ההמתנה נמשכת עבור מייקל פורטר ג'וניור – מארק ג'יי ספירס / תרגום Smiley

ההמתנה נמשכת עבור מייקל פורטר ג'וניור – מארק ג'יי ספירס / תרגום Smiley

ההמתנה נמשכת עבור מייקל פורטר ג'וניור

"יש לי כמה טריקים משל עצמי, ככה שאני מקווה לפתוח את העיניים של האנשים …"

מארק ג'יי ספירס / The Undefeated
יולי 5, 2019

מאמר מקורי: https://theundefeated.com/features/the-wait-continues-for-michael-porter-jr/

בזמן שכל הבאז לקראת כיתת הרוקיס המגיעה ל-NBA מרוכז בזאיון וויליאמסון מקבוצת הניו אורלינס פליקנס, כמו גם על שחקן הממפיס גריזליס, ג'ה מוראנט, ועל אר ג'יי בארט מניו יורק ניקס, עוד שחקן שנה ראשונה לא יכול לחכות כדי לעשות מעט רעש בעצמו: הרוקי של הדנבר נאגטס , מייקל פורטר ג'וניור.

"זאיון הוא הבחור הזה, בחיי", פורטר אמר ל-The Undefeated של ESPN לאחרונה. "אף אחד לא באמת ראה שחקן כמוהו בגודל שלו שמסוגל לעשות את הדברים שהוא עושה. אבל יש לי כמה טריקים משל עצמי. ככה שאני מקווה לפתוח את העיניים של האנשים למה שאני יכול לעשות. ואני חושב שכל שאר הדברים ידאגו לעצמם …".

"אני יכול להיות טוב כפי שאלוהים מקווה שאהיה אם הגוף שלי יחזיק מעמד כפי שאני יודע שהוא מסוגל ואני אעבוד כמו שאני יודע שאני אעשה. אני רוצה להיות אחד מהשחקנים הכי טובים שאי פעם שיחקו. וזה היה מטורף, לעבור את כל מה שעברתי. אבל זאת המטרה שלי".

פורטר תוכנן לערוך את הופעת הבכורה שלו במהלך ליגת הקיץ של ה-NBA לאחר שישב בחוץ במשך כל העונה שעברה כשהוא מחלים מניתוח בגב. למרבה הצער, בן ה-21 סבל מנקע בברכו השמאלית באימון שנערך ביום חמישי. מקור אמר ל-The Undwfeated כי הוא יחמיץ את ליגת הקיץ, אבל הוא צפוי להיות בריא בזמן עבור מחנה האימון.

זה לא היה לפני הרבה זמן שפורטר נתפס ככישרון של פעם בדור כמו וויליאמסון. פורטר דורג כשחקן התיכונים מספר 1 אצל ESPN בכיתת 2017. מספר סקאוטים של ה-NBA אמרו לפני כן ל-The Undefeated כי הזוכה בפרס נייסמית' ל-2017 יכול היה להיות הבחירה מספר 1 בדראפט ה-NBA ב-2017 אם הוא היה זכאי להירשם. סקאוט נוסף אמר ל-The Undefeated שהוא מאמין שהפורוורד לשעבר של מיזורי היה נבחר בבחירה הראשונה בשנה שעברה כשהוא מועדף על פני דיאנדרה אייטון, לוקה דונצ'יץ' וטרה יאנג, אם הוא היה בריא לחלוטין ב-2018.

Image may contain: 1 person, playing a sport, basketball court, crowd and shoes

בגובה של 2.08, פורטר יכול לקלוע מרחוק, לכדרר כמו גארד, להוביל מתפרצת, להטביע גבוה מעל הטבעת, להיות דומיננטי בריבאונד ולחסום זריקות.

"קיבלתי הזדמנות לראות איך זה להיות כמעט בפסגה", פורטר אמר. "ברור שזה היה בתיכון, ככה שזה מעט שונה, אבל הייתי השחקן מספר 1 במדינה. כולם דיברו עלי שהייתי כזה וכזה".

נראה שהוא היה בלתי עציר – עד שכאבי גב החמירו בתיכון.

"התמודדתי עם כמה כאבי גב נורמלים במהלך שנתי השנייה", פורטר אמר. "כשנכנסתי לשנתי השלישית זה מתי שנפלתי לראשונה על הגב שלי. זה כאב, אבל ניסיתי להמשיך ולשחק, וזה פשוט הפך להיות דלקתי. ונשארה דלקת למשך זמן מה כי הייתה הולכת להיות תמורה, וגופי כאב. אבל פשוט המשכתי לשחק".

"המשכתי לשחק במהלך שנתי השלישית, ובמהלך שנתי הרביעית בתיכון, זה היה פשוט כאב מציק. תמיד ניסיתי ללכת לכירופרקטים שונים, תמיד ניסיתי לעשות טיפולים שונים, כדי לעזור לי להרגיש טוב יותר".

פציעתו הטורדנית של פורטר המשיכה כשהוא היה שחקן שנה ראשונה במיזורי. פורטר אמר שהמטפל, שאת שמו הוא מסרב לומר, גרם לפציעתו להחמיר בזמן תקופתו במיזורי.

"במיזורי המשכתי לראות יותר כירופרקטים, ואני זוכר כירופרקט אחד שעשה מספר התאמות והכאב עבר מהגב שלי לירכיים, והייתי ככה, 'מה זה?'" פורטר אמר. "והכירופרקט היה ככה, 'אלה שרירים חדשים שמסתובבים'. ואז זה נשאר איתי לעוד שלושה ימים, והבחנתי שהרגל שלי הופכת להיות קטנה יותר … ואני כאילו, 'מה קורה פה?'"

"אז ניסיתי לקפוץ באימון עם רגלי השמאלית ולא יכולתי לקפוץ גבוה. ואז ידעתי שמשהו ממש השתבש, וזה היה ביום שלפני המשחק הראשון שלנו מול איווה סטייט. ככה שזה היה הדבר הכי מפחיד אי פעם".

יליד קולומביה, מיזורי, בסופו של דבר עבר הליך כירורגי L3-L4 ב-22 בנובמבר, 2018, כדי לטפל בפגיעות הדיסקים בגבו והחמיץ את מרבית שנתו הראשונה.

פציעת הגב בחנה את אמונתו של פורטר בזמן שהוא היה מחוץ למגרש. האימונים החוזרים עם השיפור האיטי סחטו את פורטר. אנשים הפסיקו להגיע אליו כדי לתמוך. הוא שאל את עצמו, למה זה קורה לי?

"היו זמנים שבהם הייתי מוכן לוותר", פורטר אמר. "היו פשוט ימים מאוד, מאוד, מאוד אפלים. אני לא אשקר פה".

פורטר מודה לאל, משפחה וחברים שעזרו לו בימים הקשים. הוא חזר לשחק לשני המשחקים האחרונים של מיזורי בעונה, כשהוא משיג ממוצע של 14 נקודות ותשעה ריבאונדים ב-25.5 דקות למשחק. הוא גם חסר עם גישה חדשה.

"הייתי ילד מאוד שחצן", פורטר אמר. "אני לחלוטין חושב שהייתי הבחור הזה. ואני לא ממש חושב שניצלתי את עצם היותי כשחקן הכי טוב במדינה, כדי להיות האדם שהרבה אנשים הסתכלו לעברו, לטוב ביותר לפי היכולות שלי. ואני מרגיש שישנם מספר דברים שאני צריך ללמוד קודם כגבר לפני שהייתי בעמדה הזו. אלו היו דברים שאלוהים רצה ללמד אותי".

אבל כשהוא ניגש לדראפט של שנה שעברה, פורטר אמר שהוא עדיין הרגיש ערפול לגבי עתידו. מספר רופאים של קבוצות הציקו וערערו אותו במהלך הדראפט קומביין בשיקגו. ועם הגב שלו כדאגה עיקרית, מניית הדראפט של פורטר צנחה. הוא התאמן אצל הסקרמנטו קינגס, שהיו עם הבחירה השנייה, אבל כיווצים בירכיים גרמו לו להחמיץ אימון חשוב עם מספר קבוצות אחרות מספר ימים לפני הדראפט.

פורטר המודאג עדיין הוזמן לחדר הירוק לקראת דראפט 2018 של ה-NBA אבל ללא שום מושג ברור היכן הוא יבחר.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and suit

"אפילו לא ידעתי כמה אני הולך לצנוח. לא ידעתי היכן אני הולך להיבחר בערב הדראפט. אף קבוצה לא ממש דיברה איתי", פורטר אמר.

בדראפט, פורטר הסתובב במקום עם עווית בתנועה, זכר לפציעה שעדיין הטרידה אותו. אייטון נבחר ראשון על ידי הפיניקס סאנס, ועוד תריסר בחירות נקראו כשהן פוסחות על שמו של פורטר. לבסוף, שאין הרבה מה להפסיד ועם סיכוי להשיג כוכב, דנבר בחרה בפורטר בבחירה ה-14.

אבל חלום הדראפט של פורטר הפך לסיוט מציאותי עבורו.

"אני יכול לומר שזאת פשוט ברכה רק להיבחר וכל הדברים האלה", פורטר אמר. "אבל אם אני אהיה כנה לחלוטין איתך, היום הזה לא היה כפי שחזיתי את יום הדראפט. חלמתי שזה יהיה היום הכי טוב בחיי, מלא בהתרגשות, וברגע שנבחרתי לקבוצה הייתה שם הרבה התרגשות. אבל גם הייתי צריך לזייף הרבה מזה, בגלל שזה היה קשה לראות את כל החברה האחרים ששיחקתי מולם והם נבחרים לפני".

"ומה שהיה אפילו יותר גרוע שאני יושב בכיסא וצופה עם כאב בערב הדראפט. זה היה לפני שעברתי את הניתוח השני שלי. הייתי פצוע, וזה היה קשה. אלו היו זמנים קשים. החזקתי את אמי ופשוט בכיתי. זה פשוט היה קשה".

חודש לאחר הדראפט, פורטר עבר ניתוח בחלק המותני של עמוד השדרה שלו בדאלאס. הוא בילה את כל עונת הרוקי שלו בהחלמה ועבודה על משחקו, בזמן שהנאגטס ניצחו 54 משחקים והעפילו לסיבוב השני של הפלייאוף.

היה מעט באז לגבי פורטר כאשר הוא התאמן לפני משחקי הפלייאוף, אבל הוא מעולם לא התלבש.

בצד החיובי, הוא אומר שהוא למד המון מהצפייה במשחקים ומהנסיעות עם הקבוצה במהלך העונה.

"למדתי כיצד להיות מקצוען", פורטר אמר. "פשוט ללמוד את לוח הזמנים, ללמוד כיצד לנסוע, כיצד להתאושש לאחר משחקים, לצפות בחברה האלה על המגרש, כיצד המשחק שונה ב-NBA. צפיתי בבחורים מפרידים את עצמם מחברה אחרים ומה מוריד בחורים אחרים למטה".

הוא גם אמר שמי שהיה אז – גארד הנאגטס, אייזיאה תומאס, שימש עבורו כמנטור בעונה האחרונה. תומאס התמודד בעצמו עם מספר נסיגות בקריירה שלו.

"זה היה קשה עבורו לשבת בחוץ כמו לכל מי שיש תחרותיות הבוערת בתוכו", תומאס סיפר ל-The Undefeated. "עבדנו בכל יום ביחד ופשוט דחפנו אחד את השני. פשוט ניסיתי ללמד אותו על ההיבט הנפשי של המשחק בגלל שיש לו את כל הכלים הפיזיים להפוך לסופרסטאר בליגה הזו. …"

"הוא מיוחד. אם הוא יהיה בריא לחלוטין, הוא יהיה כוכב למשך הרבה זמן".

Image may contain: 1 person, smiling, standing and indoor

בזמן שהיום הראשון של ליגת הקיץ של לאס וגאס תגיע לשיא בערב הפתיחה עם ההתמודדות בין וויליאמסון לחברו לקבוצה לשעבר בדיוק, בארט, (שידור ב-ESPN, בשעה 9:30 זמן מזרח), פורטר שוב אולץ לצפות מצדי המגרש.

"אני מרגיש רע, בגלל שהילד הזה השקיע הרבה עבודה, הוא היה נרגש לשחק", אמר עוזר מאמן הנאגטס, ג'ורדי פרננדז. "אבל לחלוטין הדבר הכי חשוב עבורו הוא להיות מוכן לעונת ה-NBA. שוב, זה שום דבר רציני".

לפני העיכוב האחרון של פורטר, פרננדז התרשם ממשחקו.

"הייתי בר מזל להיות בחברה של שחקנים ממש טובים, ומה שראיתי ממנו זה מיוחד", פרננדז אמר. "אתה רואה דברים ולא יודע מה לומר, 'וואו' רועש מדי, אבל, כן, ראית את זה. הוא די מיוחד".

לאחר כל מה שפורטר עבר, כנראה שלא יהיה עוד רוקי שיעריך את העובדה שהוא משחק כדורסל בעונה הבאה בצורה כזו כפי שהוא יעריך.

עדיין, הנאגטס לא מתכוונים למהר עם החזרה של פורטר לפעילות.

"בזמן שכולנו מאוד נרגשים לגבי השפעת הפוטנציאל שיש לו, אנחנו גם לא רוצים לשים עליו יותר מדי לחץ", אמר נשיא פעולות הכדורסל של הנאגטס, טים קונלי. "הוא ממש קשה עם עצמו בגלל שהוא מחזיק את עצמו בסטנדרט מאוד גבוה. לשכנע אותו שזה הולך להיות תהליך מאתגר. אשר מדבר על התחרותיות והאהבה שלו למשחק. הוא רוצה את זה מאוד".

הוא פשוט יצטרך לחכות טיפה יותר כדי לערוך את הבכורה הצפוייה שלו.

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. תשמעו. מעולם לא ראיתי אותו משחק. אבל יש לו פרצוף של מטומטם, ויציאות של מטומטם. לעולם לא אשכח לו את היציאה על דונצ'יץ.
  זה מעלה לי סימן שאלה גדול סביב יכולתו במגרש כשחקן אפקטיבי, מבלי אפילו להתייחס למצבו הרפואי.
  פשוט נראה כמו עוד דביל שקופץ גבוה.
  כמו שראינו שוב ושוב, ולאחרונה עם דניס סמית' ג'וניור, זה פשוט לא מספיק בכדורסל.
  צריך שכל ולשחק נכון.
  לא רק אגו ויכולת קפיצה (שילוב שבא יחד הרבה פעמים).

 2. הבנאדם מגיע לדראפט אחרי שהוא בקושי שיחק + יש חששות רפואיים רציניים לגביו, והוא מתבאס כי קבוצה מעולה כמו דנבר בחרה לתת לו 3 מליון דולר לשנה הבאה בשביל לשקם אותו מהפציעה שלו? ולמה, כי שחקנים אחרים נבחרו לפניו? לי הוא נשמע דביל. זה בסדר להיות תחרותי ולהשוות את עצמך להכי טובים במחזור שלך כשאתה כשיר, פחות כשאתה על קביים.

  1. קבל, לפני הדראפט, כשהבחור עוד לא שיחק דקה במקצוענים, ובקושי במכללות, הוא עושה את זה:
   Porter liked a comment under the ESPN’s panelist projections that read: “This is terrible, luka is the most overrated person I’ve seen in my life.”
   .
   לשחקן שמשחק במקצוענים מאז היה נער, לקח גביע אירופה בתור שחקן מוביל ואליפות אירופה עם קבוצתו.

      1. קראתי עכשיו. יהיה נחמד לראות דאלאס – דנבר השנה, בהנחה ופורטר ישחק

 3. הוא קצת ילד
  אבל אי אפשר לזלזל במה שהוא עבר. מקווה שזה יבגר ויקשיח אותו והוא יגיע מוכן לליגה.
  אחלה תרגום
  🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט