אצא לי השוקה – שוק השחקנים החופשיים בNFL

אצא לי השוקה – שוק השחקנים החופשיים בNFL

בפגרה הארוכה והקשה מנשוא בין הסופרבול בתחילת פברואר ומחזור המשחקים הראשון בתחילת ספטמבר, ישנם כמה נקודות ציון שעושות את ההמתנה קצת יותר נסבלת ומשקיטות במעט את הקריז.
אחת מנקודות אלו היא פתיחת שוק השחקנים החופשיים והטריידים המעניינים בין הקבוצות. כמה ימים קדחתניים של חדשות פוטבול, קבוצות שעושות מהלכים לחזק את שורותיהן או לפנות מקום בתקרת השכר והעברות שיכולות לשנות את פני המועדון.

מדור הפוטבול של הופס פוטבול חוזר לביקור קצר למפות את המהלכים החשובים ומעוררי ההדים שנעשו ב48 שעות האחרונות מאז פתיחת השוק, נעבור על ההעברות הבולטות והמשמעות שלהן לקבוצות ונסקור מה עוד מצפה לנו.

אודל בקאהם ג'וניור

 

בקאהם יעזור לבראונס

רק לפני כמה ימים הצהיר דייב גיטלמן, המנהל הכללי של הניו יורק פוטבול ג'איינטס, שהם לא החתימו את התופס הפנומנלי, OBJ לחוזה חדש רק בשביל להעביר אותו בטרייד. הצהה זו באה לאחר חרושת שמועות שבקאהם בדרכו לבית חדש והימורים על המקום שבו ימצא הכשרון שלו שימוש.
והנה, אתמול למדנו לדעת שבקאהם עבר לקליבלנד בראונס, שם יצטרף לקאדר תופסים מוכשר של ג'ארוויס לאנדרי, אנטוניו קאלווי והטייד אנד, דיוויד נאג'וקו, שישמשו מטרות מעולות לבייר מייפילד.
בכלל, הבראונס, בסדרת מהלכים מוצלחת של המנהל הכללי, ג'ון דורסי, הצליחו להפוך תוך שנה וקצת מהבדיחה של הליגה ואחת הקבוצות הגרועות בהיסטוריה של הNFL, למועמדים רציניים להגיע רחוק לתוך הפלייאוף.
מלבד, בייקר מייפילד, בחירת הדראפט הראשונה של 2018 שהוכיחה עצמה מוצלחת ביותר, הבראונס הוסיפו לשורותיהם את קארים האנט הרץ המחשמל, אך הפרובלומטי, בשערוריות הבעיטה באישה במסדרון מלון בו התאכסן ועכשיו הצירוף של אודל בקאהם הקפיץ את סיוכוייהם להגיע לסופרבול עשרות מונים והפך אותם לאחת הקבוצות המלהיבות בליגה.

לאב'יון בל

הרץ המדהים של פיטסבורג סטילרס, ישב בבית כל עונה שעברה בשביתה שנועדה להוכיח את חשיבותו לקבוצה ולהעלות את ערכו, הכספי.
בל סירב להצעה של הסטילרס לפרנצ'ייז טאג שיעניק לו 70 מליון דולר.
אבל התוכנית של בל לא הצליחה במיוחד כשפיטסבורג הסתדרו יפה מאוד בלעדיו רוב העונה עם הרץ ג'יימס קונור.
ועכשיו, בל החליט לחתום בניו יורק ג'טס עבור 52 מליון דולר “בלבד” והפך את הג'טס לקבוצה רלוונטית בניו יורק עם נשק שיכול לשדרג את ההתקפה שלהם בכמה רמות בדומה למה שעשה סקוואן בארקלי בקבוצה הניו יורקית השניה.

ארל תומאס


בעודי כותב שורות אלו, נודע שהסייפטי המצויין של סיאטל מצא בית חדש בבולטימור רייבנס. תומאס ישפר עוד יותר את אחת ההגנות הטובות בליגה ויכול לעזור רייבנס לעשות את הצעד הסופי הנדרש לחזור לריקוד הגדול.

עוד כמה החתמות מעניינות בקצרה:

גקסונוויל ג'אגוארס מצאו בשאיפה את ק”ב העתיד שלהם בדמות ניק פולס ושחררו את בלייק בורטלס.

הקולטס החתימו את התופס דווין פאנצ'ס מקרוליינה. עזרה נחוצה לאנדרו לאק המתקאמבק.

הריידרס העבירו לשורותיהם את אנטוניו בראון, התופס הפנומנלי של הסטילרס שחתול שחור עבר בינו לבין הסטילרס והתחזקו בOT טרנט בראון שזכה עם ניו אינגלנד בסופר בול האחרון.

ס'י ג'יי מוסלי הליינבקר של הרייבנס עבר לג'טס.

קנזס סיטי החתימו את הסייפטי טיירון “האמינג בירד” מת'יו.

הדיפנסיב אנד טריי פלאורס עבר מניו אינגלנד לדטרוטיט ליונס.

סן פרנסיסקו פורטי ניינרס החתימו את אחד מהפאס ראשרים הבולטים של העונה שעברה, די פורד, מהקנזס סיטי צ'יפס.

(ותודה לקהילה הפעילה, בועטת ומעדכנת, גם בפגרה, של קבוצת הפוטבול אמריקאי הפייסבוק , על העדכונים השטפים והסדר בבלאגן)

לפוסט הזה יש 20 תגובות

 1. אפשר לומר שבל הוא המפסיד הגדול של שוק השחקנים. הוא ויתר על סכום גדול מאוד (14.5 מיליון) בהנחה שיקבל הרבה יותר מטוד גרלי. לצערו הממוצע השנתי שקיבל נמוך אפילו מהפרנצ'ייז תג עליו סירב לחתום בקיץ.

  1. יש לציין שאלו היו רוב ההערכות מראש והוא הימר לא נכון והפסיד.עד כמה שסכומים כאלו יכולים להיחשב הפסד.

   1. כמו כל דבר בחיים הכל הוא עניין של השקפה. הוא הפסיד משמעותית בהיבט הכספי (כמעט חצי מהסכום המובטח בחוזה החדש עבור עונה אחת) ושיפר את נחלץ הכלל (הטרייד של AB לא היה קורה ללא המהלך שלו).
    הוא ייזכר כאחד השחקנים המשפיעים ביותר במאבק השחקנים, אך לא בטוח שהוא רצה להיות כזה (ע"ע ז'אן מארק בוסמן).

    1. הוא לא הפסיד כלום.
     כדי להבין מה שהוא עשה צריך להבין את ניהול תקרת השכר בפיטסבורג סטילרס והצורה שבה הם עושים חוזים(כאן בניגוד ל NBA יש הרבה משחק).
     הסטילרס שמים את הכסף המובטח בתוך בונוס החתימה ורוב הכסף המובטח נכנס בשנה הראשונה או השנייה של החוזה , החוזה שהם הציעו לבל היה 45 מליון ל 3 שנים אבל רק 10 מתוך זה היו כסף מובטח שאותם הוא אמור לקבל בתור בונוס חתימה מייד כשהוא חותם על החוזה(בעוד שאר הקבוצות מחלקות את זה לכמה שנים)זאת אומרת שאם הוא נפצע פציעה קשה בשנה הראשונה כל מה שהוא יקבל זה 10 מליון והסטילרס יכולים לחתוך אותו בלי לשלם דולר אקסטרא.

 2. באמת במקום, הפוסט הזה. תודה!
  .
  קליבלנד, אין לי מושג איך הם יראו בשנה הבאה. אבל דבר אחד בטוח, משעמם לא יהיה.

 3. רביב, עשית לי את הערב!!!!!
  כיף כיף כיף
  ממש בזמן הנכון.
  תודה גדולה, והפוטבול תמיד מאיר את האתר!!!

  אני בדרך הביתה ומיד כשאגיע אשלח בקשות לאקרדיטציה לשחר בניו יורק, יאיר בדאלאס, ואבי בלוס אנג'לס. נראה כיצד הם יראו אתר כדורסל המבקש אקרדיטציות לפוטבול, ומאמר כZה הוא בדיוק אישור הכניסה שאני צריך!

 4. ררביב, עשית לי את הערב!!!!!
  כיף כיף כיף
  ממש בזמן הנכון.
  תודה גדולה, והפוטבול תמיד מאיר את האתר!!!

  אני בדרך הביתה ומיד כשאגיע אשלח בקשות לאקרדיטציה לשחר בניו יורק, יאיר בדאלאס, ואבי בלוס אנג'לס. נראה כיצד הם יראו אתר כדורסל המבקש אקרדיטציות לפוטבול, ומאמר כZה הוא בדיוק אישור הכניסה שאני צריך!

 5. תענוג אתה רביב
  בהתחלה לא קלטתי שזה פוטבול והתמונה נראתה כמו הארדן בקליבלנד קאבלירס
  🙂
  לפחות למדתי עוד קצת על פוטבול

 6. רביב אתה ענק.
  למה שלט תעדכן עוד ועוד עם לפחות פוסט בשבוע?
  ככה תשמור אותנו רעננים.

  המהלכים עד כה די מפתיעים. גרודן ממשיך להראות שהוא לא ממש עקבי בהחלטות שלו .

 7. ורק אני תוהה לעצמי ״איזה באסה שעשו כבר שנה שעברה הארד נוקס על הבראונס…״. ללא ספק תהיה אחת מהקבוצות המרתקות ביותר בשנים האחרונות. אריק ברי שוחרר לפני כמה שעות מהצ׳יפס, הבראונס יוכלו להרים את הכפפה ולהחתים תחליף פנטסטי לפפרס שעזב לא׳איימוס בטרייד על אודל.

 8. תודה, אכן משב רוח מרענן
  .
  אם ארל תומאס יחזור לכושר (וזה "אם" לא טריוויאלי לשחקן שהיה בנוי על מהירות ועוצמה) ההחתמה שלו היא חתיכת שיחוק.
  .
  גם פורד בניינרס הוא שידרוג שיכול להפוך אותם למתחרים על הפלייאוף. הגנת הריצה שלהם נראתה כמו מסננת במחזורים האחרונים.

 9. תודה רבה!
  לא יודע איך פספסתי אותכם אתמול…
  אם מישהו יכול להסביר לי את המהלך של הג'איינטס אני אשמח כי זה לחלוטין לא ברור. ואם כבר יש איזה רצון עמוק לרי-בילד, אז למה שנה שעברה לא לקחו כבר ק"ב?
  כאוהד פטס אני בהחלט מבואס, גם אם לא מופתע, שטריי פלאוארס וטרנט בראון עזבו. אבל לפחות הסכומים ההזויים שקיבלו מנחמים שלא באמת יכולנו להתחרות על השירותים שלהם. הסכום שטרנט בראון יקבל מהריידרס פשוט מופרכים. הבן-אדם לא עשה הרבה בניינרס. ותחת מאנן קו ההתקפה אולי הכי טוב בעסק, לבטח מהטובים ביותר, וכשהוא צריך להגן על ק"ב שידוע בשחרור המהיר, עשה עונה מצויינת. מכאן ועד לסכומים שיקבל, זה פשוט לא ברור לי.
  כמו שלא ברורה לי התמורה שפיטסבורג קיבלה על בראון.
  האמת שפאנצ'ס סבבה אבל גם חשבתי שהקולטס יהיו יותר אגרסיביים בשוק.
  בקיצור, אני לא אוהב תמיד את ההצהרות בנוסח "מה הם עושים כל המאמנים/הג'נרל מנג'רס הדפוקים האלה", אבל בהחלט מתחיל להבין אותם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט