המסע המשוגע של משפחת בול עם UCLA נראה שהולך ונגמר – ג'ף בורזלו / תרגום Smiley

המסע המשוגע של משפחת בול עם UCLA נראה שהולך ונגמר

דצמבר 5, 2017

מאמר מקורי: http://www.espn.com/mens-college-basketball/story/_/id/21675931/the-ball-family-run-ucla-appears-over

ג'ף בורזלו

כתב צוות ב-ESPN

שש שנים ושלוש עונות של משפחת בול עם UCLA. זאת הייתה התכנית.

מהזמן בו לונזו בול התחייב ל-UCLA בינואר 8, 2014, ועד שלאמלו בול עוזב לאחר עונה אחת (one-and-done) באביב של 2020. זה היה לוח הזמנים המשוער.

זאת הייתה אמורה להיות מערכת יחסים פורייה עבור שני הצדדים, כאשר UCLA מקבלים שלושה שחקנים כישרוניים – שכוללים לפחות בחירת לוטרי ב-NBA וכוכב עתידי – ומשפחת בול מגדילה את הפרופיל המתוקשר שלה כאשר היא שולחת שלושה בנים לאחת המכללות בעלת תכנית כדורסל היסטורית לעונה אחת של כל אחד מהם.

לאחר קצת יותר מעונה אחת, עושה רושם שהיחסים בדרך להסתיים.

לוואר בול הוציא את בנו ליאנג'לו מ-UCLA ביום שני אחר הצהריים, פחות מחודש לאחר שליאנג'לו היה אחד משלושת שחקני UCLA שנאסרו על והושעו ללא הגבלת זמן בגין גניבה מחנויות בסין. אף אחד משלושת השחקנים שהושעו הופיע במשחק עדיין, ואין לוח זמנים לחזרתם למגרש.

זקן משפחת בול לקח החלטה להוציא את ליאנג'לו מבלי להודיע למאמן הראשי של UCLA סטיב אלפורד או לאחד מהעוזרים שלו.

למאלו בול, הצעיר מבין שלושת האחים ושמדורג שביעי במחזור 2019 ע"י ESPN, עדיין בעל התחייבות לשחק ב-UCLA. לוואר אמר כי התכנית עבורו עדיין לשחק עבור הברויינס (Bruins) – אבל מספר מקורות הביעו ספק שלמאלו ידרוך אי פעם ברחבי הקמפוס. היו שאלות לגבי עתידו של למאלו ב-UCLA בתחילת הקיץ, כאשר הוא קיבל נעל משלו מהמותג Big Baller Brand. שחקנים איבדו את סטטוס החובבנות שלהם כאשר הם "מקבלים תשלום בכל צורה" עבור היכולות האתלטיות שלהם או כאשר הם מקבלים הבטחה לתשלום לאחר המכללה. אם למאלו קיבל תשלום עבור הנעליים, הוא יכול להיחשב כבלתי כשיר. החששות האלו מורכבות מכיוון שלוואר הוציא את למאלו מבית הספר של צ'ינו הילס מוקדם באוקטובר, ובחר ללמד באופן עצמאי בבית המשפחה את בנו הצעיר. לוואר אמר כי הוא הולך "לעשות ממנו את שחקן הכדורסל הטוב אי פעם" לאחר שהוציא אותו מהתיכון.

"אני יכול להשיג לו את המשחק הכי טוב בכל יום", סיפר בול לראמונה שלבורן מ-ESPN באוקטובר. "אני רק צריך לצאת החוצה לשכונה ולהגיד, 'מי רוצה לשחק עם ילדיי?'".

כאשר ליאג'לו עוזב במפתיע את UCLA, הסיכויים שלמאלו להגיע לשם בסתיו של 2019 הולכים ומתמעטים. מה העתיד של ליאנג'לו ולמאלו צופן עבורם. לוואר הודיע שהצעד הבא הוא להכין את ליאנג'לו לדראפט ב-NBA, והוא לא מתכנן מעבר למכללה אחרת. למאלו יכול לסגת מהתחייבויותיו ל-UCLA ולחפש אחר מכללה אחרת שתגייס אותו לכיתת 2019, או להעביר את הזמן לפני דראפט ה-NBA כאשר ילך לשחק מחוץ לארה"ב או להתאמן בבית.

דבר אחד יש לזכור: בשום נקודת זמן ליאנג'לו לא נחשב כפוטנציאל NBA. הוא היה חלק מגיוס של שלושה כוכבים מבית הספר, ולא היה מיועד לראות זמן פרקט ב-UCLA גם אם לא היה מושעה.

"הוא לא נמצא באף אחת מרשימת הגיוסים שלנו – אפילו לא במורחבות", אמר אחד מהמנהלים לכתב ESPN, אדריאן ווז'נארובסקי ביום שני.

ללא קשר לפרק הבא עבור משפחת בול, נראה כי הספר נסגר על זמנו עם UCLA.

Image result for lavar ball family

אבל בהסתכלות לאחור, שני הצדדים קיבלו את מה שרצו כשיצאו הקשר – זה פשוט קרה בשלב הירח דבש. דבר אחד נעשה קצת יותר קשה, הניצוץ כבר לא שם, וגם לא הכוח להתמודד עם זה.

בזמן שמצד אחד, מאמני UCLA כנראה שמחים שילדיי בול כבר לא חלק מהתכנית והם לא צריכים להתמודד עם הכותרות הללו, הם גם אסירי תודה לכך שילדיי בול נכנסו לתכנית.

משפחת בול שמרה על תעסוקתו של אלפורד.

בלי ילדיי בול, מבלי מגויס ברמה של טופ חמש כמו לונזו, אלפורד כנראה היה במקום אחר שהוא לא ווסטווד. זה לא היה סוד שהוא היה על הכיסא החם לאחר 15-17 בעונת 2015-16. מטוס עבר עם שלט של "לפטר את אלפורד" מעל הקמפוס של UCLA במרץ 2016. היו שלטים על מכוניות שנסעו ברחבי הקמפוס שמכריזים על "הבינוניות שנעשית כאן" עם תמונתו של אלפורד. עצומה שחזרה עכשיו ב-UCLA הקוראת לסיום עבודתו של אלפורד כבר עם 1,500 חתימות.

אבל החזון של לונזו בול רץ ברחבי המגרש, מוסר למגויסים אחרים בפוטנציאל גבוה, היה מספיק כדי להשאיר את אלפורד בלוס אנג'לס.

ועונה ללא דרמה בה לונזו הוביל בדירוג הארצי באסיסטים והיה בקבוצה הראשונה של האול-אמריקן היה מספיק כדי שלונזו ייבחר שני על ידי לוס אנג'לס לייקרס – ומספיק כדי שאלפורד יקבל הארכת חוזה עד 2021.

"יש לו את היכולת הייחודית הזו להבין ניצחונות", אלפורד אמר בפודקאסט ספורט של FOX בעונה שעברה. "הוא מבין איך לנצח והוא הביא את ההתנהגות המנצחת לכאן. וזה מדבק".

Image result for lavar ball family

בלי UCLA, האם הכדורים אצל משפחת בול? לונזו ללא ספק טוב מספיק לשגשג בכל מקום שהוא שיחק. הוא מוסר-של-פעם-בדור. הוא לקח את UCLA מ-15 ניצחונות ל-31 ניצחונות ולהופעה בסוויט 16. אבל לוואר בול הוא לא לוואר בול בגלל שיש לו שלושה בנים שטובים בכדורסל. ישנם הורים אחרים שהפיקו מספר שחקני כדורסל. זה המחזה. והמחזה הזה לא ממש מתחיל עד להופעת החלק של עונתו הראשונה של לוזו ב-UCLA. האם אותו מחזה קיים אם לוואר ישלח את ילדיו למכללה אחרת, אחת שלא בלוס אג'לס, בירת טלוויזיית הריאליטי של העולם? זכרו, כל שלושת האחים שיחקו ביחד בבית ספר של צ'ינו היל והפכו לסיפור ארצי. אבל הרעיון של להביא את הסגנון הזה ל-UCLA, המכללה עם הכי הרבה תארים לאומיים בספורט, ביתו של ג'ון וודן, היה מה שחטף את תשומת הלב. הרעיון שלונזו יבחר על ידי קבוצת הבית של הלייקרס, זה חייב להיות מקום ליד הבית בדרום קליפורניה, שכל שלושת הילדים יוכלו ללכת אליו, שיספק את עוצמת הזרקורים ההכרחית. זה חייב להיות UCLA.

"אני מרגיש טוב לגבי זה", לוואר אמר פעם ל-ESPN על הישארותו של אלפורד באביב שעבר. "הוא מכיר את בניי. אני אוהב את הסגנון שלו, ואני שמח שהוא נשאר".

האם היחסים הסתיימו עם סיום עונתו הראשונה של לונזו, זה יהיה מצויין עבור שני הצדדים. UCLA קיבלו את מה שרצו, משפחת בול קיבלה את מה שרצתה. אבל למשפחת בול יש עוד מה לתת: שני בנים אחרים, שאחד מהם הוא רכז עילית בכיתת 2019.

ליאנג'לו לא טוב כמו לונזו, אבל אף צד לא יכול להודות בכך. הם היו צריכים לשחק קצת עם הפתיל, לשמור על ההופעות. הם עשו זאת עבור לונזו, הם עשו זאת עבור למאלו. ברגע שהלחישות התחילו שלמאלו לא ימשיך למכללות, וברגע שליאנג'לו נעצר על גניבה מחנויות בסין ואז הושעה לתקופה לא מוגבלת, זה היה ברור ששני הצדדים לא רוצים להמשיך יותר בקשר.

שני הצדדים יהיו מאושרים כתוצאה מכך. UCLA יזכו להבדיל את עצמם ממשפחת בול, בזמן שלוואר יכול עכשיו לשלוט בצעד הבא עבור ליאנג'לו ולמאלו מבלי לענות על שאלות אם ליאנג'לו טוב מספיק כדי לשחק ב-UCLA או אם למאלו יהיה כשיר כחובבן.

מישהו פשוט צריך לקחת את הצעד הבא בסיום היחסים הללו.

זה תמיד היה לוואר בול, וזה תמיד היה כרוך בפרידה מבולגנת.

לפוסט הזה יש 13 תגובות

 1. אחלה תודה
  נושא החתמת שחקנים למכללות מלא בכל כך הרבה בעיות. יש הסכם בין המשפחה לקולג' ל3 ילדים, ואין חשדות להסכם לא כשר? איזה שהוא תשלום אסור למשפחה?

 2. תודה על התרגום סמיילי!

  בנושא קצת אחר, אני זוכר שמישהו הזכיר כאן אגדה אורבנית על אלבום שיצא בשנות ה80-90 שלא הצליח במיוחד, מכר רק כמה מאות עותקים, אבל כל מי שקנה אותו הלך והקים להקת רוק משלו. מישהו זוכר במה מדובר ויכול לרענן את זכרוני? תודה וברכה ושלום

 3. תפקידו של אב הוא להכין את בניו לעתיד הטוב ביותר שלהם. במקום לשחק וללמוד ב-UCLA עם סכוי להתםתח שנתיים-שלוש ואולי להיבחר בסיבוב השני בדראפט, בניו הצעירים ישחקו (אולי!) באירופה, וינסו למכור טי שירטים של אביהם.
  תודה על התרגום!

 4. באיחור. אבל תודה על התרגום. ככל שיהיה אפשר להפריד בין לוזנו לטראמפ של הכדורסל הנקרא לאבר כך יהיה טוב יותר לכולם.

 5. תודה על התרגום, סמיילי.
  לבאר בול הזוי ברמות אחרות וכנראה קצת לא שפוי.
  קצת חבל על האחים הקטנים אבל לפחות לונזו יכול לפרנס את כולם

כתיבת תגובה

סגירת תפריט