לאוהדי הגריזליס מגיע יותר – מאת king_producer / תרגום Smiley

לאוהדי הגריזליס מגיע יותר

אבל הם לא יקבלו זאת

פברואר 9, 2018

מאמר מקורי: https://www.grizzlybearblues.com/2018/2/9/16992748/memphis-grizzlies-fans-deserve-more-nba-tyreke-evans-trade-deadline

SB NATION – GRIZZLY BEAR BLUES / By king_producer

Image result for chris wallace memphis

למשך יותר מחודש, אנשים אשר סיקרו את הגריזליס על בסיס יומי דיברו על מה שהגריזליס יכולים לקבל בטרייד פוטנציאלי עבור טייריק אוונס. היו לנו פודקאסטים, מאמרים, ווידאו, והמשכנו בהצעות מהטרייד-מאשין במדיה החברתית.

זה היה דבר בטוח. כל כך בטוח שהגריזליס שמו את אוונס בחוץ כדי למנוע פציעה שתרתיע מחזרים פוטנציאלים ועשו זאת בצורה מאוד פומבית. ואז יום  חמישי הגיע. הדד-ליין של הטריידים. זה היה היום בו כולם יגלו מה הגריזליס יקבלו בתמורה מהפרס הפוטנציאלי שלהם. איזה קונטנדרית תהיה מוכנה לוותר על פוטנציאל צעיר ו/או בחירה עבור מישהו שיכול לעזור להם לקחת את התואר? בדד-ליין של הטריידים ב-NBA היה שפע פעילות, אבל עבור הממפיס גריזליס וטייריק אוונס, הדד-ליין הגיע וחלף.

זה היה מבלבל. זה לא הכיל הרבה הגיון. למה לחזיק בחוץ שחקן, להסביר באופן פומבי למה מחזיקים אותו בחוץ, ואז לא לעשות עסקה שאתה מתכוון לעשות במשך שבועות. היו דיווחים על הצעות שהונחו מול הגריזליס שהיו עסקאות טובות, עסקאות שהיה צריך לקחת אותן. אבל הגריזליס ניסו לחכות למשהו טוב יותר, קיוו שמישהו ישבר ויתן להם בחירת סיבוב ראשון, וזה אף פעם לא קרה.

עם כל הצער שבדבר, אלו הם הממפיס גריזליס. זה מה שהם עושים. הם דופקים דברים והם עושים זאת במשך שנים.

Image result for Tyreke Evans Grizzlies

זאת ההנהלה שלא מוכנה להקשיב לשיחות על טרייד עבור סנטר בן 33 שגרם לפיטורי מאמן.

אותה הנהלה שהפכה את בן מקלמור לעדיפות ראשונה בשוק השחקנים החופשי האחרון.

אותם אנשים שספרו לאוהדים שהם רוצים לקבל בחירת דראפט גבוהה ולשחק עם חברה צעירים בעונה זו.

אותם אנשים שפיטרו עוד מאמן ראשי, ועדיין רבים מהם נשארים בתפקידם. באיזו נקודה זה בטוח מספיק לומר שזה לא המאמן? למה רק המאמן אחראי?

אותם אנשים שאפילו לא היו מסוגלים לסחור בשחקן שהרבה קבוצות רצו ועכשיו כנראה יעזוב ללא תמורה בקיץ הבא.

הטעויות הללו, הפשלות, הצעדים הלא נכונים, איך שאתם רוצים לקרוא להם, הכל קרה ב-12 החודשים האחרונים. ההנהלה הזו עושה את אותן טעויות במשך שנים, אבל זה היה בסדר. הקבוצה עשתה את הפלייאוף בכל שנה, ככה שהטעויות לא נראו כאלו רעות. אנשים נותנים לזה להחליק בגלל שזה היה כיף ללכת ל-FedExForum כל שנה במהלך משחקי הפלייאוף, אפילו אם נוצחו בסיבוב הראשון על ידי סאן אנטוניו ספרס.

הלוואי והייתי יכול לשבת כאן ולומר לכם ששינוי באופק. הלוואי ויכולתי לומר לכם שהטעויות האלו, ששגיאות כאלו הן כל כך איומות שבטוח שמישהו יפוטר, שהאדם האחראי בוודאות, סוף סוף, יכיר בחוסר יכולתו המשווע לקבל תמורה עבור שחקן שמספר קבוצות רצו.

הגריזליס עשו את הטעויות האלו מאז שכריס וולאס הגיע לכאן. הם בחרו את האשים ת'אביט, הם עשו טרייד על קווין לאב, הם בחרו את ג'ורדן אדאמס, טוני רוטן ועוד הרבה. כתבתי סדרה בת חמישה חלקים שנה שעברה כמה לא יעילה ההנהלה בעשור האחרון, ולא הרבה השתנה. הבעיה היא שמשהו גם לא ישתנה, אף אחד לא הולך להיות מפוטר, אף אחד לא יישא באחריות. השינוי מתחיל מלמעלה והבעלים רוברט פרה חייב להבין שהטעויות הללו משבשות את העתיד של המועדון.

זה איך שזה הולך מהנקודה הזו והלאה. כולנו כועסים על כך שהגריזליס לא יכלו לעשות דבר אחד שהיה ממש מולם. כולם תוהים איך לעזאזל הגריזליס יכלו לפשל בזה. מאמרים יכתבו, תכניות רדיו יהיו מלאות עם אנשים שידברו כמה נוראית ההנהלה, ואנשים ידברו בפודקאסט איך שזאת הייתה טעות. מארק גאסול יגיד לנו לאחר המשחק הראשון שזה הטוב ביותר עבור טייריק להיות פה בגלל שהם מנסים לנצח עכשיו.

כריס וולאס ילך לתכנית רדיו, או מול התקשורת היום, ויספר לנו שהם רצו לשמור על טייריק, ועכשיו הם יכולים להציע לו יותר כסף מהר יותר מכל אחד אחר בהמשך דרכו. אוהדים יקבלו את התסריט הזה ללא רצון אמתי ואז יתחילו להאמין שאפשר לשמור על טייריק אוונס לזמן הארוך. טייריק אוונס יקבל יותר כסף או הזדמנות טובה יותר לנצח במקום אחר ואז הוא יעזוב. אוהדים יכעסו שוב שכריס וולאס שיקר להם שוב, אבל יחזרו בגלל שהם אוהבים את הקבוצה.

Image result for chris wallace Grizzlies

זה כבר קורה במשך שנים כי האוהדים נצמדים לקבוצה הזו בגלל שהם היו עושים את הפלייאוף. היה להם משהו להאמין בו, שאולי אבל רק אולי בפלייאוף הם יוכלו לתת ריצה. הגריזליס תמיד היו אלו שאתם לא רוצים לפגוש בפלייאוף. הטעויות לא נשכחו, אבל הן גם לא בלטו בגלל ההצלחה של הקבוצה. שום דבר לא השתנה עבור ההנהלה לאחר כל כך הרבה שגיאות בדראפט.

הם פסחו על דריימונד גרין ורודני הוד כדי לבחור שחקנים שנחתכו ועכשיו מחוץ לליגה. הם עשו טריידים על בחירות הדראפט שלהם כדי לקחת משקל עודף. היו כל כך הרבה תוצאות לא רצויות לאחר כל כך הרבה בחירות דראפט שהם שלחו בטריידים בגלל שהם חשבו שדברים יסתדרו, וזה אף פעם לא קרה.

לגריזליס היה מזל עם שחקנים שהם קיבלו בטריידים ואז הפכו זאת כאילו הם סימנו את השחקנים הללו כל הזמן (מארק גאסול). לאחר כל השנים עם הטעויות הללו מההנהלה, שום דבר לא השתנה. לא היה אדם אחד בהנהלה שהיה אחראי לכך.

הרעיון להעביר את טייריק אוונס היה אמור היה להיות פשוט. זה היה הדבר היחיד שכל מי שכיסה כדורסל ברמה הארצית הסכים שזה הדבר הנכון לעשות עבור הארגון הזה גם לזמן הארוך וגם לקצר. לזמן הקצר זה יגרום להפסדים ויתנו יתרון בטיפוס בדירוג עבור בחירת דראפט גבוהה. לטווח הארוך זה ייתן לגריזליס שחקן שיכול לעזור לך באופן מיידי שנה הבאה בתקווה שיהיה סגל מלא ובריא והקבוצה תחזור לפלייואף. אפילו לאחר הטרייד על טייריק, תהיה עדיין אותה אפשרות כמו לכל קבוצה להחתים אותו על חוזה חדש. עם כל זה על כף המאזניים, עם כל המידע הזה שהיה זמין, הגריזליס עדיין לא יכלו לסטות מדרכם הרעה.

זה כנראה יהיה הקש שישבור את גב הגמל. זה בולט, גובל ברשלנות של ארגון לתכנן טרייד על שחקן, מחזיק את אותו שחקן בחוץ, ואז לא לוקח את העסקה הכי טובה שמוצעת. הטעות הזו צריכה להיות זו שקוראת לעבודתו של מישהו לשאת סימן שאלה.

ישנם מקומות שכאשר משהו כזה קשה קורה, אנשים מפוטרים במיידי על כך שפספסו זאת, אבל בממפיס, זה נורמלי. זה מה שאנחנו צריכים להתמודד איתו, ששום דבר לא משתנה במהלך העשור האחרון אז למה להתחיל עכשיו.

לאוהדים מגיע יותר מאשר כריס וולאס, אבל הם לא יקבלו זאת.

 


קישור ליומן הגריזליס המצויין של הגולש אסף:

לפוסט הזה יש 19 תגובות

 1. ממפיס צריכה לפרק ולבנות הכל ולקבל מה שניתן עליהם. גם עם כולם הטופ שלהם זה מקום 6 ומה זה יתן?
  אני מבן את החשיבות של ההכנסות וזה כנראה השיקול היחידי למה קונלי וגאסול לא מועברים ויש להם גם כמה שנים בחוזה ככה שהם מתאימים רק לקונטנדריות.

  קונלי מאד ישדרג את הספרס למשל או את דטרויט.

  מארק גאסול יכול להיות נכס נפלא לאיזה שנתיים (אח"כ ברור שהוא ידעך ויהיה חוזה כבד) לקבוצת אול אין כמו קליבלנד מיניסוטה, פורטלנד, טורנטו, וושינגטון,

  קבוצות לא יציעו עליהם הרבה כי הם יודעים את המצב של ממפיס ושל ההנהלה, לכן זה מה יש.

 2. כריס וואלאס מקבל כל כך הרבה חרא מהתקשורת ואני חייב להגיד שאני לא מבין את זה.
  לא שהקבוצה היתה איזה 12 שנה מחוץ לפלייאוף כמו מינסוטה או מסתובבת במחוזות הלא רלוונטיות כמו חצי מקבוצות הליגה. היא היתה שנים הדוב השכול, הקבוצה שאף אחד לא רוצה לפגוש, שכולם מעריכים.
  להגיד שפספסו את גרין זה כזה בולשיט שאפשר להגיד על כל ג"מ בליגה.
  הקבוצה נמצאת בבעיה כי הבעלים בצרה כלכלית/משפטית ורוצה למכור. אמנם החוזה על פרסונס היה טעות נוראית, אחד החוזים הגרועים של השנים האחרונות, אבל הרעיון להשאיר בסוף את אוואנס אחרי שראו כמה לו וויליאמס קיבל? המחשבה לנסות למשוך את הצמד קונלי-גאסול כמה שאפשר ולחזק בצדדים כזו נוראית?
  ממש לא כזה נורא, בהנחה שלא קיבלו הצעות מפוצצות על גאסול.

  1. אני מסכים שלגבי הדראפט הרבה פעמים זאת חוכמה בדיעבד, אם כי אולי אצל האשים ת'אביט הכתובת הייתה על הקיר והטעות עם קווין לאב בהחלפה שלו על או ג'יי מאיו.

   אני חושב שדווקא השנה הטעויות הן יותר ברורות כמו החוזה העצום לפארונס (שכבר ברור לכולם שהוא לא שווה את הכסף ולא מסוגל לסחוב יותר מדי משחקים). והפיטורים של פיידזל הם השיא, כי היו חייבים להוריד את גאסול לקרקע ולעשותשלום ביתביניהם מאשר להיפטר ממאמן שהיה טוב מאוד.

   יש אמת עם חוסר ההצלחה לטרייד של אוונס שהמניה שלו בשיא, מכיוון שכפי שרשום כנראה שבכל מקרה בסיום העונה הוא ילך לקבוצה עם סיכויים גבוהים יותר וממפיס בכל זאת יכלו להסביר לו את המצב ולהחתימו מחדש בקיץ (אחרי שכביכול היה מעריך אותם שנתנו לו סיכוי לקבוצה תחרותית)

   1. אני חושב שמה שמכריע לרעה אלו הפיטורין של פיזדייל. אי אפשר להגיד משהו טוב על הנהלה שעושה את זה, ואם כל הכבוד שיש לי לגאסול, אין לו מספיק קרדיט כדי להתנהג כמו פרימדונה ולאלץ פיטורי מאמן. הוא חתום שם עד 2020, בחוזה טוב לשני הצדדים, אבל אם הוא היה עושה הרבה צרות הוא רק היה מפסיד מזה. כמובן אנחנו אף לא יודעים את כל הפרטים, אבל על פניו פיטורי פיזדייל היו הדבר הכי מכריע שההנהלה דפוקה…

  2. למעט המנגר של ממפיס כולם ידעו שהאשים תאביט הולך להיות פלופ של הלייף. לקחת אותו על פני שחקנים אחרים בדראפט הזה זה מביך, נגר היה ונגר נשאר.

 3. מאוד מסכים אתך אפלטון. אין מה לעשות אי אפשר להעביר את גאסול בלי תמורה הולמת.בטח שזה מועדון משוק קטן שקשה מאוד להביא אליו כוכבים .

 4. לא חושב שהמאמר נכון. לצייר את הגריזליס כקבוצה עם הנהלה בעייתית זה פשוט להתעלם מהעובדה שבמשך שנים היה מדובר בקבוצה סופר תחרותית עם שחקנים טובים אבל לא סופרסטארים. קונלי מצוין אבל עדיין בדרג השני של הרכזים בליגה, זי-בו נתן מעל ומעבר וגם גאסול פרץ (לדעתי) את תקרת הזכוכית של עצמו. תתארו לכם שפארסונס היה משחק כשהוחתם כמו בימים הטובים שלו. ממפיס היו יכולים להיות קונטנדרים. לא יודע אם השמועות על גאסול נכונות אבל אי אפשר להתעלם משנים מוצלחות על בסיס 2/3 עונה בלי קונלי.

 5. גם בעיניי הביקורות מוגזמות. אין קבוצה בליגה שלא יכולה להגיד שהיא מצטערת על בחירה כזו או אחרת או טרייד שבדיעבד לא הצליח. 9 שנים מאז האשים תאביט, היו עשרות באסטים חוץ ממנו, גם אם הוא נבחר לפני הול אוף פיימרים לעתיד. זה קורה.
  גם החוזה המוגזם של פארסונס – הבנאדם פצוע כרוני, לא חושב שזה משהו שהיה אפשר לקחת בחשבון. זה לא שכל הקריירה היה סימן שאלה בריאותי סביבו. אם היה נכשל מקצועית הייתי מקבל יותר את הביקורת. צריך לזכור שהחתימו את פארסונס כשהיה להם חור בעמדה והם הימרו. לקבוצה משוק קטן כמו ממפיס אין הרבה הזדמנויות לדוג שחקנים בשוק החופשי. נראה לי שממפיס לא תהיה אחת האופציות של לברון בקיץ הקרוב.
  אותה הנהלה עשתה גם המון מהלכים מצוינים ובחירות נכונות, לא סתם הם היו כוח משמעותי במערב במשך תקופה ארוכה. זאת לא הלייקרס שמבחינתם אליפות או כלום, זאת פאקינג ממפיס.
  ואם הטריגר לכל הביקורת היה הטרייד שלא יצא לפועל על טייריק – מי ישמע הציעו להם בחירת לוטרי עליו. אז היו מקבלים בחירה 35-40, זה מה שהיה משנה את העתיד שלהם?

 6. במחשבה שניה, תחשבו על הסגל לשנה הבאה: גאסול קונלי בחירת דראפט טייריק וגרין. הצעירים מהספסל יחד עם שאריות פארסונס. יכולה להיות אחלה קבוצה ל3 השנים הקרובות. כולל מסגלות לעבור סיבוב בפלייאוף. למה לפרק דבר כזה?

 7. סמיילי תודה על התרגום המצוין, ותודה על המחמאה על היומן. ממפיס נראה לי מעולם לא סוקרה בשני פוסטים נפרדים באתר כלשהו המסקר את הליגה. מנחם צריך לבקש על זה אקרדיטציה אחת לפחות מרוברט פארה…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט