוניו, במשחק בו הספרס ניצחו את הראפטורס 125-107

לפוסט הזה יש 26 תגובות

 1. גמר המזרח ואולי גמר הקונפרנס. להערכתי צריך להספיק ללאונרד להשאר בטורונטו. הוא הרקדן הראשי
  הקבוצה יכולה להיות שלו. מטורונטו הוא יכול להתמודד חזק מאוד על הכתר. יש לצידו צוות זו , יש את פסקל שכנראה יעשה שנה הבאה את האולסטאר.

 2. סמיילי תודה רבה. תרגום נהדר כהרגלך . בכלל המאמרים הללו חושפים הרבה זוויות של מאחורי הקלעים בליגה,
  פן מרתק בפני עצמו. הסיכויים עדיין לטובת הקליפרס לדעתי,
  אבל גמר ליגה או הבלתי ייאמן טבעת לגמרי יכולים להטות את הכף.

 3. כשאני חושב על קאוואי בקליפרס וכמה פוטנציאל יש לקבוצה הזו איתו זה יכול להיות ממש קוסמי.

  מצד שני – אין לקליפרס עוד סופרסטאר או אפילו אולסטאר בסגל כרגע.
  עם סטאר אחד אתה יכול במקסימום להגיע לאיזה גמר מערב ושפ להינגף.
  יחד עם קאוואי הם יצטרכו עוד קליבר, בהנחה והסגל הנוכחי פחות או יותר נשמר.
  קיידי? קמבה? באטלר? קליי?

  לא חסר מי. אבל 2 חובה. אחד לא יספיק.

  1. יש להם מקום לעוד אחד בנוסף לקוואי, קליי תומפסון כבר רומז שאו מקסימום בגולדן או קליפרס ויש עוד כמה כוכבים שהקליפרס עשויים להיות יעד סופר אטרקטיבי עבורם

 4. תודה על התרגום!
  אבן הדומינו הראשונה שתיפול היא ה-decision 2.0 של קווין דוראנט, ואחרי זה יתיישרו יתר הכוכבים, קוואי בתוכם. אבל כולם: קוואי, לברון, AD, קיירי, קליי, באטלר, ומי יודע, אולי אפילו הארדן (תלוי בכיוון שיוסטון תיקח).

 5. יפייפה סמיילי,תודה,
  אני אשמח לראות אותו נשאר בטורונטו,והופך למנהיג שהוא יכול להיות,
  אני מאוד אוהב את יוג'ירי,הוא עושה עבודה טובה,
  הראפטורס אכלו חצץ המון שנים,מכל מיני סיבות,
  יש להם קהל מדהים,אם הם יעשו אפגרייד לטיטול המהלך לאורי,הם בדרך הנכונה

 6. תודה סמיילי. לא חושב שישאר – הוא לגמרי סחב אותם לכל אורך הפלייאוף. מגיעה לו קבוצה טובה יותר.

 7. תענוג סמיילי. אלוף אתה.
  גם בבחירת מאמרים וגם בתרגום…
  אני לגמרי רואה אותו נשאר שם שנתיים ועובר לפרישה בקליפרס.
  שלג זה נחמד שנתיים-שלוש למי שלא מכיר ואוהב שמש וקיץ. אחרי זה ההתלהבות יורדת וזה נהיה סתם קר ורטוב ומגעיל.
  🙂

 8. קוואי הוא אחד השחקנים המוזרים ביותר בליגה. לשאול אותו היכן ישחק בעונה הבאה זה כמו לבקש להוציא מים מאבני הכותל.
  לי יש רושם שהוא יעדיף מקום שאין בו "שלג במשך השנה" אבל אליפות – או אפילו גמר – עלולים לשנות את כל התכניות.
  מצויין סמיילי.

 9. תודה רבה סמיילי.
  אני סבור כבר זמן רב שהוא בחר כבר בקליפרס.
  החלטתי סופית כשהם שיחררו את האריס.
  אבל זה יותר מכך.
  הוא בחר בקליפרס עוד כשהיה בסאן אנטוניו.
  הוא פשוט החליט שהוא רוצה הביתה לסן-דיאגו עם החברה שלו (ואם ילדו, כמדומני), וכל העסק עם סן אנטוניו היה יזום מצידו.
  הוא חשב שיועבר ישירות, אבל נאלץ להעביר שנה בטורונטו.
  אני בטוח שיחסית נחמד לו שם, אחלה אנשים וארגון, ובינתיים הצלחה מקצועית גדולה (לפחות מבחינת הישגים בפלייאוף ויכולת אישית), והוא כמובן נותן הכל – ככה הוא, כשהוא משחק הוא נותן הכל.
  אבל זה בהשכרה לשנה.

 10. תרגום מעולה, תודה רבה.
  בהנחה שקוואי כבר החליט מה יהיה איתו, וזה לא וודאי, איך מישהו אמור לדעת מה האיש חושב? הוא חידה שעטופה במסתורין, עם שבבים של אי בהירות מפוזרים מעל

כתיבת תגובה

סגירת תפריט