טובים השניים מאחד: גם 'חם מהתנור' וגם דיון הופס PM / מנחם לס

1.חם מהתנור: לקאבס יש מאמן חדש – ג'ון בליין מאונ' מישיגן

לא הייתי בטוח שהודעה זו שווה חם מהתנור נפרד, ואולי אפילו מישהו כבר ציין זאת כשהייתי בטיסה מסן דיאגו הביתה ואז נסיעה מאטלנטה לגרינוויל

בכל מקרה, לקאבס יש היום את אחד ממוחות ההתקפה הבהירים ביותר בכדורסל. הבעייה היחידה? ג'ון הוא כבר בן 66.

זהו מאמן שמצליח להוציא מים מהסלע כשכל שנה הוא מביא את מישיגן לטורניר המכללות, והקבוצה תמיד נראית כמשיגה יותר מאשר דרוגה.

הוא עשה ממישיגן CONSISTENT WINNER ועכשיו הקאבס מקווה שיעשה אותו דבר במקצוענים. בניגוד לפרנק ווגל או בראד סטיבנס, הוא יהיה מין אבא לשחקנים. הוא אינו מטיפוסי ה'רה-רה' ועושה הכל בשקט ובסבר פנים רגוע.

אבל הוא הרבה יותר מאיזה 'אבא' חמוד.

הוא OFFENSIVE MASTERMIND שהפך את מישיגן ל-PERENNIAL POWER שנה שנה. בדיוק כמו שראש השנה מופיע כל שנה, כך מופיעה מישיגן כל שנה, ותמיד עושה מעל ומעבר המצופה.

הקאבס מאמינה – כמוני – שהוא-הוא המאמן האופטימלי לעשות את הקפיצה מהקמפוס לחיי NBA. הוא לא חייב להוכיח דבר, ויש לו 5 שנים לבנות את הקאבס מהיסודות..

הג'וב שניתן לו בא כהפתעה כי הקאבס ראיינה בעיקר עוזרי מאמנים צעירים לג'וב, ובגלל שיש לה את אחת הקבוצות הצעירות בליגה. לפי ה-CAVS.NATION אחד משני המועמדים האחרים, חואן האוארד או טים הרדאוויי – או שניהם – יקבל(ו) את משרת עוזר המאמן כדי לעזור לג'ון בליין בהכרת עולם ה-NBA.

אני יודע שהוא לא הבחירה הבומבסטית או הסקסית ביותר שהקאבס יכולה היתה לבחור, אבל אולי היא החכמה ביותר.

2. תקראו את הכותרת: לא כתבתי "הכי פחות טוב" וגם לא כתבתי "הכי פחות מעניין". כתבתי "הכי פחות יקרתי"!

(לא ממש טורונטו, אבל 'שייך')

אני יודע שהלל הורוביץ בטורונטו, וראובן הראל ואור מנור בפורטלנד מרגישים שהשמש סוף-סוף ניזכרה בעירם שכוחת האל.

היי, הלל, לא באתי ללכלך. אתה חושב שהדוק לא היה ב'קזה למה'? ב-CN CENTER? במפלי הניאגרה? בטורונטו איילנד? בסקרבורו בלאסם? באיטון סנטר? במוזיאון המלכותי (ROYAL MUSEUM)? ברוג'רס סנטר? בצ'יינה טאון? הייתי בטורונטו גם הייתי. אפילו אכלתי מדוזה בצ'יינה טאון!

וראובן ואור, גם בפורטלנד הייתי גם הייתי. אני אפילו זוכר את 'פארק וושינגטון'. לצערי מה שאני בעיקר זוכר על הפארק המפליא ביופיו הם עשרות אם לא מאות TEENAGERS שוכבים בפינות הפארק ובכניסה אליו ומחכים שתזרוק קוורטר. דולאר יותר טוב.  כי כולם ברחו מהבית והפכו להומלסים צעירים. זה היה בשנות ה-80 המאוחרות. אולי דברים השתנו. אני יודע שבפורטלנד יש איזה גן יפאני וזהו בערך זה. עצם העובדה שמלבד NBA אין בה שום מייג'ור ליג מסבירה הרבה.

ומילווקי?

אני חייב לציין שה-RIVER WALK שם הוא מקסים. גם הגבינות על הכיפאק בבירת הגבינות של ארה"ב, וזה הבית של BUDWEISER. אבל בינינו, ללא גרין ביי פקרס הלא רחוקה אף אחד לא היה בא לבקר שם אלא אם כן צריך. אני מודה שיש לה את ה-BREWERS (בגלל הבירות שבעיר), ונדמה לי שגם האדמירלס משחקים שם מינור ליג הוקי וה-WAVES מינור ליג סוקר. אז בסדר, 2 מייג'ור ו-2 מינור. בערך מסביר את העיר.

על אוקלנד מוטב שלא אפתח את הפה כי אם אכתוב מה שיש לי לכתוב על העיר, יאסרו עלי את הכניסה לשם. אז ניקח את גשר הזהב לסן-פרנציסקו. על סן פרנציסקו אין לי הרבה רע להגיד מלבד מזג האוויר הקר שם כל השנה, והעובדה שעל אף שהיא שוכנת על האוקיאנוס, אלא אם כן אתה מגיע לעיר כרמל כ-45 דקות דרומה, אין לך חוף דפוק אחד להשתזף בו. גם המים קרים, הרוח זועפת, ויש שם יותר כלבי ים מכלבים בת"א. עזבו אותי מסן פרנציסקו, אוקיי? עיר אוברייטד. אני מעדיף מיאמי, טמפה, או ג'קסונוויל ANY TIME.

אז ככה: מילווקי נגד טורונטו, וגולדן סטייט נגד פורטלנד הם משחקי הקונפרנסים שמבחינת יקרה הם עצובים מאד.

היו עוד כמה שנות משחקי גמר קונפרנסים נטולי יקרה: אינדיאנה נגד הניקס והלייקרס נגד פורטלנד בשנת 2,000. או 1994 עם יוטה ג'אז נגד יוסטון והניקס נגד אינדיאנה.  גם שנה לפני כן עם פיניקס נגד סיאטל והבולס נגד הניקס לא הרעידה את האומה. שוב, אני לא מדבר בסקטבול. אני מדבר על ערים סוג ב' שלפתע משחקות על אליפות.  כאילו על גביע ישראל בכדורגל ישחקו בחצי הגמר מכבי בנימינה נגד בית"ר עפולה, ואליצור צפת נגד מכבי ת"א.

אבל מבחינת בסקטבול???? לי נראה שדווקא הערים העצובות האלה פורטלנד ומילווקי, והעיר טורונטו הנמצאת בעולם אחר וקשה לי הדיון עליה, וגולדן סטייט המשחקת באוקלנד – האמינו או לא בעיר ש-65% מהאמריקאים בכלל לא מכירים וחושבים שהיא עיר בניו-זילנד או אוסטרליה – יתנו לנו כדורסל מקסים שמזמן לא ראינו. ישנה לי הרגשה של מלחמת גוג ומגוג בכל משחק.

אז על מה בדיוק הדיון? אני לא בטוח. כנראה על הגדרת "חוסר היקרה" של לפחות שתיים מארבעת הערים הללו, ואם חוסר יקרתן מפריע בחשיבות שאנו מרגישים בקשר לגמרי הקונפרנסים שמתחילים הלילה, לעומת, נניח, אם היה לנו בוסטון נגד שיקגו, וסן פרנציסקו נגד לוס אנג'לס.

 

מנחם לס

בעל האתר, הבוס הראשי, וכותב יומית - כל זמן שאוכל!

לפוסט הזה יש 48 תגובות

 1. מנחם, מה דעתך על ההחתמה של ברט בראון לעונה נוספת? לא אמרו שהוא יפוטר אם פילי יעופו לפני גמר כלשהו?

  1. הוא לא הוחתם לעוד עונה אלא פשוט לא פוטר. יש לו חוזה לעוד 3 שנים (מן הסתם חלק מהסיבה שלא בקלות מפטרים אותו).

 2. מעניין אני לא מכיר אותו אבל אוהב את הרעיון הקונספט .
  האמת זו סוג של חזרה בתשובה לקבוצה ששמה את השחקן מעל המאמן שהיה סוג של בובה בתקופת לברון .
  (גם בלאט מהטובים שבמאמני הכדורסל לא יכל לבוא איתו לידי ביטוי ).

 3. אחלה מעורב/דיון.
  כל מה שיש לי לומר בנידון, זה שאכן קר בסן פרנסיסקו. כל הזמן קר בפריסקו, ינעל ראבאק, והייתי שם באוגוסט

 4. מל, מילווקי עיר נהדרת.
  אולי אין לה את יחסי הציבור של שיקאגו (שרחוקה רק שעה נסיעה), אבל בחלט יש לה אופי משלה והיא ראויה להיכנס לכל דיון על העיר שהכי כדאי לגור בה בארה"ב. נכון, היא כנראה תיפול בשלב מוקדם בגלל מזג האוויר בחורף, אבל מכיוון שאנחנו עכשיו באביב, נראה לי שאפשר להתייחס אליה כ"פריים לוקיישן".

  1. שחר, הייתי במילווקי לפני איזה 30 שנה כשבאתי לוויקאנד שלם לגרין ביי פקרס. אני זוכר בארים לספורט על רמה גבוהה לאורך ה-RIVER WALK, ועל כל פינה BREWERY לבירה מקומית, כמה מהן מצויינות.

 5. מילווקי בעיניי מזעזעת. בפורטלנד מעולם לא הייתי.
  סן פרנסיסקו אולי קרה ויש בה המון הומלסים, אבל קשה לי להגיד שזו עיר מסכנה – כשאין ספק שהיא אחת משתי הערים הכי יקרות ונחשקות בארה"ב (ביחד עם ניו יורק) וכשהסיליקון ואלי שם, מה שכן – אני מסכים, אוקלנד זה לא ממש סן פרנסיסקו, ואוקלנד עצמה היא מקום מזעזע.
  טורונטו דווקא חמודה מאד בקיץ לדעתי.

 6. סן פרנסיסקו קרה ? מצחיק מאוד. מנחם – לך תבלה את החורף במילווקי , בוסטון , DC , שיקאגו , מיניאפוליס, קליבלנד , דטרויט , ניו-יורק, טורונטו , אינדיאנפוליס , דנוור ועוד כמה שאני לא זוכר עכשיו . כולן ערים עם קבוצות NBA .
  אז בטח אתה מתכוון לקיץ ? נראה לי שהקיץ של ס"פ עדיף על זה של מיאמי , אורלנדו , אטלנטה , נ"א , יוסטון , ס"א , דאלאס וגם על זה של כמה מהערים שלמעלה , כולל נ"י .
  נכון – אין ים לרחצה. בכמה מהחופים של ערי קבוצות NBA אפשר להתרחץ ( אם בכלל יש ים ) ?

 7. באמת לא ממש איכפת לנו הדיון על היוקרה של הערים. קיבלנו במזרח גמר בין שתי הקבוצות הטובות ביותר כל העונה, ובמערב את ג"ס כצפוי, אבל יותר חלשה ופגיעה, מול ההפתעה של פורטלנד הלוחמת שברור שלא תיכנע בלי פייט טוב, אז ממש אין לנו על מה להתלונן. הפלייאוף עד עכשיו מעולה שבמעולים.

 8. ריצ'רד ג'פרסון מנצח את קרב התגובות: https://twitter.com/Rjeff24/status/1127931628976623616
  .
  מה שמעלה את השאלה – ריצ'רד, הוא כבר משדר משחקים? ואם לא, למה רג'י "וואו, הכדור נכנס" מילר עדיין משדר במקומו? איך יכול להיות שבשנות התשעים רג'י "איך הוא החמיץ את זה?" מילר נחשב טראש טוקר ענק והיום זה מה שהוא מספק? האם בשנות התשעים להגיד "ניסית לקלוע, והחטאת" היה נחשב טראש מספיק רציני כדי להפוך את רג'י "נגמרו לי המשפטים שהוא אומר בזמן שידור משחקים" מילר למפורסם בתחום?

  1. הדבר שהכי מעצבן במילר (והוא מעצבן בכללי) זה ה-mmmhhmmm שלו (המביע הסכמה עם משהו שאמר השדר).
   גם וובר, מקהייל וגרג אנטוני נוראיים.
   דוריס ברק- ביג נו נו.
   יובי בראון- נאמבר וואן.
   הצוות של וואן גונדי את ג'קסון את מה-שמו- גם טובים.

   1. לא מסכים איתך לגבי וובר ומקהייל – פרשנים נהדרים לטעמי וכיף לשמוע אותם.
    מסכים בהחלט לגבי אנת'וני ודוריס ברק.
    יובי נהדר ומלא ידע והצוות של ואן גנדי ושות' מוסיפים משהו מעבר לכדורסל נטו, משהו שנקרא FUN 🙂
    מילר והארלן סבירים יחד (הארלן מתלהב קמעה יתר על המידה אבל נו, שויין..)

   2. אני לא יודע מה איתכם אני מזמן שומע את הצוות הנהדר של מיוט וסיילנט. לא שמעתי מהם שטות אחת כבר שנתיים.

    1. לא יודע לגביכם אני שמתי את דוריס ברק בטלוויזיה ומאז אני לא שומע כלום, אני מקווה שגם אתם הצטרפתם לתנועת me too של האתר

  2. די, נמאס משאק ובארקלי. הגיע הזמן לתת לג'פרסון את הבמה.
   אני בעד לצוות אותו עם פריי, הם יהיו הצמד המוצלח ביותר מאז וולדורף וסטטלר.

   1. אכזבת…
    נו, הוא פורט על הקטע ששחקני קולג' שיוצאים לדראפט מוקדם יכולים לחזור למכללות עם לא שכרו סוכן.

    1. אוקיי לא ידעתי את זה 🙂
     בהזדמנות הזו אתוודה שאני גם לא מבין אף אחד מהפוסטים של ליוס, כך שלא מפתיע שהתגובה באה ממנו

     1. זה בסדר, חצי מהזמן גם לי אין מושג מה אני כותב.
      בחצי השני אני אני כותב רצף של משפטים שנשמע נחמד בנפרד ומקווה שאנשים יחברו אותם לרצף הגיוני.

 9. ג׳ואל אמביד סיים את הפלייאוף בדמעות. סטיבן איי סמית׳
  אמר על זה דבר מאד נכון: ״ברגע הזה מת הילד השטותניק ונולד הלוחם״.
  לא סובל את סטיבן איי סמית׳ ,יכול להיות שהפעם הוא צודק.
  או שנגלה שאמביד חסר אינטליגנציה.
  הבעיה ,עם בראון על הקווים,אין להם הווה או עתיד

  1. זו בהחלט יכולה להיות נק' מפנה של אמביד, שחקני על משתמשים ברגעים כאלה בתור דלק לקריירה שלמה. השאלה היא אם החיים הטובים של הקיץ קצת ישכיחו את העלבון. רמז טוב יהיה המשקל שלו בתחילת האימונים

 10. מנחם, אוהב אותך והכל אבל יש לי ביקורת (בונה. אולי….)
  איך אתה אומר חסר יוקרה על הגמרים האיזוריים של 2000 ? יש לך את ניו יורק ו LA. שתי הערים שתמיד מקום 1 ו 2 (הסדר לפי הטעם).
  יש לך את אינדיאנה שהיא הבית\המכה\המולדת של הכדורסל
  ובתפקיד הסינדרלה פורטלנד, שהצליחה להגיע אחרי סוויפ בשנה שעברה ובעזרת סקוטי פיפן בתפקיד המבוגר האחאי ("בים מי אפ סקוטי") הצליחה לגרור את הלייקרס למשחק 7 תוך שהם מובילים ב 15 ברבע הרביעי ומצליחים להפסיד….
  לא הייתי אומר חסר יוקרה….
  סן פרנסיסקו, דנבר, פורטלנד ומילווקי לוקח אותם בחוסר יוקרה בלי למצמץ בכלל
  🙂

כתיבת תגובה

סגירת תפריט