בילי קינג עדיין נושא את אות הקלון של "הטרייד" – כריס מניקס / תרגום Smiley

בילי קינג עדיין נושא את אות הקלון של "הטרייד" – כריס מניקס / תרגום Smiley

בילי קינג עדיין לובש את "הטרייד" כמו אות השני

נובמבר 16, 2018

כריס מניקס / SI.com – The Crossover

מאמר מקורי: https://www.si.com/nba/2018/11/16/billy-king-nets-celtics-trade-kevin-garnett-paul-pierce-danny-ainge

השעון המעורר מצלצל ב-5:45 בכל בוקר, והיום בדרך כבר לא מסתיים עד לאחר חצות, ועבור בילי קינג זה הכל עניין של כמה הוא יכול להשתלב בזמן הזה. אלו תוכנית הבוקר בטלוויזיה, ואז הורדה של הילדים בבית הספר. אלו הם שיחות הטלפון והודעות הטקסט עם מנהלים ב-NBA, סוכנים ושחקנים בשעות שאחרי. מספר פעמים בחודש קפיצה במטוס לאטלנטה כדי להופיע ב-NBATV. עוד מספר פעמים שהוא משתמש בתחבורה של Amtrak  כדי להגיע לניו יורק עבור העבודה החדשה שלו. קינג היה עוזר מאמן ב-NBA, ג'נרל מנג'ר ונשיא פעולות הכדורסל. היום הוא הנשיא של ReachMe Sports, מחלקה ב-ReachMe TV, רשת בגדילה המתמקדת במלונות ושדות תעופה.

זוהי עבודה. זאת עבודה טובה. הוא צייד תוכן. זוהי עבודה לחבר את צוותו ב-ReachMe לעולם הספורט. היו לו פגישות עם מנהלים חזקים ב-NBA כמו קומישינר ה-NBA, אדם סילבר, הקומישינר לשעבר, דיוויד סטרן וסגן הקומישינר, מארק טאטום. הוא נפגש עם סוכנויות חזקות ועם חברות הנמצאות במיחה מהירה כמו Draft Kings.

הוא עובד קשה בעבודתו החדשה.

הוא מתגעגע לעבודתו הקודמת.

קינג בילה יותר מחמש שנים כג'נרל מנג'ר בברוקלין. הוא עשה מאות של עסקאות. הוא זכור בגלל אחת. ב-2013, קינג שלח את ג'ראלד וולאס, מארשון ברוקס, קריס האמפריז, קיית' בוגאנס, כריס ג'וזף ואת בחירות הדראפט של 2014, 2016 ו-2018 – כמו גם את האופציה להחליף בחירות ב-2017 – לבוסטון עבור קווין גארנט, פול פירס וג'ייסון טרי.

הטרייד – ה-טרייד – היה אמור להעלות את הנטס לרמה בה הם מתמודדים על התואר. זה לבסוף מוטט את הארגון.

Image

קינג לובש את הטרייד הזה כאילו מדובר באות השני. זוהי השורה הראשונה בקורות החיים שלו. זהו הפרק הראשון בעמוד הויקיפדיה שלו. אחרים שהיו מעורבים בטרייד המשיכו הלאה. בובי מארקס – עוזר הג'נרל מנג'ר של הקינגס – היה בעל כבוד בתוך ESPN. פרנק זאנין, מי שהיה אז מנהל רכש השחקנים, התקדם להיות מגלה כישרונות באוקלהומה סיטי. קינג עזב את הנטס לאחר עונת 2015-16. לא היה לו יותר מדי עניין מה-NBA מאז.

"הייתה לי תחושה שזה הולך להתמהמה", קינג סיפר ל-The Crossover. "זה הלך להיות משהו שעלי להתגבר עליו. אני חושב שהרבה אנשים בתוך העסק הזה שדיברתי איתם, הם יודעים מה התרחש. אבל הרעש החיצוני לפעמים מאפיל על הרעש הפנימי".

קינג היה האחראי על העסקה הזו. "אני הייתי הג'נרל מנג'ר", קינג אמר. "אני אחראי". ברור שהיה לחץ. מיכאל פרוחורוב, המיליארדר הרוסי ששכר את קינג לעבודה, ניסה לנצח בכל מחיר. הוא הצהיר שאוהדי הניקס יהפכו במהרה לאוהדי הנטס. הוא אמר שהנטס יהיו אלופים עד 2015. הוא הרשה לקינג לבזבז המון כסף ודרש תשואות מיידיות.

"זה היה חלק גדול אבל זה לא היה החלק היחיד", קינג אמר. "אני לא אומר שהם ישבו שם והלמו בי בפטיש, אבל זה היה חלק גדול". הוא נשאל אם הוא היה עושה את הטרייד עם הוא היה הג'נרל מנג'ר, נגיד של, אורלנדו, קינג עונה, "לא".

מופרז לומר שהעסקה הזו רודפת את קינג. אבל זה קרוב. הוא מודה שהוא מריץ זאת שוב במחשבותיו באופן עקבי. הוא חושב על מספר הבחירות שהוא כלל, ומה היה קורה אם הוא היה נלחם להוריד אחת מהן מהשולחן. הוא חושף על הזכויות להחלפה, ומה היה קורה אם הוא היה אומר לא.

קינג אמר, "אני מריץ זאת בחזרה שוב ושוב כל הזמן".

התזמון הכי מטריד אותו. בוסטון וברוקלין הסכימו לעסקה מוקדם בליל הדראפט, וקינג וקבוצתו בילו את המשך הערב בניסיון לשכנע את גארנט להתחייב לשחק עבורם. "הייתי צריך לומר, 'תן לי יום לחשוב על זה, נדבר על זה בבוקר'", קינג סיפר ל-The Crossover. "הייתי צריך לכנס מחדש את כולם, ולעבור על זה שוב. הייתי צריך לומר לדני, 'תן לי יום'. אני בוודאי הייתי משפץ את זה. הייתי צריך לומר, 'תראה, דני, הכל נראה טוב. בוא נסיים את הדראפט ובוא נדבר בבוקר'. זה הדבר היחיד שהייתי משנה, בוודאות".

Related image

קינג יודע שהוא יהיה קשור באופן הדוק לטרייד. אבל הוא לא מאמין בזה שזה אמור להגדיר אותו. הוא גאה על הריצה שעשה במשך עשור בפילדלפיה. הוא בחר בת'דאוס יאנג ובאנדרה איגואדלה. הוא פגע בבחירות סיבוב שני כמו קייל קורבר, טוד מקולאו, לו וויליאמס ו-ווילי גרין. הוא ניהל את היחסים הנזילים בין אלן אייברסון ללארי בראון, צמד ה-שחקן/מאמן שהוביל את הסיקסרס לגמר ב-2001.

קינג מחייך כאשר הוא נזכר בימים בסיקסרס. "בהסתכלות אחורה על זה, אלו היו השנים הכי טובות שאי פעם היו לי", קינג אמר. הדינמיקה בין אייברסון לבראון הייתה מטורפת. "הם היו מאוד דומים באישיותם", קינג אמר. "אבל הם ביטאו את עצמם בצורה מאוד שונה. שניהם רצו לנצח. הם מעולם לא באמת ידעו כיצד לבטא זאת אחד כלפי השני. כאשר הם פנו לתקשורת, זה רק התלקח יותר. כל עוד הם היו יושבים ומדברים ומוציאים את זה החוצה, הם היו בסדר. כאשר הם לא דיברו פנים אל פנים, עם זה היה צריך להתמודד. הייתי קורא את העיתון בבוקר, ואם אלן היה אומר משהו, ידעתי שעלי להתמודד עם לארי. אם לארי היה אומר משהו, ידעתי שעלי להתמודד עם אלן".

האימונים היו … מעניינים. "בכל יום הייתם מגיעים לשם ותוהים, 'איזה סוג של אימון זה הולך להיות'", קינג סיפר. פעם אחת, קינג צפה כאשר בראון גער באייברסון כשזה ניסה ללכת על חטיפה.

זה הימור מסוכן, בראון אמר.

מהו הימור טוב, אייברסון השיב.

כאשר אתה חוטף את הכדור, בראון אמר.

איך אני יכול לחטוף את הכדור אם אני לא מהמר, אייברסון תמה, וזה המשיך כמו דו שיח ממערכון של אבוט וקוסטלו למשך מספר דקות. אלו היו סוג התקריות שהיו משגעות את קינג באותו הרגע – אבל עכשיו הוא מביט עליהם בחיבה.

ועדיין, ימיו של קינג בפילי כמעט ולא זכורים. זמנו כעוזר מאמן באינדיאנה כבר נשכחו. ארבע השנים בהן שיחק תחת מייק ששבסקי הם כבר מחשבה רחוקה. הוא ידוע על ברוקלין, על אותו טרייד, שהטביע ארגון בזמן שהעלה את יריבו.

"אני לא רוצה שזה יגדיר את כל קריירת הכדורסל שלי", קינג אמר. "הרבה דברים טובים קרו בזמן התקופה שלי ב-NBA. דברים כמו [הטרייד] מאפילים על כל דבר אחר. אני יודע שיש לי עוד הרבה לתת. אנשים מתקשרים אלי כדי לשאול על שחקנים ששיחקו פעם בקבוצות שלי. זה נותן לי מוטיבציה [לחזור], לא שאני רוצה למחוק את מה שהיה בברוקלין, אבל אני רוצה לעזור".

קינג ברור – הוא לא מתמקד בלהריץ קבוצה.

"אין פה שום אגו", קינג אמר. "אני פשוט אוהב לעזור. אני מסתכל על הרבה קבוצות, ואני חושב שאני יכול פשוט לעזור בכל שפשוט אתן איזו עצה. על כל השיעורים שלמדתי במשך השנים, הטעויות שעשיתי. תפקיד הג'נרל מנג'ר ב-NBA השתנה באופן דרסטי מהזמן שבו אני הגעתי. כל כך הרבה קבוצות שכחו שמדובר בניהול של האישיות. לנהל את חדר ההלבשה. לנהל את צוות המאמנים. אם אתם לא עושים ככה, זה יתפרק".

האם הוא מאמין שהוא יקבל את ההזדמנות?

"איני יודע", קינג אמר. "אני מקווה להאמין שכן, אבל אף פעם אי אפשר לדעת. אנשים חוזרים. אני יודע שהתשוקה שלי נמצאת שם, מוסר העבודה שם, הידע שם. אם בעלים היה מתקשר לדימטרי [רזומוב, מנהל הנטס], מיכאל, פאט קרוצ'ה, כל מי שעבד איתי, הם היו מספרים לכם עלי".

"שוכרים מאמנים לאחר שעשו ריצות נוראיות עם קבוצות, הם חוזרים חזרה ועושים עבודה נהדרת. מייק דאנטוני אימן בדנבר, פוטר, הלך לפיניקס והיה נהדר. אני חושב שמנקודת המבט של המאמן, [בעלים] מסתכלים על המאזן. הם לא מסתכלים על בחירות הדראפט של הג'נרל מנג'ר, מה הקבוצה עשתה שהם עזרו לבנות את זה".

ואם קינג כן יקבל עוד עבוד כג'נרל מנג'ר – האם הוא יהיה שונה?

"אני יהיה שונה במובן הזה שיהיה לי צוות עם יותר ניסיון", קינג אמר. "כאשר הגעתי לפילי, זה היה אני, לארי, קווין אוקונר, טוני דילאו, והתפתחנו ביחד. [בברוקלין] היה לנו צוות צעיר. חשוב שיהיו אנשים בעלי ניסיון. הדבר הכי גדול ב-NBA עכשיו הוא התפתחות של שחקנים. אפשר לבנות קבוצה גדולה דרך שוק השחקנים או טריידים. חייבים לפתח את השחקנים בתוך הארגון".

נכון לעכשיו, קינג ימשיך לעזור לבנות את ReachMe TV למשהו גדול – בזמן שהוא יחכה להזדמנות לעצב קבוצת NBA לאחת חזקה. הוא הולך להוסיף תואר חדש בשבועות הקרובים: מאמן ראשי – של קבוצת הכדורסל של בנו בכיתה ה'. זוג אמהות אימן את הקבוצה ביחד כאשר אימייל, ששאל אם יש למישהו יותר ניסיון, עבר בין ההורים. קינג הסכים לקחת שליטה, בתנאי אחד. קראו לקבוצה בשם ה-Tar Heels, ויש לשנות את השם ל-Blue Devils.

הוא יחכה לטלפון – טלפון שהוא לא יודע אם אי פעם יגיע.

לפוסט הזה יש 16 תגובות

 1. חחח.
  השיטה הזו זבנג וגמרנו….
  תביא את דוראנט , תביא את דייווויס ותצוות אותו עם לברון….
  תביא את קאוואי ללייקרס תביא את קליי לליייקרס תבנה סופר טים..
  .לא עבד עם קובי ומאלון בלייקרס , לא עבד .למרות האליפות עם לברון בקליבלנד לא עבד בבהרוקלין נטס.
  אני טוען כי הבאת דוראנט למרות שתי האליפויות איתו מוטטה את גולדן
  ולא יעבוד בלייקרס עם דייוויס ולברון….
  ואם להתנבא אז בטוח שלא ילמדו מהדוגמאות הללו כלום ,וימשיכו בדיוק באותו האופן.

  1. "למרות שתי האליפויות", גולדן סטייט לא היתה מתקרבת לאף אליפות בלי דוראנט
   יש הזדמנות, בום, חוטפים. כמו בוול סטריט

 2. דני איינג יצר, בזכות הטרייד הזה וכמה מקרים אחריו, תדמית של אחד שלא כדאי לעשות אתו עסקים. אחרי כן גם תדמית של מנהל שדופק שחקנים, מה שמוביל לחוסר רצון לשחק עבור הסלטיקס (למשל דייוויס).
  תודה מולי

 3. אחלה תרגום סמיילי.
  האמת שזה קצת מזכיר לי את המצב שלי היום. אני מנהל פיתוח שכולם חושבים שאני אחרהי אבל אני נתון לקפריזות של בוס קצת בעייתי שמציב אותי הרבה פעמים במצב בלתי אפשרי, וגם הוא מצפה שאעשה קסמים והכל יהיה בסדר. הרבה פעמים אני מצליח. לפעמים לא. בכל מקרה האחריות היא עלי ויזכרו לי את הכשלונות כי כשאני מצליח, אפילו לעשות את הבלתי אפשרי, אז "הכל בסדר"…..
  פאק איט. זה המצב.
  די מזדהה עם הבחור…..

  1. הוא יכול לסרב לעבודה, הוא החליט על הטרייד ואשמה נטו עליו . אחריו לאט לאט התחילו לענף את המפגרים בליגה שהיו בעמדת הGM הטרייד הזה הוא הנוראי בהיסטוריה קבר את הקבוצה ל6 שנים , הGM החדש שלהם נפלא, לא הייתי מותן לו לנהל גן ילדים

 4. הוא אולי לא היה האחראי היחידי, אבל קינג היה הפנים של ההחלטה, וככזה הוא זוכה להיות כליא הברק של כולם. באסה לו, הלוואי שיוכל להשתחרר מהמשקעים שהאירוע יצר אצלו.
  תודה רבה על התרגום

 5. מה שמצחיק שעדיין אחרי הכול… הנטס במצב טוב יותר מהסלטיקס בימינו.
  אין FA אחד ששוקל לשחק בארגו המשעמם הנקרא הסלטיקס. לעומת כל שאר ה FA שלכולם הנטס היא בין ה 4 הפייבוריטיות.

  1. כי הנטס למדו את הלקח והסלטיקסהממשיכים בדרך העקומה הזו .
   דפקו את איזאיה תומאס ונתקעו עם ההצגות של קיירי.

  2. אף אחד לא רוצה לשחק אצל בוסטון ככה שאתה מתייחס לשחקנים כמו חתיכת בשר מבטל הבטחות, מי ירצה לשחק אצל נחש?

כתיבת תגובה

סגירת תפריט