לעולם לא יהיה עוד תהליך או משרת GM עבור סם הינקי – ריק בוצ'ר / תרגום Smiley

לעולם לא יהיה עוד תהליך או משרת GM עבור סם הינקי

ריק בוצ'ר / Bleacher Report

פברואר 21, 2018

מאמר מקורי: http://bleacherreport.com/articles/2759830-there-will-never-be-another-process-or-a-gm-job-for-sam-hinkie

See the source image

האדריכל של התהליך אוכל סלט באמצע הקמפוס של אוניברסיטת סטנפורד. הוא לבוש בגוונים שונים של כחול – ג'ינס כחול כהה, חולצה כחולה עם צווארון, סוודר V כחול, גרביים כחולות. זאת לא תאונה, הוא ייעל את בחירת הבגדים שלו למינימום הסחת דעת כדי שמאמץ החשיבה יהיה על דברים יותר חשובים. כמו שני הסטודנטים אותם הוא מלמד בביה"ס לעסקים של סטנפורד. או מגוון סטארט-אפים שבהם הוא מתעניין. או ההרפתקה הבאה שלו לאיזה אזור פראי מרוחק או קו חוף. אולי אפילו בניסוי הגדול הבא שלו לבניית קבוצת כדורסל אלופה.

מה שסם הינקי לא מקדיש לו זמן בקליפת המוח שלו הוא למצוא דרך חזרה לארגון NBA. הוא לא התנגד לתפקיד החדשני שלו כנשיא ומנהל כללי בפילדלפיה 76, הארגון אותו הוא ניהל בנחישות לתחתית הליגה במשך שלוש עונות רצופות כדי לאסוף כמה שיותר בחירות דראפט עתידיות עם ערך גבוה שבהן הוא יכול לבחור את הסופרסטאר הבא. או שלושה.

זה פשוט לא בראש סדר העדיפויות שלו. גם לא לחלוק את מחשבותיו איך הניסוי הגדול שלו עם הסיקסרס מתפתח בלעדיו או, בצורה רשמית, כל דבר אחר אשר מתפתח ב-NBA. אפילו תמונת חטף על הקיום הנוכחי שלו זה יותר ממה שהוא מעדיף לאחר שהסכים להיפגש לארוחת צהריים.

עם זאת, מנהלים אחרים ב-NBA, היו יותר משמחים לחלוק את מחשבותיהם על עבודתו של הינקי עם הסיקסרס ואם יש לשפוט זאת כהצלחה. כמה מהם התקבצו בטורניר פיל נייט בפורטלנד, אורגון, בנובמבר, כדי לדון ביתרונות והחסרונות של מה שהינקי עורר.

בעוד הדעות מגוונות, הם מסכימים על דבר אחד: הבריאות של ג'ואל אמביד, האדם הגדול והנשגב והראשון והיחיד להיבחר לאול סטאר שיוצר מתהליכו של הינקי על ידי הפסדים ובחירות דראפט, הוא קריטי להגשמת התהליך.

"אני מכבד את מה שהוא עשה בגלל שהייתה לו תכנית והוא דבק בה", אומר מנהל בקונפרנס המערבי שדיבר על הינקי בחיוב. "צריך אומץ כדי לעשות את מה שעשה. אני מסכים [לשפוט כהצלחה כשמסתכלים על מה שעשה]. אבל אם הם לא היו בוחרים את אמביד, הניסוי כנראה היה אסון קולוסלי. תראה את המאזן שלהם כשהוא בחוץ. אם אמביד לא מסוגל להישאר בריא, הם יהיו נוראיים".

התכנית של כל קבוצה המנסה לבנות מתחרה לאליפות זהה: יצירת גרעין של שניים או שלושה כוכבים, להקיף אותם עם כישרון שיכול לסייע, להעסיק צוות אימון שיכול למזג את הכל ולקוות שאף אחד לא יפצע. החוק הראשון של העסק, בלי ספק, הוא להנחית סופרסטאר. תודות לתקרת השכר ב-NBA וחוקיות החוזים של השחקנים, זה הרבה יותר קל לעשות זאת דרך הדראפט מאשר בשוק השחקנים החופשי. הרוב המכריע של שחקני פרנצייז היו שחקנים שנבחרו בחמש בחירות הראשונות בכיתת הדראפט שלהם.

הינקי לקח פיקוד על ארגון שניצל את חולשת המזרח כדי להעפיל לפלייאוף חמש פעמים ב-10 השנים האחרונות למרות שסיים מעל ה-50% רק פעמיים. הבנייה מחדש אותה הינקי ראה החלה בשוגג באותו קיץ בו הסיקסרס עשו טרייד עבור הסנטר האול-סטאר, אנדרו ביינום, שהיה בשנתו האחרונה בחוזה אותו חתם עם הלייקרס. ההבדל בין אותו טרייד לאלו שנעשו על ידי הינקי: הסיקסרס ויתרו על בחירת סיבוב ראשון מוגנת בדיל בו היו מעורבות ארבע קבוצות, בניגוד לקבלת אחת. פציעת ברך מנעה מביינום לשחק אפילו דקה עבור הסיקסרס, והינקי נתן לו לעזוב כשהפך לשחקן חופשי, בהערכה שישנה עדיפות כי משכורתו בסך 16.1 מיליון דולרים תרד מהספרים.

See the source image

תמצית האסטרטגיה של הינקי הייתה פשוטה: להשיג כמה שניתן יותר בחירות לוטרי, וכל האמצעים כשרים, כדי שיהיה כמה שיותר סיכוי לבחור בסופרסטארים. כאשר דראפט ה-NBA מתגמל את הקבוצות הגרועות ביותר עם הסיכויים הגבוהים ביותר. הינקי לא התנצל כאשר הרכיב קבוצות שמטרתן להפסיד ולשמור על תקרת שכר נמוכה כדי להפוך את הסיקסרס לשותפים מבורכים לקבוצות הרוצות להיפטר מחוזים גרועים. זה הספיק לו כדי לקבל מחיר מהקבוצות הלחוצות בתקרת השכר שקיוו לנצל את הסיקסרס עם המקום בתקרה אצלם כקבוצה שלישית כדי להשלים עסקה: בחירת סיבוב ראשון עתידית, אם לא, האופציה להחליף מקומות בדראפט.

כל ההפסדים – הינקי בנה קבוצות שהיו במאזן 47-199 במשך שלוש שנים – והתמרונים (27 טריידים) הביאו לתוצאה של חמש בחירות לוטרי שבהן הינקי השתמש ולפחות שתיים נוספות (הבחירות הראשונות ב-2016 ו-2017, בן סימונס ומרקל פולץ') אפשר לייחס את הבחירות לעסקאות שהוא ביצע.

קבוצה קולנית של אוהדי הסיקסרס, לא רק סבלו את ההפסדים הבזויים, אלא גם אימצו זאת כמסווה לאליפות ה-NBA, משהו שפילדלפיה נהנתה לאחרונה לפני 30 שנה מאז שהינקי נשכר לתפקיד.

לעומת זאת, קבוצה קולנית של בעלי הקבוצות החלו להשמיע את דעותיהם לעבר הקומישינר של ה-NBA, אדם סילבר, הקובעת שההפסדים הבוטים של הסיקסרס פוגעים בקולקטיב שלהם כשער מסתובב. הסיקסרס ירדו מהמקום ה-18 בממוצע הצופים ב-2012-13 למקום ה-29 ב-2013-14, למקום ה-30 ב-2014-15 ולמקום ה-28 ב-2015-16.

"הם לא היו חייבים להיות כאלו גרועים", אומר אחד הבעלים. "זה פשוט היה יותר מדי. זה היה עוול לשחקנים שלהם. הם לא נתנו לעצמם סיכוי להיות טובים. הבעלים שלהם אמר לי, 'אנחנו לא חייבים להיות כאלו גרועים' ".

ה-NBA העבירה מסר לסיקסרס למתן את המאמץ הבלתי מרוסן שלהם להפסיד.

"משרדי הליגה אמרו להם מספר פעמים, 'זה יותר מדי' ", אומר מנהל נוסף מהאזור המערבי. "סם לא הגיע עם משהו חדשני. אנשים עשו [טנקינג] במשך שנים. הם רק לא לקחו זאת לקצה כמו שסם עשה. לליגה לא אכפת אם אתה מנצח 22 משחקים, הם פשוט לא  רוצים שתנצח רק 15. זאת הראייה. הוא שפשף לכולם את האף בזה עד לנקודה שבה הליגה הייתה צריכה לעשות מעשה".

בעוד הבעלים הראשי של הסיקסרס, ג'וש האריס, חתם תחילה על הניסוי הגדול של הינקי, מקורות בליגה אומרים כי הוא נכנע ללחץ מהנהלת ה-NBA ושכר את בעלי פיניקס סאנס לשעבר והמנהל, ג'רי קולאנג'לו כיושב ראש פעולות הכדורסל בדצמבר 2015. הינקי התפטר ארבעה חודשים לאחר מכן, כשהוא מגיש מכתב התפטרות בן 13 עמודים ל-12 השותפים של הסיקסרס. הוא צוטט את המשקיע וורן באפט והפיזיקאי מקס פלאנק והתייחס גם לשעון בן 10,000 שנה ולציפור הניו זילנדית במשקל 180 קילו, שלא יכולה לעוף, Moa.

תלמידיו הלא ממושמעים של הינקי, שראו בו ככומר נשגב בכנסייה המציעה רמת מתמטיקה גבוהה וחשיבה חדשנית המהווה כסולם שמימי לגביע על שם לארי אובראיין, אוהבים אותו יותר בשל כך. אלו אשר הטילו ספק בשיטותיו לקחו זאת כאישור שהוא יותר מדי אזוטרי עבור טובתו שלו – ועבור טובת ה-NBA.

See the source image

הסיקסרס הלכו לאחר מכן, באופן מוסכם, ושכרו את בנו של קולאנג'לו, בריאן, מנהל לשעבר בספרס ובראפטורס, כדי להצליח עם מה שהינקי עשה, למגינת לבם של תומכיו. ובקיץ שעבר, הליגה נקטה בצעדים כדי להרתיע את כל אלו המנסים לחקות את הינקי על ידי שינוי חוקי הדראפט. מתחילת 2019, שלושת הקבוצות עם המאזן הגרוע ביותר יהיו בעלות אותו סיכוי – 14 אחוז – לזכייה בבחירה ה-1.

בהרצה קדימה להיום, והינקי הוא פרופסור ויועץ טכנולוגיה כלל עולמי, הסיקסרס במאזן שנע בגבולות ה-50% ומנהלים אחרים נשארו לדון בקביעה כיצד הינקי צריך להיזכר.

עמיתיו לשעבר מתחלקים לשלושה מחנות – אלו האומרים שהניסוי נכשל בגלל ששנות ההפסדים הרבות לא הרימו את הסיקסרס מעל לבינוניות –  לפחות עדיין, אלו המאמינים שעדיין מוקדם מדי כדי לתת תשובה ואלו החושבים כי הניסוי נגמר כי הינקי כבר לא מנהל אותו.

עם זאת, אפשר להיות בטוחים בכך שמנהלים ובעלי הקבוצות בליגה עודם שמים עין על הסיקסרס כדי לראות האם הנכסים שהינקי השיג יביאו לתוצאה הרצויה.

כדי להעריך את מורשתו של הינקי, יש להשוות את השחקנים שהינקי בחר לאלו שיכל לקחת. מפה של כל הבחירות שהוא צבר, הפך או העביר ולדמות לתרשים ארגוני של תאגיד.

הוא קבע את הטון מהדראפט הראשון שלו, בעסקה על הרכז האול-סטאר שלו, ג'רו הולידיי, לניו אורלינס עבור שתי בחירות סיבוב ראשון, כשבבחירה הראשונה הוא לקח את נרלס נואל במקום ה-6 ואז השתמש בבחירה של הסיקסרס עצמה כדי לקחת את הרכז, מייקל קרטר-וויליאמס, בבחירה ה-11.

המנהלים שהתדיינו בטורניר של פיל נייט, אמרו שהבחירה שבקרטר-וויליאמס הייתה משב רוח, מכיוון שהסיקסרס יכלו לקבל אחד משני גבוהים איכותיים – סנטר הת'אנדר, סטיבן אדאמס (בחירה 12) או סנטר הג'אז, שחקן ה-All-Pro, רודי גובר (בחירה 27) – והפוינט-פורוורד, ה-All-Pro, ג'יאניס אנטטאקומפו (בחירה  15). מה שהמנהלים לא לקחו בחשבון, הוא שהינקי העביר את קרטר-וויליאמס עוד לפני שתואר שחקן השנה הראשונה שלו איבד מזוהרו למה שעכשיו זאת בחירת הסיבוב הראשון של הלייקרס ב-2018. נכון, הינקי פספס הזדמנות לקחת סופרסטאר אמתי כאנטטאקומפו, אבל הוא גם השיג בחירת לוטרי עבור שחקן משלים המשחק עכשיו בקבוצתו הרביעית.

בזמן שהינקי לא עשה טרייד עבור נואל, קולאנג'לו עשה זאת כששלח אותו לדאלאס מאבריקס בטרייד דד-ליין של שנה שעברה עבור ג'סטין אנדרסון, זוג בחירות סיבוב שני כאופציה, וחוזהו המסתיים של אנדרו בוגוט. לאחר שנפל מהרוטציה של מאמן דאלאס, ריק קרלייל, בעונה זו, נואל נתפס כמתגנב לחדר התקשורת במחצית כדי לאכול נקניקיה בלחמנייה. מיד לאחר מכן, דאלאס הודיעה כי נואל יעבור ניתוח באגודלו ויחמיץ מספר שבועות.

שוב, נואל לא היה הנכס היחידי שהינקי קיבל מהולידיי. הוא גם אסף בחירת סיבוב ראשון עתידית מהפליקנס אותה הפך לדריו סאריץ' ולעוד בחירת סיבוב ראשון עתידית, אותה הסיקסרס החליפו עם הקינגס כדי לקבל עוד בחירת סיבוב ראשון כדי לחטוף את פולץ'.

בחירת הדראפט היחידה שהביאה קצת ניחומים עבור הינקי הייתה ג'אליל אוקפור מדיוק, אותו לקח בבחירה השלישית ב-2015. בחירות אלטרנטיביות היו האול-סטאר, קריסטפס פורזינגיס (ארבע), אבן הפינה של הפייסרס, הסנטר, מיילס טרנר (11) והפרס של פיניקס סאנס, הגארד, דווין בוקר (13). לאחר שאוקפור התקשה לקבל זמן משחק בקו הקדמי הצפוף של הסיקסרס, קולאנג'לו עשה טרייד עבורו, מוקדם העונה, לנטס יחד עם ניק סטאוסקאס ובחירת סיבוב שני עבור הפאוור-פורוורד המחליף בן ה-30, טרוור בוקר.

See the source image

מעבר להפקה הבלתי עקבית של בחירות הלוטרי של הסיקסרס, המנהלים גם חקרו את ההחזר של בחירות הסיבוב השני שהינקי קיבל. בשלוש דראפטים, הינקי אסף והשתמש ב-12 בחירות סיבוב שני, אבל רק אחת (ריקהאון הולמס) נמצאת בסגל הנוכחי. מצד שני, שני שחקנים שלא נבחרו בדראפט – רוברט קובינגטון וטי. ג'י מקונל – לא רק שנשארו אלא מהווים חלק מהרוטציה. קובינגטון פתח בעמדת הסמול פורוורד במהלך שתי העונות האחרונות, בזמן שמקונל הוא הרכז המחליף שלעיתים קרובות הוא חלק מההרכב שמסיים משחקים בפילדלפיה.

אפשר לטעון כי הינקי הצליח בדראפט 2014 בגלל שלקח את אמביד בבחירה השלישית והחליף את הבחירה ה-10 (אלפריד פייטון) עבור הזכויות לבחירה ה-12 (סאריץ') ובחירת סיבוב ראשון עתידית ב-2017. למרות שאמביד החמיץ את שתי העונות הראשונות שלו כאשר החלים מרגל ימין שבורה, ושיחק רק 31 משחקים בעונה האחרונה ובילה את החלק העיקרי של העונה תחת הגבלת דקות כדי להגן עליו ממכשול פיזי אחר, הוא היחיד מכיתת דראפט 2014 שנבחר לאול-סטאר.

"האם כל זה היה שווה זאת?" שאל מנהל באחד המשרדים של קבוצה שעושה את הפלייאוף על בסיס שנתי. "אתה חייב לבלות קצת זמן בתוך זה כדי לדעת מה הם עברו כדי לומר זאת בוודאות. אבל יש לך שני בחורים שכבר נזרקו החוצה כמו נרלס וג'אליל, אז אי אפשר באמת לומר שהם הצליחו".

זוהי מחשבה אחת. מנהל צעיר מהאזור המערבי אשר מאמין לגישתו של הינקי היה אופטימי ועם השקפה בהירה יותר: "אמביד הוא החלק המרכזי. הוא מפלצת אם הוא נשאר בריא. זה הכל מונח על הכתפיים שלו".

בזמן שמבקריו של הינקי טוענים כי לבחור כישרון הוא מדע לא מדויק שאף קבוצה לא ממש מתמחה בו, וישנו מערך של סוכנים, מנהלים, בעלים ועובדים לשעבר של הסיקסרס אשר לקחו את הבעיה הגדולה ביותר שלו במיומנות הניהול. הם תארו אותו כמתבודד, לא שוהה באותו המלון עם הקבוצה כאשר הוא מצטרף לנסיעות, לא מפתח קשרים עם סוכנים או נותן מספיק תשומת לב לסגל הצעיר שאסף ונוקט בגישה קשה לכל שיחת טרייד או משא ומתן על חוזה.

"כאשר בחורים החלו להיכנס לצרות, לא היה שום מבנה או מבוגר אחראי", מתאר סוכן כשהוא מתכוון לתקרית הנסיעה הבלתי אחראית של אוקפור או למספר קטטות בר. "היה לו אפס ניהול על השחקנים. הם לא הלכו לפגישות, והם היו מאחרים לכל דבר".

לאותו מנהל של קבוצת הפלייאוף יש רושם זהה.

"הם לא הכינו יותר מדי בסיס שם", הוא אומר. "זאת הבעיה עם גישה כזו, כשההחלטות שלך מבוססות על מספרים בלבד. אתה לא מעריך תרבות ואופי. יש כל כך הרבה דברים שצריך להתמודד כאשר הקבוצה שלך כזו צעירה. אתה חייב שתהיה לך תמיכה שהיא מעבר לתא הנהג – התפתחות אישית, התפתחות מקצועית, ניהול משפחתי…"

אלו הקרובים להינקי מספרים שהוא בכוונה שמר על סוכנים – ועל כמה שחקנים – במרחק כלשהו. להיות קרוב לשחקנים בסגל כאשר באופן עקבי ישנם שינויים הוא עניין חסר טעם, אם לא מיותר רגשית. תקרת השכר הבריאה של הסיקסרס, בינתיים, הייתה נוחה לסוכנים כדי להשתמש בה כמינוף במשא ומתן על חוזים במקומות אחרים. עם זאת, הינקי לא רצה להרשות זאת בגלל שבסופו של דבר יתעוררו שאלות מדוע הסיקסרס לא הנחיתו אף אחת מהמטרות שלהם בשוק השחקנים החופשי.

"סוכנים היו מתלוננים אלי כל הזמן, 'יש לנו שוק של רק 29 קבוצות', בגלל שהם לא חיפש לבזבז כסף כלשהו", אומר מנהל נוסף מהאזור המערבי.

הינקי גם הגביל סוכנים בכך שנקט בגישה חדשה לחוזים עבור בחירות סיבוב שני ושחקנים חופשיים – רב שנים, עסקאות מובטחות חלקית. הרעיון מצדו של הינקי היה לסחור בביטחון של חוזים ארוכי טווח עבור שחקנים שוליים ובכך עדיין לשמור את גורם הסיכון עבור הקבוצה כבר ניהול.

לפעמים, זה פגע בהינקי ובסיקסרס עם סוכנים שהתרגזו מתכנית המשא ומתן הזו. חלק החזירו לו בכך שסירבו לחלוק מידע עמו או לתת גישה לשחקניהם, לא משנה היכן הם היו אמורים ליפול בדראפט. סירובו של פורזינגיס לבקר או לערוך אימון בפילדלפיה הוא דוגמה אחת. מקורות בליגה מספרים כי להינקי לא הייתה גישה מלאה לרישומים הרפואיים של אוקפור לפני שבחר בו.

"האווירה הייתה כל כך רעילה שסוכנים, מכללות וקבוצות לא רצו שום קשר עמו", אומר המנהל השני מהאזור המזרחי.

מנהלים אשר בילו זמן במחיצתו של הינקי אומרים שהיה לא חברותי מבחירה, ולא מטבעו.

"סם לא יכול היה לעזור לעצמו בכך שהיה מטפח קשרים", אומר המנהל הראשון מהאזור המערבי. "יש לו יותר אישיות ממה שהציבור באמת מכיר".

בזמן שהינקי נותן הצצה לאישיותו במכתב ההתפטרות, הוא לא הצליח להעביר אנשים לצד שלו. בעלים מאחת הקבוצות באזור המזרחי אומר שהמכתב – שלא תוכנן להיות פומבי – פגע בסיכוייו של הינקי להיות מועסק שוב בארגון, כמו כל דבר שעשה עם הסיקסרס. עדיין, מקורות מקורבים להינקי וברחבי הליגה מספרים כי בעלים ומנהלים עדיין מגיעים אליו בחיפושיהם אחר עצה. חלק מנשיאי הכדורסל בארגונים ובעלים אומרים שהם היו מעסיקים אותו, אבל לא ישימו אותו כאחראי.

אחרים מאמינים שלהינקי ולתהליך לא ניתן ניסיון מלא, ושהוא לא עשה שום דבר פסול כפי שהליגה האשימה אותו.

"הם בהחלט שינו את החוקים עם סם", אומר המנהל הוותיק. "זה לא היה הכל בגללו. אם הוא היה מחזיק מעמד עוד חמישה חודשים, אולי הכל היה נראה אחרת והוא היה מקבל קרדיט על מה שהם עושים עכשיו".

See the source image

מקורות שמכירים בחשיבתו של הינקי אומרים שהנחת היסוד שלו היא אחת: השחקנים הגדולים בימינו רוצים לשחק עם עוד שחקנים גדולים. המפתח הוא להנחית אחד ואז ליצור הזדמנות להנחית שני או שלישי. כפי שהוא רואה זאת: פתיחת מקום עצום בתקרת השכר ולקוות לפתות בעזרתה כוכבים מוכחים לקבוצה, הוא מנגנון מסוכן בהרבה מאשר לקוות לעשות זאת נכון דרך הדראפט. הסטטיסטיקה אומרת כי נדנדת הפיניאטה של הדראפט, תדוג בסופו של דבר איזשהו אמביד.

בזמן שלאף אחד מלמנהלים אין ספק כי אמביד הוא סופרסטאר בהתהוות, הם עדיין לא מוכנים לחתום על יכולתו להישאר בריא למאמץ של 100 משחקים של קבוצה אלופה.

"אם הוא משחק יותר מ-65 משחקים בעונה, הם צריכים לערוך מסיבה, בגלל שאני לא רואה את זה קורה," אומר מנהל מהאזור המזרחי.

סימונס גם כן מראה סימנים של אבן פינה שניה, למרות שהמגבלות שלו בזריקה ומאזן ההפסדים כאשר אמביד בחוץ העונה (3-8) מעלים ספקות באשר לכך. אפילו אם סימונס, בתום לב, אינו שחקן פרנצייז, עתודת בחירות הסיבוב הראשון העתידיות שהינקי צבר, משאירות תחמושת כדי להמשיך ולצוד אבן פינה נוספת.

הינקי, לעומת זאת, לא יעשה את הבחירות הללו. גם לא תהיה לו הזדמנות להראות שברגע שהגרעין של הסופרסטארים ממוקם, הוא יכול להתאים סביבם את השחקנים המשלימים הנכונים במחירים הנכונים כדי לרדוף אחר התואר.

"ברגע שאתה אוגר את כל השחקנים הכישרוניים, האם סם היה מסוגל להפוך את המתג ולהיות מנהל אמתי?" תוהה המנהל השני מהאזור המערבי. "אני בספק מאחר ואתה לא מעסיק את המחריב לעשות את הבניה מחדש. אלו הן שתי עבודות שונות עם סטים שונים של מיומנויות".

ישנה רק דרך אחת לגלות אם הינקי יכול לעשות את שני הדברים. איזשהו בעלים יצטרך למשוך את פרופסור הינקי החוצה מעמק הסיליקון ולתת לו הזדמנות נוספת להרכיב Moa, מקס פלאנק והאמביד הבא לתוך קומבינציה מנצחת.

לכל מי שמתעניין, אתם יכולים למצוא אותו בחצר של סטנפורד, כשכולו כחול, אוכל סלט.

לפוסט הזה יש 68 תגובות

 1. תודה רבה.
  סם הינקי הוא התגלמות האופרטיוניזם, מוכן לעשות הכל בשביל לבנות קבוצה מנצחת בעתיד. למעשה הוא מנצל את החוקים הרעועים שהיו באותה תקופה על מנת לאגור בחירות דראפט.
  ניתן לראות כאן הוכחה נוספת כי הרגולציה לא מונעת תופעות בעיתיות רק מגיבה להן. ובאשר להינקי, הוא בהחלט שם מראה מול הפרצוף של כל בעלי הקבוצות בליגה, והם בלשון המעטה, לא אהבו את זה.

 2. תודה רבה מרתק (אך טרם הספקתי לעומק).
  לדעץי הינקי עשה מה שניתן לעשות במסגרת החוקים .
  הנ.ב.א בנוי ככה שלא צריכה להיות בעיה לקבוצה להגיע להישיגי עתיד על חשבון הווה והינקי ניצל זאת עד תום.
  המסקנה שלי היא שבכל חוק יהיו אנשים שינצלו אותו לטובתם (בכל תחום בחיים ) וזה בערך מה שהינקי עשה.

 3. מצוין, תדה רבה. תרגום כזה זה השקעה של הרבה שעות, כל הכבוד.
  ככל שמתרחקים בזמן מקבלים פרספקטיבה טובה יותר על הניסוי של הינקי. בזמן אמיתי זה נראה כמו יריקה בפרצוף של הליגה ושל הצופים. אני לא שוכח את היריקה הזאת.
  לדעתי היה פגם בשיטה של הינקי. בבחירות לוטרי זה רק חצי הדרך. כל שמוק יכול להפסיד ולקבל בחירה טובה. החכמה זה לדעת לבחור. בזה הינקי כשל: נואל, אוקפור, קרטר ויליאמס – אפשר היה להוציא הרבה יותר.

 4. תודה רבה.
  כשאתה קורא מאמר מפורט וברור כזה כמות השטויות שעשה וגודל הכישלון של התהליך שלו זועק לשמיים.
  בזמן הזה, מה בוסטון עשו? ואיפה הם היום?
  וזה עוד בלי לדבר על חוסר הלגיטימיות וההשתנה מהמקפצה שאפיינו את המהלכים.
  ואחרי כל זה, הוא מתבסס על כוכב פציע, שחקן מתיימר שמתייחס לעצמו כנזיר האלים ובפועל תוקע את הקבוצה, ועוד בחירה ראשונה שבינתיים עשה את כל הקולות והסימנים של באסט מהדהד.

  1. התהליך של בוסטון הוא תהליך מאוד נדיר שכלל מופעי רב אומן של איינג' וסטיבנס(שנעזרו בכמה מהג'י אמים הגרועים בנבא). אני לא חושב שזה הוגן להשוות את פילי לבוסטון מבחינה מקצועית. מה שכן התהליך היה לא נכון מבחינה אסטרטגית אם מסתכלים על ההשפעה של התהליך על ההתנהלות של הקבוצה ועל המעמד של הליגה.

   1. הנקודה שלי היא זו – הם משווקים את עצמם בתור "התהליך", "התהליך", כל הזמן "התהליך", כאילו הם עשו פה איזה משהו פורץ דרך וגאוני, שהביא להישגי על.
    אם כבר לדבר על תהליך שכזה – אז זו בוסטון.
    פילי פשוט עשו טנקינג קיצוני ופישלו בבחירות.

    1. בגדול מסכים, מסכים שהתהליך לא גאוני אלא חסר בושה. ורמת השחקנים שהבחירות שלהם הניבו היא לא גבוהה אבל גם לא כל כך נמוכה כמו שאתה כותב.

     1. הינקי מעולם לא הוציא את המשפט TRUST THE PROCESS מהפה.
      זאת הייתה שורה של עיתונאי שאוהדי פילדלפיה התלבשו עליה.

 5. אחלה תירגום
  השיטה של הינקי היא לא קסם, רק מיקסום של סיכויים. אם התהליך יצליח תלוי בהתפתחות של אמביד, פולץ וסימונס.
  ימים יגידו
  בתור אוהד פילדלפיה מילדות חייב לציין שנטשתי אותם לחלוטין בשנות התהליך. זה היה מגעיל מדי בשבילי.
  גם אהבתי המקומית, חולון, הייתה שנים בבור אשפתות אבל זה בגלל שהם היו מאעפנים…. לא בגלל שלא ניסו 🙂

  1. מסכים איתך לגמרי. גם אני אוהד פילי מילדות והפרוסס היה גועל נפש. מוגזם בכל קנה מידה. אבל הבעיה העיקרית היתה הניראות של התהליך. קבוצות אחרות בנבא עשו אותו דבר בדיוק רק רחוק מאור הזרקורים. ככה היה אצל פיניקס, אורלנדו, מיניסוטה ואפילו הלייקרס. לכולן היו בחירות דראפט גבוהות במשך מספר שנים. הבחירות בנואל ואוקאפור בנקודת הזמן דאז היו הגיוניות. נואל היה פצוע והדרדר לבחירה 6 כשבכל המוקים היה אמור להיבחר גבוה יותר. אוקאפור היה אחלה פרוספקט בבחירה 3 ונתן עונת רוקי טובה. לדעתי בחרו אותו כגיבוי לאמביד כי לא ידעו איך ואם יחזור מהפציעה. על אמביד ויתרו מיניסוטה והבאקס ורק להינקי היו ביצים להמר עליו. יחד עם המקום בתקרת השכר והשיפור הצפוי אצל אמביד סימונס ופולץ(…) העתיד של פילי נראה טוב ורק רפי הבנה כמו האשך האובססיבי לא רואים זאת.

   1. אוהדים כמוכם שמעדיפים 15 שנה של שון בראדלי,ג'רי סטרהאוס,שרון רייט,פרד קרטר,דאנה בארוס,אייברסון , לארי בראון ימח שמו,אדי ג'ורדן,מו צ'יקס,דריבל דריבל פייד אווי אנדרה איגודלה , דאג קולינס קינג אוף דה לונג 2 , אנדרו ביינום.. במקום 3 וחצי שנים של הינקי…ואחר כך 10 שנים של אמביד וסימונס

    אין שום הגיון במה שאתם אומרים

    1. לא הבנת. לא אמרתי שהפרוסס היה רע בתור רעיון אבל הינקי לקח אותו לאקסטרים עם החלשת הקבוצה וזה כבר מוגזם. ודנה בארוס היה שחקן נהדר…

 6. אני יכול לדבר על שלוש שיטות לבניית קבוצה בNBA
  שיטת הינקי שתוארה בכתבה

  שיטת לברון (קליבלנד הנוכחית היא דוגמא קיצונית לזה): אסוף לקבוצה אחת כמה סופרסטרים ורוץ עם זה כמה שנים שתוכל, תוך הסתמכות על הכשרון של הסופרסטרים כדי ליצור הצלחה והסתמכות על ההצלחה למנוע מאבקי אגו פנימיים

  שיטת בוסטון/ג"ס/ס"א : קח מאמן כריזמטי בעל יכולת מנהיגות וסמכות מקצועית, ובנה קבוצה המשחקת משחק קבוצתי עם משמעת ושיטה ברורה שמוכתבת על ידי המאמן. אם צריך החלף שחקנים אך תדאג שהתלקיד ישמר ושהאגו של אף שחקן לא יגרום לו להשתלט על הקבוצה. השחקנים שלא בהכרח היו בחירות ראשונות בדראפט ייבנו בעזרת השיטה הקבוצתית

  כמובן שיש חפיפה מסויימת בין השיטות (למשל KD שהצטרף לג"ס) הנובעים מאילוצים של תקרת שכר ואגו/כימיה בין השחקנים לבין עצמם והשחקנים מול המאמן.

  אני מאמין שכדורסל הוא משחק קבוצתי שבו לשחקנים עם יכולות טובות יכולים להשפיע על רמת הקבוצה אך בסופו של דבר קבוצתיות טובה (בהגנה ובהתקפה) מסוגלות, אם מיושמות נכון, להכריע לטובת הקבוצה המאומנת. במילים אחרות בהנחה שאין פער עצום בין הקבוצות, קבוצה מאומנת מסוגלת לנצח קבוצה עם יותר כשרון
  אך מאומנת פחות.

  אני אישית תומך בשיטה השלישית ו

 7. תודה רבה על התרגום. אישית אני חושב שהינקי הצליח מאוד ב"תהליך" גם באוסף הבחירות שקיבל וגם (ועל זה יש לו פחות שליטה) באיכות הקבוצה שהתקבלה. אמביד הוא אולסטאר ואם לא יפצע הולך להיות אחד הסנטרים הטובים ביותר. יש לו את כל החבילה- כח, תנועה טובה, קליעה מרחוק, הגנה, יכולת מסירה וגם איכויות של כוכב מחוץ למגרש- שזה אומר המון כסף במכירת אקססוריז. בן סימונס הביא עונה מעולה ובדרך להיות רוקי העונה וגם כמעט נבחר לאולסטאר. אם ישפר את הקליעה הוא יהיה סופרסטאר. וגם מרקל פולץ הולך להיות אולסטאר. כל אלו המספידים אותו אחרי שראו אותו משחק משחק וחצי צריכים לזכור שעוד לא היה בתולדות הליגה pg של בחירה ראשונה שהתברר כבאסט ופולץ לא הולך להיות הראשון. יש לו סט כישורים מעולה. אני לא יודע מה קרה לקליעה שלו אבל בקולג' הוא היה 40%ל3. עליהם יש להוסיף את סאריץ' (או שאריץ') שהוא סטרץ פור מהזן שכל מאמן חולם עליו וקובינגטון שהוא גם סבבה לגמרי וקיבלתם אחלה חמישיה שתלך ראש בראש עם בוסטון במשך העשור הקרוב. צריך לזכור שבוסטון זכו בפיס בעסקה המטורפת עם ברוקלין ודני איינג' הוא סוחר מאוד ממולח. אז להביא כדוגמא את בוסטון להוכיח שפילדלפיה עשתה טעות זה לא פייר. סה"כ הסגל של פילי הוא מהכישרוניים והצעירים בליגה. מאחל להם בהצלחה ושלא יפצעו

 8. מבטיח שאם הינקי ירצה, תוך גג 5 שנים הוא חוזר לליגה.
  בהתחלה שנאתי מה שעשה ואז הבנתי בדיוק מה שג'ון אמר, אם יש סיכוי לשנות שיטה עקומה זה רק עם אנשים שיפשילו את המכנסיים לשיטה מול כולם מבלי להתנצל.
  בתכלס, זה עבד להם להם לא רע, והינקי עשה כמה חוזים ומהלכים מתוחכמים מאוד מלבד ה'תהליך' ששם את פילי במצב מצויין קדימה.
  יש לו עדת מעריצים נסתרת ברחבי הליגה בקרב ג"מים ופרשנים שמבינים שנעשה כאן נסיון חיסול ממוקד של הליגה.

 9. מעולה סמיילי, תודה רבה!

  אני חושב שכבר אפשר לומר שהתהליך נכשל בחישובי עלות תועלת:
  עלות – הפיכת מועדון פאר למועדון הכי מסריח בליגה לשנים ארוכות.
  תועלת – חצי גמר המרח ואולי גמר המזרח בשנים הקרובות(לדעתי הם לא יגיעו לגמר הכללי כי בוסטון תחליף את לברון כשליטי המזרח – יש מצב טוב שזה קורה כבר השנה – ופילי יתרסקו על הקי' הזה שנקרא הסלטיקס פעם אחר פעם). כל זה בהנחה/תפילה שאמביד יהיה בריא וסימונס ילמד לקלוע…

  1. בוא נהיה כנים, מועדון פאר זה לא היה כבר הרבה שנים. הטרייד על הולידיי הבטיח שישארו בינוניים שנים קדימה. יותר סביר שהיו נמצאים במצב של שארלוט או דטרויט מאשר הופכים איכשהו תחרותיים.
   כמובן שהעדיפות של כולנו זה שיבנו כמו יוטה, אינדיאנה, מילווקי, יוסטון וקבוצות שבוחרות באמצע סיבוב ראשון כל שנה ולקוות לאיזה נס שיציל אותם מהשממה (כמו ג'יאניס או מיטשל כזה, או טרייד מזליקי כמו הארדן או אולדיפו), אבל הדרך שהם לקחו היא בטוחה יותר להשגת הכישרון העילוי, ועשו עבודת מיתוג מעולה למכור את זה לקהל שלהם.
   ברור שזה מסריח, אז צריך למצוא דרך להעניש קבוצות שבוחרות ללכת בדרך הזו, לא להפיל על הש"ג ולהמשיך כאילו לא קרה כלום.

    1. הינקי . תקרא לזה ש"ג, תקרא לזה שעיר לעזאזל. הדבר היחיד שהוא עשה שונה מקבוצות אחרות זה לקרוא לזה בשם.

  2. לייק איט או נוט, התהליך לא רק שהצליח אלא גם הראה לכולם שיש אלטרנטיבה לשנים של בינוניות במקומות 5-10 בקונפרנס (ויש כל כך הרבה קבוצות שתקועות שם). זרוק שלוש שנים לפח והופ יש לך קבוצת עתיד עם שני (אולי אפילו שלושה) כוכבים. מה קבוצות כמו דנבר שארלוט או הפיסטונס עשו באותה התקופה? לא היה עדיף כבר להפסיד?

 10. הינקי עשה מהלך גאוני ונכון ותמכתי בזה מהרגע הראשון ואף הצעתי זאת לטורנטו ו-וושינגטון.

  אבל שימו לב כמה פאשלות הוא עשה וכמה גרוע הוא בחר בדראפט, לכן זה לא מבטיח כלום. הוא פגע 2 מ10, לא גאון גדול.

  לכן אני אומר השיטה כפי שהיא מצויינת כי הרבה שנים להיות גררוע פוגע בכיס בבעלים, ואם לא שנים אתה צריך מזל בדראפט.

  הפרוסס יצליח רק שיהיה טבעת אליפות, עד אז זה כלום.

 11. תודה רבה על התרגום. התהליך של הינקי לא יכל להתבצע בעשורים קודמים, וזה לא קשור דווקא ל-NBA או לחוקים שלה, אלא לאווירה הכללית

 12. תודה, סמיילי.

  בעולם של שחקני אופי שפוגעים בעצמם בשביל הדמות, סאם הינקי הוא ג'ארד לטו ששולח לחברי הצוות קונדומים משומשים כדי להיכנס לדמות של הג'וקר.

  בעולם מקביל הוא משכנע את סימונס לוותר על העונה שעכשיו נגמרה עד שפולץ יחזור לקו הבריאות ובינתיים מעביר את אמביד הפציע והמבוגר יחסית תמורת עוד כמה בחירות. מתישהו באמצע שנה הבאה הוא מבין שככה אי אפשר להשיג עשרה סופרסטארים על חוזה רוקי ומעביר גם את שני השחקנים שנשארו לו ומגשים את חלומו האמיתי – 3 דראפטים רצופים עם כל בחירות הלוטרי בידיו. רק צריך לשנן מאה פעמים ביום "אנשים הם חפצים. לא שווה להתקיים אם אתה לא כוכב על. אנשים הם חפצים", והכל מסתדר.

 13. תודה על התרגום סמיילי.אני חושב שצריך יהיה לבדוק את התהליך עוד כמה שנים.אם פילי יעשו כמה גמרים ויותר אפשר יהיה להכריז על הצלחה.נראה שהינקי מספיק מוכשר להסתדר בחיים,אם ירצו אותו הוא יבוא ואם לא ימשיך להתעסק בדברים אחרים.

 14. הבעייה עם השיטה של הינקי היא שהיא תלוייה יותר מדי במזל. אם בגלל 'התהליך' שלו הוא היה מוצא קובי, או לברון, או דוראנט – כולם היו מהללים את מה שעשה. הבעייה היא שלהרוס קבוצה על מנת לבחור באיזה קרטר-ויליאמס או אוקפור – זה מעשה שלילי ביותר. אבל להרוס קבוצה במשך שנתיים על מנת לזכות בלברון זה כנראה משתלם.
  אבל לברון כזה, או קובי, או דוראנט – מופיעים 1-2 בעשור, ולפי שיטת הדראפט יש לך בסך הכל 25% סכויים לבחור ראשון.
  לכן אני מעדיף בהרבה את שיטת הסלטיקס.
  אבל שהינקי הוא כנראה גאון, אני בטוח.

  תודה סמיילי על תרגום חשוב ביותר

  1. מה גאון? איזה גאון?
   לא צריך להיות גאון בשביל לעשות דבר כזה, רק חסר בושה ודי מנותק מהמציאות.

    1. הצעדים הגאוניים של איינג' היו צעדי טנקינג מובהקים אז במה הוא שונה מהינקי? בזה שהוא לא הצהיר על זה בגלוי?

     1. איך זה קשור בכלל?
      איך היית מגדיר אחרת העברת כל השחקנים הטובים בקבוצה תמורת בחירות דראפט עתידיות?

    2. אשך של לימביר או איך שלא קוראים לך באמת, לא החלטתי אם אתה טרול שמשתדל בכח לנג׳ס ( ובשפה בינונית, אם יורשה לי) או סתם פשוט בנאדם לא ככ חכם. מה שברור לגמרי הוא שתפיסת המציאות שלך, איך נאמר בעדינות, קצת מנותקת בכל הקשור לכדורסל, אני מקווה שלא כך בחיים. נכון שמגוון דעות זה דבר מבורך אבל תן לי לתת לך טיפ קטן – אם כולם חושבים משהו בין 10 ל- 5 על הסקאלה לגבי הפרוסס ואתה חושב 1 כנראה שאתה טועה. אני מציע שתיקח כמה נשימות עמוקות, שתה כוס מים, תן לעצמך סטירה ואז תצעק בכל הכח – אשך תתאפס על עצמך !
     עזר?

 15. אני אוהד פילי קרוב ל-40 שנה.
  לא התביישתי ותמכתי בצעדים של הינקי – הוא לא עשה כלום שמנוגד לחוקים .
  למרות הכאב בטן הגדול בשנה השלישית שבגללה ג'וש האריס הראה לו את הדלת.

  הצליח או לא.

  אני לא זוכר קבוצה של פילדלפיה משחקת כדורסל שמח מאז ימי הדוקטור (אמנם אייברסון היה ענק אבל הקבוצה ששיחק בה היתה משעממת ושיחקה כדורסל מביש) – השנה נהנתי מכדורסל של הסיקסרס בפעם הראשונה מאז שנות ה-80 ולהינקי יש מניות רבות בזה.

  דרך אגב אין מצב שיחזור לליגה – אדם סילבר וחייליו לא יתנו לזה להתממש.

  תודה סמיילי

 16. צריך לומר את האמת –
  טנקינג היה, והוא עדיין קיים.
  הבחירה הראשונה שהסאנס זכו בה? תולדה של תהליך טנקינג.

  אני קורא תגובות שמדברות על הסלטיקס.
  מה שאיינג' עשה, טנקינג נטו.
  יש מי ששכחו, אבל הטנקינג שהגיע אחרי הטיירד עם הנטס,
  הוא רק היה "טנקינג סלטיקס 2.0".
  הגרסה הראשונה, הייתה לפני הדראפט שהבטיח ל-2 הראשונות את גרג אודן ואת קווין דוראנט.

  https://www.theringer.com/2017/2/21/16040660/boston-celtics-2006-07-tank-danny-ainge-paul-pierce-kevin-garnett-ray-allen-bb6d8fb5031f

  ההבדל בין מה שאיינג' עשה לבין מה שהינקי נובע בעיקר מכך שאיינג' הוא GM מבריק (וגם קצת מזל, לא מזיק לפעמים…)

  ההבדל בביקורת?
  כבר כתבו לפני –
  איינג' לא השתין מהמקפצה.

  למען הסר ספק –
  אישית, אין לי ביקורת, לא כלפי איינג', ולא כלפי הינקי.
  להם הייתה מטרה (לבנות קבוצה), והם שיחקו במסגרת הכללים הקיימים.
  אם יש בעיה, שיישנו את הכללים.

  תודה, סמיילי.

 17. כמו שכבר כתבו כאן לפני, אם הייתי רוצה ללמוד על בניית קבוצות. הטלפון הראשון שלי הוא לדני איינג'. סאם הינקלי נהל ניסוי מעניין וסך הכל התוצאות טובות אבל הפגיעה בתחרותיות והסיכונים והחולשות בתהליך פשוט לא שווים את זה.

  1. יש לי את התשובה של איינג' בשבילך : כל מה שאתה צריך זה את גראנט ופירס חצי מתים ואת בילי קינג ופרוקרוב שיתנו לך בחירות דראפט בלי הגנת לוטרי ל 10 שנים

   אני בטוח שזה מה זה קל לעשות

   1. ומאמן מתאים, ותרבות ארגונית, ובחירות נכונות בדראפט, וחוזים וטריידים נבונים, וביצים של בנזונה כדי לזרוק את אייזיה תומאס ועוד כמה שחקנים לא רעים ועוד ועוד. ברוקלין נתנו לו אחלה מרווח לבניה אבל זהלא מוריד בכלום מעבודה האדירה שהוא עושה.

 18. חחחחח איזה טנקינג של הסלטיקס ? עונה אחת של מקום 10 ? מאז הטרייד הם כמעט כל עונה בפלייאוף לעומת כל הקבוצות שכן עושות טנקינג שכבר כמה שנים נמצאות למטה ..

  1. להחליף כישרונות תמורת בחירות דראפט/סיכוי לבחירות דראפט גבוהות –
   זו המהות של טנקינג.

   ההבדל בין הסלטיקס לסאנס, לדוגמה,
   זה שהבוסטוני שלנו מקולקל . . .

   וקצת יותר ברצינות –
   איינג' הבין שהחומר שיש לו ביד פשוט לא מספיק.
   אז הוא עשה טרייד גאוני, והחליש את קבוצתו בטווח הקצר בכוונה.
   מה שיצא זה תהליך מבריק בו בוסטון בנו את עצמם מחדש בזמן שיא.
   צריך להזכיר את הקבוצה של לפני האליפות של 2008 –
   גם אז בוסטון הלכו על טנקינג (במרדף אחרי דוראנט/אודן), והם סיימו את העונה עם המאזן השני הכי גרוע,
   רק שבמקרה הנ"ל, המזל לא היה לצדם, אז איינג' שינה כיוון, ובהינף טרייד בנה קבוצת אליפות.

   כל המחמאות לאיינג',
   ביושר הוא הרוויח את המוניטין שלו כאחד מה-GMים המוצלחים בליגה.

 19. מה זה בדיחה? מאמר מפברואר של ריק ביוקר האידיוט שאין לו מושג מהחיים שלו , מלא בשקרים , מידע לא נכון ושטויות.

  בלי קשר למה שהינקי עשה המאמר הזה הוא בושה לכל כלי תקשורת רציני ובושה לכם שאתם מפרסמים מאמר מלפני שלושה חודשים שחצי מהדברים בו כבר הוכחו כלא נכונים על בסיס מה שקרה עד סיום העונה והפלייאוף

  1. המאמר פורסם כי זה מאמר מעניין (ראה את כמות התגובות שעורר המאמר הזה) ואפשר להתדיין עליו (שוב, ראה את כמות התגובות).

   וכמו שאתה רואה לנכון להתדיין עליו ואף רשמת תגובה

   1. נעזוב רגע בצד את איכות המאמר(שלא קשורה לאיכות התרגום) זה קצת מוזר לראות מאמר לפני 3 חודשים כאשר חלק מהדברים שכתובים במאמר הוכחו כלא נכונים.
    היו גם מספיק מאמרים עם ציטוטים וראיונות עם סם הינקי עצמו שבחיים לא ידבר עם כותב המאמר הזה .

    ועם יש דבר ששנוא עלי זה ציטוטים בעילום שם , מנהל במערב אמר לי , מאמן במזרח הודיע לי , זה הכל בולשיט ואני לא מאמין לאף מילה מהציטוטים המזויפים האלה.

    1. לגבי התזמון – שים לב שהמאמרים המתורגמים נעשים בימי שישי.

     אין אפשרות לשים כל מאמר ברגע שהוא מתפרסם (צריך זמן למצוא את המאמר ולאחר מכן זמן לתרגם אותו) וזה גם לא מטרת האתר לתרגם מאמרים.
     המאמרים המובאים (על ידי או על ידי מנחם ואחרים – שלפעמים נכתבו מלפני שנים רבות) הם לצורך ההנאה מהקריאה שלהם ולתת לקוראים להתדיין עליהם.

     זכותך המלאה לרשום את תגובתך. אבל אני חושב שאין זאת בושה לפרסם זאת ולא כמו שרשמת: "ובושה לכם שאתם מפרסמים מאמר מלפני שלושה חודשים".

     1. עזוב, הוא אוהד עיוור, יעשה הכל רק כדי לא לומר משהו רע על פילי.
      אין בושה לבקר את קבוצתך כשהם עושים משהו מסריח, זה אפילו ראוי.
      כמובן שטענות מסוג "מאמר לא ראוי" או "מאמר לא רלוונטי מלפני 3 חודשים" (אגב ממש לא מזמן) הן מנגנון הצדקה עצמית ולא צריך להתייחס.
      המשך בעבודה הטובה

 20. זה נכון שהוא לא היחיד שעשה טנקינג, אבל הוא היחיד שלא היה חכם מספיק כדי לשמור על נראות. וזו הטעות שלו.
  אחלה מאמר

 21. ודבר נוסף , אחד השקרים הגדולים במאמר הזה הוא מערכת היחסים של הינקי עם השחקנים , הסוכנים כמובן משקרים כי הינקי לא הסכים לתת חוזים מנופחים לאפסים שהם מייצגים.

  יש סיבה שאמביד כל הזמן מזכיר את הינקי ואומר שהוא אוהב אותו, הרבה לא יודעים שאמביד לא נפצע בכלל פעם שניה , כל מה שקרה זה שהרופאים אמרו להינקי שאמביד לא הבריא 100 אחוז אבל הוא עדיין יכול לשחק בלי כאב אבל זה ישפיע על אורך הקריירה שלו , כל GM שהדבר היחיד שחשוב לו זה לשמור על הכסא היה נותן לאמביד לשחק , אבל הינקי התעקש על ניתוח נוסף והחלמה של 100 אחוז.

  אחרי שהינקי עשה טרייד על אוון טרנר הוא בעצמו הסיע את טרנר לשדה התעופה ונפרד ממנו באופן אישי , אף GM בליגה לא עושה כאלה דברים.

 22. תודה סמיילי. לדעתי הצנועה (כי אני לא מכיר את מה שקרה מאחורי הקלעים) הפרוסס הצליח. הצליח לא בגלל שהוא הביא אליפות (אין תהליך כזה שמביא לאליפות) אלא בגלל שהוא בנה קבוצה מצוינת מלאה בצעירים וותיקים שכבר עכשיו מתמודדת בגדול. הוא הביא את הקבוצה למדרגה הבאה. מה פיניקס עשתה באותן שנים?! נכון, זה היה בזוי ומייאש לראות את רכבת השחקנים. אבל כשהמועדון נמצא במצב קשה הוא צריך לקבל החלטות קשות. הדרך של איינג׳ היתה גם דומה וגם שונה, וגם אצלו היה המון מזל. יש כאן המון עניין של מזל לכאן ולכאן, אם נרלנס נואל היה מתגלה כשחקן קצת יותר טוב, אם אמביד לא היה נפצע, אם ואם ואם. כשבוחרים בדראפט ישנה המון אי ודאות ואנחנו צריכים לקחת את זה בחשבון.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט