דבונטה גרהאם "לא אמור להיות פה" – ג'ונתן אברמס / תרגום Smiley

דבונטה גרהאם "לא אמור להיות פה" – ג'ונתן אברמס / תרגום Smiley

דבונטה גרהאם "לא אמור להיות פה"

אולי הסקורר הכי חסר פחד ב-NBA שמעולם לא שמעתם עליו לא היה פנומן, אבל בעזרת ההדרכה של אימו שקיבלה אותו בגיל 14, הוא למד שאין אף אחד במשחק שיכול לשמור עליו.

ג'ונתן אברמס / bleacherreport.com
דצמבר 21, 2019

מאמר מקורי: https://bleacherreport.com/articles/2867608-devonte-graham-isnt-supposed-to-be-here

"למה לא אתה?"

זאת הייתה שאלה שדבונטה גרהאם נשאר לערער עליה מסוכנו, טיי סוליבאן. השניים דיברו בקיץ החולף לגבי מה שגרהאם מקווה להשיג במהלך עונת ה-NBA הקרובה. הדקות היו מצומצמות עבור גרהאם כשחקן שנה ראשונה. נאסף בסיבוב השני של דראפט 2018, גרהאם היה קבור עמוק בעומק הסגל של ההורנטס, מאחורי האול-סטאר, קמבה ווקר, ושחקן היכל התהילה העתידי, טוני פרקר. ככה שהוא בילה את שנתו הראשונה בליגה כשהוא נוסע הלוך ושוב בין שארלוט לקבוצת הג'י ליג של ההורנטס בגרינסבורו, צפון קרוליינה.

אבל לאחר שפרקר פרש בקיץ שעבר, ו-ווקר, החתיכה המרכזית בארגון, עזב לבוסטון בעסקת סיין-נ'-טרייד עבור טרי רוזייר, גרהאם ידע שהוא מצא דרך פחות צפופה לדקות משחק. הוא אמר לסוליבאן שהוא מקווה להשיג ממוצעים של 12 נקודות ושישה אסיסטים למשחק, שיהיו קפיצה נורמלית מעונת הרוקי שלו בה השיג 4.7 נקודות ו-2.6 אסיסטים במהלך 46 משחקים.

מאמן ההורנטס, ג'יימס בורגו, אמר לסוליבאן כי גרהאם יקבל הזדמנות הוגנת ושהוא יצטרך שגרהאם ישחק גם ללא הכדור. אבל כאשר הקלעי השני בקבוצה בעונה שעברה, ג'רמי לאמב, עוזב כשחקן חופשי, גרהאם וסוליבאן עדיין ראו הזדמנות כניסה לחמישייה. "בהתבסס על בניית הסגל, טרי כנראה הולך להיות הקלעי המוביל, אבל יש צורך גם במישהו נוסף", אמר סוליבאן, "בגלל שאתה מסוגל לקלוע".

זה מעט סוג של אנדרסטייטמנט השנה.

רק שישה שחקנים זורקים יותר משלוש מכדרור מאשר 5.8 הניסיונות למשחק של גרהאם. הוא קולע אותן ב-38.9 אחוז, נמצא בשוויון עם דמיאן לילארד ועם ווקר וטוב יותר מאלו אשר זורקים יותר, כמו ג'יימס הארדן ולוקה דונצ'יץ'.

ה-1.88 של גרהאם, שהעלה את ממוצעי הקליעה שלו ביותר מ-14 נקודות למשחק ומדורג שמיני באסיסטים (7.5 למשחק) נמצא בשורה הראשונה והמוקדמת של המתמודדים לתואר השחקן המשתפר של השנה – ומקום אפשרי במשחק האול-סטאר תודות לייצוב הארגון שאולי במפתיע יהיה במאבק על המקום האחרון בפלייאוף באזור המזרחי. כפי שחבר קבוצתו, מילס ברידג'ס, צייץ לאחרונה: "Tae world I'm just living it".

סוליבאן כנראה לא יהיה שופט אובייקטיבי, אבל בגרהאם, הוא רואה לקוח שמיישים את מה שלמד בעונתו הראשונה.

"אנשים אומרים, 'מה הוא עשה במהלך הקיץ?'" סוליבאן אמר. "תראה, זה מה שהוא עשה בשנה שעברה. הוא ישב שם, והעלה את הביטחון שלו [בג'י ליג]. הוא היה בצל של קמבה. הוא לקח את כל זה ושם את זה במשחק שלו בקיץ הזה ועכשיו אנחנו פשוט רואים את הפירות של זה. … קמבה וטוני פרקר, הוא יאמר לכם שהחברה האלה באמת הראו לו את הדרך. … בגלל שאתה רואה הרבה מהמשחק של קמבה [בגרהאם] עכשיו. הזריקות משלוש האלה מכדרור? קמבה עושה את זה. הסיומת מסביב לטבעת? זה הרבה מקמבה. אתה מכיר את הפלוטר? … זה טוני פרקר".


כאשר גרהאם התכונן לחצות לאורכה ולרוחבה את המדינה כדי להיבחן עבור קבוצות NBA באביב האחרון, הוא סיים את לימודיו בקנזס עם תואר במדעי התקשורת. סוף השבוע הזה היה חופף עם יום ההולדת של אימו, דוואנה קינג, ועם יום האם.

הסיום, עבור קינג, הציג רגע של השתקפות.

עברו רק 14 שנה מאז שהיא, בעצמה, הלכה על הבמה בטקס סיום התיכון שלה בזמן שסחבה את בנה בן הארבע עימה, דבונטה. "אתה עובד כל כך קשה, אתה מקריב כל כך הרבה ואז לראות את כל העבודה שלך, זה כאילו התמונה בשלמותה", קינג אמרה. "כביכול תמונה שהסתיימה. אתה יודע שיש לך דרך ארוכה ללכת, אבל התמונה הזאת הסתיימה. … זה אחד הרגעים שהדברים החלו לחזור ואתה נזכר בסטטיסטיקה הזו, אנחנו לא אמורים להיות כאן. סטטיסטית, הייתי אמורה לנשור מהתיכון. הוא כנראה היה מת או בכלא, ואנחנו ניצחנו את הסיכויים".

עם עזרה מאמא שלה ואחותה ("והרבה תפילות", היא אומרת), קינג סיימה תואר במנהל עסקים באוניברסיטת שואו [Shaw] בזמן שהיא עבדה. 

"היא ילדה אותי כשהייתה בת 14", גרהאם אמר. "לא יכולתי לבקש אמא טובה יותר, הורה טוב יותר ממנה. פשוט כל מה שהיא עשתה כדי לתמוך בי. אפילו כאשר לא היה לה הכסף לעשות זאת, היא תמיד מצאה דרך". לפעמים זה אמר לנסוע מביתם בריילי [Raleigh] לשארלוט וחזרה כדי שהיא לא תחמיץ את אחד ממשחקיו של דבונטה בין הסשנים של תחרות המעודדות של אחותו.

בפעמים אחרות, המשמעות הייתה להילחץ ממש בגלל הרצון שלה שדבונטה יסיים את המכללה. "אפילו בתיכון, היא הייתה אומרת לי שאני לא יכול לעשות דברים עד שידעתי לאיזה מכללה אני הולך", גרהאם אמר. "רציתי לעשות קעקוע, והיא הייתה ככה, 'ברגע שתדע לאיזו מכללה אתה הולך, אתה יכול לעשות קעקוע'".

קשה היה לפספס את המיקוד שלה עבור על מי שבא במגע עם המשפחה.

"התשוקה שלה, העקביות שלה ביחס לכך שהיא לא אפשרה שום סוג של מנוחה או סיטואציה שלילית או כל דבר כזה שיכול היה לערער את המטרה הסופית שהייתה, שהילד שלי הולך לקבל חיים טובים", אמר דווין ווסט.

ווסט הוא אחיו של אול-סטאר ה-NBA לשעבר, דיוויד ווסט, והארכיטקט של מועדון כדורסל ה-AAU המפורסם, גארנר, בריילי, הכולל בוגרים כמו ג'ון וול וטי ג'יי וורן. דבונטה קיבל את תשומת הלב של המועדון כשהיה בערך בן 8, כאשר קלרנס קולמן, מאמן בתוכנית, ביקר בפארק רוברטס בריילי בחיפוש אחר רכז. קולמן התייעץ עם שרי הארטשפילד, מנהלת הפארק, והיא הצביעה עבורו על ילד קטנטן שפיקד על המגרש. "הוא היה מוכשר … כאשר ראינו אותו, אבל הוא היה מעט חכמולוג עם השפעה אבל מאוד קטן", קינג נזכרת. קולמן צפה בדבונטה במשך כל הרבע לפני שחיפש את אימו.

קינג הרשתה לו להצטרף, קצת מופתעת שהילד שלה, שלפני כן לא היה כפמת אכפתי בעולם הזה, פתאום מזרז אותה לצאת מהדלת לכל אימון מהחשש שהצמד יאחר. "אבל בגלל שהוא כל כך אהב כדורסל, זה היה משהו שהוא רצה לעשות", היא אמרה.

הוא החזיק מעמד בעצמו על המגרש, אפילו כאשר הוא היה מוקף בילדים שקוטלגו בפנומנים. "רק ממבט ישיר של פיזיות, הוא רק התפתח מעט מאוחר מרוב הילדים", קולמן אמר. "אנחנו אומרים זאת לגבי הרבה ילדים: 'אם הוא יגיע לסביבה של 1.80, הוא הולך להיות משהו'. אבל הוא תמיד היה טוב, תמיד קיבל זמן משחק משמעותי, אבל זה היה אחד מאותם הדברים שהוא היה צריך להדביק את הפער הפיזי".

גרהאם היה 1.60 בזמן שהוא נכנס תיכון ברוגטון בריילי. "הוא תמיד היה נוהג להסתובב שהתספורת שלו למעלה כי הוא אמר שככה זה גורם לו להיראות גבוה יותר", אמר ג'ף פרל, מאמנו בבית הספר. פרל והצוות שלו הפצירו לעתים תכופות בגרהאם להיות יותר אנוכי. "הוא היה מאוד מסור לחברי קבוצתו, והוא לא רצה לבוא ולהחזיק יותר מדי בכדור", פרל אמר. "אני חושב שהוא והמאמנים וחברי קבוצתו אמרו לבסוף, 'בנאדם, אתה חייב לקחת יותר זריקות, תזרוק כדי לקלוע'. וכך הוא עשה, במיוחד בשנתו האחרונה שהוא ממש החל להתבלט. אבל הוא היה מאוד חכם, הוא הבין מה כל אחד אמור לעשות … פשוט מנהיג חכם".


מסלולו של גרהאם לעבר פרופיל גדול יותר היה מעט מגושם, אם להיות עדינים.

למשך זמן רב, רק בתי ספר קטנים הראו עניין אמיתי בגרהאם. מאוחר ב-2012, הוא חתם על מכתב כוונות ללכת לאפאלאצ'יין סטייט.

"הרבה מחברי קבוצתי כבר התחייבו", גרהאם אמר. "בתי ספר גדולים ורציניים – צפון קרוליינה, לואיסוויל, מקומות כאלו. התחיל להיות מאוחר … בקריירה שלי ובאמת שלא היו לי הצעות ממקומות גדולים. היה לי נוח עם המאמנים שם לזמן מה. הרגשתי שזאת הייתה האופציה הטובה ביותר עבורי באותו הזמן, אז פשוט המשכתי ועשיתי זאת".

לא עבר הרבה זמן לפני שהוא החל לפתח ספקות לגבי החלטתו. למרות שבית הספר היה קרוב הביתה, הוא לא נפעם האווירה שהייתה יחסית מבודדת. ואז הגיע שנתו האחרונה בברוגטון, שם הוא השיג ממוצעים של 15.7 נקודות ו-5.4 אסיסים והוביל את בית הספר להופעה במשחק התואר של המדינה. בתי ספר גדולים החלו לאותת, וגרהאם ניסה לצאת מהמחויבות שלו לאפאלאצ'יין סטייט.

"זה היה סיוט", קינג אמרה. "קראתי דברים בגוגל, עושה את הערעור בעצמי … שלחתי ל-NCAA. הם דחו זאת. שלחתי משהו אחר, והם גם כן דחו זאת. ואני הולכת מול אנשים שיש להם עורכי דין, שיודעים את מה שהם עושים, שיש להם את בית הספר ואת המערכת מאחוריהם. אז, זה היה קשה".

ג'ייסון קאפל, מאמן בית הספר באותה התקופה, סירב לזוז. דווח ב-ESPN.com שאפאלאצ'יין סטייט חושדת ש-NC סטייט (שמאוחר יותר גרהאם ישקול ללכת) עושה טמפרינג.

"זה מעולם לא הייתה ההתנהלות שלו לפי דעתי", קאפל אמר לקנזס סיטי סטאר בשנה שעברה. "תמיד הצהרתי על כך. בגיוס שלו, היינו מופתעים כמו כל אחד שהשגנו שחקן עם הכישרון שלו. אבל קרענו את עצמנו, וגרמנו לכולם להאמין ולהרגיש בנוח. והיה לנו מזל שהוא היה גיוס מאוד אינטנסיבי".

כאשר הוא לא היה מסוגל לקבל את השחרור שלו מבית הספר, גרהאם בחר באופציה של שנת י"ג בברוסטר אקדמי, בית ספר מקדים בניו האמפשיר שהכשיר כישרונות NBA כמו וורן, תומאס רובינסון ו-וויל בארטון תחת המאמן ג'ייסון סמית.

סמית ידע שגרהאם נחשב להבטחה, אבל לא היה לו את ההכרה או את הדירוג שיש לרוב השחקנים שעוברים בבית הספר. כמו לחבר קבוצה נוסף באותו הזמן, דונובן מיטשל. "זאת לא קבוצה טיפוסית של ברוסטר", אמר אחד מחברי קבוצתו של גרהאם.

"מה זה אמור להביע?" גרהאם שאל.

סמית הציב את מיטשל וגרהאם באותה הקבוצה במהלך משחקים פנימיים.

"הם לחלוטין כיסחו את כולם, ובכל פעם שהם היו מנצחים משחק, הם היו מעלים זאת שוב, 'לא קבוצת ברוסטר טיפוסית. לא קבוצת ברוסטר טיפוסית'", סמית אמר. "בגלל שבאותה תקופה, אני לא חושב שדבונטה או דונובן היו על הרדאר של מישהו".

גרהאם השיג ממוצע של 17 נקודות ועזר לברוסטר לזכות באליפות הקדם לאומית ב-2014.

"ברגע שהוא הבין, היי, אני יכול לשחק עם כל אחד, הוא היה השחקן הכי חשוב שלנו על המגרש כשהוא היה בברוסטר", סמית אמר. "בעיקרון, לא יכולתי להוריד אותו מהמגרש בגלל שהוא הריץ את הקבוצה שלנו וריווח את המגרש, ופשוט היה מנהיג אמיתי. אני חושב שככל השנה ההיא התקדמה, הוא הבין, וואו, אני בהחלט יכול לשחק עם החברה האלה שהולכים לסירקיוז, אוקלהומה סטייט, וכד'. הוא רק השתפר והשתפר".

נורם רוברטס, עוזר בקנזס, הגיע כדי לצפות במגויסים כמו מיטשל אבל לא יכול היה שלא לשים לב לגרהאם. "מי זה לעזאזל?" הוא שאל את סמית לפני שנאמר לו על המצב של גרהאם עם אפאלאצ'יין סטייט ושהוא לא יכול לתקשר עם מאמנים אחרים. "אם הוא יצליח לבטל את מכתב הכוונות, בבקשה תודיעו לי", רוברטס אמר.

בסופו של דבר, גרהאם קיבל את השחרור שלו. קאפל פוטר לאחר עונה של 21-9, והמאמן שהגיע, ג'ים פוקס הסכים לשחרר את גרהאם לאחר שהיה תקוע בלימבו של שנה וחצי. גרהאם התחייב לג'יהוקס.

קולמן שיער כי גרהאם ישתלב יפה לתוך ההתקפה של ביל סלף. "הם מריצים חיתוכים וחסימות לכדור ושמים את הכדור בידיים של הגארדים כדי שיקבלו החלטות טובות ויש להם את היכולת לקלוע, היכולת לסדר מצבים לאנשים אחרים", קולמן אמר. "וכפי שהסתבר, זה התברר כמאוד נכון. הוא בהחלט שגשג במערכת של קנזס. והיופי של כל זה, הוא שגשג גם ללא הכדור כשהוא משחק לצד פרנק מייסון. ואז שהגיע הזמן עבורו פחות או יותר לקחת את המושכות כרכז, הוא הראה את היכולת לקלוע ולסדר מצבים גם לאחרים".הציוות של גרהאם עם מייסון, גם כן פרוספקט קטן בגודלו ולא מוערך, הפך להיות אחת הקווים האחוריים הדינמים ביותר בכדורסל המכללות. "כל אחד מאיתנו יכול היה לעשות את המהלך בכל פעם שהיינו צריכים", מייסון אמר. "ממש האכלנו אחד את השני. אני עשיתי מהלכים עבורו. הוא עשה מהלכים עבורי, ואני תמיד הייתי המבוגר יותר, ככה שהייתי המנהיג של הקבוצה, אבל גם הוא הנהיג, בנוסף". בסיום שנתו האחרונה, גרהאם נבחר בחמישייה הראשונה של האול-אמריקן ושחקן השנה של הביג 12.

See the source image

למרות המרחק, קינג עדיין הייתה נוסעת מריילי ללורנס, קנזס, לעיתים תכופות ככל שהייתה יכולה.

"והבדיחה הייתה שדוואנה לא הייתה נותנת לאף אחד אחר לנהוג", סוליבאן אמר. "אז, סבתא, אחות, היא לא הייתה נותנת לאף אחד אחר לנהוג".

גרהאם שיחק ארבע עונות בקנזס, מוביל את הג'ייהוקס לפיינל פור ב-2018. במהלכן הוא סיים תואר כפי שאימו תמיד רצתה ממנו, ב-NBA לא ממש התרשמו.


בליל הדראפט בשנה שעברה, גרהאם, משפחתו וחברים קרובים התקבצו במלון ג'יי בי דיוק בדורהאם, צפון קרוליינה – רחוק ממקום הדראפט בניו יורק. "לא רציתי ללכת לניו יורק רק למקרה שאני לא יבחר ושמשפחתי תהיה שם ודברים כאלו", גרהאם הסביר.

הדראפט הזדחל לסוף בחירות העשרים. "שם זאת הנקודה שהתחלתי ממש להיות לחוץ", גרהאם אמר.

הסיבוב הראשון הסתיים ללא שקראו בשמו.

"ואז, הציפייה החלה להכביד עלינו", קינג אמרה. "כאילו, 'היי, תבדוק את הטלפון שלך. האם הסוכן שלח לך הודעה? מה קורה? וברגע שקראו בשמו [היה לנו] חדר מלא באנשים שצעקו וצרחו".

ההורנטס הציעו שתי בחירות סיבוב שני עתידיות לאטלנטה הוקס עבור הזכות לבחור בגרהאם בבחירה ה-34.

"המעבר מהמכללה ל-NBA הוא קשה, אתה מבין?" קינג אמרה. "אני חושבת שהוא עשה זאת בקלות יותר בגלל שהוא תמיד מחייך והוא אף פעם לא נראה כאילו עובר עליו יום גרוע, אבל הוא נמצא בשני הקצוות של זה, אני יודעת שהיו לו ימים קשים".

גרהאם לא היה חדש להתפתחות בסצינת הכדורסל, ועם ההורנטס, הוא ניסה לשאוב כל מה שהיה יכול מהוותיקים שהיו לפניו ברוטציה. פרקר הציע מעט חוכמה, כשהוא אומר לו, לדוגמא, מאוד לשים לב לרגליים של שחקני היריב הגדולים בפיק-נ-רול, שהמיקום שלהם יסגיר את כוונותיהם אם להחליף או להישאר. או כמה חשוב זה לשים קרח לאחר משחקים אם הוא רוצה קריירה שיכולה להימתח לעשרות שנים, כמו שהייתה לפרקר.

מקמבה, "צפיתי כיצד [הוא] היה פשוט אגרסיבי", גרהאם אמר. "יש לו את הלב הכי גדול. לא הבחור הכי גדול בעולם, אבל לא היית אומר שהוא מפחד ממישהו לפי הצורה שבה הוא משחק".

כאשר הותיקים הלכו, גרהאם מהר מאוד הבין שתפקיד נרחב עבורו לא רק קיים, אלא גם הכרחי.

"הוא חזר מאימון יום אחד, והוא סיפר [לחברו לקבוצה וגם כן שחקן השנה השנייה] דווין בייקון, 'במטרה שננצח, אנחנו צריכים לקחת יותר זריקות השנה'", קינג אמרה.

Image may contain: 1 person, playing a sport and basketball court

"בשנה שעברה, לא היית בטוח אם לקחת את הזריקה או לא לקחת את הזריקה. השנה, הוא צריך להגיע לנקודה שבה זה, בסדר, אין לי ברירה, לקחת את הזריקה. מישהו צריך לקחת את הזריקה".

התוצאות גרמו לעיניים להיפתח. אבל להוביל את ההורנטס נקודות, גרהאם הופך במהרה להיות בעדיפות ראשונה בהגנת הקבוצה היריבה.

"ראינו שיטות שונות עבור גרהאם", בורגו אמר. "הם מתקיפים אותו, הגבוהים עוזרים לפעמים, הם הולכים לאחור לפעמים. הוא מחליפים בפיק-נ-רול, הוא בעיקרון רואה את כל החבילה עכשיו … הוא פשוט קוראה את ההגנה ממש עכשיו. אם הוא יכול ללכת לסל, הוא הולך לסל, כאשר הם מביאים עזרה מגבוה הוא יודע שיש לו אפשרות למסירה, אז בעיקרון זה פשוט הצורה שבה הוא לומד תוך כדי תנועה עכשיו".

גרהאם, בנוסף, עדיין לומד לשחק עם רוזייר, שמשיג ממוצע קריירה של 17.0 נקודות. "אם אני מתעייף, אני אומר לו שיקח את הכדור ויעלה אותו או איזה מצב דומה שיכול להיות", גרהאם אמר. "כשאחד מאיתנו מתחמם, בהרבה פעמים למאמן יש את ההרגשה, אנחנו יכולים לקרוא בהרבה מהלכים, אבל בשטף המשחק, טרי קולע שתיים או שלוש זריקות, ואני יכריז על מהלך עבורו, שהוא יכול לתפוס ולזרוק הוא לצאת מחסימה או משהו כזה".

בהרבה מובנים, זהו סגנון שגרהאם כבר שיחק בו, כאשר הוא היה מצוות עם מייסון בקנזס.

"זה בדיוק מה שאני יכול להשוות אליו", גרהאם אמר. "פשוט שיש שני גארדים שיכולים לקלוע ולעזור ולבצע מהלכים עבור אנשים אחרים – עשיתי זאת במשך שלוש שנים עם פרנק".

"למדתי כיצד לשחק עם הכדור וללא הכדור. אני חושב שזה עוזר לי פה במשחק עם טרי … להיות 1 ואז 2, להיות מסוגל לשמור על גארדים גדולים יותר".

לא משנה איפה, או עם מי, הוא משחק, תמיד יש את דוואנה, משחקת בכל תפקיד מלקרוא את המהלכים למאמנת חובבים. היא תאבה לצפות בכל המשחקים. "היא שולחת לי הודעות במהלך המשחק, כאילו שאני יכול לראות אותן", גרהאם אמר.

קינג אמרה שהן תזכורות כדי שלא תשכח. לטוב או לרע, היא בדרך כלל עוברת למהלך הבא וזקוקה לתזכורות. "אני שולחת הודעות באותו הרגע כשהוא עושה משהו, כאילו, ילד, היית צריך להכניס את הלייאפ הזה", היא אמרה. "ואז זה יחזור אליו מאוחר יותר והוא יהיה ככה, בסדר, זה היה הלייאפ ההוא שהיא דיברה עליו.

היא אמרה את אותו הדבר עוד כאשר הוא היה ילד קטנטן. היא תמיד הייתה בצד שלו.

דבר אחד השתנה לגבי היחסים שלהם, אחרי הכל: היא התירה קעקועים, מה שאפשר לגרהאם לשים אחד לאורך כל החזה שלו בו כתוב:אסיר תודה לנצח.

לפוסט הזה יש 10 תגובות

  1. תודה רבה! כתבה נהדרת. סיפור ממש מעניין. ללא ספק צריך לתת יותר קרדיט לשחקנים האלה, שהגיעו ממצבים הזויים, והצליחו להגיע לליגה של הטובים באמת.אחלה שחקן, פרץ בצורה מדהימה, והוא עוד יכול להשתפר.
    זכור לי שאמרו על דמיאן שהוא הגיע אחרי 4 שנים במכללה, שהוא דיי בשל ואין לו לאן להתקדם,, אז אמרו.

  2. אף אחד מהשחקנים, בעיקרון, לא אמור היה להיות פה.
    מצד שני, לפעמים כיף לשבת ולקרוא את סיפורי ה-survivor bias האלה.
    תודה, סמיילי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט